Domácí zápasy s Bruntálem

Dnešní zápasy s Bruntálem proběhly v poklidné atmosféře. Vrátili jsme se k myšlence sport bez skóre - radost ze hry a vypnuli ukazatel skóre. U obou týmů byla vidět radost ze hry a chuť hrát basketbal.

BK Snakes Ostrava - SK Bruntál 95:6 (19:4 39:4 75:4)

Štěpán Jílek 14, Ríša Štefek 14, Kuba Tyr 14 (2/0), Vojta Šeděnka 12, Vojta Nevrla 11 (2/1), Mates Brydling 10, Tobi Szöke 6, Luky Žabenský 4, Áďa Žvak 4, Maty Žvak 2, Luky Macura 2, Luky Vyka 2

BK Snakes Ostrava - SK Bruntál 80:11 (28:4 50:10 70:11)

Kuba Tyr 24, Áďa Žvak 12, Luky Žabenský 8, Vojta Nevrla 8, Mates Brydling 6, Vojta Šeděnka 6, Ríša Štefek 4, Štěpán Jílek 4, Luky Vyka 2, Tobi Szöke 2, Luky Macura 2, Maty Žvak 2

Zápasy s Opavou pohledem trenéra Petra Hály

Dvojzápas s Opavou pod vedením trenéra Petra Hály:

"Zápas s Opavou v kategorii U12 byl především o rychlosti reakce na dění na hřišti a sice po útočné fázi při návratu do obrany, při nabírání hráče v obraně a při dění a řešení situací kolem míče. Pořád se jakoby rozkoukáváme a jsme málo akční na míči. Je proto dobré měřit síly s hráči vyšší věkové kategorie, jelikož pokud budeme vytvářet snahu srovnat se do rychlosti s touto věkovou kategorií, můžeme být úspěšní v kategorii své. Je to ale v přístupu každého hráče na hřišti. Svoji roli tu hrají vůle, odhodlání a chuť zvýšit svoji rychlost při plnění jednotlivých dovedností na hřišti. Zahodit pohodlnost a makat na sobě. Chtít je hlavní motto. Basket je hlavně o běhání a ve vyšší kategorii na vyšší stupeň. Ne každý z našich hráčů toto odhodlání má. Je potřeba být k němu veden jak při tréninku, tak mimo něj. S chutí do toho.."

BK Opava - BK Snakes Ostrava 2008 48:14 (18:4 26:8 40:8)

Seba Buran 4 (2/0), Matyáš Sláma 2, Láďa Kořistka 2, Franta Zaťko 2, Tom Slavíček 2, Ríša Štefek 2, Luky Bartoň (2/0), Filip Řehulka, Maty Roleček, Tom Smělík a Kuba Řeha

BK Opava - BK Snakes Ostrava 2008 46:15 (16:3 28:9 36:11)

Ríša Štefek 8, Filip Řehulka 5 (2/1), Seba Buran 2, Franta Zaťko, Kuba Řeha, Tom Smělík, Luky Bartoň, Maty Roleček, Láďa Kořistka, Tom Slavíček a Maty Sláma

I v druhém kvalifikačním kole jsme byli úspěšní

V druhém kvalifikačním kole jsme hostili tým Basketpoint Frýdek-Místek. Chlapce z Frýdku-Místku jsme znali z loňské sezóny a zhruba jsme tušili, co nás čeká. Pravdou zůstává, že jsme proti nim nikdy nehráli v jejich nejsilnější sestavě, a tak jsme čekali velmi vyrovnané utkání.

Do utkání jsme nastoupili s velkou chutí a po třech minutách vedli 10:0. Bylo na nás znát, že si zápas velmi užíváme, a přesto dokážeme vyvinout nevídané soustředění, jak na jednotlivé osobní činnosti, tak na taktickou stránku hry. Dařili se nám rychlé protiútoky, kterými jsme dokázali velmi rychle přenést míč za záda obránců a dostávat se do volných podkošových šancí. V obraně jsme se snažili o celoplošnou osobní obranu, která je taková nahoru dolů. Docela dobře se postavíme k hráči s míčem, ale nohy zatím nestíhají, a tak si zbytečně moc pomáháme rukama nebo tělem a dopouštíme se faulů. Nicméně, i v obraně jsme měli několik pěkných momentů, kdy jsme nebojácně sáhli po míčí a dokázali ho vyrvat modrému dresu z držení. První čtvrtinu jsme vyhráli a s třináctibodovým rozdílem naskočili do dalšího dějství.

Druhá pětka to měla o něco složitější, ale v druhé čtvrtině si ještě poradila. Soupeř zde měl dva nejlepší hráče (č. 23 a 27), a s tím jsme se museli poprat. Asi největší problém nastal v přechodu z obranné na útočnou polovinu. Začali jsme moc driblovat a předržovat míče. Stále více jsme se pouštěli do osamělých nájezdů kamsi mezi obránce, které neměly nejmenší šanci na úspěch. Chybovali jsme i po rozehrávce z pod vlastního koše a nabízeli soupeři laciné koše. Nakonec se nám podařilo čtvrtinu vyhrát o čtyři body, ale obrázek hry se mírně zhoršil.

Třetí čtvrtina měla definitivně rozhodnout o osudu utkání. Buď to zlomíme nebo Frýdek-Místek sníží skóre a vrátí se zpět do zápasu. A my to dokázali zlomit. Soupeře jsme tentokrát k ničemu nepustili, čtvrtinu jsme dokázali vyhrát 26:5 a definitivně tak rozhodli o utkání.

Poslední čtvrtina byla rozporuplná. Nechali jsme se zaskočit důslednou obranou, a sami jsme od důslednosti upustili. Při rozehrávce jsme si nechali vzít zbytečně moc míčů a volili hlavy zastčené v písku místo odpovědnosti k vzniklým situacím. I přesto, že soupeř postavil do hry ty nejzkušenější hráče co měl, neměli jsme se nechat takto zaskočit. Poslední čtvrtinu jsme prohráli rozdílem deseti bodů.

Přesto všechno jsme dokázali vyhrát. Výhra byla zasloužená a je potřeba pochválit všechny chlapce za předvedené výkony. Speciální směknutí klobouku patří Filipovi Řehulkovi. V zápase ukázal, že je opravdovým lídrem svého týmu, přidal 14 bodů, ale především, hrál s neuvěřitelným přehledem (je mu 10 let) a svůj tým jednoznačně posouval dopředu.

Velké díky patří i soupeři. Bojoval až do konce a ukázal nám, v čem zaostáváme a kde budeme muset přidat.

Zápas to byl moc dobrý, ale je pravda, že po loňské vyrovnané sérii jsme čekali vyrovnanější průběh zápasu.

BK Snakes Ostrava - Basketpoint Frýdek-Místek 59:31 (18:5 29:12 55:17)

Filip Řehulka 14, Maty Brydling 10, Vojta Nevrla 8, Seba Buran 6, Ríša Štefek 5 (2/1), Kuba Tyr 4, Luky Bartoň 4 (2/0), Tobi Szöke 4, Tom Slavíček 4, Luky Žabenský (2/0), Vojta Šeděnka, Adam Žvak a Láďa Kořistka

Na tým NH MOaP jsme nestačili. Druhý zápas však přinesl zlepšení v naší hře.

V prvním zápase jsme byli hodně ospalí a nechtělo se nám moc běhat. Běheme prvních šesti minut nám soupeř odskočil na rozdíl osmi bodů. Na takové pomalé starty si musíme dávat pozor. Zápas začíná úvodním rozskokem, a kdo lépe začne, má důležitou výhodu. Během druhé a třetí čtvrtiny jsme pomalu začínali přidávat na rychlosti, ale ještě to nebylo ono. V poslední části hry nám došla šťáva a soupeř tak zaslouženě vyhrál dvouciferným rozdílem.

BK NH MOaP - BK Snakes Ostrava 42:24 (15:7 26:14 35:23)

Franta Zaťko 5 (2/1), Maty Brydling 4 (2/0), Tobi Szöke 3 (2/1), Adam Žvak 3 (2/1), Luky Žabenský 3 (2/1), Vojta Nevrla 2, Seba Buran 2 (2/0), Matouš Smetana 2, Kuba Tyr (2/0), Maty Žvak, Tom Smělík, Maty Roleček a Maty Sláma

Před druhým zápasem proběhla krátká, ale výstižná motivační řeč. Důležité bylo, abychom začali běhat a bojovat o každý míč. To se nám při vstupu do utkání povedlo a první čtvrtinu jsme prohráli jednobodovým rozdílem. I druhá pětka makala a nechtěla si nechat zápas utéct. Daleko více jsme se hledali na hřišti a dokázali si poslat balón dopředu. V obraně jsme byli nastartovaní a běhali zpět do obrany, abychom zabránili rychlým protiútokům. Druhou čtvrtinu jsme nakonec prohráli rozdílem dvou bodů a byli mínus tři body v průběžném skóre. Přes veškerou snahu jsme prohráli i třetí čtvrtinu, ale v poslední části hry se nám podařilo hrát vyrovnaně. I přes závěrečnou prohrou můžeme být s druhým zápasem spokojeni. Soupeř byl dnes lepší a vyhrál zaslouženě, i přesto jsme hráli dobře a byli rovnocenným soupeřem. Příjemným překvapením byl výkon Matyho Brydlinga, který hrál velmi dobře. Nenápadných deset bodů přidal Luky Žabenský, který si také docela dobře poradil s obranou nejlepšího hráče soupeře.

BK NH MOaP - BK SNAKES OSTRAVA 45:38 (11:10 19:16 33:26)

Maty Brydling 14, Luky Žabenský 10 (2/2), Matouš Smetana 5 (2/1), Seba Buran 4, Franta Zaťko 2, Kuba Tyr 2 (2/0), Adam Žvak 1 (2/1), Maty Sláma, Vojta Nevrla, Maty Žvak, Tobi Szöke, Tom Smělík a Maty Roleček

Vyrovnané zápasy s Havířovem

První zápas proti Havířovu byl od začátku do konce dramatický. O vyrovnaném utkání svědčí i průběžné skóre v jednotlivých čtvrtinách. O zápase rozhodla naše nedůsledná obrana a špatné obranné postavení při vyhazování soupeře z autu. Přesto se jednalo o krásný vyrovnaný zápas, kdy oba týmy zaslouží pochvalu za bojovnost. Nejlepším hráčem našeho týmu byl Luky Bartoň, který přidal 12 bodů a byl oporou v útoku i obraně.

BK Snakes Ostrava - TJ Start Havířov 35:37 (14:17 23:23 29:30)

Luky Bartoň 12 (2/2), Tom Slavíček 6, Filip Řehulka 4 (1/0), Ríša Štefek 4, Kuba Tyr 2 (4/0), Tobi Szöke 2, Adam Žvak 2, Vojta Šeděnka 2 (2/0), Luky Žabenský 1 (2/1), Tom Smělík, Maty Žvak, David Gajdoš, Luky Macura a Maty Roleček

V druhém utkání jsme "drželi basu" pouze do poločasu. V třetí čtvrtině jsme začali "talčit na pilu" až moc, a místo rychlých a jasných přihrávek do rychlého protiútoku jsme čím dál více driblovali, až se v driblinku utopili. Soupeř nám odskočil na rozdíl dvanácti bodů a my už neměli síly na velké zvraty. Nicméně, až na výpadek v třetí části hry, jsme hráli dobrý basketbal a byli jsme Havířovu rovnocenným soupeřem. V druhém zápase zaslouží pochvalu Ríša Štefek za zlepšení nájezdů do koše a za slušnou obranu nejlepšího hráče soupeře.

BK Snakes Ostrava - TJ Start Havířov 29:44 (8:8 16:19 20:32)

Ríša Štefek 7 (2/1), Luky Bartoň 6 (2/0), Kuba Tyr 4, Tom Slavíček 4, Filip Řehulka 2, Adam Žvak 2 (2/0), Vojta Šeděnka 2, Tom Smělík 2, Luky Žabenský, Tobi Szöke, Maty Žvak, Luky Macura, David Gajdoš a Maty Roleček

První kvalifikační kolo za námi

Máme za sebou první kvalifikační kolo, které jsme odehráli v Příboře proti místním. K samotnému zápasu není potřeba velkého rozboru. Výhra nás těší, jsme za ní rádi. Proti mladším začátečníkům jsme splnili roli favorita.

BK Příbor - BK Snakes Ostrava 4:152 (0:48 2:73 2:119)

Luky Bartoň 24, Tom Slavíček 23 (2/1), Filip Řehulka 20, Matěj Brydling 18, Vojta Nevrla 14, Seba Buran 12, Adam Žvak 11 (2/1), Luky Žabenský 10, Láďa Kořistka 8, Franta Zaťko 8, Vojta Jedlička 2, Ríša štefek 2, Vojta Šeděnka

Zápasy s NH MOaP nám přinesly cenné minuty na hřišti a nenahraditelné zkušenosti

Zápasy se starším soupeřem nám mají přinášet předně minuty na hřišti, a také nenahraditelné zkušenosti. Obojího se nám dostalo v zápasech proti BK NH MOaP.

V netradiční sestavě jsme se potkali v sobotu před polednem v hale Tatran. Třináct připravených malých hadů mělo chuť zahrát si basketbal a zkusit změřit síly s vyspělějším soupeřem. Přesto, že šance vyhrát byla mizivá, šli jsme do zápasů naplno a chtěli urvat pár cenných bodů. Kluci z města byli o level jinde než my, nedokázali jsme jim konkurovat fyzickými parametry (jak výškou, tak rychlostí), tak mentální zralostí (v rychlosti jsme neustále nemohli najít svého hráče nebo jsme jen těžce přepínali hlavu z útoku do obrany a zase zpět). Hra pro nás byla příliš rychlá a my musíme ještě vyzrát.

Během mašinérie, které se na nás kluci z města dopouštěli, jsme dokázali vykouzlit pár pěkných momentů v útoku a v druhém zápase dokonce i v obraně. Mezi světlé chvilky patřil koš Vojty Šeděnky z pravého nájezdu, dvoje poloúspěšné trestné hody nejmladšího hráče na hřišti Tobiho Szöke a celkový herní projev Adama Žvaka, který v obou zápasech odvedl kus dobré práce. Ostatní kluci se v zápasech prali dle svých možností, především ale sbírali minuty na hřišti, které jsou nenahraditelné. Nepříjemným okamžikem bylo zranění Štěpána Jílka, který po srážce s protihráčem utrpěl zlomeninu nosu. Doufejme, že jeho rekonvalescence bude bez komplikací a brzy se přidá k týmu.

BK NH Ostrava MOaP - BK Snakes Ostrava 2008 116:2 (25:0 49:0 78:0)

Vojta Šeděnka 2, Adam Žvak (2/0), Maty Žvak, Tom Smělík, Štěpán Jílek, Lukáš Macura, Kuba Řeha, Seba Buran, David Gajdoš, Láďa Kořistka, Maty Roleček, Tobi Szöke a Maty Brydling

BK NH Ostrava MOaP - BK Snakes Ostrava 2008 130:4 (26:1 61:1 92:3)

Maty Brydling 2 (2/0), Tobi Szöke 1 (4/2), Seba Buran (2/0), Adam Žvak, Maty Žvak, Tom Smělík, Štěpán Jílek, Lukáš Macura, Kuba Řeha, Seba Buran, David Gajdoš, Láďa Kořistka a Maty Roleček

Přípravné zápasy s BCM Olomouc

O víkendu jsme sehráli dvě přípravná utkání s Olomoucí. S kluky z BCM Olomouc jsme se potkali zhruba před rokem na jejich palubovce v rámci turnaje, který nám otevíral dveře do opravdového basketbalu. Od té doby jsme se už něco naučili a bylo potřeba znovu vyzkoušet, jak se nám spolu hraje.

Perfektní bylo, že všichni kluci měli velkou chuť hrát a podařilo se nám vytvořit dvě herní sestavy. Každá sestava tak odehrála svůj zápas, a kluci dostali velký počet herních minut.

V prvním zápase jsme byli pozorní, nechtěli jsme soupeři pustit hned první koš. Byli jsme bojovní a poměrně rychlí směrem k soupeřovu koši. Získané míče létaly dopředu na vybíhající spoluhráče a hra měla náboj. Velký posun jsme udělali v uvolňování pro míč. Začínáme si uvědomovat prostor kolem sebe a v některých situacích dokážeme zareagovat na soupeřovu obranu /uvolnění pro míč kontra backdoor/. Pomalu se učíme používat přihrávky o zem, ale kdo ví, jak by to vypadalo, kdyby proti nám hrál silnější soupeř. Mírně jsme posílili na doskoku, ale bude to ještě dlouhá cesta. První polovinu zápasu bych ohodnotila pěknou dvojkou. V druhé polovině zápasu jsme polevili v motivaci a přestali bránit. Nechávali jsme hráče volné a museli tak pomáhat tam, kde to smrdělo přečíslením a následným přehozením. Stejně tak nám dělá problém správné postavení v obraně. Pořád se točíme dokola, a ne najít tu správnou pozici. Druhý poločas hodnotím mezi 2 – 3. Příjemně překvapil Sláva, který i přes svou nenápadnost dominoval pod soupeřovým košem a nastřílel 28 bodů.

Druhý zápas začal podobně jako ten první, od začátku jsme my určovali tempo hry. Opět byla snaha o rychlé protiútoky, a i když jsme kupili více chyb než předchozí sestava, tak výkon byl opravdu dobrý. Především bych chtěla vyzvednout motor Franta – Luky M. v druhé pětce. Oba kluci si na hřišti dokázali vyhovět, a když jeden získal míč, druhý hned vybíhal dopředu a naopak. Kluci, super! Ostatní kluky podpořili a snažili se dělat to, co mají. Stejně tak patří ocenění Kubovi T., který i přes vleklé zdravotní problémy přišel a pomohl klukům k vítězství.