OHLÉDNUTÍ ZA SEZÓNOU V KATEGORII U14 2016/2017

Oficiálně sice soutěž v kategorii U14 chlapců má ještě do svého závěru několik víkendů, avšak nám regulérně soutěž skončila již o tomto Josefovském víkendu. 

Co'jsme od účasti v této soutěži očekávali?

S ohledem na minimálně obsazenou soutěž U13 (pouze 4 týmy ve skupině a celkem 12 odehraných utkání, často s vítězným skórem o více než 50 bodů je mizérie), jsme od U14 očekávali jednak těžší soupeře, jednak nárůst počtu odehraných utkání a zároveň získání cenných zkušeností v oblasti hráčské i trenérské.

Co nám účast v této soutěži přinesla?

Ve své podstatě se splnila naše očekávání co do počtu odehraných utkání s kvalitními, staršími  (jsme jediným týmem v ČR,který soutěž odehrál s ročníkem 2004 a mladšími) a fyzicky vyspělejšími soupeři. Největší zkouškou u které jsme nepropadli byla utkání v základni části (to jsme ještě hráli kompletní) s Opavou, NH Ostrava a naším starším A týmem. Především výkon v Opavě a prohra jen o  6 bodů byl velmi dobry počin.  V základní časti jsme za uvedenými soupeři skončili na 4.místě a to od nás jistě nikdo nečekal. Do následných bojů jsme naše 4 hráče Bena, Toma Hrabce, Honzu a Velkého Kubu zapůjčili do našeho A týmu,kde se rovněž mezi staršími hráči neztratili a získali nejen minutáž, ale i zkušenosti a cenné sebevědomi. Díky tomuto "oslabení", zraněním a nemocem dostalo možnost zahrát si druhou fázi soutěže U14 více hráčů, než jsme sami jako trenéři očekávali. Jak se říka vše zlé je k něčemu dobré, kdy jako příklad lze uvést téměř po půl roce probuzení se Wolfina jako téměř 70% střelce ze střední vzdálenosti a zároveň se stalo příjemným zjištěním, že kouzelníka Víťu jitz neovládá míč, ale Víťa ovládá naopak jej. Výrazné zápasy za U14 odehráli rovněž skóreři Mates, Paťas, Gengič, a u těch ostatních se dalo na basket také dívat. Závěrem snad jen to, že pevně věříme v zúročení této sezóny nejen letos v U13, ale především příští rok v U14 a EYBL U14.

Za spolupráci v celé této sezóně v kategorii U14  velmi moc děkujeme všem rodičům, rodinným příslušníkům, fanouškům ,dopravcům a těšíme se na obdobnou spolupráci v příštím roce, kdy U14 pro nás budou hlavní a regulérní soutěží.

Trenéři

SKB ZLÍN vs. BK SNAKES B

Neděle 19.3.2017

Sportovní hala SKB Zlín na ul. Dukelské

SKB Zlín - BK SNAKES OSTRAVA  73-52  (19-26; 18-4; 12-15; 24-7)

V neděli 19.3.2017  v 11:00 hod. to v letošní sezóně konečně přišlo. A co? No máme přece za sebou víceméně úspěšně celou sezónu v pro nás vyšší kategorii U14, kterou jsme celou odehráli s hráči ročníku 2004 a mladšími. Zápas ve Zlíně byl poznamenán od počátku třemi základními faktory : o rok starší kvalitní ,výškově vybavený soupeř, úzká možnost naší rotace (pouze 9 hráčů) a v neposlední řadě zranění pravé ruky Petra Augustina,které doufáme nebude vážné s ohledem na kategorii U13. První čtvrtinu jsme vyhráli 26-19, pak jsme však již tahali za kratší konec. To co jsme dokázali proměnit v 1. čtvrtině, nám poté trvalo čtvrtiny 3 (26 bodů). Přesto hráče chválíme za některé basketbalové okamžiky,které se povedly, no a ty okamžiky špatné nechť jsou nám ponaučením do bojů budoucích. Na místě si  domácí stoleček trénoval technický zápis a tak víme pro náš tým statistiky jednotlivců a celého týmu.  Z těchto například vyplývá úspěšnost týmu v TH  50%, úspěšnost střelby celkem z pole 48% , naopak  poměr faulů  domácí 11 my 18, a hlavní faktor doskoky, soupeř 42 celkem a naše minisestava s jediným dlouhým Honzou 25 doskoků.  Závěrem jen to, že příjemná hala ve Zlíně, s příjemnými pořadateli a relativně přívětivým publikem orámovali rámec tohoto vcelku pěkného mládežnického utkání.

Rodičům,kteří nás nejen podporovali v hledišti, ale pomohli nám i s dopravou velmi děkujeme.

Statistiky zápasu naleznete na CBF.

Trenéři

BK NOVÝ JIČÍN vs. BK SNAKES B

Sobota 18.3.2017

Sportovní hala Nový Jičín

BK Nový Jičín - BK SNAKES OSTRAVA B   33-85 (6-26; 11-8; 8-25; 8-26)

Jelikož kluky učíme mimo jiné mít vůči každému soupeři ten správný sportovni respekt, i my trenéři jsme si před utkáním s týmem posledního celku tabulky BK Nový Jičín říkali jaký výkon podá zraněními a nemocemi provětraná sestava. Odpověď jsme nechali na našich hráčích na hřišti a již po cca prvních 3 minutách utkání jsme tušili, že nejen neprohrajeme, ale pokusíme se, aby skórovalo všech 9 hráčů což se povedlo a také jsme si vyzkoušeli jak může hře pomoci agresivní celoplošná obrana. Doufám, že jsme se bavili nejen my na lavičce,ale i solidně zaplněné hlediště sportovni haly v Novém Jičíně. Třešničkou na výkonu byly bodové výsledky skórerů Matese a Křeňajse ( 21  resp.  32 bodů).Za co však pochvalu nezasloužíme, je % úspěšnost TH celého týmu v utkání.

Rodičům děkujeme za pomoc s dopravou a povzbuzování z hlediště.

Statistiky naleznete na ČBF

Trenéři

BK PŘÍBOR VS. BK SNAKES B

Neděle 5.3.2017 - Příbor 

BK PŘÍBOR VS. BK SNAKES B

77:58 (24:12 13:23 24:12 16:11)

A přišla neděle. A s nedělí se nám na palubovce  Masarykova gymnázia v Příboře postavil do cesty náš odvěký soupeř a to hráči domácího BK Příbor v téměř kompletní sestavě pod vedením trenéra Míry Slováka. Naši sestavu doplnili pro toto utkání Pavel Smažák a Pedro Wilk, naopak do zápasu nezasáhl náš druhý mejlepší střelec z předešlého utkání s Havířovem Dave Mihál, který odcestoval na lyžařský kurz. Aby toho nebylo málo, tak s námi na lavičce skončil i Damián s naštípnutou malíkovou hranou a sádrovou dlahou na ruce. Zápas byl zajímavý, skóre se přelévalo, kdy soupeř byl tentokrát lepší v útoku i obraně a zvítězil zaslouženě i díky širší rotaci kompletních 15 hráčů, proti našemu torzu, kde ještě ne všichni podali optimální výkon. Pochvalu za nedělní utkání zaslouží Luky Gengela autor 24 bodů (TH 13/8),kdy je potřeba říci, že v době Lukyho pobytu na hřišti jsme byli soupeři vždy vyrovnaným protivníkem, po jeho střídání, ho však nikdo nedokázal nahradit. Svým výkonem zaujal ještě benjamínek P. Smažák. Hra ostatních hráčů pro nás  byla spíše zklamáním, což je škoda především u hráčů bojujících o 15-16 místo na soupisce na NF U13. S Příborem se utkáme v neděli 12.3. V kvalifikaci o NF a pevně věříme, že předvedeme jiný, našeho týmu hodný výkon.

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách ČBF.

Trenéři.

TJ START HAVÍŘOV VS. BK SNAKES B

Sobota 4.3.2017 - Havířov - SH Žákovská

TJ STAR HAVÍŘOV VS. BK SNAKES B

67:50 (18:23 5:7 23:13 21:7)

Soupeřem v sobotním utkání nám byl celek Havířova, se kterým jsme v sezóně jednou vyhráli, jednou prohráli těsně o 3 body a jednou výrazněji prohráli o bodů 20.  Rodiče našich hráčů a starší z trenérů si jistě pamatují na skvělou francouzskou komedii Ukradli torzo Jupitera.Použijeme-li tři slova z názvu filmu, tak nám to dá celkový obraz našeho vystouoení v Havířově. Snad jen Jupiter ví, kdy se nám podaří hrát v kompletní sestavě se všemi doléčenými a uzdravenými. A jelikož nám to nikdo z Jupiteru nesdělil a Pedro si v pohodě odpočíval na chatě, dorazilo na zápas s Havířovem jen torzo našeho týmu. Nutno podotknout, že tentokrát torzo odhodlané, plnící pokyny trenérů, nebojící se soupeře o rok strašího a o hlavu na některých postech vyššiho, ba i nějaký ten kilogram těžšího. Pochvala patří všem 8 hráčům za předváděnou hru v prvních 3  čtvrtinách,kdy jsme hráli pravý Snakesovský basket , soupeř nevěděl co s námi a jen díky zatažené obraně držel vyrovnaný výsledek. Jenže pak přišla 4 čtvrtina, našim hráčům logicky začali odcházet síly a Havířov tak vyhrál zaslouženě,byť rozdíl cca -5  bodů by odpovídal realitě. Takhle si utkání prostě ukrást nesmíme nechat. Všichni hráči si však za svůj přístup k 3/4 utkání zaslouží pochvalu s konstatováním, jen tak dále.

Statistiky k utkání naleznete na stránce ČBF.

Trenéři

BK SNAKES B vs. BK HLADNOV

Pátek 27.1.2017 - Sportovní hala Gymnázia Hladnov

BK SNAKES B vs. BK HLADNOV  82:46 ( 34:11 ; 12:13 ; 13:17 ; 24:5)

BK SNAKES B vs. BK HLADNOV  81:43 ( 24:4 ; 14:11 ; 25:13 ; 18:15)

Vyjímečně si dovolím komentář ke dvěma utkáním najednou a to z důvodu, že se hrálo v jeden den, se stejným soupeřem, téměř shodným výsledkem,stejnou sestavou a téměř totožným výkonem,  

Na žádost soupeře z BK Hladnov jsme souhlasili s předehráním 1. a 8. kola žákovské ligy skupiny D dne 27.1.2017 v pátek a to formou dvou zápasů na palubovce soupeře. V době, kdy jsme se takto domluvili (i našim hráčům a jejich rodičům prospěje nějaký ten volný víkend bez basketbalu smile), jsme však netušili, že zrovna týden před těmito utkáními dorazí do naší šatny a na tréninkové palubovky kašlíčky, rýmečky, teplotky, někdy dokonce možná i chřipky a bohužel v něktarých případech i zranění. Všem dlouhodobě zraněným (Fery, Riči, Ondra, Petr) přejeme brzké uzdravení a návrat na palubovky. U ostatních hráčů v domácím léčení mám vzkaz, že rýmečka léčená, nebo neléčená trvá stejně vždy týden, nebo 7 dnů a je lepší se vypotit v tělocvičně, než v posteli při sledování televize. Na druhou stranu jsem rád, když mám na tréninku jen 100% zdravé hráče a jen takové nám jako rodiče na trénink posílejte. 

Veškeré výše uvedené události, společně s vysláním 4 našich hráčů tzv. natrvalo do A týmu U14 (Velký Kuba, Honza, Hraboš, Ben) se podepsali na skutečnosti, že den před utkáním jsme byli připraveni obě utkání odehrát s minimálním počtem 8 hráčů, který systém pasarela umožňuje. Je 15:30 hod. dne 27.1.2017.Příchod do naší kabiny ve sportovní hale Gymnázia Hladnov a rychlý pohled na lavičky obsazené hráči mě přepočítáním 1,2,3....8 utvrzuje v tom, že nás do boje proti staršímu soupeři z Hladnova půjde všech "8 statečných".

Při nástupu na palubovku, bylo zřejmé, že soupeř má v sestavě všechny své nejlepší hráče, je v početní a výrazné výškové převaze. Naší odpovědí na tuto realitu v obou zápasech byla skutečnost, že jsme díky kolektivnímu výkonu řízenému na rozehrávce Matesem vyhráli první čtvrtinu obou utkání vždy vysokým rozdílem (34:11 a 24:4) a to dalo základ pro další ráz průběhu obou zápasů a námi předváděné hry. Samozřejmě nebylo vždy vše ideální, avšak ty lehké chyby a niance v naší hře, jsme si s hráči v šatně vysvětlili a budeme se k jejich odstranění vracet na tréniních.Naopak bych v tomto utkání za některou z činností vyzvedl každého z hráčů, kteří se na Hladnov dostavili (byť to běžně neděláme) :

Všech 8 hráčů má pochvalu za to, že na utkání i přes drobné bolístky dorazilo a ukázalo, že náš tým má ten správný sportovní "charakter".

Mates - velmi dobře rozehrával, byl dokonce slyšet a navíc k tomu přidal bodovou nálož 30 a 18 bodů.

Kubík- v prvním zápase lehce zakřiknutý na pozici č.3, avšak ve druhém zápase to rozjel z místa rozehrávače v plné parádě, ulevil Matesovi a ještě k tomu přidal 8 bodů přes hráče o 2 - 3 hlavy vyšší.

Filip - byť je na na něm vidět, že není tolik vyhraný, svůj úkol a to doskakovat, bránit a dát nějaký koš splnil na 100% a jako třešničku na dortu přidal pivotovskou obrátku, kterou překonal vysoké hráče soupeře.

Patrik - další z jeho "leteckých" utkání, kdy po odrazu na čáře TH se vznáší směrem ke koši a chybí tomu už jen smeč, jeho stupňované tempo neuhlídal žádný ze soupeřových hráčů a tak se jeho bodové skóre zastavilo na               19 a 16 bodech, byť hrál vetšinu utkání z pro něj nezvyklé pozice křídla.    

Damián - běhal, makal, rval se o každý míč, skóroval. Chyběly jen dve věci. 1. více úsměvů a radosti ze hry a za 2.proměňování jasných a nejjasnějších šancí z pod koše.    

Celli - hráč na jehož basketbal se krásně dívá, je to krásné a ladné s ohledem na probíhající ME v krasobruslení dokonce za plný počet známek, avšak až přidání agresivity ve druhém zápase přineslo i příslušnou porci bodů,            kterou od Petra pravdidelně očekáváme.

Dave - výkonu nechybělo sebevědomí, byl nejčastěji střílejícím hráčem ze střední a dlouhé vzdálenosti se slušnou úspěšností, jen oba (tři) víme co tomu ještě chybí.

Gengič - Luky roste zápas od zápasu, přidává slušný bodový příděl a po "dolazení" koordinace pohybů se začneme věnovat i obraně. 

Konstatování, že v prvním utkání bodovalo 7 z 8 hráčů a ve druhém všech 8 hráčů je rovněž velmi příjmené. Procento úspěšnosti TH ve druhém zápase jsme zvedli na 50% a to je řekněme v aktuální sestavě "střelců" slušné.      

Všech "8 statečných" si řeklo svým výkonem o nominaci do základních sestav v kategorii U13 v utkání v polských Žorech dne 29.1.2017. 

Je potřeba říci, že utkání se hrálo za velmi příjemné, až přátelské atmosféry a pod dohledem kvalitně "pískajících" arbitrů. 

Poděkování patří divákům a fans z řad rodičů,sourozenců a dalších příbuzných, které ještě v hledišti doplnili basketem pohlcení Honza a Honza z Hlučína.

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenér Kamil Vašťák st. 

BK SNAKES B vs. BC NOVÝ JIČÍN

Neděle 22.1.2017 - Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES B vs. BC NOVÝ JIČÍN 73:19 (24:4 ; 10:5 ; 24:4 ; 15:6)

V neděli jsme na domácí palubovce přivítali tým BC NOVÝ JIČÍN. Tým přijel pouze s 9 hráči. S támto soupeřem jsme se setkali poprvé v kategorii U-14 a tak jsme nevěděli, co můžeme čekat. Do zápasu jsme vstoupili opět velmi dobře. Diktovali jsme tempo hry a soupeře jsme téměř nepustili do hry. V druhé čtvrtině přišel lehký propad a nekoncentrovanost a čtvrtina skončila 10:5 v náš prospěch. Ve třetí čtvrtině jsme se opět vzchopili a začali hrát naši hru. Ve čtvrté čtvrtině jsme již postupně střídali hráče jak v hokeji. Do zápasu se dostalo všech 11 hráčů a bodovalo 8 z nich. Vyzdvihnout bychom mohli Bořka, který dřel v obraně a odměnou mu bylo 16 bodů na jeho kontě. Vyzdvihnout bychom také chtěli Matěje, který konečně začal hrát to, co po něm vyžadujeme ! No a to nejlepší na konec... Náš "benjamínek" Pavel Smažák roč. 2005 zaznamenal své první 2 body v Žákovské lize U-14.

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenéři

BK SNAKES B vs. SKB ZLÍN

Sobota 21.1.2017 - Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES B vs. SKB ZLÍN 54:49 (17:10 ; 12:10 ; 9:20 ; 16:9)

Ve 4. kole Žákovské ligy U-14 skupiny D jsme na domácí palubovce přivítali tým SKB Zlín. Soupeř byl vyšší, měl typologicky velmi dobře složený tým. My jsme se však ničeho nezalekli a do zápasu jsme vkročili správnou nohou. Od začátku zápasu jsme soupeři nedali nic zadarmo. Naše obrana byla velmi slušná až na 3. čtvrtinu, kdy jsme obdrželi 20 bodů a soupeř se tak dostal do dvoubodového vedení před posledním dějstvím zápasu. V poslední čtvrtině však celá pětice zapla na druhý výkonnostní stupeň a soupeře jsme opět začali přehrávat. V závěru utkání jsme dokázali, že umíme uhrát i i vyrovnanou koncovku a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Pochvala patří zejména trojici Pavlovič, Rotrekl, Džubera, kteří svou velmi dobrou obranou a vstřelenými koši drželi náš tým. Závěrem bychom chtěli popřát Péťovi brzké uzdravení jeho kotníku. 

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Dalším pozitivem je zapojení a bodování našich hráčů Honzy, Kuby, Bena a Toma v Extralize U-14, kde nastupují za náš "A" tým !

Trenéři

BK SNAKES B vs. TJ START HAVÍŘOV

Neděle 8.1.2017 - Hala ZŠ B. Dvorského 

BK SNAKES B vs. TJ START HAVÍŘOV 52:72 (7:18 ; 19:17 ; 14:19 ; 12:16)

Do nedělního utkání jsme nastupovali proti soupeři z Havířova. Věděli jsme, že budeme mít velké problémy s výškovou převahou soupeře. Bohužel ani jeden z našich hráčů, se s pivoty Havířova nedokázal poprat. Celé utkání se tahalo o pár bodů, bohužel v koncovce již chlapcům docházeli síly a soupeř šel pře nás. Skvělý výkon podal Matěj Rotrekl, který zaznamenal 19 bodů. Za zmínku stojí také výkon Tomáše Paláta, který zaznamenal bodů 11. Pochvala ale patří celému týmu za předvedený výkon a hlavně za to, jak se hráči dokázali poprat s "kolíkovou" zónovou obranou Havířova. Naše úspěšná střelba ze střední vzdálenosti dělala soupeři velké problémy. A nakonec bychom jen chtěli dodat: "Teď si pánové vzpomeňte na Bělský les!"

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenéři

BK SNAKES B vs. BK PŘÍBOR

Sobota 7.1.2017 - Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES B vs. BK PŘÍBOR 57:60 (14:17 ; 14:18 ; 13:9 ; 16:16)

V sobotu 7.1.2017 jsme na domácí palubovce přivítali tým BK Příbor. Od začátku utkání bylo skóre vyrovnané a tento duel sliboval velký souboj až do posledních minut utkání. V první pětici se ze začátku utkání prosadil Bořek Klat, který ihned zaznamenal 6 bodů. Náš "nejvyšší" podkošový hráč Lukáš Gengela se slušně popral s výškovou převahou Davida Dostála a nedal mu nic zadarmo. V dobrých výkonech pokračovala i celá pětice pod taktovkou Petra Augustina. V druhé pětce se velmi dobře uvedli Matěj Rotrekl a Tomáš palát, kteří bodově táhli celý tým. Pochválit však musíme všechny hráče, kteří do utkání zasáhli. Svou minutáž na hřišti také dostal náš "benjamínek" Pavel Smažák, který získává zkušenosti ve starší kategorii a věříme, že je časem prodá i ve ve svém týmu U-12. S celkovým výkonem hráčů jsme velmi spokojeni a pokud budou hráči makat dál, tak to můžeme dotáhnout na příčky nejvyšší.

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenéři

BK PŘÍBOR vs. BK SNAKES B

Neděle 11.12.2016 - Hala gymnázia Příbor

BK PŘÍBOR - BK SNAKES OSTRAVA B 52:64 (15:17 ; 13:19 ; 12:7 12:21)

K poslednímu utkání základní části žákovské ligy skupiny F jsme nastoupily na palubovce týmu BK Příbor. Věděli jsme,že tento zápas nebude vůbec jednoduchý a soupeř nám nedá nic zadarmo. Začátek zápasu byl velmi špatný na obě strany. Množství neproměněných šancí z podkoše, rychlé nakupení hloupých faulů, neproměňování TH. Také proto první čtvrtina skončila 15:17 v náš prospěch. Vstup do druhé čtvrtiny byl velmi podobný jako do té první. V průběhu se však hráči herně chytli a začali hrát rychlý protiútok, který vyplýval z agresivní obrany. Druhý poločas jsme odehráli v pohodovém tempu opět na dvě pětky a minutáž na hřišti dostali všichni hráči. Pochválit musíme Kubu Vidláře, který velmi slušně ubránil Davida Dostála, Lukáše Gengelu, který bojoval (sice až moc) a Frantu Vyroubala, který se nebál svého vstupu na hřiště, dobře bránil a ještě přidal i nějaké body.

Před vstupem našeho "B" týmu do soutěže kategorie U-14 jsme si dali několik drobných cílů. Odehrát první polovinu soutěže pouze s hráči roč. 2004 a mladšími, nehrát v soutěži druhé housle a potrápit zkušenější týmy, získat herní zkušenosti, které nám v minulém roce poskytla účast na celkem 9 mezinárodních turnajích. Úkoly jsme si s hráči splnili téměř na 100%. V první polovině soutěže za náš tým hráli pouze hráči roč. 2004. Dva soupeře (Příbor, Hladnov) jsme porazili 2x, minuloročního účastníka MČR Havířov jsme jednou těsně porazili a jednou s ním těsně prohráli a za zmínku jistě stojí těsný zápas s Opavou a vyrovnaný poločas s NH Ostrava. Úspěchem pro nás byla i prohra o pouhých 18 bodů s naším starším "A" týmem. Za pozitivní hodnotíme i konečné 4. místo v základní časti skupiny F a pozitivní skóre na naší straně. A co dál ? Nic víc a míň než trénink, pokora a chuť v basketbalu něco dokázat.

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenéři

TJ START HAVÍŘOV vs. BK SNAKES B

Sobota 10.12.2016 - Hala Žákovská Havířov

TJ START HAVÍŘOV - BK SNAKES B 61:57 (16:9 ; 11:17 ; 18:12 16:19)

Předposlední utkání základní časti nás čekalo na půdě soupeře a to TJ START HVAÍŘOV. S tímto týmem jsme doma zvítězili rozdílem jednoho koše a tak jsme věděli, že se bude jednat opět o vyrovnaný zápas z důvodu, že soupeř má několik šikovných hráčů a navíc je o rok starší. Vstup do utkání se nám ne úplně povedl, ale i přesto, že jsme prohrávali již 10:0 jsem svým svěřencům důvěřoval a ti i bez případného TIME-OUTU srovnali do poločasu skóre na 27:26 ve prospěch soupeře a vlastně naše "vedení" nepustili až do konce, kdy jsme prohráli o pouhé 4 body. Pozitivem je návrat Bena po zranění do sestavy, výkon Ondry Petkova, který navázal na výkony z Polska a týmový duch, který náš tým ukázal i přes pubertální pokřiky nevyzrálé havířovské omladiny z hlediště. 

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenéři

BK SNAKES B vs. TJ GYMNÁZIUM HLADNOV

27.11.2016 (neděle) Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES B vs. TJ Gymnázium Hladnov 133:11 (43:0 27:3 22:4 41:4)

V neděli jsme hostili na domácí palubovce tým TJ Gymnázium Hladnov. Toto utkání bylo od začátku pod naší taktovkou, všichni hráči dostali vysokou minutáž na hřišti a byly k vidění i pěkné útočné akce. Soupeř z Hladnova se teprve rozkoukává, ale věříme, že ke konci sezóny již bude hrát vyrovnanější zápasy.

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenéři

BK SNAKES B vs. NH OSTRAVA

26.11.2016 (sobota) - Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES B vs. NH OSTRAVA 40:80 (7:38 9:22 11:4 13:16)

V sobotu jsme na domácí palubovce přivítali našeho ostravského rivala NH Ostrava. Tento zápas může rozdělit na dvě části a to na 1. a 2. poločas. Vstup do zápasu jsme měli velmi vlažný, nedokázali jsme se prosadit přes velmi zataženou obranu soupeře, měli jsme množství nevynucených chyb a soupeř dával jeden koš za druhým. Bohužel i druhá pětka pokračovala ve stejném tempu a poločasové skóre 16:60 ve prospěch soupeře již napovídalo o vítězi tohoto duelu. Ve druhém poločase nastal ale bod zlomu. Hráči vstali z popele jako Fénix a soupeř s námi nedokázal držet krok. 3. čtvrtinu jsme vyhráli 11:4. Ve čtvrté čtvrtině jsme stále pokračovali v tlaku a soupeř nám dával jeden míč za druhým. Čtvrtou čtvrtinu jsme sice prohráli 13:16, ale předvedený výkon na hřišti byl již velmi pěkný. Za druhý poločas patří pochvala všem hráčům, kteří nastoupili na palubovku. Velká pochvala pak jmenovitě patří Ondrovi Petkovovi a Petrovi Augustinovi. Hrajeme o kategorii výše a proto máme ještě čas na to, abychom se naučili hrát na zataženou zónu ! Závěrem se ještě sluší podotknout, že jsme se o útok do nedobytné obrany pokoušeli, o čemž svědčí 43 střílených TH, avšak jen 12 proměněných. (musíme se neustále zlepšovat). K fyzickému stavu našeho týmu jen ještě dodáme, že nám chybělo 7 hráčů běžné základní sestavy, což však umožnilo zahrát si zbytku našich trénujících hráčů.

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenéři

BK SNAKES B v. BK OPAVA

9.11.2016 (středa) - Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES B vs. BK OPAVA 57:80 (10:26 20:19 14:23 13:12)

Ve středu 9.11.2016 jsme nastoupili na domácí palubovce k předehrávce utkání s týmem BK OPAVA. Náš nekoncentrovaný vstup do utkání vháněl vítr do plachet soupeři. První čtvrtinu jsem prohráli 16 ti bodovým rozdílem. Celý zbytek utkání se pak nesl v duchu dotahování ztráty. Bohužel se během utkání staly dvě zranění a to u Richarda Vavrečky a Bena Navrátila. U obou šlo o zlomeninu horní končetiny. Riša je již po operaci a těší se, až se bude moci vrátit zpět do kolektivu. U Bena toto zranění nebylo tak závažné a věříme, že se brzy vrátí do sestavy. Pochválit musíme hráče druhé pětky především Kubu Vidláře, Peťu Celerina, Petra Augustina a kapitána Tomáše Hrabce. Tým BK Opava zaslouženě vyhrál a my mu přejeme hodně štěstí v další fázi této soutěže.

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenéři

BK SNAKES B vs. TJ START HAVÍŘOV

30.10.2016 (neděle) - Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES B vs. TJ START Havířov 51:49 (16:12 13:13 10:10 12:14)

V nedělním zápase jsme na domácí palubovce hostili tým TJ START Havířov. Již od začátku tento zápas sliboval velmi vypjatý souboj. Tak tomu také bylo. Neproměněné šance z pod koše, neproměněné trestné hody a stav 16:12 po první čtvrtině. Na druhou stranu jsme hráli s týmem, který je složen převážně z hráčů ročníku 2003 a jednoho nebo dvou hráčů ročníku 2004, a dostat 12 bodů od takového týmu je velmi dobré. Druhá čtvrtina se vedla v duchu oko za oko, zub za zub. Poločasové skóre tedy 29:25. Opět byla před námi naše 3. čtvrtina. Do čtvrtiny jsme vstoupili koncentrovaně a soustředili jsme se převážně na precizní obranu a odstavování hráčů. To se nám také povedlo, ale stále bylo na naší straně pouze 4 bodové vedení. Teď nás čekala ta poslední a zároveň nejtěžší čtvrtina. Stále to bylo velmi vyrovnané, souboje se přiostřovali a v 7 minutě měl soupeř sedmi bodovou šňůru a dostal se do vedení 46:49. Od této chvíle jsme ale soupeře již k ničemu nepustili a koncovku jsme zahráli velmi slušně v čele s Matějem Rotreklem. Konečné vítězství 51:49 bylo pro nás zasloužené, ale hlavně to pro náš tým byla velká basketbalové škola, která nám může dát zkušenosti do další zápasů jak kategorie U-14, tak hlavně do kategorie U-13.

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenéři

BK SNAKES B vs. BK PŘÍBOR

29.10.2016 (sobota) - Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES B vs. BK Příbor 100:53 (37:12 17:14 27:15 19:12)

V našem dalším duelu v kategorii U-14 jsme na domácí palubovce hostili našeho odvěkého rivala BK Příbor. Tento tým je převážně tvořen hráči ročníku 2004 a mladšími, doplněn o pár hráčů ročníku 2003. Věděli jsme, že nám soupeř nedá nic zadarmo a že to bude velká bitva. Naši hráči vkročili do tohoto zápasu velmi dobře a soupeři jsme brali díky agresivní obraně jeden balón za druhým již na jeho polovině a poté proměňovali jednoduché šance z bezprostřední blízkosti koše. Stav po první čtvrtině tedy 37:12.  Do druhé čtvrtiny jsme již nevkročili tak koncentrovaně jako do té první, dělali jsme zbytečné chyby a především posílali soupeře na čáru trestných hodů. Poločasové skóre 54:26. A nyní nás čekala naše tradiční slavná 3. čtvrtina. Hráči připraveni vypořádat se s "tradicemi" byli dobře koncentrováni a do 3. čtvrtiny vstoupili opět velmi dobře. Přehrávali jsme soupeře na všech postech a hlavně jsme hráli rychlý protiútok, což by měl bÿt základ nejen minibasketbalu. Ve 4. čtvrtině se již protočili všichni hráči a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Třešničkou na dortu byla vstřelená "100vka" Patrikem Pavlovičem zároveň s klaksonem závěru 4. čtvrtiny.

Za předvedený výkon musíme pochválit všechny hráče a také musíme konstatovat, že v utkání nejen nastoupilo a odehrálo svou minutáž, ale především bodovalo všech 14 hráčů, což je výborná vizitka týmu.

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenéři

BK NH OSTRAVA vs. BK SNAKES B

16.10.2016 (neděle) Hala Tatran

BK NH OSTRAVA vs. BK SNAKES B 71:50 (11:17 17:15 25:10 18:8)

K dalšímu utkání ŽL. jsme nastoupili proti našemu městskému rivalovi BK NH Ostrava na hale Tatran. Do zápasu jsme vstoupili velmi koncentrovaně, výborně jsme bránili soupeře na jeho vlastní polovině a dostávali jsme se do jednoduchých šancí na zakončení. Druhá čtvrtina sice skončila o 2 body v náš neprospěch, ale i přesto naše předvedená hra na hřišti byla velmi dobrá. Do 3. už však soupeř vstoupil lépe a my jsme s ním nedokázali udržet krok. Jeho zatažená obrana kolem bedny nám dělala velké potíže a navíc soupeř skóroval z rychlých protiútoků. Věřili jsme, že alespoň v poslední čtvrtině se tým ještě kousne a dokáže se soupeřem držet krok, bohužel ani v poslední čtvrtině tomu tak nebylo. Věříme, že tento zápas nám dal opět nové zkušenosti a může nás pouze posunout dále v naší kategorii U-13. Za 1. poločas patří pochvala všem hráčům, kteří zasáhli do hry !

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenéři.

TJ GYMNÁZIUM HLADNOV vs. BK SNAKES B

7.10.2016 (pátek) - Hala gymnázia Hladnov

TJ GYMNÁZIUM HLADNOV vs. BK SNAKES B 48:143 (8:49 10:42 21:22 9:30)

Po třech porážkách v ŽL., kdy především ta poslední s týmem BK OPAVA byla těsná, jsme narazili na tým městského soupeře sídlícího nad BAZALY a tím byl tým chlapců TJ GYMNÁZIUM HLADNOV. Dle předchozích výsledků bylo zřejmé, že bychom měli zvítězit a šlo spíše o to vyzkoušet si herní činnosti v útoku a v obraně, tak, jak je trénujeme. Utkání lze hodnotit na dvě části a to do poločasu a od poločasu. Do poločasu, byť se ne všem hráčům dařilo dle jejich a našich představ, se dalo hobořit o tom, že předvádíme naší hru s dobrým doskokem pod oběma koši, zakláddáním RP a dobrým zakončováním z postupného útoku. Do 3. čtvrtiny soupeř v souladu s pravidly nasadil to nejlepší co měl a naši hráči, vědomi si vysokého vedení zcela přestali bránit a tento trend jsme v obraně dodrželi až do konce zápasu, kdy za první poločas jsme obdrželi 18 bodů a za druhý 30. Rovněž ve 3. čtvrtině polevil útok a soupeře jsme přehráli pouze 22:21. Díky laxnímu přístupu k jedné z nejdůležitějších basketbalových činností jako je obrana, mají hráči o čem přemýšlet a my trenéři již teď víme, jak naší obranu zrychlit a více rozpohybovat.

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenéři

BK OPAVA vs. BK SNAKES B

1.10.2016 (sobota) - Městská hala Opava

BK OPAVA vs. BK SNAKES B 79:73 (25:16 15:19 24:13 15:25)

Do opavské městské haly se vracíme vždy rádi, jelikož se jedná o sportovní stánek basketbalu zaslíbený a lidé kolem opavského basketbalu jsou našimi kamarády. Do Opavy jsme se však nepřijeli kochat, ale utkat se s domácím celkem, který mimo jiné byl ve svém ročníku úspěšným účastníkem NF U-11, NF-U12 a předkola o účast na MČR U-13. Bohužel někteří naši hráči do utkání nevstoupili nabuzení stejně jako proti našemu staršímu "A" týmu a porovnáme-li středeční výkon proti našemu Áčku a sobotní výkon proti BK OPAVA, pak nám v sobotu chybělo minimálně 80% rychlosti, dravosti a sebevědomí, které z nás pryštělo na domácí palubovce ZŠ B. Dvorského. Zápas to nebyl moc pohledný, ale spíše bojovný a pro nás je opět školou, kterou se budeme snažit zúročit v kategorii U-13. Chyby a nedostatky jsme si řekli v klidu po utkání v šatně a na odstranění nedostatků budeme pracovat hned od pondělního tréninku. Za pozitiva lze hodnotit vzrůstající úspěšnost našich trestných hodů, kdy i přes to, že hrajeme s míčem č. 7 (pro naší kategorii U-13 je velikost míče č. 5), jsme se v tomto zápase dostali na úspěšnost 48%. I když chceme vždy hrát jako tým, je potřeba za toto utkání vyzdvihnout výkony 3 hráčů a to, za bojovnost a hru srdíčkem Damoše, za nebojácné nájezdy proti daleko vyšším a fyzicky zdatnějším hráčům Ričiho a na závěr našeho skórera Paťase. Závěrem si dovolíme uvést, že je potřeba si uvědomit věkové složení našeho týmu, kdy hrajeme pouze s hráčei roč. 2004, zatím co soupeř nastoupil s 12ti hráči roč. 2003 a pouze 3mi mladšími hráči. V dalším zápase nás čeká ostravský soupeř TJ Gymnázium Hladnov a tak uvidíme jak utkání v pátek 7.10. bude vypadat.

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenéři

BK SNAKES A vs. BK SNAKES B

28.9.2016 (středa) - Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES A vs. BK SNAKES B 84:66 (26:23 16:14 31:9 10:20)

K odvetnému zápasu s naším "A" týmem jsme nastoupili ve středu 28.9.2016 na hale ZŠ B. Dvorského. Věřili jsme, že ikdyž neuběhl ani měsíc od našeho prvního duelu, tak v zápase prodáme nasbírané zkušenosti jak z tréninků, tak hlavně z turnaje v polské Wieliczce a utkání bude vypadat úplně jinak než naše první střetnutí. Do první čtvrtiny jsme vstoupili velmi dobře a sebejistě. Se soupeřem jsme drželi krok. K vidění byli pěkné akce a první čtvrtina byla koš za koš. Do druhého dějství jsem vkročili podobným způsobem a stav zápasu byl velmi vyrovnaný. Věřili jsme, že tento zápas bude vyrovnaný až do konce, ba že jej dokážeme dotáhnout až k vítězství. Bohužel náš velký propad ve 3. čtvrtině, nekoncetrovanost, neproměňování jednoduchých šancí a umožnění soupeři skórovat z rychlých protiútoků nás stálo prohru 31:9 v této čtvrtině. Do čtvrté čtvrtiny jsme šli s tím, že skóre musíme stáhnout a předvést náš basketbal. To se také opět povedlo a poslední čtvrtinu jsme vyhráli 20:10. Celkově jsme  výkonem hráčů velmi spokojeni. Takovéto zápasy nás můžou posouvat dopředu a získáme tím taky velké zkušenosti, které věřím, že zúročíme na turnajích a hlavně na Kvalifikacích o MČR. Našemu klubovému soupeři gratulujeme k již druhému vítězství, kterým snad založili základ pro postup do celostátní extraligy. 

Statistiky ze zápasu naleznete na stránkách čbf - viz odkaz v informacích týmu.

Trenéři

BK SNAKES B vs. BK SNAKES A

15.9.2016 (středa) - Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES B vs. BK SNAKES A 58:91 (10:26 8:20 15:34 25:11)

K prvnímu zápasu v žákovské lize U-14 jsme nastoupili proti našemu A týmu. Věděli jsme, že to nebude vůbec jednoduchý zápas a bude také velmi fyzicky náročný. Do první čtvrtiny jsme nevstoupili moc dobře a množství neproměněných šancí a hlavně rychlých faulů nám zaručilo prohru 26:10. Vstup do druhé čtvrtiny už byl lepší, ale opět velké množství neproměněných "šoupáků" nám dělalo velké problémy a soupeře to dostávalo na koně. Třetí čtvrtina skončila podobně jako ty dvě předchozí a do čtvrté čtvrtiny jsme šli s jediným úkolem, když prohrát, tak důstojně a se vztyčenou hlavou. Ve chvíli, kdy trenér A týmu stáhl své dvě opory, tak se kluci zvetili a začli hrát náš basketbal s rychlými protiútoky a pěknými akcemi. Poslední čtvrtinu jsme taky vyhráli o 14 bodů. Chtěl bych pochválit všechny hráče, kteří do zápasu nastoupili a myslím si, že každý z nich ví, kde má své nedostatky a na čem musíme ještě velmi intenzivně pracovat. Z týmu soupeře bych chtěl pochválit 3 hráče a to hráče Vrábla, Velka Vojcíka, kteří táhli tento tým.

Statistiky ze zápasu zde

Trenér 

OSTRAVA CUP 2016

Kategorie U-14:

Do kategorie U-14 jsme se přihlásili se stejným cílem, jako jsme se přihlásili do žákovské ligy U-14 a to je potkávat silné soupeře a vyrovnat s agresivní a nátlakovou hrou. Základ týmu tvořilo 15 nominovaných hráčů, ovšem s ohledem a velmi dobré výkony se do týmu průběžně připojili Petr Augustin a David Mihál(ikdyž ten, zapomněl, že se má k utkání dostavitsmile) Komplikací se ukázala zranění Bena a Velkého Ondry, kdy je zřejmé, že Ben to rozběhá, ovšem Ondráš to bude muset poctivě 3 týdny vyležet s dláhou na noze. Veškerá utkání ať prohraná nebo vítězná byla pro hráče i trenéry velmi důležitou ukázkou toho, na čem musíme více a lépe pracovat.

BK SNAKES OSTRAVA vs. KOBANYA - 36:86

BK SNAKES OSTRAVA vs. Bánovce n/B. - 45:81

BK SNAKES OSTRAVA vs. Beroun - 54:24

BK SNAKES OSTRAVA vs. Beroun - 53:35

BK SNAKES OSTRAVA vs. Kecs KEMETI - 29:68

Trenéry i hráči našeho týmu byl jako nejlepší hráč turnaje vybrán Patrik Pavlovič.

Nedostatky, které jsme v trenérském triumvirátu po celou dobu turnaje sledovali, budeme průběžně s hráči rozebírat a odstraňovat na trénincích.

Proto již zítra dne 12.9.2016 se těšíme na všech svých 20 svěřenců.

Důležité je vzít si na trénink úsměv, dobrou náladu a především chuť na sobě pracovat, tak abychom se zlepšovali na úroveň těch nejlepších.

Trenéři

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a pět 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

CZ.BASKETBALL

Nadace ČEZ

Národní sportovní agentura

ARDON

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY