JUNIOŘI SLAVÍ POSTUP NA FINAL 4

Sokol Písek - BK Snakes Ostrava 64:83 (17:12 24:33 45:54)

Statistiky zápasu

V sérii se Sokolem Písek hraném na tři vítězná utkání jsme vedli 2:0. Přes týden jsme se zaměřovali na to, co nás bude čekat na horké půdě v Písku. Soupeř, který má hru založenou na rychlém protiútoku a střelbě ze střední a dlouhé vzdálenosti. Družstvo bylo odhodláno dát do utkání všechny síly a rozhodnout sérii už ve třetím utkání. Zápas začal podle očekávání, soupeř nás zatlačil a proměňoval střelecké pozice. První čtvrtina skončila 17:12 ve prospěch domácích. V oddechovém čase jsme si řekli, že musíme trpělivě dodržovat to, co jsme si řekli. Po vystřídání, kdy za Jirku Štěpánka šel na hřiště Patrik Hošek, se naše hra v obraně zlepšila. Patrik předváděl velmi dobrou práci na doskoku a držel nás i v útoku. Uklidnili jsme se a do kabin jsme odcházeli za stavu 24:33. Ve třetí čtvrtině se začalo jiskřit nejen na palubovce, ale i v hledišti. Soupeř hrál na hranici únosnosti a hlavně hráči na perimetru měli co dělat, aby udrželi nervy na uzdě a neopláceli.
Utkání jsme zvládli velmi dobrým kolektivním výkonem, ale nemohu nezmínit velmi dobrý výkon Jana Říčky, který ukázal jakou má pro nás cenu. Vzal utkání do svých rukou a se soupeřem si dělal co chtěl. V poslední čtvrtině soupeře dorazil Tomáš Havlík, který svými přesnými trojkovými pokusy (celkem 4x) nám dal jistotu, že večer jedeme domů.
Chtěl bych poděkovat klukům za předvedený bojovný výkon a gratuluji k postupu na Final 4. Utkání ukázalo, že máme více hráčů, kteří mohou rozhodovat utkání (Bukovjan 18, Havlík 14,Říčka 14, Hošek 11 b. 10 d., Slavík 10)

PLAY-OFF 2017 HADI PROTI SRŠŇŮM

BK Snakes Ostrava - Sokol Písek Sršni  87:77  (19:25 37:41 62:57)

Statistiky zápasu

Tento víkend začalo play-off a my jsme na domácí palubovce přivítali Písek. Chtěli jsme jít určitě do stavu 2-0 na zápasy, ale v sobotním utkání nás Písek trápil až dokonce a nedal nám nic zadarmo. Byli jsme přemotivovaní a v útoku jsme měli svázané ruce. Soupeř na nás hrál svojI taktiku a  nechával nám volné střely, které jsme neproměnili. Pustili jsme Písek do hry a po dvou minutách jsme prohrávali 2-11. Soupeř nám sázel jednu trojku za druhou a také jsme si nechávali dávat hloupé koše s faulem. Za celé utkání jsme dostali 14 trojek. V poločase jsme prohrávali 37-41. Do třetí čtvrtiny jsme šli s tím, že přitlačíme v obraně a vítězství urveme v náš prospěch. Na konci třetí čvrtiny jsme skóre konečně otočili a vedli 62-57. V poslední čtvrtině se vedení obou týmu střídalo ale nakonec jsme si tohle důležité vítězství v prvním kole play-off  vydřeli. Bukovjan: 21B. 10Reb. Slavík: 22B. 8Reb. Hošek: 11B. Rudolf: 10B.

BK Snakes Ostrava - Sokol Písek Sršni  106:68  (23:11 51:25 78:42)

Statistiky zápasu

Do nedělního utkání proti Písku jsme nastoupili od začátku ve vysokém tempu a agresivní obraně. Velikou pochvalu si zaslouží Martin Rudolf, který nás svojí obranou a svými body v útoku dostal do zápasu a hned na začátku jsme Písku odskočili na deseti bodový náskok. Pohlídali jsme si hlavně střelu za tři body. V poločase jsme vedli 51-25. V druhém poločase jsme neustoupili a pokračovali jsme v naší práci a dotáhli jsme oba zápasy do vítězného konce (106-68). Vedeme 2-0 a za dva týdny se série přesune do Písku. Veliké díky fanouškům, kteří přišli a podpořili nás. Rudolf: 16B. Bukovjan: 13B. 8As. 10Reb. Jakel: 13B. Hošek: 11B. 11Reb.

KONEC ZÁKLADNÍ ČÁSTI - POSTUP DO PLAY-OFF Z 3. MÍSTA

BK Snakes Ostrava - BA Nymburk   60:80  (20:24 39:43 45:61)

Statistiky zápasu

Před zápasem jsme měli jasný úkol uhájit 3. místo v tabulce. Do zápasu s Nymburkem jsme nastoupili bez Jirky Štěpánka (zranění nohy). Chtěli jsme odčinit neúspěch z Nymburka, kde se nám zápas vůbec nepovedl. Do poločasu jsme byli soupeři rovnocenným soupeřem na obou polovinách palubovky. Poločas vyzněl ve prospěch Nymburku v poměru 39:43. Velmi dobrý zápas hrál Kolář (Nymburk), kterého se nám nepodařilo udržet zaznamenal celkem 24 bodů. V druhém poločase se projevila síla soupeře a to hlavně ve vymezeném území a jasná převaha na doskoku. (21: 36)! Nymburk ukázal svou sílu a tohle těžké utkání dovedl do vítězného konce 60:80. Myslím , že jsme neodehráli vůbec špatné utkání, jen v tomto utkání se neukázala žádná osobnost, která by potáhla naše družstvo! Dobré utkání odehrál Jakub Slavík autor 18 bodů!

BK Snakes Ostrava - Synthesia  Pardubice   75:62  (21:14 43:22 66:47)

Statistiky zde

Druhý den nás čekalo poslední utkání základní časti. Nastoupili jsme proti celku Z Pardubic. Pokud jsme chtěli splnit náš cíl a zůstat na 3.místě museli jsme Pardubice porazit. Do utkání jsme nastoupili už na lavičce s Jirkou Štěpánkem(chtěl hrát a pomoci družstvu). Základní sestava Bukovjan, Rudolf, Havlík, Slavík, Zikl - vtrhla do utkání a během úvodních minut jsme vedli 11:0. Soupeř se během chvilky otřepal a několika tříbodovými úspěšnými pokusy vrátil do zápasu. Častým střídáním jsme udrželi tempo a podařilo se nám odskočit na 43:22. Do kabin jsme šli dobře naladěni, protože jsme si dokázali že jsme schopni velmi dobře bránit! V druhém poločase jsme chtěli rozložit minutáž na všechny hráče. Utkání jsme dovedli úspěšně do vítězného konce a můžeme se soustředit na družstvo Sokol Sršni Písek , které nás čeká v prvním kole play-off. Pochválil bych celé družstva za základní část, kterou jsme ukončili v poměru 17 výher a 5 porážek (2 x Nymburk, 2 x GBA, 1 x USK Praha).Myslím, že za takovou vizitku se nemusíme stydět.

DOBRÁ PŘÍPRAVA PŘED PLAY-OFF

Levharti Chomutov - BK Snakes Ostrava   64:77  (18:21 34:47 45:63)   

Statistiky zápasu

V sobotu 25.2. jsme se po náročné šestihodinové cestě utkali s týmem Chomutova. Cesta byla dlouhá a na hráčích byla znát únava, proto jsme byli upozorněni na poctivé rozcvičení. Do zápasu jsme nastoupili jako favorité. Soupeř byl sice oslaben o důležité hráče, ale i tak nás překvapil dobrou obranou a rychlou ofenzívou. V poločasové přestávce jsme si řekli, co bychom měli změnit a do druhé poloviny zápasu jsme vstoupili koncentrovaní a hráli jsme více týmově, což se projevilo na konečném výsledku zápasu (64:77). Blíží se play-off, a proto bychom se měli poučit ze zbytečných chyb, ktere budou důležité v dalších zápasech a také je důležité zlepšit obranný doskok a zaměřit se na týmovou hru.

BK Lokomotiva Plzeň - BK Snakes Ostrava   58:103  (16:21 23:53 42:81)

Statistiky zápasu

V neděli 26.2. jsme se utkali s „ papírově slabším" soupeřem BK Loko Plzeň. Po náročném sobotním dni jsme se pořádně vyspali a zregenerovali. Už od začátku zápasu jsme hráli lépe kolektivně a také jsme zlepšili obranu. V poločase jsme vedli (23:53), což jasně ukazovalo, že určujeme tempo hry a hrajeme týmově. Kolektivní hru dokazuje taky fakt, že všichni hráči skórovali. V druhém poločase jsme měli výsledek jasně pod kontrolou a zápas skončil stavem (58:103). Pozitivní věcí na tomto víkendu bylo, že jsme dokázali zlepšit kolektivní hru, která bude klíčová v dalších zápasech.

NÁROČNÝ VÍKEND - SLAVÍME 3 VÍTĚZSTVÍ ( U19 + 1. LIGA MUŽI)

SAM BŠM Brno - BK Snakes Ostrava   88:92  (20:29 34:51 64:70)

Statistiky zápasu

Na sobotní zápas jsme zajížděli na horkou půdu do Brna. Na domácí palubovce jsme soupeře porazili zcela hladce rozdílem třídy, ale bylo to na začátku soutěže kdy se tým Brna teprve rozkoukával v soutěži. Poslední výsledky Brna ukazovaly, že to nebude vůbec jednoduché utkání. Do zápasu jsme vstoupili velice koncentrovaně a od prvních minut jsme hráli velmi pohledný basketbal na obou koncích palubovky. Zdobila nás dobrá obrana a rychlý protiútok! Na rozehrávce čarovala dvojice (Říčka -Bukovjan) - Jan Říčka, který rozdával jednu pěknější přihrávku za druhou (12 as.), kterou jeho spoluhráči poměňovali a druhý z rozehrávačské dvojice Lukáš Bukovjan, který proměňoval jednu střelu za druhou. (25 b.) Poločas skončil 34:51 v náš prospěch. Avšak druhý poločas měla zcela jiný průběh: Brno vsadilo na agresivní obranu a zcela ovládli doskok pod oběma koši (55 doskoků). 3. čtvrtinu jsme prohráli 30:19! Do závěrečné čtvrtiny jsme šli, že musíme zlepšit obranu a hlavně doskok pod oběma koši. Nepovedlo se soupeř pokračoval v dobré hře a hráči soupeře si začali uvědomovat, že mohou sahat po vítězství. 7 min. před koncem byl stav 70:70 a schylovalo se k dramatu. V závěru utkání jsme ukázali, že jsme silné družstvo (i bez dvou klíčových hráčů Slavík, Lukáč - zranění, nemoc ) jsme dokázali dovést zápas do vítězného konce. Jen na závěr bych chtěl zdůraznit , že všichni si musíme uvědomit, že musíme hrát jako tým a to celých 40 minut!!!

BC Vysočina - BK Snakes Ostrava   49:80  (13:32 19:55 33:70)

Statistiky zápasu

Utkání jsme nechtěli podcenit, ale chtěl jsem dát oddychnout hráčům, které ještě čekal večerní utkání 1.ligy mužů (BK Snakes Ostrava -Havířov). Dostali příležitost mladší hráči a hráči, kteří nedostávají tak velkou minutáž. Pochválil bych Pavla Michaličku, který se zhostil své úlohy zkušenějšího hráče a táhl "druhou pětku k vítězství". Utkání si myslím splnilo účel, kdy mladí hráči dostali velký prostor a na vlastní kůži si  mohli osahat extraligu U 19. A doufám, že si vezmou cenné poznatky z utkání na čem by měli v budoucnu zapracovat.

 

PRVNÍ DOMÁCÍ PORÁŽKA - TÝM GBA BYL NAD NAŠE SÍLY

BK Snakes Ostrava - GBA 76:92  (23:28 47:48 58:65)

Statistiky zápasu

Všichni jsme věděli, že zápas s pražským celkem GBA bude velmi těžký, ale také jsme si byli vědomi našich dobrých výkonů na domácí palubovce. Posílení o důležité vítězství s USK Praha jsme vstupovali do utkání s nasazením a chutí vyhrát. Z hlediska útoku se utkání vyvíjelo podle našich představ, 23 bodů za 1. čtvrtinu bylo dost, ale obranná fáze pokulhávala, dostat 28 bodů v 1. části hry bylo příliš. Druhý poločas jsme zakončili s rozdílem jediného bodu 47:48. Útočný basket v podání obou celků jistě musel bavit diváky, ale pokud jsme chtěli pomýšlet na vítězství museli jsme obranu zlepšit. 3. čtvrtina bývá v basketbale často rozhodující, soupeř navázal na výkon z 1. poločasu a častými trestnými hody (za utkání celkem 30) se multinárodnostnímu celku se 7 cizinci a 2 Čechy v sestavě povedlo odskočit na rozdíl 7 bodů (58:65). Ačkoliv jsme hráli dobře, soupeř byl v mnoha ohledech lepší. GBA měla úspěšnost střelby z trojkové vzdálenosti téměř 50%, a proto nám nevycházela ani zónová obrana. Soupeř měl také skoro 2x více doskoků. To vše vedlo ke konečnému vysokému skóre 76:92. V zápase jsme měli světlé chvilky a jsme si jistí, že i tým GBA jsme schopni porazit. Nejvíce z celého utkání nás však mrzí fakt, že se nám zranil Kuba Slavík, který si v zápase zvrtl kotník. Do Brna a na Vysočinu proto odjedeme bez něj. Snad bude na další zápasy co možná nejdříve fit.

UHÁJILI JSME DOMÁCÍ NEPORAZITELNOST - TVRDÁ BITVA S USK PRAHA

BK Snakes Ostrava - USK Praha 87:84 (26:22 45:43 69:67)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Tento hrací víkend byl pro nás svým způsobem netradiční a to hlavně z důvodu, že jsme neodehráli klasiky dvě utkání, jednoho utkání proti USK Praha, a to z toho důvodu, že náš sobotní soupeř GBA požádal o přeložení zápasu kvůli jeho účasti na zahraničním turnaji. To nám tedy umožnilo se téměř celé dva týdny soustředit pouze na veledůležité utkání právě proti USK, jenž hájí druhou příčku v tabulce. Do přípravy jsme zahrnuli i mezinárodní přátelské utkání se slovenským týmem z Povážské Bystrice, které vyznělo v náš prospěch. Výsledek pro nás však nebyl až tak důležitý, jsme si vyzkoušeli zde různé obranné i útočné systémy, které jsme chtěli praktikovat v nedělním utkání s Prahou.

Ještě před začátkem utkání jsem své hráče upozorňoval, že náš soupeř je výborný na doskoku, velmi dobrý v obraně, silově dobře vybavený a že jestli chceme vyhrát bude nás to bolet. Má slova se začaly naplňovat od úvodního rozkoku, byl to opravdu boj o každý čtvereční metr na palubovce a nikdo nikomu nedal nic zadarmo. V průběhu první čvrtiny jsme si vybudovali náskok a vyhráli ji o čtyři body. Na začátku druhé části hry jsme naše vedení navýšili, ale USK následně navýšil tempo, zvýšil agresivitu, a díky toho smazal své manko a srovnal výsledek zápasu. Na to jsme však odpověděli dobře sehranou akcí zakončenou úspěšnou střelou zpoza trojkového oblouku a ukončili tak první poločas 45:43 v náš prospěch. V šatně jsme si řekli, že pokud chceme i nadále pomýšlet na výhru, musíme se zlepšit především na obranné polovině hřiště. To se však po změně stran nestalo a my dovolovali soupři jednoduché koše z vymezeného území. Třetí čvrtina byla naproto vyrovnaná, což nasvědčuje 24 nastřílených bodů obou týmů. Tohle utkání jsme chtěli urvat za každou cenu a rozhodli jsme se na USK vyrukovat se zónovou obranou, která se osvědčila a v podstatě nám umožnila odskočit na nepatrný rozdíl šesti bodů. Tento náskok jsme si udržovali až do závěrečné dvouminutovky, kdy jsme se o něj vinnou našich hloupostí připravili a dvacet sekund před koncem základní hrací doby pustili USK do jednobodového vedení. Následoval náš oddechový čas. Po něm kluci zahráli nakreslený signál na jehož konci byl Jirka Štěpánek, který nás svou úspěšnou trojkou deset sekund před koncem poslal do dvoubodového vedení. Následný útok jsme ubránili a naši velmi cennou výhru potvrdil úspěšným trestným hodem Bukovjan.

Za celý tým bych chtěl mnohokrát poděkovat našemu publiku, které v této sezóně vytvořilo divácký rekord haly Plzeňské. Diváci byli našim šestým hráčem na hřišti a hnali nás dopředu, a hlavně díky Vám jsme zvládli nervydrásající koncovku. (Myslím si, že toto utkání bylo jedno z nejlepších této sezóny a dalo se na to dívat.)??

HEKTICKÝ VÍKEND PRO SMAŽIHO A JEHO DRUŽINU

Sokol Pražský - BK Snakes Ostrava 63:83 (20:22 34:42 44:60)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

V sobotu jsme přijeli na půdu Sokola Pražského. Hráče jsem hned upozornil, že utkání bude mít úplně jiný charakter a nasazení, než v domácím utkání. Soupeř nastoupil koncentrovaně a plnil velmi dobře taktiku, kterou jim trenér Bednář naordinoval. V první čtvrtině jsme měli trošičku problém s aktivní obranou soupeře. Pochvalu zaslouží L. Bukovjan, který nejen výborně dirigoval svůj tým, ale i bodově táhl náš tým (24 bodů). Zápas jsme rozhodli ve 3. čtvrtině zásluhou velmi dobré kolektivní obraně. Celý tým bych pochválil za velmi dobrou obranu.

Sokol Písek Sršni - BK Snakes Ostrava 91:103 (12:31 37:58 65:79)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

V neděli ráno jsme nastoupili u velmi nepříjemného soupeře a to jsou Sršni z Písku. Sršni jsou v domácím prostředí velmi nepříjemný soupeř. Svoji hru má založenou na zónové obraně a na rychlém protiútoku. Do zápasu jsme měli velmi dobrý vstup a soupeře jsme zaskočili naši precizní obranou a z následných protiútoků proměňování šancí. Poločas vyzněl v náš prospěch 37:58! V šatně jsme si řekli, že musíme pokračovat v nasazeném tempu a že se nesmíme nechat zaskočit soupeřem, který určitě bude chtít ve 3. Čtvrtině vrátit do zápasu. A to se jim částečně podařilo, soupeř začal vyvíjet tlak na naše rozehrávače a ti chybovali soupeř se chytil. Začal proměňovat střelecké pozice jak za 2 tak i za 3 body. V oddechovém čase jsme si řekli, že se musíme uklidnit a nedělat hloupé chyby a hrát zodpovědně v obraně a v útoku si lépe připravovat střelecké pokusy. Vyzdvihl bych výkon Tomáše Havlíka , který nejlepšího střelce soupeře udržel na 3 bodech! V útoku nás podržela sestava Štěpánek , Bukovjan, Rudolf, Říčka a Slavík.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem klukům! Protože naše práce ještě neskončila a po těžkých dvou zápasech jsme se přesouvali do Nového Jičína, kde utkání 1. ligy mužů proti domácímu týmu začínalo už v 16:00 hodin! Děkuji ne jen chlapcům, ale také obětavým rodičům, kteří mi při tomto náročném víkendu moc pomohli - DĚKUJI! Mám vás všechny rád SMAŽI.:-)

TO, CO SE NEPODAŘILO MUŽŮM, JUNIOŘI ZVLÁDLI DVAKRÁT

BCM Prostějov - BK Snakes Ostrava 72:88 (16:24 33:39 56:65)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

V úterý 13. 12. 2016 nás čekala předehrávka 12. kola na půdě prostějovských orlů. Bohužel jsme se museli obejít bez trojice hráčů (Štěpánek - disciplinární trest, Hošek - zranění achillovy šlachy, Ploskonka - zranění ruky), proto jsem kluky upozorňoval k důslednému rozcvičení a následnému vstupu do utkání. Právě díky kvalitní rozcvičce jsme na soupeře vlétli a vytvořili si dvouciferný náskok. Ten jsme však vzápětí promarnili v průběhu druhé čtvrtiny především díky několika nedorozuměním v obraně a náš náskok se smrskl na pouhých šest bodů. Po poločasové změně stran jsme zlepšili nátlak na hráče s míčem, což vedlo k několika ziskům míče a také k vlně negativních, někdy až neoprávněných připomínek a nářků k rozhodčím ze strany domácí lavičky, včetně publika. Bohužel jsme se tímto nechali vyvézt z herního rytmu a soupeř náš náskok stáhnul.  Následně jsme na hostující celek vyrukovali se zónovou obranou, která plnila svoji funkci jen pár útoků, ale poté ji Prostějov přečetl a dal několik jednoduchých košů z vymezeného území. Po vybraném oddechovém čase z kraje čtvrté periody jsme se vrátili k osobní obraně, mí svěřenci se uklidnili a znovu začali používat hlavu. Rozhodujícím obdobím se stala třicátá sedmá minuta zápasu, kdy jsme dvakrát po sobě trefili trojku. Na to už domácí družstvo nedokázalo odpovědět a my jsme mohli slavit velmi cennou a vydřenou výhru na horké prostějovské palubovce, kde se nikdy nevyhrává lehce. Závěrem bych chtěl poděkovat Tomáši Havlíkovi, který dokázal udržet na uzdě Františka Váňu a velice mu znepříjemnil jeho hru.

BK Snakes Ostrava - BCM Prostějov   73:67 (23:17 32:38 55:55)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Den na to jsme se setkali se stejným soupeřem akorát na domácí palubovce. Věděli jsme, že vítězství nepřijde samo a že budeme muset odvést kus práce proto, abychom vyhráli. Do zápasu jsme vstoupili vlažněji než v úterý, ale i přesto jsme úvodní část vyhráli.  Jenže druhá čtvrtina se nám vůbec nepovedla. Hostující tým nás přehrával ve hře jeden na jednoho a skóroval z lehkých pozic. Největší problém nám dělalo prostějovské duo Váňa + Szabo. Především druhý zmiňovaný kraloval pod oběma koši a vedl Prostějov. Druhou čtvrtinu jsme prohráli 21:9 v náš neprospěch a za poločas jsme dostali tragických 38 bodů, což by se na domácí palubovce stávat nemělo. V šatně o poločase proběhlo mytí hlav, což pomohlo a ve třetí čtvrtině jsme bod po bodu ukrajovali z náskoku soupeře, jenže ten svou kůži lacině dát nechtěl. Během poslední periody jsme dělali všechno možné i nemožné, ale na Prostějov jsme se nedotáhli. To se však změnilo změnou osobní obrany na zónovou, se kterou si soupeř nevěděl rady. V obraně na sebe kluci hulákali, řvali a celkově výborně komunikovali.  Tři minuty před koncem zápasu jsme zaveleli k velkému obratu, trefili jsme dvě po sobě slepené trojky a ujali se vedení v zápase. Poté jsme ubránili a v útoku po krásné akci našich rozehrávačů dali uklidňující koš. Naši výhru jsme zpečetili čtyřmi úspěšnými pokusy z čáry trestného hodu a připsali jsme si tak další cenné vítězství. 

Největší dík patří hlavně našemu věrnému publiku, které nás podporovalo po celou dobu zápas za jakékoliv situace a vytvořilo dechberoucí atmosféru. Troufám si říct, že právě díky fanouškům v zádech jsme tento dramatický zápas dovedli v závěru do vítězného konce.

KAŽDÝ DEN NENÍ POSVÍCENÍ

BA Nymburk - BK Snakes Ostrava 93:67 (23:21 45:37 74:50)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

V neděli nás čekal těžší soupeř. Věděli jsme, že dnes to bude makačka a nic nebude zadarmo. Zápas tímto duchem také začal, kdy jsme díky Lukáši Bukovjanovi (19 b./poločas) drželi krok a prohráli první čtvrtinu pouze 23:21. Bohužel nikdo jiný se již nepřidal a Nymburk na nás tlačil, proto jsme šli do šaten se ztrátou 8 bodů. V šatně jsme si řekli, že pokud nezačneme bránit a bojovat, tak nemáme šanci vyhrát. V druhém poločase začal boj o cennou výhru. K výrokům rozhodčích se vyjadřovat nebudu, ale ve třetí čtvrtině jsme obdrželi 2 technické a jedny parohy, tedy disciplinární chybu, kdy šel do šaten J. Štěpánek za nesportovní chování. Zde už to bylo o 19 a ač se kluci stále snažili, výsledek byl jasný a nakonec jsme skončili na 93:67. Dnešní obrana byla opravdu špatná, dostat 93 bodů prostě nelze a doufám, že už se to taky nebude opakovat. Po takovýchto utkání je důležité odstranit chyby a poučit se, budeme na tom muset stále pracovat.

Jirka Štěpánek:

Já se chci jen omluvit klukům za dnešní výkon podtržený nesportovní chybou!!! Příští zápasy hrajeme dvojičku s Prostějovem. Takže doufám, že nás přijdete podpořit, protože teď už chceme vyhrát vše!

VYLOUPILI JSME PARDUBICE

BK Synthesia Pardubice - BK Snakes Ostrava 74:87 (17:21 40:44 59:59)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Tento víkend jsme chtěli ukázat, že stále bojujeme o ty nejvyšší příčky tabulky a věděli jsme, že jedeme k celkům držící si přední pozice a pokud chceme uvažovat o výhodě do play-off, měli bychom urvat dvě vítězství. Do Pardubic jsme si řekli "jen" ubráníme a zabojujeme. Byl to dramatický zápas se vším všudy. Myslím si, že se jednalo o dost kvalitní basketbal a i přes naše hloupé chyby se nám podařilo udržovat si mírný náskok. Po poločase se nám vyfauloval po technické chybě Martin Rudolf a nám začalo téct do bot, kdy třetí čtvrtina skončila 59:59. Ale jsem rád, že kluci zabojovali a hlavně dlouhé střely za 3 body v podání L. Bukovjana(4x3 b.), někdy až 2 metry za čárou, se nám podařilo ve čtvrté odskočit a urvat cennou výhru. Byl to také jeden z mála zápasů, kde se nám konečně podařilo vnést duch doskakování a fungovali jsme tak, jak bychom měli každý zápas.

HRÁČSKÉ EGO ŠLO STRANOU A KAŽDÝ PRACOVAL PRO TÝM

BK Snakes Ostrava - Levharti Chomutov 123:64 (33:15 65:32 100:51)

Průběh zápasu a Statistiky zápasu

V neděli jsme se již tradičně na domácí půdě haly SG Plzeňská představili proti týmu z Chomutova. Před začátkem zápasu jsme si říkali, že právě tyto ranní zápasy s "papírově slabším" soupeřem mohou být záludné, tudíž bylo jasné, že bude rozhodovat koncentrace a dobrá rozcvička. S těmito větami v hlavách jsme nastoupili na hřiště a skvěle začali první čtvrtinu, kdy se nám oproti včerejšku podařilo proměňovat jednoduché koše z rychlého protiútoku. Po první čtvrtině (33:15), bylo jasné, že soupeři nic nedarujeme a jdeme si cílevědomě pro výhru. Konečný výsledek byl 123:64, což jenom potvrdilo to, že v domácích utkáních jsme schopni dávat hodně bodů, ale jestli chceme pomýšlet na horní příčky tabulky, měli bychom právě v těchto zápasech více zapracovat na obraně a snažit se od soupeře dostat co nejméně bodů. V zápase jsme podali skvělý týmový výkon, což znamenalo i radost na hřišti a o tom svědčí i to, že si dnes každý hráč dal body a v útoku jsme si dobře půjčovali míč z ruky (30 asistencí). Za 2 týdny nás čekají velmi těžké venkovní zápasy proti Pardubicím a Nymburku, tak snad budeme hrát ve stejné pohodě jako tento víkend a dovezeme si dvě důležité výhry!

MLADÉ PUŠKY SE UKÁZALY

BK Snakes Ostrava - BK LOKO Plzeň 108:51 (31:13 60:28 88:40)

Průběh zápasu a Statistiky zápasu

V sobotu se na hale SG na Plzeňské ulici představili hráči BK Loko Plzeň. Před zápasem jsem musel hráče upozorňovat na koncentraci k zápasu, protože soupeř v tomto ročníku ještě nezaznamenal vítězství. A to zpravidla bývají nejtěžší zápasy z hlediska udržet koncentraci u hráčů po celé utkání. Do zápasu jsme vstoupili na můj vkus trochu nervózně, kdy jsme neproměnili tři jasné situace z RP. Po vystřídání se chlapci uklidnili a začali hrát to, na co jsme se celý týden připravovali, hra po celém hřišti + zakončení jednoduchých převahových situací. Jsem rád, že jsem mohl dát příležitost našim mladým nadějím, kteří si většinu své zapasové praxe plní v extralize U17 nebo lize U19 (Kořínek, Klepáč, Lukáč) a určitě zanechali dobrý dojem a chytli šanci za pačesy. Chtěl bych samozřejmě pochválit celé družstvo za týmový výkon. Také se povedlo rozdělit rovnoměrně minutáž mezi všech 12 hráčů, a proto doufám, že jsme na zítřejší utkání proti Chomutovu trochu pošetřili síly a doufám, že potvrdíme dnešní jasné vítězství.

BOJOVNOST A BASKETBALOVÉ SRDÍČKO - CESTA K VÍTĚZSTVÍ

BK Snakes Ostrava - SAM BŠM Brno 107:74 (26:21 52:40 81:51)

Průběh zápasu a Statistiky zápasu

Do zápasu s Brnem jsme nastoupili v kompletní sestavě 12 hráčů, a protože je náš tým hráčsky velmi vyrovnaný, mohli jsme si dovolit agresivní obranu s častou rotací hráčů na všech postech. V 1. čtvrtině se Brněnským ještě dařilo naši aktivní obranu překonávat, ovšem zásluhou produktivního útoku jsme o pauze mezi čtvrtinami vedli 26:21. Ve 2. čtvrtině už stálý tlak na hráče s míčem přinesl kýžené ovoce a na jejím konci jsme vedli rozdílem 12 bodů (52:40). O poločasové přestávce jsme si řekli, že budeme v tlaku pokračovat a nedáme protihráčům nic zadarmo. S dvouciferným náskokem se nám ve 2. polovině utkání hrálo ve větší pohodě, obranu jsme značně zlepšili na 11 obdržených bodů za 3. čtvrtinu a do 4. čtvrtiny jsme nastoupili s komfortním vedením 30bodů (81:51). V celém 2. poločase se opět ukázalo, že nás basket opravdu baví a diváci si tak mohli vychutnat několik smečí, mezi něž patřila například oblíbená „alley-oop“ v kombinaci Říčka - Slavík. Pokud si chceme hru i nadále užívat, musí každý hráč na palubovce nechat všechno, tak jako tomu bylo v zápase proti Brnu nebo v zápase proti Vysočině. Všichni borci makali a za to jim patří pochvala. Konečné skóre bylo 107:74, k tomu je však nutné dodat, že od týmů ze spodní části tabulky bychom měli dostávat bodů méně.

BÍLÍ MUŽI NEUMĚJÍ SKÁKAT? SLAVÍK BYL PROTI!

BK Snakes Ostrava - BC Vysočina 122:54 (40:15 66:26 90:39)

Průběh zápasu a Statistiky zápasu

V utkání s Vysočinou jsme byli favorité, ale právě takové zápasy bývají někdy zrádné. Do hry jsme však vstoupili koncentrovaní, pár minut s námi hrála Jihlava vyrovnaně, ale postupně se ukázala síla našeho celku a 1. čtvrtina zásluhou bojovnosti a zarputilosti skončila 40:15. O pauze mezi čtvrtinami jsme si řekli, že zápas nekončí a že bude potřeba se na hru soustředit až do konce. Ve 2. čtvrtině se nám podařilo vybudovat komfortní náskok 40 bodů. Druhý poločas jsme si pohlídali a protože rádi hrajeme pro diváky, ukázali jsme i pár efektivních přihrávek zakončených smečí. Konečný výsledek byl 122:54, jedinou výtkou byly slabší 50% trestné hody. V zápase jsme hráli jako tým, všichni hráči skórovali, jeden bojoval pro druhého a to bychom si měli zapamatovat, pokud se chceme jako tým posunout dál.

Tvrdá realita

USK Praha - BK Snakes Ostrava 68:62 (20:13 38:24 55:43)

Průběh zápasu a Statistiky zápasu

GBA - BK Snakes Ostrava 113:71 (29:19 54:39 77:51)

Průběh zápasu a Statistiky zápasu

Před utkáním na hale Folimance jsme věděli, že nás čeká velmi těžké a tvrdé utkání. To se také potvrzovalo už od začátku zápasu. Do vymezeného území jsme se prakticky nedostávali a volili těžké střely z dálky. V prvním poločase jsme špatně bránili a dostávali jednoduché koše s faulem. Každý neutrální míč byl bohužel soupeře, naší hře chyběla bojovnost a basketbalové srdíčko. V poločasové přestávce, jsme si řekli, že ztráta čtrnácti bodů nic neznamená a zápas ještě není ztracený. Na začátku třetí periody jsme zkusili na USK zónovou obranu, která se očividně vyplatila. Přitlačili jsme v obraně a dostali jsme se na dostřel, jenže soupeř na náš tlak vždy našel odpověď a odskočil znovu na dvouciferný bodový rozdíl. Ve stylu třetí čtvrtiny se nesla i čtvrtá. Bod pod bodu jsme ukrajovali náskok USK, ale zvrátit výsledek jsme bohužel nedokázali. Zápas jsme prohráli nevydařenou první čtvrtinou, kde nám utekl začátek utkání. Avšak za druhou půli nemůžu klukům říct ani popel.

Kluci bojovali až do konce, ale soupeř si už vítězství pohlídal.

V neděli jsme očekávali podobné utkání jako proti USK, ale realita byla naneštěstí jiná. Od začátku utkání jsme tahali za kratší konec lana. Lacině jsme ztráceli míče, čehož nekompromisně využíval soupeř svými rychlými protiútoky, ze kterých dal polovinu svých bodů. Stejně jako na USK jsme i zde věřili, že naše manko můžeme smazat. Jenže se stal pravý opak. Sklopili jsme hlavu přestali hrát a bojovat. Náskok soupeře každým útokem narůstal a zastavil se na hrozivých čtyřiceti dvou bodech. Soupeř kraloval na doskoku v poměru 35-15 a s tímto se zápasy vyhrávat nedají. Také 113 inkasovaných bodů ukazuje, že naše obrana vůbec nefungovala. Někteří hráči se v tomto utkání přesvědčili, že pokud chtějí někdy hrát nejvyšší soutěž, musí pracovat tvrději na tréninku, brát na sebe zodpovědnost v těchto těžkých utkáních a vyrovnat se s daleko fyzičtější hrou. Myslím, že nám tato porážka může jen pomoci. Na tréninku se zaměříme na věci, které se nám nedařilo proti výbornému soupeři v zápase realizovat. A doufám, že při odvetě na domácím hřišti předvedeme lepší bojovnější výkon, za který se nebudeme muset stydět. Na závěr bych pochválil benjamínka našeho družstva Dominika Lukáče, který předvedl nebojácný výkon.

BK Snakes Ostrava - Sokol Písek 102:52

BK Snakes Ostrava - Sokol Písek 102:52 (19:23 48:31 77:42)

Průběh zápasu a Statistiky zápasu

Sobotní utkání proti Písku jsme chtěli za každou cenu vyhrát, protože jsme chtěli odčinit náš loňský propadák právě z města na řece Otavě. Právě tato přemotivovanost nám zpočátku svazovala ruce. Nechávali jsme se obcházet na jeden driblink, dostávali jsme jednoduché koše s faulem a nechávali hráče soupeře střílet z volných pozic, který se nemýlil. Díky těmto chybám především na obranné polovině se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a první čtvrtina nakonec vyzněla výsledkem 23:19 pro hostující celek. V druhé části zápasu jsme zařadili vyšší rychlostní stupeň, přidali na otáčkách a od té doby tahal soupeř opravdu za velmi krátký kousek lana. Během několika minut jsme si především kvalitní obranou vybudovali dvouciferný náskok. Po zlepšeném týmovém výkonu na tabuli svítil poločasový výsledek 47:31. Po poločasové přestávce družstvo Písku změnilo osobní obranu na obranu zónovou, která však byla velmi propustná a hrála nám do karet. Využívali jsme špatné postavení bránicích hráčů a dostávali míč do vymezeného prostoru, ze kterého jsme dávali jednoduché koše. Hráli jsme kolektivně, hledali volné pozice ke střele, které jsme byli schopni s velkou úspěšností proměňovat. To lámalo soupeři vaz. Po dominantním a drtivém výkonu jsme naprosto ovládli celý zápas, vyhráli rozdílem dvou tříd a uštědřili velmi hořkou porážku týmu z jihu Čech.

Na druhou stranu nám tyto dva zápasy ukázaly nedostatky v naší hře, které budeme muset v následujících týdnech odstranit. Jeden z hlavních nedostatků, který nás limitovala a srážel na kolena v obou zápasech, byl náš obranný doskok. Hlavně v utkání proti Sokolu Pražskému byl náš obranný doskok tragický. Nechávali jsme soupeře skórovat z druhých ne-li třetích pozic, a pokud chceme bojovat o nejvyšší příčky v tabulce, tohle se nám už víckrát stát nemůže.
Závěrem bych rád poděkovat všem 15 hráčům za úspěšný vstup do sezóny a hlavně za pracovní morálku všech, včetně mladých hráčů.

BK Snakes Ostrava - Sokol Pražský 81:57

BK Snakes Ostrava - Sokol Pražský 81:57 (25:18 43:30 66:45)

Průběh zápasu a Statistiky na ČBF

Do úvodního zápasu sezóny jsme vstoupili vlažně a nervózně. Volili jsme špatné střely z dlouhé vzdálenosti a prakticky vůbec jsme nevyužívali vniků do vymezeného území. To se však změnilo po prvním vystřídání hráčů, kteří vnesli do hry agresivitu a bojovnost, což vedlo k tomu, že jsme získali několik míčů na obranné polovině, dali mnoho jednoduchých košů a vypracovali si sedmibodové vedení. V druhé čtvrtině zápasu jsem pokračovali v nastoleném trendu z první čtvrtiny a do šaten jsme odcházeli s náskokem třinácti bodů, který nám zajišťoval potřebný klid. Po změně stran jsme na chvíli ztratili koncentraci, které hned využil soupeř a snížil náš náskok na jednociferný počet bodů. Nápor soupeře však zastavil oddechový čas, během něhož se kluci uklidnili a začali dělat to, co mají. Poté jsme si vzali zpět náš náskok, který jsme i navýšili a pohodově jsme dokráčeli k první důležité výhře.

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a osmnáct 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

CZ.BASKETBALL

Nadace ČEZ

Národní sportovní agentura

ARDON

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY