Zhodnocení sezóny 2014/2015

Po svém návratu z basketbalové Francie, jsem dostal příležitost být u zrodu skvělé party lidí, která vznikla kolem Frýdecko-Místeckého basketu. Záměrně píšu lidí, protože nejen hráči a trenér dělají tým. Součástí týmu jsou v určitém slova smyslu také rodiče, kteří klukům vytvořili nejen fantastickou fanouškovskou základnu. Ale začněme pěkně od začátku.

K prvním zápasům jsme nastupovali s velkým otazníkem. Byla to naše první sezóna a tak jsme nevěděli co čekat od soupeřů a hlavně co čekat sami od sebe. Výhry v prvních zápasech, byť byly proti mladším soupeřům, nás nakoply a naše basketbalová snaha mohla začít. Začali jsme postupně pracovat na odstraňování základních chyb a naopak na zlepšování a prohlubování basketbalových dovedností.

Basket není ale jen o hře a proměňování košů, pracovali jsme na sobě také mimo hřiště. Jak si poskládat věci v šatně, jak po sobě uklidit i ten nejmenší papírek, jak pozdravit tohle nám už nedělá žádný problém. Také ve škole jsme začali „dřít“, protože basket je hra chytrých kluků, a dali si za cíl zlepšit si pololetní vysvědčení. Ale hlavně jsme se stali fajn partou, která si dokáže fandit i když se prohrává, která si dokáže pomoct, pochválit, ale také i zkritizovat jeden druhého.

Během celé sezóny jsme dokázali držet krok se všemi soupeři a každého jsme dokázali aspoň jednou porazit. Zahráli si všichni kluci a společně zatápěli „pod kotlem“ i zkušenějším soupeřům. Poctivé trénování přináší své ovoce.

V této sezóně jsme skončili na šestém místě, tedy v samotném středu tabulky. Pokud ale vydržíme trénovat ve stejném tempu a se stejným zapálením, máme nakročenu k mnohem lepšímu umístění a může se taky stát, že ani náš klubový A tým, který se zúčastnil letošního NF, nám bude leda tak dýchat na záda J.

Udělali jsme velký kus práce a ušli dlouhou cestu, nicméně ještě minimálně desetkrát tolik je teprve před námi. Takže s chutí a radostí do toho, půl je hotovo a v příští sezóně jdeme urvat umístění v první trojce tabulky!!!

Lukáš Peter

BK SNAKES FM vs SBŠ Ostrava

28.3.2015, Sportovní hala ZŠ B. Dvorského

1.zápas 64:41 

2.zápas 51:36 

Do dnešního zápasu proti děvčatům kluci nastupovali s odhodláním vrátit jim těsnou prohru z minulého matche a toto se jim již od počátku dařilo. Prvních několik minut nabírali tempo, nicméně poté se krásně sehráli a dávali děvčatům zabrat. Při hře došlo také k několika malým střetům při zápalu hry, které však nebyly úmyslné z ani jedné strany a naštěstí všechny dopadly šťastně, bez újmy na zdraví. Bylo vidět, že vnitřní motivace byla veliká a rovněž byl jasně vidět posun hráčů od minulého utkání jak v technice, tak sehranosti týmu. Orientace na hřišti, přihrávky, rychlost, protiútok, střelba na koš … vše na znatelně vyšší úrovni než při prvním společném utkání. Je vidět, že tréniky zaměřené na dovednosti a posilování fyzické kondice hráčů, nese své ovoce. Co velmi oceňuji,  byla a je snaha chlapců hrát fér a nefaulovat. Čím nám příliš nedělali radost, byla jejich strategie hry „křídla“ ?. Která  jim ne vždy vyšla tak, jako by šli na přímý útok. Každopádně jsme jako fanoušci ocenili, že kluci zkoušejí nové věci a vlastně … kdy jindy je lepší příležitost vyzkoušet si to natvrdo než na hřišti a na ostrém zápase ?

Jen po první půlce zápasu bylo znatelné zaváhání  na straně našich chlapců, kdy pauza na ně měla pravděpodobně lehce uspávací účinek, což však brzy potlačili a zápas proti SBŠ  vyhráli s rozdílem 23 bodů. Odveta, která se uskutečnila jen chvíli poté dopadla pro SBŠ se stejným výsledkem, a to s výherním rozdílem pro naše chlapce 15-ti  bodů.

Nicméně soupeř byl urputný a není radno jej podceňovat. Zejména hráčky s čísly 12, 16, 18,23 a 28 daly našim borcům řádně zabrat a svou prohru jim nedaly zadarmo.

Velké poděkování patří také trenérovi, který v 5-tkách namíchal hráče tak, aby obě formace byly vyrovnané, přesto však útočné a se ziskem vítězných košů. Strategie „zahraje si každý“ byla vyladěna tentokráte na 100%  a  všichni chlapci tak odcházeli s pocitem, že zápas byl vítězný za přispění celého týmu.

A to je asi to nejdůležitější, aby všichni chlapci měli pocit zásluhy na výsledku a radost ze hry :).

Děkuji rodičům za parádní zhodnocení!!!

BK SNAKES FM vs HLADNOV

7.3.2015, Sportovní hala ZŠ B. Dvorského

1.zápas 39:23 (3:6 11:12 23:18)

2.zápas 49:51 (16:10 22:24 37:41)

V sobotu 7. března 2015 byl odehrán další dvojzápas mezi BK Snakes Frýdek-Místek a Hladnovem. Naši kluci vstoupili do zápasu velmi opatrně a soupeř si postupně vytvořil náskok několika košů. Zhruba v polovině prvního utkání se hra vyrovnala a naši borci manko postupně umazali. V poslední čtvrtině již byla převaha na straně Frýdku-Místku patrná a tak jsme zaslouženě vyhráli 39:23.

Druhý zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, vedení v zápase se přelévalo z jedné strany na druhou. Avšak po odchodu ostravských posil, se začalo hladnovským klukům, přestože hráli jen v sedmi, dařit lépe a po několika nevydařených útočných akcích F-M bylo skóre těsně před koncem zápasu nerozhodné. V předposlední minutě padl poslední koš zápásu, a tak Hladnov zaslouženě zvítězil 51:49.

Z mého pohledu fanouška laika, předvedli naši kluci bojovný výkon odvedený  na 100%. Rád bych je pochválil za bojovnost a radost ze hry. Právě o tu radost ze hry jde především.  Souhlasíte?

Děkuji rodičům za parádní zhodnocení!!!

BK SNAKES FM VS NH OSTRAVA A/ BK OPAVA/ SBŠ OSTRAVA

10.1.2015 BK NH Flames Ostrava vs BK Snakes FM

1.zápas  41:30 (8:8 24:10 28:24) 

2.zápas  56:26 (10:7 26:7 40:18) 

 

7.2.2015 BK Opava vs BK Snakes

1.zápas  66:20 (14:2 26:10 50:10) 

2.zápas  48:14 (16:2 26:6 40:10) 

22.2.2015 SBŠ Ostrava vs BK Snakes FM

1.zápas  55:44 (19:10 25:18 33:28)

2.zápas  57:55 (14:10 27:32 43:41) 

Hodnocení z  pohledu diváka vypadá asi takto: 

"Nebudu hodnotit každý zápas zvlášť, protože poslední tři zápasy mi nepřipadly ničím výjimečné a vcelku se od sebe ani moc nelišily. Snad jen tím, že kluci dostali krásné nové dresy a že se na posledním zápase proti SBŠ Ostrava sešli téměř v plném počtu. To jsou, ale k vítězstvím jen dva krůčky. Ostatní kroky už jsou o týmové hře, chuti hrát a bojovat do poslední vteřiny ať už je výsledek jakýkoliv. Poslední zápasy to vypadalo, jako by se kluci pořád něčeho báli, báli se zaútočit, vzít si balon od soupeře a obrana se úplně vytratila. Kluci běží vedle soupeře a doprovází ho až pod koš (snad aby nezabloudil?) a ostatní mu ještě dělají cestičku (snad aby nezakopl?), aniž by se alespoň pokusili zabránit soupeři dostat se pod jejich koš. Pod košem trenér zakřičí „ ruce nahoru“ a už se nehraje basketbal, ale hra na policajty a zloděje. Všichni mají ruce nahoře a čekají co se bude dít dál. Ano, trenér se musí poslouchat, ale toho samozřejmě soupeř využije a střílí koš. Zlepšila se orientace na hřišti a v momentě, kdy se dostanou k míči ihned zahájí protiútok, i když občas hlava nehlava , ale nasadí své tempo a soupeře nechávají za zády. Daří se s větší jistotou a větším klidem střílet koše, což je velký krok dopředu oproti předešlým zápasům. Některé pětice na hřišti sestavené trenérem nejsou zrovna tou nejlepší volbou, ale možná je to tím, že stále jezdí málo hráčů na zápasy, na tréninku se také nesejdou všichni a potom sestavit tu správnou pětku není určitě jednoduché. Kluci nejsou na hřišti tak sehraní jako týmy soupeřů a občas ani neví kdo je jejich soupeř a kdo ne. Rozhodčí taky někdy nejsou spravedliví ke všem stejně, nebo jen nevidí to co vidíme my ? Ale na tom my ani kluci nic nezměníme. Je to silný a bojovný tým, ale musí zabrat všichni hráči a nepolevit do poslední chvíle. Jen jako tým můžou proměnit prohru ve vítězství !!!"

Děkuji rodičům za parádní zhodnocení!!!

BK SNAKES FM vs NH OSTRAVA B

20.12.2014 Sportovní hala ZŠ B. Dvorského

1.zápas  60:5 (11:1 20:0 7:2 22:2)

2.zápas  40:1 (8:1 6:0 20:0 6:0) 

Poslední předvánoční zápasy byly naprosto fantastické. Kluci svou famózní obranou zaskočili nejen soupeře, ale také pana rozhodčího a především mě. Soupeř si pravidelně v každé čtvrtině bral oddechový čas, kdy se snažil najít způsob, jak naši obranu překonat, ani v jednom případě se mu to však nepovedlo. 

Oba zápasy jsme začali velmi vlažně, kluci ještě spali, vše nám padalo z ruk, nemohli jsme se trefit do koše. Někteří hráči mají pořád problém s orientací na hřišti, jejich přihrávky lítají náhodně do prostoru a často končí v rukách soupeře. Kluci ale své chyby v útoku napravili v obraně a soupeři prakticky nedovolili v mnohých případech pomalu ani dýchat. 

Obrana byla perfektní, jen ten útok nám dělá pořád problémy. Nesoustředěné dvojtakty, neproměněné koše z jistých pozic, strach z útočení na koš, až tohle odbouráme a zlepšíme, budeme trápati všechnz soupeře.

Poslední zápasy letošního roku jsou za námi. Čeká nás čas pohodz a klidu a hlavně odpočinku a nabrání dalších sil do dalších bojů pod bezednými koši. Přeju klukům veselé Vánoce a do nového roku spoustu sportovních a především školních úspěchů, protože basket je hlavně pro chytré hlavy:)!!!

BK SNAKES FM vs BK SNAKES U11B

13.12.2014 Sportovní hala ZŠ B. Dvorského

1.zápas  52:20 (20:4 16:6 10:4 6:6)

2.zápas  40:34 (5:8 15:6 6:10 8:10 6:0) po prodloužení

První dva zápasy odvetné části byly na první i poslední pohled tak rozdílné, jako je rozdílná čarná a bílá barva. Do prvního zápasu jsme se vrhli s velkou parádou a po prvních dvou čtvrtinách bzlo zřejmé, kdo zápas ovládne. Druhou půlku jsme mohli dohrát v úplném klidu a pohodě a dotáhnout tak zápas do zaslouženého vízězného konce.

Druhý zápas bzl už o něčem jiném, po mírném prostřídání hracích pětek se ukázalo, jak je náš tým nevyvážený. Nejde se spoléhat pouze na dva nebo tři hráče, kteří jsou schopni vydriblovat na útočnou polovinu. Na každý koš se zbytečně moc nadřeme a spousta našich střel je jen jakési odhození směrem ke koši, a to v tom lepším případě, v tom horším háyíme míč přímo soupeřům do ruk. Naše obrana je pořád velmi děravá, i když zápas od zápasu jde vidět pokrok, nicméně nás čeká ještě obrovská spousta práce. Spoustu našich zbytečných chyb a neproměněných jasných košů, dovolilo spoupeři protáhnout zápas až do prodloužení. Kluci si tak mohli vyzkoušet jak se hraje pod velkým tlakem, kdy každa, bzť jen malinká, chyba jednotlivce nebo týmu, může znamenat prohru. Zachovali jsme chladnou hlavu a i řes nepříznivý vývoj utkání jsme jej dokázali dotáhnout do vítězného konce.

BK SNAKES FM vs BK OPAVA

29.11.2014, Sportovní hala ZŠ B. Dvorského

1.zápas 17:41 (2:15 10:23 14:31)

2.zápas 33:46 (5:14 7:22 18:32)

V sobotu jsme odehráli zápasz proti dosud jedinému nám neznámému soupeři, BK Opavě. Opava vždy měla a má šikovné hráče, kteří nás přijeli potrápit i tentokrát. Byť se mohlo zdát, že naše výšková převaha bude hrát v náš prospěch, opaváci nám vlastně ani nedali šanci ji pořádně využít a mnohdy si svou velkou bojovností spíše sami pětkrát po sobě doskočili míč, aby mohli šestým pokusem skórovat. Naše střely z podkoše byly opět nulové, neodrazíme se a myslíme si, že balón do koše snad spadne sám, ať ho hodíme kterýmkoliv směrem.

Malí soupeři si nás mnohdy školili jako batolata, když jeden hráč předribroval celé hřiště přes tři naše obránce a bez problémů zakončil. Obrana je pro nás pořád evlká neznámá, ale ač se to nezdá, každým zápasem jde vidět pokrok. Náš tým je ale velmi nekonzistentní, nedá se jen hrát zápasy a nechodit na tréninky. 

Co mě moc potěšilo byly akce, které vzešly z natrénovaného vyhazování z autu. Skoro všichni kluci, kteří chodí na tréninky věděli, kde se postavit a co přesně dělat. Koše z těchto povedených akcí byly cennější než případná výhra.

LP

PS:Děkujeme podpoře našeho rodičovského fanklubu!

SK BRUNTÁL vs BK SNAKES FM

16.11.2014, Sportovní hala Bruntál

1.zápas 71:45 (23:8 41:13 61:35)

2.zápas 82:53 (20:17 51:27 58:43)

Ve čtvrtém kole jsme zajížděli na palubovku nejvzdálenějšího soupeře, a to do Bruntálu. Do zápasu jsme nastoupili s velkou chutí, vzhledem k dopolednímu času, nevím jestli ne k jídlu :). Začali jsme zbytečně ustrašeně, možná ještě ztuhlí po dlopuhé cestě a možná nás znervóznil soupeř, který nastoupi se smíšeným týmem i s děvčaty. Chvíli nám trvalo, než jsme se rozkoukali a než jsme zjistili co hrát, pak ale přišla zlomová chvíle, a to první střídání soupeře. Do hry nastoupila velmi šikovná hráčka, na kterou jsme byli jeden vedle druhého krátcí. Udržet míč, předriblovat hřiště, doskočit míč, skórovat z dvojtaktu, skórovat z podkoše, uvolnit se pro míč a mohl bych toho vyjmenovat mnohem více, očem nás ona hráčka přesvědčila, jak snadné to může být a jak moc nám to nejde. V tomto zápase mi vůbec nevadí prohra, byť je relativně vysoká, co mě ale mrzí je to, že v momentě když měli kluci bránit nejlepšího hráče, nikdo se nechtěl té zodpovědnosti zhostit. Nedá se hrát jen v útoku, mnohem důležitější je obrana, ta je ale taky mnohem, mnohem těžší. Ještě jsme úplně nepochopili to, co znamená nedovolím hráči přihrát a taky to, že pokud na tréninku nebudeme opravdu poctivě dělat věci na 100%, pak nám to bude v zápase hrozně moc chybět. Doufám, že až Bruntál přijede k nám, budou se kluci prát o to, kdo bude nejlepší hráče bránit a každý se bude snažit, aby svou obranou pomohl vyhrát zápas.

LP

PS:Děkujeme podpoře našeho rodičovského fanklubu!

Několik fotek ze zápasu od paní Tvardkové, dekujeme!

http://snakesu11.rajce.idnes.cz/bRUNTAL_16.11.2014/

 

BK SNAKES FM vs NH OSTRAVA A

2.11.2014, Sportovní hala ZŠ B. Dvorského

1.zápas 31:29 (8:6 17:12 21:18)

2.zápas 38:39 (6:17 14:29 24:33)

V těchto zápasech nás čekal prozatím papírově nejsilnější soupeř od startu sezóny, tým HN Ostrava A. Hned od prvního hvizdu se strhnul velký boj o každý míč. V každém sportuje kromě umu také důležité to štěstíčko a my ho měli v tom prvním naštěstí o kousek více než soupeř. V poslední minuťe jsme dokázali vstřelit rozhodující koš a soupeř už na něj nezvládnul odpovědět.

Druhý zápas začal v podobném tempu. Kluci si ale asi mysleli, že se zápas vyhraje sám. Soupeř to vycítil a rychle nás schladil smrští košů a odskočil až na rozdíl 15ti bodů. Bylo potřeba zařadit na dvojku a ani ne trojku, ale rovnou ctyrku. K teto rychlosti jsme se na tréninku ještě nedostali a tak to už se naše prohra zdála hotovou věcí. Kluci se ale nechtěli vzdát tak snadno, za což je chválím, a i přes téměř nezvratitelné skóre, bojovali do posledních sil. 25 sekund před koncem zápasu jsme prohrávali o pouhý bod. Soupeř vyhazova po koši. Naší jedinou šancí bylo získat míč a pokusit se o senzační obrat. Bohužel ještě nejsme zvyklí na tak vypjaté situace a mírně jsme při obraně zazmatkovali, soupeř vyvezl míč na svou půlku a vítězství si pohlídal. 

Vůbec nevadí, že jsme prohráli, co mě těší mnohem více než deset výher je to, že kluci se nevzdali a snažili se až do samotného konce.

LP

PS:Děkujeme podpoře našeho rodičovského fanklubu!

NH OSTRAVA B vs BK SNAKES FM

19.10.2014, Sportovní hala ZŠ B. Dvorského

1.zápas 5:55 (2:14 4:20 11:28)

2.zápas 2:45 (8:19 10:33 10:45)

Také druhé kolo letošní sezóny jsme zvládli na jedničku. Kluci dělají pokroky a jde vidět, že se ve skutečné hře pomalu "otrkávají". Pořád ale musíme pracovat na základních basketbalových činnostech. Dvojtakt je stále slabou stránkou a k němu se přidaly ještě doskoky a střelba y podkoše. Ale i tak kluci bojovali jako lvi a odnášejí si další dvě vítězství. I tak musíme na tréninku zařadit aspoň trojku, byť to může být pro některé zdánlivě nemožný výkon. Další zápas nás čeká znova proti NH Ostravě, ale tentokrát proti A týmu, uvidíme tedy, co v nás je.

LP 

PS:Děkujeme podpoře našeho rodičovského fanklubu!

BK SNAKES U11B vs BK SNAKES FM

4.10.2014, Sportovní hala ZŠ B. Dvorského

1.zápas 15:46 (2:14 4:20 11:28)

2.zápas 12:61 (8:19 10:33 10:45)

První letošní zápolení pod bezednými koši pro nás skončilo v obou případech vítězně. I když se mnohdy kluci na hřišti ještě hledali a někteří sem tam úplně zapoměli, jak se basket vlastně hraje, předvedli několik velmi pěkných akcí, které se podařilo zakončit košem. Pořád ještě neumíme dávat koše z dvojtaktů a taky nám trvá, než se zorientujeme jak v útokui, tak v obraně, ale to vše svou pílí a odhodláním určitě napravíme a každý zápas bude lepší a lepší :). TĚŠÍM SE NA TO!!!

LP

PS:Děkujeme podpoře našeho rodičovského fanklubu!

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedmnáct a dvanáct 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

CZ.BASKETBALL

Nadace ČEZ

Národní sportovní agentura

ARDON

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY