1. LIGA UHÁJENA I PRO PŘÍŠTÍ ROK

USK Praha B - BK Snakes Ostrava 80:54 (20:6 33:16 54:37)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

K poslednímu zápasu letošní sezóny jsme zajížděli k nejlepšímu týmu skupiny o udržení. K uhájení prvoligové příslušnosti pro příští ročník nám v tomto zápase stačilo získat bod. Tým béčka USK však toto utkání vzal mnohem zodpovědněji než my a postavil víceméně to nejlepší, co mohl, včetně několika hráčů, kteří pendlují do extraligy mužů. My jsme už naopak mohli dát volno naším stěžejním juniorům, kteří se už připravují na final four, které proběhne už tento víkend na Folimance. 

Zaspali jsme hned úvod zápasu. Hráči USK byli mnohem agresivnější a rychlejší. Trvalo nám dlouhou dobu, než jsme začali hru vyrovnávat. Vůbec se nám nedařila střlba z trojek. Za celý zápas jsme trefili pouze 3. Od druhé čtvrtiny už byl zápas vyrovnanější a měli jsme několik pěkných momentů. Ve třetí čtvrtině jsme dokonce začali chvílema dotahovat, především díky dobrému výkonu mladého Michaličky. Poslední čtvrtina už byla z naší strany spíše trápení a bylo na nás vidět, že už toho máme dost. Fyzická kondice USk se v tu chvíli naplno ukázala.

Přesto jsme získali potřebný bod za prohru a tím pádem i jistotu, že se Snakes junioři budou moci vyhrávat v druhé nejvyšší mužské soutěži i příští rok.

Rád bych poděkoval všem hráčům i trenérům za odvedenou práci v uplynulé sezóně, snad nás letošní výsledky posunou zase kousek dál a v příštím ročníku budeme usilovat o play-off.

I PŘES PROHRU VELMI PĚKNÝ VÝKON

BC Vysočina - BK Snakes Ostrava 87:79 (13:31 36:46 67:67)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Na Vysočinu jsme odjíždělo opět pouze v 6 hráčích, a to ve složení Šiko, Gerych, Lyčka, Hošek, Říčka a Michalička. Pro posledně jmenovaného to byl vůbec první start za muže. Přesto těchto 6 statečných dlouho směřovalo k senzaci. Domácí začátek zápasu hodně podcenili a my jsme si dělali, co jsme chtěli. Přesnou střelbou z dálky a dobrou kombinací pod košem jsme ovládli 1. čtvrtinu rozdílem téměř 20 bodů. Dobré minuty zažil debutant Pavel Michalička, který nejen dobře bránil, ale zaznamenal i několik úspěšných střel. Hra se ale už začínala vyrovnávat a Vysočina se začala postupně vracet do zápasu. Přesto jsme v poločase vedli ještě o 10 bodů. Všichni hráči v tomto zápase hráli výborně a hlavně po celou dobu naprosto koncentrovaně. Bohužel ve druhém poločase už se začínala projevovat únava a domácím se začala dařit střelba z dálky. Hřebíčkem do rakve pro nás bylo vyfaulování Honzy Lyčky v půlce 3. čtrvtiny. Přesto jsme se až do konce nevzdali a výsledkem byla prohra pouze o 8 bodů, což s ohledem na první utkání s Vysočinou, které jsme vyhráli o 11 bodů, byl náš cíl, protože takto máme s tímto soupeřem lepší vzájemný zápas.

Rád bych poděkoval všem hráčům za skvělý výkon a Pavlu Michaličkovi pogratuloval k jeho vydařené premiéře v 1. lize mužů.

2 VYROVNANÉ A VYHECOVANÉ DOMÁCÍ ZÁPASY

BK Snakes Ostrava - Sokol Písek 90:91 (31:26 51:48 74:68)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

BK Snakes Ostrava - USK Praha B 70:65 (16:18 26:28 47:43)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Posledními domácími zápasy v této sezóně jsme se velmi přiblížili udržení prvoligové příslušnosti pro příští ročník. Nejdříve jsme v sobotu v předehrávce kola hostili Písek. Zápas to byl velmi ofenzivně laděný a pro diváky dramatický až do konce. V utkání se nám podařilo trefit 15 trojek, což byl náš nejlepší letošní výkon. A přestože jsme skoro celý zápas byli ve vedení, pár minut před koncem se přes nás Písek doslova přehnal šňůrou 8 bodů v řadě. Bohužel 5 vteřin před koncem jsme šli do rizika a chtěli soupeře faulovat, abychom mohli mít ještě útok, nicméně Honza Lyčka trefil míč na polovině při zisku zcela čistě a mohl tak jít sám do koše a rozhodnout. Zastavil nás však hvizd rozhodčího, který byl připravený na faul, ale který své rozhodnutí změnil na upísknutí. Vyhazovali jsme od postranní čáry, ale na poslední střelu už bylo málo času a tak jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem. Přesto se na rozhodčí zlobit nemůžeme, závěr zápasu jsme nezvládli.

V neděli jsme věděli, že už jde o hodně a dali jsme do toho vše. Zápas s béčkem USK, který je tvořen převážně juniory, byl velmi vyhecovaný a bylo k vidění několik agresivních až nesportovních soubojů. Přesto jsme předvedli koncentrovaný výkon po celý čas utkání a především díky dvojici Slavík/Bukovjan jsme mohli slavit důležité vítězství, které by snad mohlo znamenat udržení v 1. lize. V tomto zápase jsme předvedli dobrý týmový výkon, a to jak v obraně, tak i v útoku.

Děkujeme všem divákům za podporu.

V PÍSKU JSME SE VYDALI ZE VŠECH SIL

Sokol Písek - BK Snakes Ostrava 81:53 (16:17 36:36 58:48)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Pouze v 6 hráčích jsme odjeli ke 3. zápasu play outu do vzdáleného Písku. Domácí si chtěli pojistit udržení 1. ligy, a proto nastoupili v kompletní sestavě včetně extraligových posil. My jsme však do zápasu vstoupili neohroženě a dokud jsme stíhali rychlé tempo, tak jsme se drželi i bodově. Písek celý zápas praktikoval vytažený pressing a to nás stálo mnoho sil. Přesto byl v poločase stav nerozhodný. 

Velké překvapení se však nekonalo. Domácí trefili 4 rychlé trojky v řadě a odskočili. Navíc se nám ve 3. čtvrtině vyfauloval Ondra Šiko. Ve 4. periodě si pak Michal Palát zlomil malíček na ruce a přestože statečně a sebezapřením zápas dohrál, hráli jsme závěr ve 4 lidech. Tam už jen Písek kosmeticky z brejků upravoval konečné skóre.

Přesto si všichni hráči zaslouží velkou pochvalu za neskutečnou bojovnost.

Příští víkend nastoupíme v sobotu znovu proti Písku a v neděli pak proti USK B.

V PLAYOUTU DRŽÍME DOMÁCÍ NEPORAZITELNOST

Snakes Ostrava - GBA 77:63 (22:15 41:38 65:54)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Opět velmi důležité jsme si připsali ve druhém zápase playoutu. O udržení domácí neporazitelnosti v této části sezóny rozhodla především dobrá obrana ve druhém poločase. Proti velmi dobře technicky vybaveným hráčům GBA jsme předvedli velmi dobrý kolektivní výkon a když nás v koncovce ještě podržel žolík Horky, mohli jsme se radovat z 8. výhry v uplynulém ročníku. Nejlepším střelcem našeho týmu byl se 17 body Lukáš Bukovjan.

V dalším zápase se ukážeme v neděli na horké půdě v Písku.

KONEČNĚ POCIT VÍTĚZSTVÍ, ALE TO TĚŽKÉ TEPRVE PŘIJDE

BK Snakes Ostrava - TJ Start Havířov 72:57 (18:18 38:30 53:44 )

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

V posledním kole základní části jsme hostili na palubovce ZŠ Dvorského poslední tým tabulky Havířov. No ani naše situace není zrovna růžová, tudíž se očekával nervózní a vyrovnaný zápas, o čemž vypovídal úvod zápasu. Hosty drželi ve hře především hráči extraligového týmu NH, Daniel Klímek a Honza Koloničný. My jsme se drželi především dobrou souhrou rozehrávačů s našimi pivoty, kteří mohli zakončovat po dobrých přihrávkách zejména Honzy Říčky z pod koše. Výrazněji odskočit se nám však podařilo až ve druhé čtvrtině, kdy jsme dobře ubránili a proměnili pár rychlých protiútoků. Poločas jsme tak vyhráli o 8 bodů. Toto ale pro nás bohužel v této sezóně není rozdíl, který bychom byli schopni jednoduše udržovat, popř. navyšovat, proto jsme museli zůstat maxmálně soustředěni.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Zaplněné tribuny tak nesledovali úplně pohledný basketbal, přesto jsme věděli, že je nesmíme zklamat. Ještě 5 minut před koncem se Havířov držel na dostřel 6 bodů. Poté však zavelel v ofenzivě Lukáš Bukovjan a sérií několika přesných trojek rozhodl o osudu utkání a naší 6. výhře v sezóně. 

Nyní nás čeká těžkých 8 zápasů playoutu, kde změříme postupně síly s týmy USK B, Vysočinou, Pískem a mužstvem GBA. Věříme, že se nám co nejdříve podaří v 1. lize zachránit a budeme se moct soustředit na další sezónu.

Děkujeme všem za projevenou podporu.

PLAYOFF JE PRYČ, ANEB TRÁPENÍ POKRAČUJE

Synthesia Pardubice - BK Snakes Ostrava 85:75 (31:17 47:27 72:56)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Proti pardubickému béčku jsme měli poslední šanci, jak zabojovat o playoff. Začátek zápasu byl hodně divoký a hodně útočný, ale soupeře jsme se drželi. Bohužel pouze do 7.minuty první periody, kdy nás domácí donutili dobrou obranou k několika ztrátám a sérií 5 nebo 6 trojek v řadě prakticky rozhodli o osudu utkání. Největší problémy nám dělal extraligový Viktor Půlpán, který zúročoval své zkušenosti, skvěle hledal své spoluhráče a zisky v obraně nás nekompromisně trestal. V prvním poločase jsme se dopustili 17 ztrát, což je z naší strany tragédie a s takovým číslem se nevyhrává.

Ve druhém poločase jsme sice přidali na agresivitě a vytaženou zónovou obranou donutili domácí k chybám, ale vždy, když jsme se přiblížili, domácí se chytili přesnou trojkou. Trefoval se hlavně Potoček, který našel cíl z tříbodové vzdálenosti hned šestkrát.

V závěru už jsme pouze stáhli na konečný desetibodový rozdíl ve skóre.

Se současným postavením nejsme vůbec spokojeni a měli jsme rozhodně vyšší cíle, nicméně je třeba se soustředit na zbytek sezóny a předvést, že do druhé nejvyšší mužské soutěže opravdu patříme.

Příležitost k tomu budeme mít v posledním kole základní části již tuto neděli proti Havířovu. Zápas začíná od 17 hod na hale ZŠ Dvorského. Přijďte nás podpořit.

3 ČTVRTINY JSME VEDLI, SÉRII PROHER JSME ALE NEPŘERUŠILI

Snakes Ostrava - Basketbal Olomouc 67:70 (12:11 29:28 48:46)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

V tomto zápase se opět mělo rozhodovat o osudu letošní sezóny. Pokud bychom vyhráli, měli bychom ještě docela slušnou šanci zabojovat o playoff. A přesto, že se 3 čtvrtiny dařilo tento cíl naplňovat, zejména díky naší dobré obraně, po konečném hvizdu se radoval soupeř z Olomouce.

Ve druhém poločase jsme se bohužel nevyvarovali pár zbytečných chyb v rozehrávce a v koncovce nás pak hosté přehráli zkušenostmi.

Do konce základní části zbývají poslední 2 zápasy a pokud bychom chtěli mít alespoň teoretickou šanci na playoff, musíme oba bezpodmínečně vyhrát. Nakročit k tomu můžeme už v pátek na hřišti pardubického béčka.

V OPAVĚ TO BYL ODEVZDANÝ VÝKON

BK Opava B - BK Snakes Ostrava 78:53 (17:14 40:27 62:46)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Proti opavskému béčku se nám vůbec nepodařilo navázat na naše výkony z posledních zápasů. Od začátku utkání jsme tahali za kratší konec, rozdíl v kvalitě byl velký. Zejména pivoti opavských si dělali, co chtěli. Trio Bujnoch-Kvapil-Dihel by nás porazilo samo, protože vstřelili celkem 55 bodů. Na doskoky jsme také prohráli 36:57. A když se k tomu připojilo několik jasných neproměněných střel z podkoše, bylo z toho vcelku pohodlné vítězství domácích, v tréninkovém tempu.

Jediný, kdo snesl přísnější měřítko v našem týmu, byl Lukáš Bukovjan, autor 17 bodů.

Další zápas odehrajeme v pátek 27.1. proti Olomouci a v tomto utkání se bude rozhodovat o soudu sezóny, zda si ještě zabojujeme o playoff nebo bude odsouzeni k playoutu.

TOUHA VYHRÁT BYLA VELKÁ, ALE NEUDRŽELI JSME NERVY

BC Nový Jičín - BK Snakes Ostrava 75:70 (14:21 26:36 44:57)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Ve 14. kole jsme chtěli konečně prolomit sérii proher. Stál proti nám však soupeř, který měl zastoupení hned několika hráčů, kteří v dresu NJ zářili ještě v jeho nejlepších časech v extralize. Obzvláště pod košem má tento tým obrovskou kvalitu, a to díky dvojici Pelikán - Šoška. My jsme se naproti tomu museli obejít bez dvojice Marek - Horkel, ba co víc, junioři stihli tak akorát dojet na rozcvičování, a to z důvodu jejich víkendových zápasů v Čechách.

Do zápasu jsme však vstoupili velmi dobře a s velkým odhodláním připsat si 6. výhru v soutěži. Předváděli jsme výbornou obranu, kdy jsme si byli konečně schopni jeden druhému pomoct. V útoku to však zas tak slavné nebylo. V posledních zápasech se až moc spoléháme na střelbu z dálky a téměř úplně vynecháváme nájezd do koše. Přesto jsme si do poločasu vypracovali 10 bodový náskok. Především obdržených 26 bodů je skvělá vizitka naší hry.

Do druhého dějství jsme navíc vstoupili mnohem lépe než v posledním zápase s Olomoucí, a po sérii přesných trojkových pokusů, zisků v obraně a následných rychlých brejků jsme šli do vedení o 21 bodů a NJ byl zralý na ručník. Skvělý úsek předvedl hlavně čerstvý inženýr Dan Smolka. Namísto doražení soupeře jsme však úplně vypadli z rytmu. Přestala se dařit střelba z dálky a začali jsme mít problémy i v obraně. Vyfauloval se nám náš jediný pivot Ondra Šiko a domácí začali všechny míče směřovat na jejich dlouhé. Sice se nám celkem dařilo je pokrýt, ale nechávali jsme volné domácí střelce a ti nás začali trestat. V té chvíli už šlo vidět, že síly docházely a téměř zaplněná hala heroicky hnala domácí k velkému obratu. Ten se domácím podařilo bohužel i dokonat a oplatili nám tak porážku o 5 bodů z prvního utkání.

I přes prohru jsme po delší době hráli jako tým a v utkání bylo hodně pozitivních věcí. Bohužel jsme se ale propadli na předposlední místo tabulky. Navíc v dalším utkání zajíždíme v pátek 20.1. na půdu rozjetého opavského béčka. Musíme se teď ještě více semknout a zabojovat a první šestku a předkolo playoff.

SÉRII PORÁŽEK JSME DOMA NEPROLOMILI

BK Snakes Ostrava - UP Olomouc 72:87 (27:20 40:36 53:65)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

První zápas v roce 2017 nás nečekalo nic jednoduchého. Do naši haly na Plzeňské zavítal 2. tým tabulky, družstvo UP Olomouc s druhým nejlepším střelcem ligy a bývalým extraligovým hráčem Pavlem Novákem. Olomouc navíc proti nám představila novou posilu a tou byl další bývalý extraligový hráč, Martin Vaňák. Náš tým naproti tomu opět potrápila marodka a nemohli jsme tak využít kompletní sestavy.

Přesto jsme do zápasu nastoupili velice dobře a dobrou kombinační hrou a tvrdou obranou jsme získali první čtvrtinu. Navíc jsme v ní dali 27 bodů, což se nám asi letos nepodařilo. Ve druhé čtvrtině jsme pak pokračovali ve velmi koncentrovaném výkonu a po sérii dobrých kombinací zejména dvojice Říčka-Hošek, kdy zakončoval druhý jmenovaný, jsme si do poločasu udrželi mírný náskok. Hosty držel na dostřel především Pavel Novák, který svými zkušenostmi a svou silovou hrou pod košem získaval jednoduché body.

3.čtvrtina však zcela otřásla naší pohodou. Hosté několika body v řadě otočili skóre a nám se naopak dlouhou dobu nepodařilo vsítit koš. Hosté začali ještě více využívat přehozů na Pavla Nováka a začal se k němu připojovat také Martin Vaňák. Do 4. peridoy už jsme šli stylem buď anebo. Vytáhli jsme na soupeře obranu po celém hřišti, která sice vedla k několika ztrátám soupeře, no nikdy nevedla k tomu, abychom se mu blíže bodově přiblížili. V té chvíli už se nám úplně rozpadl útočný systém a bylo to jenom o tom, jestli se trefíme. Trefy sice přicházeli, ale když Olomouc potřebovala nejvíce, dala míč Novákovi. Ten nakonec nastřílel 22 bodů. Závěr už si zkušený tým soupeře tedy pohlídal a mohl se radovat z výhry 87:72.

Problémem dnes byla obrana. Dostat doma 87 je prostě moc a s tím se moc vyhrát nedá. Navíc se nemůžeme spoléhat na to, že někoho přestřílíme, musíme hrát organizovaně od začátku až do konce. V častých úsecích jsme mnohem lepší než soupeř a hrajeme i hezčí basket. pak ale zklouzneme k chaosu a už se nám většinou nepodaří do zápasu vrátit. Musíme na tom do dalších bojů zapracovat.

A že to budou velké boje, svědčí i další zápas, který odehrajeme v neděli 15.1. na půdě Nového Jičína, za který aktuálně nastupují hráči jako Šoška, Pelikán či Gavlák. Je třeba jít do toho s optimizmem a trochu ty staříky prohnat :)

ZLEPŠENÁ HRA VÍTĚZSTVÍ NEPŘINESLA

Sokol Šlapanice - BK Snakes Ostrava 87:75 (18:20 42:31 63:24)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Do brněnských Šlapanic jsme odjížděli pouze v 8 hráčích, což bylo opět způsobeno nejrůznějšími zraněními a pracovními povinnostmi před svátky. Přesto jsme věřili, že bychom mohli na půdě favorita uspět. První čtvrtinu jsme začali velmi dobře a domácí jsme zaskočili zejména dobrou obranou a přesnou střelbou z perimetru. Bohužel soupeř se z naší úvodní aktivity rychle otřepal a ještě ke konci periody snížil na rozdíl pouhých 2 bodů. Bohužel 2. čtvrtina prakticky rozhodla o utkání. Domácí v ní odskočili na rozdíl 11 bodů a ten si prakticky udržovali až do konce. Opírali se hlavně o zkušeného Šebelu, autora 29 bodů, který nás trápil svým velmi silovým vnikem do koše.

Ve druhé půli jsme se sice párkrát přiblížili na rozdíl 5 nebo 6 bodů, ale vždy nás srazila série našich vlastních chyb a neproměněných šancí. Velmi dobře a obětavě se v tomto utkání prezentoval Michal Palát, který nastřílel 17 bodů a Lukáš Bukovjan s 15 body. Po delší době se nám podařilo vstřelit slušný počet bodů, 75 na hřišti soupeře je něco, od čeho bychom se měli odpoíchnout do dalších zápasů. Bohužel dostat 87 je příliš moc.

Vánoce tak přečkáme na 6. místě tabulky s bilancí 5 výher a 7 porážek. V dalším zápase, který se uskuteční doma 8.1. proti týmu UP Olomouc tak budeme muset už konečně zvítězit.

Do té doby přejeme všem krásné a poklidné vánoční svátky a do nového roku jen a jen to nejlepší.

ZLÍN POTVRDIL ROLI FAVORITA

BK Snakes Ostrava - SKB Zlín 70:91 (19:21 33:51 50:70)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Ve 12. kole jsme hostili dosud jediný neporažený tým 1. ligy mužů, celek Zlína. K tomuto zápasu nemohlo nastoupit bohužel hned několik hráčů z uzší rotace, ať už ze zdravotních nebo pracovních důvodů. Soupeř naopak přijel v nejsilnější možné sestavě.

V první čtvrtině jsme však drželi s favoritem krok a prohráli ji pouze o 2 body. Pak ale přišel krátký úsek, během něhož Jarda Prášil trefil několik střel v řadě a tím prakticky rozhodl o osudu zápasu. Hosté postupně navyšovali svůj náskok, který byl v jednu chvíli až 28 bodů.

Ke konci zápasu jsme tak akorát kosmeticky upravili konečný výsledek. Překvapení kola se bohužel nekonalo.

Bohužel se nám nedařila střelba z dlouhé vzdálenosti. Trefili jsme pouze 5 trojek z 26 pokusů. Citelně tak chybí přesná ruka Honzy Lyčky, který stále léčí zranění.

Série těžkých zápasů pro nás pokračuje. V neděli jedeme do Šlapanic, k aktuálně 4. týmu tabulky.

TRÁPÍME SE V ÚTOKU

BCM Orli Prostějov - BK Snakes Ostrava 69:54 (15:5 35:24 49:47)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Odvetným zápasem v Prostějově jsme začali druhou půlku základní části 1. ligy mužů. Na toto utkání ale nebudeme vzpomínat v dobrém.

K zápasu s námi neodcestoval ze studijních důvodů Honza Lyčka a jeho absence byla hned od začátku znát. Přestože jsme začali dobrou obranou a dovolili soupeři za první čtvrtinu jen 15 bodů, našich vstřelených 5 mluví za vše. Bohužel se příliš nadřeme na každý koš a ve chvíli, kdy neproměníme jasnou příležitost, tak nás soupeř ještě ztrestá z protiútoku.

Druhá čtvrtina už byla vyrovnaněnjší, ale pořád se nám nedařilo dostat se do zápasu. Domácí se opírali především o střelbu Sehnala. Poločas tak skončil rozdílem 11 bodů.

Do druhé půle jsme nastoupili ve velké stylu. Agresivní obranou a dobrým zdvojováním jsme donutili soupeře k několika ztrátám a během chvilky jejich náskok stáhli. Pak se z toho ale Prostějov vzpamatoval a začal naši vytaženou obranu přehrávat. V té chvíli ale bylo skóre vyrovnané, takže pouze záleželo, jak dopadne poslední čtvrtina.

Tam se bohužel projevilo, že jsme celý druhý poločas hráli prakticky celou dobu ve stejné sestavě a v závěru už nám došly síly. Po prostřídání hráčů z lavičky jsme už nebyli schopni zareagovat na několik přesných střel soupeře z dálky a nakonec prohráli o 15 bodů.

V dalším zápase přivítáme v neděli 11.12. dosud neporažený celek ze Zlína. Od 17 hod můžete přijít fandit na halu SG na Plzeňské.

DERBY V NÁŠ PROSPĚCH

TJ Start Havířov - BK Snakes Ostrava 53:70 (14:16 33:33 37:48)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Tímto zápasem jsme ukončili 1. polovinu základní části. Jednalo se o velmi pikantní zápas, neboť spousta hráčů naší aktuální sestavy hrála ještě loni právě za Start. Navíc za Havířov nastupují pendli z NH Ostrava a VŠB Ostrava, takže se všichni dobře známe. K tomuto zápasu se nám hlásila už i nová posila na křídlo, Dan Smolka.

Začátek zápasu  byl z obou stran celkem opatrný a ani jednomu z týmů se nechtělo moc hrát. Na domácím Havířovu bylo znát, že letos ještě nezvítězili, protože jejich hra byla založená spíše na pomalém pochodovém basketbalu a na individuálních schopnostech jednotlivých hráčů než na kolektivním pojetí. A my jsme se tomuto stylu bohužel přizpůsobili. Proto jsme se se soupeřem až do poločasu tahali a nedařilo se nám nějakým lepším úsekem odskočit. Za Start drželi prapor především pendli z NH, Dan Klímek a Honza Koloničný. U nás se zapisovali do střelecké listiny spíše všichni hráči po menším počtu bodů. Poločas tak skončil nerozhodně.

Ve druhé půli jsme ale razantně přidali v obraně a donutili Havířov k několika chybám a právě tehdy jsme si vytvořili ten hlavní a důležitý náskok. Ve 3. čtvrtině jsme povolili domácím pouze 4 body.

V poslední periodě jsme už náskok víceméně udržovali. Pěknou souhru předváděli v útoku Honza Říčka a Patrik Hošek, který byl nakonec nejlepším střelcem týmu se 13 body.

Z Havířova jsme si tak odvezli důležitou ale víceméně povinnou výhru. Do druhé poloviny základní části budeme vstupovat se skóre 5 výher a 4 proher. V dalším zápase nás čeká ve venkovním zápase prostějovské béčko. Doma se představíme až 11.12. a to proti dosud neporaženému Zlínu.

TUTO VÝHRU JSME MOC POTŘEBOVALI

BK Snakes Ostrava - Synthesia Pardubice 73:59 (17:16 27:33 47:45)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

V 8. kole 1. ligy mužů jsme nastoupili k poslednímu domácímu zápasu v první polovině základní části, a to proti pardubickému béčku. Po sérii nepříliš povedených výkonů jsme potřebovali nutně zvítězit a dostat se opět do herní pohody. Už před zápasem jsme dostávali samé pozitivní impulzy. Prvním byl návrat Honzy Lyčky do sestavy po jeho zranění a druhým byl fakt, že soupeř přijel pouze se 6 hráči.

Začátek zápasu byl z naší strany spíše střelecký trénink. V prvním útoku nám soupeř povolil asi pět opakovaných střel po našem útočném doskoku, přesto jsme nebyli schopni se trefit. Náš první koš tak zaznamenal až Ondra Šiko po rychlém protiútoku, a byl to hned koš s faulem. Soupeř odpovídal především přesnou střelbou Josefa Potočka. I proto se nám celou první čtvrtinu nedařilo soupeři bodově odskočit. V druhé čvrtině byl soupeř navíc lepší než my a po sérii našich ztrát šel bodově přes nás. Mohly za to i 3 efektní obranné zákroky v rychlém sledu, kdy jsme mohli z RP lehce skórovat, ale soupeř byl proti a jeho bloky byly na hraně téměř s technickými koši. Poločas jsme tak prohráli rozdílem 6 bodů. Přesto jsme byli v šatně optimističtí, protože jsme věděli, že když přidáme v obraně, tak to Pardubice fyzicky nevydrží.

A druhý poločas tak i začal. Obětavým výkonem se v obraně prezentoval Michal Palát. Při jeho zdvojování ve cloně jsme donutili hostující tým k několika chybám a z rychlých protiútoků tyto chyby trestali. Přesto bylo naše vedení před posledním čtvrtkou pouze dvoubodové, a to hlavně díky Potočkovi, který si nakonec v zápase připsal 36 bodů. V poslední periodě to byl ale jiný hráč, který rozhodl o osudu zápasu. A byl jím naštěstí pro nás Jakub Slavík. Ten skvěle najížděl i střílel (pozn. v zápase 16 bodů) a hlavně díky němu jsme se mohli radovat z vítězství. Poučili jsme se tak ze zápasu s Opavou, neztratili jsme už koncetraci a zkušeně jsme konec zápasu pohlídali.

Závěrečný pokřik byl hodně hlasitý a byla v něm cítit obrovská radost z výhry. Děkujeme všem fanouškům, kteří si na nás dnes udělali čas. K dalšímu zápasu odjíždíme příští pátek do sousedního Havířova, kde to bude téměř ostravské derby, protože za Havířov nastupují především hráči z NH Ostrava a VŠB Ostrava.

HRADEC NÁM V POHÁRU VYSTAVIL STOPKU

BK Snakes Ostrava - Královští Sokoli 49:80 (13:22 31:39 41:60)

4. kolo Českého poháru bylo bohužel tím posledním, které jsme letos v této soutěži odehráli. Jako jedinému týmu z nižší soutěže nám nebyl nalosován tým z extraligy, nýbrž v poslední době asi nejsilnější tým z 1. ligy, družstvo z Hradce Králové. V tomto utkání jsme se ještě museli obejít bez zraněného Honzy Lyčky a zejména na našem útoku to bylo znát.

Začátek zápasu byl v režii hostů, kteří se opírali především o sehrané pivotmanské trio - Jaroš, Kiršbaum, Majerík. Nám se bohužel příliš nevedlo v útoku a na každý koš jsme se až zbytečně moc natrápili. Přesto se nám díky poměrně slušné obraně podařilo dát pár jednoduchých košů z protiútoku a držet tak se soupeřem krok. V druhé čtvrtině jsme se dokonce po sérii získaných míčů a pohledných akcí z rychlého protiútoku, kdy dvakrát zakončoval stylem alley-oop Jakub Slavík, přiblížili soupeři na rozdíl pouhých 4 bodů. Po úspěšné trojce soupeře do šatny ale naše šance na překvapení v zápase vzaly za své.

Do druhého poločasu nastoupil Hradec už mnohem koncetrovaněji a začal trestat všechny naše chyby a nepřesná zakončení. Postupně si začal vybudovávat větší rozdíl ve skóre. Ve čtvrté čtvrtině už to byl z naší strany spíše zmar a nakonec se nám nepodařilo přehoupnout ani přes 50bodovou hranici. V těchto fázích držel náš prapor jenom Honza Říčka, který se jako jediný nebál jít do zakončení a podařilo se mu proměnit několik nájezdů do koše. Ukázal tak nám všem, jak bychom měli nastoupit do nedělního domácího zápasu proti Pardubicím. Nebát se vzít na sebe zodpovědnost a věřit si v zakončení. 

K utkání proti pardubickému béčku nastoupíme od 17 hod na hale SG Plzeňská. Přijďte nám udělat parádní domácí atmosféru a vrátit nás opět na vítěznou vlnu.

UTKÁNÍ V OLOMOUCI JSME NEZVLÁDLI

Basketbal Olomouc - BK Snakes Ostrava 80:64 (21:14 41:33 66:46)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Ani druhý výjezd do metropole Hané nám příliš nevyšel. Přestože jsme do Olomouce, loňského účastníka final four 1. ligy mužů, zajížděli s optimististickými vyhlídkami a s touhou zvítězit, v naší hře se to příliš neodrazilo. V zápase nás tentokrát vedl trenér juniorů Patrik Smažák a ten nás nabádal hned od začátku k velmi agresivní obraně a tlaku na míč. Všichni jsme byli správně namotivováni, no bohužel jsme nebyli schopni toto přání trenéra převést do praxe. Vlastní nekoncentrovaností jsme umožnili soupeři pár jednoduchých košů a pár volných střel ze střední vzdálenosti, které zejména domácí Scripcaru nekompromisně trestal a tím jsme dostali Olomouc do herní pohody. Velké problémy na rozehrávce domácích nám navíc dělal bývalý ostravský hráč, Jirka Dedek, který si počínal velmi zkušeně, neztrácel míče a navíc mu vycházela střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti, a tak jsme celý první poločas soupeře pořád jen dotahovali. Do šaten jsme šli s osmibodovým mankem. 

V druhém poločase se obraz hry bohužel příliš nezměnil. Domácí kontrolovali průběh zápasu a pomalu zvyšovali svů náskok. Místy jsme sice dobrou obranou donutili soupeře ke ztrátám a podařilo se nám mírně dotánout, tyto úseky však nikdy neměly moc dlouhého trvání.

V tomto zápase se hodně projevila absence Honzy Lyčky, který laboruje s nataženým tříslem. Svědčí o tom především pouze 1 trefená trojka za celý zápas. A když k tomu přičtete 13 zahozených trestných hodů, vychází z toho celkem komfortní vítězství Olomouce v poměru 80:64. Nejsvětlejším momentem z naší strany tak byl skvostný alley-oop v podání dvojice Říčka-Slavík.

Přestože to vypadá jako velmi negativní komentář, musíme si uvědomit, že se tento tým stále sehrává a v mnohých herních činnostech zatím hledá. Možná jsme sami k sobě až zbytečně sebekritičtí, protože víme, že jsme na tom individuálně lépe než většina týmů a jakmile se toto odrazí i v týmovém pojetí a schopnosti si vyhovět, bude radost se na takový basket dívat.

Proto nezbývá než potrénovat a pokusit se o to už tento čtvrtek doma proti Hradci Králové, v další fázi Českého poháru. Přijďte nás podpořit.

ZTRATILI JSME VYHRANÝ ZÁPAS

BK Snakes Ostrava - BK Opava B 71:78 (14:11 31:29 61:47)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

6. kolo 1. ligy nám přichystalo velmi pikantní souboj s opavským béčkem, loňským vítězem 1. ligy, za které letos pravidelně nastupjí Radim Klečka, Venca Bujnoch, Rosťa Dragoun a Radek Kouřil, tedy hráči, kteří prošli basketbalovou akademií u nás ve Snakesu. První 3 jmenovaní nastoupili i dnes a byli to právě oni, kteří táhli svůj tým.

Začátek zápasu byl z obou stran docela nervózní a příliš basketbalové krásy nenabídl. Hosté byli v úvodu lepším týmem, ale po pár minutách se hra vyrovnala. Bohužel už v první čtvrtině jsme přišli o hnací motor naší ofenzívy, to když si Honza Lyčka natáhl zadní stehenní sval. I bez něj  jsme ale byli schopni držet s Opavou krok a ikdyž se nám úplně nedařila střelba z dlouhé vzdálenosti, dobrou obranou jsme si vypracovali dvoubodové poločasové vedení.

Po změně stran jsme začali velmi dobře a postupně jsme navyšovali naše vedení. Dobré úseky v obraně předváděli junioři, Jan Říčka, Lukáš Bukovjan a Tomáš Havlík a do poslední čtvrtiny jsme šli s komfortním náskokem 14ti bodů, který stačilo pouze udržet. Bohužel se ale asi projevil fakt, že junioři měli v nohách 2 víkendové zápasy. Hosté začali postupně z našeho náskoku umazávat a 5 minut před koncem šli zásluhou trojek Rosti Dragouna a Vency Bujnocha přes nás. V té chvíli se ještě pokusil i přes bolest vrátit do hry Honza Lyčka, ale bohužel na rozjeté Slezany už to nestačilo. S vytaženým pressingem si zkušená Opava poradila a v závěru tak dokonala pro ni skvělý obrat. Poslední čtvrtinu jsme prohráli 10:31, což je rozdíl třídy.

V zápase se tak obrovsky projevil rozdíl v herních zkušenostech mezi oběma týmy. Opava spoléhala na 4 hráče a to jí bohužel dnes stačilo.

Zakusili jsme tak první domácí porážku, a to docela hořkou. Přesto děkujeme všem fanouškům, kteří nás dnes přišli podpořit. Nezbývá než zvednout hlavu a pokusit se vyhrát v dalším utkání na půdě Olomouce. Na domácí palubovce se představíme nejdříve 17.11. v poháru proti Hradci Králové a hned poté 20.11. pro béčku Pardubic. Těšíme se na Vás.

ZAPLNĚNÉ HLEDIŠTĚ NÁS TÁHLO K DALŠÍ DOMÁCÍ VÝHŘE

Snakes Ostrava - BC Nový Jičín 73:68 (16:14 36:31 51:46)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

5. kolo 1. ligy mužů přineslo další ze souboju nováčků v této soutěži. Na domácí palubovce jsme hostili družstvo Nového Jičína, které táhnou pendli z NH Ostrava a bývalý extraligový hráč, Rosťa Pelikán. My jsme nastoupili poprvé v této sezóně zcela kompletní, takže nějaké výmluvy šly hned stranou.

Do zápasu jsme nastoupili v dobrém tempu a zejména Honza Lyčka zase obul střelecké boty. Za stavu 9:4 pro nás přišel opět slabší úsek a hosté se bodově dotáhli. První čtvrtina tak skončila 16:14. Vyrovnané utkání pokračovalo i nadále. Oba týmy se prezentovali dobrou obranou a ani jednomu z nich se nedařilo svému soupeři výrazně bodově odskočit. Do šaten jsme tak šli pouze s pětibodovým vedením.

Po změně stran pokračovalo vyrovnané a fyzicky náročné utkání. Velké problémy nám dělali podkošoví hráči Jičína. Rosťa Pelikán a Tadeáš Janík nasbírali více bodů než zbytek hostujícího celku a i díky nim se nám stále nedařilo navýšit rozdíl ve skóre. Naštěstí jsme měli vždy odpověď a to v podobě trojkových pokusů Honzy Lyčky a navrátilce do sestavy, Lukáše Bukovjana. I proto jsme si stále drželi víceméně stabilní náskok 5 bodů a s tím jsme šli do koncovky. Tam se sice rozstřílel ostravský junior ve službách hostů, Martin Rudolf, ale v klíčové chvíli dal Richard Marek velmi důležitý koš s faulem a Michal Palát udržel pevné nervy na šestkách (pozn. v zápase TH 8/8) a to znamenalo, že jsme mohli slavit další důležitou domácí výhru.

Děkujeme všem fanouškům, kteří si udělali čas a přišli nás povzbudit a zveme Vás na další domácí utkání, které odehrajeme už příští neděli proti opavskému béčku, za které nastupuje i několik odchovanců ze Snakesu, takže to bude jistě velmi pikantní souboj.

V POHÁRU JSME SI TROCHU SPRAVILI CHUŤ

TJ Šumperk - BK Snakes Ostrava 76:102 (15:30 30:51 56:83)

Ve 3. kole Českého poháru jsme změřili síly s druholigovým celkem TJ Šumperk na jeho hřišti. Do zápasu jsme nastupovali ve velmi omlazené sestavě, k prvnímu zápasu po zranění nastoupil i Lukáš Bukovjan.

Tempo zápasu bylo velmi svižné. Střelami za 3 body z protiútoku se prezentovaly oba celky a oba také s vysokou úspěšností. Ale ve chvíli, kdy jsme přidali v obraně a dali pár jednoduchých košů z protiútoku, bylo prakticky po zápase. Poločas jsme vyhráli o 20 bodů a do toho druhého už tak šli relativně s klidem. Domácí sice bojovali až do konce, ale se zápasem už se jim nepodařilo nic udělat. Symbolickou stovkou v podání Jirky Štěpánka (za což pokladník týmu děkuje :)) jsme výsledek zápasu ještě potvrdili.

Los nám pak dneska přiřkl loňského finalistu 1. ligy, tým Hradce Králové.

Co bylo na utkání pozitivní, že si zahráli všichni dosyta a všichni se zapsali mezi střelce. Dobrým dojmem působila i naše ostřostřelba z dálky, která se zastavila na 17ti proměněných trojkách. Na čem ale musíme stále pracovat, je soustředěnost v průběhu celého utkání a střídání dobrých chvili s těmi špatnými. Jakmile toto stabilizujeme, tak budeme v pohodě.

Snad si dobrou střeleckou pohodu přeneseme i do nedělního domácího utkání proti Novému Jičínu. Utkání začíná v 17 hodin.

NA TOHLE MUSÍME RYCHLE ZAPOMENOUT

UP Olomouc - Snakes Ostrava 92:74 (20:13 51:32 79:55)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

4. kolo a výjezd na palubovku nováčka soutěže z UP Olomouc nás bude ještě dlouho strašit ve snech. Posilněni domácím vítězstvím nad Šlapanicemi jsme si asi mysleli, že už všechno půjde samo. Už předzápasové rozcvičení bylo odchozené a vstup do utkání tomu odpovídal. Domácí se opírali o Pavla Nováka, který ještě loni oblékal dres NH Ostrava. Svým zkušeným a silovým projevem pod košem nás dostával do situací, kdy jsme museli vypomáhat při jeho obraně a on nacházel volné spoluhráče, kteří si ten den udělali svá bodová životní maxima. Naše jindy výborná obrana nebyla vůbec tak kompaktní a agresivní jako jindy, a když k tomu připočteme znovu obrovský počet ztrát, byl z toho už po první půlce debakl o 20 bodů.

Do druhé půle jsme sice nastoupili v lepším rozpoložení a začali mírně náskok domácích stahovat, ale ti už byli bohužel v takové pohodě, že několika trojkami v posledních vteřinách útoku opět odskočili. Bohužel kdykoliv domácí potřebovali, dali míč Pavlu Novákovi a ten si s námi pod košem poradil. Jeho střelecký účet se zastavil na čísle 25.

Ke konci zápasu už jsme pouze kosmeticky upravili skóre. Nicméně je z toho velmi žalostný výsledek. Jediné, co nás může těšit, že jsme nedostali 100 bodů a předvedli jsme nejlepší výkon v útoku v této sezóně. Ale takto to určitě nepůjde. Musíme si všichni sáhnout do svědomí a začít během zápasu konečně přemýšlet. Není možné mít v první půlce skoro 20 nevynucených ztrát. 

Takový zápas bohužel v sezóně většinou alespoň jeden přijde, proto na něj musíme rychle zapomenout a doufat, že bude opravdu jediný. 

Musíme se tak soustředit na další zápas a doufat, že se z našich chyb poučíme.

Přijďte nás v neděli podpořit proti Novému Jičínu na halu SG Plzeňská. Zápas začíná v 17 hod.

VYDŘENÉ DOMÁCÍ VÍTĚZSTVÍ

Snakes Ostrava - Sokol Šlapanice 71:65 (13:16 29:32 53:40)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Dne 16.10. zajížděl tým Sokolu Šlapanic ke svému zápasu 3. kola na naši horkou a pro mnohé až nostalgicky známou domácí půdu na ZŠ Dvorského. Hosté si chtěli určitě spravit chuť po posledním kole, kdy prohráli s nováčkem soutěže UP Olomoucí doma v prodloužení. A začátek zápasu tak i vypadal. Opět velmi slušně zaplněné hlediště sledovalo na naše poměry docela bojácný vstup do utkání, kdy jsme nebyli schopni určovat tempo hry a příliš se nám nedařila střelba z větší vzdálenosti. Snažili jsme se tak zásobovat přihrávkami naše podkošové hráče a tím jsme se soupeři vyrovnali. Přesto jsme se v útoku prvním poločasem docela protrápili. 29 bodů v půlce mluví za vše.

V šatně jsme se však trochu zklidnili a do druhé půle nastoupili v mnohem lepším rozpoložení. Své první minuty v 1. lize si po změně stran vychutnal Honza Říčka a hned jeho první trojkový pokus skončil v koši. I díky němu jsme zpřesnili naši hru, začala se dařit střelba z dálky a ostatní junioři přidali potřebnou agresivitu a rychlost jak v obraně, tak i v následném přechodu do protiútoku. Zejména Paťas Hošek a Tom Havlík zahráli výborný úsek a byli to hlavně oni, díky kterým jsme vyhráli 3. čtvrtinu v poměru 24:8. 

Jak už to ale bohužel u nás zatím bývá, nejsme schopni hrát po celou dobu stejný basketbal a ve chvíli, kdy nám odejde střelba a nakupí se pár ztrát za sebou, pouštíme zbytečně soupeře do hry. Nejinak tomu bylo i dnes. I proto, a díky výborné střelbě hostujícho hráče Iva Pavličíka (6/4 trojky), jsme se museli strachovat o vítězství až do posledních vteřin. 

Naštěstí jsme koncovku díky výbornému přehledu ve hře a driblérským kouskům Honzy Lyčky zvládli a mohli jsme tak slavit prozatímní domácí neporazitelnost. 

Vítězství to nebylo z naší strany úplně oku lahodící a určitě toho můžeme našim skvělým fanouškům předvést mnohem více, přesto je to určitě důležité a snad nám dodá potřebný klid do dalších zápasů. A pokud se vyvarujeme hluchým místům v útoku a zbytečným ztrátám, můžeme pomýšlet v každém zápase na výhru.

K dalšímu mači odjíždíme v pátek k nováčkovi souteže týmu UP Olomouc a poté se představíme opět doma a opět proti nováčkovi z Nového Jičina. Těšíme se na Vaši návštěvu.

HOŘKÁ PORÁŽKA VE ZLÍNĚ

SKB Zlín - Snakes Ostrava 82:72 (17:19 39:34 52:57)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Dne 9.10. zajíždělo naše A mužstvo mužů k utkání 2. kola 1.ligy k prvnímu venkovnímu zápasu do Zlína. Tým zlínských asi čekal velmi těžký zápas, protože povolal všechny hostující hráče z extraligového Brna. K zápasu byl rovněž připraven bývalý extraligový ostrostřelec, Jarda Prášil.

Obavy domácích se začaly naplňovat hned od úvodních minut. Náš tým navázal na své domácí utkání a od začátku se prezentoval velmi dobrou obranou. Poučili jsme se tak z loňské sezóny, kdy nám utkání ve Zlíně vůbec nevyšlo a domácí si z nás svými nájezdy a přesnou střelbou udělali trhací kalendář. Dnes jsme to byli naopak my, kdo diktoval tempo zápasu a hned po pár minutách jsme donutili domácí k time-outu. Ten Zlínu očividně pomohl, začal se prosazovat ještě loni hráč Jindřichova Hradce obrovský Tomáš Vošlajer a své zkušenosti a schopnosti začal ukazovat také bývalý hráč NH Ostrava, Prostějova a Brna, Jarda Prášil. Do poločasu se tak domácím podařilo otočit vývoj zápasu a do šaten jsme šli s 5ti bodovým mankem.

Do druhého poločasu jsme vstoupili na naše poměry až nečekaně koncetrovaně, zastavili jsme nápor Zlína a znovu překlopili skóre na naši stranu. Všechno se tak mělo rozhodovat až v poslední čtrvtině. Tam podal heroický výkon na hranici vyčerpání a sebeobětování jako za mlada nejstarší člen našeho týmu a trenér BK Snakes, Richard Marek. Dokonce se mu podařil i kousek, na který jeho spoluhráči nejsou už nějaký ten pátek zvyklí, a sice přesně mířený pokus z trojkové vzdálenosti. A když své trojky přidali i Honza Lyčka a Jirka Štěpánek, 3 minuty před koncem z toho bylo naše vedení o 6 bodů. Pak se ale bohužel projevily zkušenosti Zlína, který nasadil k nepříjemné zónové obraně, 5 těžkých bodů v řadě proměnil Jarda Prášil a Zlín šel přes nás. Spousta chyb v útoku a nezvládnutá koncovka našeho týmu nakonec nasměřovala mužstvo Zlína k vítězství. Atraktivní smeč mladšího bratra Pavla Pumprly, Radka jenom podtrhl naše trápení v poslední čtvrtině, kterou jsme prohráli 15:30.

Nicméně z tohoto zápasu nemusíme mít úplně noční můry. Zlín letos poskládal opravdu velmi kvalitní mančaft a bude pravděpodobně mezi prvními 3 týmy v naší skupině. My se musíme poučit z našich chyb, snažit se pokračovat v dobré střelbě (dnes 11 trojek) a soustředit se na další zápas, který odehrajeme v neděli na hale ZŠ Dvorského proti družstvu Šlapanic.

Doufáme, že dojdete opět v hojném počtu a posunete nás opět na vítěznou vlnu.

ÚSPĚŠNÝ VSTUP DO SOUTĚŽE STYLEM START-CÍL

Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov 67:39 (18:7 37:17 47:27)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

V neděli 2.10. si naše družstvo odbylo svou premiéru v 1. lize mužů. Na domácí palubovce v hale Plzeňská přivítal nově utvořený tým pod vedením trenéra Kamila Fajty rovněž nováčka v soutěži, mužstvo prostějovského béčka. 

Naše mužstvo vstoupilo do utkání pod dohledem téměř zaplněného hlediště velice koncentrovaně a hned od začátku se prezentovalo velice agresivní obranou a kolektivním pojetí hry, které dělalo prostějovským juniorům velké problémy. Výsledkem bylo skóre 18:7 po první čtvrtině. Kombinace zkušenosti a dravého mladí se kladně projevovala i v dalším průběhu zápasu. Prostějov si nevěděl rady s dobrým pohybem hráčů po perimetru, stejně jako s dobrou individuální hrou našich podkošových hráčů. Dobrým výkonem v těchto fázích utkání se prezentovali zejména Honza Lyčka a Jirka Štěpánek. Do šaten se tak o poločasu šlo s komfortním náskokem 20ti bodů.

Po změně stran jsme trochu polevili v koncentraci a přizpůsobili se divoké hře prostějovských juniorů. Navíc nás v této fázi Prostějov přehrával na našem obranném doskoku a nedařil se nám ani přechod do rychlého protiútoku, který by měl být v letošní sezóně naší nejsilnější zbraní a měli bychom v něm využít rychlosti juniorů. Třetí čtvrtina tak skončila nerozhodně.

V poslední periodě už jsme se vrátili k tomu, co nám vycházelo v předchozím průběhu zápasu, a sice k dobrému přechodu do útoku a využívání spolupráce s podkošovými hráči. Opět měl velmi slušný úsek Jirka Štěpánek, který nakonec zatížil konto soupeře 18ti body. Konečný výsledek tak mluvil v náš prospěch v poměru 67:39.

Co se utkání týče, je perfektní, že se do hry mohli zapojit všichni hráče a zejména všichni junioři ukázali obrovský potenciál do dalších utkání. Jejich nasazení a agresivita v obraně můžou obrovsky pomoct dříve narozeným hráčům :) Druhým příjemným překvapením byla velmi solidně zaplněná tribuna, za což bychom chtěli našim fanouškům moc poděkovat a věříme, že si najdou cestu i na další naše domácí zápasy.

K příštímu utkání odjíždíme v neděli do Zlína a na domácí palubovce se ukážeme 16.10. proti brněnským Šlapanicím. Těšíme se na Vaši návštěvu.

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a dvě 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

CZ.BASKETBALL

Nadace ČEZ

Národní sportovní agentura

ARDON

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY