Hoši děkuji !!!

BK Snakes Ostrava - USK Praha 67:66 (11:21 30:40 46:51)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

V předposledním zápase základní části se naši junioři utkali v prestižním souboji s USK Praha. V prvním vzájemném zápase na Folimance jsme vyhráli a dneska jsme to chtěli zopakovat. Úvod utkání patřil pražanům, hořeli jsme v obraně a v útoku jsme se nemohli trefit. Ve zbývajících 30 minutách jsme se vzchopili a dotáhli náskok soupeře. Zápas se rozhodoval až v koncovce. V infarktovém konci trefil vítěznou trojku Petr Škvára a my jsme se mohli začít radovat. Tato výhra znamená, že jsme USK porazili i podruhé v sezoně a to se cení.

Děkujeme všem fanouškům a mladším spoluhráčům z týmů U13 a U17 za podporu. Moc jste nám pomohli!!!

BK Snakes Ostrava - BA Nymburk 94:67 (25:14 50:34 68:47)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

V posledním utkání základní části jsme nastoupili proti BA Nymburk. Před zápasem byly karty rozdány jasně, kdo vyhraje, bude začínat play-off na domácí palubovce. V prvních minutách jsme na soupeře vletěli a vypracovali si 10 bodový náskok. Po zbytek zápasu jsme udrželi vysoké tempo a dokráčeli si pro zasloužené vítězství. V základní části jsme skončili s bilancí 15 výher a 7 porážek na 3. místě. V play-off bude naším soupeřem opět Nymburk.

Děkujeme moc skvělým fanouškům. Doufáme, že nás i za 14 dní přijdete podpořit a pomůžete nám se přiblížit k Final4.

Venku 2 krát vítězně

BK Lokomotiva Plzeň - BK Snakes Ostrava 69:113 (18:37 36:62 55:85)

Dnes jsme odehráli večerní utkání v Plzni. Do zápasu naši junioři vstoupili velmi agresivně a s chutí hrát do koše. Bohužel jsme nebyli schopni se donutit bránit, tak jak jsme zvyklí. Do hry se zapojili všichni hráči.

Sokol Pražský - BK Snakes Ostrava 74:87 (18:28 42:57 62:77)

Poslední venkovní utkání základní části jsme odehráli proti Sokolu Pražském. Celý zápas jsme se trápili v obraně. V útoku se nám však dařilo a zápas jsme dokázali dotáhnout do vítězného konce. Za 14 dní nás čekají důležitá domácí utkání o pozici do Play-off.

Velmi důležité domácí vítězství

BK Snakes Ostrava - BK Pardubice 85:55 (27:19 55:25 66:42)

Do zápasu jsme vstoupili s dobrou obranou, díky které jsme si vypracovali náskok. Ve třetí čtvrtině jsme polevili, ale zbytek zápasu jsme si pohlídali a dotáhli do vítězného konce.

BK Snakes Ostrava - BC Kolín 101:85 (28:25 52:51 87:71)

Naše Juniory čekal odvetný zápas s Kolínem. První poločas byl velmi podobný tomu v Kolíně. Nepohlídali jsme si doskok a nechali soupeře hrát lehce jedna na jedna. V druhém poločase jsme vytáhli naši zbraň a vybudovali si vedení, které jsme si i přes drobné chyby dokázali udržet až do konce zápasu.

Dobrý vstup do druhé části sezóny

BK Snakes Ostrava - Slavoj BK Litoměřice 85:54 (30:10 48:24 64:41)

Dnes jsme po vánoční přestávce vyhráli proti Litoměřicím. Do zápasu jsme dobře vstoupili a precizní obranou i útokem jsme soupeře přehráli již v první čtvrtině 30:10. Zbytek zápasu jsme kontrolovali a více prostřídali, aby si opory týmu odpočinuly na zítřejší zápas proti Liberci.

BK Snakes Ostrava - YDEA Kondor 97:59 (27:10 53:20 77:39)

Dnes jsme odehráli zápas proti soupeři z Liberce. Do dnešního zápasu jsme vstoupili dobrou obranou. Soupeř se snažil proti nám vyrukovat se zónou 3:2, kterou jsme dokázali porazit střelbou z volných pozic. Pomyslnou třešničkou na dortu byla rozlučka s naším hráčem, kamarádem Šimonem Seibertem.

Prostějov 2x lepší v koncovce

BCM Orli Prostějov - BK Snakes Ostrava  91:84 (17:21 38:44 57:71)

Naši junioři sehráli první utkání z letošního “derby”. Pro náš celek bohužel se špatným koncem. Vstup do zápasu a následující 3. čtvrtiny se nám vydařily, soupeře jsme přehrávali jak pod košem, tak za trojkovým obloukem. Ke konci zápasu na nás soupeř vyvinul tlak a my jsme nebyli schopni dostat míč tam, kam jsme chtěli. Závěrečnou pětiminutovku jsme prohráli 22:4.

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov 82:93 (20:24 45:45 63:58)

Druhé utkání, které jsme hráli na domácí palubovce jsme začali podobně jako v prvním utkání, dařila se nám střelba a v útoku jsme hráli velmi dobře. Utkání dospělo do dramatické koncovky, kterou jsme bohužel nezvládli a soupeř zaslouženě vyhrál.

Odevzdaná 3. čtvrtina, nás stála cenné vítězství

BA Nymburk - BK Snakes Ostrava 83:80 (14:17 30:38 62:53)

První poločas jsme zvládli dobrou obranou soupeře udržet na 30 bodech, jak jsme chtěli. Bohužel jsme do druhého poločasu nevstoupili vůbec dobře a 3. čtvrtinu jsme prohráli o 17 bodů. Nefungovala nám obrana a v útoku jsme se taky nechytali. Závěr zápasu jsme dokázali zdramatizovat pressovou obranou, ale bohužel už se nám ho nepodařilo zvrátit v náš prospěch... Zápas jsme si prohráli sami.

Dobyli jsme Folimanku‼

USK Praha - BK Snakes Ostrava 68:74 (20:14 34:37 53:50)

‌Po dobrém a koncentrovaném výkonu jsme porazili USK. Vezeme si domů výhru z pražské Folimanky. Utkání jsme rozhodli ve čtvrté čtvrtině, kdy jsme dobrou obranou a rychlým protiútokem skóre otočili.

Obrana základem úspěchu

BK Snakes Ostrava - Sokol Pražský 87:57 (23:15 46:32 61:42)

Celý týden se náš tým soustředil na obranu, kterou dnes svým dobrým výkonem v obraně potvrdil. Trenér byl se zápasem spokojený a říká, že tréninkové tempo zůstane stejné.

BK Snakes Ostrava - BK Lokomotiva Plzeň 94:62 (26:12 45:25 70:47)

Dnes naše juniory čekalo papírově nejslabší družstvo. Chtěl bych vyzdvihnout soustředěný vstup do utkání, horší pak bylo už udržení koncentrace. Z domácích zápasů získáváme do tabulky 4 body a v dalších kolech na nás čeká Nymburk a USK.

GBA jsme dovolili jen 50 bodům, Písek ve všem lepší

BK Snakes Ostrava - GBA Jindřichův Hradec 67:50 (14:18 32:26 46:40)

Myslím, že jsme dneska hodně dobře fungovali v obraně a pohlídali jsme jejich tři nejdůležitější hráče, které jsme před zápase zmiňovali + se nám celkem podařilo pohlídát doskok. V útoku nám to moc nepadalo z hranice tříbodového oblouku, ale dokázali jsme si pomoct rychlým protiútokem nebo postaveným systémem. Pochvalu zaslouží celé družstvo za velmi dobrou obranu. Zítra nás čeká soupeř z Písku, očekáváme opět velmi rychlé a tvrdé utkání.

BK Snakes Ostrava - Sokol Písek Sršni 82:99 (18:32 45:56 62:82)

Po včerejším velmi dobré výkonu, zejména v obraně jsme dnes bohužel nenavázali na dobrou obranu. První čtvrtina byla z našeho pohledu opravdu žalostná (18:32). Byli jsme ve všech činnostech horší než hráči soupeře a zaslouženě jsme prohráli! Dnes se bohužel zápas vůbec nepovedl našim oporám! Nezbývá nám než se znovu soustředit na trénink a dívat se dopředu a poučit se z chyb a zapracovat na trénincích na slabinách, které nám zápas ukázal.

Těžký výjezd = 2 vítězství

YDEA Kondor Liberec - BK Snakes Ostrava 66:75 (20:15 29:32 44:59)

Naši junioři vstoupili do svého prvního utkání velmi nekoncentrovaně a po pár minutách prohrávali 14:4. Někteří hráči totiž byli ještě hlavou v autě. Po pokynech trenéra Patrika Smažáka se hra zlepšila, hlavně na obranné polovině. V druhé polovině jsme soupeře přehrávali hlavně fyzicky, a to se projevilo na rychlém přechodu do útoku. V koncovce jsme sice zbytečně vypustili, ale utkání si už pohlídali.

Slavoj BK Litoměřice - BK Snakes Ostrava 52:103 (9:29 23:55 36:77)

Druhý zápas extraligové U19 jsme odehráli v Litoměřicích. Na soupeře jsme od začátku vletěli a po celý zápas jsme určovali tempo hry. Trenér je s prvním výjezdem relativně spokojený. Čeká nás ještě dlouhá cesta a hodně dřiny.