Z Ostravy vezeme dvě vítězství

SNAKES PORUBA - SNAKES ORLOVÁ 6:37 (3:16 3:20 6:28)

Míša Wavreczka 8 (2/0), Jirka Vitovský 6, Martin Koláček 4 (4/0), Kamil Willerth 4, Kuba Klčo 4, Vojta Kopecký 2, Štěpán Urbančík 2, Vašek Drobek 2, Vojta Sordyl 2, Kuba Macháček 2, Viki Balys 1 (2/1), Dominik Bartušek

SNAKES PORUBA - SNAKES ORLOVÁ 17:46 (6:10 8:23 9:38)

Jirka Vitovský 10, Martin Koláček 8 (2/0), Vašek Drobek 6, Vojta Sordyl 5 (2/1), Vojta Kopecký 4, Viki Balys 3 (2/1), Štěpán Urbančík 2, Kamil Willerth 2 (2/0), Kuba Macháček 2, Kuba Klčo 2, Míša Wavreczka 2, Dominik Bartušek

Sobotní zápasy byly perfektní. V Ostravě jsme hráli se zapálením pro hru. Dvě vítězství mě těší, ale ještě více mě těší předvedená hra. K samotné hře bych měla pár připomínek, ale hráli jsme moc pěkný minižákovský basketbal, kde se prolínaly individuální akce s těmi kolektivními. V druhém zápase musím ocenit velké zlepšení u Viktora Balyse. Konečně jsem viděla Vikiho hrát tak, jak by to mělo být každý zápas. Rodičům děkujeme za povzbuzování, bylo to fajn. 

Cenné vítězství na domácí půdě

BK Snakes Orlová - BK Snakes Zábřeh 27:25

BK Snakes Orlová - BK Snakes Zábřeh 19:42

Za první zápas si kluci zaslouží obrovskou pochvalu. Neuvěřitelná byla koncovka, kdy jsme zápas obrátili a zvítězili rozdílem jediného koše. Celý zápas jsme makali - především druhá sestava, která dotahovala manko ve skóre - v obraně nás bylo plno a co jsem vystřelili na koš, to nám tam padlo. Zápas se vydařil Míšovi a Adamovi.

V druhém utkání jsme také bojovali, ale přestali jsme plnit taktické pokyny. Místo střelby z podkoše jsme volili těžké střely, které soupeř trestal přesnými rychlými protiútoky. Také v obraně jsme polevili a neustále jsme nechávali jednoho až dva hráče volné. Soupeř naše obranné lajdačení trestal. Opora obou utkání, Marťa Koláček, zůstal v druhém zápasu osamocený a nenašel se nikdo jiný, kdo by měl stejnou vůli, zlomit zápas v náš prospěch. 

V prvním zápase jsme soupeře zaskočili rychlostí v útoku a velmi tvrdou obranou. V druhém zápase už se soupeř přizpůsobil a nedal nám nic zadarmo. Chlapcům z Ostravy patří velké uznání za druhý zápas, který odehráli velmi dobře.

Vezeme dvě porážky - soupeř byl tentokrát vysoko nad naše síly

NH MOaP - BK Snakes Orlová 100:9 (28:6 52:8 76:9)

NH MOaP - BK Snakes Orlová 76:10 (20:1 40:3 54:8)

Soupeř byl tentokrát vysoko nad naše možnosti. Dobře hrající tým NH MOaP se opíral o zkušené hráče, velmi rychlou hru dopředu a agresivní obranu. Především s rychlostí a agresivitou jsme se nedokázali vypořádat. Do dalších zápasů musím zrychlit reakce, obranné postavení a uvolnění pro míč. Přes dvě výrazné porážky musím ocenit Vojtu Sordyla a Kubu Macháčka za několik pěkných basketbalových momentů, především ve hře coast to coast (od jednoho koše k druhému koši sám).

Dvě dobrá utkání s FM

BK Snakes Orlová - Basketpoint F-M 32:27 (13:2 13:11 16:20)

BK Snakes Orlová - Basketpoint F-M 33:24 (14:3 17:15 28:16)

Předvánoční zápasy s FM jsme si užili. Hrálo se podle nového formátu, který hru zrychlil a zatraktivnil. Oba zápasy byly velmi vyrovnané a v dramatických koncovkách vyhrál šťastnější tým. Můžu chlapce pochválit za dobrý výkon, který byl podepřený lepším přístupem k zápasům než minule. Poděkování patří rodičům z obou týmů za skvělou sportovní atmosféru. 

Dva zápasy v Havířově přinesly podobné výsledky jako s Havířovem doma

Start Havířov - BK Snakes Orlová 35:17 (7:4 15:10 26:12)

Start Havířov - BK Snakes Orlová 36:24 (17:4 26:11 32:21)

Dvě odvetná utkání přinesla téměř shodné výsledky, jako při domácích zápasech s Havířovem, ale také nové poznatky, od kterých se můžeme odpíchnout dále. Havířov byl tentokrát určitě lepší a zaslouženě vyhrál. Předčil nás především v rychlosti, bojovnosti a důraznějším zakončení do koše. Velké potíže nám dělalo rozhodování, kdy si míč ponechat, a kdy ho přihrát spoluhráči. První zápas byl ještě poznamenán delší herní pauzou a prostorným hřištěm, na které nejsme zvyklí. V druhém zápase jsme se trochu zlepšili v bojovnosti, ale na vítězství to nestačilo. Oba výkony byly zásadně ovlivněny nízkým soustředěním na zápasy a nedostatečnou disciplínou. Na obojím budeme pracovat. Děkujeme rodičům za povzbuzování z hlediště a pomoc s dopravou.

I přes vysokou marodku jsme odehráli dobré zápasy v Ostravě

BK Snakes Zábřeh - BK Snakes Orlová 40:18 (12:2 18:6 28:10)

BK Snakes Zábřeh - BK Snakes Orlová 36:12 (14:4 18:8 30:10)

(Tentokrát bez bodů hráčů, zápis není v souladu s reálným průběhem zápasů.)

Zápasy v Ostravě byly poznamenány vysokou marodkou, která neumožňovala lepší prostřídání v jednotlivých pětkách. Ale to jen tak na úvod, abychom si uvědomili, že se hraje s kartami, které jsou rozdány. 

V obou zápasech jsme vůbec nehráli špatně. Perfektní práci jsme odvedli v obraně, kde jsme posbírali spoustu míčů - škoda jen, že zatím nedokážeme všechny míče udržet a rychle vyrábíme ztráty. V útoku je vidět, že nemáme jistotu v zakončení a volíme špatné úhly, které vedou k tomu, že se prostě netrefíme do koše. Určitě budeme muset hodně pracovat na driblinku a změnách směru, stejně tak na správném zakončení, a také na rozhodovacích procesech. Přeci jen jsme soupeři darovali až moc volných rychlých protiútoků. Pochvala za vůli a odvahu patří Marťovi Koláčkovi (bylo mu špatně, ale i přesto zápasy odehrál) a Jirkovi Vitovskému (vrátil se do utkání, i přesto, že měl maxi bouli na hlavě po nárazu do žebřin). Z basketbalového hlediska musím pochválit Kubu Macháčka a Kristiána Davida, oba odváděli perfektní práci jak v obraně, tak i v útoku. Jen tak dál, chlapi!

O víkendu 16. - 17. 11. máme pauzu a nehrajeme. O víkendu 30. 11. - 1. 12. budeme zajíždět na palubovku soupeře z Havířova.

Proti soupeři z Ostravy jsme makali, to je důležité

BK Snakes Orlová - BK NH Ostrava 16:53 (1:19 7:29 10:41)

Peťa Woller 6, Jirka Vitovský 3 (2/1), Vojta Kopecký 2 (2/2), Vašek Drobek 2, Kuba Klčo 2, David Satora 1 (2/1), Matěj Molnár (4/0), Kristián David, Štěpán Urbančík, Viki Balys, Marťa Koláček, Luky Kunc, Vojta Sordyl, Kamil Willerth a Bartušek Dominik

BK Snakes Orlová - BK NH Ostrava 25:43 (7:6 15:21 15:29)

Kuba Klčo 6 (2/2), Jirka Vitovský 5 (2/1), Vašek Drobek 4, Vojta Kopecký 3 (4/1), Dominik Bartušek 3 (4/3), David Satora 2, Peťa Woller 2, Viki Balys (2/0), Marťa Koláček (2/0), Luky Kunc (2/0), Matěj Molnár, Vojta Sordyl, Kamil Willerth, Štěpán Urbančík

Čekali jsme propadák, ale nakonec jsme s lepším soupeřem odehráli dvě dobrá utkání. V prvním zápase nám uletěla první čtvrtina, kdy jsme nedokázali zastavit nejlepšího hráče "enháčka" s číslem 11. Marťa Koláček se v jeho obraně snažil, ale dovednosti a zkušenosti byly na straně soupeře. Zbylé čtvrtiny jsme neprohráli vysokým rozdílem, ale už jsme se nedokázali vrátit do zápasu. Na to zatím nemáme ani zkušenosti, ani dovednosti. 

V druhém zápase jsme hráli podle nových pravidel v kategorii U10 - na hřišti jsou pouze 4 hráči z týmu. Celkem nečekaně jsme se dostali do trháku, když jsme po páté minutě vedli 6:0. Vynikající Jirka Vitovský zařídil první čtyři body, a poté přidal ještě jeden trestný hod. Po první čtvrtině jsme vedli 7:6. Bylo více než pravděpodobné, že soupeř si vezme vedení zpět, a to se mu podařilo už v první minutě druhé čtvrtiny. I přesto, že jsme už žádnou další čtvrtinu nevyhráli, odehráli jsme super zápas.

Kluky musím pochválit za snahu v obou zápasech, makali a nic nevzdali. Super, jen tak dál!

Z Frýdku-Místku vezeme jednu porážku a jednu výhru

BASKETPOINT FM - BK SNAKES ORLOVÁ 19:7 

BASKETPOINT FM - BK SNAKES ORLOVÁ 8:22

První venkovní zápasy jsme odehráli na půdě Frýdku-Místku, soupeře zhruba stejně zkušeného jako my. První zápas byl z naší strany ospalý a zaslouženě jsme prohráli. Do druhého utkání jsme kluky namotivovali a ti předvedli daleko lepší výkon. Především jsme zlepšili obranu a více jsme si přihrávali. Klukům gratuluji k jejich prvnímu vítězství. Za 14 dní přivítáme doma tým NH MOaP. S vyspělejším týmem budeme získávat především cenné zkušenosti. 

Tým U10 Orlová odehrál své první zápasy proti týmu z Havířova

BK Snakes Orlová - Start Havířov 17:37 (8:12 14:24 17:29)

Jirka Vitovský 7 (5/3), Kuba Klčo 6, Kristián David 2, Domča Bartušek 2, Vojta Kopecký (2/0), Kamil Willerth (2/0), Vojta Sordyl, Míša Wavreczka, David Kraus, Luky Kunc, Vašek Drobek, Viki Balys, Kuba Macháček, David Satora, Peťa Woller, Štěpa Urbančík, Matěj Molnár

BK Snakes Orlová - Start Havířov 23:35 (4:10 12:20 18:29)

Míša Wavreczka 5 (4/1), Jirka Vitovský 4, Kuba Klčo 4, Vojta Sordyl 2, Peťa Woller 2 (6/2), Matěj Molnár 2, Kristián David 2, Viki Balys 2, Kamil Willerth (2/0), Vašek Drobek (2/0), Luky Kunc, David Kraus, Vojta Kopecký, Domča Bartušek, Kuba Machářek, David Satora, Štěpa Urbančík

V neděli byl v Orlové k vidění krásný začátečnický basketbal. Domácí tým vyzval soupeře z Havířova, a přesto že na něj tentokrát nestačil - výsledky zápasů 17:37 a 23:35 - mohli jsme vidět parádní bojovný výkon ze strany domácích. Kluky musím pochválit, protože svoje první zápasy zvládli velmi dobře. Těší nás i široká základna fanoušků, kde se sešli rodiče, prarodiče, sourozenci a mnoho dalších, kteří přišli povzbudit kluky při jejich prvních zápasech.

Děkujeme

Kliknutím na fotku zobrazíte fotky ze zápasu:

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel deset a dvacetjedna 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

CZ.BASKETBALL

Nadace ČEZ

Národní sportovní agentura

ARDON

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY