Důležité vítězství!

Basket Košíře - BK Snakes Ostrava 91:96 (13:21 41:44 57:57)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Do dnešního utkání naši borci vstoupili s cílem hrát rychlý basket a co nejvíc omezit zbytečné ztráty. Od začátku se hrálo agresivně a hodně útočně. V druhé půlce jsme si vydobyli náskok až 20 bodů, avšak v závěru jsme hráli strategicky špatně a soupeř nás donutil i k několika ztrátám a zbytečné napínavé koncovce. Nakonec jsme pro nás urvali cenou výhru !!

Útočný basketbal

BK Snakes Ostrava - YDEA Kondoři Liberec 98:106 (25:28 54:49 86:72)

Po dlouhé cestě v autě jsme nastoupili proti družstvu z Liberce. Zápas byl na obou stranách velmi útočně založený. V druhém poločase jsme přešli do zóny a soupeř nám odskočil na rozdíl 20 bodů. Po změně taktiky a přechodu do rychlé hry jsme se dokázali vrátit zpět do zápasu. V koncovce už rozhodovali pouze detaily a tak ani 40 bodů Honzy Stehlíka nestačilo na výhru.

Po poločase bylo rozhodnuto

Basket Opava 2010 - BK Snakes Ostrava 48:77 (10:30 27:47 41:60)

Do utkání jsme vstoupili velice kvalitním útokem a dobrou obranou. Soupeře jsme přehrávali rychlým basketem a vytvořili jsme si dobrý náskok. Kvalitní obranou Dominika Žaka na opavského tahouna Viktora Cveka v druhé čtvrtině. V druhé polovině jsme přistoupili na pomalou hru, ale vytvořený náskok jsme si udrželi až do konce.

Derby v náš prospěch

BK Snakes Ostrava - BK Opava B 95:83 (24:21 46:48 67:66)

Zápas s opavským béčkem byl po celou dobu vyrovnaný a ve vedení se střídaly oba týmy. Zlepšenou obranou a úspěšným útokem jsme šli do vedení o 10 bodů a to jsme si v závěru pohlídali.

Karlos hrdinou!!! Rozhodla trojka s klaksonem

BK Snakes Ostrava - Basketbal Olomouc 89:88 (16:25 43:45 68:66)

Tým 1.ligy mužů dnes na domácí palubovce vybojoval cennou výhru proti Olomouci. Zápas ukázal jak pozitivní, tak i stinné stránky naší hry.

Střelci neměli svůj den

BCM Orli Prostějov - BK Snakes Ostrava 77:66 (18:13 34:27 59:52)

V pátek večer jsme odehráli zápas v Prostějově. Zápas se nám opět nepovedl podle našich představ. Nedokázali jsme si vytvořit volné pozice pro střelbu a soupeři na domácí palubovce padala střelba z trojkového oblouku v jejich prospěch. V útoku jsme také měli hodně zbytečných ztrát.

Trestné hody nás stáli vítězství (42/23!!!)

BK Snakes Ostrava - BC Nový Jičín 80:83 (21:21 40:41 58:66)

Zápas nám vůbec nevyšel. Naše obrana bohužel nefungovala a naši střelci neměli svůj den! Naše střelba trestných hodů nás stála vítězství (19 zahozených).

Hra bez obran - Střelecké hody

BK Pardubice - BK Snakes Ostrava 98:72 (24:17 48:34 75:50)

V dnešním zápase jsme nastoupili proti borcům z Pardubic. Po dlouhé cestě jsme byli relativně plní elánu a šli jsme si pro výhru. Bohužel opak byl pravdou. Na hráčích nebylo vidět nasazení ani chuť do hry. Soupeř nás překonával v soubojích 1x1. Naše ofenzivní hra byla neorganizovaná a procento trojkových pokusů nebylo nějak zázračné. Druhý poločas jsme změnili hru na zónu 2x3. Na tu soupeř také našel klíč a připsal si domácí výhru. Máme na čem pracovat!

Prohra v prodloužení

TJ Slavia Kroměříž - BK Snakes Ostrava 91:86 p.p. (13:24 36:51 69:68 82:82)

Statistiky zápasu

Do utkání jsme dobře vstoupili, ale koncentraci jsme neudrželi po celý zápas. Ve 4. čtvrtině jsme ztratili 10-ti bodové vedení, nezvládli koncovku a zápas v prodloužení prohráli. Gratulace soupeři.

Sympatický výkon na Vysočině

BC Vysočina - BK Snakes Ostrava 85:75 (27:15 39:38 64:60)

Dnes nás čekalo nedělní utkání v Jihlavě. Do zápasu jsme vstoupili dobře a soupeře zaskočili rychlými trojkami a vybudovali si tak krátké vedení. Po prostřídání základní pětky jsme zbytečně zmatkovali a nechali soupeře dostat do zápasu. Agresivní obranou a rychlým přechodem dopředu jsme se ve druhé čtvrtině dokázali vrátit zpátky do zápasu. Trenér byl s výkonem spokojený, rozhodovali pouze detaily.

Zkušenost v poslední čtvrtině rozhodla

BK Snakes Ostrava - SKB Zlín 72:84 (18:25 37:36 55:59)

Ve druhém domácím zápase jsme narazili na zkušenější družstvo ze Zlína. Po horší první čtvrtině, jsme se dokázali rychlým přechodem a přesnými střelami vrátit do zápasu a dokonce v poločase o 1 bod vést, ale Zlín po 15 minutách odpočinku dokázal odpovědět a zpět si vzít vedení na svoji stranu. Inkasovali jsme 13 trojek a to je moc.

Slezské pikantní DERBY

BK Opava B - BK Snakes Ostrava 73:77 (17:13 31:41 54:65)

Dnes nás čekalo večerní utkání v Opavě, do kterého jsme nastoupili s jasným cílem, zastavit 4 klíčové hráče soupeře a vyhrát. Problém nám dělal doskok, soupeře jsme nechali doskočit 52 míčů, z toho 22 útočných. Omluvou není ani malá sestava, ve které jsme hráli. Z Opavy si vezeme důležité body.

Snakes ukázal sílu

BK Snakes Ostrava - SA Komfort Brno 98:69 (22:30 54:46 79:60)

Začátek utkání jsme zaspali a špatným bráněním a následnou rotací jsme nabrali manko -10 bodů. Zlepšenou obranou, rychlým přechodem do útoku a úspěšnou střelbou za 3 body jsme utkání zvrátili. Po přestávce jsme v nastolené hře pokračovali, postupně jsme náskok ještě navyšovali a došli jsme si pro první výhru v 1. lize mužů.

První utkání v sezóně 2019/2020

Basketbal Olomouc - Snakes Ostrava 92:79 (21:23 46:42 59:63)

Také naše družstvo 1.ligy mužů dnes otevřelo novou sezónu venkovním zápasem proti Olomouci. I přes roli outsidera se kluci ničeho nezalekli a dobrým, nebojácným výkonem drželi vyrovnaný stav až do konce třetí čtvrtiny. Poté si však Adam Robenek přihodil škaredé zranění kolene, což vedlo k mírnému úpadku sebevědomí a výrazné ztrátě na doskoku našeho týmu. Ke konci zápasu se projevily soupeřovy zkušenosti, který dotáhl zápas do vítězného konce.