První zápasy v roce 2020

BK Snakes Ostrava - Slávie Kroměříž    71:76  (12:18, 30:36, 52:55)

BK Snakes Ostrava - Jiskra Kyjov         72:75  (20:19, 43:32, 63:53)

V prvním kole žákovské ligy nás čekala odvetná utkání s Kroměříží a Kyjovem. První polovinu utkání s Kroměříží jsme hořeli na doskoku a dovolili tak soupeři třeba i tři zakončení v útoku. Ve druhé půli jsme se v těchto činnostech zlepšili a trefili jsme se ze tříbodových pokusů (6 úspěšných trojek). I když soupeř celou dobu vedl, dostali jsme se tak do vedení pár minut před koncem. Závěr utkání jsme bohužel nezvládli a ve vyrovnané koncovce podlehli.

Utkání s Kyjovem jsme naopak od sobotního zápasu drželi vítězství v rukou většinu času. Poslední čtvrtinu jsme však nezvládli, kdy se čtyři hráči hlavní rotace vyfaulovali a neubránili jsme výborně hrajícího Dana Duhajského  a "přenechali" vítězství soupeřům.

Přes obě porážky si nemyslím, že všechno bylo špatně. Měli jsme velice dobré úseky, bohužel necháme se vlastními chybami frustrovat a kupíme další chyby úplně zbytečně. Velice malá je úspěšnost zakončení z podkoše a chybí nám větší přímočarost a jednoduchost při cestě do vnitřního území. Chyby dělá každý a chybování je základem učení, nesmíme však chyby hledat jinde než u sebe, protože pak je všechno nastaveno špatným směrem a degraduje to každý náš výkon.

První výjezd a dvě výhry

TJ Slavia Kroměříž - BK Snakes Ostrava 48:73 (15:12 25:36 33:55)

Jiskra Kyjov - BK Snakes Ostrava 54:65 (24:14 32:28 41:46)

První výjezd skončil vítězně, ale vítězství se nerodila lehce. V sobotním utkání v Kroměříži jsme prohráli úvodní čtvrtinu, ale druhá pětka celoplošnou obranou získala vedení, které se postupně navyšovalo a tak mohli nastoupit všichni hráči z lavičky.

V nedělním utkání nás čekal soupeř z Kyjova a ten nám hned dělal veliké problémy na doskoku a naše hra v útoku byla hodně netrpělivá, kde jsme se dostávali do nepřipravených střel, které domácí družstvo doskočilo a zakončovalo z rychlých protiútoků. Velice špatná byla i obrana v první půli. Po poločasové přestávce jsme začali hrát koncentrovaně a vycházeli jsme z dobré obrany a doskoku, dali pár jednoduchých košů a dostali se do vedení. Do konce utkání jsme udržovali 10-ti bodový náskok a vítězství odvezli do Ostravy. Pochvalu za druhý poločas si zaslouží celý tým, zejména pak Zelda za výbornou práci podk košem v obraně, což utkání rozhodlo. Otázka je, jestli lepší soupeři budou čekat až do druhé poloviny utkání, než se probereme.

První kolo ŽL U14 1:1

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov 70:75 (19:16 40:37 52:56)

BK Snakes Ostrava - SAM BŠM Brno 83:78 (20:21 47:43 72:59)

První utkáním s Prostějovem jsme odstartovali letošní soutěž. Utkání se hrálo ve velkém tempu a vyznačovalo se spousty nevynucených chyb a neproměněných jasných šancí především z naší strany. To dokazuje skutečnost že dvě minuty před koncem druhé čtvrtiny jsme vedli o 13 bodů a sopeře jsme vrátili do hry chybami, kterých jsme se za tak krátkou dobu dopustili. Druhou část hry jsme ztratili koncentraci i bojovnost a soupeře jsme nechali jít do vedení a nedotáhli.

Druhé utkání mělo první půli podobný průběh, kdy jsme si na začátku druhé čtvrtiny vytvořili 10-ti bodový náskok, který jsme hned ztratili. V tomto utkání jsme ale nepolevili a druhou část hry zvládli (až na výpadek na začátku poslední čtvrtiny) lépe než houževnatý soupeř a dohráli jsme do vítězného konce. Veliké pozitivum je bodové rozložení na více hráčů v druhém utkání a veliký posun, co se týče nasazení a koncentraci v tomto utkání. Doufejme, že tímto směrem budeme pokračovat trénink od tréninku a zápas od zápasu.

Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel devatenáct a třináct