Mikulášská Snakes liga 2019

Dnešní středa patřila v Orlové basketbalu. Na Mikulášský turnaj přípravek dorazilo reprezentovat svoje školy celkem 6 družstev. Pro většinu malých baskeťáků to byly vůbec jejich první zápasy v životě. Nepřesnosti a nedostatky v technice byly nahrazeny snahou a bojovností. Všichni se budou určitě na trénincích zlepšovat a na dalších turnajích nám to předvedou. Dnes za svoje snažení dostal každý hráč od Mikuláše něco dobrého na zub a čert odešel s prázdným pytlem.

Děkuji všem rodičům a příbuzným hráčů za podporu a povzbuzování. Také děkuji trenérům a hráčům BK Snakes Orlová, kteří pomáhali s organizací turnaje.

Výsledky turnaje. Foto z turnaje na FB BK Snakes Orlová.

Vítězem Snakes ligy v Orlové 2018/2019 je ZŠ Ke Studánce!!!

Dnes kluci z basketbalových přípravek 1. až 3. tříd z pěti orlovských základních škol odehráli závěrečný turnaj Snakes ligy. Rozhodovalo se, kdo si odnese pohár pro vítěze a jak se rozdělí sady medailí. Dnešní turnaj se nejlépe povedl ZŠ Školní, která vyhrála všechny své zápasy. K vidění byla spousta pěkných basketbalových akcí a padalo hodně košů. Je vidět, že se všichni hráči za rok trénování zlepšili. Teď jen neusnout na vavřínech a pokračovat v tréninku i v další sezóně. Díky všem za pěknou sportovní atmosféru a děkuji trenérům a hráčům U13 BK Snakes Orlová za pomoc s organizací turnaje.

Foto z turnaje na FB BK Snakes Orlová

3. kolo Snakes ligy v Orlové 2018/2019

Středa 24.4. opět patřila basketbalu. Nejmladší orlovští baskeťáci z přípravek odehráli další turnaj Snakes ligy. Tentokrát se nejlépe povedl turnaj Studánce. Před závěrečným turnajem není nic rozhodnuto a o pohár a medaile bude ještě boj. Díky všem divákům za podporu hráčů.

Foto z turnaje na FB BK Snakes Orlová

2. kolo Snakes ligy v Orlové 2018/2019

Dnes proběhl na orlovském gymnáziu turnaj basketbalových přípravek kluků z 1. až 3. tříd. Oproti prvnímu turnaji, který jsme pojali mikulášsky svátečně, tentokrát kluci bojovali za svoje školy. Od tohoto turnaje se započítávají body do celkového pořadí Snakes ligy. Nasazení a zápal pro hru vítězily nad technickými nedokonalostmi. Je super. že každý z týmů aspoň jednou okusil pocit vítězství. Kaňkou turnaje byla pouze malá účast hráčů z přípravky ZŠ Karla Dvořáčka. Děkuji všem příchozím za podporu kluků, děkuji kolegům trenérům a hráčům týmu U13 BK Snakes Orlová za pomoc při organizaci turnaje. Do konce Snakes ligy zbývají ještě dva turnaje, takže komu se dnes nedařilo, příště to bude určitě lepší.

Foto z turnaje na FB BK Snakes Orlová

Mikulášská Snakes liga Orlová 2018

Letošní první turnaj jsme pojali netradičně. Nesoupeřili mezi sebou přípravky jednotlivých škol, ale všichni příchozí hráči si vylosovali barvu týmu a tak se kluci ze všech škol promíchali. Nebyly důležité výsledky, ale zápal a nasazení všech hráčů.
Díky všem rodičům, prarodičům a kamarádům za podporu kluků a také díky kolegům trenérům a klukům z hracích družstev U13 a U12 za pomoc s organizací turnaje.

Fotky jsou na našem FB.

3. kolo Snakes ligy 2017/2018

Ve středu 25.4.2018 bylo odehráno 3. kolo Snakes ligy. Na každý tým opět čekala porce čtyř utkání. Nejpočetněji byly zastoupeny přípravky ZŠ Školní, ZŠ Ke Studánce a ZŠ Mládí, málo dětí přišlo ze ZŠ Karla Dvořáčka a nejhorší účast měla ZŠ U Kapličky. Menší počet dětí se u Kapličky i Dvořáčka bohužel projevil narůstající únavou a také se to odrazilo v konečném pořadí turnaje.

Po tomto kole je jasné, že o celkové prvenství letošního ročníku Snakes ligy si to na závěrečném turnaji rozdají týmy Studánky a Školní. Jejich vzájemný zápas byl ozdobou turnaje a o výhře Studánky rozhodl jediný koš. O bronzové medaile se poperou zbývající tři školy a netroufám si odhadnout, jak to dopadne. Důležitější než výsledky bylo nasazení, bojovnost a zápal pro hru všech sportujících dětí. Je vidět posun ve zvládání basketbalových dovedností, i když pořád je co zlepšovat.

Děkuji všem, kteří přišli do hlediště podpořit své děti, děkuji kolegům trenérům a rozhodčím za pohodový průběh turnaje a také hráčům U12 (Kuba, Mates, Tibor a Tonda), kteří byli na lavičkách týmů jako trenéři.

Závěrečné 4. kolo je naplánováno na středu 30. května 2018.

Fotky z turnaje jsou na FB  BK Snakes Orlová.

2. kolo Snakes ligy 2017/2018

Středa 21.2.2018 patřila v Orlové basketbalu. Proběhlo 2. kolo turnaje přípravek, kterého se bohužel nemohlo kvůli řádícím nemocem zúčastnit hodně dětí. Všem marodům přeji rychlé uzdravení. Přesto všech pět orlovských škol vyslalo svoje družstva. Hrálo se opět systémem každý s každým, takže všechny týmy odehrály 4 utkání. Oproti prvnímu turnaji bylo vidět zlepšení zejména u letošních nováčků. Nasazení a bojovnost sice stále převládají nad zvládnutými basketbalovými dovednostmi, ale jsme teprve na začátku a učíme se. Tentokrát se nejvíce dařilo týmu ZŠ Školní, kterému se podařilo zvítězit ve všech zápasech. Příště to ale může být zase jinak.

Fotky z 2. kola Snakes ligy najdete na FB  BK Snakes Orlová

Mikulášská Snakes liga 2017

Letos nám termín Mikulášské Snakes ligy vyšel přímo na Mikuláše a byla radost pozorovat sportující děti, jak se prokousávají prvními krůčky basketbalu. První poločasy vždy odehráli úplní nováčci, kteří se s basketbalem seznámili teprve před pár týdny. Druhé poločasy hráli ti "zkušenější". Každý tým přípravky z pěti orlovských škol odehrál čtyři utkání. Z celkem deseti odehraných zápasů jen tři skončily vyšším rozdílem, ostatní byly nesmírně vyrovnané a dramatické. Všichni hráči i hráčky se snažili spoustě diváků ukázat, co se už naučili. Ve hře se samozřejmě objevily chybičky a nepřesnosti, ale to vůbec nevadí, aspoň se máme na trénincích co učit. Na příštím turnaji to bude lepší. Nedostaky v basketbalovém umění byly nahrazeny velkou bojovností všech dětí. Také za to byly všechny na závěr turnaje Mikulášem odměněny.

Dsc_0231

Děkuji všem rodičům a divákům za podporu malých basketbalistů a basketbalistek. A také děkuji všem, kteří mi pomáhali s organizací turnaje.

Závěrečné 4. kolo Snakes ligy za námi

Ve středu 31.5.2017 se na palubovce orlovského gymnázia uskutečnilo poslední kolo Snakes ligy ročníku 2016/2017. U mladších i u starších přípravek nebylo zatím o celkovém vítězi rozhodnuto, takže bylo o co hrát.

Turnaje mladších přípravek se tentokrát bohužel zúčastnilo méně dětí a to ze třech důvodů. Termín kolidoval se školou v přírodě na ZŠ Ke Studánce a na ZŠ Karla Dvořáčka. V tomto období je složité zvolit termín turnaje tak, aby se nepřekrýval s nějakou akcí aspoň jedné ze škol. Co je ovšem horší - ten druhý důvod - na turnaj se z Petřvaldu dostavili pouze 2 hráči a ostatní i přes přislíbenou účast nedorazili. Rodiče petřvaldských dětí, které na turnaji nebyly, by se nad sebou mohli trošku zamyslet. Třetím důvodem je na toto období dost omluvených nemocných hráčů a hráček. Těm přeji rychlé uzdravení.

Ale zpět k turnaji. Všechny zápasy mladších přípravek měly tentokrát jednoznačné výsledky a pohár a zlaté medaile si z rukou pana ředitele orlovského gymnázia Mgr. Pavla Kubínka převzali hráči ZŠ Školní, kteří ve finále porazili ZŠ Mládí. Všechny děti, které nastoupily k zápasům, předvedly velké zlepšení oproti prvnímu turnaji v prosinci. Je vidět, že se na svých trénincích v přípravkách snaží naučit co nejvíc z basketbalových základů.

Snakes liga Orlová

Turnaj starších přípravek splnil očekávání. Letošnímu ročníku jasně dominovala dvě družstva - ZŠ Školní a ZŠ Ke Studánce, která si to na posledním turnaji mezi sebou rozdala o celkového vítěze Snakes ligy. Jejich vzájemný zápas byl vrcholem celého ročníku a diváci odměnili všechny aktéry dlouhým potleskem. Nedá se říct, že vyhrál lepší tým, protože oba byly vyrovnané, ale šťastnější tým. A to byl tým ZŠ Školní, který porazil o jediný koš (26:24) Studánku. Na jedné straně obrovská radost, na druhé straně slzy. To je basketbal a emoce k němu patří. Ostatní zápasy dopadly víceméně podle papírových předpokladů, o celkové třetí místo se ve vzájemném utkání potkaly školy U Kapličky a Karla Dvořáčka, tentokrát byla lepší Kaplička a získala bronzové medaile. Pohár a medaile dětem předal prezident BK Snakes Mgr. Dušan Hrdlička, který pozorně sledoval oba turnaje. A jak se mu to líbilo? Byl spokojený s úrovní basketbalových dovedností všech dětí a nejvíc ho dostal, jako všechny diváky, zápas starších přípravek mezi Školní a Studánkou.

Snakes liga Orlová

V příští sezóně bude mít Snakes liga trošku jinou podobu. Vzhledem k tomu, že budoucí čtvrťáci i čtvrťačky, kteří se budou dál chtít věnovat basketu, budou mít možnost hrát v hracích družstvech BK Snakes Orlová (kluci) a SBŠ Orlová (holky), tak Snakes ligu budou hrát týmy škol složené z dětí 1. až 3. tříd. Stejně tak budou na všech školách probíhat i tréninky přípravek a hrací družstva budou mít svoje společné tréninky a hrát soutěž za Orlovou.

Všem hráčům a hráčkám z přípravek přeji na vysvědčení samé jedničky a užijte si krásné prázdniny.

Roman Vítek

 

3. kolo Snakes ligy

Zatím nejdramatičtější (u mladších přípravek) a nejpřekvapivější (u starších přípravek)

V tomto kole mladších přípravek jsme mohli sledovat spoustu hodně vyrovnaných utkání, kde se nedá říct, že by vyhrálo lepší družstvo, ale šťastnější družstvo. Malí baskeťáci a baskeťačky si nedarovali ani centimetr hřiště zadarmo. Vše vygradovalo ve finále mezi Školní a Mládím, které skončilo v normálním čase nerozhodně a muselo se prodlužovat. Vítěze měl určit "zlatý koš", tzn. který tým se první trefí do koše soupeře vítězí. Prodloužení bylo nekonečné, obě družstva měla hodně šancí rozhodnout, ale míči se košem propadnout nějak nechtělo ani na jedné straně. Zápas ukončila šťasná střela Ondry a radovaly se děti ze Školní.

U starších přípravek se zrodily velice překvapivé výsledky. Zatím suverénní tým Školní hned dvakrát klopýtl - remíza s Dvořáčkem a porážka se Studánkou. Družstvo Studánky vedené Matesem vyhrálo všechny zápasy a zdramatizovalo boj o pohár pro vítěze. Herně se zvedl tým Dvořáčka, bohužel se vůbec nedařilo Kapličce. Tentokrát se nezúčastnilo družstvo Petřvaldu, kde drtivá většina hráčů a hráček odjela na školu v přírodě.

O vítězích 2. ročníku Snakes ligy rozhodne až poslední turnaj. U mladších přípravek mají k získání poháru nejblíž týmy ZŠ Mládí a ZŠ Školní, ale bude to ještě hodně napínavé. U starších přípravek se o celkovém vítězi rozhodne mezi ZŠ Školní a ZŠ Ke Studánce, o bronzové medaile si to rozdají ZŠ U Kapličky a ZŠ Karla Dvořáčka. Ani v jednom případě si netroufám tipovat. Bude to boj.

Děkuji všem, kteří mi pomáhali s organizací a hladkým průběhem turnaje.

Roman Vítek

2. kolo Snakes ligy

Středa 22.2.2017 patřila v Orlové opět basketbalu. V hale gymnázia proběhlo 2. kolo Snakes ligy. Nejprve na palubovku vlétly mladší přípravky (1.-2. třída). Šest družstev bylo opět rozděleno do dvou skupin a na závěr se hrálo o umístění. Každý tým tedy sehrál 3 ukání a o překvapení nebyla nouze. Vítěz prvního kola ZŠ Karla Dvořáčka tentokrát skončil poslední. Minule poslední ZŠ Petřvald hrála finále a předposlední ZŠ Mládí dokonce v tomto turnaji zvítězila. Tím se nám pěkně srovnalo průběžné pořadí a celkového vítěze můžeme zatím jen tipovat. Letošní Snakes ligu může vyhrát každé ze šesti družstev. Snad trošku napoví příští turnaj.

To u starších přípravek (3.-4. třída) k žádnému překvapení nedošlo a výsledky prvního a druhého kola jsou skoro jako přes kopírák. Této kategorii letos dominuje ZŠ Školní, které na tomto turnaji byla trošku vyrovnaným soupeřem nakonec druhá ZŠ Ke Studánce. Zajímavý byl ještě souboj o třetí místo mezi Studánkou a Kapličkou, jinak ostatní zápasy končily dvouciferným rozdílem.

Snakes liga Orlová

Turnaje se zůčastnila skoro stovka malých basketbalistů a basketbalistek a všichni ukázali zase další zlepšení svých dovedností. Nikomu nechybělo správné nasazení a bojovnost, i když se právě nedařilo. Jedinou kaňkou byla malá účast u mladších přípravek z Petřvaldu. Tomuto družstvu, které nakonec prohrálo až ve finále, museli pomáhat hráči z orlovských škol, za což jim děkuji (Jirkovi, Nikolovi i Honzíkovi). Bohužel jsme se opět nesešli v plném počtu i díky doznívajícím onemocněním. Snad se nás na 3. kole sejde víc.

Poděkování patří také všem, kteří mi při organizaci turnaje pomáhali. Ještě jednou díky.

Roman Vítek

 

Mikulášská Snakes liga

Ve středu 14. prosince 2016 byla zahájena Snakes liga v Orlové prvním turnajem. Oproti loňskému ročníku se Snakes ligy zúčastnila družstva ZŠ Petřvald, kde nově vznikly přípravky na začátku tohoto školního roku. Turnaj 1. - 2. tříd tak letos hraje 6 týmů. Mrzí mě, že stejný počet týmů není i v turnaji 3. - 4. tříd, protože pro malý počet dětí byla zrušena přípravka v této kategorii na ZŠ Mládí.

Bohužel se z důvodu řádění bacilů nemohly zúčastnit úplně všechny děti, aly ty které hrály, předvedly divákům, co se už z basketbalu stihly naučit. Každý hráč či hráčka nastupovali ke každému utkání s velikým nasazením a touhou porazit soupeře. I když se, zvlášt u nejmenších, ve hře objevila spousta nepřesností a chybiček, tak se děti skvěle bavily. Každý byl na konci odměněn Mikulášem malým balíčkem.

Děkuji všem členům realizačního týmu za pomoc s organizací turnaje.

Roman Vítek

 

Snakes liga v Orlové

Skončil první ročník SNAKES ligy v Orlové

Ve středu 15. června 2016 se na orlovském gymnáziu odehrálo závěrečné 4. kolo Snakes ligy. Rozhodovalo se o vítězích i konečném pořadí celého ročníku 2015/2016 a to v obou kategoriích. V mladších přípravkách byla před tímto turnajem na prvních dvou místech průběžného pořadí družstva ZŠ Školní a ZŠ Karla Dvořáčka se stejným počtem bodů a čekalo se, že si to o celkové vítězství rozdají mezi sebou. U starších přípravek vstupovalo do turnaje na čele průběžného pořadí družstvo ZŠ Ke Studánce s náskokem tří bodů před družstvem ZŠ U Kapličky, takže celkový vítěz Snakes ligy také nebyl jasný.   

Už tradičně Snakes ligu zahájil turnaj přípravek 1. a 2. tříd. Od prvního zápasu potvrzoval roli velkého favorita tým ZŠ Školní. Naopak tým ZŠ Karla Dvořáčka v prvním utkání trošku překvapivě podlehl ZŠ Ke Studánce. Ve druhém utkání družstvo Školní přehrálo Studánku a když přípravka Dvořáčka jen remizovala se spojeným týmem škol ZŠ Mládí a ZŠ U Kapličky, bylo o celkovém vítězi Snakes ligy rozhodnuto. Svoji formu potvrdilo družstvo Školní i v posledním utkání a porazilo tým Dvořáčka, který tento turnaj nezastihl zrovna v nejlepší pohodě, když ze tří zápasů uhrál jen jednu remízu a dvakrát prohrál, stejně jako společné družstvo Mládí a Kapličky. S formou se naopak potkalo družstvo Studánky, které dokázalo dvakrát zvítězit a podlehlo jen ZŠ Školní.

Snakes liga Orlová

Snakes liga Orlová

Chtěl bych pochválit všechny hráče i hráčky z 1. a 2. tříd za jejich tréninkovou píli i bojovnost při zápasech. Když si vzpomenu na jejich první turnaj a srovnám to se závěrečným, tak u všech dětí bylo vidět, že se něco málo z basketbalových základů už naučily a dokázaly to ukázat při utkáních. Jen tak dál.

Snakes liga Orlová

Turnaj přípravek 3. a 4. tříd tentokrát ovládlo družstvo ZŠ Ke Studánce, i když ve svém druhém utkání jen remizovalo se stále se lepšícím družstvem ZŠ Mládí. Přípravka ZŠ U Kapličky, která měla před posledním turnajem ještě šanci na celkové vítězství ve Snakes lize, čekala na zaváhání Studánky, aby se mohlo rozhodnout v posledním utkání turnaje. Jejich vzájemný souboj však skončil suverénním vítězstvím Studánky. Velice zajímavý byl boj o bronzové medaile. Turnaj se vůbec nepovedl přípravce ZŠ Karla Dvořáčka, které odešlo třikrát poraženo a uhrálo jen jednu remízu s družstvem Mládí. To na posledním turnaji získalo o dva body víc než právě družstvo Dvořáčka a v celkovém součtu bodů ze čtyř turnajů měla tato družstva stejný počet 13. O umístění tedy rozhodly vzájemné zápasy těchto družstev ze všech turnajů. Z tohoto měření vyšlo o fous lépe družstvo Dvořáčka, když ze čtyř vzájemných zápasů dva vyhrálo, jedno utkání skončilo nerozhodně a jen jednou se z vítězství radovalo družstvo Mládí. I když se výsledkově i herně zlepšila i přípravka ZŠ Školní, tak to bohužel na celkové lepší než páté místo nestačilo.

Snakes liga Orlová

Na závěrečném vyhlášení výsledků Snakes ligy 2015/2016 předal vítězům obou kategorií pohár pan starosta Kuča a první tři družstva byla odměněna medailemi. A kdo na medaile nedosáhl, dostal aspoň malou sladkou odměnu.

Stejně jako jsem chválil děti z mladších přípravek, tak musím pochválit i hráče a hráčky přípravek starších. Za necelých deset měsíců od náborů do basketbalu a prvního seznamování se s tímto sportem, udělal každý, kdo poctivě trénoval, veliký pokrok.

Mám radost z toho, že se podařilo vytvořit v Orlové dvě družstva chlapců ročníků 2006 a 2007, která budou od příští sezóny pod hlavičkou Snakes reprezentovat Orlovou v soutěžích oblastního přeboru a jedno družstvo dívek (ve spolupráci s klubem SBŠ Ostrava), které už od února nastupovalo k soutěžním zápasům oblastního přeboru v nově vzniklé kategorii U10 a skončilo celkově na třetím místě v oblasti severomoravský kraj.

Všem dětem z basketbalových přípravek přeji pěkné vysvědčení a pohodové prázdniny.

Roman Vítek

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel patnáct a sedm 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

CZ.BASKETBALL

Nadace ČEZ

Národní sportovní agentura

ARDON

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY