NH nad naše síly

BK Snakes Orlová - NH Ostrava 22:73 (4:10, 6:33, 11:46)

BK Snakes Orlová - NH Ostrava 19:86 (5:16, 12:43, 14:59)

S loňskými mistry ČR jsme prohráli oba zápasy vysokým rozdílem. Proti velmi dobré obraně NH jsme se v útoku nedokázali prosadit a ztratili jsme spoustu míčů špatnými přihrávkami nebo z driblinku. Skoro každá taková ztráta byla potrestaná košem z rychlého protiútoku. Přesto náš tým zaslouží pochvalu za bojovnost za každého stavu.

Už jsme konečně vyhráli

BK Snakes Ostrava 2008 - BK Snakes Orlová 45:47 (14:10, 25:25, 33:34)

BK Snakes Ostrava 2008 - BK Snakes Orlová 15:39 (7:10, 11:24, 14:29)

V hadím derby s ostravským mladším týmem jsme první utkání rozhodli až v koncovce a s pořádnou dávkou štěstí. Celý zápas jsme špatně bránili a soupeř toho využíval ke skórování. Našim hrdinou byl v koncovce Adam, který 3 vteřiny před koncem za nerozhodného stavu proměnil oba trestné hody.

Druhý zápas byl z naší strany o něčem jiném a žádné drama už se nekonalo. Na domácích bylo znát zklamání z těsné porážky a naopak naši kluci si začali víc věřit a hlavně začali lépe bránit.

Velmi dobře zahrál dnes Mates, který nás držel bodově a rozdal spoustu pěkných přihrávek. Antonio se dobře zhostil úlohy rozehrávače v první pětce. Skvělou práci v obraně odvedl Jirka. Nejvíc mě potěšilo, že všichni naši hráči se zapsali do střelecké listiny a všichni zaslouží pochvalu. Díky rodičům za podporu z tribuny a pomoc s dopravou.

Zlepšená hra k výhrám nevedla

BK Snakes Orlová - BK Opava 37:63 (9:21,17:30,25:47)

BK Snakes Orlová - BK Opava 44:65 (16:12,29:27,31:45)

Proti favorizované Opavě jsme předvedli v této sezóně zatím naše nejlepší výkony. Bohužel to nestačilo ani na jedno vítězství. V prvním utkání soupeř těžil z výškové převahy a přeskákal nás pod oběma koši. Do druhého zápasu jsme šli s tím, že musíme zlepšit naši hru na obranné polovině. To se nám dařilo celý první poločas, až na poslední dvě minuty, kdy jsme Opavě zbytečnými chybami dovolili stáhnout naše osmibodové vedení. Druhý poločas už byl v režii hostů.

V hadím derby jsme dostali lekci

BK Snakes Ostrava - BK Snakes Orlová 77:21 (14:2, 36:9, 59:11)

BK Snakes Ostrava - BK Snakes Orlová 72:25 (24:2, 37:10, 51:19)

Do Ostravy jsme si přivstali (1. zápas od 8:00), ale někteří hráči se během zápasů ještě neprobudili. Obě utkání byla jako přes kopírák i s podobnými výsledky. Domácí měli daleko větší chuť porvat se o každý míč. Soupeř trestal naše chyby - driblink, nepřesné přihrávky, nedůsledná obrana - a zaslouženě nás porazil.

Dnes si zaslouží pochválit všichni kluci z U12 (Ondra, Jirka, Honza a Tomáš), kteří na hřišti bojovali. To se bohužel nedá říct o všech ostatních hráčích. Přesto tam několik záblesků dobrého basketu bylo i z naší strany. Ale jen několik...

Na F-M jsme nestačili

BK Snakes Orlová - Basketpoint Frýdek - Místek 44:50 (16:9, 21:21, 29:31)

BK Snakes Orlová - Basketpoint Frýdek - Místek 38:48 (10:14, 22:28, 31:36)

Odehráli jsme dva vyrovnané zápasy, které se oba výsledkově rozhodly až v poslední čtvrtině. Nás bohužel srážely zbytečné ztráty míče a nedůslednost na obranném doskoku. Jedním z faktorů, proč jsme se neradovali z vítězství byla naše nízká úspěšnost střelby a hlavně neúspěšné trestné hody. V 1. utkání jsme 19 pokusů proměnili jen 8 a ve 2. utkání z 20 pokusů pouze 4!!!

Ještě bych se chtěl zmínit o dvojici rozhodčích, kteří pískali na obě strany velmi necitlivě a jsem rád, že se nikdo z hráčů obou týmů nezranil.

První zápasy nevyšly

BC Nový Jičín - BK Snakes Orlová 36:20 (10:7, 16:11, 25:12)

BC Nový Jičín - BK Snakes Orlová 58:39 (16:10, 26:19, 35:26)

Naše družstvo U13 v sobotu v Novém Jičíně začalo novou sezónu. První zápas po sice slušné obraně (kromě hráče č. 22 Hübla, který nám dal 18 bodů!), ale špatném a ustrašeném útoku (jen 20 bodů) jsme prohráli o 16 bodů.

Do druhého zápasu jsme šli s jasnými cíly. Být aktivnější v útoku - to se borcům podařilo (39 bodů). Lépe ubránit číslo 22, to se taky podařilo (12 bodů). Zejména díky Kubovi, který jej převážně bránil. A za třetí ubránit Jičín minimálně na stejných bodech jako první zápas - to se nepodařilo vůbec!! Víme na čem pracovat. V útoku dobré utkání odehráli Tonda s Tomášem a mladíci r. 2008 Ondra s Jirkou.