U12A Velká sladká tečka za koncem sezóny 2015/2016

V sobotu 25.6.2016 jsme se v době mezi 16:00 a 17:00 hod. a někteří i trošičku, ale opravdu jen trošičku později  sešli jako jeden muž, či žena na sportovním hřišti  ZS Rovniny v Hlučíně.

Pod  taktovkou hlavního organizátora akce Honzy Leibnera st. se zde konala "závěrečná" našeho týmu U12A. Vyjma marodů Matese, (dorazila alespoň nezmar maminka Iva a super Matesovo dvojče Áďa) Víťi Stankuše, Toma Hrabce, Lukáše Gengiče dorazili všichni z "letošních mistrů" i se svými rodiči.

Celá "miniakademie" proběhla v pohodové a přatelské atmosféře, kdy při zahájení dostali hráči a trenéři nádherný a jak bylo následně zjištěno i velmi chutný basketbalový megadort. Trenéři poté od rodičů obdrželi dárkový balíček plný pochutin, připomínající spíše vykoupené lahůdkářstvísmile.

Poté již následoval s ohledem na klimatické podmínky velmi rychlý sportovní pětiboj prokládaný střídmým hodováním v podobě řízků z různých zvířatek, kýty z jednoho zvířátka a pitného režimu ve kterem se nevyskytl jak se na sportovce sluší žádný alkohol.

Po vyhlášení formálních vítězů v jednotlivých kategoríích (vítěz byl každý kdo přišel) : 

Vždy první tři dle pořadí

Hráči - Damos, bratranec Ondry Petkova David, Ben

Mužui - Cely, Jirka, Ríša

Ženy - Šárka smíšek, Barča, Monika

a poděkování  Honzovi st. za super odpoledne, došlo na tu pověstnou třešničku na dortu a to předání mistrovských triček všem přítomným hráčům (ti nepřítomní se na ně mohou těšit na letním soustředění-nebojte nezapoměli jsme na vás). Je potřeba podotknout, že na finální pidobě loga se podílel i kapitán mistrů z Hradce Králové Petr Celerin alias Gely.

No a co mohlo následovat  po této slavnostní chvilce jiného, než obrovský mistrovský ohňostroj na Hlučínské štěrkovně.

Protože "Mistrovský tým" to nejsou jen hráči,kteří si herně užili Národní finále v Hradci Králové, ale  svůj podíl na sportovních úspěších tohoto týmu mají i hráči,kteří  se do závěrečné nominace nevešli, s týmem však trénovali a hráli za něj i něktreré turnaje , tak  i vám kluci a vašim rodičům patří poděkování za přístup ke hře zvané basketbal.Jen namátkou se jedná o Lukáše Gengelu, Filipa Melichara, Ondry Zámorského a Marka, Pavla Smažáka, Honzu Křenka, Petra Wolfa, Petra Wilka, Bořka Kláta a mnohé další,kteří s námi chtěli trénovat a hrát. Děkujeme rovněž "domovským trenérům" , že svým svěřencům trénink a zápasy s námi umožnili.

A co řici závěrem? Snad jen to, že kamarády a vzpomínky nám nikdo nesebere. A těch nových kamarádů a zážitků na něž budeme vzpomínat máme za letošní vydařenou sezónu obrovské množství.

Fotografie ve' full znění naleznete na klubovém facebooku a vězte je se na co dívat, především u sportovních výkonů.

A teď hurá na prázdniny.

Trenéři

Stále trénujeme, navíc trénujeme s reprezentanty

To, že jsme po našem úspěšném vystoupení na NF kategorie U12 v Hradci Králové neusnuli na vavřínech a to jak trenéři tak i hráči ročníku 2004 svědčí fakt, že i v tomto již předprázdninovém období nadále trénujeme. To však není jistě nic zvláštního a zajímavého. Takto jistě činí i další trenéřia hráči různých věkových kategorií v celé ČR.

Zvláštností našich tréninků v posledních třech týdnech jsou následující události :

- nejprve naši hráči absolvovali několik tréninkových jednotek s odchovancem našeho klubu roč.1995 (tedy bývalým spoluhráčem mladšího z trenérů) Radovanem Kouřilem, který v reprezentačním dresu prošel prozatím  kategoriemi U16,U18,U19,U20 a na klubové scéně mimo zkušenosti ze Španělska,'kde jednu sezónu nahlédl do nejvyšší ACB ligy, hrál v nejvyšší české soutěži za Orly z Prostějova a v současné době se připravuje jak jinak, než většina odchovanců BK Snakes Ostrava rozšířit kolonii "hadů" do klubu BK Opava.

- na jednom z tréninků nás motivačně navštívil i stále usměvavý a příjemný Honza Lyčka z BK Opava.

- no a poslední dva tréninky nás "posílil" mladík a věkem ještě junior Jirka Štěpánek, který si to s kluky řádně dával v rámci přípravy  na své působení v reprezentaci U18  3x3.

Všem našim novým "kamarádům" za jejich "návštěvy"  našich malých baskeťáků děkujeme a  přejeme jim v nadcházející sezóně hodně sportovních úspěchů.

Kluci našeho týmu si skvěle zatrénovali, nám trenérům ubyla nutnost kontroly zda úkoly plní se vší pílí (před hosty se prostě neulévalismile).

Nemůže být nic více u této věkové kategorie, než trénovat se svým vzorem a jesťě vědět, že pro tuto sezónu jsem odvedl to nejvíce co to šlo.

Ať vám ta chuť  do sportu klucvi vydrží a potěšíte rodiče i trenéry dobrým vysvědčením.

13523881_882331005227621_1230788885_o

Trenéři Kamil & Kamil

Předzápas našich U12 s SBŠ Ostrava před HARLEM Globetrotters

Dne 4.6.2016 jsme se díky pozvání šéfa a trenéra dívčího basketbalového klubu SBŠ Ostrava v jedné osobě a to p. Kamila Havrlanta zúčastnili jako přímí účinkující předzápasového programu basketbalových kouzelníků Harlem Globetrotters.

Naše přátelské utkání se odehrálo v největším krytém sportovním stánku v Ostravě a to Ostravar Aréně. Pro naše hráče to byl neskutečný zážitek. Obzvlášť, když v poslední čtvrtině našeho utkání hlediště zaplnili diváci v řádu stovek osob, kteří některé z basketbalových akcí kvitovali svým potleskem a Iva Rotreklová i pokřikemsmileNašim soupeřem byly děvčata klubu SBŠ Ostrava ročníku 2003 a mladší. Basketbal se hrál na regulérní "vysoké" koše a i tak byl na slušné úrovni odpovídající končící sezóně. Přesný výsledek utkání není důležitý (výhra našich svěřenců cca o 20 bodů), důležité je to, že si to všichni, kteří byli za své celoroční snažení nominování a mohli přijít užili. Je nám líto několika omluvenek pro jiné povinnosti a především pro zdravotní indispozice, ale takové situace sport prostě přináší. Bylo to krásné basketbalové zakončení herní sezóny. 

Ještě jednou za pozvání děkujeme vedení klubu SBŠ Ostrava.

Z utkání se nám snad podaří zajistit společné foto a jistě budeme mít časem i "profi" videonahrávku, kterou na místě pořídil Max Navrátil.

Před samotným utkáním se něktaří hráči našeho týmu a to konkrétně Dave, Paťas a Péťa zúčastnili venkovního streetbalového turnaje 3x3, kde nás vzorně reprezentovali v kategorii chlapců 2004 a mladších, kdy po vítězstvích nad hráči NH Flames Ostrava, BK Příbor, II. týmem BK Snakes Frýdek Místek, podlehli v souboji o první místo I. týmu BK Snakes Frýdek Místek a skončili tak na pěkném 2.místě Boj to byl nejen se soupeři, ale především s úmorným vedrem a asfaltovým povrchem.

Teď nás čekají z oficiálních povinností již jen Akademie klubu a zakončení sezóny 2015/2016 našeho týmu.

Dále pak nepovinné akce jako jsou strettbaly a basketbalové kempy. 

Připomínáme všem, že příprava na sezónu nám začíná 13.8.2016 na Čeladné.

Trenéři

Přátelská utkání U12 s kamarády z ŽAK ŽORY

Dne 13.5.216 od 13:00 hod. jsme odehráli 2 a půlsmile přátelská utkání proti našim 13 stejně starým kamarádům minibasketbalistům z polského týmu ŽAK ŽORY vedeným trenérem Mgr. Ludwikem Maciejewskim.(nebylo těch 13 nějak mocsmile)

Utkání se nesla v pohodové atmosféře, kdy se tleskalo pěkným minibasketbalovým akcím na obou stranách, včetně průniků 1 na 1 do koše v podání především menších hráčů, střelbu ze střední a delší vzdálenosti (především hráči Žor) a také povedeným směčům Honzy Leibnera. Výsledky utkání nejsou důležité, ale pro statistiky uvádíme, že všechna 3 utkání skončila naší výhrou o 20-30 bodů.

Pochvalou nám ostravským trenérům je hodnocení trenéra hostí, kdy se mu líbil náš přístup ke hře, tedy celoplošná obrana 1 na 1 a totožná hra i v útoku. Odkaz na :

web ŽAK ŽORY : http://www.zakzory.pl

facebook ŽAK ŽORY : https://www.facebook.com/zakzory/posts/1690890877836460

Za nás zaslouží pochvalu všichni kluci, kteří přišli hrát, nebo pro nemoc a zranění jen plnit roli asistentů trenérů.Přece jen si dovolíme vyzvihnout výkony, které byly nejvíce k dívání a rozdávali minibasketbalovou radost a to výkony hráčů : Bena, Matese, Velkých Honzů, Velkého Kuby, Velkého Ondry, Bořka, Wolfina, Vlčáka, Dava, Feryho, Gengiče, Petra, Damoše, Beňti, Víťi, Paťase a nejpříjemnějšího překvapení v podobě hry z křídla mladíka Velkého Smažiho (jen tak dále kluci).

Jen informativně je pořeba říci, že v Polsku se nehrají do kategorie U13 národní finále a tak má náš spřátelený tým aktuálně "pouze titul" Vícemistr Slezska.

Co říci závěrem, nebýt zranění Velkého Kuby, byl by to krásný pátek 13 (Kubo tobě i menšímu parťákovi "cap" Kubíkovi přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat na palubovky do našeho týmu), kdy velmi moc děkujeme (opět,opět a opět) skvělým maminkám hráčů, které nejen opět napekly sladké i slané, nasmažili dobrůtky a pokud jim to čas neumožnil, tak doručily hráčům ty správné energetické pamlsky, ale především jako vždy byly ke všem milé, příjemné a vstřícné a to i přesto, že si akci vymysleli trenéři Vašťovi tzv.last minute a ještě na pátek 13 ve zcela nesmyslném čase smile. Děkujeme za využívání skvělého nápadu Honzy staršího a to MSK (mobilní Snakesovský kávomat). Nelze opomenout i ostatní skvělé fanoušky, tentokrát z řady tatínků, kdy nám opravdu, ale opravdu chyběly jen ty bubny "fandícího guru Pavla Džuberky". 

Naši kamarádi z Žor nás zvou na reciproční utkání v měsíci červnu 2016, avšak to musíme ještě s ohledem na nabitý program zvážit a zahrát si s tímto týmem spíše na konci měsíce srpna 2016 jako příjemné ukončení letního soustředění.

A teď nás již čeká jen trénování, Akademie, trénování, závěrečná našeho týmů a hurá na prázdniny.

Trenéři

Hodnocení NF U-12 v Hradci Králové

Ve dnech 29.4. - 1.5.2016 jsme se jako vítěz kvalifikace oblasti severní Morava zúčastnili Národního finále v minibasketbalu kat. U-12 v Hradci Králové.

Do statisícového města ležícího pod Bílou věží na soutoku řek Labe a Orlice jsme se vydali v pátek ráno 29.4.2016. Nepočítali jsme to přesně, ale do Hradce Králové odjelo 16 hráčů, 2 trenéři a množství zapálených fanoušků, vedených tím nejzapálenějším bubeníkem Pavlem Džuberou. Cesta proběhla jako vždy standardně v klidu, a tak jsme se mohli těšit na svůj první zápas ve velmi pěkné a moderní sportovní hale Třebeš.

Základní skupina:

1. Zápas BVK Holice vs. BK SNAKES OSTRAVA 32:109 (3:20 12:37 8:32 9:20)

Hráli a bodovali: Leibner 30, Rotrekl 12, Petkov 10, Vidlář 8, Džubera 8, Palát 8, Augustin 7, Pavlovič 6, Celerin 4, Navrátil 4, Hrabec 4, Vyroubal 4, Bentkowski 2, Vavrečka 2, Stankuš

Do prvního zápasu Národního Finále jsme nastoupili proti vícemistrům z minulé sezóny a to proti týmu BVK Holice. Věděli jsem, že tento zápas nebude vůbec jednoduchý ze dvou důvodů. Oba týmy byly na začátku turnaje v plné síle a navíc tým Holic měl ve svém středu Radovana Mrázka, který posbíral na předchozím NF totožné věkové kategorie snad všechna představitelná ocenění. Dále je potřeba říct, že tým Holic je velmi běhavý a hraje rychlé protiútoky. My jsme se na tento zápas připravovali již v Ostravě. Heslo znělo jasně: Pokud ubráníme Radovana Mrázka,můžeme vyhrát. A to se také povedlo,i když jsme nečekali tak vysoký bodový rozdíl na konci zápasu.  1. čtvrtinu zápasu jsme vyhráli v poměru 20:3 a ty 3 body soupeře dal zrovna Radovan Mrázek. Do druhé čtvrtiny nastoupila naše "vyšší" sestava, kde pod oběma koši dominoval Honza Leibner. Po polovině hry jsme vedli 57:15. V poločasové přestávce jsme klukům řekli, že do druhé poloviny musí nastoupit koncentrovaně a podat stejný výkon jako v první půli. Chlapci si naši promluvu  vzali k srdci a předvedli ještě lepší a koncentrovanější  výkon než v prvím poločase. První zápas na Národním Finále jsme vyhráli 109:32. V tomto zápase bodovalo 14 z 15 hráčů týmu. Honza si vystřihl své první dva mistrovské smeče.

Hráči utkání: Paloň, Riči, Mates, Honza

2. Zápas BK SNAKES OSTRAVA vs. Basket Poděbrady 113:46 (20:16 40:6 20:20 33:4)

Hráli a bodovali: Leibner 20, Rotrekl 16, Vidlář 16, Petkov 14, Bentkowski 8, Palát 8, Vavrečka 6, Hrabec 5, Navrátil 5, Stankuš 4, Mihál 4, Džubera 4, Vyroubal 3, Celerin, Augustin

Do odpoledního 2. utkání ve skupině jsme nastupovali proti papírově slabšímu celku Basket Poděbrady. S trenérem jsme věděli, že i když je tento celek papírově slabší, nic nám nedá zadarmo. A co se také nestalo. Chlapci v 1. čtvrtině předvedli nekoncentrovanou hru a také velmi špatnou obranu a po první čtvrtině jsme vyhrávali 20:16. Druhá čtvrtina už ale byla jen v naší režii. Tato čtvrtina byla vedena pod taktovkou Matěje Rotrekla, který skvěle bránil, rozdával balóny a také skóroval. Tuto čtvrtinu jsme vyhráli 40:6 a poločasové skóre již napovídalo o vítězi tohoto duelu. V poločase jsme s trenérem takticky vyměnili dva hráče v základních pěticích a tento tah vedl ke krásnému vítězství, které bylo zakončeno dvěma tvrdými smeči Jana Leibnera a stovkou Františka Vyroubala. Konečné skóre tohoto zápasu tedy 113:46. Mimo to, že bodovalo 13 z 15 hráčů je důležité podotknout, že velmi dobře zahrál jediný benjamínek týmu roč. 2005 Pavel Bentkowski, který v tomto utkání zaznamenal 8 bodů a to způsobem: TH 2/2 (chladnokrevně), 1x nájezd čelem, 1x hra zády ke koši a 1x proměněná střela z pozice vrchního postu.

Hráči zápasu: Bentkowski, Rotrekl, Vidlář, Petkov

Čtvrtfinále:

3. Zápas BK SNAKES OSTRAVA vs. BK Sluneta Ústí n. Labem 86:40 (11:15 24:7 21:8 29:10)

Hráli a bodovali: Leibner 20, Navrátil 12, Palát 8, Džubera 8, Rotrekl 7, Petkov 6, Augustin 6, Vidlář 5, Vyroubal 4, Hrabec 4, Stankuš 4, Celerin 2, Vavrečka 2,  Bentkowski, Pavlovič

Dvě výhry v základní skupině znamenali, že do čtvrtfinále postupujeme z 1. místa tudíž narazíme na druhý nasazený tým ze skupiny D. Ve skupině D skončil na druhém místě tým Slunety Ústí nad Labem (tým tvořený větším počtem hráčů - vícemistrů ČR NF U-11 v sezóně 2015/2016) - jako trenéři našeho celku jsme se shodli, že tento tým pod vedením Tondy Pišťěckého produkoval z našeho pohledu nejhezčí minibasketbal na turnaji. Do tohoto zápasu jsme nastupovali na druhé hale a to na hale ZŠ Kukleny. Hlediště bylo rozděleno na modrou a žlutou část. Skvělá atmosféra již při rozcvičování slibovala krásný zápas o postup do semifinále. Vstup týmu do zápasu byl ale velmi špatný. Neproměnili jsme "šoupáky" a tým Slunety nás začal přehrávat i v útoku. Na to, že jsme byli na hřišti minimálně o hlavu větší jsme měli minimum doskoků a hráči Slunety si sbírali pod oběma koši jeden balón za druhým. První čtvrtina skončila 11:15 v náš neprospěch. Do druhé čtvrtiny jsme již nastoupili koncentrovaněji a pod oběma koši jsme začali kralovat. Velmi dobrý vstup na palubovku měl také střídající hráč Ondřej Petkov, který odváděl skvělou práci v obraně a k tomu přidal i nějaké body. Poločasové skóre tedy 36:22 v náš prospěch. O přestávce mezi polovinou utkání jsme klukům vysvětlili, že tento zápas je pouze o tom, že začnou běhat a hrát poctivě útok i obranu  1na1. Chlapci se semkli jako tým, začali povzbuzovat jeden druhého a na hřišti začali lépe komunikovat. To také vedlo k výhrám ve 3. a 4. čtvrtině. Velká pochvala patří celému týmu, ale taky Františku Vyroubalovi, který přišel na hřiště ze střídačky, ničeho se nebál a ještě přidal 4 body, kdy proměnil jeden nájezd a pak ještě "mrsknul" dvě šestky od desku. Opět bodovalo 13 z 15 hráčů. Čtvrtfinále jsme tedy vyhráli v poměru 86:40 a mohli jsme se těšit na semifinále s pernikáři z Pardubic.

Hráči utkání: Ondra, Franta, Džuberka,

Semifinále:

4. Zápas BK Pardubice vs. BK SNAKES OSTRAVA 69:62 (21:10 8:19 19:8 14:32)

Hráli a bodovali: Navrátil 21, Leibner 14, Rotrekl 7, Hrabec 6, Pavlovič 5, Petkov 4, Vidlář 4, Vyroubal 2, Celerin 2, Palát 2, Džubera 2, Stankuš, Augustin, Mihál, Vavrečka

Opět velmi slušně zaplněná tribuna na hale Třebeš, velmi dobrá atmosféra a pak už jen My nebo Pardubice. Zápasy semifinále již tradičně patři k těm nejlepším zápasům na turnaji, jelikož zde hrají  už jen poslední  4 nejlepší týmy turnaje. Naše 1. čtvrtina probíhala jak podle kopíráku ze čtvrtfinále. Nekoncentrovaná obrana, neproměňování jednoduchých košů a zbytečné nevynucené ztráty v podobě kroků a špatného vyhazování. První čtvrtinu jsme prohráli 21:10. V této kategorii minižáků je rozdíl 11 bodů skoro nulový a tak jsem věřil, že další pětka tento náskok stáhne.  Do druhé čtvrtiny nastoupila naše vyšší sestava pod vedením rozehrávače Benjamina Navrátila. Koncert rychlých protiútoků, skvělých obraných akcí a proměňování trestných hodů nás dostal na poločasové skóre 29:29 tudíž jsme šli do druhého poločasu za stavu "0:0" a zápas byl stále otevřen. Třetí čtvrtina skončila opět v 11 bodový prospěch pro tým Pardubic. S hráči jsme tak trošku polaškovali, že za stejného rozdílu nastupovali i do své 1. čtvrtiny a že se nemají čeho bát a hrát náš basket. Celý zápas se zlomil v 6 minutě zápasu. Od 6. minuty za stavu 55:59 ve prospěch Pardubic jsme tuto dvouminutovku vyhráli 14:3 což nám zajistilo celkové vítězství 69:62 a postup do finále. V tomto utkání bodovalo 11 z 15 hráčů. 

Hráči utkání: Ben, Honza

V sobotu po zápase se dva naši hráči zúčastnili dovednostních soutěží, kdy Honza Leibner vyhrál titul nejlepšího střelce TH a Ben Navrátil skončil neoficiálně druhý ve slalomu. Večer měli chlapci slíbené kino, takže se celý tým zúčastnil promítání filmu Lovec. Po skončení promítání jsme ještě zašli na "hambáč" do McDonaldu a hurá zpátky na ubytování. Druhý den ráno jsme opět s kluky měli připravený program a to prohlídku Josefovské pevnosti. Skvělá prohlídka s dobovým výkladem uchvátila a pan průvodce si nakonec zasloužil velký aplaus. Z josefovské pevnosti jsme zamířili na oběd a pak už na vysněné finále, kde se naším protivníkem stal vítěz druhého semifinále  a to byl tým BŠ Praha.

Finále:

5. Zápas BŠ Tygři Praha vs. BK SNAKES OSTRAVA 50:54 (16:9 13:9 21:13 0:23!!!)

Hráli a bodovali: Leibner 14, Navrátil 13, Vidlář 10, Petkov 7, Hrabec 4, Palát 2, Rotrekl 2, Vavrečka 1, Pavlovič 1, Vyroubal, Celerin, Džubera, Augustin, Bentkowski, Stankuš

S tímto týmem jsme se utkali v minulosti pouze jednou a to na námi pořádaném turnaji X-MAS SNAKES CUP 2015, kdy jsme nebyli v nejsilnější sestavě a prohráli jsme pouze o 6 bodů. Z tohoto důvodu jsme si věřili, že pokud budeme hrát náš SNAKESOVSKÝ  minibasketbal, tak můžeme vyhrát. Chlapci se na zápas velmi těšili, kdy si mysleli, že Sokol Pražský by byl daleko těžším soupeřem. Toto jsme jim nevymlouvali avšak podvědomě jsme tušili, že utkání malých rychlých "tryskomyší" s rozjetou "lokomotivou" může dopadnout jakkoliv. Do zápasu nastoupili  za náš tým s taktických důvodů úplně jiné sestavy a tak jsme sami čekali, co předvedou hráči na hřišti. Bohužel pro nás, jsme opět do zápasu vstoupili velmi špatně a první čtvrtinu jsme prohráli 16:9. Druhá čtvrtina se nesla v podobném duchu a chlapci vypadali jako by hledali sami sebe. Naši nekoncentrovanost jsme se snažili napravit taktickým střídáním, né nepodobným střídáním v házené, kdy jsme soupeře vyvedli z tempa. Do kabiny jsme šli v poločase s 11ti bodový mankem, které jsme museli dohnat, abychom mohli pomýšlet na metu nejvyšší, protože být ve finále a nechtít vyhrát by bylo sportovním hříchem. Opět jsme přeskládali sestavy (na tento zápas jsme měli připraveny 8 různých variant) a věřili jsme, že teď se tým pod naším vedením chytne, získá jistotu, předvedeme daleko lepší výkon hodný našeho klubu BK SNAKES OSTRAVA. Opak byl pravdou.... malý hráči zapomněli běhat, báli se najet do soupeřem uzavřené bedny a to znamenalo ...  prohru čtvrtiny 21:13 a tím náskok soupeře opět narostl. Před posledním dějstvím to tedy bylo 50:31. Náš fanouškovský kotel lehce utichal a naši věrní z jiných týmů (včetně některých trenérů) odcházeli na pivo a párek.  Do čtvrté čtvrtiny jsme tedy šli s 19ti bodovým mankem. V tu chvíli nám nevěřil nikdo v hledišti ani doma u počítačových obrazovek. Jediný kdo věřil  v sílu našeho týmu jsme byli my trenéři a tým samotný. Bylo to z jednoho prostého důvodu. Stejný kousek se nám s týmem povedl na turnaji v maďarské Šoproni, kde jsme do poslední čtvrtiny proti týmu AKADEMIA PÉCS nastupovali také s 19ti bodovým mankem a tento zápas jsme vyhráli o 4 body 54:50 !! Po krátké poradě jsme nasadili proti soupeři ten nejtěžší výškový, váhový a sebevědomím překypující kalibr. Na tabulku jsme chlapcům nakreslili jednu tajemnou věc, kterou jsme jako trenéři  okoukali od Harryho Pottera a co to je za věc, si necháme pro sebe. Jak viděli diváci v hledišti, u počítáčů i televizních obrazovek pokyn fungoval  jako bychom mávli kouzelným proutkem. Chlapci koncentrováni na svůj výkon a na pokyny trenérů nastoupili na hřiště. Na hřišti jste najednou mohli vidět opravdový TÝM BK SNAKES OSTRAVA, takové CHACHARY Z OSTRAVY jaké znáte ! To co do kluků "hustíme" od začátku jejich minižákovské kariéry se teď projevilo. "Pánové, když Vám půjde obrana a budete chtít bránit, budete běhat a snažit se přejet hráče 1na1 tak útok už půjde sám...." A bylo tomu tak, chlapci ubránili každý svého hráče 1na1 a soupeře jsme nepustili individuální obranou ani do trojky a začali jsme stahovat náskok Tygrů z Prahy. Koš po koši jsme šli dál a dál a soupeř nám stále nedokázal vstřelit koš. Když máte v poslední čtvrtině dotáhnout takový náskok soupeře, tak čas na světelné tabuli utíká neskutečně rychle. V 7. minutě poslední čtvrtiny jsme dorovnali ztrátu a skóre bylo 50:50. Nájezd Jana Leibnera a stav 52:50. Ztráta hráče BŠ Prahy, zisk Bena Navrátila a stav 54:50. Ruce lavičky i hráči samotní letí nebývalou rychlostí do prostor před lavičkou (kéž by tolik síly vyvinuli v zápase), ještě však není hotovo. Time-out na straně BŠ PRAHY 0:04 min. do konce utkání. Kluky jsme ještě uklidňovali, ať nic neslaví, že 4 vteřiny jsou ještě dost času na to, otočit zápas. A nyní si dovolíme vypůjčit legendární komentář Roberta Záruby z Olympiády v Naganu: ZDE "Navrátil,Augustin,Hrabec,Leibner a Petkov. Tomáš Hrabec ještě upozorňován ze střídačky. 4 vteřiny, výborně SNAKES OSTRAVA... otevíráme zlatou bránu Národního finále. Jsme neoficiální MISTŘI ČR.... Přepište dějiny !!! SNAKES vyhrál Národní Finále U-12 v basketbalu !!!"

Nejlepším hráčem týmu jsme jako trenéři vybrali neustále herně rostoucího Ondru Petkova, který o toto ocenění bojoval v našich představách s Tomášem Paloněm a Kubou Vidlářem. Díky svému výkonu ve finálovém utkání překlopil misku vah jednoznačně na svou stranu.

Do ALL-STARS pětky NF se k naší radosti probojoval s určitostí nejužitečnější podkošový hráč turnaje Honza Leibner.

Jsme rádi, že díky svým výkonům v průběhu NF a především semifinále a finále se tzv. MVP neboli nejužitečnějším hráčem stal náš rozehrávač Benjamin Navrátil.

Pochvalu za své výkony zaslouží všichni hráči, kteří se Národního finále zúčastnili, i ti, na které již nominační místo v sestavě nezbylo. To že se každému nevedlo podle jeho představ nic neznamená, jako trenéři jsme šťastní, že kluci podřídili vše výkonům svého týmu.

Bez pochvaly a také bez medaile a turnajového trika nemohl z Hradce Králové odjet pro zranění "nehrající" kapitán Jakub Mužík. Stačí se jen dobře podívat na fotografie z NF. Kubo jsme rádi, že jsi za námi přijel.

Ke hře ostatních týmů a rozhodování sudích se necítíme oprávněni vytvářet zásadní komentáře, pouze si dovolíme konstatovat, že největší cit pro pískání minibasketbalu projevili rozhodčí ve finálovém utkání a to bez ohledu na to, že jsme toto utkání vyhráli.

Za uspořádané Národní finále patří pochvala pořadatelům, kteří nám vytvářeli domáckou atmosféru včele s Lubomírem Peterkou a Pavlem Rozsypalem, kdy mimo jiné zajištění tak kvalitních dvou sportovních hal na NF nebývá pravidlem.

Obrovské poděkování a dík patří rodičům našich hráčů, kteří vytvářeli na všech utkáních fantastickou kulisu nejen pro náš tým, ale i pro další hrající mužstva. Toto poděkování snad nesmí skončit jen u fandění, rodiče našich hráčů jsou fantastičtí ve všem, co pro své syny, náš tým, náš klub a nás dva trenéry dělají, díky jejich podpoře jsme se v letošním roce mohli zúčastnit 7 turnajů, kde jsme se setkali s velmi silnými soupeři nejen z ČR jako jsou Sokol Pražský a Sokol Sršni Písek, ale především s mistrovskými a vícemistrovskými celky z Polska, Slovenska a Maďarska, kdy poděkování za tyto zkušenosti a celkový servis nelze jednoduše vyjádřit jen slovy, ale i přesto VÁM MOC DĚKUJEME !

Poděkování si zaslouží i trenéři týmů v nichž někteří z našich hráčů v průběhů sezóny hostovali a to Zdeněk Navrátil, Lukáš Peter, Josef Trnka a Marek Dvořák. Speciální poděkování pak patří šéftrenérovi našeho klubu Dušanu Hrdličkovi, který se našemu týmu a nám jako trenérům věnoval vždy 1x týdně od počátku letošní sezóny.

Jelikož nás všichni jako trenéry i lidsky znáte, tak víte, že nikdy nebudeme spokojení s výsledkem našeho trénování a tak nezbývá než říci závěrem: "Trénovat, trénovat, trénovat..."

Na dálku rovněž gratulujeme týmu, který nás celou sezónu nutil k lepším a lepší výkonům a to vítězi festivalu kat. U-12 v Ostravě týmu BK Příbor vedeného naším kamarádem Mirkem Slovákem.

Trenéři

Turnaj v Šoproni aneb skvělá příprava před Národním finále

8.4.-10.4.2015 Šoproň - Maďarsko

1. Zápas BK SNAKES OSTRAVA vs. Rátgebér Ka PECS 54:50 (6:12 16:8 4:22 28:6) - Benjamin Navrátil - hráč utkání

2. Zápas BK SNAKES OSTRAVA vs. Sokol Písek 56:62 (22:12 12:17 7:12 12:19) - Džubera Damián - hráč utkání

3. Zápas BK SNAKES OSTRAVA vs. Vasas Akademia Budapešť 53:59 (5:13 27:15 7:14 14:17) Leibner Jan - Hráč utkání

4. Zápas BK SNAKES OSTRAVA vs. Victoria Žilina 56:60 (13:11 5:14 22:12 16:23) - Vidlář Jakub - hráč utkání

5. Zápas BK SNAKES OSTRAVA vs. Kobányai Darazsak 55:24 (17:12 11:6 11:4 16:4) - Hrabec Tomáš - hráč utkání

Poslední ze série kvalitních mezinárodních turnajů se konal v maďarské Šoproni. Tento turnaj jsme s týmem brali jako velmi kvalitní přípravu na Národní finále v Hradci Králové. Do Maďarska jsme vyjížděli v pátek brzo ráno pěti auty. Cesta probíhala celou dobu v pohodě a po 5 hodinách klidné cesty jsme byli na místě. Ihned po příjezdu jsme se jeli ubytovat do krásného hotelu Szieszta na kraji města Šoproň.

První zápas jsme hráli v 1 hodinu s týmem Rátgeber Ka Pecs. Soupeře jsme vůbec neznali a tak jsem nevěděl co můžu od toho maďarského týmu čekat. První poločas jsme vyhráli v poměru 22:20 a zápas byl velmi vyrovnaný. Ve třetí čtvrtině bihužel nastal obrovský propad a ve čtvrté čtvrtině chlapci museli dohánět 18ti bodové manko, aby vůbec mohli myslet na vítězství. Chlapcům jsem věřil a to se vyplatilo. Dvojice Leibner - Navrátil ovládala palubovku a snižovali náskok soupeře. Nejdůležitější koš zápasu padl na začátku 8. minuty poslední čtvrtiny, kdy malý Kuba získal balón na trojce a sám zakončil jednoduchým dovjtaktem. Od tohoto okamžiku to již byla dovednostnísoutěž ve střelbě trestných hodů, kterou jsme vyhráli. Ve druhém zápase jsme nastoupili proti českému celku Sokol Písek. Od začátku zápasu jsme tempo hry určovali my. Poločas jsme vyhráli v poměru 34:29. Bohužel ve druhém poločasu již klukům došli síly a zápas jsme prohráli o 6 bodů. Druhý den jsme dopoledne nastoupili proti mistrům maďarska a to proti Vasas Akademia Budapešť. Tento tým byl typologicky nejlépe poskládaný na tomto turnaji. Měli 14 vyrovnaných hráčů a nebylo poznat, kdy se někdo na hřišti vystřídal. Celý zápas byl velmi vyrovnaný a kluci předváděli koncentrovaný a výborný výkon. Jediná černá kaňka na tomto zápase byli rozhodčí. Kluci drželi se soupeřem po celou dobu zápasu krok, ale bohužel rozhodli sporné balóny a počet faulů. Chlapci za tento zápas dostali velkou pochavlu nejen od trenéra, ale i od přítomných rodičů i fanoušků ostatních týmů. Ve čtvrtém zápase jsme hráli s již známým soupeřem ze Žiliny. K tomuto zápasu bych rád napsal jen:špatný vstup do zápasu, taktický tah v poločase zápasu, kterému jsem věřil jen já jako trenér a vyšel a také neudržení koncentrace v posledních 4 minutách utkání. Poslední den jsme hráli o konečné umístění a to o 7.místo. Kluci byli odhodláni a připraveni tento zápas již konečně dotáhnout do vítězného konce. To se také povedlo. Po zásluze byl odměněn Tomáš Hrabec jako nejlepší hráč utkání, který si řídil první pětku na hřišti. Je jen škoda že nejlepší hráč týmu Darazsak nenastoupil kvůli zranění žeber.

Nejlepším hráčem týmu za turnaj byl vyhlášen Jan Leibner. 

Velké poděkování patří rodičům, kteří vytvořili krásnou atmosféru a doprovázeli tým po celou dobu turnaje. Poděkování jim také patří za pomoc s dopravou.

Musím také říct, že tým odjel na turnaj bez 4 hráčů základní rotace. Tento turnaj byl opravdu kvalitní zkušenost a příprava na Národní finále.

Hráli a bodovali: Leibner (73), Džubera (38), Navrátil (47), Vidlář (30), Hrabec (22) , Stankuš (10) , Mužík(4) , Celerin (8), Pavlovič (25) , Augustin (8), Vyroubal (6), Zámorský (4), Gengela

Trenér

BK TOROLA SNAKES A vs. BK Krnov - basketbalový výlet do rodného města staršího trenéra

2.2.2016 sportovní hala TJ Lokomotiva Krnov

1.utkání 138:13 (34:2 26:5 26:2 42:4)

2.utkání  142:16 ( 39:0 30:6 31:6 42:4)

Soupeř z rodného města staršího z trenérů je teprve na počátku své basketbalové cesty a je složen mimo pár šikovných hráčů ročníku 2004 (především dobře technický vybavený bojovník s č.18 nás jako trenéry zaujal a celou naši sestavu chvílemi potrápil) především z hráčů ročníků 2006 a 2007. Z toho plyne jednoznačně, že i bez našich 6-7 hráčů základní sestavy nemohlo jít o vyrovnaný boj s ohledem na naše aktuální fyzické dispozice a herní zkušenosti z množství odehraných turnajů. Sympatické je, že si trenérský bard domácího celku dával i s tak mladým celkem postupné cíle a v obou utkáních nám vsítil více než 10 bodů.

Na naší straně lze s ohledem na rozložení sil hodnotit kladně pouze vytvoření několika osobních rekordů v dosažených vstřelených bodech (všichni však víme, že na jednotlivce pracuje tým a jednotlivec by to měl týmu vracet), počtu smečů ze strany Velkého Honzy, podařený smečovaný koš  Velkého Kuby při rozcvičování, vyřešení situace kolem "nedovezených" basketbalových bot našeho rychlíka "speedy Gonzálese" Ferryho, "uniformita" týmu díky krásným basebalovým čepicím se znakem klubu BK Snakes a také díky tomu, že 99% týmu nastoupilo ve sportovních ponožkách Snakes (děkujeme klubu a především Honzovi Leibnerovi st., který se o oděvy pro klub stará) a samozřejmě hojnou rodičovskou účast, která nám po celý rok (resp. poslední dvě sezóny) vytváří neskutečnou fanouškovskou podporu (jsme prostě tým a to ať vyhráváme, nebo prohráváme - je to přece jen sport)smile.  

Teď již nás čeká "jen" turnaj v Šoproni, finále o vítěze SMO, Národní finále v Hradci Králové, možná turnaj v Sierakowie, ale především od 2.5.2016 tréninková práce i zábava, ale tentokrát již na velké koše a také možná s míčem č.7smile    

Hráli a bodovali : 

Mihál 3-7, Gengela 12-4, Celerin 15-9, Vavrečka 7-7, Palát 14-8, Džuberka 20-39!!!, Vyroubal 6-2, Ritz 4, Augustin 12-2, Leibner 30-32, Vidlář 15-26, 

Trenéři

EASTER CUP 2016 aneb další nové zkušenosti !!!

BK SNAKES vs. Vilnius (LIT) 41:32 (10:10 ; 10:14 ; 13:2 ; 8:6)

Hráli a bodovali: Celerin 2, Vavrečka 4, Rotrekl 3, Palát 2, Džubera 12, Pavlovič 4, Wolf 4, Leibner 9, Vidlář 2, Mužík, Stankuš

BK SNAKES vs. Benešov (CZE) 98:16 (32:6 ; 21:2 ; 18:4 ; 27:4)

Hráli a bodovali: Celerin 10,  Vavrečka 6, Rotrekl 6, Palát 14, Džubera 14, Pavlovič 8, Wolf 4, Leibner 10, Vidlář 12, Mužík 4, Stankuš 11

BK SNAKES vs. Kobanya (HUN) 73:26 (19:8 ; 20:11 ; 18:4 ; 16:3)

Hráli a bodovali: Celerin 2,  Vavrečka 4, Rotrekl 8, Palát 7, Džubera 3, Pavlovič 6, Wolf 2, Leibner 11, Vidlář 12, Petkov 10, Hrabec 2, Navrátil 6 Mužík , Stankuš

BK SNAKES vs. Bauska (LAT) 67:31 (15:9 ; 16:7 ; 17:5 ; 19:10)

Hráli a bodovali: Celerin 3,  Vavrečka 4, Rotrekl 3, Palát 3, Džubera 10, Pavlovič 6, Wolf 11, Leibner 7, Vidlář 6, Mužík 2, Stankuš 3, Mihál 5, Gengela

BK SNAKES vs. Košice (SVK) 120:9 (26:0 ; 31:0 ; 27:7 ; 36:2)

Hráli a bodovali: Celerin 4,  Vavrečka 1, Rotrekl 10, Džubera 18, Pavlovič 17, Wolf 2, Leibner 26, Vidlář 19,  Stankuš 6, Mihál 2, Gengela 16, Mužík, Palát

BK SNAKES vs. Klaipeda (LIT) 53:45 (19:9 ; 6:10 ; 11:11 ; 17:15)

Hráli a bodovali: Celerin 2,  Vavrečka 3, Rotrekl 7, Palát 4, Džubera 11, Pavlovič 4, Wolf 2, Leibner 9, Vidlář 4, Stankuš 2, Petkov 4, Gengela2, Mužík, Mihál

Od čtvrtku 24.3.2016 do neděle 27.3.2016 jsme se zúčastnili ostravského turnaje EASTER Cup, který pořádal dívčí basketbalový klub SBŠ Ostrava. Hned úvodem je potřeba říci, že pořadatelé měli šťastnou ruku (alespoň z našeho pohledu, kdy po delším čase se jim podařilo zajistit více než 1 kvalitní tým konkrétní kategorie) ve volbě oozvaných týmů. Pro nás bylo rovněž přínosné, že 4 z prvních 5 týmů konečného pořadí hráli v naší základní skupině A. Je jen škoda, že mimo litevského, lotyšského a maďarského minibasketbalu, jsme nemohli změřit síly i se soupeřem z Makedonie.

Na turnaji jsme odehráli dva velmi vyrovnané zápasy, oba s celky z Litvy. V úvodním utkání jsme narazili na tým Lions  z Vilniusu, kdy hráči litevského týmu nám předvedli proč je basketbal jejich národním sportem. Díky kvalitě tohoto týmu a výkonu našich hráčů bylo hned první utkání pěkné jak z pohledu hráčů, tak i pro oko diváka. Druhé utkání proti pobaltskému týmu tentokrát z Klaipedy jsme odehráli až ve finále. Soupeř se nezalekl našich fyzických dispozic a i v této kategorii nám předvedl, proč jsou litevští hráči, tak výbornými střelci ze střední i dlouhé vzdálenosti. Oba tyto týmy hrají pohledný minižákovský basketbal, kde v každé pětce mají minimálně dva výborné hráče, kteří si řídí hru na hřišti a jsou doplněni vždy trojicí hráčů ovládajících základní basketbalové dovednosti, což v těchto kategoriích v českém minibasketbalu nemá žádný tým. Mezi další kvalitní soupeře patřila jak Maďarská akademie z Budapešti Kobánya, tak také lotyšský tým Bauska. Oba tyto týmy jsme sice porazili vysokým rozdílem, avšak jejich agresivní basketbal nám chvílemi dělal nemalé problémy. Dva další zápasy jsme odehráli proti začinajícím celkům a to proti BC Benešov a Košice.

Musíme pochválit všechny hráče, kteří se turnaje zúčastnili. V každém zápase předvedli koncentrovaný a kolektivní výkon. Musíme také vyzdvihnout střelbu trestných hodů, která na tomto turnaji byla velmi přesná. Mohli jsme také vidět mnoho krásný minibasketbalových akcí a v jednom zápase také smršť smečů.

Do All-Stars pětky turnaje byli vybráni dva hráči z našeho týmu. Richard Vavrečka a Damián Džubera a to nejen za předvedené výkony na turnaji, ale také za tréninkovou píli a herní růst.

Další pochvala patří také hráčům z lavičky a to zejména Jakubu Mužíkovi a Petru Celerinovi za předvedené kvalitní a hlavně stálé výkony na turnaji, kdy splnili vždy to, co jim trenér uložil a pomohli tak celému týmu bez ohledu na osobní "slávu".

Poděkování patří trenérům a hráčům BK Snakes FM,kteří v rámci klubové spolupráce nechali zahrát ve svém týmu hráče Davida Mihála, Lukáše Gengelu a Dalibora Hynčicu a naopak si v našem týmu 2 x zadováděl se svými kolegy z výběrového týmu Ondra Petkov a v 1 utkání s Kobanyi v rámci "sehrávání" nastoupil i Ben Navrátil. V utkání proti Kobanyi nastoupil i Tom Hraboš (na turnaji hrající za u13) a odehrál velmi slušné 2 čtvrtiny, kdy ukázal svůj přehled ve hře.

Velké poděkování také patří rodičům, kteří fandili od začátku až do konce a vytvořili nádhernou kulisu jako na Eurolize !

Teď již nás čeká turnaj v Šoproni a NF v Hradci Králové a také hodně a hodně basketbalové práce a zábavy. A proto se na vás těšíme na tréninku ve středu 30.3.2016.

Trenéři

BK Snakes Ostrava U12A vs. TJ Gymnázium Hladnov

20.3.2016  (Neděle) sportovní hala ZŠ Dvorského

1.utkání   110:25  (34:4 24:7 28:4  24:10)

2.utkání    67:41   ( 28:4  9:11  6:8  14:13)

Utkání se soupeřem z kopce nad Bazaly a to TJ Gymnázium Hladnov, jsme odehráli v nedělních brzkých hodinách (první utkání od 08:00 hod. což pro hráče a rodiče i trenéry znamená vstávat kolem 06:00 hod.smile, basket má být zábava a ne jak chodit do robotysmile), kdy je potřeba říci, že obě utkání se nesla v až příliš pohodovém duchu, kdy soupeř byť posílen o jednoho či více hráčů ročníku 2003 nám moc problémů nečinil, avšak jedním dechem dodáváme, že několik pěkných akcí na straně Hladnova k vidění především ve druhém utkání bylo. 

V prvním utkání jsme si vyzkoušeli, tedy především hráči, že to co trénujeme je ten správný směr a tak byly k vidění rychlé protiútoky, minimální ztráty míčů, střelba ze střední vzdálenosti, proměňování TH i "konečně" pořádné doskoky a kralování pod oběma koši (soupeř měl min. 2-4 vyšší hráče). Za toto utkání si zaslouží pochvalu každý z hráčů za splnění jednotlivých úkolů a tým jako celek za to, že se basketbalem bavil a dokonce i zasmušilý Paloň vyloudil občas úsměv. 

Druhé utkání bylo jaké bylo a zde si zaslouží pochvalu především rodiče za to, že tento zápas přežili a to i díky skvělému přístroji s názvem "SMK" (Snakesovský Mobilní Kávomat - kdo byl ví, kdo nebyl nechť se přijde podívat na ten zázrak).

Negativa, která jsou v každém byť vítězném utkání  si vyříkáme s hráči na trénincích a budeme neustále pilovat jejich odstranění.

Pozitivem jsou nečekaně velmi dobré výkony některých hráčů, kterým brzké vstávání prospělo a tak je zřejmé, že speciální ranní tréninky a zápasy vytvoříme pro Celyho a Dave (uznejte milí diváci, kdypak takhle hráli naposledy), kdy sami hráči jako jeden team a jeden muž rozhodli, že tito dva dnes byli TOP. A trenéři s tím souhlasí.

V obou utkáních bodovali vyjma Domina všichni hráči a Domino nebodoval jen proto, že byl omezen neustálým krvácením prstu, které se nám nedařilo zastavit. Na turnaji bude jistě i on úspěšný.

Pozitivem je i proměňovaní košů z nájezdů Velkým Kubou.

A co říci závěrem, no komu by se nelíbili směčované koše Hozy Leibnerasmile  a navíc snad jen to, že nám z našeho výběrového týmu chybělo v sestavě 5 hráčů. 

Hráli a bodovali : Malý Kuba 4-2, Dave 10-2, Gengič 4-6, Ferry 4-6, Celly 8-4, Riči 6-6, Mates 8-2, Paloň 13-1, Damoš 14-8, Domino, Petr 6-4, Paťas Vajco (Hřebík) 4-8, Honza 16-10, Velký Kuba 13-8, 

V následujícím období očekáváme 100% účast na trénincích.  

Trenéři

BK TOROLA SNAKES A VS. BK OPAVA A

5.3.2016 (sobota) sportovní hala Mařádkova Opava

1. utkání   42:13  (11:4 14:4 8:3 9:2)

2. utkání   73:12  (21:4 14:0 24:2 14:6)

3 kola před koncem základní části jsme v rámci oblastního přeboru zajížděli k soupeři na palubovku do Opavy. Tentokrát jsme hráli se stejným soupeřem, kterého jsme v únoru potkali v kvalifikaci o postup na NFU12 v Hradci Králové, tedy týmem Opava A, který je složen ze šikovných hráčů, kteří určitě pod rukou zkušeného trenéra porostou směrem nahoru minibasketbalovým a basketbalovým světem a již v příští sezóně nám budou velice nepříjmeným soupeřem.

Utkání se se odehrálo ve sportovní hale na Mařádkově ulici a našim svěřencům se zdálo téměř neuvěřitelné, že se zde hrál výborný mužský ligový basketbal. jejich odpověď byla "....vždyť Opava má jinou daleko hezčí, lepší a ..... halu...". I přes ranní časy utkání byly hojně zastoupeny fanouškovské kluby obou týmů především z řad rodičů, což především u našeho hostujícího týmu je skvělá zpráva. Ptáte se proč ? Z důvodu, že většina rodičů našich hráčů absolvovala ze 4.3. na 5.3.2016 basketbalový ples Bk Snakes Ostrava a to jistě do brzkých ranních hodin (jako trenér jsem musel jít spát samozřejmě nejpozději do 01:00 hod.smile) a přesto nás do Opavy nejen dovezli, ale po zápase i odvezli a za to jim patří dík.

Utkání jsme si s hráči rozebrali hned v šatně a tak se dozvěděi to co viděla celá sportovní hala. Krásný žákovský minibasketbal jsme předváděli pouze v jedné a to 3. čtvrtině druhého utkání, kdy jsme (resp. hráči) doskakovali, ihned zakládali rychlý protiútok a úspěšně skórovali. Druhý zápas byl z naší strany povedenější, což lze přičíst i tomu, že v prvním zápase jsem se pokusil o to, aby si hru zcela řídili rozehrávači a mé vstupy do dění na hřišti byly vyjma střídání jednotlivých pětek minimální.

Pokud se jedná o to, kdo jak bodoval, napíšu to zde přesně podle zápisu, i když si nemyslím, že jednotlivé zápisy u jednotlivých hráčů jsou zcela přesné resp. vím to zcela jistě (ale buďme soudní o body jednotlivých hráčů nám přece až tak nejde).

Pochvalu za přístup k utkání si jistě zaslouží všichni hráči, přesto bych vypíchnul bojovný výkon Dave, rozehrávačský výkon Honzy ve 3.čtvr. 2. zápasu, nájezdy do koše ve 2.zápase a úspěšné TH v 1.zápase Matese a návrat 3.týdny ztraceného Velkého Kuby na palubovku což dal hned pod košem znát soupeřům a to si ještě počkáme, až dá z každé druhé doskočené šance koš, pak to bude minibasketbalová fantaziesmile.   

No a nezapomeňme na první smeč, nebo chceteli DUNK!!!! Honzy Leibnera v oficiálnám zápase.

Hráli a bodovali :      

Mužík 4, Mihál 1, Vyroubal 2-1, Celerin 6, Vavrečka 5-5,  Rotrekl 4-15, Palát 2-6, Džubera 2-11, Augustin 3, Pavlovič 6-6, Leibner 6-6, Vidlář 2-14, Hynčica 8, 

2. kolo kvalifikace o postup na NF - Jedeme do Hradce Králové

27. - 28.2.2016 Hala Tatran Ostrava

1. Zápas BK SNAKES OSTRAVA A vs. NH Flames Ostrava 68:42 (21:9 20:12 16:10 11:11)

Hráli a bodovali: Pektov - 2, Mihál - 4, Gengela - 2, Celerin - 3, Vavrečka - 3, Rotrekl - 9, Palát - 10, Džubera - 6, Augustin - 3, Pavlovič - 11, Hrabec - 7, Stankuš - 8, Mužík

2. Zápas BK SNAKES OSTRAVA A vs. BK Příbor 56:46 (13:22 11:2 17:12 15:10)

Hráli a bodovali: Petkov - 12, Vavrečka - 4, Rotrekl - 4, Palát - 2, Džubera - 4, Augustin - 4, Pavlovič - 2, Hrabec - 9, Leibner - 13, Navrátil - 2, Stankuš, Mužík, Mihál, Gengela, Celerin

3. Zápas BK SNAKES OSTRAVA A vs. BK Opava 114:15 (32:0 33:3 15:8 34:4)

Hráli a bodovali: Petkov - 4 , Vavrečka - 2, Rotrekl - 22, Palát - 4, Džubera - 9, Pavlovič - 13, Hrabec - 2, Leibner - 26, Stankuš - 8, Mužík - 5, Gengela - 8, Celerin - 3, Hynčica - 8 

Před třemi týdny se započalo v Příboře kvalifikační putování našeho týmu. Toto putování znamenalo jízdu na horské dráze. Z prvního kola jsme si odvezli očekávané výhry nad BK NH Flames Ostrava a BK OPAVA a také trochu nečekanou, ale s ohledem na naši předvedenou hru i přívětivou porážku o 5 bodů s velmi dobře připraveným týmem trenéra Mirka Slováka BK Příbor. Matematika před 2. kvalifikačním kolem, které se mělo odehrát na Tatranu, hovořila jasně. Pokud chceme postoupit na Národní finále s cílem vylepšit umístění z předchozího roku a především ukázat, že start na 7 velmi kvalitně obsazených mezinárodních turnajích, dá hráčům více herní praxe než veškerá utkání oblastního přeboru, musíme vyhrát utkání s naším věčným rivalem z Příbora o 6 a více bodů. Aniž bychom podceňovali týmy z Ostravy a Opavy, které jsou na počátku své minibasketbalové pouti, bylo podmínkou i vítězství nad oběma těmito týmy. 

Utkání s BK NH FLAMES OSTRAVA i BK OPAVA měla podobný průběh jako v Příboře a jako v průběhu celé sezóny. Hráči po vytvoření si určitého bodového náskoku vždy lehce polevili a výsledek takového snažení - nesnažení je vidět ve výše uvedeném skóre. K oběma soupeřům můžeme uvést, že se jedná o jistě perspektivní celky, které nás v budoucnu mohou jistě potrápit. 

Jak jsme výše uvedli, klíčem k postupu na NF do Hradce Králové měla být výhra nad BK Příborem. Povídání o tomto zápase začneme tím, co nás trápí nejvíce. Jedná se o skutečnost, že náš celek ve své podstatě ani jeden z turnajů kvalifikace a ani jeden z mezinárodních turnajů neodehrál z důvodů vysoké nemocnosti ve stejném složení. Proto i náš záměr pilovat hru týmu od předchozího kvalifikačního kola na přímý souboj s BK Příbor vzal v předchozích třech týdnech za své a tým jsme měli kompletní pouze na papírové soupisce a umělé trenérské tabulce. Před přímým soubojem s našim kamarádským týmem BK Příbor, kdy chlapci a trenéři mají k sobě blíž nejen díky blízkosti našich měst, ale především díky společně strávenému zářijovému víkendu na turnaji v polské Wieliczce, jsme hráčům řekli, že se jejich basketbalový svět nezboří ani v případě, že utkání s Příborem prohrajeme a na NF prostě postoupí celek, který toto utkání zvládne aktuálně lépe. Samozřejmě děláme sport m.j. proto abychom vítězili, ale dokážeme respektovat i soupeře a to především takového, u kterého víme, že se dětem a mládeži věnuje s plnou vervou a basketbalovým srdcem. A teď již k samotnému utkání. Předváděný minibasketbal nebyl nijak nádherný a dech beroucí, ovšem vše vynahradila dramatičnost a zápletka nutnosti zvítězit o minimálně 6 bodů. V první čtvrtině jsme zažili jako trenéři malé Deja Vu, nebo chcete-li náš malý MATRIX. Byla to přesná kopie toho, co naši svěřenci předvedli v první kvalifikaci v utkání s Příborem a to roztřesené ruce, množství nevynucených ztrát, neproměňování šancí a nekoučovatelnost ze strany hráčů. Výsledkem předváděné hry, kdy soupeř byl v této chvíli na všech postech jednoznačně lepší, byl výsledek 13:22, který byl o jeden bod horší než v předchozí kvalifikaci (13:21). Po první čtvrtině nám již jistě mnoho fanoušků nedávalo moc šancí a proto nám nezbývalo nic jiného, než je přesvědčit o tom, že když se nedaří, funguje FAKTOR T (Tým) a FAKTOR L (Přítomnost Jana Leibnera na hřišti). Druhou čtvrtinu jsme zvládli nečekaně dobře a díky tomu to byl stav po odehraných 16 minutách čistého času 24:24 a zápas ve 3. čtvrtině začínal opět za stavu -5 bodů v náš neprospěch. Přestávka, kterou jsme si dali vyjímečně na pravidly stanovených 15 minut nám pomohla ke zklidnění hráčů první pětky a také ke stanovení taktiky pro druhý poločas. Chlapcům jsme řekli, že naše snažení povede k úspěchu v případě, že budeme bránit na hranici svých možností a dále v případě, že minimalizujeme množství ztrát. Do 3. čtvrtiny jsme udělali jednu zásadní změnu a to, že Ričiho vystřídal Paloň, což se ukázalo jako dobrý tah. Soupeř na toto střídání reagoval tím, že si velmi dobře hrajícího Adama Ivánka nechal na 4. čtvrtinu. Po urputném boji, který chvílemi zvedal diváky ze sedadel a kdy to bylo neustále tzv. Koš za Koš svítilo na světelné tabuli skóre 41:36. Za tohoto stavu by ještě stále postupoval soupeř. V této čtvrtině musíme podotknout, že celá pětice splnila to co jsme od nich očekávali a jako bonus byla výborná obrana Damiána v podobě ubránění nejlepšího hráče soupeře Milana Machaly na pouhých 4 bodech v této čtvrtině. Čtvrtá čtvrtina nevypadala do zhruba 3. minuty podle našich představ, protože se křídlům ani rozehrávači nedařilo dostat Honzu do hry. Po Time-Outu, kde jsme si vysvětlili "pravidla hry" se začal Honza díky práci celé pětice opět prosazovat a především poslal ze hry pro 5 faulů dalšího z dobrých hráčů Příbora vysokého Davida Dostála. V nervy drásající koncovce to bylo minutu před koncem 50:46 v náš prospěch a za této konstalace stále postupoval soupeř. Za tohoto stavu a bouřlivé atmosféry proměnil své dva trestné hody opět Honza Leibner. V zápětí jsme dobře ubránili útok Příboru a dostali jsme se do protiútoku, kde byl faulován stále zlepšující se Tomáš Hrabec. Tento faul jej postavil na čáru trestných hodů. Tomáš byť patří k našim lepším střelcům, neproměnil ani jeden trestný hod, což však napravil okamžitým doskokem a dvoubodovým košem 23 sekund před koncem utkání. Trenér Příbora Mirek Slovák si vzal oddechový čas a připravil své svěřence na poslední útok. Našim hráčům jsme v rámci oddechového času vysvětlili, že je potřeba dodržet základní pokyny a to je ubránit, neztratit míč a dohrát koncovku v klidu. To se také povedlo. A naše snažení a cestu do Hradce Králové na NF orámoval Buzzer v podání Bena ze vzdálenosti za trojkovou čarou. Závěrečné skóre zní 56:46 v náš prospěch. Na tomto výsledku se mimo hráčů základní rotace podíleli výrazně i náhradníci, kteří do hry vstoupili vždy s konkrétním úkolem, který beze zbytku splnili a pomohli tak svému týmu k vítězství.Vyplatil se i průběžně zařazovaný trénink trestných hodů,kdy úspěšnost 14 daných z 23 střílených je v této věkové kategorii slušné. 

K týmu BK Příbor můžeme uvést, že má ve svém středu velice šikovné hráče ročníku 2004, které příborský trenérský mág Mirek Slovák dokáže namíchat s chlapci mladších ročníků a následný projev tohoto týmu je velice sympatický a především rychlý chlapecký minibasketbal. Již po několikáté si dovolíme postesknout, že jakýsi koeficient pro určení postupu na NF není zcela spravedlivý a podle našeho názoru by na NF s námi měl jet i tým BK Příbor, kdy by jistě patřil do první šestky turnaje.

Kvalifikační turnaj velmi dobře zvládli po oba dny z našeho oohledu i nominovaní rozhodčí.

Závěrem děkujeme všem našim fanouškům, kteří přišli podpořit náš tým a doufáme, že se s námi v hojném počtu vypraví i do Hradce Králové. Společně s fanoušky z řad rodičů hráčů BK Příbor vytvořili to pravé bouřlivé a především slušné minibasketbalové prostředí.

 

 

Trenéři

BK TOROLA SNAKES A vs. TJ START HAVÍŘOV

11. kolo

20.2.2016 (sobota) sportovní  hala ZŠ B. Dvorského

1. zápas 80:14 (24:1 22:2 11:4 23:7)

2. zápas 104:16 (28:2 24:5 25:6 27:3)

V sobotu jsme na domácí palubovce uvítali tým TJ Start Havířov. Tento tým je teprve na začátku své dlouhé basketbalové cesty a dá se srovnat například s našim "B" týmem či BK Opavou B. Jsme rádi, že si všichni hráči zahráli, každý dostal svou minutáž. Zápas se odehrál v poklidném tempu a na oběd jsme byli všichni doma. Kluci tím navázali na odpovědné výkony, kterými i při absenci množství hráčů základní sestavy dokázali vyhrát zápasy se silnými soupeři na turnaji SOKOLÍ LET minulý týden v Praze.

Hráli a bodovali: Mužík (7), Mihál (2-4), Celerin(10-2), Vavrečka (5-14), Palát (8-21), Džubera (8-11), Augustin (10-6), Hynčica (3), Leibner (18-25), Hrabec (10-2), Stankuš (2-4), Pavlovič (6-8), Melichar 

14 statečných na turnaji Sokolí let 2016

Turnaj Sokolí let 12.-14.2.2016 Praha

BK Snakes Ostrava vs. Sršni Písek  34:51  - nejlepší hráč týmu Riči Vavrečka

BK Snakes Ostrava vs. Sokol Pražský 54:42   - nejlepší hráč týmu Filip Melichar

BK Snakes Ostrava vs. UKS Kormoran Sierakow  46:42  - nejlepší hráč týmu Jakub Vidlář

BK Snakes Ostrava vs. MBK Victoria Žilina   60:53 - nejlepší hráč týmu Matěj Rotrekl

BK Snakes Ostrava vs. Šoproň Sporti Schola  47:45 - nejlepší hráč týmu Jakub Mužík

Do All-Stars turnaje byl vybrán z našeho týmu hráč č.11 Matěj Rotrekl.

Hodnocení jednotlivých zápasů a výkonů jednotlivých hráčů máme již za sebou v komorní rovině hráčské šatny.

Zprvu podceńovaný tým bez 7 hráčů základní rotace v Praze na turnaji ukázal, že pokud má družstvo charakter a hráči si plní jednotlivé úkoly, které trenéři propojí do celkového výkonu celku, dá se hrát s každým a každý se dá především porazit.

Naše hráče, kteří doposud patřili spíše mezi náhradníky ve výběrovém  týmu a v Praze konečně ukázali na co mají a co v nich je, tímto chválíme nejen za výkony na palubovce, ale i mimo hřiště, kdy řádně reprezentovali klub BK Snakes Ostrava.

Sluší se rovněž poděkovat za vstřícnost a pomoc jednotlivých rodičů v oblasti doprovodu, dozoru, převozu zavazadel a dalěích maličkostí, bez kterých by to nešlo. Speciální poděkování pak máme pro naší " zapálenou" maminku a manželku v jedné soobě, prostě naši "kači".   

Závěrem si dovolíme poděkovat za pozvání na tento z řady kvalitních turnajů a hlavně pochválit organizátory z řad rodičů hráčů Sokola Pražského v čele s paní trenérkou Renátou Severovou a jejím skvělým manželem Honzou "Patrikem" Sevim. Renata již před turnajem tušila, že s Ostravou žádný problém mít nebude a taky jsme žádný zásadní problém neměli, vše bylo prostě supééééér. Turnaj byl velmi dorbře organizován a domácké prostředí se z menších měst Žiliny a Ostravy, přeneslo i do metropole zvané Praha. Díky Renáítě jsme zjistili, že nejlépe hrajeme v 08:00 hod. ráno se vstáváním před 6 hod. a tímto směrem tedy budeme směřovat naši další přípravu. Ještě jednou moc za celý tým děkujeme za pozvání a také za třešničky na dortu v podobě plyšáka Mata a turnajového trička odpovídající velikosti pro staršího z nás. Renáto děkujem. 

Teď se již těšíme na další turnaje do Bratislavy a Šoproně.

Odkaz na stránky :https://sites.google.com/site/sokolilet/aktualne-news

Odkaz na facebook turnaje : https://www.facebook.com/sokolilet/

Odkaz na fotogalerii : https://www.zonerama.com/Album/1198100

                               https://www.zonerama.com/Album/1190453

                               https://www.zonerama.com/Album/1191195

                               https://www.zonerama.com/Album/1196820

Heslo určené ke vstupu do fotogalerie je : Praha2016

Trenéři

1. kolo kvalifikace o postup na NF

6.-7.2.2016 - Hala gymnázia Příbor

1. Zápas: BK SNAKES OSTRAVA A vs. BK OPAVA 105:9 (27:2 22:5 24:0 28:2)

2. Zápas BK SNAKES OSTRAVA A vs. BK Příbor 39:44 (13:21 7:1 2 12:5 7:6)

3. Zápas BK SNAKES OSTRAVA A vs. NH Flames Ostrava 72:24 (20:0 15:14 18:2 19:8)

K prvním zápasům první části kvalifikace jsme zajížděli do velmi pěkné sportovní haly, která je součástí gymnázia T.G.M. v Příboře. Nebudeme zastírat, že se nám víkend díky porážce s domácím Příborem nevyvedl přesně podle našich představ, ale jak se říká, vše zlé je k něčemu dobré a prohra o 5 bodů nám nadále nechává otevřené šance k postupu na NF. 

K jednotlivým zápasům jsme si s hráči povykládali vše podstatné jednak po konkrétním utkání a celý turnaj jsme shrnuli po nedělním utkání s NH Flames Ostrava. Co se nám nepovedlo v jednotlivých zápasech to víme, jednalo se především o obrannou činnost, proměňování "zcela jasných" šancí a také střelba trestných hodů.

Co se nám povedlo ? Ověřili jsme si, že tým je opravdu týmem a kluci se navzájem respektují a to bez ohledu zda jsou zrovna na palubovce nebo na střídačce. Pěkná byla i sobotní procházka Příborem, která byla završena "sportovní" gulášovou polévkou v restauraci Slávie. (to jsme ještě netušili, jaký guláš předvedeme s domácím BK Příbor na hřišti) Pozitivem jsou o tomto víkendu výkony hráčů Bentkowski, Celerin, Džubera, Pavlovič, Vidlář, ikdyž v zápase s Příborem si udržel svůj bodovy standard jen Damián. 

K soupeřům jen tolik, že BK Opava i NH FLAMES Ostrava jsou teprve na počátku své minibasketbalové pouti a do budoucna s ohledem na široké kádry mohou být nepříjemným soupeřem. Tým BK Příbor, který známe nejdéle a který jsme před touto kvalifikací potkali dvakrát s vítězným koncem o 30 a 25 bodů je dlouhodobě konsolidovaný a předvádí hru na rychlý protiútok v první pětce, která vlastně zápas s námi rozhodla a trenér Mirek Slovák ve své druhé pětce využil výborných fyzických dispozic svého podkošového hráče, přes kterého jsme dávali koše jen velice těžko. K soupeři máme sportovní respekt avšak je potřeba podotknout, že takové množství ztrát, které jsme předvedli v tomto utkání se nám "nedaří! většinou v rámci odehrání celých turnajů, kde hrajeme až 6 zápasů se silnými soupeři. Rovněž množství neproměněných "tutovek"nás v tomto utkání může mrzet, ale prostě to co soupeři spadlo, se nám z obroučky vykroutilo.

Neodpustíme si vzpomenout jak Mira Slovák po prohře v Opavě a Ostravě v minulé kvalifikaci káral naše fanoušky. To co předváděl "mužík" ze skupiny jinak výborných fandů BK Příbor (mnozí z nich s námi absolvovali turnaj ve Wieliczce) na včerejším utkání je pravděpodobně bráno za běžné,když si jej vlastní fanoušci nedokáží uklidnit. Druhou možností je,že se pán dostavil do ochozů haly gymnázia T.G.M. z utkání mezi Baníkem a Trnavou a chytil nějaký moribundus od tamnějších fandů-chování tomu odpovídalo.

Nás může těšit, že i přes silnou marodku v týdnu před utkáním se výjma Honzy Leibnera a Ondry Petkova dali všichni do pořádku, zápasy uběhali a udýchali a účast dvou "absentérů" nám jistě v dalším kole kvalifikace výrazně pomůže.

Našemu fanouškovskému kotli děkujeme za nejpočetnější a nejhlasitější podporu ve všech utkáních se všemi soupeři. Je vidět,že i přes "rodičovské" fandění jste především slušní lidé,kteří jdou svým dětem příkladem, což se o výše zmiňovaném fanouškovi Přiboru říci nedá.

Hráli a bodovali v celé kvalifikaci

Augustin - 10, Bentkowski - 4, Celerin - 17, Džubera - 32, Gengela - 5. Hrabec - 26, Navrátil - 22, Mužík - 4, Rotrekl - 12, Pavlovič - 30, Palát - 13,  Stankuš - 3, Vidlář - 22, Vavrečka - 13, Vyroubal - 4, Mihál, Zámorský

BK TOROLA SNAKES A vs. BK TOROLA SNAKES B

10.kolo

30.1.2016 sportovní hala ZŠ B.Dvorského

1.zápas  107:12 ( 23:2  22:2  31:4  21:4)

2.zapas  99:18  ( 19:8  27:2  28:3  25:5)

V těchto dvou utkáních jsme nastoupili tak, jako před 14-ti dny proti soupeři o rok, až dva mladšímu.Změna však byla v tom, že jsme hráli s týmem našeho klubu. Výsledek i předváděná hra odpovídala především naší fyzické převaze a skutečnosti, že naši hráči hrají minibasketbal o 2 roky déle.Zápasy jsme zhodnotili s hráči v šatně po druhém utkání a plynule navázali přípravou na příští týden, kdy nás čeká kvalifikace o NF nedělním dopoledním tréninkem.

K soupeři si dovolíme pidotknout, že se jedná o tým, který se připravuje na NF U11, které se koná na naší domácí palubovce. Ve svém středu ma několik šikovných hráčů (asi tak 15 smile), avšak mimo již tradičně zajímavě hrajících hráčů (Bentkowski, Smejkal, Smažák P., Vilč,) nás nejvíce zaujal hráč ročníku 2006 č.7, který se nejen popral se svou šancí,kterou dostal, ale především s o několik decimetrů většími a mnoho kilogramů těžšími protihráči. Našemu soupeří v podobě naší mladší rezervy přejeme na NF hodně sportovního štěstí a sportovních úspěchů.

Hráli a bodovali : Mužík 1-3, Gengela 12-15, Vyroubal 6, Celerin 4-5, Vavrečka 12-3, Rotrekl 15-14, Palát 6-16, Džuberka 21-15, Augustin 10-4, Pavlovič 6-8, Hynčica 2-4, Leibner 18-6.

Trenéři

BK TOROLA SNAKES A vs. BK OPAVA B

9.kolo oblastního přeboru U12

16.1.2016 (sobota) sportovní hala ZŠ B. Dvorského

1. Zápas 107:29 (31:4 24:11 12:12 40:2)

2. Zápas    95:23 (27:5 21:4 15:10 18:4)

K dalším zápasům oblastního přeboru kategorie U12 na naši domácí palubovku k nám přijel tým mladíků ročníku 2005 a mladších z Opavy vedený trenéry Kamilem Vajdou a Petra Kubusovou.     

I přes své "mládí" předvedl soupeř množství pěkných "minibasketbalových" akcí, které sice neskončily všechny košem, ale byla radost se na ně dívat.

Pokud se jedná o náš tým, tak především první dvě základní sestavy v obou utkáních předvedly to co v posledním období trénujeme a to jednoduchý chlapecký basketbal 1-1 v útoku i v obraně. S ohledem na věk a aktuální fyzické dispozice soupeře jsme hráli na 3 pětky a v poslední čtvrtině vždy nastoupili ti, kteří si o to svým výkonem především v obranných činnostech řekli. 

K jednotlivým výkonům jsme se vyjádřili v kabině po zápase a teď nás zase nečeká nic jiného, než trénink, trénink a trénink pánové.

Závěrem se sluší poděkovat oběma táborům minibasketbalových příznivců, tedy těm hostujícím z Opavy i domácím z Ostravy (v tričkách BK Snakes Ostrava vám to opravdu sluší) . Byli jste vzorem pro své syny svým povzbuzováním a chováním, kdy jste je na rozdíl od mnohých jiných kategorií "nekoučovali" z hlediště a především to byly snad první zápasy sezóny, kdy se z hlediště neozvalo jediné "povzbuzení" rozhodčích a to platí i pro lavičky trenérů.  

Hráli a bodovali : Mužík 2-2, Mihál 12-nehrál, Gengela 4-6, Vyroubal 4-6, Celerin 2-2, Vavrečka 6-4, Rotrekl 10-13, Palát 18-14, Džubera 15-12, Augustin 2-2, Pavlovič 4-4, Hynčica 4, Leibner 16-12, Stankuš 4-8, Vidlář 10-6,

Trenéři

BK TOROLA SNAKES A vs. NH FLAMES OSTRAVA

10.1.2016 (neděle) Hala Tatran

1. Zápas 70:28 (26:6 13:12 14:4 20:6)

2. Zápas 101:42 (25:3 23:15 17:15 36:9

V neděli nás čekala dohrávka utkání s týmem NH FLAMES OSTRAVA. 

1.Zápas

Do první čtvrtiny prvního zápasu jsme ale vstoupili velmi špatně a chlapcům trvalo 3 minuty, než začali hrát svou hru. Nakonec jsme první čtvrtinu vyhráli v poměru 23:6. Další pětka byla připravena na to, že náskok musí ještě navýšit, abychom hráli ve větším klidu. To se ovšem nepovedlo a stále byl rozdíl pouhých 21 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme  začali opět dobře bránit a dostali jsme pouhé 4 body. Poslední čtvrtina už byla jen třešnička na dortu, kdy kluci opět velmi dobře bránili a pod košem kraloval Kuba Vidlář a z křídla se k němu připojil Tomáš Hrabec. Za zmínku stojí také výborný výkon Damiána Džubery, který soupeři vstřelil 19 bodů, ale hlavně skvěle ubránil hráče soupeře a měl několik zisků.

Hráli a bodovali : Džubera - 19, Hrabec 15, Rotrekl - 10, Vidlář - 7, Celerin - 5, Gengela - 4, Stankuš - 4, Leibner - 2, Palát - 2, Augustin - 2, Pavlovič, Mihál, Mužík, Vyroubal

2. Zápas

Do druhého zápasu jsme vstoupili již úplně jinak. Náš raketový vstup do zápasu byl velmi dobrý a trenér hostí si ve druhé minutě bral okamžitě oddechový čas. První čtvrtina skončila 25:3 a zápas byl skoro rozhodnut. Ve druhé čtvrtině jsme náskok ještě navýšili a své ukázal hlavně Patrik Pavlovič. Třetí čtvrtina skončila rozdílem pouhých dvou bodů, ale na hřiště se dostali všichni hráči z lavičky. V poslední čtvrté čtvrtině jsme náš náskok ještě navýšili a soupeře jsme nenechali téměř vyhodit míč ze zámezí. V tomto zápase se probudil Honza Leibner, který kraloval pod oběma koši a vtstřelil soupeři 35 bodů. V druhém zápase jsme předvedli daleko lepší výkon než v prvním zápase, hráči začali lépe bránit a hráli kolektivní minižákovský basketbal.

Hráli a bodovali: Leibner - 35, Pavlovič - 12, Džubera - 12, Vidlář - 11, Palát - 9, Vyroubal - 6, Rotrekl - 6, Hrabec - 4, Augustin - 2, Gengela - 2, Celerin - 2, Mužík, Mihál, Stankuš,

V obou zápasech jsme měli velkou míru neproměněných košů z bezprostřední blízkosti koše. Soupeř nám vstřelil více než polovinu bodů z trestných hodů a v normální hře nás neměl šanci přehrát. Musíme také pochválit rozhodčí, kteří oba dva zápasy odpískali s přehledem. Utkání oblastního přeboru jak víme pro nás nejsou aktuálně měřítkém výkonnostního růstu, potřebujeme se utkávat se soupeři, které průběžně potkáváme na zahraničních a domácích turnajích.

Trenéři.

Hodnocení turnaje X-MAS SNAKES CUP OSTRAVA 2015

Vrchol našeho basketbalového roku 2015 je za námi !

Turnaj X-MAS SNAKES CUP OSTRAVA 2015 nám přinesl vyrovnané zápasy plné napětí, radosti i zklamání.

Ještě jednou děkujeme všem rodičům za mimořádnou, až neskutečnou pomoc při zajištění organizace tohoto turnaje.

A nyní již k hodnocení jednotlivých zápasů.

1. Zápas BK SNAKES OSTRAVA - BŠ TYGŘI PRAHA

Do prvního utkání na turnaji jsme vstoupili velmi špatně.  První body jsme vstřelili až ve třetí minutě 1. čtvrtiny a to ze šestek. Nikdo z hráčů nebyl schopen ohrozit koš soupeře a zakončovat z bezprostřední blízkosti. V obraně jsme hořeli jako papír a na doskoku i s naší výškovou i hmotnostní přesilou jsme byli nuloví. Druhá pětka šla do zápasu s tím, že 9ti bodový náskok soupeře musí stáhnout. To se jim také povedlo a do druhého poločasu jsme šli pouze s 1 bodovým mankem. Bohužel ve třetí čtvrtině nám soupeř opět utekl na rozdíl 9ti bodů. Do 4. čtvrtiny jsme ke všemu ještě vstupovali s velkým počtem osobních chyb jednotlivých hráčů. V koncovce zápasu soupeř střílel 8 trestných hodů, my pouhé 3 a v konečném zúčtování jsme prohráli o 4 body. Soupeř byl daleko běhavější než náš tým, což nám především v první čtvrtině činilo velké problémy.

2. Zápas BK SNAKES OSTRAVA - ŠOPROŇ SPORTISKOLA

Do druhého zápasu jsme vstoupili již lépe, hráči si začali být více jistí při střelbě z podkoše, založení rychlého protiútoku a také na doskoku a po 1. čtvrtině byl stav zápasu 14:14. Bohužel druhé pětka nedokázala udržet nasazenou laťku a 2. čtvrtinu prohrála o 12 bodů. Tento náskok si již soupeř nenechal utéct a zápas dovedl do vítězného konce. Musím také zmínit, že tým Šoproně je velmi kvalitní, ale na druhou stranu je tpotřeba podotknout, že nás porazili dvě individuality a to hráči s šíslem 5 a 6 , kteří na rozehrávce odváděli výkon na nejž naši svěřenci doposud nedosahují.

3. Zápas BK SNAKES OSTRAVA - BK INTER BRATISLAVA

Ve třetím utkání jsme nastoupili proti mistrům ze Slovenska - BK INTER BRATISLAVA. Tento tým již známe dobře z předešlých turnajů a opět jsme čekali velmi vyrovnaný souboj. Vyrovnaný souboj to byl bohužel jen první tři minuty. Tým hostí nás předčil ve všech dovednostech jednotlivce. Měl opět dva vynikající rozehrávače v každé pětce, kteří si řídili hru a určovali tempo zápasu. Ačkoli jsme byli daleko vyšší, tak nás soupeř na doskoku přeskákal a jsme velmi zklamáni z výkonu všech hráčů. Ani jeden hráč nebyl schopen zvednout prapor a táhnout tým dopředu. Předvedená hra byla velmi špatná a soupeř zaslouženě vyhrál.

4. Zápas BK SNAKES OSTRAVA -  SOKOL PRAŽSKÝ

Čtvrtým zápasem pro nás na turnaji bylo čtvrtfinále. Střetli jsme se s týmem sSokola Pražského, který jsme těsně porazili na Victoria Cupu v Žilině. Věděli jsme, že tento zápas nebude vůbec jednoduchý, ale věřil jsem klukům, že se semknou jako tým a zápas dotáhneme do vítězného konce. Bohužel opak je pravdou. Do první čtvrtiny jsme vstoupili katastrofálně a po první osmiminutovce jsme prohrávali o 13 bodů. Ve druhé čtvrtině náskok ještě narostl a výkon kluků byl velmi špatný. Po přestávce jsme šli do toho, že tento zápas ještě otočíme, jelikož se nám to už jednou s tímto týmem podařilo. Ve třetí čtvrtině se kluci najednou probrali, začali hrát pěkný kolektivní  minibasketbal a také lavička ožila. Po třetí čtvrtině, kterou jsme vyhráli 24:7 jsme rázem vedli o 2 body a byli jsme opět ve hře o vítězství. Zápas byl dramatický až do konce. Bohužel jsme jej nedokázali dotáhnout a prohráli jsme 67:70. Jen pro zajímavost v zápase jsme vystřelili 54 šestek, z toho jsme dali 29. Procentuální úspěšnost byla 53%, což je bohužel špatné a kromě bojovnosti tento zápas rozhodli šestky.

5. Zápas BK SNAKES OSTRAVA - BK PŘÍBOR

Do pátého utkání jsme šli s tím, že už musíme urvat výhru na domácím turnaji. To se také povedlo. V tomto zápase jsme se střetli s naším krajským soupeřem z Přiboru. Od začátku první čtvrtiny jsme diktovali tempo a předvedená hra, začala být i k dívání. Bohužel i v zápase, ve kterém jsme vedli už o více jak 20 bodů, si nemohli zahrát střídající hráči. Po vystřídání na naší straně šel Příbor okamžitě po nás a náskok stahoval. V konečném výsledku jsme vyhráli  76:50. Příbor má velmi dobré hráče, kteří dokáží znepříjemnit zápas každému týmu.

6. Zápas BK SNAKES OSTRAVA - MBK VICTORIA ŽILINA

Zápas o 6. místo jsme odehráli proti týmu ze Žiliny. Soupeř nám měl co vracet z minulého turnaje, kde jsme jej porazili o více jak 20 bodů. Hráči byli odhodláni vyhrát a zahrát si pěkný basketbal. Bohužel, odhodlání nestačilo a v průběhu zápasu přestali hrát jak rozehrávači tak i podkošoví hráči. Úspěšnost střelby z podkoše byla mizerná, doskoky skoro žádné a předvedená hra strašidelná. Žilina nás nepřehrála svými dovednostmi, ale bojovností !! V koncovce nás porazili o pouhý bod.

Slovo závěrem:

Takové zápasy jako na turnaji potřebují naši hráči absolvovat velmi často. Jen ponaučení z těchto zápasů může náš tým a trenéry posunout dále.

Trenéři

BK TOROLA SNAKES A vs. BK KRNOV

5.12.2015 (sobota)Hala ZŠ B. Dvorského Ostrava

1. zápas 112:11 (37:0 25:4 28:0 22:7)

2. zápas 112:11 (34:2 34:0 16:8 28:1)

V sobotu k nám přijel soupeř z Krnova. Soupeř byl daleko menší a naši kluci převyšovali soupeře jak výškově tak i fyzicky. Do hry se zapojilo všech 13 hráčů, kteří na zápase byli a všichni hráči v obou utkáních skórovali z toho v prvním zápase 5 hráčů a ve druhém zápase 6 hráčů mělo na kontě dvouciferný počet bodů. A když už se bavíme o bodech, tak už v týmu máme tradičního střelce stého bodu a tím je TOMÁŠ PALÁT, který trefil stovku v obou utkáních a celkově je to již jeho 4. stovka v této sezóně!!! Tomáši GRATULUJEME smile S předvedenou hrou jsem velmi spokojen, hlavně ve druhém zápase, kdy kluci začali střílet kolem bedny z výskoku s velmi dobrou úspěšností. Nebyla to žádná náhoda, ale pěkně provedené střely !!

Hráli a bodovali: Mužík(6-5), Mihál(2-4), Ritz(5-4), Melichar(4-6), Celerin(18-8), Vavrečka(8-6), Rotrekl(10-16), Palát(6-6), Džubera(10-10), Pavlovič(12-10), Hynčica(4-6),       Leibner(15-12) Vidlář(12-16) 

BK TOROLA SNAKES A vs. TJ GYMNÁZIUM HLADNOV

22.11.2015 (NEDĚLE) - Hala Gymnázium Hladnov

1. Zápas 99:53 (23:10 28:14 26:10 19:22)

2. Zápas 125:21 (36:6 32:6 35:5 22:4)

V neděli 22.11.2015 jsme jeli hrát zápasy k našim soupeřům z Ostravy, tentokrát na Hladnov. Na zápas bylo nominováno 16 hráčů, ale z důvodu nemocnosti se nás sešlo pouze 13. Věděli jsme, že soupeře nesmíme podcenit a pokud začneme hrát náš basketbal od první čtvrtiny, nemáme co řešit. Tak se také stalo, tempo hry jsme od první minuty určovali my  a soupeř se pouze díval jak mu sázíme koš za košem. Jediná věc z čeho jsme zklamaní je ta, že kluci nepřišli na to, že Hladnov neumí hrát nic jiného než přehoz a proto jsme také v prvním zápase dostali 53 bodů. Záměrně jsme klukům do toho nevstupovali, protože jsme věděli, že zápas vyhrajeme a čekali jsme, zda na to přijdou sami. Do druhého zápsu jsme vstoupili s tím že, soupeř nám dá co nejméně bodů a my jich co nejvíce nastřílíme. To se povedlo. Velkou zásluhu na tom měla podkošová dvojice LEIBNER - VIDLÁŘ, která kralovala pod oběma koši. Všichni chlapci dostali vysokou minutáž na hřišti a střídání vypadalo jako v házené. 

Hráli a bodovali Mužík (12-2), Mihál(-6), Gengela(2-2), Celerin(2-8), Vavrečka(8-2), Rotrekl(16-4), Palát(11-16), Džubera(3-6), Augustin(2-4), Pavlovič(2-6), Hynčica (8-4), Leibner(15-24), Vidlář(14-33)

Trenéři

BK TOROLA SNAKES A VS. BK OPAVA A

14.11.2015 (sobota) Hala ZŠ B. Dvorského Ostrava

1. zápas 86:16 (23:5 22:2 22:6 19:3)

2. zápas 102: 10 (25:4 19:2 24:2 34:2)

V sobotu 14.11.2015 jsme před polednem začali hrát první zápas s BK Opava A. Opava A byla pro nás silnější soupeř než v předešlém dni Havířov, ale i přesto jsme tempo hry určovali my. Všichni hráči dostali vysokou minutáž na hřišti a předváděli pěkný minižákovský basket. Všichni hráči hráli dobře, ale za vyzdvihnutí stojí výkon Paloně, Kuby malého, Dalise a Kuby velkého a Matýska.

Hráli a bodovali: Mužík(2-11), Mihál(-), Gengela(-2), Vyroubal(6-6), Celerin(2-6), Vavrečka(6-6), Rotrekl(12-7), Palát(14-25), Augustin(5-4), Hynčica(10-8), Leibner(9-14), Vidlář (18-13) Melichar(2-)

Trenéři

BK TOROLA SNAKES A vs. TJ START HAVÍŘOV

13.11.2015 (pátek) ZŠ Marušky Kudeříkové Havířově

1. Zápas 130:11 (34:2 37:2 24:7 35:0)

2. Zápas 102:8 (19:4 22:4 38:0 23:0)

Psal se pátek 13.11.2015 a my jsme vyjeli hrát dohrávku 4. kola do Havířova. V Havířově nás uvítala stará tělocvična základní školy Kudeříkové, kde své vyhrocené zápasy s Havířovem pamatuje jak mladý trenér v roli hráče, tak i starší trenér jako zarytý fanoušek. Do prvního zápasu jsme šli s tím, že chceme vycházet z tvrdé obrany po celém hřišti a zakončovat z besprostřední blízkosti koše. To se povedlo a po první čtvrtině jsme vedli 34:2. Hráči se v každé čtvrtině dostávali rychle do rotace a tempo udržovali po celý průběh zápasu. Ve druhém zápasu jsme již hráli na 3 pětky a každý z hráčů dostal svou minutáž na hřišti. Za zmínku stoj to, že ve 3 čtvrtinách z 8 jsme nedostali ani bod. V týmu Havířova nastoupil Bořek Klát, který minulý rok odehrával zápasy i za náš tým a také on byl jediným hráčem, který držel Havířov ve hře. Ve druhém zápasu po domluvě trenérů se hrálo na hrubý čas a i přesto skóre překročilo sto bodovou hranici ! 

Hráli a bodovali: Mužík(8-2), Mihál(6-3), Gengela(12-8-), Vyroubal(8-8), Celerin(12-2), Vavrečka(6-nehrál), Rotrekl(10-10), Palát(4-12), Augustin(2-17), Hynčica(10-6), Leibner(27-11), Hrabec(8-8), Stankuš(6-5), Vidlář(3-4), Melichar(8-4)

Trenéři

VICTORIA CUP ŽILINA 23.-25.10.2015

Zhodnocení naší účasti na turnaji  kategorie U12 (ročník 2004 a mladší) v Žilině s názvem VICTORIA CUP ŽILINA 2015.

Jménem TABKSO (Tisková Agentura Basketbalového Klubu Snakes Ostrava), nezaměňovat s TASS (Tisková Agentura Sovětského Svazu) jsme zplnomocněni prohlásit :

 21.10.2015 středa

– hala Dvorského – nominace se téměř hroutí – Mates má rýmečku a kašlíček

- hala Dvorského – nominace okamžitě doplněna – jede Ondra Marek……

- se svolením šéftrenéra Dušana Hrdličky věnujeme závěr tréninku hře…..

- trenéři si zapomněli píšťalku, akce přerušují voláním „hej“………    

- samotná hra vypadá strašidelně…………

- teď již s tím nic neuděláme…………..

- trenérů se zmocňuje nervozita……………

 22.10.2015 čtvrtek

– čekáme další telefonáty, kdo má teplotku, bebí a další neduhy………

- uleháme bez jediného rodičovského telefonátu, avšak nejásáme…….

- odjezd na turnaj do Polska přesně před měsícem je nám varováním……..

- v den odjezdu -5 hráčů straší dodnes…………   

- do mailové pošty ani nejdeme, co nečteme se přece nedozvíme……..

 

23.10.2015 pátek

– nominace je jasná, jede 15 hráčů a 2 trenéři……..

- sraz na nádraží stihnou všichni, skoro všichni dokonce včas …………

- nevadí žlutý vlak vezoucí z Prahy do Košic pro hráče zakázané sushi má stejně zpoždění 20-30 minut…….

-zpoždění není jediným problémem žlutého vlaku, neznámí lidé našim hráčům zasedli zaplacená místa …….

-vlídné slovo a milý pohled staršího trenéra dělá z „našeho“ kupé okamžitě prázdnou zónu……

-chlapci i trenéři konečně sedí a jedou………

-balené syrové sušené maso zakoupené některými z hráčů snad bude mít své účinky…….

(koupili si Velký Jan a Velký Kuba)

-se zpožděním dojíždíme do Žiliny i na úvodní ceremoniál……..

-pořadatel na nás čeká……..

- zahájení je velmi pěkné a při naší hymně je i slza v oku……….     

- ve 14:30 nastupujeme proti Písku……

- vedeme, vedeme, vedeme, vyhráváme….UFF

- čekáme na další zápas……….

-je 17:30 a náš tým poprvé ve svém herním životě nastupuje proti Sokolu Pražskému…    

-prohráváme, vedeme, prohráváme, prohráváme a……Vítězíme…….

-někteří nám opět nevěřili, že Zdenku ??, ale týmový duch a síla jednotlivců  zvítězila nad velmi silným týmem z Prahy…………    

-Večeře je výborná, rybí filé, opečený brambor, okurkový salát, banán……

-Následuje přesun na ubytování………    

-Po ulehnutí hráčů začíná skvělá trenérská rada, kdy je to opravdu jen a jen o basketbalu, prostě super……..

-trenér Písku nám oznamuje, že jednomu z našich hráčů je špatně…..

-zjišťujeme, že Paloňovi něco nesedlo a je z toho pjů..j

-kontrola v podobě Zdeňka a Kamilovců probíhá celou noc

    

24.10.2015 sobota

– vstáváme, snídáme v místě ubytování z nabídky „slovenských“ stolů a jedeme na halu miestnou MHD Žilina….

- těsně před odchodem z recepce internátu se Malý Kubík svěřuje trenérům, že rodiče mu nechávají před cestou

ven vždy přezout bačkůrky, i trenéři uznávají, že kroksy k zimní péřové bundě prostě nepatří

- pacient Tomáš Paloň je převážen samostatně na halu rodiči hráčů……..

- tatínek si Toma odváží domů i s cestovním pasem (viz. níže)……………

- do místa utkání nečekaně přijíždí Mates s rodinou a především s dresem a obuví na hru zvanou basketbal……  

- všichni jsou zaskočeni………

- tedy vyjma trenérů………

- Mates je totiž zcela zdráv……….

- být nominován za Snakes Ostrava to je ten nejlepší lék……….

-11:30 nastupujeme proti oslabenému mistru SVK Interu………

- vedeme,vedeme,vedeme, vyhráváme

- oběd opět skvělý, zeleninová polévka, plátek masa, rýže (skvělá), salát, jablko….

- 13:45 za doprovodu Matesovy šikovnější sestry Áďi, matesovy maminky a  tatínka míříme na prohlídku historického centra Žiliny……

- slečna sprievodkyňa je skvelá, chlapci jsou rovněž skvělí, rozumí totiž slovensky…

- nejprve se jde na nejvyšší věž v Žilině….

- u katedrály asistujeme u pravé slovenské svatby s cimbálovou muzikou…..

- následuje poslech zvonkohry na náměstí……….

- poté trenérem starším slíbená a placená zdravá svačinka u MC Donalds (hambáč a hrancle)…, vše bez kečupu a majonézy  

- nalezneme Velkého Jena, který se nám zasekl na WC a odcházíme vstříc dalšímu utkání, tentokrát s ohnivými Huny z maďarské Šoproně

- 17:30 nastupujeme proti Šoproňi……

- vedeme, vedeme, vedeme, vyhráváme

- jdeme na večeři, opět byla skvělá, jen si nepamatuji co na ní bylo ???.......

- odehrávají se basketbalové dovednostní soutěže, v ničem nevítězíme…….

- úkol trenérů zní jasně, zítra dobudeme svou hrou Žilinu a snad z toho bude zlato..

- odjíždíme na ubytování, MHD Žilina je daleko čístčí než MHD Ostrava…..

- večerka je posunuta na 23:00 hod.

- 23:01 všichni tvrdě spí, nebo to alespoň předstírají…………..

 

25.10.2015 neděle

–je 03:00 hod., budíme všechny hráče……

- je potřeba hráčům sdělit, aby si přetočili hodinky zpět na 02:00 hod……

- zjišťujeme, že hodinky má jen Damoš, mobil již standardně nikdo………

- opět uleháme a na snídani jdeme v 08:30 nového (09:30 starého) času…

- při balení kufrů a tašek do vozidel rodičů se některým dospělým zdá, žetoho kluci mají málo……..       

-rodiče mají pravdu, Riči si zapomněl na pokoji šátek………

- příjezd na halu, převlečení se do žlutých dresů a  čekání na zápas………..

- čekání nám zkracuje zápas mezi Interem a Pískem a také příjezd rodičů…

- polovina ochozu je obsazena dospělými i dětmi v barvách Snakes Ostrava..

- 15 minut před zápasem končí „válečná“ porada………..

- nastupujeme do zápasu…….

- vyhráváme rozskok……….

- vedeme, vedeme, vedeme a vyhráváme

- opakování ceremoniálu nežádáme, domácí trenér a ředitel turnaje v jedné  osobě Josef Kern  předává společně

s dalšími dobrovolníky našemu týmu medaile, pohár,upomínkové předměty, turnajová trika a plno dalších

krásných drobností

- máme jistotu v nejlepší 5 turnaje, Ben si místo ohlídal před dotírajícím Matesem…

- máme překvapivě i MVP – o tom, že jím bude Velký Jan jsme opravdu, ale opravdu nevěděli………….

-krásná společná fotka všech týmů………

- jdeme na oběd – vývar, pečené kuřecí stehno, rýže, kompot, mandarinka…….

- jedeme domů…………

- jsme konečně doma…………..

- bavíme se se „zbytkem“ rodiny………

- o čem ?..........

- o basketbalu, trenéři se vrátili ze Žiliny a dcera (sestra) se vrátila z Brna a Kyjova…

            

26.10.2015 pondělí

– starší trenér má volno a tak se pro změnu věnuje basketbalu…..                            

- mladší trenér, kterého starší stále živí, šatí a ubytovává, musí jít studovat…..

- hala Dvorského – opět trénujeme….a proč..?

- abychom příště, byli ještě lepší ………..      

 Závěrem si dovolíme konstatovat, že se jednalo z našeho pohledu o nejlépe organizačně zajištěný turnaj, který jsme doposud za krátkou kariéru našeho týmu U12A navštívili (3 x zahraniční turnaj, 5 x v Ostravě), kdy tým „domácích dobrovolníků“ v čele s hlavním organizátorem a ředitelem v jedné osobě Jozefem Kernem, připravil skvělé, téměř domácí podmínky všem zúčastněným týmům. Problémy (a že jich jistě nebylo málo) zvládali všichni s úsměvem na rtech  a to vše bylo podpořeno krásným zahajovacím ceremoniálem (tady jen postesk nad tím, že většina hochů ze všech týmů si při státních hymnách myslela to samé co herec Macháček ve filmu Samotáři „…..dobrá písnička, někde jsem to už slyšel……“, ale jak se mám při hymně chovat, to jsem se zatím nenaučil, aneb další úkol pro trenéry – koukněte na video ze zahajovacího ceremoniálu), množstvím kvalitních zápasů v průběhu 3 dnů, návštěvou centra města Žiliny s perfektním výkladem, skvělou trenérkou radou (jak se píše englicky „coach clinic“), kde se mluvilo o basketu,basketu a zase o basketu, krásnou sportovní halou jako vystřiženou z učebnice minibasketbalu, kvalitními výkony rozhodčích,  výborným stravováním, až po závěrečný ceremoniál, kdy bylo potřeba i tu malou nostalgickou slzičku zatlačit.

Mimo organizátorů, patří obrovské poděkování „našim rodičům“, tedy spíše rodičům našich hráčů, kteří ve velkém počtu neváhali a přijeli náš tým podpořit. Mnozí tomu obětovali i celý víkend, někteří nedělní husu u babičky. Opět jste byli v hledišti nejvíce slyšet a vidět (trika SNAKES a výška Pavla Džubery jsou nepřehlédnutelné, aneb kdo nemá triko, není SNAKES). Euforie po závěrečném zápase dosáhla takových rozměrů, že jsme všichni (rodiče, hráči i trenéři) opojeni nealkoholickým šampaňským zapomněli na to podstatné – rozdat dětem cestovní pasy a další dokumenty a tak se roztříštěný konvoj 11 osobních motorových vozidel vydal vstříc slovensko-českým (slezskomoravským) hranicím s pocitem „chytnou-nechytnou“, „propašuji své  i cizí dítě – nebo ne?“, prostě malá česko-slovenská imigrační vlna, tentokrát v podání našeho týmu.

Co říci závěrem ?

VICTORIA CUP ŽILINA 2015 je za námi, krásné zážitky a pocity nám zůstanou, ale již teď se všichni můžeme těšit na turnaj stejné kategorie, tentokrát v Ostravě ve dnech předvánočních (18.12.-20.12.2015) pod názvem  X-MAS SNAKES CUP OSTRAVA 2015.

A hlavně, na tomto turnaji jsme opět viděli, kam by měla směřovat práce nás trenérů a kam by mělo směřovat snažení hráčů našeho týmu. Vítězství v turnaji je krásná věc, ale těch týmových i osobních chyb, které jsme udělali a nedostatků, které  jsme viděli, bylo přece jen dost a dost.

Trenéři    

BK TOROLA SNAKES OSTRAVA A vs. BK OPAVA B (2005)

10.10.2015 (sobota) Sportovní hala Opava

1. zápas 47:25 (9:9 14:9 12:4 12:3) TH 14/7 !!

2. zápas 59:26 (20:5 13:4 16:4 10:13) TH 17/7 !!!

Po včerejší předehrávce s našim B týmem ročníku 2005, nás čekalo utkání se stejně starými chlapci klubu BK Opava s označením "B". Ve 12:45 sobotního odpoledne nás přivítala krásná opavská hala s příjemným trenérem soupeřů Kamilem Vajdou a povzbuzujícím publikem na obou stranách. Chlapci Opavy jsou malí, ale šikovní. U nás dostali šanci především hráči z lavičky, kdy každý si se svou minutáží naložil po svém. Zápasy nám ukázaly naše slabiny i silné stránky. Pochvalu si za výjezd do Opavy zaslouží nejen skvělí rodiče, ale i následující hráči: Velký Honza, velký Kuba, Mates, Paloň a za určité basketbalové okamžiky malý Kuba, Celi, Damián. Z nováčků se nejlépe projevuje Paťa Pavlovič. V pondělí se na všechny těšíme na tréninku. 

Hráli a bodovali: Mužík 8-4, Pavlovič 3-3, Rotrekl 6-11, Vidlář 8-12, Celerin 2-9, Palát 7-6, Vavrečka 2-4, Džubera --10, Leibner 11- druhý nehrál, Mališ, Melichar, Gengela, Hynčica

BK TOROLA SNAKES A vs. BK TOROLA SNAKES B

Předehrávka 3. kola OP U-12 (9.10.2015)

1. zápas  78:32

2. zápas  56:24

V tomto dvojutkání zvítězila pouze výšková převaha a hmotnost. Standardní výkon předvedl pouze Jakub Vidlář a Petr Celerin. Omluvou není ani skutečnost, že nenastoupilo několik hráčů základní sestavy. Utkání ukázalo,že musíme ještě více pilovat individuální činnosti. 

Trenéři

WIELICZKA CUP 2015 25.-27.9.2015

Je 8:00 hod. pátek 25.9.2015 a do autobusu řízeného "naszim kierowcem" Lukášem, vyvedeném v červenobílých barvách s nápisem HASIČI a majákem na střeše nastupují nejprve na určeném místě v Příboře naši "úhlavní rivalové" hráči BK Příbor vedení jejich coachem Mirkem Slovákem. Je 8:20 hod. pátek 25.9.2015 a do téhož autobusu na parkovišti u restaurace DAKOTA v Bělském lese nastupuje  15 "wenži" (pro neznalé "hadi" jak nám v Polsku říkali, ale daleko něžněji, než jeden "dávný přítel" z NH Ostrava) a jejich dva trenéři Kamilové. Už ani nevíme kdo, ale někdo použil větu z legendární české komedie "S Tebou mě baví svět" a to "....přátelé, kamarádi, my Vám ty medaile přivezeme". Cesta je zcela bezproblémová a trenéři hlavy hráčů resp. jejich přemýšleni nezatěžují informací, že řidič Lukáš a druhý řidič našeho autobusu velmi příjemná Lukášova "žona", běžně jezdí do Chorvatska přes Gdaňsk a tak tiše doufáme, že do Wieliczky nepojedeme přes Berlín. (více jen pro uši rodičů na příští rodičovské schůzce)smile Cesta příjemně ubíhá a kluci obou týmů se postupně seznamují. Do místa určení přijíždíme 1,5 hodiny před naším prvním utkáním a všichni "chlapi" i jediná žena v našem autobusu při zastavení vypouštějí slova obdivu "óóóó". "áááhh" "uuuufff", jako když vidí směčovat odchovance našich klubů BK Příbor a BK Snakes Ostrava Jena Veselého ml. do koše. Takový komplex "studentský kampus" snad vyjma školy postavené v Čechách miliardářem Kelnerem jsme nikde neviděli a nepředpokládám, že uvidíme.

Letecký pohled :

https://www.youtube.com/watch?v=Qimj5Bxl46M

a ještě jedna informace o škole z polské TV (vydržte sledovat je tam i záběr na krásnou aulu a hlavně na sportovní halu) :

https://www.youtube.com/watch?v=YDAYNoSTPYE

odkaz na facebook, kde jsou i fotky a informace z turnaje :

https://www.facebook.com/Kampus-Wielicki-1402436149991871/timeline/  

Ujímají se nás příjemní pořadatelé-pořadatelky a po vyřízení základních formalit přichází to, proč jsme zde. 3 dny plné minibasketbalu. Náš pobyt na turnaji můžeme popsat následovně : ubytování-zábava-zápasy-zábava-jídlo-spánek-zápasy-zábava. Z důvodu špatného počasí jsme bohužel nemohli jít na žádný výlet, ale nikomu to ani nepřijde, protože jsme 3 dny žili v zázračném světě "minikošíkové". Pořadatelé společně s našim starým známým kamarádem ZIBIM (Zbyszek Bytomski) připravili pro děti, trenéry i rodiče a další navštěvníky takovou show,zázemí a přátelskou atmosféru, že se nám v neděli ani nechtělo domů.

Tento turnaj, kde chyběly jen 2 z nejlepších polských týmů ročníku 2004 (a neoficiálně se hovořilo o mistrovství Polska - v Polsku se totiž hraje mistrovství až do katagorie U14), byl pravým opakem proti mnohým NF v České republice, kde polovina týmů po skončení odjíždí nazlobená a ta druhá polovina se spolu nebaví. Zde se při rozloučení bez rozdílu objímali trenéři, hráči, rodiče, starosta města, zástupce krajského hejtmana (wojewodstwa) a zástupce šéfa basketbalového svazu. Všichni si slíbili, že se za rok sejdeme znovu a mezi tím, že se budeme potkávat na dalších turnajích. 

Prostě ve Wieliczce bylo skvělesmile

K výsledkům sportovním :  Každý náš zápas na turnaji byl jiný, každopádně je potřeba říci, že všichni soupeři byli na vyšší úrovni, než týmy (vyjma BK Příbor), které máme šanci od minulé sezóny potkávat v našem kraji. Z pohledu nás trenérů jsme nejpovedeněji zahráli proti Polonii Warszawa, kdy jsme hráli takovou obranu, že klukům nebylo do 3/4 co vytknout a náš tým měl za předváděný výkon potlesk na otevřené scéně nejen od rodičů všech týmů, ale i od přítomných trenérů (tedy vyjma trenéra Polonie, který nás pochválil až po utkání smile).Jediná prohra v turnaji s týmem NOBLISCI Wielichowo, byla zapříčiněna několika faktory (kdo viděl jistě potvrdí) :

1. soupeř byl prostě lepší

2. soupeř měl několik individualit a ty zápas rozhodly (prostě se nebáli)

3. soupeř měl hráče č.15 (o půl havy vyšší než náš nejvyšší Honza Křenek a vážící dle trenérů jen 87 kg), který společně s trenéry a spoluhráči objevil       kouzlo clon a kouzlo zónové obrany. Prostě jen stál uprostřed oblouku pod košem a kařdý kdo najel "byl zabit". jeho 4 spoluhráči pak "okupovali" v     obraně "bednu" z vnitřní strany takovým způsobem,. že by se polští "žoldneře" za tento výkon nemuseli stydět. Bylo mi líto našich kluků, kteří se         chtěli vydat za svým hráčem, kterého měli střežit a hle najednou leželi na zemi s vytřeštěnými očima co, že se to stalo? No nic co by o bylo jak říkala     p. rozhodčí, vždyť ten hodný hoch s č. 15 jen postavil maličkou cloničku a trošičku vystčil kolénkosmile  

4. soupeř trénuje ve stejné sestavě od 1. třídy základní školy a všichni hráči jsou z jedné třídy (tedy cca 5 let), naši kluci 2 roky a 2 měsíce 

5. my jsme větší a silnější tým, jenže naše "opory" nechaly sebevědomí v šatně a na hřišti se z téměř všech hráčů stali podavači

6. jediný kdo snesl měřítko hratelnosti se soupeřem byl Honza Leibner, který nejen dřel a běhal, ale především hrál minibasketbal a používal vše co se    za prozatimní 2 roky tréninku naučil

7. Soupeř by sice tak jako tak v tomto utkání zvítězil,ale to co s námi prováděli rozhodčí na turnaji v Katovicích ve finále byl pouze lehký odvar toho co s     námi dvojice dámských rozhodčích provedla v tomto utkání. I trenéři soupeře je v průběhu utkání upozorňovali na to, že jsou schopni sn ámi hrát         vyrovnaně i bez jejich pomoci.   

Poslední utkání o 3.místo bylo reprízou našich kvalifikačních utkání a utkání z oblastního přeboru ze sezóny 214/2015. Neslo se však zcela v jiném, velmi přátelském duchu a je potřeba říci, že na obou stranách chybělo pár hráčů základních sestav pro nemoci a zranění. 3. místo je zasloužené i když jsme si mysleli na zlato. Medalile však z pohledu nás trenérů nejsou důležité, důležité jsou individuální dovednosti hráčů spojené v týmovou hru a týmového ducha, a jak nám mnozí polští trenéři řekli, náš tým nám závidí (a to je pro nás ješitné chlapy ta největší odměna)       

Nejlepším hráčem týmu byl za své výkony vybrán :  Damián Džubera č.15 alias (dle ZIBIHO( Damiáááán Džubééérkáááá

Do All-star byl vybrán z našeho týmu :  Jan Leibner č.23

Do All-star game byli za tým nominováni :  Tomáš Hrabec č.25 a Jan Leibner č.23

Vedením turnaje byli jako trenéři týmu Poludnia (Jihu) v All-star game vybráni :  oba Kamilové Vašťákové a Mirek Slovák z Příbora

K ostatním důležitým věcem z pohledu trenérů :  Nikdo se nijak vážně nezranil a nikdo není nemocen. Jak se zmiňujeme výše, z hlediska organizace pořadatelů turnaje vše nadmíru dobré, z hlediska chování a vystupování našich hráčů vše na min. 150 % (kluky chválili všichni nejen za sportovní výkony, ale za disciplinované a slušné vystupování, počínaje od sportoviště, přes jídelnu, až pod veškeré další prostory kampusu Wieliczkiego). Je to prostě reklama na BK Torola Snakes Ostrava, jaká má být a i díky tomu jsme v Polsku nadále v oblibě a jsme zváni na další a další turnaje (Wielichowo, Sierakow, Bialystok, Grojec, Katowice). Zároveň se nám na turnaj v prosinci přihlásilo tolik týmů, že pokud se nám letos turnaj podaří uspořádat v řádné kvalitě, pak příští rok nebude problém s pořádáním turnaje pro 12-16 kvalitních týmů. Kluci si našli nové kamarády ze všech týmů turnaje a hlavně zjistili, že i kluci z Příbora v čele s jejich trenérem jsou naprosto fajn a stejně "postiženi" minibasketbalem jako oni sami. My jako trenéři jsme si našli nové známe a kamarády a trávili jsme hodiny debatami o basketbalu v Česku (Moravě a Slezsku),Polsku a ve světě. Také jsme zjistili, že krásná sportovní hala (s palubovkou a 6 elektrickými stahovacími koši a 2 obrovskými tabulemi s časomírou), ve které se konaly všechny zápasy stála cca 17 mii. korun, kdy z této částky "pouze" 5,5 mil. platila škola a zbytek zaplatila EU a polský stát. Bude i u nás v Ostravě někdy taková hala ?

Výsledky našeho týmu :

1. Zápas: BK Snakes Ostrava - MOS Katowice 50:24

2. Zápas:  BK Snakes Ostrava - AZS Skierniwice 47:14

3. Zápas:  BK Snakes Ostrava - POLONIA Warszawa 56:24

4. Zápas - čtvrtfinále: BK Snakes Ostrava - REGIS Wieliczcka 57:36

5. Zápas - senifinále: BK Snakes Ostrava - NOBLIŚCI Wielichowo 40:55

6. Zápas - o 3. Místo: BK Snakes Ostrava - BK Příbor  48:26

Všechny informace k turnaji včetně videí a fotografií naleznete na tomto uvedeném odkazu (zelené odkazy FOTO ZIBI a FILMIKY ZIBI): http://www.skm.polskikosz.pl/news.php?readmore=2741

Kompletní foto,video a výsledky by měly být dle skvělého basketbalového "šílence" ZIBIHO doplněny do dne 30.9.2015.

Pozn. Posím Ty, kteří na turnaji byli a fotili (a např. p. Křenek již tak průběžně činí), aby jste nám zaslali odkazy na uložiště, kde budou fotografie z turnaje. Tento odkaz dáme na stránky týmu a klubu.

Trenéři

BK Torola Snakes A vs. BK NH Flames Ostrava

19.9.2015 (sobota) sportovní hala ZŠ Dvorského

1.utkání   59:17  (19:3 7:3 21:5 12:6)    TH  17/5  !! 

2.utkání   55:13  (10:2 12:6 18:3 15:2)  TH  22/6  !!!

V předehrávaném dvojutkání 1. kola oblastního přeboru oblasti SMO, jsme narazili v Ostravském derby na tým BK NH Flames Ostrava. S tímto týmem jsme se v přechozí sezóně potkávali pouze v rámci turnajů pořádaných klubem SBŠ Ostrava a vzájemná konfrontace v oblastním přeboru nám díky systému byla odepřena.

Čekali jsme proto já, hráči i rodiče, jaký tým proti nám v letošní sezóně nastoupí a jak dalece nás potrápí. Na počátku je potřeba říci, že je škoda neúčasti hráče soupeře Ondry Snopka (jen tak mimochodem pocházejícího z basketbalové rodiny Kovalských - děda Ondry mě trénoval a se strýcem Ondry jsem chvíli hrál v dorostech Baníku Ostrava), který by nás společně s hráčem soupeře č.10 Ervínem Gerö jistě trápili více, než se to soupeři dařilo v průběhu obou utkání. I přes naše jasná vítězství je tým BK NH Flames Ostrava dobře složen a je na něm vidět zlepšení od našich předchozích utkání . K soupeři závěrem jen to, že Ondrovi tímto přejeme brzké uzdravení.  

Náš tým střídal okamžiky minibasketbalové fantazie s propady do minibasketbalového peklasmile, kdy nadšení ze zbrusu nových basketbalových desek a košů opadlo ihned po zkušenosti, že se to prostě jinak odráží a pruží smile Co jsme pokazili a co se nám povedlo si řekneme na tréninku a krátce jsme si to řekli již v šatně. Potěšen jsem byl výkonem našeho lídra Matese, již po několikáté příjemně překvapil svou celoplošnou hrou a skórováním "tichá voda" hudebník Damián a u srdíčka mě hřály basketbalové dovednosti v útoku i obraně v provedení mini Malého Kuby (byť za cenu faulu, ale vždy se vrhl tam, kde byl míč a potlesk na otevřené scéně za akce pojď sem, kam jdeš??). Zklamání pro mě není výkon nikoho z hráčů, jen někteří potřebují prolomit smůlu a někteří (min. 2 a oni ví kteří) nám začali nosit nosánek nahoru - asi pod dojmem pokynu trenéra - "nedívej se při driblinku na balón".    

Závěrem ještě konstatování, že celé utkání jsme odehráli na 2 pětky a střídající hráče, tak jak ro vyžadují regule kvalifikace o NF. Oblastní přebor je umožněm hrát např. na jednu 5 (to jen pro neznalé regulí). Výrazně jsem spokojen s tím, že téměř všichni hráči, kteří nastoupili bodovali a Páťa nebodoval jen proto, že byl omezen dýchacími potížemi po nemoci. Trenéři, když prohrají v jakémkoliv sportu, konstatují, že jim chybělo štěstíčko a konkrétní hráč. Já si dovolím konstatovat, že i přes výhru nám ze základního kádru (co je však základní kádr, když všechny kluky bereme stejně) chyběli Benjo, Hraboš, Paloň, Ondra Velký, Ondra Malý a Ondra Marek, Křeňajs, Dalis a 2005 Beňtas, Smejky, Velký Smaži a další a další a...............

V utkáních hráli a bodovali : Víťas 4-7, Péťa 4-2, Dave 2-1, Velký Kuba 5-6, Honza 4-6, Riči 6-5, Malý Kuba 2-2, Mates 10-6, Ferry 3-8, Celli 7-3,Luky 4, Damoš 12-5, Paťas,     

K výkonu rozhodčích se obvykle nevyjadřuji, ale tentokrát si dovolím konstatovat, že Lukáš a Marek to odpískali zkušeně a s citem pro minibasketbal.

Samostatnou kapitolou byli opět fanoušci, kteří z obou stran přišli podpořit své ratolesti a jejich povzbuzování se neslo ve sportovním duchu, kdy mě obzvláště těší skutečnost, že se tleskalo i akcím soupeřů. To je velké ocenění pro hráče soupeřů a trenéry. Jen v tom hledišti bylo tentokrát nějak málo triček BK Snakes Ostrava (né osob, ale těch triček smile)

Trenér

MINI CUP 2015 OSTRAVA

Ve dnech 11.-13.9.2015 jsme se s našim týmem zúčastnili turnaje v minibasketbalu pod názvem MINI CUP Ostrava 2015. Turnaj pořádal dívčí basketbalový klub SBŠ Ostrava a nás na turnaji potkal bohužel jen jeden velmi kvalitní soupeř a to Inter Bratislava.

Výsledky v rámci základní části

BK Torola Snakes Ostrava U12A vs. BK Snakes FM    78:13      (28:1 17:5 17:3 16:4)

BK Torola Snakes Ostrava U12A vs Inter Bratislava   46:56 pp  (12:11 6:9 16:11 11:15 1:11)

BK Torola Snakes Ostrava U12A vs. Opava                7119      (26:5 21:2 8:8 16:4)

BK Torola Snakes Ostrava U12A vs. USK Praha          56:24     (19:6 9:10 16:5 12:8)

Finále

BK Torola Snakes Ostrava U12A vs. Inter Bratislava   53:29     (16:2 11:4 9:10 13:17)

Pořadí

1. BK Torola Snakes Ostrava U12A

2. Inter Bratislava

3. USK Praha

4. BK Snakes Frýdek-Místek

5. BK Opava

Příjemný turnaj z pohledu toho, že si zahráli dosytosti všichni nominovaní, příjemný turnaj z pohledu toho, že jsme narazili na soupeře, jakým byl Inter Bratislava, příjemný turnaj  z pohledu toho jaká jsou skvělá parta všichni kluci ze Snakes bez ohledu na to ve kterém městě trénují, příjemný turnaj s ohledem na skvělou partu rodičů-fanoušků naších hráčů,  pěkná a napínavá dvě utkání s Interem Bratislava, shoda trenéra s týmem, že nejlépe zahrál celý turnaj Velký Kuba a to je asi tak k tomuto turnaji vše co se dá říci. 

Trenér

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel osmnáct a devatenáct 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

CZ.BASKETBALL

Nadace ČEZ

Národní sportovní agentura

ARDON

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY