NA APRÍLA V HALE TATRAN JSME NEUSPĚLI, ODEŠLA NÁM STŘELBA

BK NH VŠB Ostrava - BK Snakes Ostrava B 73:56 (15:17 37:29 47:44)

V sobotu na apríla 1.4. se družstvo U17B Snakes Ostrava ocitlo v hale Tatran k sehrání utkání soutěže NS s družstvem NH. Zápas začal v první čtvrtině pro nás dobře a po celou první čtvrtinu jsme drželi se soupeřem krok. V druhé čtvrtině se lámal chleba. Za stavu 22:22 jsme nedali asi osm tutovek a soupeř nás za toto potrestal a odskočil na 33:22. Zoufalá střelba a špatné řešení clon, to byla ta příčina obratu. Nicméně jsme nesložili zbraně a snažili se soupeři bodově přiblížit. Po poločasovém skóre 37:29 jsme po třech čtvrtkách byli na dostřel 3 bodů - 47:44. Jenomže ve čtvrté čtvrtině, jakoby došly síly. Ze skóre 52:46 pro domácí bylo 69:46. V této čtvrtině se projevila střelecká nemohoucnost a slabší fyzická kondice. Soupeř nás v této fázi prostě přeběhal. V posledních dvou minutách jsme skóre trochu stáhli dvěma trojkovými úspěšnými pokusy a poslední dvouminutovkou 4:10 pro nás. Dojem ze zápasu: neskládali jsme se a snažili se něco s utkáním udělat. I když docházeli síly a hlavně nám nešla střelba z jasných pozic. Takže do dalšího boje hlavu nahoru.

Výhra po dlouhé době

BK Snakes Ostrava B – Start Havířov 78:53 (14:19 34:31 58:42)

Po sérii porážek přišla výhra. V sobotu 4.2. 2017 se náš záložní tým kategorie U17 sešel na domácí palubovce proti poslednímu týmu tabulky Start Havířov. Začali jsme vlažně a soupeř si po první čtvrtině vybudoval pětibodový náskok. Je pravda, že jsme o 12 hráčích vytvořili dvě rotace a po pěti minutách pravidelně střídali. Tím se zbrzdila jakási herní efektivita, ale hráči hráli všichni a navíc od druhé čtvrtiny jsme zápas pomalu ovládli. Otáčení zápasu bylo pomalé. Poločas jsme vyhráli 34:31 a k pěti bodům manka z první čtvrtky přidali tři navrch. Oproti jiným utkáním, kdy naši hráči hráli moc individuálně a nepůjčili si míč, tentokrát jsme hráli jinak, kupodivu míč rotoval a mi si vytvářeli slibné pozice pro zakončení. Úplná jiná hra než v předchozích zápasech. A stačilo postavit jinak rozehrávku. Určitě snad poučení pro všechny hráče pro příště. Skóre se nakonec zastavilo 78:53. Výhra se počítá.

Rozdílné poločasy

BK Snakes Ostrava B - TJ Slavia Kroměříž B 80:72 (18:23 32:40 59:56)

Družstvo U17B nastupovalo v sobotu k dalšímu utkání své soutěže NS proti B týmu z Kroměříže. Hosté v této soutěži nechávají vyhrát hlavně hráče kategorie U15. Opticky se zdálo, že bychom měli mít herně navrch od samotného začátku. To se ale nedělo. Tým z Kroměříže potvrzoval, že základní činnosti jako je obranný doskok, či práce hráče po cloně, střelba z delší vzdálenosti a další má dobře zažité a náš byť silovější tým zaostával až do konce třetí čtvrtiny. Vlastně to byly dva protichůdné poločasy. V prvním poločase jsme zaostávali a prohráli ho o 8 bodů. V druhé polovině jsme byli ale důraznější na doskoku a dokázali jsme vstřelit nějaké body. Statistika v střelbě je ale hodně žalostná. Skóre jsme otáčeli v poslední vteřině třetí čtvrtiny, střelou za tři body. Poslední čtvrtina byla o vůli kdo vyhraje a skóre bylo vyrovnané až do osmé minuty čtvrté čtvrtiny 72:70. Poté jsme odskočili dvěma koši a soupeř už nestihl reagovat. Vyrovnané utkání a naše druhé vítězství v soutěži. Bude potřeba začít hlavně pracovat na střelbě ať se můžeme odrazit do dalších utkání.

TJ Start Havířov - BK Snakes Ostrava B 64:87

TJ Start Havířov -BK Snakes Ostrava B 64:87 (11:17 27:35 47:58)

Druhým zápasem na půdě Havířova pokračovala NS soutěž, kterou letos naše sedmnáctky hrají. Celkové skóre neodpovídá průběhu utkání. Soupeř byl houževnatý a nevzdával se. Naše družstvo ale velmi špatně nakládalo s koncovkou a samotným zakončením. Tolik příležitostí z bezprostřední blízkosti bez úspěchu dávalo pořád příležitost soupeři. A ten jak mohl tak se nám hned přiblížil. Postupně jsme navyšovali náskok, avšak zápletka zápasu tu byla. Vedli jsme už ve druhé čtvrtce o 13 bodů a ve třetí minutě třetí čtvrtky bylo o bod pro nás. Nakonec jsme nápor domácích odrazili a zvýšeným úsilím znovu odskočili. Měli jsme hrát rychlé protiútoky, abychom vstřelili koš dříve než soupeř postaví zónovou obranu, to se nám ale nedařilo. Naštěstí zóna soupeře byla propustná a dalo se do ní najíždět. Nemuseli jsme tak spoléhat na střelbu z dálky. Zápas nakonec skončil větším rozdílem, to když trenér domácích v poslední fázi zápasu dostřídal své všechny zbývající hráče.

BK Snakes Ostrava B - BK Příbor

BK Snakes Ostrava B – BK Příbor 61:72 (10:20 27:40 48:51)

Družstvo U17B vstoupilo v sobotu 17.9.2016 do své Nadregionální soutěže , můžeme v klidu říct 2.ligy, zápasem proti BK Příbor. Soupeř přijel jen v sedmi hráčích , ale ve své sestavě měl hráče s bohatou zkušeností a hlavně herně vyzrálejší po hostování v soutěžích s NH Ostrava. Podle toho se odvíjel i začátek utkání. Naše družstvo začalo bezkontaktně a pod naším košem byl soupeř dominantnější. Tam jsme prohrávali osobní souboje a dostávali koše po opakovaném doskoku. Mínus deset první čtvrtka. V druhé čtvrtině jsme trochu v těchto soubojích přidali nicméně soupeř pořád hrál silověji. V útoku jsme se lépe prosazovali při rychlých protiútocích než při hře do postavené obrany. Poločas mínus třináct. Po přestávce se ale karta obrátila a hra do těla pod naším košem a okamžité řešení situace rychlou přihrávkou a rychlým přechodem mělo za následek ,že jsme vyhráli třetí čtvrtku o deset bodů a stáhli na tři body. V ten moment jsme měli navrh. Místo abychom pokračovali v této hře, zpomalili jsme a začali hrát postupné útoky. Tam nám chybí systém, nějaký rozběh, ten ovšem nenatrénujeme, pokud budeme na tréninky chodit v sedmi lidech. No v každém případě, hra zvolnila tempo a za stavu 52:53 nejlepší hráč Příboru Kudry přidal dvě trojky a dva koše, tedy 10 bodů, a prakticky rozhodl celý zápas. Ale jsem přesvědčen o tom, že zápas rozhodlo tempo hry ve čtvrté čtvrtině, kdy jsme zvolnili. Jinak milion nedaných šancí muže též mrzet. A za porážku si můžeme sami, ne pan rozhodčí, jak si někteří milně mysleli. Jen tutovek kolik jsme spálili. Ale viděl jsem velký posun ve hře. Takže hurá do dalších utkání.

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a dvanáct 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

CZ.BASKETBALL

Nadace ČEZ

Národní sportovní agentura

ARDON

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY