Mládežnický program

Mládežnický program BK Snakes Ostrava si za více než 20 let svého působení v mládežnickém basketbalu vybudoval zvučné jméno a tradici. Hlavním cílem programu pro basketbalisty je vychovat mladé české hráče pro vrcholový mužský basketbal. Klub tak realizuje dlouhodobě svůj zájem připravit pro český basketbal nové mladé hráče, a to nejen na úroveň nejvyšší české soutěže Kooperativa NBL, ale i pro elitní evropský basketbal a českou reprezentaci. Projekt zahrnuje spolupráci na vytvoření komplexních podmínek nejen v basketbalové oblasti, ale i v ostatních složkách přípravy. Důraz je kladen vedle basketbalu na specifickou fyzickou připravenost hráčů, studium, lékařskou péči a regeneraci, sociální servis a celkovou životosprávu mladého vrcholového sportovce. V neposlední řadě bude prioritou i získávání mezinárodních zkušeností jak samotnými hráči, tak trenéry.

Snakes Ostrava patří mezi nejúspěšnější kluby v České republice, jeho Sportovní centrum patří mezi 3 nejlepší mládežnická centra v ČR. Družstva se účastní nejvyšších mládežnických soutěží, které jsou organizovány v rámci České basketbalové federace (1.liga, Extraliga U19, Extraliga U17, Žákovská liga U15, Žákovská liga U14).

Stavebním kamenem projektu je Mládežnický program Snakes Ostrava, který je postupně rozvíjen využitím jak nejmodernějších odborných trendů v přípravě mladých hráčů v Evropě. Společnými silami je tak vytvořena cesta pro nové tváře nejen českého, ale i evropského basketbalu. Cílem je navázat na úspěchy našich odchovanců, kteří prošli našim klubem a dnes nás reprezentují v evropských basketbalových soutěžích. Rádi bychom jmenovali Jana Veselého, hráče euroligového Fenerbahce Istanbul či Jaromíra Bohačíka, který od sezóny 2020/2021 nastupuje za BC Štrasburk ve Francii. Více o našich odchovancích najdete v sekci Naši Snakes.

Mládežnický program našeho klubu naplňuje dlouhodobou strategii jak připravit mladé hráče pro vrcholový mužský basketbal. Výsledkem je systematické zapojování mladých hráčů do družstva mužů 1. Ligy (většina kádru je tvořena extraligovými juniory), reprezentačních výběrů či působení v zahraničí, v kombinaci s vysokoškolským studiem.

Obsahem programu je vytvoření komplexních podmínek pro sportovní a studijní přípravu nejtalentovanějších jedinců. Nezbytnou součástí programu jsou další priority jako je regenerace, lékařská péče, všeobecná fyzická připravenost a celková životospráva s důrazem na prevenci. Sportovní i studijní příprava je zajišťována ve spolupráci s gymnáziem Dany a Emila Zátopkových v Ostravě Zábřehu na úrovni juniorských kategorií a se ZŠ Ostrava, B. Dvorského v Ostravě Bělském Lese na úrovni žákovských kategorií.

Výsledkem je systematické zapojování mladých hráčů do družstva mužů, jejich studium na vysokých školách anebo působení v zahraničí. Snakes Ostrava má své hráče ve všech mládežnických reprezentačních výběrech ČR, kteří se pravidelně zúčastňují finálových turnajů ME (U20, U18, U16). Mládežnická družstva Snakes Ostrava startují ve všech nejvyšších mládežnických soutěžích ČR. Sportovní centrum mládeže při Snakes Ostrava, jehož statut byl klubu přidělen v roce 2017, patří mezi 3 nejúspěšnější sportovní centra v ČR a to především z hlediska výchovy hráčů. Výsledkem je klíčová role hráčů.

Mládežnický program Snakes Ostrava se posunul na vyšší úroveň také díky tomu, že získal v roce 2019 statut Vrcholového sportovního centra mládeže, zřízeného ČBF. Od roku 2008 má Snakes Ostrava přidělen statut Sportovního střediska mládeže pro hráče do 15-ti let.

Klubová infrastruktura

Tréninkové zázemí pro 1. ligu mužů a Extraligu Juniorů: Sportovní hala Plzeňská, Ostrava Zábřeh

Tréninkové zázemí pro Extraligu Juniorů, Kadetů a Žákovské ligy U15 a U14: Sportovní hala při ZŠ B. Dvorského, Ostrava-Bělský les

Tréninkové zázemí pro ostatní družstva včetně přípravek: ZŠ Březinova, ZŠ Bulharská, ZŠ Dvorského, ZŠ Formana, ZŠ Gen. Škarvady, ZŠ Háj ve Slezsku, ZŠ Košaře, ZŠ Krestova, ZŠ Kučery, ZŠ Mitušova, ZŠ Petřkovice, ZŠ Podlesí, ZŠ Porubská, ZŠ Provaznická, ZŠ Srbská, ZŠ Stará Bělá, ZŠ Šenov, ZŠ Ukrajinská, ZŠ Volgogradská.

Ubytování: Domov Mládeže, ul. Krakovská, Ostrava-Jih, klubový byt v Ostrava-Zábřeh

Stravování: jídelna ZŠ Dvorského, Ostrava-Jih

Lékařské služby: Klinika sportovní medicíny Ostrava-Jih, Sportovní medicína Nemocnice Vítkovice

V rámci sportovní prohlídky jsou u hráčů sledovány tyto data:

1) Spiroergometrické vyšetření

2) Kardiografické vyšetření – ECHOkardiografie srdce

3) Antropometrické vyšetření

4) Kineziologické vyšetření

Fyzioterapeutické služby zajišťuje Mgr. Zuzana Rabiecová

V rámci regenerace je využíván bazén při ZŠ Gen. Píky v Ostravě.

Studijní program

Nedílnou součástí programu je spolupráce v oblasti vytváření komplexního programu sportovní a studijní přípravy včetně individuálního studijního plánu pro vybrané sportovce. Spolupracující školy našeho klubu:

  1. Sportovní gymnázium Dane a Emila Zátopkových v Ostravě Zábřehu

    Reference: škola má bohaté zkušenosti s kombinací vrcholového sportu s gymnaziálním studiem, především s individuálním přístupem k výjimečným studentům a sportovcům.

    Absolventi sportovního gymnázia – Jan Veselý, Martin Gniadek, Filip Zbránek, Radovan Kouřil, Adam Číž, Radim Klečka, Bujnoch a další

  2. Základní škola B. Dvorského v Ostravě Bělském lese

Fyzická připravenost

Fyzická, resp. kondiční připravenost a vlastní dlouhodobý proces specializované a všeobecné fyzické přípravy hráčů je prioritou programu. Součástí fyzické přípravy je výživa mladých hráčů (stravování, suplementy výživy atd.).

Kondiční přípravu zajišťuje trenérka Fatima Kostková.

Hlavní úkoly - připravenost a odolnost organismu jako prevence zranění, atletická a silová připravenost, rozvoj výbušnosti, odrazových schopností, dynamiky, flexibility a speciální basketbalové rychlosti.

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel třináct a osmnáct 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

CZ.BASKETBALL

Nadace ČEZ

Národní sportovní agentura

ARDON

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY