NF U11 v Ostravě

Na toto Národní finále jsme postoupili ze čtvtého místa OP jako pořádající klub, před námi se umístila družstva NH, Opavy a Příbora. Podle výsledků a hodnocení znalců jsme měli prohrávat výrazně a v tabulce končit na posledním místě. Asi jsme je trochu zklamali a po prvním dnu i vystrašili. Náš basket nebyl pohledný, stále jsme soupeře dotahovali a to nás stálo mnoho sil. Nás trenéry však potěšilo nasazení, dravost a u většiny bojovnost , s jakou jste do jednotlivých zápasů nastupovali. Velké výsledky jsou tvořeny i maličkostmi, např. jedna, jediná úspěšná TH s Plzní a hráli jsme o medaile. 
      
Snakes  -  Písek  66:22
              Pardubice  49:43
              Plzen  63:71 pp
              Kroměříž  42:52
              Písek  50:52
      
Hráli a bodovali celkem  Smažák L 31, Chytil 10, Polach, Vilč 36, Kubala, Smejkal 9, Janík 5, Fajčák 8, Fromelius 2, Bentkowski 71, Zavadil 19, Smažák P 51, Smuda, Haták 8, Kromer 2.
Podrobné hodnocení provedeme na trénincích, rozbory jedotlivých utkání, ale i hráčů, celkové naše vystoupení na NF.                                         
Trnka Josef a Němec Václav   

PRVNÍ VÍTĚZSTVÍ

První dvě vítězství v sezóně, velká radost a zasloužené výhry. V obou zápasech jsme začali pozorně. Věděli jsme koho bráníme, jak máme v obraně stát a co dělat se získaným míčem. Dobře jsme běhali do rychlých protiútoků, ale stále se pořádně nevidíme a nedokážeme potom správně přihrát VČAS/SPRÁVNÉMU SPOLUHRÁČI. Ale hráli jsme s chutí a bavilo nás to. To je nejdůležitější poznatek z obou zápasů. Poctivým a správným tréninkem se naše základní dovednosti zase o kus zlepší a obraz hry se bude vyvíjte. Druhé utkání vedl svým výkonem Coufi a byl to on, na koho se spoluhráči mohli spolehnout. Náš Frýdek byl v oslabené sestavě a scházely mu takové zkušenosti, které jsme my získali na velikonočním turnaji. I to rozhodlo o konečném výsledku. Nicméně dvě vítězství nás těší a a budeme se snažit přidat další. 

BK SNAKES OSTRAVA A - BK SNAKES FRÝDEK-MÍSTEK  41:12

Coufi 8, Paťa 7 (2/1), Tom 6, Vojta S. 5 (4/1), Honza 5 (4/1), David 2, Ondra 2, Adam 2, Tonda 2, Zelí 2, Vojta O. a Sedlo

BK SNAKES OSTRAVA A - BK SNAKES FRÝDEK-MÍSTEK  53:16

Coufi 20 (2/0), Paťa 10, Ondra 7 (2/1), Tom 6 (2/0), Vojta S. 4, Adam 2, David 2, Honza 2, Zelí , Sedlo, Tonda a Vojta O.

JARNÍ RESTART

Tým jedenáctek zažívá svou první sezónu, která je od začátku plná vzruchů a neočekávaných situací. Během zimních měsíců tým opustil Richard Havlík a David Sobol. Zdravotní problémy omezily trénink Tondy Rašky a nadobro vyřadily Honzu Nováka. K týmu se nopak přidali Tom Macura, Vojta Zelina a David Fojtík. První zkušenosti zde začínají získávat kluci z přípravky na ZŠ Srbské - Honza Mika a Dan Sedláček.

Nově nabalený tým si spolu poprvé zahrál na Velikonočním turnaji v Ostravě. Účast zahraničních týmů dodávala celému turnaji jakousi jiskru a samotné zápasy byly obohaceny o něco, s čím bychom se v naši soutěži nesetkali. V počtu deseti až třinácti kluků jsme odehráli 6 utkání. Všechna utkání se soupeři - kromě jediného - kteří byli daleko před námi jak v dovednostech, tak v herní zkušenosti. Zjistili jsme, jaký basket se hraje v Litvě nebo Maďarsku. Taky jsme si zahráli proti dvěma budoucím účastníkům letošního MČR. Ve všech těchto zápasech jsme si zkusili, jak je basketbal těžká, ale krásná hra. Vysoké rozdíly ve skóre nejsou nikomu příjemné, ale taky nejsou to jediné, co nás zajímá. Ukazují nám především to, že se musí poctivě tvrdě trénovat a hodně hrát. Na turnaji jsme posbírali hodně nových zkušeností a zjistili, že basket není jen zábava, ale i dřina... ovšem, která za to stojí. 

 

SNA - SNB  103:2

David 2, Ondra, Seba, Dan, Coufi, Kuba, Sam, Tonda, Honza, Sedlo, Vojta S., Alex a Zelí

 

SNB - KLAIPEDOS  6:92

Ondra 2, Zelí 2, Sam 2, Dan, Coufi, Kuba, Honza, Sedlo, Vojta S., Seba, Alex a David

 

SNB - NH OSTRAVA  108:9

Dan 5, Coufi 2, Ondra 2, Seba, David, Alex, Vojta S., Honza, Sedlo, Kuba, Zelí a Sam

 

KKS TG - SNB  47:13

Seba 4, Coufi 4, Ondra 2, Honza 2, Sam 1, Tonda, Vojta S., David, Zelí, Alex, Dan a Sedlo

 

VALMEZ - SNB  36:12

Seba 3, Vojta S. 2, Ondra 2, Zelí 2, Sam 2, Coufi 1, Tonda, Sedlo, Honza, Alex a Dan

 

ZA Köbáya - SNB  84:7

Coufi 3, Seba 2, Vojta S. 1, Sam 1, Alex, Ondra, Tonda, Sedlo, Zelí a Dan 

 

 

Hodnocení 2. kvalifikace na NF U11

Hráli jsme tuto kvalifikaci jako pořadatelé Národního finále a chtěli jsme být dobrými soupeři ostatním družstvům. Ne vždy se to podařilo a ve zbývajicím čase nás čeká hodně tréninkové dřiny. Znovu jsme si potvrdili, že výsledek je vytvářen doskoky a vlastními chybami. A my máme na doskoky pod oběma koši, ale výhodu dlouhých jsme uplatnili až v závěru utkání s NH. Střídáme velmi pohledné akce s neskutečnými hloupými ztrátami, s neurovnanou obranou. Musíme na odstranění ve zbývajícím čase silně zapracovat, využít Velikonočního turnaje.

Snakes - Opava   27 - 43
          - Příbor    30 - 55
          - NH       39 - 46
Hráli a bodovali celkem:
Karpjuk 2, Smažák L. 20, Kubala 2, Janík 2, Bentkowski 23, Fajčák 2, Smejkal 9, Vilč 12, Chytil, Smažák P. 13, Zavadil 12, Smuda, Okon.
Trnka Josef

Hodnocení 1. kvalifikace na NF U11

Nová Huť  -  Snakes Ostrava              54:23
Snakes Ostrava  -  Gym Hladnov       92:11
Opava    -    Snakes Ostrava               58:29
Snakes Ostrava  -  Příbor                    47:40
Dvě vítězství a dvě porážky, to je naše bilance z první kvalifikace z palubovky Tatranu NH. Když vynecháme utkání s Hladnovem, dostaneme skutečnější obraz naší výkonnosti, a ten je málo povzbudivý. Všechny ty nedostatky jsem vypsal již v minulých hodnoceních, stále se opakují. Nezbývá, než v trénincích soustředěně pracovat, musíme často opakovat základní prvky, procvičovat dovednosti, a co hlavně, chtít na sobě pracovat, zlepšovat se.
Body v pořadí NH - Hlad - Opa -Pří
   
Karpjuk 0-2-1-3, Smažák L 3-5-0-19, Kubala 0-6-0-0, Janík 0-19-2-2, Kromer 7-0-0-0, Fajčák 0-0-0-n, Smejkal 3-6-17-5, Vilč 0-12-4-2, Chytil 1-O-O-O, Smažák P 2-16-1-10, Zavadil 7-16-2-4, Haták 0-4-2-2, Fromelius 0-6-0-n
Připravme se tak, abychom dobře na NF reprezentovali náš klub.       
Informace- v době jarních prázdnin trénujeme -po 12- 14, út,st,čt - 8-13. O Velikonocích hrajeme v Ostravě turnaj.
                                                                                                                                                      Trnka Josef         

NEPOVEDENÁ UTKÁNÍ PROTI SBŠ OSTRAVA

Dnešní zápasy byly ze škatulky nezdařilých, nepovedených nebo jakkoliv jinak chcete. Už náš přístup k prvnímu utkání nás poslal do desetibodového mínusu a to se ještě nezačalo hrát. Pozdní příchody na zápas, nedostatečné soustředění a neustálé povídání si o čemkoliv napovídalo, že tohle nemůže dobře dopadnout. Holky začaly rychle a nebojácně. Oproti nám se nebály kontaktu a s každým míčem šly co nejrychleji do koše. Tempo zápasu udávala hráčka číslo 12 /Capíková/, která nám dala 20 bodů. K tomu se postarala o většinu našich ztrát, když si jen obyčejně stoupla před hráče s míčem /po většinu času před Coufiho/ a počkala až sám ztratí míč. Ve druhé pětce se o zvednutí snažili především Ondra s Tondou, ale nenašli recept, jak získané míče proměnit v koše. Pro Vojtu Zelinu to bylo první utkání v opravdovém basketbalu a své místo si tam rychle našel.

Druhý zápas jsme začali podstatně lépe, ale maximum to pořád nebylo. V první čtvrtině byl nejvýraznější Tom, který obě dvě utkání odehrál dobře. Vstřelil 4 body a zajistil tak vyrovnanou první čtvrtinu. Škoda je, že se k němu nikdo střelecky nepřidal. V obraně se nejvíce dařilo Tondovi, který získal několik míčů, ale následně je ztratil v rohu hřiště. Coufimu se prostě nedařilo a na co sáhl, tak nedopadlo dobře. Neměli jsme nikoho, kdo by se odhodlal, vzal míč a snažil se dát koš. Druhá pětka začala aktivně a hned ve druhé minutě dal Sam koš, tím to celé ale nakonec skončilo. Pár sólo nájezdů Ondry, které v pravém rohu hřiště nemohly uspět a zbytečné ztráty míčů, které holky uměly využít. Už v minulých utkáních nám chyběla aktivita Seby pod košem, který je poslední dobou na hřišti neviditelný. Pěkný zisk míče předvedl Adam.

Závěr z obou utkání říká, zpátky z mraku na zem a bez poctivého tréninku to nepůjde.

SBŠ OSTRAVA - BK TOROLA SNAKES OSTRAVA A  31:3

Patrik 2, Coufi 1, Tonda, Dan, Kuba, Honza, Vojta S., Vojta Z., Seba, Adam, Ondra, Sam, Tom, Vojta O.

SBŠ OSTRAVA - BK TOROLA SNAKES OSTRAVA A  32:11

Tom 4, Coufi 3 (2/1), Sam 2, Ondra 2, Honza, Kuba, Dan, Vojta S., Vojta Z., Adam, Tonda, Patrik, Seba

DO OPAVY ZA BASKETBALEM

V sobotních utkáních se projevila dlouhá Vánoční pauza a bylo vidět, že někteří jsou ještě myšlenkami u vánočního stromku a prvního napadaného sněhu. Obě utkání začala dost podobně a v podstatě obě první čtvrtiny rozhodly o konečném výsledku. Technicky lépe vybavená Opava neměla problémy zapamatovat si kdo koho brání, narozdíl od nás. Neustále jsme hledali své hráče po celé hřišti jako zakopaný poklad a pokud se nám je podařilo najít, tak už jen střílející z podkoše. V útoku jsme se snažili o rychlý přechod na útočnou polovinu hřiště, ale zbytečně moc jsme volili variantu předriblování před rychlou přihrávkou na běžícího spoluhráče. Toho Opava využila a soupeři nás rychle předbíhali a vypichovali nám míče. Několik pěkných "basketbalových" akcí se nám podařilo na útočné polovině, kdy Coufi shodil míč na volně stojícího Toma pod košem. Do takové spolupráce - vidím tě, tvůj hráč mě jde bránit, přihraju ti - se musí dostávat všichni. Opava nám ukázala, jak je důležité umět to s míčem a především driblovat tak, abych míč nekontroloval očima, byl s ním rychlý a dokázal se rozhodnout kdy zrychlým a kdy si přehodím míč do druhé ruky a objedu svého hráče. Několik pěkných zisků míče měl Adam, který se ale musí tlačit do nájezdů ke koši a agresivnějšímu driblinku. Velkým zpříjemněním obou zápasů byla nová sada dresů, na kterou se všichni už dlouho těšili.

BK OPAVA - BK TOROLA SNAKES OSTRAVA  26:16

Ondra 6, Tom 4, Dan, Vojta S. a Kuba 2, Adam (2/0), Coufi (2/0), Seba, Honza, Vojta O., Sam a Paťa

BK OPAVA - BK TOROLA SNAKES OSTRAVA  34:12

Coufi 7 (4/1), Ondra a Vojta S. 2, Dan 1 (2/1), Honza (2/0), Seba, Kuba, Sam, Vojta O., Adam, Tom a Paťa

ODVETA NA HLADNOVĚ

TJ Gymnázium Hladnov : BK TOROLA Snakes Ostrava  37:16 (8:8, 23:12, 25:16) , 55:38 (15:4, 37:14, 45:24)


 
Na první odvetu jsme vyjeli proti městskému rivalovi z Hladnova. Hned před utkáním jsme si v šatně vysvětlili, že když je sraz v 13.15 tak to znamená, že nejpozději v tento čas budou všichni hráči v šatně, což se bohužel nestalo. Utkání samotné jsme nezačali zle, což bylo dáno nástupem asi nejsilnější sestavy a asi podcenění soupeřem. Výsledkem byla remíza v první části hry. Střídáním se začaly kupit naše chyby, ale hlavně ztrátou bojovnosti se nám soupeř začal vzdalovat, ale přesto na konci třetí čtvrtiny 25:16 ve prospěch soupeře bylo velice přijatelné. Bohužel bez klíčových hráčů nejsme schopni hrát zatím důstojný basketbal, což se projevilo při vystřídání Robina Coufala, který pokud bude opravdu chtít, mohl by být jednou dokonce i ústředním rozehrávačem, ale to bychom zatím moc předbíhali, protože jsme na úplném začátku. Nicméně poslední čtvrtinu jsme prohráli 12:0.
 
Druhé utkání už  soupeř nenechal nic náhodě, začal hned zostra a tak jsme první body zaznamenali až v sedmé minutě první čtvrtiny. Soupeř byl aktivní i druhou čtvrtinu a tak vedl v poločase již o více než dvacet bodů. V druhé polovině utkání Hladnov již prostřídal a tak tato část hry byla celkem vyrovnaná. Družstvo v obou utkáních držel Robin Coufal, Antonín Raška a Tomáš Macura. Adam Zapletal je zatím nevýrazný, ale i přesto má potenciál, který je potřeba rozvíjet.

CENNÉ ZÁPASY VE FRÝDKU-MÍSTKU

Soupeř z FM je na tom podobně jako my - kluci jsou začátečníci a letos je to jejich první sezóna - o to hodnotnější byly poznatky z obou utkání. Ani v jednom ze zápasů jsme nezačali špatně. Byli jsme soustředění a připravení na hru. Pokud jsme získali míč, snažili jsme se jít rychle do koše. Stále nám nejdou přihrávky dopředu, kdy raději volíme zbytečně moc driblinku. V obraně jsme se snažili pokrýt všechny hráče, ale vždy se našel někdo, kdo zapomněl koho brání nebo jak se má postavit do obrany. Soupeř hrál příjemný minižákovský basketbal u ukázal nám, jak se správně dribluje a hraje jeden proti jednomu. I přes dvě prohry to byla dvě skvělá utkání, která nám mnoho dala. Pro Toma a Sama to byly první zápasy a i přesto se oba dokázali rychle zorientovat a přispět několika body.

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Ostrava A  44:35

Coufi 11, Dan 8, Tom 5, Sam 4, Alex 2, Patrik 2, Ondra 2, Seba 2, Tonda 1, Ríša, Kuba, Honza, Vojta O., Vojta S., Adam

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Ostrava A  22:15

Dan 6, Seba 4, Sam 2, Coufi 2, Ondra 1, Patrik, Tom, Alex, Tonda, Ríša, Kuba, Honza, Vojta O., Vojta S., Adam

ZKUŠENOSTI JSOU VŽDY ZNÁT

Dnešní soupeř byl prostě lepší a zkušenější. Žádnou větší vědu v tom hledat nemusíme. My začínáme a pereme se se začátečnickými chybami a tak to prostě je. Tak jako pořád, největší problémy nám stále dělá driblink, přihrávky a obrana. Především pak to, koho bráním a jak se mám k němu vlastně postavit. Často jsme stáli špatně a nebo jen zaspali soupeřův start a už jsme jej nestihli doběhnout. Ale zápasy přinesly i nové světlé okamžiky, kdy jsme překvapili sami sebe - Alex se uvolňoval pro míč a dribloval s ním, Kuba získal dva míče a vystřelil na koš, Vojta S. dělal dvojtakt z pravé strany a to tak, jak to má opravdu být a mnoho dalších. Pokud vydržíme, zvedneme hlavu a budeme dobře trénovat, tak se naše výkony budou postupně zlepšovat.

BK TOROLA Snakes Ostrava A - BK TOROLA Snakes Ostrava B 8:76

Tonda 4, Robin 2, Ondra 2, Vojta S., Dan, Seba, Kuba, Honza, Ríša, Vojta O., Patrik, Alex

BK TOROLA Snakes Ostrava A - BK TOROLA S nakes Ostrava B 0:75

Tonda, Robin, Vojta S., Dan, Seba, Kuba, Honza, Ríša, Vojta O., Patrik, Alex

S MÍČEM SE SNAŽÍME DRIBLOVAT, ALE POŘÁD TA OBRANA

Zápasy proti podobnému týmu jako jsme my, jsou pro nás nejcennější. Velmi jasně se ukáže, jak to vlastně s těmi individuálními dovednostmi máme. Holky hrály svižný basketbal, kdy se nebály driblovat a snažily se přihrávat dopředu a dostávat se tak do situací jeden, dva na nula. Z tohoto bychom si mohli něco odnést, protože to vůbec nedělaly špatně. Naproti tomu my stále driblujeme až se udriblujeme u boční lajny nebo někde v rohu. Zatím jsme se nenaučili jednoduše zvednout hlavu a pomoct si přihrávkou dopředu. V obou zápasech jsme měli pár pěkných momentů v obraně, kdy jsme bránili každý svoji hráčku a dokonce z toho získali i nějaké míče. Bohužel, zápas je pro nás zatím moc dlouhý a naše soustředění v obraně se brzo rozprchne /ale buďme rádi i za těch pár okamžiků/.

K basketbalu, všeobecně ke sportu, neodmyslitelně patří i to vše kolem: kdy přijdu, jak připravený přijdu, pozdrav, jak se chovám ke svým spoluhráčům apod. Tohle bychom měli trénovat stejně jako basketbal a stejně jako v basketbale se v tom zdokonalovat. Basketbalista není jen sportovec, ale je to celá osobnost a reprezentant tohoto sportu.

BK Snakes Ostrava - SBŠ Ostrava 17: 30

BK Snakes Ostrava - SBŠ Ostrava 23:38

PROTI OPAVĚ

V pátek jsme předehrávali s početným týmem z Opavy. Soupeř vypadal o něco basketbalověji než my, ale to nás neodradilo od toho, abychom se o vítězství poprali. S týmem Opavy jsme běhali sem a tam, ale Opava vždy dokázala najít volný kus hřiště a dostat se pod koš, kde už moc práce neměla. Za to my jsme se trápili s tím, abychom obešli svého hráče a dostali se co nejblíže ke koši. Pár hezkých nájezdů předvedli Ondra s Robinem, ale zatím se k nim nemá kdo přidat. Největší problém nám však dělá obrana. Neustále běháme u cizích hráčů a pak ti naši dávají koše.

Potěšilo mě, že na zápas přišli i ti kluci, kteří byli celý týden nemocní a přesto přišli. O víkendu nás čekají další dvě utkání, ve kterých se popereme o první vítězství v sezóně.

 

BK Snakes Ostrava - BK Opava 11:35

BK Snakes Ostrava - BK Opava 12:35

SBÍRÁME PRVNÍ ZKUŠENOSTI

O víkendu jsme odehráli svá první utkání v minižákovské soutěži. Dvě prohry pro nás nejsou tak důležité jako to, že jsme si poprvé vyzkoušeli, co je to basketbalový zápas se vším všudy. Zjistili jsme, že v zápase je vše o dost rychlejší než na tréninku a že nám nejde driblovat, když nás někdo brání. Stejně tak je daleko obtížnější chytit přihrávku a přihrát jí zpátky. Občas do nás někdo bouchne nebo spadneme a to potom i bolí. V zápase jsme se rozhodně neztratili, i když soupeř z Hladnova byl o něco málo zkušenější než my. Musíme se naučit rychle reagovat na to, co se na hřišti děje a pracovat na driblinku, přihrávkách a střelbě. Na tohle všechno máme celý rok a až utkání v druhé části soutěže ukáží, jestli jdeme správnou cestou.

BK Snakes Ostrava A - TJ Gymnázium Hladnov 12:45

BK Snakes Ostrava A - TJ Gymnázium Hladnov 8:36 

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvacetjedna a sedm 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

CZ.BASKETBALL

Nadace ČEZ

Národní sportovní agentura

ARDON

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY