Historie klubu BK Snakes Ostrava

Logo

BK Snakes Ostrava vznikl notářským zápisem ze dne 15. března 1999. Zakladatelem a jeho předsedou je Mgr. Dušan Hrdlička, který na začátku školního roku 1998-1999 prvním náborem dětí - chlapců do basketbalových přípravek, položil základy samotného basketbalového klubu Snakes Ostrava.

BK Snakes Ostrava si jako je amatérský sportovní klub vybudoval za více než 20 let svého působení v mládežnickém basketbalu zvučné jméno a tradici.

BK SNAKES OSTRAVA zajišťuje zájmovou pohybovou činnost chlapců od 6 do 23 let zaměřenou na basketbal. Má rysy jednak klasického basketbalového klubu, ale i zájmového kroužku, což ve skutečnosti znamená, že má větev výkonnostního rekreačního sportu.

Basketbalový klub má dva důležité cíle, a sice v samotném dění basketbalového klubu dát na jedné straně možnost sportovat co možná nejširší základně členů a na straně druhé, vychovat mladé české hráče pro vrcholový mužský basketbal. Klub tak realizuje dlouhodobě svůj zájem připravit pro český basketbal nové mladé hráče, a to nejen na úroveň nejvyšší české soutěže Kooperativa NBL, ale i pro elitní evropský basketbal a českou reprezentaci.

Veškeré aktivity klubu zapadají do dlouhodobé koncepce stát se nejlepším mládežnickým chlapeckým basketbalovým klubem České republiky. V průběhu 20-ti let se podařilo vychovat hráče, kteří hrají nejvyšší seniorskou soutěž v České republice, ale také prestižní zahraniční soutěže. Jmenovat můžeme Jana Veselého, hráče Fenerbahce Istanbul či Jaromíra Bohačíka, hráče SIG Štrasburk. Oba naši odchovanci patří k základním kamenům české basketbalové reprezentace.

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a devatenáct 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

CZ.BASKETBALL

Nadace ČEZ

Národní sportovní agentura

ARDON

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY