MIKULÁŠSKÁ SNAKES LIGA VE FRÝDKU-MÍSTKU MÁLEM BEZ MIKULÁŠE

Zaciname? A kde je Mikulas s certem? A kde jsou rozhodci?
Tak nejak zacinal turnaj nejmensich deti z pripravek ve Frydku-Mistku. Misto zahajovaciho proslovu a prezentace klubu a treneru jsem tedy musel pro zapomenute pohadkove postavy, ale i nepohadkove arbitry zavodnim tempem do Ostravy, kde vice nez hodinu cekali diky me neuveritelne zapometlivosti …
Realizacni tym Davida Panacka spolecne s asistujicimi kluky ze soutezniho tymu U13 zahajeni ale zvladli bravurne a soutezeni mohlo zacit. Deti ze sedmi zakladnich skol, nekdy ve smisenem tymu sehraly sve prvni opravdove basketbalove zapasy. S obrovskym nadsenim a nasazenim, s fandicim a casto zasnoucim publikem, s velmi zive kaucujicimi trenery na lavicce i asistencni pomoci jiz zminenych “Utrinactek”. Temer devadesat deti a nemene rodicu a pratel naseho sportu. Rozhodci tentokrat nebyli v roli nekompromisnich arbitru, ale spise citlivych pruvodcu hrou. To zvladli opravdu bajecne Filip Holek a Kuba … z tymu U17. Nektere z deti mely za sebou treba jen tri treninky. Ale i tak si zahraly. Vsechny. Na hristi bylo videt opravdu vsechno, vcetne obcas ragbyovych zakroku, ilustrujicich obrovskou touhu po vitezstvi. Za kazdou cenu. Doslo i na slzy listosti po prohranych zapasech nebo po nekdy hruzostrasne vypadajicich kolizich na hristi. Ale hral se basketbal. 
Vyhrali vsichni. Vsechny tymy skorovaly. I tym tech absolutne nejmensich Benjaminku sestaveny vyhradne z rocniku 2009 a 2010 z 1. ZS dokazal skorovat a odolaval srdnate nekdy i znacne hmotnostni prevaze soupere. Osmicka privedla nejpocetnejsi tym, vcetne holcicek a se svou trenerkou Ditou Volnou bojovali jako lvi. V utkani o treti stupinek  se museli sklonit po neuveritelne dramatickem utkani zdatnejsimu a dravejsimu souperi z tymu spojenych 4. a 6.ZS az v prodlouzeni. Vsechny pripravky se musely obejit bez pritomnosti naseho srbskeho trenera Bojana Risimice, ktery musel na par dnu do Belehradu zavrsit papirovy kolotoc vizovych nalezitosti nezbytnych k pobytu u nas. Na stupnich vitezu se po bojovnem finale pak deti seradily v poradi:
1. misto 7. ZS
2. misto 1. ZS starsi
3. misto 4. a 6. ZS spojene
Male darky mel MIkulas pripravene uplne pro vsechny, pekne klubove pletene zimni cepice pro viteze se urcite hodily do zimy, ktera k nam do mesta prisla v prubehu pozdniho odpoledne.
MImoradny dik patri celemu realizacnimu tymu dospelych, vedenemu Davidem Panackem, vedeni 7. ZS za moznost pronajmout si prostory telocvicen, trenerum a ucitelum zakladnich skol, rozhodcim Filipovi Holkovi a Kubovi … z tymu ostravskych Snakes U17, klukum z frydecko-misteckych U13, kteri byli perfektni. Nejen, ze obstarali uvodni show pri zahajovacim programu a prubezne zajistovali obsluhu skore pri zapasech, vcetne rozhodcovani prvniho zapasu. Ridili presuny drustev a deti mezi telocvicnami 7. ZS, kde se vse odehravalo a hlavne fungovali jako asistenti treneru na lavickach, kde spise jako starsi brachove svym mladsim kolegum radili, jak si poradit s ruznymi hernimi situacemi a vubec s micem, ale i utesovali jednotlive deti, kdyz se jim moc nedarilo, prohravali nebo si v zapalu boje prave poridili nejakou tu oderku ci modrinu. Parada.
A samozrejme diky taky Mikulasi s certem, kteri nekde zapomneli andela.
A uplne vsem na zaver musim pripojit omluvu za dramaticky zacatek. Postihl asi nejvice Mikulase, certa a rozhodci, cekajici vice nez hodinu v Ostrave, ale i Panyho, ktery musel zaimprovizovat v me pritomnosti v uvodu.
Diky
Zdenek Navratil

SNAKES LIGA PŘÍPRAVEK FRÝDEK-MÍSTEK

S laskavou soucinnosti vedeni 7. zakladni skoly ve Frydku-Mistku se odehralo v nasem domovskem meste v teto sezone jiz druhe zapoleni druzstev pripravek nasich chlapcu. Druzstvba slozena z hracu, prevazne z druhych a tretich trid, nasich sverencu, kteri zacali lonsky podzim s pripravou pod vedenim treneru Snakes (Panacek, Hrdlicka, Navratil, Muzik, Novak) se proti sobe postavila a predvedla co se za sedm mesicu naucila.

Celkem sest druzstev reprezentujicich 1. ZS delenou na dva tymy, 4. ZS (trenujici na GPB) 5. ZS, 7. ZS a 8. ZS se proti sobe postavila a pod taktovkou svych treneru a koucu a odohledem profesionalnich a zatim shovivavch rozhodcich bojovalo o kazdy mic, o kazdy metr palubovky a o kazdy kos. Se zazemim, casomirou a skore pomohli starsi kluci Snakes FM kategorie U12, s koucovanim, krome nasich treneru kolegove z Havirova a Ostravy. Oproti prosincovemu zapoleni padlo vyrazne vice kosu a kluci jiz predvadeli radu technickych dovednosti pri praci s micem. V utoku i v obrane. Puvodne planovany cas od 15:15 do 19:00 jsme o temer hodinu prekrocili i diky dovednostnich soutezim, ale zejmena kvuli dramatickemu vyvrcholeni finale. Nastoupili v nem proti sobe  druzstvo 5. ZS a 7. ZS. Rozhodovalo se az v prodlouzeni a zlatym kosem Dobrynyi Lavrukhina a krome ryziho stesti a radosti vitezu byly videt i slzy zklamani ve tvarich porazeneho finalisty.

V zadnem pripade ale neni treba zoufat, vyhrali vsichni, kdo se zucatnili. Pribrali jsme samozrejme i radu devcat ktere s nami trenuji a i ty co netrenuji, stacilo projevit chut a zajem se pridat a poctive bojovat na palubovce za sve barvy.

Celkovy pocet zucastniku se vysplhal na 62, fanousku z rad rodicu, pribuznych a pratel basektbalu bylo nasobne vice. Kulisu vytvorili vsichni moc peknou, fandilo se tak, ze se “sedmicka” otrasala v zakadech.

Na konci turnaje kluky a devcata cekalo krome krasnych ucastnickych diplomu darkove prekvapeni - tricko s logem klubu Snakes Frydek-Mistek a erbem naseho mesta. Vitezny tym a kluci ze stupnu vitezu v dovednostnich soutezich pak dostali poukaz na spolecnou navstevu plaveckeho bazenu nasledujici nedeli. Tam se pak plavalo, soutezilo a dovadelo ve vode spolecne s rodinnymi prislusniky, ale to uz je jiny pribeh ...

Podekovani patri vsem, kteri pomohli, blahoprani predevsim klukum a jejich trenerum.

Basketu a vychove deti prostrednictvim sportu zdar!

Poradi na stupnich vitezu:

Soutez pripravek: 1. misto 5.ZS, 2. misto 7.ZS, 3. misto 1. ZS

Soutez ve strelbe: 1. Vojta Mohyla, 2. Adam Hruby, 3. Oliver Klekar

Zdenek Navratil

Mikulášské 1.kolo

Snakes basket kráčí frýdecko-místeckými školami

Na začátku adventního období měli Snakes a jejich liga premiéru soutěže přípravek na půdě Frýdku-Místku. Před Mikulášem, čertem a zaplněnými ochozy 7. ZŠ, jejíž paní ředitelka nám ochotně a laskavě poskytla prostory svých tělocvičen a zázemí včetně velmi důležité tribuny, předváděli kluci opravdovou divočinu s černozelenými míči na basketbal. Chuť a odhodlání zatím predčily basketbalové dovednosti, ale o tom je právě ryzí dětský a mládežnický sport. Neuvěřitelný počet rodičů a rodinných příslušníků vytvořil bouřlivou kulisu klukům, kteří začali basket zkoušet pod odborným vedením trenérů klubu Snakes teprve před pár týdny. Každý útok na koš, každá klička, každá podařená přihrávka, zisk míče, každý proměněný koš byly po zásluze odměněny jásotem a potleskem. Bude zajímavé pozorovat, jak kluci budou pokračovat a jak využijí možnosti trénovat s nejlepšími českými trenéry mládežnického basketbalu, kteří k nám do města dojíždějí z nedaleké Ostravy. Uz příští rok se kluci budou moci účastnit pravidelné soutěže České basketbalové federace a rok co rok mohou stoupat po žebříčku minibasketbalových kategorií od jedenácti let, vždy po roce až do svých devatenácti let. Ti úplně nejlepší se mohou protrénovat a probojovat do výběrových týmů, které hrají rok co rok soutěže národního finále a umisťují se na nejvyšších příčkách. Nebo samozřejmě pokračovat dále ve výkonostním nebo vrcholovém či dokonce profesinálním sportu, stejně jako náš nejlepší Snake - reprezentant a aktuálně nejlepší český basketbalista Jan Veselý a jeho kolegové.
Z frýdeckomísteckých škol se účastnila družstva přípravky z 1. ZŠ, 4.ZŠ, trénující z technických důvodů na gymnáziu Petra Bezruče, přípravky sloučené 5. a 9. ZŠ, 7. ZŠ a v neposlední řadě 8. ZŠ, kde se vlastně před třemi lety frýdeckomístecký basket znovu narodil. Počet hrajících chlapců z druhých až čtvrtých tříd dosáhl úctyhodných osmdesáti, diváků bylo násobně více.
Zájem a nasazení svěřenců byl trenérům a realizačnímu týmu vedeným šéftrenérem frýdeckomísteckých Snakes Davidem Panáčkem největší odměnou. Odměnou klukům byl radostný pocit z každé úspěšné akce a samozřejmě pocit vítězství těch, kteří vyhráli ten poslední zápas - finále. V premiérovém prvním ročníku vyhrála přípravka 5. ZŠ. Blahopřejeme! Rozhodně ale nebylo poražených. V pevné víře, že se k nám přidají při dalších akcích i děti z dalších frýdeckomísteckých škol se těším, že se pod vysokými koši zase setkáme v přinejmenším stejném počtu a sportovní náladě. 
Basketu a sportu jako nezastupitelnému nástroji při výchově našich dětí a mládeže zdar!
Zdeněk Navrátil
P.S. Účastnické a vítězné diplomy nám v organizační smršti trošku zabloudily, ale kluci o ně určitě nepřijdou. Už teď na nich schne tiskařská barva ...

Konečné pořadí: 

1.  5. ZŠ - oranžové družstvo

2.  1. ZŠ - žluté družstvo

3.  7. ZŠ - růžové družstvo

int(1)

Novinky

Kontaktujte nás

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a čtrnáct 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).

Rychlý kontakt

E-mail: info@BKSnakes.cz
Stránky: admin@BKSnakes.cz

Kontaktní osoba

Petr HÁLA
Mobil: 736 660 430
E-mail: Petr.Hala@BKSnakes.cz 

Kde nás najdete?

Partneři

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Moravskoslezský kraj

Ostrava

Ostrava-Jih

Ostrava-Poruba

Orlová

Gerych

Sportovní gymnázium Dany a Emila Zátopkových

CZ.BASKETBALL

Nadace ČEZ

Národní sportovní agentura

ARDON

ACORY

Ozana

Nadace OKD

ArcelorMittal

 

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY