Čeladenský zpravodaj 2015

Den první 16.8.2015 neděle

Tak nám to začalo.

Rodičové nám dovezli své milované bobánky na chatu Dukla Čeládná. Zde již pro nás měla majitelka paní Barbora vše řádně nachystáno. Po drobných formalitách a předání kempových triček hráčům, za jejichž vyhotovení chválíme trenéra Lukáše, jsme rozhodli, rodičové jedou domů, hráči na trénink. Rodičové vozidly, hráči na kolech. Na kolech jsme vypadali krásně. 25 Cyklistů ve stejných dresech v doprovodů tříčlenného trenérského týmu zdolalo během chvíle trasu chata - sportovní hala. Mělo to jen malý zádrhel, zranil se nám malý Kuba při pádu z kola. To se však stává i na Tour de France.

Tréninková jednotka začala v krásné sportovní hale, kde nás přivítali sympatičtí provozovatelé, manželé Wozniakovi. Dvě hodiny trénování byly po dvouměsíční pauze pro některé jedince velmi náročné. Lehké výkřiky trenére, "píchá mě v boku" , "bolí mě bříško" , "utekl mi dech, pomožte mi jej dopadnout" časem odezněly a my se mohli konečně věnovat řádnému tréninku. Trénink uběhl jako voda, seznámili jsme se s míčem a dali jsme své první koše. Více k tréninku psát nebudeme. Ani Barcelona fotbalová, či basketbalová nenechává nahlédnout do zákulisí svých tréninků.

Večeře, kdy byly špagety s výbornou omáčkou, doplněné o chutný ovocný kompot všem velmi chutnala a někteří hráči si i přidali. Po večeři jsme si zopakovali pravidla soustředění, přečetli program na následující den a odebrali se sledovat téměř instruktážní film z basketbalového prostředí s názvem Coach Carter. V době, kdy píšeme tuto zprávu, je již po večerce (22:30), ale přesto některé z chlapců musíme chodit umravňovat. Všem přejeme dobrou noc. Speciální pozdrav od celého týmu a trenérů malému Kubovi, uzdrav se!

Trenéři K + K + L

Hráčem dne se po svých bojovných výkonech stal Ondra Marek.

Den druhý 17.8.2015 pondělí

Brzké ranní vstávání nedělá klukům dobře. Budíček byl pro mnohé velkým překvapením, ale všichni, až na výjimky, ho zvládli. Instrukce zněly jasně: "vstávat, převléknout a sraz na rozcvičku". Ze záčátku rozvičky to vypadalo jako sraz Šípkových Růženek, které zápasily s každým pohybem, po chvíli jsme ale procitli a rozcvička mohla pokračovat v plné parádě. Jediných pět dobrovolníků, kteří ne a ne předešlý večer usnout, se rozhodlo, že by si za svůj večerní "čurbes" místo rozvičky hned po ránu dalo několik rovinek, které by je třeba aspoň trošku unavily.

Po poctivé rozcvičce si dopřáli ranní hygienu a pak vydatnou snídani. Posilnění a nažhavení jsme stepovali pře dveřmi a těšili se na první ranní trénink. Venku lilo jako z konve. Co dělat? Zavoláme hasiče, ti přeci pracují s vodou a mohli by nám pomoct a tak se taky stalo. Pod chatou nás čekal hasičsý autobus, který nás odvezl přímo na halu. Náš druhý trénink byl mnohem pohlednější než ten včerejší. Zopakovali jsme opět několik základních basketbalových činností a pak se pustili do činností nových. Trénink byl svižný a kluci ani nespozorovali, že už skončil a je čas jít na oběd. Zpět nás opět odvezl hasičský autobus a tak jsme se z haly na hotel dostali suchou nohou. 

Po frankfurtské polévce a rizotu zavládl odpolední klid v podobě show "Zeptej se trenéra na co chceš, on Ti na co chce odpoví". Po zastavení záchvatu smíchu jsme nasedli na kola a vydali se směrem k hale. Kluci byli mírně zklamáni, když viděli, že první část tréninku bude atletická. Když ale viděli, kolik srandy u ní zažijí, ani jim nevadilo, že vlastně téměř celých 45 min. v kuse běhají.

Po atletické rozcvičce jsme přešli opět k basketbalovým činnostem. Prohození pod nohou a zadovka provedená v běhu už není klukům cizí. Na konec tréninku začal celokempový turnaj, kde kluci zápasí o post nejlepšího herního týmu turnaje.

Herní minuty utekly jako voda a my se vydali směr večeře. Po zapékaných těstovinách se jen zaprášilo a my se s plnými břišky mohli přesunout do společenské místnosti k promítání dašího sportovního filmu.

Den končí. Většina kluků usíná rychleji než včera s myšlenkou na další fajn den s partou super kamarádů a časem stráveným na basketbalovém hřišti...

Hráčem dne byl vyhlášen Benťa.

Dobrou noc

trenéří K+K+L 

Den třetí 18.8.2015 úterý

Tréninkový den nám začal nádherně. Po probuzení všech svěřenců jsme se odebrali na blízkou cestičku a udělali jsme krásnou rozcvičku. Vyběhli jsme si kopečky a pak na snídani makové a tvarohové vdolečky. Úsměv zbledl chlapcům hned, když dověděli se, že na kole musí jet. Dojeli jsme na halu, energie máme dost, kola uloženy do valu, na tréninku nebyl žádný host. Trénovali jsme tvrdě, potili jsme krev, naučili jsme se novým věcem, hráči z nás budou hned. Po tvrdém tréninku, zajeli jsme na oběd, byly buchtičky se šodó, hned nám připadal krásnější svět. Odpoledne na kolech, další etapa proběhla, sjeli jsme to jak by smet, však bez zranění neproběhla. Zranil se nám jeden hráč, přes řidítka přeletěl, byl to Filip, je to hráč, do nemocnice zaletěl. Naštěstí nestalo se skoro nic, jen pár odřenin na rukou, už je zpátky v kolektivu, byl hned na nohou. Pochvala patří všem, však vybrali jsme jen dva hráče, mění se to každým dnem, nikomu není do pláče.

Dvěma hráči dne byli vyhlášeni - Smejky a Ondra Zámorský

Trenéři K + K + L

Den čtvrtý 19.8.2015

STŘEDA !!! Soustředění se nám láme do druhé poloviny a navíc je zde středa. Kritický den !!! Z tohoto důvodu trenérská rada rozhodla, dnes trénovat nebudeme, musíme si ulevit. Rozkaz dne zněl jasně: "Zdoláme Lysou horu severní cestou, bez použití kyslíku a šerpů." Obojí se ukázalo jako chybný krok. Mnozí potřebovali kyslíkovou podporu již po 300 m výstupu. Na šerpy jsme si vzpomněli, když jsme množství našich svěřenců snášeli z hory dolů. V prvním základním táboře bylo rozhodnuto. Skupina horolezce Hilaryho (Vašťák ml.) dobude vrchol v rekordním čase. K tomuto úkolu se přihlásilo 15 odvážlivců. Většina toho začala litovat ihned po prvním zrychlení kroku. Druhá skupina pod vedením R. Mössnera (trenér Clark) donese zásoby na vrchol v pomalejším tempu. Tempo této skupiny bylo vražedné - dva kroky tam a tři kroky zpět. Obě skupiny se setkaly na vrcholu přesně ve 12:00. V té době však první skupina čekala na skupinu druhou přesně půl hodiny. Po vyvěšení vlajky, výměně prádla (u některých i spodního) a plic, jsme absolvovali nezbytné rituály, jako jsou focení, polévka, kofola, odpočinek a vzhůru dolů. Zpět již šly obě skupiny společně a to dokazuje, že jsme tým. Na naší chatu nás opět dopravili HASIČI ! Nejstarší trenér zamítl požadované hry typu americký fotbal, zraň svého kamaráda a jízdu na kolech. Rozhodl však, že z chlapců udělá otužilce. Při teplotě vzduchu 23st. se mu to však nepodařilo, protože voda měla stupňů 25. Poté následovala večeře, kde trenéři měli karbenátek s bramborem a pro hráče mělo totéž jídlo název "Hamburger s americkým bramborem". Takový potlesk, jako po oznámení názvu tohoto jídla, zde ještě nezazněl. Teď již znavení bobánci sledují film SpaceJam a trenéři mohou psát tuto zprávu.

PS : koukněte všichni na informace k páteční akci.

Trenéři K+K+L

Den pátý 20.8.2015 čtvrtek

Existuje pěkné české přísloví: "Starosti nech koňovi, ten má větší hlavu." Proto jsme našim 26 starostem naordinovali hypoterapii. Po rozcvičce zakončené cviky ze 70. let minulého století v nádherném lůně beskydských hor, jsme se dopustili malé nepravdy (tedy nelhali jsme), klukům jsme řekli, že jdeme pěšky na trénink do sportovní haly, ale naše kroky směřovali na koňský Ranč Prosper Čeladná. Zde se k překvapení malých basketbalistů konaly projížďky na koních, kterých se zúčastnili všichni vyjmatrenéra Kamila st. (toho by kůň neunes) a trenéra Lukáše (koně nenosí ani superhrdiny, jimž náš Clark je). Po prohlídce stájí, kde bylo čisto stejně jako na pokojích našich chlapců, kdy i vůně byla totožná, jsme zrychleným krokem směřovali na ubytování. Čínské hranolky a maso všem chutnali. Poté následoval bazén, kde se chlapci podrobili tréninku aquabel. Následoval zrychlený přesun na atletický ovál a do sportovní haly, kde proběhl 3,5 hodinový tréninkový blok. Zpět jsme jeli na kolech. Hurá, nikdo se nezranil a je vidět, že kluci se zlepšují v jízdě na kole. Při vstupu do jídelny chlapci cítěli palačinky. Těsně vedle. Byla makrela. Mimo jen jednoho hráče , který celý týden kromě sladkostí z domova nejedl téměř nic a nepil téměř nic jiného než slazené minerálky, ryba všem chutnala. Dokonce z mnohých úst zazněla věta: "Nejlepší večeře." Pro ty rodiče, jejichž děti ryby nejí, máme informaci, není to pravda. Teď nás čekají dotěrné otázky v obdobě pořadu Show Jana Krause s názvem Ptejte se na co chcete trojice KKL. Všem přejeme dobrou noc a již se zítra na Vás těšíme.

Hráčem dne vyhlášen - Damoš

Trenéři K+K+L

Den šestý 21.8.2015  pátek.

Jak by řekl náš přítel Vinetou " viděl jsem přicházet 5 dní a 5 nocí, poté přišel den 6". A jaký byl? Chcete to vědět ? Čtěte dále. Byl jako všechny předchozí. Prostě skvělý.Ale pěkně po pořadě. 7:00 budíček, 7:10 rozcvička, 7:30 hygiena úklid pokojů, 8:00 snídaně, 8:30 bodování pokojů, 8:45 odjezd na kolech směr hala, 9:30 trénink, 11:30 svačinka, 11:45 zpět na chatu, 12:45 oběd, 13:15 odpolední klid, 15:00 odjezd busem na halu, 16:00 ukázkový trénink, 18:15 zípas rodičů s dětmi, 20:00 večeře, 21:00 letní kino, 23:00 neoficiální večerka. Strohé jasné výstižné. Ovšem po předchozích článcích jistě nezáživné a proto znovu : Snídaně = takové množství oloupaných vajíček neviděl ještě nikdo z nás a to ani o velikonocích. V očekávání příjezdů rodičů, sourozenců, prarodičů a dalších fandů našich malých borců, probíhá jak přeprava na jízdních kolech na trase chata - sportoní hala, tak především ranní trénink, kde "odpolední spartakiádu" pro rodiče připravujeme. (spartakiádou odpolední tréninki nazvalo několik rodičů, kteří nám trenérům řekli, že takovou disciplínu a vzorně vyrovnané řady viděli naposledy při cvičení starších žákyň na Strahově v roce 1985 a skladbě hitmakera Michala Davida Poupata). Po tréninku rychle zpět na kolech na chatu a již zde máme vydatný oběd, balení, sběr dříví na večerní táborák (který se poté pro únavu materiálu - pardón únavu většiny dětí  nekonal) a s tím nejhodněšjím čeladenským strejdou Lukášem a jeho hasičským autobusem odjezd v 15:00 hod. zpět na sportovní halu. Zde již narážíme na první rodiče a další rodinné příslušníky (kterých bylo nakonec kolem 50) a "ukázkový trénink" může začít. Co vše se na něm dělo, nebudeme popisovat, ale byl hodně povedený a často se z publika ozýval potlesk za předvedené výkony. Trénink a vlastně celé soustředění z hlediska herního tímto končí a tak pozvaní milí hosté ( za sportoviště a halu neskutečně přátelští manželé Lukáš a Radka Wozniakovi, za ubytování a stravování sl. Barbora Pustelníková a speciální host p. trenér Josef Trnka s manželkou - všichni muži ocenění basketbalovým míčem s podpisy budoucích hvězd a ženy kytičkou), mohou předat trika hráčům, kteří byli vybráni ve 3 speciálních kategoriích :

MVP - nejlepší hráč soustředění : Mates Rotreklů

Nejvetší zlepšení v průběhu kempu : Ondra Marků

Nejdisciplinovanější hráč kempu : Pavel Bentkovských

Následné fotbalové utkání  rodiče vs. hráči je daleko zajímávější než el-clasico (Barcelona-Real Madrid) a se závěrečným hvizdem, je na ukazateli skóre stav 7-7. Je potřeba podotknout, že do utkání zasáhli i "bratří Čadíci" (jejichž čas ještě přijde především při nočních konultacích s rodiči), neboli pozvaní promítači z letního kinematografu bratří Čadíků, který v tomto čase má své stanoviště na chatě Dukla v Čeladné.

Po fotbalovém zápase, vyměně dresů a sprše se všichni odebírají na chatu Dukla, kde nás čeká večeře v podobě gulášku a hlavně promítání filmu Pelíšky (jak příhodného v den výročí bratrské pomoci ze strany vojsk Varšavské smlouvy před 47 lety). Lukáš Wozniak přiravil společně s dalším skvělým mužem našeho soustředění Alešem (spoluprovozovatel chaty Dukla) našim bobánkům obrovské tatami před promítací plochou, což se však následně ukazuje jako drobná chyba. Ze všech dětiček se postupem času stávajcí chrápající monstra zabalená do dek a spacáků včetně dcery nejstaršího z trenérů a tak pohled na odcházející (nebo spíše odváděné) "zombíky" po skončení filmového představení ve 23:00 hod., dává jasný signál. Táborák se nekoná, děti jdou spát a rodiče s trenéry se přesouvají k osobním konzultacím, podobným rodičovským schůzkám do "posilovny" pod terasou chaty Dukla. O únavě děté svědčí i fakt, že při kontrole obsazenosti pokojů správným počtem dětí, provedenou Kamil st., je mu na dotaz "..jste tady všichni?.." odpovězeno nezávisle ze dvou postelí jednoho pokoje "...maminko, bude zítra řízek..." a "...všichni už jeli domů, jsem tady sám tati...". z toho trenér usoudil, že je vše v naprostém pořádku a odebral se osobně řídit chod konzultací s rodiči.  Protože jsme zpravodajem čistě sportovním a ryze slušným, ptejme se na průběh a výsledek konzultací slovy jedná aktuální známe české písničky "..... a co bylo dál ?, jenom vítr.....áááááá....". Pro znalé jen pár hesel : Bumerang, Robert a kytara, Valašský rapp alias trsající blondána, vystoupení bratrů Čadíků, békání, festival sovětské písně, večerníčkové a dětské písničky, dvojčata .....atd..         

Den sedmý - závěrečný 22.8.2015 sobota

Je 08:00 hod. a nejstaršímu z trenérů zvoní budík. Je to přesně tak, jak si naplánoval a všem rodičům i hráčům ve večerních hodinách uvedl. Dnešního dne jsou budíček i rozcvička zrušeny. Všichni se mají sejít v 09:00 hod. na poslední snídani. Jaké je však jeho překvapení, když z chodby slyší hlas komiksového hrdiny s velkým S na prsou upnutého dresu (prostě našeho Clarka), který nabádá všechny svěřence se slovy "dobré ráno chlapci budíček, vstávejte a vemte si něco teplejšího na sebe, ať vám při rozcvičce není zima". Budíček ? Rozcvička ? Co to je ? Až poté sepne nejstaršímu z trenérů to spravné spojení. Ví to všichni, že se nic z uvedeného dnes nekoná, jen k Lukášovi to nedoputovalo. Prostě drobná a první chyba za celé soustředění v komunikaci mezi těmi nejdůležitějšími. Trenéry. Nedá se nic dělat a tak i Kamil st. ve svém sportovním  úboru vychází ladným krokem před chatu, kde se již schází část hráčů, která se na něj dívají dosti nechápavě (mnozí až zuřivě), avšak nikdo nemá odvahu se jej zeptat, zda to není omyl, vždyť včera na své malá uši slyšeli, že budíček i rozvička jsou přece zrušeny. Rozcvičku dnes vynechává se  svolením trenérské rady jen Kamil ml, který podal neskutečné sportovní výkony při ukázkovém tréninku a především ty tanečně-pěvecké při večerně-ranním  posezení s rodiči. Do rozvičky se v běžecké části zapojuje i tatínek Kuby Vidláře a s ohledem na vervu, s jakou se do běhání pustilsmile, začínáme mít obavy o zdraví našich malých sportovců, proto snižujeme počet koleček z běžných 6 na pouhé 4. Následuje standardní rozvička "naboso" v ranní rose na paloučku osvíceném vycházejícím sluncem. Některé maminky, které právě vykoukly ze stanů, kárájí své děti slovy "proč jsi naboso, zbláznil jsi se ?". Stačí jim však pohled na bosé (krásné) nohy trenérů a mají jasno. Tady už se zbláznili už úplně všichni. Po rozcvičce, které se zúčastnili sourozenci hráčů, některé maminky a Velký Smejky, jsme nanosili dříví od ohniště zpět do lesa (na táborák v roce příštímsmile) a odebrali se k ranní hygieně a závěrečnému úklidu pokojů. Snídaně nebyla v trávě, ale byla výborná, protože maminky a babičky se činily a pochutiny dovezené z domova mizely z talířů dříve, než se k nim trenéři dostali. Následovaly nezbytné formality, předání kartiček pojištěnců, jízdních kol a dětí rodičům, prohlídka pokojů, úkllid haly, převoz košů ve 2 etapách do Ostravy a konečně kolem 16:00 hod. i trenéři mohli usednout do domácí pohovky k televizi, počítačům, tabletům, mobilním telefonům, kofole, brambůkám, sladkostem a dalším docela nezdravým věcem. Copak lze po "takovém týdnu", tentokrát bez přítomnosti všudy přítomných dětí, odolat např. reklamě " ....dáš si fofolu..."  

Celkové hodnocení soustředění a odkaz na fotografie (uložiště) naleznete na našich stránkách a příslušném odkazu v nejbližší době (do 28.8.2015).

Ale již teď můžeme říci "kluci bylo to super" a "rodiče našich hráčů, jste skvělí".    

Za drobné tiskové chyby se omlouváme, dnes píši z tabletu.

Trenéři K.+K.+L.

9 statečných, aneb už to začalo

Píše se 3.8.2015 a právě to začalo. A co?

Přes veškeré starosti, které především nám dospělým okolní svět denodenně přináší, jsme dnes začali psát novou kapitolu sezóny 2015/2016 pro kategorie U12 a U11 našeho klubu BK Torola Snakes Ostrava.

Na první trénink se zaměřením na individuální činnosti hráčů se dostavilo 9 statečných, vlastně s trenéry nás bylo 12.

3 hodiny tréninku nám všem uběhly jako voda a hráči odvedli "dobrou práci". Odcházeli jsme z tělocvičny právem spokojeni. V dalších dnech a týdnech se k nám připojí další " dovolenkáři", kdy v závěru srpna již budou oba týmy U11 a U12 kompletní a čeká nás sezóna nabitá zápasy v oblastním přeporu, turnajích v ČR i zahraničí a konečně i kvalifikace o postup na NF v obou kategoriích.

Sledujte našé stránky, kde budeme přinášet aktuální informace.

Trenéři

                                                                        Img_20150803_115709

4.8.2015 - tak dnes už nás bylo 11 hráčů a 2 trenéři, kdy nás svou návštěvou "poctil" i kapitán týmu U12 Kuba a také speeeeeede Gonzales (nejrychlejší mexická myš)  Riči Vavrečků. Myslíme si a na hráčích to bylo vidět, že je trénink bavil a již se těší na zítřejší a víte proč ? Protože po středečním tréninku je den volnasmile. Opět si dovolíme konstatovatr, že připravený plán jsme splnili, ba i překročili. Takže zítra 5.8.2015 v 08:50 se na Vás všechny těšíme.

Jo a fotka dnes nebude, došel nám barevný film ve foťáku.

Trenéři

5.8.2015 - Tour de France má ve svém průběhu 2 volné dny a i my trenerský triumvirát vedený tím nejpovolanějším p. trenérem Trnkou jsme pro den zítřejší (6.8.- čtvrtek) zvolili den volna. Zvlášť po dnešním drilu to někteří budou potřebovat. Jsme rádi, že došlo na první písmena z naší basketbalové abecedy SONZ a to na písmenko S a O, které jsme procvičovali na místě a poté především v pohybu s obranou soupeře. Nezbytnou součástí našich tréninků je samozřejmě i hra, takže se hráči mohou pokusit získané dovednosti hned aplikovat v praxi.

Za dnešek dostali veřejnou pochvalu 3 hráči - z "mimin" to jsou Smejky a Kapr a z výrostků Tomáš.

Splňte si dnes a zítra domácí úkol a v pátek se na Vás v 08:50 hod. opět těšíme na stejném místě.

Trenéři

7.8.2015 Soolečně s trenéry a 10 hráči, nás navštívil dnes na tréninku nepříjemný soupeř. A kdo, že to byl ? Ten jemuž přezdíváme Mr. VEDRO. I přes tuto nepříjemnost,která sužuje nejen nás, probíhal trénink standardně, tedy velmi dobře. Dnes jsme se dostali k dalšímu písmenku naší SONZ abecedy a to N. Takže již trochu umíme S O N. Příští týden nás čeká Z. A ve středu už to bude celý SONZ. 

Pochvala náleží dnes všem klukům, ale speciálně za zaujatý a příjemně překvapivý výkon jsme pochválili Velkého Kubu.

Slíbená nástěnka vítězů dnes patří po výhře "černým"  Celi, Riči, Smejky, Filip, Honza.

Přes víkend se zchlaďte v bazénech, vanách a hlavně buďte mimo sluníčko.

V pondělí dorazí v 8:50 na trénink další posily a tak se na Vás všechny těšíme.

A ti co nedorazí, ať nezapomenou na domácí úkoly a cvičí doma.

Trenéři

9.8.2015 Dnes máme sice neděli a tím pádem i volno, ale dovolíme si vložit video z našich tréninků, které v tomto týdnu proběhly.

https://www.youtube.com/watch?v=FjPNPTcxz1I

Nebo, že by to nebyli naši kluci? No myslíme si, že jsou. Přece se píše, že hráč má 12 letsmile 

Trenéři

10.8.2015 Přišlo pondělí a s ním mimo již stabilních dříčů z minulého týdne i  další hráči z řad výrostků (Damoš, Mates) a "mimina"  nám doplnili (Beňta a Smaži).Dokončili jsme basketbalovou abecedu SONZ zvládnutím písmenka Z. Válčili jsme více než hodinu v zápase 5 na 5, černí proti bílým. Vedro už nám nevadí a to je dobře. Uvidíme co přinese trénink v úterý 11.8.2015.

11.8.2015 Nečekaně po pondělí přišlo úterý a s ním opět velké vedro, což jsme čekali. K týmu se připojil Křeňajs, což jsme také čekali, ale co jsme nečekali bylo to, že Křeňajs opět vyrostl, ale hlavně již ZASMEČUJE OBĚMA RUKAMA !!! Opět jsme měli trénink rozdělěný na dvě poloviny a nakonec jsme hodinu válčili pod oběma koši. Za dnešní trénink musíme obzvláště pochválit Beňtase, Křeňajse, Matesa a Celiho.

Trenéři

12.8.2015 Je středa. Je největší vedro,které jsme za těch7 tréninků měli. Je nás na tréninku 12 hráčů a 2 trenéři. Je to proto, že jeden trenér musí pracovat a někteří z hráčů, kteří s námi trénovali minulé dny, ještě užívají prázdniny s rodiči. Je dnešní trénink dobrý? Je. Je to trénink poslední? Je v rámci docházkového soustředění zaměřeného na individuální činnosti. Je nám radostí pochválit všechny hráče za přístup. Je radostí nás mladších trenérů spolupracovat s trenérským bardem J. Trnkou. Je tohle konec? NENÍ, protože sezóna je teprve za dveřmi. Bude ta sezóna dobra? Jak říkají sportovci z jiného odvětvi (kopačky) TAK URČITĚ. JAK ŘÍKÁM.smile

Zhodnocení sezóny 2014/2015

Co máme za sebou v sezóně 2014/2015?

Poslední týden v srpnu 2014 se chlapci roč. nar. 2004 a mladší sešli na hale B. Dvorského, kde absolvovali týdenní výcvikový kemp. Většina těchto hráčů již v minulé sezóně hrála za tým U11 B, kdy jsme nastupovali proti hráčům roč. nar. 2003. V týmu trénovalo v průběhu celé sezóny 27 hráčů. Hráči absolvovali 3x týdně trénink v délce 1,5 hodiny. Za celou sezónu absolvovali ještě 3 mimořádné víkendové kempy.

V této sezóně jsme v oblastním přeboru kategorie U11 odehráli celkem 28 zápasů s bilancí 26 výher a dvě porážky. V kvalifikaci na Národní finále jsme se utkali se třemi družstvy naší oblasti. Tuto jsme vyhráli a postoupili na Národní finále, kde jsme v celkovém zúčtování obsadili 5. místo. Dále jsme v průběhu sezóny sehráli přátelská utkání s HK ŽORY a s BK VIKTORIE ŽILINA. Také jsme se účastnili mezinárodního turnaje v polských Katowicích, kde jsme obsadili po vyrovnaném finále 2. místo. Všechny podrobné komentáře k jednotlivým turnajům i ke kvalifikaci a Národnímu finále jsou rozepsány na našich stránkách.

Zápas od zápasu je vidět, jak jdou chlapci herně a výkonnostně nahoru. Při každém utkání se snaží dát ze sebe na palubovce maximum a zápas vyhrát.

Co nás čeká?

Máme již po sezóně, ale nepřestáváme trénovat. Čeká nás spoustu práce na hřišti i mimo něj. V srpnu 2015 absolvujeme týdenní soustředění na Čeladné, kde doladíme fyzičku a utužíme kamarádské vztahy.

Závěrem bychom chtěli poděkovat rodičům hráčů, kteří nám logisticky pomáhají, sportovně povzbuzují náš tým a mají to správné zapálení pro minibasketbal.

Trenéři Kamil Vašťák ml. a Mgr. Kamil Vašťák st.

BK Torola Snakes U11 ovládli turnaj SBŠ Ostrava 3x3

Jednoho sobotního rána, kdy počasí bylo nejisté a tak nám nezbývalo, než se se spolutrenérem uchýlit opět kam jinam, než do sportovní haly (tentokrát v Ostravě-Dubině), jsme zjistili příjemnou věc (kterou jsme sice tušili, ale přece jen nás to opět potěšilo, jsme jako každý chlap tak trochu ješitní).

O jakou věc resp. skutečnost se jednalo?? Hle i po skončení oficiální sezóny nejsme u "našich" U11 sami, kteří raději, než za nákupy, zahradničením, pravidelným sobotním úklidem a jinými libůstkami, zamíří za sportem s kulatým oranžovým nesmyslem, zvaným basketbal, byť tuto zmiňovanou sobotu v jiné podobě a to v podobě turnaje 3x3.  

Pochvalme se všichni (hráči, rodiče, fandové mezi které tentokrát patřili i trenéři), vypadalo to dobře. A co ? Těch 16 kluků v dobře padnoucích modrých a žlutých dresech s hadem ve znaku na prsou a vše říkajícím nápisem SNAKES. K tomu připočtěme cca 25-30 fandů z řad rodičů, prarodičů a sourozenců, kteří celý turnaj poctivě odsledovali a odfandilismilesmilesmilesmile.

Celkem v kategorii U11 chlapci ročníku 2004 a mladší soupeřilo 6 týmů a z toho světe div se 5 celků z našeho klubu  BK Torola Snakes Ostrava a Frýdek-Místek.

V průběhu litých (s ohledem na 5 týmů Snakes i "bratrovražedných") bojů jsme viděli to co nás trenéry těší, urputnost, nájezdy, střelbu, pohyb, doskoky, práci s míčem, sporné situace, vyhrocené okamžiky, zápasy rozhodnuté střelbou TH, těsné výsledky i jednoznačná utkání, slzičky zklamání,  prostě vše co ke sportu patří. Věřím, že si to kluci i rodiče a fandové užili. Za nás trenéry říkám jednoznačně, že ANO.

Konečné výsledky sice nejsou důležité, ale přece jen pro splnění formalit :

Turnaj 3x3 :

1. Mates, Celi, Velký Honza

2. Riči, Dave, Damoš

3. Malý Kuba, Velký Kuba, Péťa

4. Ben, Malý Ondra, Velký Ondra

5. Benťa, Filip, Luky, Daliss

6. BK NH Flames Ostrava

Turnaj ve střelbě TH :

1. Velký Kuba

2. Ben

3. Kuba Mareth (BK NH Flames Ostrava)

Chlapci (potažmo samozřejmě i rodičové), takže teď ještě pravý street v sobotu 27.6.2015 na Hlučínské štěrkovně, potom převzetí vysvědčení (předpokládáme, že výsledky snažení ze školních lavic jsou na skvělé úrovni smile) a hurá na prázdniny plavčit, jezdit na kole, lenošit (ale ne moc),ale hlavně růst jako smilea nezapomenout na dvě věci SONZ a d........a .

Trenéři 

Hodnocení naší účasti na NF U11 2015

Ve dnech 24.4.-26.6.2015 jsme se zúčastnili Národního finále v minibasketbalu  věkové kategorie U11.  Pro náš tým se jednalo o vyvrcholení  minibasketbalové  sezóny ročníku 2014/2015 a především o vyvrcholení našeho tréninkového  a  zápasového snažení, které započalo poslední týden měsíce srpna 2014. Pořadatelem tohoto turnaje pod záštitou ČAMB, byl náš městský rival, klub BK NH Flames Ostrava. Pořadatelům z pohledu našeho týmu patří pochvala a to v čele s Markem Stuchlým st., který vytvořil se svým týmem nejen příjemnou kamarádskou atmosféru na obou sportovních halách, ale i velmi pěkné slavnostní zahájení  a zajímavé dovednostní  soutěže pro hráče jednotlivých družstev.   

Základní skupina :

BK Snakes  vs. Slavia Kroměříž      84 :  33  (23:4 13:9 25:8 12:13)                       TH 21/13  61,9 %

BK Snakes vs Sršni Písek              60 :  64 pp  (8:15 7:17 20:6 16:13 4:4 9:5)        TH 26/5    19,23 %

Čtvrfinále :

BK Snakes vs.  BVK Holice             52 : 70  (15:16 14:20 15:13 8:21)                      TH 15/4   26,66 %

Skupina o 5.-8.místo :

BK Snakes vs. Hradec Králové        82 : 37  (20:14 21:4 20:9 21:10)                        TH 17/8    47,05 %

Zápas o 5.místo :

BK Snakes vs Sršni Písek               65 : 44  (25:10 13:15 11:13  16:6)                      TH 28/13  46,2 % 

Na celém turnaji hráli a bodovali :  Petkov 4, Mužík 3, Celerin 6,Vavrečka 9, Rotrekl 30, Palát 9, Zámorský 2, Džubera 2, Wolf 15, Navrátil 43, Augustin 8, Bentkowski, Leibner 83, Křenek 50, Hrabec 41, Klat 12, Jančar 2, Stankuš 12, Vidlář 12

Pozitiva naší účasti na NF U11 : nominováno bylo 20 hráčů a z toho 19 zasáhlo min. do jednoho ze  zápasů na NF a 18 hráčů v některém z utkání bodovalo, ve finálových šesticích dovednostech soutěží jsme měli vždy svého účastníka (TH, driblink, nájezdy na koš) a dokonce jsme si odnesli dvě umístění na stupních vítězů ( 2.místo driblinková soutěž –slalom Ben a 3.místo v TH malý Kuba), odehráli  dechberoucí utkání  se Sršni z Písku se dvěma prodlouženími, skončili jsme na 5.místě v ČR, prohráli jen s finalistou BVK Holice ve čtvrtfinále (respektive s hráčem 16 Mrázkem -33 bodů ze 70) a Sršni z Písku (v základní skupině), kterým jsme však porážku oplatili v utkání o 5.místo, získali jsme cenné hráčské i trenérské zkušenosti. 

Negativa :  z hlediska fungování týmu (hráči, rodiče, trenéři) vůbec žádné, z hlediska předváděné hry se něco našlo (probereme  na tréninku), neúčast na NF našeho jediného letošního krajského soupeře  týmu BK Příbor, který by se jistě v „konkurenci“ ostatních týmů rovněž neztratil.   

Pochvalu si od nás zaslouží rodiče, protože se jednalo o nejlepší fanoušky na turnaji (nejlépe oděni (klubová trika), nejslušněji fandící, nejhlučněji fandící a v největším počtu fandící).  Abychom nezapomněli , děkujeme za Váš dáreček.    

Poděkování  patří  klubovému  trenérovi BK Snakes  P. Hálovi, který nám část „oveček“ trenérsky vedl  v týmu U12A (Hraboš,Paloň), dále pak trenérům  kategorie U11 a U12 TJ Start Havířov, kteří měli ve svých tréninkových skupinách rovněž hráče našeho týmu (Klátič, Wolfino, Víťas) a v neposlední řadě patří poděkování trenérům a vedení klubu našeho „nejvzdálenějšího hráče“  (Křeňas) z Valašského Meziříčí.  

Speciální poděkování za nás „mladé“ trenéry patří panu trenérovi Mgr. Josefu Trnkovi, který s námi nejen prožil a „protrpěl“ celý turnaj, ale především svými postřehy posunul naši trenérskou minibasketbalovou mysl  během NF někam (a nejen během něj)  dále.   

Co říci závěrem. 

Celý tým kluků za NF 2015 zaslouží pochvalu a to za to jak vystupoval, jak hrál a vlastně za to jaký je.

Nic jiného kluci, než  „sportovní zábavná dřina“ nás pro další sezónu nečeká, takže teď užívejte zaslouženého volna a ve středu  se uvidíme na tréninku.

                                                                                                                                                            Trenéři  

Výsledky kvalifikace U11 o postup na NF 2.kolo

Sportovní hala ZŠ B. Dvorského

11.-12.4.2015

BK TOROLA Snakes Ostrava vs. TJ GYMNÁZIUM Hladnov 160 : 12 (39:1 41:8 42:2 38:1)

BK TOROLA Snakes Ostrava vs. BK Příbor  61 : 59 pp ( 14:12 16:13 13:10 8:16 10:8)

BK TOROLA Snakes Ostrava vs. BK Opava 86 : 29 (22:6 24:5 26:7 14:11)

Pozitivem 2.kola kvalifikace byla skutečnost, že jsme všechna utkání vyhráli a do zápasů se průběžně zapojilo všech 18 nominovaných hráčů.

Úspešně jsme zakončili první část sezóny, započaté na konci srpna 2014 našim letním soustředěním. Výsledkem dosavadní práce celého týmu hráčů, trenérů a rodičů bez nichž by to nešlo, je postup na Národní finále v minibasketbalu věkové kategorie U11 (ročník 2004 a mladší), které se koná ve dnech 24.4.-26.4.2015 v Ostravě. Zvláštní poděkování pak patří trenérům klubů TJ Start Havířov a SBK Valašské Maziříčí, kde se mimo naše "snakovské" pravidelné společné tréninky připravují hostující hráči. 

Závěrem snad jen to, že máme před sebou 14 dnů tréninků, které budeme absolvovat tak, abychom na NF neudělali ostudu a řádně reprezentovali náš klub, město Ostravu a  Moravskoslezský kraj. Zde si dovolíme postesknout, že je velkou škodou neúčast na této akci našeho nejlepšího sezónního soupeře a kvalitního rivala, týmu BK Příbor.  

Trenéři

Hodnocení turnaje Easter tournament

Ve dnech 2.4. - 5.4.2015 jsme se zúčastnili s týmem složeným z hráčů BK TOROLA Snakes U-11A a Frýdek - Místek (pod názvem BK SNAKES "B")mezinárodního velikonočního turnaje EASTER TOURNAMENT OSTRAVA. Turnaj, na kterém jsme se střetli se šesti soupeři, nám ukázal na čem všem musíme ještě individuálně i týmově hodně pracovat.

 Pozitiva naší účasti: - turnaje se průběžně zúčastnilo 21 našich hráčů

                                                          - bodovalo celkem 20 hráčů

                                                          - v jednotlivých utkáních bodovalo nejméně 10 hráčů

                                                          - každý z hráčů dostal své minuty

                                                          - opět výborná podpora rodičů v hledišti

                                                          - vstřícnost trenérů týmů protivníka , kdy mohli nastoupit všech našich 21 hráčů

                                                          - úspěšná reprezentace týmu ze strany nominovaných hráčů v individuálních                                                                                                                       dovednostních soutěžích

                                                          - největším úspěchem pro kluky je pak zlatá placka, která se jim po vyhlášení                                                                                                                   závěrečných výsledků houpala na krku

Negativa naší účasti: - bohužel s ohledem na větší množství týmů v kategorii U-12 přihlášených na turnaj, nemožnost startovat v turnaji proti starším     hráčům.

BK SNAKES "B" vs. BK SNAKES "A" 69:14 (23:4 10:4 18:5 18:1)

BK SNAKES "B" vs. Zalaegerszek "A" 47:34 (11:13 12:6 6:10 18:5)

BK SNAKES "B" vs. Zalaegerszek "B" 62:33 (19:15 24:3 13:8 6:7)

BK SNAKES "B" vs. DDM Praha 67:47 (8:13 17:12 14:17 28:5)

BK SNAKES "B" vs Budapešť  45:40 (11:10 9:7 10:9 15:14)

BK SNAKES "B" vs. NH Ostrava 59:26 (22:4 18:6 13:8 6:8)

Hráli a bodovali: Mužík 7, Tvardek 4, Wittek 2, Gengela 17, Melichar 3, Dombek 10, Vavrečka 15, Rotrekl 31, Zámorský 11, Marek 17, Džubera 3, Mališ, Leibner 86, Vidlář 50, Pavlovič 3, Augustin 18, Wolf 10, Křenek 26, Stankuš 6, Navrátil 21, Petkov 11

 Snakescup

Trenéři

BK SNAKES A vs. BK Opava

29.3.2015 sportovní hala ZŠ B. Dvorského, Ostrava-Bělský les

1. utkání   76 : 18  ( 22:6  19:6  21:4  14:2)

2. utkání  59 : 22  ( 15:8  23:0  4:8  17:6) 

V souboji obou týmů se jednalo o zcela jiná družstva, než která se střetla před týdnem v rámci kvalifikace o NF kategorie U11. Důvod byl prostý BK Opava bojovala v Příboře v kvalifikaci o NF kategorie U12 a tak hlavní trenér Kamil Vajda s jádrem týmu U11 nastupoval v Příboře. Do Ostravy vyslal své asistenty a hráče především mladších ročníků 2005 a 2006. Náš hlavní tým byl okleštěn celkem o 10 hráčů základního kádru ( kvalifikace U12, nemocnost, zahraniční angažmásmile, atd.) a také nemocného asistenta. Pozitivně hodnotím fakt, že oba kluby mají v ročnících 2004,2005 i 2006 dostatek hráčů a případný výpadek většího počtu hráčů neznemožní odehrát utkání oblastního přeboru.

Obě utkání se nesla v téměř přátelském duchu, byť byla plná bojovnosti a úsilí dosáhnout co nejvíce bodů. Ze svého pohledu chválím všechny "Trnkovce", kteří byť mladšího věku (2005,2006), tak dali do utkání vše a předváděli co se prozatím v líhni na ZŠ Volgogradská naučili. Z hráčů ročníku 2004 bych nejvíce pochválil za předváděné výkony Patrika "Paťase" Pavloviče, i když min. na úrovni dobře zahráli všichni ostatní nominovaní (,ale to jsem tak nějak očekával smile).

Další utkání a další soupeři nás čekají na Velikonočním turnaji, takže musíme co ? Musíme trénovat, trénovat a zase trénovat.

Rodičům obou týmů děkujeme za sportovní povzbuzování v obou utkáních. Tak by to na všech sportovištích mělo vždy vypadat. 

Hráli a bodovali : všichni hráči našeho týmu, kteří v zápasech nastoupili, tak bodovali.

Trenér 

Kvalifikace U11 očima trenéra BK Příbor

Jak to viděl soupeř najdete na tomto odkazu :

bkpribor.cz

v článku nazvaném "Kluci U11 v kvalifikaci o Mistrovství ČR na druhém místě"

Slušné hodnoceni toho co se na hřišti dělo. Líbí se nám jiný úhel oohledu na náš doposud nejlepší výkon v této kategorii. Připomínky k naším neřestem s hráči probereme a především budeme pracovat na jejich odstranění. Do další kvalifikace se snad ještě zlepšíme a to i díky dalšímu posílení týmu,tentokrát  z dalekého zahraničí,kdy se nám vrací Ben Navrátil.

Trenéři

Výsledky kvalifikace U11 o postup na NF 1.kolo

Městská hala Opava

21.3.2015

BK TOROLA Snakes Ostrava vs. TJ GYMNÁZIUM Hladnov  104 : 26 (20:9  36:0  25:4  23:13)

Hráli a bodovali : Petkov 4, Mužík 4, Melichar 2, Celerin 4, Vavrečka 6, Rotrekl 13 , Palát 14, Wolf 5, Bentkowski 2, Leibner 4, Křenek 13, Hrabec 6, Jančar 6, Stankuš 1, Vidlář 20.

BK TOROLA Snakes Ostrava vs. BK Příbor  83:36  (25:10  24:8  16:12  18:6)

Hráli a bodovali : Petkov 1, Mužík 2, Vavrečka, Rotrekl 4, Palát 11, Zamorský, Džubera 4, Wolf 8, Augustin 3, Bentkowski 4, Leibner 17, Křenek 9, Hrabec 2, Stankuš 9, Vidlář 9.

BK TOROLA Snakes Ostrava vs. BK Opava  91:33  (24:6  28:7   27:12   12:8)

Hráli a bodovali : Petkov 2, Mužík 6, Melichar 5, Vavrečka 2, Rotrekl 14, Palát 4, Zámorský 4, Wolf 2, Augustin 2, Bentkowski 4, Leibner 10, Křenek 10, Hrabec 9, Klát 3, Stankuš 6, Jančar, Vidlář 8.

Strávili jsme'pěkný víkemd'v'krásné'opavské hale. Rodičům děkujeme za početnou fanouškovskou a především sportovní podporu. Pozitiva : Damoš je po události v Polsku zpět, hráli všichni nominovaní, každý z kluků si nějaký košík dal, proti spolufavoritovi soutěže Příboru bodovalo 13 z 15 hráčů, hráli jsme jako tým, vystupovali jsme  jako tým, bonusem byly frgály z Val.Mezu., 

Negativa : nemocnost průřezem od trenéra, přes hráče, až k rodičům. Chlapci je potřeba to vše řadně do dalšího kola kvalifikace doléčit.

Trenéři

Výsledky turnaj O pohár gen. J.Zientka Katovice

Dne 13.3.2015 jsme odjeli s naším týmem na 3 denní turnaj do polských Katowic. V průběhu 3 dnů jsme měli odehrát 5 utkání a tak se i stalo. Každé utkání mělo svůj náboj a především každé utkání bylo s ohledem na individuální dovednosti a fyzické předpoklady soupeřů zcela odlišné. Dovolím si konstatovat, že soupeři z první 4 turnaje byli velmi kvalitní. To, že jsme skončili na 2. místě, není tak důležité jako skutečnost, že jsme jako jediní ze všech celků ročníku 2004 odehráli turnaj dle našich "českých" pravidel, tedy tzv. na 2 pětky a střídající hráče. Turnaj umožňoval to, co v Polsku hrají běžně 1. a 2. čtvrtina se hraje na dvě odlišné pětky hráčů a ve 3. a 4. čtvrtině již může hrát každý koho trenér určí (tedy v zápasech s námi pouze "ti nejlepší"). Z rozhodnutí hrát na dvě pětky, se kterým byli hráči seznámeni již před turnajem jsme neustoupili v žádném ze zápasů, ani ve finále, byť by to zcela jistě znamenalo naše vítězství a 1.místo v turnaji. Nejlepší utkání jsme odehráli v základní skupině s "Medvídky", kdy takového soupeře jsme na domácích palubovkách ještě nepotkali. Více k samotným utkáním vyjma níže uvedených výsledků není potřeba psát. Ti co byli nominováni, hráli velmi dobře a každý z hráčů se dostal na palubovku v tu jeho správnou chvíli. Z turnaje si vezeme pohár za 2.místo a stříbrné medaile. Málem bychom zapoměli na nadílku rozhodčích pro oba trenéry v podobě TCH (technických chyb). Hráči mají své první medaile z mezinárodního turnaje a my máme své první TCH ve svém trenérském pidiživotě.

Postřehy z turnaje v bodech :

- soupeři kvalitní (s ohledem na předvedenou hru již máme pozvání na další turnaje v Polsku)   

- velmi slušná hra našeho týmu

- velmi dobře sestavený program turnaje

- standardní ubytování dle propozic ve škole, velmi kvalitní stravování, příjemní pořadatelé (vlastně naši noví kamarádi pro děti i dospělé) v čele s hlavním organizátorem Michalem Bentkowskim

- samostatnou kapitolou je pak kamarád všech a basketbalový šílenec ZIBI

- příjemná komunikace se všemi trenéry zúčastněných družstev

- nejen dle zpráv rodičů, ale i díky osobní kontrole trenérů víme, že Damián "Damoš" je v pořádku a to je to nejpozitivnější

- dětičky byly úplně v poho (a to ve všech oblastech od chování, přes stravu,hygienu atd.,) až jsme chvílemi měli obavy, zda nám někdo nevyměnil tým

- prostě na tomto turnaji a naši účasti neshledáváme žádné negativum

Výsledky :

13.3.2015

základní skupina

BK Snakes vs. Regis Wieliczka     39 : 28   

BK Snakes vs. Niedzwiadki Przemysl   39 : 29  

14.3.2015

základní skupina

BK Snakes vs. UKS Komorow   48 : 19  

semifinále

BK Snakes vs. UKS Bialoleka   57: 40

15.3.2015 - finále

BK Snakes vs.  Niedzwiadki Przemysl  39 : 40

Hráč utkání hvězd týmů : Jakub Mužík

Nejlepší hráč týmu na turnaji : Jan Leibner

Hráč vybraný do all-star : Víťa Stankuš

Více výsledkových informací k turnaji včetně fotografií naleznete na odkazu : http://skm.polskikosz.pl/news.php?readmore=2561

Fotografie a snad i video ze slavnostního zahájení v dohledné době vložíme na stránky klubu.

Rodičům a dalším příbuzným všech chlapců děkujeme za největší sportovní  povzbuzování, které jsme na turnaji viděli a hlavně slyšeli. Další poděkování Vám patří nejen za již tradiční pomoc s dopravou, ale především za celkový přístup k minibasketbalu v našem týmu a našem klubu. Poděkování všem, kteří nás obdařili pochutinami (křupky, křupky a křupky....smile) a kvalitním pitným režimem (na závěr turnaje). A ještě jedno speciální poděkování p. Celerinovi za zajištění skvělé dopravy na turnaj.

Trenéři

BK SNAKES A vs. BK Opava

8.3.2015 Městská sportovní hala Opava

1. utkání   80:26  (19:8 15:2 19:11 27:5)

2. utkání   107:9  (25:2 26:4 25:1 31:2)

Před týdnem jsme v Opavě s místními hráči a trenérem Kamilem Vajdou trénovali. Dnes jsme stáli na opačných pólech palubovky krásné opavské haly jako soupeři. Na příjemné sportovní atmosféře to však nic nezměnilo a velice nás těší, když z tribun slyšíme sportovní povzbuzování a Vy rodiče obou týmů neváháte potleskem povzbudit nejen toho svého hráče.   

Především první zápas měl ten správný náboj, kdy soupeř naše chyby neúprosně trestal rychlým nájezdem do koše a proměněním těchto šancí. Mezi ostatními opavskými hráči v tom vynikal hráč č.13 Eda Myšák (11 bodů).  

Ve druhém utkání již soupeři s ohledem na věk, aktuální fyzické dispozice většiny našich hráčů a naši celoplošnou obranu docházely síly. Jako trenéři však kvitujeme fakt, že hráči domácích nevzdali i za zcela rozhodnutého stavu jediný souboj o míč a napadali naše "větší" hráče jako sršni.

Co nás v obou utkáních jako trenéry potěšilo ? : Do hry se s námi zapojil Honza "Křeňasj" Křenek. S jeho vystoupením a předvedenou hrou  jsme spokojeni. Je vidět, že i on postupně díky společným tréninkům akceptuje hru našeho týmu. Jsme rovněž spokojeni s hrou "podkošových" hráčů, kdy se probrali i někteří "bruntalští spáči" k velmi pěkným výkonům. Standardní a musíme říci, že očekávané výkony podali oba "starší" hráči trenénující a hrající s týmem BK Snakes ročníku 2003 Tomášové Hrabec a Palát. Bylo krásné sledovat jak celý tým sleduje obrovskou světlenou tabuli, kde u každého hráče mimo osobní chyby svítily i body a fandí všem, kteří ještě nebodovali. To je tým smile. A tak jak tým fandil, tak se i stalo. Bodovalo všech 13 hráčů, kteří se obou utkání zúčastnili.      

A co nás nepotěšilo ?: v úterý máme trénink a na víkend jedeme na turnaj do Katovic. Tam to probereme. 

K soupeři si dovolíme konstatovat, že tým Opavy je z našeho pohledu velice perspektivní především pro nadcházející sezónu kategorie U11 ročník 2015/2016 a to především s ohledem na věkovou skladbu družstva, kdy mnozí malí "borci" týmu BK Opava zápas od zápasu "rostou" a pod vedením domácího trenéra své kvality "prodají" ve zmiňované příští sezóně.  

A co rodiče + sourozenci našich hráčů ??? Opět skvělí fandové.

A teď již vzhůru na turnaj do Katovic.

Hráli a bodovali : Mužík 2-4, Mihál 4-2, Celerin 6-4, Palát 8-10, Džubera 7-13, Křenek 16-21, Augustin 6-6, Hynčica 1-12, Leibner 4-10, Hrabec 11-6, Vidlář 11-17, Pavlovič 2-x, Melichar 2-2,

Trenéři

BK SNAKES A vs. SK Bruntál

7.3.2015 sportovní hala SK Bruntál, ul. Zeyerova

1. zápas  119:41  (26:15 18:8 42:7 33:11)

2. zápas  83:57    (27:15 16:19 20:10 20:13)

Po přesně měsíční pauze bez "ostrých" zápasů, vyplněné trénovaním a tréninkovými kempy, jsme se vydali na naši nejdelší pouť za soupeřem v oblastním přeboru. Vyjeli jsme do drsného to kraje podhůří Jeseníků do Bruntálu. Počet dospělých účastníků zájezdu opět převyšoval početně okleštěnou sestavu hráčů ( 14 dospělých - 10 hráčů (nemoci,zranění,lyže,oslavy atd.)). Po příjezdu jsme nezapoměli v šatně pogratulovat jako tým Tomášům Hrabcovi ( a na dálku Palátovi smile) a šlo se na to. 

První utkání jsme začali tak nějak vlažně, snad pod dojmem toho, že "star" soupeře Anička Jedličková nebyla v základní sestavě a tým Bruntálu se porazí sám. Trenér soupeře využil pravidla o střídání povoleného pouze pro oblastní přebor a míchal již v 1. čtvrtině sestavou, jako pejsek s kočičkou těsto na dort. Ukázalo se to z jeho strany jako dobrý trenérský tah. Než si náš hráč stihnul přečíst číslo na dresu soupeře, tak ten mu střídal a on si hledal dalšího a dalšího a dalšího a...... Ve 2. a všech dalších čtvrtinách již Anička nastoupila. Domácímu týmu to výrazně pomohlo, jelikož jim měl kdo nahrávat do volných pozic, které jsme občas při svém "bránění" soupeři sami vytvořili. Naše trenérské rozhodnutí znělo jasně "..Anička nesmí projít...", Tohoto úkolu se zhostil, jako bájný Kraken "malý" Kuba, který udržel domácí hráčku na pouhých 5 bodech za což si vysloužil pochvalu. Snová 3.čtvrtina, kdy jsme naše hráče v porovnání s prvním poločasem nepoznávali skončila 42:7 pro nás. Nutno podotknout, že od poloviny zápasu jsme i my přistoupili na průběžné střídání hráčů. Zápas jsme dohráli v poklidném tempu s konečným skóre 119:41.

Do druhého utkání posílil po dohodě trenérů obou družstev domácí tým hráč ročníku 2003. A bylo to poznat. Jeho spolupráce s dalšími hráči soupeře zvedla výkon domácího týmu a především zvedla střelecké schopnosti domácích. Nová posila nám dala v utkání 15 bodů a Anička 10 bodů, takže téměř polovinu bodů hostitelů. Utkání probíhalo téměř totožně jako první, jen nás může mrzet prohraná 2. čtvrtina 16:19. Konečné skóre 83:57 v náš prospěch odpovídá vrůstající únavě, času ukončení utkání (20:00) a průběžnému střídání hráčů.

Pozitivem obou utkání jsou skutečnosti, že si dostatečně zahráli všichni hráči, donutili jsme naší hrou soupeře k 25 resp. 28 faulům na naše hráče, po měsíci jsme hráli regulérní zápas a především ve druhém utkání si zahráli se silnějším soupeřem.

Oba rovněž kladně hodnotíme fakt, že utkání minižactva na rozdíl o předchozích utkání rozhodovaly dvě rozhodčí, což bylo poznat a přispělo to ke kvalitě samotných utkání.            

Závěrem je potřeba ještě říci, že mimo zmiňovanou Aničku, nám zle zatápěl především v 1. zápase hráč č.8, ale i ostatní hráči a hráčky soupeře nám ukázali, že jsou sice na začátku, ale mnohé věci ze základů minibasketbalu již zvládají velmi dobře.  

Rodičům děkujeme nejen za sportovní povzbuzování,kterým nám vytvářejí na výjezdech téměř domácí prostředí, ale především za již standardní pomoc dopravou.

Hráli a bodovali : Celerin 29-17, Džubera 13-8, Hrabec 27-13, Hynčíca x-6, Leibner 31-14, Augustin 7-2, Mužík 4-7, Pavlovič x-2, Melichar, Vidlář 8-14

Trenéři 

TRÉNINK V OPAVĚ

Ve čtvrtek 26.2.2015 jsme využili pozvání mládežnického trenéra BK Opava Kamila Vajdy ke společnému tréninku s jeho týmem chlapců ročníku 2004 a odcestovali jsme si zatrénovat do krásné opavské haly. 

Tento trénink navazoval na náš předchozí přátelský zápas uskutečněný mezi našimi týmy v měsíci lednu letošního roku v Ostravě. Již dopředu jsme se domluvili, že trenér Kamil Vajda povede trénink našich nominovaných hráčů a naopak my dva Kamilové z Ostravy se zhostíme role trenérů u opavských chlapců.  Nominovaných na tuto zajímavou akci bylo za náš tým 18.hráčů, avšak z důvodu doznívající chřipkové epidemie nás na trasu Ostrava-Opava vyrazilo pouze 16 + dva trenéři. Nakonec však trénovalo pouze 15 kluků, protože při příjezdu ke krásné opavské městské hale nás vítal máváním ruky s dlahou "Riči". Je potřeba ještě říci, že tento trénink a následná návštěva Kooperativa basketbalové ligy můžu mezi BK Opava a BK Ústí nad Labem zaujala i velké množství skvělých rodičů našich hráčů, kdy se jich akce v Opavě zúčastnilo v roli řidičů, fotografů a povzbuzujících fanoušků celkem 14 + naše sparingová hráčka z tréninku o jarních prázdninách Aďa Rotreklová.

Trénink obou týmů (BK Opava 24 hráčů - BK Snakes Ostrava 15 hráčů)  začal v 16:00 hod. a probíhal celou hodinu na pomyslně oddělených polovinách basketbalového hřiště. Je potřeba říci, že hala v Opavě skýtá výborné podmínky nejen pro trénink dospělých basketbalistů, ale i pro minižákovský potěr. Hodina tréninku naplněná různými  basketbalovými cvičeními utekla jako nic a nám nezbývalo, než si na závěr tréninku zakřičet, že se nám to všem líbilo. Trenér domácího družstva Kamil Vajda, následně předal dvěma nejsnaživějším hráčům z každého týmu upomínkové předměty. Za náš tým byli oceněni Jan Leibner a Dalibor Hynčica.

Basketbalové opavské odpoledne jsme zakončili na tribuně sportovní haly při fandění domácímu celku mužů v litém boji s týmem z Ústí nad Labem. Povzbuzovali jsme co zbylé síly stačily. Opava však bohužel prohrála.  Mimo výkony dospělých hráčů a toho, že za BK Opava nastoupilo několik odchovanců BK Snakes Ostrava, měli kluci i dospělí ještě jiné velké zážitky a to sledování přestávkových programů skupiny cheerleaders, focení se s hráči, získané podpisy na tréninkové míče  a samozřejmě pochutnání si na výborných párcích v rohlíku. Po skončení zápasu dospěláků jsme se všichni rozloučili před halou a přes mlhu, která by se dala krájet, jsme se nevydali za Rákosníčkem, ale domů za maminkami na večeři. Co říci více, Kamile děkujeme za pozvání a zase někdy příště!

Trenéři

BK SNAKES vs. TJ START Havířov

7.2.2015  sportovní hala Havířov

1. zápas 112:24 (24:8 26:4 22:4 30:8)

2. zápas 85:30 (15:14 25:5 21:9 24:2)

V sobotu jsme zavítali do krásného sportovního prostředí haly v Havířově. Výrazně okleštěná sestava  ( 3 nemocní, 2 hráli za U12A) nastoupila v nových dresech, které jsou vyvedeny v tradičních žlutomodrých (nebo modrožlutých??) barvách. I přes nízký počet hráčů jsme až na poslední dvě čtrvtiny druhého utkání dodržovali střídání v pětkách, což dalo možnost zapojit se výrazněji do hry i hráčům,kteří běžně nedostávali takovou porci minut v předchozích utkáních. Mimo nových dresů byla pozitiva zápasů v následujících oblastech : skórovalo 10 hráčů z 11, dařilo se nám hrát 1 na 1 s úspěšným zakončením, vyhráli jsme všech 8 čtvrtin a vyjma 1.čtvrtiny druhého zápasu jsme nepolevili v koncentraci, počet diváků našeho týmu byl roven počtu hráčů a již tradičně byli slyšet při sportovním povzbuzování. Nejpřijemnějším překvapením však byla předvedená hra a střelecká exploze Petra ;Celiho; Celerina v prvním utkání a rovněž předvedený výkon Filipa Melichara v obou zápasech.

Negativní stránky naší hry jsme probrali v šatně po zápase a budeme se o nich bavit a odstraňovat je na dalších trénincích.

U soupeře zaujali svým výkonem hráči č. 6 Bořek Klat, který naše konto zatížil 6 resp. 10 body a č.10 Fedorňák s 10 resp.  5 body.

V utkáních hráli a bodovali : Mužík 2-5, Vavrečka 6-4, Melichar 8-4, Džubera 8-8, Leibner 20-25, Celerin 29-16, Augustin 7-9, Mihal 6, Vidlář 24-14,       Pavlovič 2, Mališ,

Rodičům děkujeme nejen za povzbuzování,ale především za pomoc s dopravou.

Trenéři

BK SNAKES vs. TJ Gymnázium Hladnov

1. zápas 76:25 (22:0 24:12 13:6 15:6)

2. zápas 91:41 (18:11 30:9 17:11 26:10)

V sobotu jsme na domácí palubovce hostili Ostravské družstvo TJ Gymnázium Hladnov. Po prvním dvojutkání s tímto soupeřem, které jsme odehráli ještě v předešlém kalendářním roce 2014, jsme doufali, že kluci vstoupí do těchto dvou utkání zodpovědněji. Stalo se tak. Ihned od první minuty prvního zápasu jsme drželi nadvládu na hřišti a soupeře jsme skoro nenechali přejet přes jeho obrannou polovinu. První čtvrtinu jsme vyhráli 22:0, za což kluky velmi chválíme, že neobdrželi ani jeden koš. Tento 22 bodový náskok jsme v průběhu zápasu ještě zvyšovali a v konečném výsledku jsme zvítězili 76:25. Druhý zápas byl o poznání horší ze strany naší obrany, ale opět jsme i druhý zápas vyhráli velkým rozdílem 91:41. Myslím si, že si všichni hráči dostatečně zahráli a ukázali co v nich je.

Kvůli nečitelnosti zápisu jsme nemohli vypsat body u jednotlivých hráčů

Trenéři

BK SNAKES A vs. BK SNAKES C

9.1.2015 tělocvična ZŠ B.Dvorského

1.zápas 62:8 (20:0 12:2 16:4 14:2)

2.zápas 56:13 (10:2 18:4 15:5 13:2)

Náš klubový soupěř je mladší a na palubovkách teprve získává zkušenosti. Přesto si jej dovolím pochválit, že občas některé naše "rádoby hvězdy" potrápil.

Všem rodičům děkujeme za bouřlivé povzbuzování svých ratolestí.

BK Snakes A vs. SBŠ Ostrava

1. zápas 87:16 (18:8 32:2 16:2 21:4)

2. zápas 71:28 (18:12 10:2 21:8 22:6)

V sobotním dopoledním dvojutkání jsme nastoupili v Ostravě-Zábřehu na palubovce sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových proti domácímu dívčímu týmu kategorie U11 SBŠ Ostrava. Jak řekl jeden z hráčů před rozcvičením ".....trenére konečně vyhřátá hala"smile

Přesto, že jsme v tomto předvánočním čase nastoupili lehce oslabeni o marody (přejeme brzké uzdravení), dovolenkáře a trenéra družstva (na krátkodobé stáži v Praze), tak jsme v obou utkáních zvítězili.

Co se mi na zápasech líbilo i nelíbilo jsme si řekli s hráči v šatně po druhém utkání, případně si to hráči poslechli z lavičky v průběhu hry. 

Soupeř zaslouží pochvalu v čele s hráčkami Kleinovou, Kynclovou, Saviola, Capíkovou, které si občas z našich hráčů dělaly kompars s otevřenou pusou zírající na jejich individuální dovednosti.

U nás bych pochválil za oba zápasy Damiána Džuberu nejen za skórování, ale především za předvedenou hru v útoku i obraně. Za druhý zápas a přístup k němu chválím Tomáše Paláta, který snad konečně pochopil, že i v rámci koletivní hry musí být trochu "sobec". Ostatní střídali lepší okamžiky s horšími a byl to spíše průměr a podprůměr toho co od naší hry očekáváme a co dovedeme. 

Hráli a bodovali : Jančar (4b.), Džubera (18b.)(13b.), Hrabec (12b.)(12b.), Mužík (2b.)(8b.), Malysz (2b.), Gengela (2b.),

                         Leibner (14b.)(4b.),Mihal (4b.), Palát (16b.)(28b.), Rotrekl (9b.)(4b.), Augustýn (4b.)(2b.)

Fotografie z obou utkání po zaslání p. Jančarem rozešleme e-mailem všem rodičům a vložíme do fotogalerie týmu.

Teď se již s trenérem oba těšíme na pondělní zápas rodičů s dětmi, kde se doufám dostavíte v hojném počtu.

BK Snakes A vs. BK Příbor

1. zápas 52:38 (20:6 5:7 16:15 11:10)

2. zápas 37:49 (9:12 10:13 6:17 12:7)

V sobotním dvojutkání jsme na domácí palubovce hostili tým z Příboru. Věděli jsme, že tyto dvě utkání budou pro nás velmi těžká. V předchozím dvojutkání jsme Příboru jednou podlehli a jednou jej porazili ve velmi vypjaté koncovce.

Do prvního zápasu jsme vstoupili velmi dobře, hráli jsme kvalitní agresivní obranu po celém hřišti a dávali jsme jednoduché koše z podkoše a do druhé čtvrtiny jsme nastupovali se 14ti bodovým náskokem. Druhá pětka hrála vyrovnaně celou čtvrtinu a prohrála ji pouze od 2 body a to v poměru 5:7. Do druhého poločasu jsme vstupovali s tím, že tento náskok musíme udržet nejlépe jej i navýšit. Třetí čtvrtina skončila opět vyrovnaně, rozdílem pouhého jednoho bodu v náš prospěch. Do 4. závěrečné čtvrtiny jsme šli s tím, že tento zápas již musíme dovést do vítězného konce. To se nám podařilo a zápas jsme vyhráli 52:38.

Vidlář (18b.) Hrabec (12b.) Leibner (8b.) Džubera (4b.) Vavrečka (4b.) Augustin (4b.) Mihál (2b.) Celerin, Hynčica, Mužík, Palát, Melichar, Malisz, Gengela

Do první čtvrtiny druhého utkání jsme vstoupili o poznání hůře a soupeř nás v této čtvrtině porazil 9:12. Ve druhé čtvrtině jsme se tento náskok snažili smazat, ale bohužel se nám to nepovedlo a soupeř svůj náskok ještě navýšil. Poločasové skóre bylo 19:25 ve prospěch soupeře. Do druhého poločasu jsme tedy vstupovali se ztrátou 6 bodů. Bohužel nastalo to, co jsme nechtěli, soupeř nám začal dávat jednoduché koše a naopak my jsme se nedokázali prosadit z jasných situací a 3. čtvrtinu jsme prohráli 6:17. Do 4. čtvrtiny jsme šli s tím, že se se soupeřem porveme co nejvíc a budeme se snažit tento zápas ještě vyhrát. Ikdyž tato pětka vyhrála poslední čtvrtinu 12:7 na soupeře to již nestačilo a v tomto druhém utkání jsme podlehli Příboru 37:49.

Hrabec (10b.) Džubera (9b.) Leibner (8b.) Augustin (4b.) Celerin (2b.) Palát (2b.) Vidlář (2b.) Hynčica, Mihál, Mužík, Melichar, Malisz, Gengela, Vavrečka

Pochválit musím zejména Jakuba Vidláře za předvedený výkon v prvním zápase a Tomáše Hrabce a Petra Augustina za výkony v obou utkáních.

BK Snakes A vs. TJ Start Havířov

1. zápas 60:13 (19:0 10:4 14:5 17:4)

2. zápas 50:20 (14:6 6:2 7:6 23:6)

V tomto nedělním dvojutkání jsme na domácí palubovce hostili mužstvo TJ START HAVÍŘOV. V prvním utkání jsme předvedli celkem dobrý výkon s dobrou obranou, kdy jsme obdrželi pouhých 13 bodů. V druhém utkání jsme předvedli velmi špatný výkon. Toto dvojutkání jsme neodehráli v plné síle, kvůli velké marodce v našem týmu, ale i tak si myslím, že předvedený výkon vůbec neodpovídá naučeným dovednostem našich svěřenců. Za necelých 14 dní nás čeká velmi silný soupeř z Příboru. Věřím, že tyto dvě utkání budou mít velký náboj a budou vyrovnaná od začátku až do konce.

Mužík (15b.)(2b.) Mihál (2b.) Melichar (6b.) Celerin (8b.)(11b.) Hrabec (6b.)(14b.) Palát(6b.)(9b.) Gengela(2b.)Jančar((2b.)(2b.) Bentkovský((7b.)(6b.) Leibner((2b.)(2b.) Džubera(6b.) Mališ, Augustin

BK SNAKES A vs. HK Žory U-12

32:92 (8:26 11:18 3:24 10:24)

V druhém přátelském utkání jsme nastoupili rovněž proti týmu HK Žory, ale tentokrát proti klukům o rok starším, tedy U-12. Věděli jsme, že to nebude vůbec jednoduchý zápas. A také nebyl. Kluci se zalekli rychlé a agresivní hry polského týmu a báli se hrát. Měli jsme velké problémy s vyhozením balónu jak po koši, tak i po jakémkoli přestupku soupeře. Musím v tomto utkání vyzvednout hráče polského týmu č. 23 Pastuszku, který si na hřišti dělal co chtěl a my jsme jej nedokázali ubránit.

Mužík (2b.) Vavrečka (5b.) Palát (5b.) Leibner (4b.) Vidlář (7b.) Džubera (7b.) Gengela (2b.) Petkov, Mihál, Melichar, Celerin, Rotrekl, Hrabec, Zámorský, Augustin, Mališ, Skopal, Jančar

Velké poděkování patří všem rodičům za skvělou atmosféru a skvělé pohoštění.

Poděkovat chceme také Klubu HK Žory za dva velmi kvalitní zápasy, které jsme odehráli.

BK SNAKES A vs. HK Žory U-11

94:23 (19:3 25:7 22:10 28:3)

V tomto přátelském utkání jsme nastoupili proti týmu HK ŽORY U-11. Již od začátku jsme drželi kontrolu nad utkáním a v každé čtvrtině jsme podali standardní výkon. V druhém poločase jsme se snažili hrát už určitý systém, tak aby si kluci zvykli na herní postavení a pohyb na hřišti. Jsme velmi rádi, že se všech 18 nominovaných hráčů dostalo do rotace a 16 z nich se zapsalo do střelecké listiny tohoto utkání.

Petkov (2b.) Mužík (6b.) Mihál (2b.) Melichar (6b.) Celerin (7b.) Vavrečka (11b.) Rotrekl (6b.) Palát (4b.) Hrabec (7b.) Leibner (10b.) Vidlář (14b.) Džubera (7b.) Zámorský (6b.) Augustin (2b.) Jančar (2b.) Mališ (2b.) Skopal, Gengela

BK SNAKES A vs. TJ gymnázium Hladnov

1. zápas 59:23 (13:4 18:11 12:3 16:5)

2. zápas 108:26 (17:10 26:7 28:3 37:6)

V tomto dvojutkání jsme nastoupili proti týmu TJ Gymnázium Hladnov. Zápasy jsme odehráli na palubovce soupeře. První zápas se nám s druhým trenérem vůbec nelíbil a nebyl zde ani jeden světlý okamžík. Do druhého zápasu kluci vstoupili podobně, ale naštěstí od druhé čtvrtiny už začali hrát tvrdý agresivní basket který po nich vyžadujeme a začli dávat i jednoduché koše, které v prvním zápase nepromněňovali.

Mužík (5b.) (8b.) Mihál (4b.) Celerin (2b.) (4b.) Vavrečka (5b.) Rotrekl (6b.) (16b.) Palát (3b.) (6b.) Hrabec (24b.) (15b.) Leibner (6b.) (26b.) Vidlář (2b.) (16b.) Džubera (5b.) (8b.) Hynčica (4b.) Melichar (2b.) Augustin

BK SNAKES A vs. Viktoria Žilina B

39:53 (7:16 19:6 1:24 12:7)

V druhém přátelském utkání jsme nastoupili rovněž proti Týmu ze Žiliny, tentokrát proti Viktorii Žilina B. Do tohoto zápu vstoupil lépe soupeř, kdy po prvních 2 minutách 1. čtvrtiny vedl 0:10. První čtvtrtinu jsme prohráli rozdílem 9 bodů 7:16. Do druhé čtvrtiny jsme nastupovali s tím, že tento náskok soupeře musíme stáhnout na minimum. Díky dobré obraně této sestavy jsme se dotáhli na rozdíl 1 bodu a ke konci 2. čtvrtiny jsme se dostali dokonce i do vedení. Tuto čtvrtinu jsme vyhráli 19:6. Do 3. čtvrtiny jsme nastupovali s nízkým čtyřbodovým náskokem, bohužel soupeř tento náskok brzo smazal a nepustil nás k ničemu a tuto čtvrtinu vyhrál 1:24. V poslední čtvrtině jsme se ještě snažili dotáhnout na soupeře, ale ten si již svůj náskok pohlídal.

Mužík (4b.) Celerin (2b.) Vavrečka (4b.) Hrabec (20b.) Leibner (2b.) Vidlář (5b.) Petkov (2b.) Mihál, Melichar, Zámorský, Džubera, Hynčica, Augustin, Gengela, Skopal, Jančar

Rodičům bych chtěl poděkovat za bouřlivé sportovní povzbuzování a rovněž za pomoc s dopravou. Trenérovi BK Příbor M. Slovákovi děkuji za pozvání našeho týmu k sehrání zápasů s tak kvalitním soupeřem v příjemném prostředí sportovní haly v Příboře.

BK SNAKES A vs. VIkTORIa Žilina A

46:32 (16:8 9:7 8:3 13:14)

V prvním přátelském zápasu jsme se uktáli s týmem Viktorie Žilina A. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, po prvních 3 minutách 1. čtvrtiny jsme vedli 8:0. Tento náskok jsme si od začátku zápasu udrželi a v průběhu zápasu jsme jej ještě navýšili. Kluky musíme pochválit za dobrý kolektivní výkon. V tomto zápase nastoupilo všech 16 nominovaných hráčů a 12 z nich se i bodově prosadilo.

Mužík (2b.) Mihál (4b.) Melichar (2b.) Celerin (4b.) Vavrečka (3b.) Hrabec (5b.) Leibner (8b.) Vidlář (6b.) Džubera (6b.) Hynčica (2b.) Petkov (2b.) Augustin (2b.) Gengela, Zámorský, Skopal, Jančar 

BK SNAKES A VS. BK SNAKES C

1. zápas (128:10) (40:2 20:0 36:4 32:4)

2. zápas (120:7)  (36:1 26:0 36:2 22:5)

V tomto dvojutkání jsme si prověřili naučené dovednosti, zejména rychlý protiútok a útočné doskakování. Tým BK SNAKES C (převážně roč. 2005) s námi bojoval statečně.

Mužík (10 b.) (8 b.) Mihál (6 b.) (4 b.) Rotrekl (18 b.) (14 b.) Vavrečka (6 b.) (10 b.) Celerin (12 b.) (12 b.) Palát (14 b.) ( 16 b.) Hrabec (18 b.) (14 b.) Leibner (16 b.) (18 b.) Vidlář (14 b.) (10 b.) Džubera (8 b.) (10 b.) Hynčica (6 b.) (4 b.)

BK SNAKES A vs. SBŠ OSTRAVA

1. zápas 100:11 (20:2 27:4 44:3 19:2)

2. zápas 119:13 (30:3 29:6 36:1 24:3)

V těchto dvou utkáních jsme nastoupili proti dívčímu celku SBŠ Ostrava. Od začátku jsme měli hru pod kontrolou. Všichni kluci nastoupili v obou utkáních.

Mužík (6,8) Leibner (18,16) Vidlář (14, 16) Celerin (8,6) Hrabec (14,20) Palát (12,8) Rotrekl (16,14) Vavrečka (6,4) Hynčica (4,4) Melichar (2,2) Džubera (4,2) Skopal (0,0) Mihál (2,1) Gengela (2,2) Augustin (6,2)

BK SNAKES A vs. BK Příbor

1. Zápas : BK Příbor vs. BK Snakes Ostrava 50 - 36 (7:8 8:8 4:16 31:4)

O zápasu na turnaji se stejným soupeřem jsem slyšel od svého asistenta a proto jsem si po III. čtvrtině, kdy jsme vedli rozdílem 13 bodů říkal, jestli to na turnaji nebyl jiný soupeř. Do konce III. čtv. jsme totiž hráli velmi dobře pod oběma koši a soupeř se dostával ke skórování jen z rychlých protiútoků. Pak však přišel závěr a tím myslím IV. čtv. utkání, kdy jsme dostali předčasnou mikulášskou nadílku v podobě prohry této čtvrtiny 31-5. Nevadí, alespoň nám soupeř ukázal, že i ze stavu o – 13 bodů se dá ještě během 8 minut vyhrát o + 18.

Mužík - 2b, 3f; Mihál 0b; Celerin 4b, 2f; Vavrečka 0b, 2f; Rotrekl 2b; Hrabec 2b, 2f; Vidlář 10b (2/0TH); Džubera 2b; Hynčica 0b, 3f; Leibner 10b,(2/0 TH), 1f; Melichar 4b

2. Zápas : BK Příbor vs. BK Snakes Ostrava 41 - 44 (19:9 5:12 11:4 5:19)

Druhý zápas začal tak, jako ten první skončil. I přesto, že jsme lehce změnili sestavu, soupeř nás neustále přehrával (spíše přehazoval) a po I. čtv. Jsme prohrávali 18-9. V dalším průběhu zápasu jsme zlepšili především obranu a utkání jsme v dramatické koncovce dotáhli do vítězného konce. Hrajeme jako tým a nerad bych vyzvedával jednotlivce, ale v tomto utkání si pochvalu zaslouží Tomáš Hrabec za to, že vzal odpovědnost na sebe a velmi dobře rozehrával a skóroval ve složitých fázích utkání . Pochválím rovněž Kubu Mužíka , za to jak ubránil v poslední čtvrtině o hlavu vyššího skórera soupeře , hráče č. 53 - Ivánek Adam

Mužík 4b, 3f;Mihál 0b, 5f; Celerin 6b,(2/0TH), 1f; Vavrečka 2b, 2f; Rotrekl 2b, 2f; Hrabec 16b, (10/4 TH),1f; Vidlář 5b (7/1TH), 2f; Džubera 1b, (6/1TH), 1f; Hynčica 2b; Leibner 6b,2f; Melichar 0b

K soupeři mohu uvést, že hraje kvalitní a rychlý minižákovský basketbal odpovídající této věkové kategorii. Velkým pozitivem je skutečnost, že trenér i hráči soupeře preferují v obraně hru 1-1 a nezatahují se do vymezeného území. Jako pozitivní se mi po tomto dvojutkání jeví 4 věci : 1 x jsme vyhráli, nikdo se nezranil, všichni přítomní hráči nastoupili do některé z fází zápasů, nováčci se dobře zapojili do fungování týmu.

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel čtrnáct a nula 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

CZ.BASKETBALL

Nadace ČEZ

Národní sportovní agentura

ARDON

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY