MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V BASKETBALE U14

Již po čvrté v řadě jsme se zůčastnili vrcholného turnaje sezóny, čímž bylo pro tuto sezónu 2017/2018 MČR mladších žáků U14, které se uskutečnilo 26.-29.4.2018 v Kralupech nad Vltavou. Po třetí za sebou to opět "cinklo", tentokrát medailí stříbrnou.

V základní skupině jsme postupně narazili na týmy BA Nymburk, Sokol Sršni Písek a BK Kondoři Liberec.

1. Zápas 26.4.2018

BK Snakes Ostrava vs. BA Nymburk 115:36 (31:7 60:16 85:31)

Statistiky zápasu

V prvním utkání MČR U14 jsme nastoupili proti našemu rivalovi z nadstavbové části Extraligy U14 BA Nymburku. Do zápasu jsme vletěli jako uragán a soupeře jsme zaskočili naší agresivní obranou a proměňováním jednoduchých šancí a také tříbodových pokusů. D poločasu jsme náskok ještě navýšili a již před druhým poločasem bylo rozhodnuto o vítězi tohoto utkání. Ve druhém poločase se do hry dostala i více lavička a my mohli pošetřit síly na večerní druhé utkání. V tomto utkání skórovalo 14 z 15 nominovaných hráčů.

2. Zápas 26.4.2018

BK Snakes Ostrava vs. Sokol Sršni Písek 88:40 (17:10 40:22 63:35)

Statistiky zápasu

Ve druhém utkání jsme v pozdních večerních hodinách nastoupili proti týmu Sokol Sršni Písek. S týmem Sršňů jsme se od zářiového turnaje v Praze nesetkali a tak jsem sám čekal, jak se zápas bude vyvíjet. První čtvrtina skončila o pouhých 7 bodů, ale my jsme neztratili "hlavu" a šli jsme do druhé čtvrtiny opět od "nuly". V poločase jsme již vedli o 18 bodů, avšak víme, že sršn,i jak již mají v názvu, umí být bodaví a tak jsme ještě museli přidat abychom sršňům ještě více odskočili. To se povedlo a po třetím dějství jsme vedli již o 28 bodů. V poslední čvrtině jsme ještě pořádně zabrali a tuto část vyhráli 25:5. Druhý den nás čekal poslední zápas základní skupiny proti týmu BK Kondoři Liberec.

3. Zápas 27.4.2018

BK Kondoři Liberec vs. BK Snakes Ostrava 35:122 (9:43 23:63 28:99)

Statistiky zápasu

Úkol zněl jasně, vyhrát i poslední utkání základní skupiny na MČR U14, což se povedlo. Opět jsme na soupeře vletěli s naší agresivní obranou a proměňovali jsme jednoduché šance. Ve druhé čtvrtině přišla jakási stagnace našeho týmu, avšak stále jsme vedli o 40 bodů. Ve druhé části hry jsme pokračovali ve strojovém tempu hry, kdy nám soupeř vstřelil pouhých 12 bodů. Dva nejlepší hráče soupeře ze základní a nadstavbové části Slowiaka a Palase jsme ubránila dohromady na 4 bodech. V našem týmu se dostalo 6 hráčů na dvouciferný počet bodů a všech 15 nominovaných hráčů skórovalo.

4. Zápas 28.4.2018

Semifinále

BK Snakes Ostrava vs. SAM BŠM Brno 61:54 (13:13 34:30 50:42)

Statistiky zápasu

Třemi výhrami v základní skupině jsme si zajistili postup do semifinále z prvního místa ze skupiny. Utkali jsme se s týmem ze druhé příčky ze skupiny B, tedy s týmem SAM BŠM Brno. Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný a ani jeden tým nedal kousek hřiště zadarmo. Po první čtrvtině to byla remíza 13:13. Hráčem jsem uklidnil, že se nic neděje a nastupujeme opět za stavu 0:0. Druhou část zápasu jsme vyhráli 21:17 a soupeři jsme odskočili na 4 body. Ve teřti čtvrtině jsme již předváděli koncentrovanější výkon a soupeř na nás již ztrácel 8 bodů. V posledním dějství jsme již zápas nepustili a ukázali jsme, že za 5 let jsme nasbírali mnoho zkušeností na mezinárodních bojištích, které jsme právě v této 4. čtvrtině dokázali prodat. Musíme však konstatovat, že tým SAM BŠM Brno byl na nás velmi dobře takticky vybaven, a kdyby podal takovéto výkony i v základní skupině, tak se nebojím říci, že by byl ve finále.

5. Zápas  29.4.2018

Finále

BK Snakes Ostrava vs. Sokol Pražský 71:75 (13:23 38:43 55:56)

Statistiky zápasu

Na úvod tohoto hodnocení zápasu bych chtěl říct, že tento zápas měl opravdu náboj finále MČR již od rozcvičení. Před začátkem se navzájem pozdravili oba fanouškovské kotle a mohlo se začít. První čtvrtina se nám moc nepovedla a prohrávali jsme již o 10 bodů. Druhá pětice našich hráčů náskok soupeře stáhla na pět bodů a tak jsme stále mohli pomýšlet na metu nejvyšší. Ve třetí čtvrtině jsme zabrali a stáhli rozdíl na pouhý jeden jediný bod. V poslední části hry jsme se snažili hrát koncetrovaně, ale z naší až přílíšné koncentrace a nekoncentrace některých hráčů pramenily fatální chyby, které soupeř využil. Pražané nebo "Sokolíci" jak chcete, prahli více po vítězství a musím je pochválit za předvedený výkon a gratuluji jim k zisku zlatých medailí."SOKOL PRAŽSKÝ TO JSTE VY, TO JSTE VY, TO JSTE VYYY ! LEVÁ, PRAVÁ ROZTOČ TO !" A my bereme STŘÍBRO !!!

Do All-Stars pětky turnaje se dostali 2 naši hráči :

#23 Jan Leibner 

#24 Jan Křenek 

Teď pár slov k samotné organizaci MČR U14

Ubytování a stravovaní bylo na standardní úrovni a nikdo si nemohl stěžovat.

Co se týče rozhodčích, tak až na jednoho pana rozhodčího, který nás pískal ještě v základní skupině musím konstatovat, že sudí předvedli velmi dobré výkony a měli tendenci s námi trenéry komunikovat, pokud jsme se na něco chtěli zeptat.

Pomocní rozhodčí, tedy "stoleček" byl velmi špatný a svědčí o tom i fakt, že kvůli chybě stolečku se musel opakovat jeden celý zápas. Naštěstí né ten náš.

MČR má být jakýmsi vyvrcholením celé sezóny. A promiňte, abychom za druhé místo dostali pohár velikosti 3dcl plastového kelímku se opravdu nehodí. Dále jeden z hráčů dostal medaily se stuhou "FESTIVAL MINIBASKETBALU 2018", to se také nehodí.

Toto MČR by se dalo přirovnat k tuctovému předsezónímu turnaji a to i ty "tuctové" předsezóní turnaje mají vyšší level organizace a ocenění jednotlivců.

Trenér Kamil Vašťák ml.

Přípravný turnaj v maďarské Šoproni

O víkendu 14.- 15.4.2018 jsme se zúčastnili přípravného turnaje v maďarské Šoproni.

Turnaje se zúčastnily 4 týmy: Šoproni Sportiskola, Kosarlabda Akademia Pecs, Szombathelyi, BK Ssnakes Ostrava

1. Utkání

Kosarlabda Akademia Pecs vs. BK Snakes Ostrava 81:102 (25:27 46:54 65:76)

V prvním utkání jsme nastoupili proti týmu Kosarlabda Akademia Pecs. Tým Pecse byl velmi dobře poskládaný. Ve svém středu měl dva velmi dobré rozehrávače a také velmi dobré křídla. První čtvrtina byla střelecky velmi zajímavá a padlo dohromady 52 bodů. V poločase jsme již vedli o 8 bodů, ale o vítězi stále nebylo rozhodnuto. Ve třetí čtvrtině s námi soupeř ještě držel krok, avšak v poslední části hry jsme zařadili vyšší rychlostní stupeň a souepře jsme přehráli především fyzicky. Za utkání musím vyzvednout výkon Ondry Petkova, který odváděl výbornou práci v obraně. K Ondrovi se v druhé polovině zápasu připojil také Honza Leibner, který velmi dobře pokryl nejlepšího hráče Pecse. V útoku musím pochválit Davida Mihála, Honzu Křenka, Paťu Pavloviče, Damiána Džuberu a Honzu Leibnera, kteří v tomto utkání vstřelili dvouciferný počet bodů.

2 Utkání

BK Snakes Ostrava vs. Šoproni Sportiskola 0:2 (76:70) (27:21 47:37 67:65)

Ve druhém utkání jsme se střetli s našimi přáteli a domácím týmem Šoproni Sportiskola. Zápasy s tímto týmem jsou vždy velmi dobré. Potkáváme se již od kategorie U12 a vždy tyto zápasy končí velmi malým rozdílem. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a po první čtvrtině jsme si vytvořili mírný náskok. V druhém dějství jsme náskok lehce navýšili a pokračovali jsme v naší strojové hře. Od poločasu nás soupeř začal dotahovat a skóre se přetahovalo z jedné strany na druhou. Poslední dějství hry slibovalo dramatickou bitvu, která se však nekonala. Za stavu 76:70 v náš prospěch 4:35 před koncem zápasu udělil rozhodčí TCHB trenérovi týmu. Tato TCHB byla po právu udělena, jelikož jsme na rozhodčího vytvořili tlak a on jej neustál. Tlak byl vytvořen z toho důvodu, že fauly pískal hráčům, kteří byli na jiné straně hřiště, než faulovaný hráč, sporné míče vždy promaďarský tým atd. Po udělení první TCHB jsme rozhodčímu zatleskali a ten to psychicky nezvládl a udělil dalších 5 TCHB, příčemž nikdo neví, komu byli a hlavně za co uděleny. Stáhli jsme tedy tým z hřiště a odešli do šaten. Ten pan sudí ukončil zápas a my kontumačně prohráli. V rámci našich dobrých vztahů s trenérem hostí Gáborem Csatalajem jsme se domluvili, že až rozhodčí odejdou, odehrajeme ještě 10 min. hrubého času, bez zapisování skóre a nastoupí jen hráči z lavičky. Krásných 10 minut klukovského basketu doprovázeli fanoušci a také to, že hráči si sami přiznávali fauly, přestupky a odražené míče do autu.

3. Utkání

Szombathelyi vs. BK Snakes Ostrava 65:67 (23:23 32:37 46:50)

Ačkoli se může zdát, že poslední utkání bylo velmi dramatické a soupeř byl velice silný, tak tomu tak není. Soupeř byl slušný, měl dobrý pohyb na hřišti a předváděl kolektivní výkon. Na nás zapůsobilo to, že jsme za sebou měli 4 zápasy v předešlých 3 dnech a toto utkání jsme hráli již v 9 ráno. Soupeře jsme pouštěli do jednoduchých střel a také soupeři tam spadlo všechno. Teorie, kterou jsem převzal od svého bývalého trenéra Patrika Smažáka, že pokud dostaneme maximálně 65 bodů za utkání, tak můžeme vyhrát zafungovala. Velmi dobré utkání odehrál Kuba Vidlář, David Mihál a Honza Křenek.

Závěrem bych chtěl říct, že jsme odehráli 3 utkání s velmi dobrými soupeři a byla to dobrá příprava na MČR U14, které se uskuteční v Kralupech nad Vltavou. Největším překvapením tohoto turnaj byly pro trenéry výkony Davida Mihála, který byl po zásluze zvolen nejlepším hráčem týmu. Velmi dobrý turnaj odehrál také Honza Křenek, který byl vyhlášen MVP celého turnaje.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BVK HOLICE

14. KOLO EL U14

Pátek 13.4.2018 19:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BVK HOLICE 102:42 (28:9 57:18 84:29)

Statistiky zápasu

V posledním utkání nadstavbové části Extraligy U14 jsme na domácí palubovce přivítali naše kamarády z Holic. S týmem Holic přijela i velká fanouškovská podpora a již před zápasem tyto dva tábory fanoušků z Ostravy a Holic navázali přátelské konverzace. Do utkání jsme vstoupili tím, že je tom poslední zápas sezóny a chceme si jej užít všichni a naplno. To se také povedlo. Na palubovku se průběžně dostávali všichni hráči a mohli jsme vidět pohledný žákovský basketbal.

V základní části a v nadstavbové části jsme dohromady odehráli 28 utkání. Ve všech utkáních jsme zvítězili a neztratili jsme žádný bod. Nyní nás čeká MČR U14, které se uskuteční 26.-29.4.2018 v Kralupech nad Vltavou.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK SNAKES OSTRAVA vs. TYGŘI JBC BRNO

13. KOLO EL U14

Čtvrtek 12.4.2018 17:30 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. TYGŘI JBC BRNO 106:53 (28:15 55:22 81:41)

Statistiky zápasu

V předehrávce 13. kola EL U14 jsme na domácí palubovce hostili tým, který se aktuálně drží na druhé příčce v EL U14 ve skupině B, a to tým Tygrů JBC Brno. První čtvrtina vypadala úplně stejně jako v Brně, tedy velmi dobrý útok, ale zbytečně moc obdržených bodů. Do druhé čtvrtiny jsme šli s tím, že právě obranu musíme zlepšit a útok příjde sám. To se také stalo. Za druhé dějství jsme dostali pouhých 7 bodů a vstřelili jsme jich 27. V polovině utkání jsme již vedli o více jak 30 bodů a věděli jsme, že toto utkání už neprohrajeme. Od třetí čtvrtiny jsme již trochu polevili v obraně, ale náskok jsme si stále hlídali a pomalu jej navyšovali. Všech 15 hráčů se postupně dostalo do hry, kdy 13 z nich se zapsalo do listiny střelců. Závěrem musím velmi pochválit Tomáše Hrabce a Kubu Vidláře, kteří se vrátili po zranění a jezdili na 120%. Pochvala samozřejmě patří všem hráčům, kteří se zápasu zúčastnili.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK SYNTHESIA PARDUBICE

10. KOLO EL U14

Neděle 11.3.2018 9:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK Snakes Ostrava vs. BK Synthesia Pardubice 121:52 (30:19 55:33 97:39)

Statistiky zápasu

V 10. kole EL U14 k nám na domácí palubovku zavítal tým z Pardubic. Opět jsme v prvním dějství obdrželi 19 bodů, ale vstřelili jsme jich 30. Druhá čtvrtina se také táhla a poločas skončil v poměru 55:33. Od poločasu se někteří hráči probudili, začali bránit a v útoku si vytvářeli dobré střelecké pozice. Pochválit musím především Patrika Pavloviče, který v druhém poločase prolomil svou střeleckou smůlu, dále Honzu Křenka a za druhý poločas také Honzu Leibnera. Všech 13 hráčů si řeklo svými výkony o nominaci na MČR, kde tak, po doplnění o všechny navrátilce a úspěšné rekonvalescenty pojede 17-18 hráčů.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BA NYMBURK

9. KOLO EL U14

Sobota 10.3.2018 16:30 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK Snakes Ostrava vs. BA Nymburk 106:53 (17:19 48:36 72:44)

Statistiky zápasu

V sobotu i v neděli jsme se museli bohužel obejít bez 5 hráčů základní sestavy (Kuba , Tomáš H., Tomáš P., rekonvalescence - přejeme brzké uzdravení a nástup na palubovku, Luky G. volno od trenérů na lyžovačku, Benjamin mimo ČR), ale i přesto, nebo možná právě proto se ukázalo, že náš tým má dostatek hráčů i na pomyslné lavičce. A jak se našich zbylých 13 hráčů popasovalo s týmy zvučných jmen BA Nymburk a BK Pardubice se dozvíte v krátkém hodnocení obou utkání. V devátém kole EL U14 jsme na domácí palubovce hostili tým BA Nymburk. Vstup do zápasu byl velmi vlažný a dostat na domácí palubovce 19 bodů za první čtvrtinu je opravdu špatné. Do druhé čtvrtiny vletěli hráči jako uragán. Pomyslný prapor zvedl kapitán Ondra Petkov a svou bojovností, obranou ale také svým zakončováním pobláznil celou pětici hráčů na hřišti a druhou čtvrtinu jsme vyhráli 31:17. Od poločasu jsme již na hřišti protočili všechny hráče a postupně navyšovali náskok. Někteří hráči si také uvědomili, že když začnou precizně bránit, tak ze získaných míčů můžou jednoduše zakončit. Jsem rád, že v utkání bodovalo všech 13 nominovaných hráčů.

Trenér Kamil Vašťák ml.

SAM BŠM BRNO vs. BK SNAKES OSTRAVA

12. KOLO EL U14

Pondělí 26.2.2018 17:30 Hala Gymnázia Matyáše Lercha Brno

SAM BŠM BRNO vs. BK SNAKES OSTRAVA 50:94 (15:26 25:42 32:67)

Statistiky zápasu

K předehrávce 12. kola EL U14 jsme odjeli v pondělí 26.2.2018 do moravské metropole Brna. V pěkné a velké hale gymnázia Matyáše Lercha jsme nastupovali proti týmu SAM BŠM BRNO. Začátek utkání byl z naší strany trochu vlažný a nechali jsme soupeře nadechnout. V závěru prvního dějství jsme již soupeři odskočili na rozdíl jedenácti bodů. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili skoro stejně jako do té první, ale po třech minutách se na hřišti objevil "Datyňský expres" vedený Matějem Rotreklem a Damiánem Džuberou. Kluci vnesli život do hry a nebáli se hrát 1 na 1. Od poločasu jsme si již hlídali vedení a náskok stále navyšovali. Ve třetí čtvrtině jsme předvedli velmi dobrou koncentrovanou obranu a dostali jsme pouhých 7 bodů. Pochvalu si zaslouží všech 12 hráčů, kteří k utkání odcestovali. Za výkon bych ještě rád pochválil také Honzu Křenka, který přispěl svými 23 body k 10. vítězství v řadě. Jsem velmi rád, že všech 12 hráčů se zapsalo do listiny střelců tohoto zápasu. Musím také konstatovat, že z naší strany to byl zatím nejhezčí zápas sezóny. Do konce nadstavbové části EL U14 nám zbývají odehrát 4 zápasy. Všechny tyto utkání již odehrajeme na domácí palubovce.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK PŘÍBOR vs. BK SNAKES OSTRAVA

8. KOLO EL U14

Středa 25.2.2018 15:00 Hala Masarykova Gymnázia v Příboře

BK PŘÍBOR vs. BK SNAKES OSTRAVA 43:77 (8:21 18:34 28:44)

Statistiky zápasu

V Příboru v prostředí příjemné sportovní haly Masarykova Gymnázia, jsme nastoupili proti tradičnímu soupeři a vlastně také části našeho společného EYBL týmu v čele s trenérem Miroslavem Slovákem. To vše za příjemného a slušného povzbuzování fandů z obou stran, tvořilo pěkný rámec nedělního poobědového utkání, které se hrálo na rozdíl od většiny našich posledních utkání v regulérním termínu. Výsledek hovoří o tom, že hlavní úkol, který jsme si se soupeřem, který patří v naší skupině k těm herně nesilnějším, jsme splnili. Tím úkolem byla obrana. Obrana nejen týmová, jak jí umíme produkovat, ale především obrana osobní 1 - 1, kde jsme byť i s množstvím faulů udrželi lídry Příbora Davida Dostála ve vymezeném území a Milana Machalu na perimetru na pouhých 4 bodech (z toho oba skórovali ze hry pouze jednou a 2x proměnili TH). Za Příbor se prosadil více body pouze Adam Ivánek s 8 body, což je pro nás trochu schizofrenně potěšitelné, jelikož EYBL se blíží a Adam nabírá správnou formu. Z našeho týmu zaslouží takovou tu všeobecnou trenérskou pochvalu všichni hráči, kteří nastoupili, ale ve shodě obou trenérů přítomných na naší lavičce chválíme za velmi pěkné výkony Honzu Leibnera nejen za bodový příděl do koše soupeře, ale především za vzornou obrannou činnost D.D.. Rovněž si osobní pochvalu hned po zápase zaloužil rozehrávač Ben Navrátil a to z důvodu, že v tomto zápase byl rozehrávačem, ale i zakončovatelem svých povedených nájezdů. Příjemné je zjištění z posledních zápasů, že se do hry více a více zapojují "malí-velcí" hráči Riči Vavrečka, Kuba Mužík a navrátilec po zranění Vítek Stankuš.        

A když už jsem u těch pochval, pak chválíme Kubu Vidláře, který nás 10 dnů po úrazu, který utrpěl v zápase s totožným soupeřem nejen navštívil, ale byl nedílnou součástí celé hráčské lavičky, kde bylo ještě dosti volnýh míst pro nejméně 3 hráče v rekonvalescenci a mohlo nás být na zápase všech 18, co vy na to 3 Lazarossmile ?

Závěrem poděkování všem rodičům, kteří kluky na zápas nejen dovezli, ale tvořili i tradiční fanouškovskou základnu našeho týmu.

No a dnes už vzhůru pod "Špilas", kde pro změnu opět předehráváme utkání s týmem SAM BRNO.

Kamil Vašťák ml.

BK SNAKES OSTRAVA vs. TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ

5. KOLO EL U14

Čtvrtek 15.2.2018 17:30 Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES OSTRAVA vs. TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ 82:62 (33:12 51:27 66:47)

Statistiky zápasu

Ve čtvrtek 15.2.2018 jsme odehráli již 8. utkání v nadstavbové části EL U14. Do utkání jsme nastoupili v dost osekané sestavě a poprvé jsme si vlastně mohli vyzkoušet systém "passarela". Vstup do zápasu jsme zvládli velmi dobře a to především v obranných činnostech. V dobré obraně jsme pokračovali i ve druhé části hry a postupně jsme soupeři odskakovali. Jsem velmi rád, že se zpět (po zranění) vrátil k týmu kapitán Ondra Petkov, který předvedl velmi dobrý výkon. Chci pochválit všechny hráče, ktěří k utkání nastoupili. Všichni si řádně zahráli a kluci předváděli pěkný kolektivní výkon. Po 8 kolech držíme stále neporazitelnost, tak doufejme, že to takto udržíme co nejdéle.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK PŘÍBOR

1. KOLO EL U14

Středa 14.2.2018 17:30 Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK PŘÍBOR 60:39 (11:6 31:14 45:28)

Statistiky zápasu

Ve středu 14.2.2018 na Svatého Valentýna proti nám nastoupil náš starý známý soupeř, který si to s námi v zápasech hráčů ročníku 2004 užívá od kategorie U11 (a vlastně ještě dříve). Pozitivem je skutečnost, že všichni hráči bez ohledu na nemocnost, úrazy a zápasovou zatíženost opět hráli jako tým a opět hráli svůj basketbal, kterým se ve společném týmu s hráči BK Příbor prezentují v EYBL. Byl to basketbal rychlý tvrdý, s kvalitní osobní obranou, ovšem i mnoha nepřesnostmi, ale přesto pro diváky i trenéry uspokojivý. Za nás jsem spokojen s výbornou obranou, kdy jako celek jsme dostali pouhých 39 bodů a hlavního střelce soupeře Davida Dostála jsme udrželi na 9 bodech (z toho pouze 2 body dal do zranění Kuby Vidláře na začátku 3. čtvrtiny utkání, který si s ním výborně poradil). Dále jsem spokojen, že jsme 3 čtvrtiny se soupeřem vyhráli a pouze ve 3. čtvtině (poznamenané v hlavách našich hráčů 2 nezaviněnými zraněními našich hráčů) to skončilo remízou. Celkově jsem spokojen s úrovní předváděné hry, kdy to bylo utkání dostatečně rychlé a soupeř i přes skutečnost, že měl ve svém kádru hráče mladšího ročníku 2005 se nevzdával až do samotného konce.

Teď je potřeba odehrát s hlavou nahoře poslední utkání tohoto týdne s Kroměříží a řádně se věnovat regeneraci.

S Kubou, kterého chválím za včerejší výkon v obraně, po vyléčení se, počítáme minimálně ve stejné formě jakou měl doposud na letošní MČR, no a Matese (kterého to v dané chvíli určitě na hřišti bolelo) jsem nominoval již na utkání s Brnem dne 26.2.2018, protože jak říká můj otec a asistent v jedné osobě Kamil st., naraženiny a pohmožděniny se léčily za jejich doby max. 1 den pomocí octanu, heparoidu a mokré hadry a co léčilo nejvíce, byl tréninkový a zápasový zápřah.

Rodičům děkuji za sportovní fandění a vytvoření domácího prostředí, i když tedy "náš Pavel je náš Pavel".

Trenér Kamil Vašták ml.

TJ SLAVIA KROMĚŘÍŽ vs. BK SNAKES OSTRAVA

11. KOLO EL U14

Úterý 13.2.2018 17:30 Sportovní hala Kroměříž

TJ Slavia Kroměříž - BK Snakes Ostrava 50:78 (8:24 22:41 34:62)

Statistiky zápasu 

Nestandardně, alespoň pro mé hodnocení utkání začnu pochvalou a to pro všechny hráče, kteří k zápasu odjeli. Všech 11 hráčů ukázalo charakter a také to, že nějaká drobná bolístka, virózka, či jiný nespecifikovaný neduch (trochu lenost, trochu pocit jistého místa v sestavě a to vše v kombinaci mladickou "nevyzrálostí") jim nemůže zabránit zahrát si hru, kterou mají rádi a pro kterou podstupují tréninkovou řeholi.

K samotnému zápasu jen tolik, že hodnocení proběhlo v průběhu zápasu a po něm. Je velká škoda zranění Toma Hrabce, ale Tomáš to zvládne a do MČR se dostane zpět do formy. Za výkon v utkání jak v útoku, tak v obraně chválím střelce 34 bodů Honzy Křenka, dále za kvalitní rozehrávku Kubu Mužíka, za bodové přispění v útoku Honzu Leibnera, za velmi dobrý výkon po tréninkovém výpadku Patrika Pavloviče a také kapitána Ondru Petkova, který byť věděl, že nebude hrát s týmem odjel a podpořil jej v těžkém utkání. On totiž tým Kroměříže pod vedením trenérského matadora Františka Ebergényiho není vůbec špatný a ve včerejším srovnání jim chyběli především kilogramy a centimetry, což však časem naberou a dorostou.

Totožného soupeře potkáme ve čtvrtek 15.2., na naší palubovce a doufáme v lepší výkon. Ještě předtím se však musíme popasovat s týmem BK Příbor dnes večer u nás ve sportovní hale.

Závěrem si dovolím poděkovat rodičům za pomoc s dopravou.

Trenér Kamil ml.

TYGŘI JBC BRNO vs. BK SNAKES OSTRAVA

7. KOLO EL U14

Neděle 11.2.2018 11:45 Sporotovní hala Morenda Brno

Tygři JBC Brno - BK Snakes Ostrava 77:88 (16:31 39:51 64:73)

Statistiky zápasu

V 7. Kole EL U14 jsme se utkali dosud neporaženým celkem Tygři JBC Brno. Tento zápas sliboval velký souboj a také tomu bylo tak. První čtvrtina skončila v poměru 16:31 v náš prospěch a do druhé čtvrtiny jsme šli v lepším rozpoložení. Bohužel jsme v druhé části hry nebyli schopni ubránit hráče Lukáše Olborta, který nám v této části hry dal 12 bodů. Od poločasu se již zápas hodně tahal a my jsme soupeře dostávali do hry vlastními chybami, jako ztraátami při rozehrávce a neproměněnými šancemi z podkoše. V zápase jsme zaznamenali 24 ztrát, což je opravdu hodně. V konečném zúčtování jsme zvítězili 77:88. Za výkon musíme pochválit Honzu Křenka, Kubu Vidláře, Bena Navrátila a Honzu Leibnera.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BVK HOLICE vs. BK SNAKES OSTRAVA

6. KOLO EL U14

Sobota 10.2.2018 20:00 Sportovní hala Holice

BVK Holice - BK Snakes Ostrava 54:113 (10:28 15:65 37:91)

Statistiky zápasu

V sobotu 10.2.2018 jsme zavítali do sportovní haly v Holicích. Utkání bylo naplánovano na 20:00, tak nás s trenérem zajímalo, jaký dopad to bude mít na kluky. S klidným srdcem můžeme říct, že skoro žádný. Chlapci předváděli kolektivní pojetí hry a každý si dal nějaký bodík. Od poloviny utkání jsme již trochu polevili v obraně, ale náskok jsme si stále hlídali. Za utkání musíme pochválit především Lukáše Gengelu, Kubu Vidláře, Bena Navrátila a Honzu Křenka.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK SNAKES OSTRAVA vs. SAM BŠM BRNO

4. KOLO EL U14

Sobota 27.1.2018 19:00 Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES OSTRAVA vs. SAM BŠM BRNO 85:52 (18:8 36:20 65:29)

Statistiky zápasu

Ve čtvrtém kole EL U14 jsme na domácí palubovce přivítali doposud neporažený tým ze základní skupiny D, tým SAM BŠM BRNO. Tým, který byl velmi dobře typologicky složený a pod vedením dvojice mladých trenérů vystupoval sebejistě a velmi odhodlaně nás porazit. Po roskoku se však toto kouzlo vytratilo. První čtvrtina skončila o pouhých 10 bodů a nepředváděli jsme pěkný výkon. Ve druhé čtvrtině jsme náskok navýšili na 16 bodů. Od třetí čtvrtiny jsme již soupeři skoro nic nedovolili. Měli jsme mnoho zisků, z nichž dva byly zakončeny smečí Honzy Křenka. V zápase bodovalo 11 ze 14 hráčů, což je taky velmi pěkné číslo. Za výkon v utkání musím pochválit zejména Bena Navrátila a Honzu Křenka. V zápase se zranil Honza Leibner. Přejeme mu brzké uzdravení.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BA NYMBURK vs. BK SNAKES OSTRAVA

3. KOLO EL U14

Neděle 14.1.2018 9:30 Hala ZŠ Komenského Nymburk

BA NYMBURK vs. BK SNAKES OSTRAVA 60:99 (11:18 22:45 39:72)

Statistiky utkání

Druhé utkání EXL U14 jsme odehráli v Nymburku. První čtvrtina byla velmi vyrovnaná a vypadalo to, že nás soupeř bude trápit. Ve druhé čtvrtině jsme opět rozhodli. Agresivní obrana a rychlé zakončování nám přineslo 23 bodový náskok v poločase. Ve druhé polovině utkání začala naše trojková smršť. Chlapci si pěkně a rychle uměli dát míč z ruky a vždy byl někdo volný. Celkem jsme vystřelili 19 trojek a 8 z nich bylo úspěšných. Musíme také zmínit, že tým BA Nymburk je velmi dobře poskládaný a do budoucna, až se hráči sehrají s nimi budeme mít daleko větší práci.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK SYNTHESIA PARDUBICE vs. BK SNAKES OSTRAVA

2. KOLO EL U14

Sobota 13.1.2018 14:00 Hala Dukla Pardubice

BK SYNTHESIA PARDUBICE vs. BK SNAKES OSTRAVA 57:120 (15:29 17:65 33:92)

Statistiky zápasu

První zápas domácí soutěže (Extraliga U14) jsme odehráli na palubovce hostí v Pardubicích. 13 hráčů nominovaných na zápas v sobotu ráno odjíždělo do Pardubic. Soupeře jsme dobře znali a věděli jsme jak se na něj máme připravit. První čtvrtinu jsme vyhráli o 14 bodů, avšak vedli jsme již o 20 bodů a v tu chvíli chlapci polevili v obraně i v útoku. Druhá čtvrtina rozhodla zápas. Vyhráli jsme ji v poměru 36:2. Od poločasu se již na hřišti objevovali všichni hráči v různých sestavách a pomalu jsme začali šetřit síly na nedělní zápas. Jsem rád, že si všech 13 hráčů zahrálo dostatečně a nikdo z nich nepředvedl špatný výkon, ba naopak. Všichni hráči dostali příležitost a každý bojoval a hrál na 100%.

Trenér Kamil Vašťák ml.

KRASNAL CUP 2018

O prodlouženém víkendu 5.-7.1.2018 jsme se zúčastnili mezinárodního turnaje Krasnal Cup v polské Wroclawi.

Odehráli jsme celkem pět utkání s bilancí 4 výher a 1 prohry.

V prvním utkání jsme nastoupili proti regionálnímu výberu Kujavsko-Pomorska. Na chlapcích šlo vidět, že cesta, ikdyž nebyla moc dlouhá, jim dala zabrat. Než jsme se rozběhli, zabralo to poločas. od poločasu jsme již soupeře zlomili a vyhráli jsme o 19 bodů. Ve druhém utkání jsme se střetli s nám dobře známým sopeřem ze Sopot. zápas se celou dobu tahal, koš za koš. Rozhodli jsme až v poslední části hry a zvítězili jsme o 24 bodů. Nejlepší zápas, ikdyž prohraný jsme odehráli v sobotu v pravé poledne  proti domácímu týmu WKK Wroclaw. Týmu jsme měli co opláce. Před zápasem za námi přišli sami treéři z Wroclawi, zda si můžeme zahrát zápas podle mužských pravidel, tedy na jednu pětku a další střídající. S návrhem jsme souhlasili a udělali jsme dobře. Zápas měl náboj od začátku do konce, zaplněná tribuna přibližně 150 lidmi vytvářela skvělou kulisu. Skóre bylo po celý zápas vyrovnané a v závěru vyhrál lepší tým. Je jen škoda, že toto utkání pískali nezkušení rozhodčí. Ve čtvrtém utkání jsme nastoupili proti týmu Synthesie Pardubice. Hráli všichni hráči, dostali dost minut a myslím si, že někteří se přesvědčili o tom, že ani s takovým soupeřem nemohou hrát. Zápas jsme nakonec vyhráli a já jen doufám, že tuto sobotu, kdy jedeme na 2. kolo Extraligy U14 podáme úplně jiný výkon. V posledním utkání jsme nastoupili proti týmu Aste Kain z Belgie. Od začátku utkání jsme tempo hry určovali my. Především Damián Džubera a Tomáš hrabec s Frantou Vyroubalem válcovali hráče jak v útoku, tak v obraně.

Na turnaji jsme obsadili konečné druhé místo.

Damián Džubera byl zaslouženě po velmi nadprůměrných výkonech zařazen do ALL-STARS pětky turnaje.

Bohužel se nám zranil kapitán týmu Ondra Petkov. Přejeme mu brzké uzdravení.

Na turnaji hráli a bodovali: Džubera 48, Leibner 45, Navrátil 40, Křenek 37, Vidlář 33, Rotrekl 30, Hrabec 26, Celerin 25, Pavlovič 23, Augustin 19, Vyroubal 18, Mihál 15, Palát 11, Petkov 10, Mužík 8

ROZPIS A VÝSLEDKY

Datum Čas Domácí Hosté Výsledek
5.1.2018 11:30 BK SNAKES OSTRAVA KADRA KUJAWSKO-POMORSKA  72:53
5.1.2018 19:30 UKS 7 TREFL SOPOT BK SNAKES OSTRAVA  61:85
6.1.2018 12:00 WKK WROCLAW BK SNAKES OSTRAVA  61:54
6.1.2018 16:45 SYNTHESIA PARDUBICE BK SNAKES OSTRAVA  58:61
7.1.2018 10:45 ASTE KAIN BK SNAKES OSTRAVA

 36:116

Trenér Kamil Vašťák ml.

X-MAS SNAKES CUP 2017

O prodlouženém víkendu 8.-10.12.2017 jsme se účastnili domácího mezinárodního turnaje X-MAS SNAKES CUP 2017. Tento již třetí ročník byl pod záštitou FIBA Europe. Tohoto turnaje se účastnili nejlepší celky ve své věkové kategorii U14 ze střední Evropy. Ve skupině jsme okusili polský, maďarský a něměcký basketbal, dále také český a opět polský a maďarský. Výkony byli dobré, ale v každém utkání jsme udělali několik chyb, které jsme již s kluky hned po utkání probrali. Nyní už hodnocení jednotlivých utkání.

BK SNAKES OSTRAVA vs. EYBL KATOWICE/ŽORY (POL) 69:43 (14:16 ; 24:5 ; 15:11 ; 16:11)

Do turnaje jsme vstoupili velmi dobře. V prvním utkání jsme narazili na spojeny tým EYBL Katowice UKS SP 27 / ŽAK ŽORY. V první čtvrtině zápasu jsme sice nepodali dobrý výkon, ale od druhého dějství jsme již na soupeře vletěli jak to umíme. Hráli jsme precizně v obraně a soupeři jsme skoro nic nedovolili. Z naší dobré obrany vyšlo také několik rychlých protiútoků, které jsme jednoduše zakončili. První vítězství hned v prvním utkání nakoplo náš tým kupředu. Hráčem utkání byl vyhlášen #7 Lukáš Gengela, který svým bojovým výkonem nedal nikomu nic zadarmo.

BK SNAKES OSTRAVA vs. ŠOPRONI SPORTISKOLA (HUN) 72:49 (22:8 ; 16:13 ; 21:14 ; 13:14)

Ve druhém utkání jsme se střetli s týmem Šoproni Sportiskola. S tímto týmem jsme odehráli již jeden zápas na začátku sezóny v Praze a vyhráli jsme o bezmála 25 bodů. Maďaři nám měli co vracet, ale bohužel se jim to nepovedlo. BylI jsme dobře takticky připraveni a věděli jsme, kteří hráči to protáhnou. Damián Džubera svou rychlosti a bojovností ubránil rozehrávače #17 a náskok po první čtvrtině byl 14 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme již začali přidávat pod kotel a soupeři jsme utekli ještě dál. V další části hry se již dostali všichni hráči na palubovku a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Hráčem utkání byl vyhlášen #11 Matěj Rotrekl, který svou nebojacností a rychlými nájezdy nastartoval mašinu s názvem BK SNAKES OSTRAVA.

BK SNAKES OSTRAVA vs. ALBA BERLIN (D) 68:63 (18:15 ; 13:7 ; 14:19 ; 23:22)

Ve třetím utkání jsme se střetli s týmem, který dosud na ostravském bojišti nebyl poražen. Byl to tým ALBA Berlín. Opět jsme měli nastudovaný tým a věděli jsme, kdo je tím tahounem týmu. Od začátku jsme se hlavně soustředili na obranu, která nám take velmi dobře šla. Po prvním dějství jsme vedli 18:15 a tým se najednou chytl. Za druhou čtvrtinu jsme dostali pouhých 7 bodů a vsítili jsme jich 13. Od poločasu, kdy oba celky nasadili to nejlepší se zápas srovnal a bylo to oko za oko, zub za zub. 33 vteřin před koncem byl stav 63:63. Následoval time - out, kde jsme se si s hráči vysvětlili co budeme hrát. Akce nakonec vyšla a Honza Leibner trefil v tu pravou chvíli trojku. Hráči Alby poté špatně vyhodili a my jsme přidali ještě dva body. V konečném zúčtování jsme vyhráli 68:63. Začal jsem věřit teorii, že pokud dostaneme na domácím hřišti 65 bodů a méně, každý zápas bychom měli vyhrát. To se v tomto zápase potvrdilo. Hráčem utkání byl vyhlášen #23 Jan Leibner, který svým tříbodovým pokusem v posledních sekundách zápasu rozhodl.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK PŘÍBOR (CZE) 77:44 (10:12 ; 23:8 ; 19:9 ; 25:15)

Čtvrtfinále. Dle mě, ale i jiných trenérů z různých sportů je čtvrtfinále jedno z nejtěžších utkání na turnaji. V zápase jsme se utkali s našimi kamarády BK Příbor. Od první vteřiny zápasu nám Příbor pod vedením mého kolegy z EYBL Míry Slováka nedal nic zadarmo. Po prvni čtvrtině jsme tekli o 3 body. Do čtvrtiny druhé jsme již vykročili správnou nohou a začali jsme předvádět pěkný Snakesovský basketbal. Od poločasu jsem již šetřil základní rotaci hráčů a na hřišti úřadovala lavička. Zápas jsme nakonec vyhráli rozdílem 33 bodů. Hráčem utkání byl vyhlášen #6 David Mihál.

BK SNAKES OSTRAVA vs. WKK WROCLAW (POL) 55:67 (22:18 ; 6:15 ; 17:19 ; 10:15)

Předposlední zápas na turnaji a Semifinále. Do finálové čtyřky turnaje jsme se dostali My, Alba Berlin, WKK Wroclaw a Šoproň Sportiskola. My jsme narazili na velmi dobře postavený, fyzicky, technicky i takticky vybavený tým WKK Wroclaw. Zápas byl od začátku více bitva než basketbal. Skóre se stále tahalo o pár bodů. My jsme nebyli schopni ubránit Nejlepšího střelce TH celého turnaje Šimona Palucha, který si s námi dělal na hřišti co chtěl. V zápase jsme prohráli o 12 bodů, ale tento zápas nám může pomoci dal v našem rozvoji. Někteří hráči spadli zpátky na zem a už na prvním tréninku po turnaji šlo vidět, že až se příště s tímto výborným týmem střetneme, chtějí mu vše řádně oplatit. Hráčem utkání byl vyhlášen #15 Damián Džubera, který se statečně pral s obranou obou nejlepších hráčů soupeře.

BK SNAKES OSTRAVA vs. ŠOPRONI SPORTISKOLA (HUN) 65:57 (19:10 ; 16:16 ; 11:14 ; 19:17

V poslednim utkání o 3. místo na turnaji jsme se utkali s týmem Šoproni Sportiskola. Dle mě neměl tento zápas takový ten správný náboj. Na to, že se hrálo o bronzové medaile byl zápas velmi klidný až někdy ospalý. Opět jsme byli dobře připraveni na nejlepší hráče soupeře. Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou a zahrála si většina hráčů. Zvítězili jsme 65:57.Hráčem utkání byl vyhlášen #55 Jakub Vidlář.

Na turnaji X-MAS SNAKES CUP je již tradicí, že se vyhlašuje několik individuálních ocenění.

Vítězství ve střelecké soutěži za 3 body si vystřílel hráč #23 Jan Leibner.

Po neustále se zlepšujících výkonech byl nejlepším hráčem týmu za turnaj vyhlášen hráč #6 David Mihál.

Tím, že jsme se umístili na 3. místě jsme měli ještě jedno rezervované místo v All-Stars pětce turnaje. Za tým BK SNAKES OSTRAVA se do All-Stars pětky turnaje dostal hráč #7 Lukáš Gengela, který od prvního zápasu podával velmi dobré a stabilní výkony.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem dobrovolníkům z řad rodičů, který velkým dílem pomohli tomu, aby se turnaj mohl uskutečnit. Dále bych chtěl poděkovat všem rozhodčím, že pískali velice dobře a také tím získali určité zkušenosti. Poděkování také patří mé mamce i sestře, které to prostě nemají jednoduché s námi chlapi , a také nám velice pomohli.

Říká se, že to nejlepší se nechává na konec. Největší poděkování patří mému vzoru, organizátorovi, šéfovi, spolutrenérovi, mentorovi a otci v jedné osobě. Největší dík patří Mgr. Kamilu Vašťákovi st. Díky TATI !!!

Img_3047

 

REGIONÁLNÍ VÝBĚR U14

V kategorii U14 probíhají celorepublikově tzv. Regionální výběry. Do patnácti členného výběru za Severní a Střední Moravu se dostali hned 4 naši hráči a to: Jan KŘENEK, Jan LEIBNER, Matěj ROTREKL, Jakub VIDLÁŘ. 

"Regionální Výběry se snaží jednak mapovat situaci pro další sledování a práci s vybranými jednotlivci v dalších etapách, v konkrétních případech směřovat hráče k optimálnímu provádění herních činností jednotlivce a dalších součástí metodiky basketbalu  a zároveň fungovat jako motivační pobídka pro jejich další rozvoj ve prospěch českého basketbalu. Nominace hráčů je vždy momentálním viděním situace odpovědných trenérů v dané oblasti se znalostmi prostředí po konzultacích s referenčními osobami, respektováním aktuálního stavu, apod.. " uvedl Štěpán Válek - hlavní trenér RV U14.

Může nás jen těšit, že do Regionálního výběru U14 byli vybráni také další hráči, kteří jsou součástí týmu EYBL, jmenovitě: Benjamin Navrátil (BK Snakes FM), Milan Machala, Adam Ivánek a David Dostál (BK Příbor)

Pod vedení trenérské dvojice Štěpán Válek (BCM Olomouc) a David Klapetek (BK Opava) se vybraní hráči zúčastní soustředění v Olomouci (12. - 14. listopadu) a turnaje krajských výběrů v Brandýse nad Labem (15. - 17. prosince).

Jan KŘENEK Jan LEIBNER Matěj ROTREKL Jakub VIDLÁŘ

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK OPAVA

12. KOLO ŽL U14

Nedělě 19.11.2017 9:30 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK OPAVA 114:42 (34:12 63:29 91:35) 

Statistiky zápasu

V předposledním zápase základní části ŽL U14 jsme na domácí palubovce hostili tým z Opavy. Vtup do zápasu byl velmi dobrý a soupři jsme toho moc nedovolili. Bohužel Druhá čtvrtina už tak dobrá nebyla. Množství neproměněných šancí z podkoše bylo až moc velké a snaha v obraně skoro žádná. Třetí dějství už vypadalo o poznání lépe. V koncovce zápasu už si zahráli všichni, i ti, kteří ví, že už si to "nezasloužili". V tomto utkání řádil pod oběma koši Lukáš Gengela, který nastřílel 46 bodů. Za pochvalu stojí také výkon Tomáše Hrabce.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK NH OSTRAVA

11. KOLO ŽL U14

Sobota 18.11.2017 16:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK NH OSTRAVA 112:31 (29:6 56:17 79:23)

Statistiky zápasu

V 11. kole ŽL U14 jsme na domácí palubovce přivítali našeho ostravského rivala a to tým BK NH OSTRAVA. Od začátku zápasu jsme určovali tempo hry a všichni hráči se dostali na hřiště. Byly k vidění pěkné akce a precizní obrana. Za vyzdvižení stojí výkon Honzy Křenka, Tomáše Paláta a Davida Mihála. Ostatní hráči zahráli svůj standard.

Terenér Kamil Vašťák ml.

BCM ORLI PROSTĚJOV vs. BK SNAKES OSTRAVA

10. KOLO ŽL U14

Neděle 5.11.2017 9:00 Hala SH DDM Prostějov

BCM ORLI PROSTĚJOV vs. BK SNAKES OSTRAVA 24:133 (9:42 12:65 18:100)

Statistiky zápasu

V neděli 5.11.2017 jsme odcestovali již brzo ráno do Prostějova. Zápas v neděli v 9 ráno není žádná slast. Po dobrém rozcvičení a dobití voltů z energetického pití Powerade od Celiho st. jsme opět velice dobře vstoupili do utkání. Tentokrát prapor hned od začátku zvedl Honza Leibner, který byl následován Kubou Vidlářem a Celim. Druhá čtvrtina nebyla nic moc a sami chlapci ví, že výkon byl špatný. Od poločasu jsem kluky prostřídával jako v hokeji a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Do konce základní části nám zbývají odehrát 3 utkání. Dvě utkání odehrajeme doma a to 18.11.2017 s týmem NH OSTRAVA od 16:00 a 19.11.2017 s týmem BK OPAVA od 9:30 na hale ZŠ B. Dvorského 1. Základní část uzavřeme na palubovce BK PŘÍBOR v úterý 21.11.2017 od 17:30 s domácím týmem.

SK UP BCM OLOMOUC vs. BK SNAKES OSTRAVA

9. KOLO ŽL U14

Sobota 4.11.2017 10:45 Hala SK UP Olomouc

SK UP BCM OLOMOUC vs. BK SNAKES OSTRAVA 27:136 (7:46 14:80 19:116)

Statistiky zápasu

V 9. kole ŽL U14 jsme zavítali do univerzitného města Olomouce. Před zápasem jsem chvíli konverzoval s trenérem Olomouce a zároveň trenérem Regionálního výběru U14 pro Sev. a Stř. Moravu panem Válkem, který se mě mimojiné ptal, kteří přesně jsou ti vybraní hráčí, ať může sledovat jejich herní projev. Rozcvičení před zápasem nebylo přesně podle mých představ a bál jsem se jak bude vypadat vstup do utkání. K mému údivu jsme do utkání vstoupili velmi dobře a koncentrovaně, kdy především v útoku předváděla krásné akce dvoji Kuba-Honza. V dalších čtvrtinách jsme již kontrolovali průběh utkání a k vidění bylo i mnoho pohledných akcí. Kluky musím pochválit za nasazení a předvedený výkon. Konečně jsme si také zkusili ty věci, které zkoušt potřebujeme.

Teď jen malý komentář k věcem, které se odehrály v zázemí haly SK UP Olomouc. Výstup jednoho z rodičů domácího hráče byl dle mě více než neúnosný. Ve chvíli, kdy skončilo utkání, tak právě tento tatínek začal vůlgarním způsobem vykřikovat směrem k trenérovi domácího družstva. Dohra, alespoň ta co jsem viděl byla taková, že dotyčný člověk řval přímo na trenéra asi z jednoho a půl metru a to dobrých 5 minut. Dle mě naprosto nepochopitelné chování. Pokud má rodič něco na srdci, tak by se měl dle mého názoru domluvit s trenérem a vyříkat si s ním určité věci v kabinetu a né před lidmi z ostatních klubů atd.. Dospělí člověk by se takto chovat neměl. Co pak asi bude z těch dětí...

BK SNAKES OSTRAVA vs. BC NOVÝ JIČÍN

6. KOLO ŽL U14

Sobota 21.10.2017 15:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BC NOVÝ JIČÍN 125:14 (36:0 70:5 96:10)

Statistiky zápasu

V sobotu 21.10.2017 jsme opět hostili tým z Nového Jičína. S chlapci jsme si řekli, že nebudeme hrát rychlý protiútok a budeme si zkoušet hlavně postupný útok a vyhazování z autu. Samozřejmě byly některé útoky zakončeny z RP, ale hráčům nemůžu zakazovat hrát. Všichni hráči dostali stejnou porci minut na hřišti a každý hráč ukázal, že umí hrát basketbal. V tomto utkání jsme podali kolektivní výkon, kdy se 9 hráčů z 12 dostalo přes dvouciferný počet bodů. Do konce základní části ŽL U14 nám zbývá ještě 5 utkání. Blíží se nám však první kolo EYBL, kde se setkáme s basketbalovou realitou. Takže chlapci neusnout na vavřínech a budeme makat ještě víc.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BC NOVÝ JIČÍN vs. BK SNAKES OSTRAVA

Předehrávka - 14. KOLO ŽL U14

Pátek 20.10.2017 16:30 SH Bazén Nový Jičín

BC NOVÝ JIČÍN vs. BK SNAKES OSTRAVA 9:142 (2:33 2:74 7:113)

Statistiky zápasu

V předehrávce 14. kola ŽL U14 jsme odjeli na palubovku Nového Jičína. Na tento zápas jsme odjeli v sestavě 12ti hráčů s tím, že si všichni dostatečně zahrají. To se také povedlo. Zápas jsme odehráli na 2 pětky s tím, že v každé čtvrtině střídal jeden hráč. Soupeři jsme nic nedovolili. Bránili jsme jedna na jedna a většina útoků byla zakončena z rychlých protiúoků. Pochvala patří celému týmu.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK SNAKES F-M vs. BK SNAKES OSTRAVA

Dohrávka - 1. KOLO ŽL U14

Čtvrtek 19.10.2017 17:30 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES FRÝDEK-MÍSTEK vs. BK SNAKES OSTRAVA 46:141 (22:21 37:65 42:113)

Statistiky zápasu

Psal se čtvrtek 19.10.2017 a do dějin, nebo historických tabulek basketbalu se z  pohledu našeho týmu U14 a klubu BK Snakes Ostrava tento den nezapíše ničím zajímavým. Na naši palubovku přijel tentokrát v roli domácího celku tým BK Snakes FM, který je aktuálně na zcela jiném pólu ligové tabulky kategorie U14 než náš tým. O výsledku bylo jasno již před rozskokem a to i  přes skutečnost, že část hráčů našeho týmu nuceně, či nenuceně odpočívala  ( Palát, Mihál, Křenek, Leibner) a tým FM nastoupil aktuálně v nejsilnějším složení i s team leaderem Benem Navrátilem, který se basketbalu vyučil v Ostravě. Týmu z FM jsme přenechali naši domácí lavičku a jako bonusový dárek i celou první čtvrtinu (no nepotěšte bližního svého něčím, co vám neublíží a jemu alespoň na chvíli pomůže). Z přenechání domácí "osezené a příslušně ohmatané" lavičky,  byla  má pětice hráčů na palubovce tak nesvá , že jsme neproměňovali jasné koše, zatímco soupeři to padlo i ze šatny. Je faktem, že v první čtvrtině s námi soupeř i stíhal běhat. Naštěstí neni basketbal jen o snaze a běháni a tak v dalším průběhu zápasu zvítězil správný klukovský basketbal, kdy skóre 1. ctvrtiny 21-22 bylo zapomenuto a závěrečný výsledek a především předvedená hra 2.,3., a 4. čtvrtiny ukázala rozdíl mezi oběma týmy, které trénují stejně dlouhou dobu, tedy 4,5 roku.

V našem týmu stojí v tomto utkání za vyzvednutí výkony těchto hráčů :  Za prvé výkon Lukáše Gengely, který řádil pod oběma koši a vstřeli 41 bodů. Dále pak výkon kapitána týmu Ondry Petkova, který všem dokázal, proč právě on byl zvolen kapitánem pro tuto sezónu. V neposlední řadě stojí také za vyzvednutí výkony Petra Celerina a Jakuba Mužíka, kteří měli pěkný basketbalový projev na hřišti.

U soupeře, dokud se mu dostávalo sil si poradit s důsledným presem a tlakem na míč, standardně odehrál 1. čtvrtinu utkáni Ben Navrátil, který je členem společného EYBL týmu BK Snakes Ostrava. Ostatní hráči zaujali svou bojovností a ti co nebyli na hřišti, pak svými prostnými cvičeními na lavičce v podobě neustálého vstáváni a usedáni ve stylu ala NBA, MNBL a dalších basketbalových soutěží.

Poděkování patří za návštěvu v hledišti a sportovní povzbuzování všem přítomným divákům, především z řad rodičů, ale i hráčů dalších týmů našich BK Snakes Ostrava.

Trenér Kamil Vašťák ml.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK PŘÍBOR

Předehrávka - 7. KOLO ŽL U14

Středa 18.10.2017 16:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK PŘÍBOR 81:42 (20:7 42:18 58:31)

Statistiky zápasu

Ve středu 18.10.2017 jsme na domácí palubovce hostili náš spřátelený klub BK Příbor. Oba týmy byly oslabeni o své ústřední rozehrávače a tak jsem čekal, jak se této role zhostí ostatní hráči. Do první čtvrtiny jsme vstoupili velmi dobře, kdy spolupráce Honza - Kuba pracovala v útoku i v obraně na jedničku. K ním se ještě přidal Celi a výsledek po první čtvrtině byl více než uspokojivý. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili také velmi dobře a Ondra Petkov se zhostil rozehrávačské povinnosti velmi dobře. Za mě jsme v prvním poločase předváděli velice pěkný basketbal. Bohužel vstup do 3 čtvrtiny byl katastrofální. Nejen, že jsme polevili v obraně, ale hlavně herní projev v útoku byl strašidelný. Tato třetina skončila 16:13 v náš prospěch, ale na hru se nedalo dívat. V poslední části hry jsme opět začali hrát pěkný basketbal a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Za zmínku určitě stojí výkon Kuby Mužíka, který v tomto zápase zaznamenal 8 bodů a v trestných hodech byl stoprocentní 6/6. Pochavala patří také Kubovi Vidlářovi, který velmi dobře bránil podkošového hráče Davida Dostála. Na straně Příbora bych mohl vyzvednout hned několik hráčů, počínaje Davidem Dostálem, konče Štěpánem Maléřem. Věřím, že spolupráce těchto dvou klubů bude zdárně pokračovat několik dalších let a právě ročník 2004 tuto spolupráci po několika letech opět začne a to v soutěži EYBL.

BK NH OSTRAVA vs. BK SNAKES OSTRAVA

Dohrávka - 5. KOLO ŽL U14

Středa 11.10.2017 16:00 Hala Tatran Ostrava

BK NH OSTRAVA vs. BK SNAKES OSTRAVA 39:113 (8:32 16:55 23:85)

Statistiky zápasu

V dohrávce 5. kola ŽL U14 jsme zavítali k našim měststkým rivalům BK NH Ostrava. Vstup do zápasu nebyl nijak zázračný a hráči začali hráč náš "snakesovský" basket až po oddechovém času ve třetí minutě první čtvrtiny. Hráči si mysleli, že to půjde samo a soupeř se sám porazí, bohužel tak tomu nebylo a ani v dalších zápasech nebude!!! I další rotace hráčů v druhé čtvrtině nezačala nějak slavně. Opět hráči začali hrát až po oddechovém času. Obranu jsme neměli vůbec špatnou, avšak zakončování z bezprostřední blízkosti koše bylo velmi špatné. Zahodili jsme spoustu "tutových" šancí a koš jsme dali až po druhém doskoku. Takové množství doskoků a počet střel nám soupeři v EYBL nedovolí, a proto na střelbě, především z bližších vzdáleností budeme muset zapracovat. Kromě střelby z krátké vzdálenosti musíme zapracovat také na trestných hodech. Musí to být naše výhoda a né nevýhoda. V zápase byla také právem udělena TCHB jednomu z našich stěžejních hráčů. S daným členem týmu jsme si to vysvětlili a už se to nebude vícekrát opakovat! Za zápas bych chtěl pochválit především Frantu Vyroubala, který v této sezóně odehrál svůj první zápas a zahrál velice dobře. Další dva hráči, kteří by měli být pochváleni je podkošové duo Kuba Vidlář a Lukáš Gengela, které soupeři nastřílelo dohromady 47 bodů.

Memorial Tadeusze Sajdy Katowice

1. Zápas

UKS Regis Wieliczka vs. BK SNAKES OSTRAVA 26:103

V prvním utkání na Memorialu Tadeusze Sajdy jsme nastoupili proti týmu UKS Regis Wieliczka. Vstup do utkání byl velmi dobrý a soupeři jsme skoro nic nedovolili. Využili jsme naší fyzickou, technickou i taktickou složku a předváděli jsme pěkný mládežnický basketbal. Všichni hráči v tomto utkání skórovali. Jeden z rychlých protiútoků byl zakončen smeči Jana Křenka.

Hráčem utkání byl vyhlášen #15 Damián Džubera. 

Hráli a bodovali : Křenek 21 (3x3b.), Leibner 16 (2x3b.), Džubera 12, Pavlovič 9, Celerin 7, Petkov 6, Gengela 6, Rotrekl 6, Palát 6, Stankuš 4, Mužík 4, Augustin 2, Vidlář 2, Hrabec 2.

2. Zápas

SKM Zastal Zielona Góra vs. BK SNAKES OSTRAVA 29:61

Ve druhém utkání na turnaji v Katowicich jsme narazili na nám zcela neznámý tým ze Zielone Góry. Tento zápas jsme začínali pozdě večer a hráli jsme jej na menší tělocvičně. Čas a pravidla hry byly taky lehce odlišná od prvního utkání. Do zápasu jsme nevstoupili příliš dobře. Zbytečné ztráty a opětovná nekoncentrovanost některých hráčů znamenala stav po prvním dějství 8:19 v náš prospěch. Do druhé čtvrtiny jsme vstoupili podstatně lépe a to hlavně v obraně. Druhou čtvrtinu okořenil i Jan Křenek svou smečí s faulem. Od poločasu jsme začali hrát uvolněně a pěkně začalo hrát i duo Honza a "Velký" Kuba. Nakonec si neodpustím lehce okomentovat sudí tohoto utkání. Dle mého názoru chlapci potřebují od někoho pocítit i tvrdší hru a dostat tzv. "po tlamě", ale pokud nás soupeř řeže tak, že hráči jsou omlácení jak mantinely v hokeji a liskance zaleháji uši všem přítomným v hale a sudí se na to jen dívá, tak asi není něco správně... Zlatí Čeští Rozhodčí!

Hráčem utkání byl vyhlášen #24 Jan Křenek. 

Hráli a bodovali : Leibner 17 (1x3b.), Křenek 16 (1x3b.), Vidlář 12, Petkov 4, Celerin 2, Gengela 2, Džubera 2, Stankuš 2, Rotrekl 2, Mužík 1, Palát 1, Hrabec, Pavlovič, Augustin

3. Zápas

BK SNAKES OSTRAVA vs ŽAK Žory 102:48

Třetí utkání na turnaji a třetí výhra, taková je zatím naše bilance na turnaji Memorial Tadeusze Sajdy v Katowicich. I když jsme vyhráli utkání s týmem ŽAK Žory vysokým rozdílem, tak jsme měli opět velmi špatný vstup do úvodního dějství. Od druhé pětiminutovky už jsme se dostali do naší pohody a předváděli jsme pěkné akce. Dle mého názoru jsme dostali i dost bodů, ale to pramenilo právě z častého střídání a z promícháni sestav v poslední čtvrtině.

Hráčem utkání byl vyhlášen #23 Jan Leibner.

Hráli a bodovali: Leibner 17 (1x3b.), Křenek 16 (2x3b.), Pavlovič 10, Petkov 8, Gengela 8, Vidlář 8, Celerin 8, Rotrekl 6, Palát 4, Džubera 4, Mužík 2, Augustin 2, Stankuš 2, Hrabec 1

4. Zápas

Niedźwiadki Przemysl vs. BK SNAKES OSTRAVA 58:92

Čtvrté utkání a opět vítězně. Po předchozích třech utkáních, které jsme na turnaji odehráli se na nás chystal tým Niedźwiadki Przemysl. Tento tým vynechal i oběd, aby se na nás řádně připravil. Tento tah jim ze začátku zápasu vyšel. "Medvídci" na nás vletěli a my nevěděli, kde nám hlava stojí. V druhém dějství jsme pokračovali v ne moc pěkném basketu, který jsme předváděli tak do poloviny utkání. Ve druhé polovině již soupeř odešel fyzicky a my jsme zakončovali jednoduchými koši z rychlých protiútoků. Na můj vkus jsme dostali moc bodů a na naší obraně budeme muset ještě hodně zapracovat.

Hráčem utkání byl vyhlášen #12 Tomáš Palát.

Hráli a bodovali: Křenek 18, Leibner 16, Vidlář 16, Pavlovič 14, Palát 10, Gengela 8, Petkov 4, Džubera 3, Celerin 2, Augustin 1, Mužík, Rotrekl, Hrabec, Stankuš

5. Zápas

UKS SP 27 Katowice vs. BK SNAKES OSTRAVA 32:86

V posledním utkání na turnaji jsme nastoupili proti domácímu týmu Katowic. Zaplněné hlediště jak domácími, tak i našimi rodiči mohlo vidět pěkný mládežnický basketbal. Poprvé na turnaji se nám povedl velmi dobrý vstup do utkání a po střídání pětek jsme ještě přiložili pod kotel. V utkání jsme zaslouženě zvítězili.

Hráčem utkání byl vyhlášen #55 Jakub Vidlář

Hráli a bodovali : Leibner 19 (1x3b.), Vidlář 19, Křenek 13, Palát 8, Gengela 5, Rotrekl 5 (1x3b.), Celerin 4, Petkov 4, Mužík 3, Džubera 2, Augustin 2,  Pavlovič 2, Hrabec, Stankuš

Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen #4 Ondřej Petkov.

Cenu za nejlepší zlepšení obdržel #12 Tomáš Palát.

Do All-Stars pětky turnaje byl vybrán #23 Jan Leibner.

MVP turnaje byl vyhlášen #24 Jan Křenek.

BK OPAVA vs. BK SNAKES OSTRAVA

Předehrávka - 4. KOLO ŽL U14

Čtvrtek 5.10.2017 18:30 Víceúčelová sportovní hala Opava

BK OPAVA vs. BK SNAKES OSTRAVA 23:107 (8:19 ; 8:51 ; 15:83)

Statistiky zápasu

V předehrávce 4. kola ŽL U14 jsme zavítali do krásné opavské víceúčelové sportovní haly. Vstup do zápasu byl velmi špatný. Plno ztrát a nekoncentrovanost na vlastní výkon. První čtvrtina nevypadala vůbec dle mých představ. Nástup do druhé čtvrtiny byl už jiný a hráči začali hrát více v pohodě a ukázali soupeři tvrdou obranu. Za druhé dějství jsme nedostali ani jeden bod. Od poločasu jsem již sestavy promíchal a zahráli si všichni hráči do sytosti. Musím také zmínit, že v tomto zápase jsme zatím měli nejvíce ztrát a nejhorší úspěšnost TH, takže očekávám 100% účast na treníncích chlapci, protože potřebujeme trénovat, trénovat a trénovat !!!

BK SNAKES OSTRAVA vs. SK UP BCM OLOMOUC

3. KOLO ŽL U14

NEDĚLE 24.9.2017 12:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. SKUP-BCM OLOMOUC 205:22 (56:3 ; 100:9 ; 147:15)

Statistiky zápasu

Ve třetím kole jsme se na domácí palubovce utkali s týmem z univerzitního města Olomouc. Opět bylo toto družstvo plno chlapců, ktěři s basketem začínají, mladí a ještě ne tolik zkušení. Do zápasu opět zasáhlo všech 15 hráčů a každý z nich dostal na hřišti téměř stejnou minutáž. Právě zápasy 2., 3., 8., kola ŽL U14 jsou důvodem, proč se účastníme Baltické divize 1 v soutěži EYBL. Teprve tam dojde na srovnání s realitou, kde se již hraje mužský basketbal a věřím, že né všichni se tak jednoduše jako v ŽL U14 v těchto podmínkách dokáží prosadit.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BCM ORLI PROSTĚJOV

2. KOLO ŽL U14

SOBOTA 23.9.2017 18:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BCM ORLI PROSTĚJOV 173:13 (50:6 ; 88:7 ; 133:8)

Statistiky zápasu

Ve druhém kole ŽL U14 jsme na domácí palubovce přivítali tým z Prostějova. Tento tým začíná a učí se. Má několik mladších hráčů, kteří získavají zkušenosti do dalších sezón. Od začátku zápasu jsme určovali tempo hry a všech 15 hráčů se dostalo na palubovku, kdy každý z nich dostal přibližně stejnou porci odehraných minut.

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK SNAKES FRÝDEK MÍSTEK

Předehrávka - 8. KOLO ŽL U14

Čtvrtek 21.9.2017 17:30 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK SNAKES OSTRAVA vs. BK SNAKES FRÝDEK-MÍSTEK 165:30 (47:9 ; 87:13 ; 123:23)

Statistiky zápasu

V předehrávce 8. kola ŽL U14 jsme hostili na domácí palubovce tým BK Snakes Frýdek - Místek. K tomuto utkání došlo u týmů roč. 2004 vůbec poprvé od přípravky. Dalo by se říct, že to bylo jakési derby mezi Ostravskými a Frýdecko-Místeckými "eSky". Toto utkání vyznělo lépe v náš prospěch a diváci mohli vidět několik pohledných akcí. V příštím týdnu se s týmem BK Snakes F-M střetneme opět ve čtvrtek od 17:30 na hale ZŠ B. Dvorského 1. Dovolím si zde jednu malou poznámku do řad diváků. V Moravskoslezském kraji máme dle mého názoru nejlepší rozhodčí z celé České republiky. Jsou to lidé, kteří se věnovali basketu aktivně a teď toto nedoceněné "povolání" rozhodčích dělají při studiu, při práci atd. Hlavně jsou to i rozhodčí, kteří se již pravidelně účastní našeho turnaje X-MAS SNAKES CUP, tak se k nim pojďme chovat slušně ať se k nám rádi vracejí smile

OSTRAVA CUP 2017

O víkendu 8.-10.9.2017 se náš tým účastnil již tradičního turnaje Ostrava Cup, který je pořádán basketbalovým klubem SBŠ Ostrava. Čekal nás náročný program, jelikož jsme na tento turnaj přihlásili dva týmy a to tým BK SNAKES Ostrava a tým BK SNAKES EYBL. Hráči pendlovali mezi oběma družstvy a odehráli 5-7 utkání na tomto turnaji což je pořádná porce pro takto mladé hráče.

Teď však již k samotnému hodnocení výkonů týmu BK SNAKES Ostrava. Tým odehrál 5 utkání s bilancí 3 výher a 2 těsných porážek. Všichni hráči dostali vysokou minutáž na hřišti a hráli s radostí. K vidění bylo i několik krásných okamžiků, vypjaté koncovky zápasů, a nakonec to cinklo stříbrem. Všechny hráče musím pochválit za nasazení do zápasů a předvedené výkony. Závěrem chci poděkovat i fanouškům (rodičům) za vytvoření skvělého domácího prostředí po celý průběh turnaje.

Ještě malý dodatek od trenérů: "Nejvíce se nám líbil poslední zápas!"

Zápasy

BK Snakes Ostrava vs. BK Pardubice 63:65

BK Snakes Ostrava vs. NH Ostrava 60:28

BK Snakes Ostrava vs. NH Tygers Ostrava EYBL 64:58

BK Snakes Ostrava vs. Kobanya 60:54

BK Snakes A vs. BK Snakes B 48:47

Hráli a bodovali za tým BK SNAKES Ostrava:

Vidlář 29, Celerin 27, Leibner 25, Gengela 24, Palát 22, Pavlovič 21, Džubera 13, Hrabec 11, Křenek 9, Vyroubal 8, Vavrečka 8, Rotrekl 7, Maléř 7, Stankuš 5, Petkov 5, Augustin 5, Mužík 5, Slovák 2, Wilk 2

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel patnáct a tři 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

CZ.BASKETBALL

Nadace ČEZ

Národní sportovní agentura

ARDON

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY