MČR U15 Brno

Na první májový den jsme vyjeli na vrchol naší sezóny v žákovské kategorii na MČR U15 v Brně na Morendě. Bylo celkem co obhajovat, protože z minulého roku si toto družstvo přivezlo stříbrné medaile a obsadili druhé místo. Již sezóna napovídala, že letos to nebude tak lehké, ale přes "kostrbatý začátek" a trápení se různými zraněními jsme přece jen získali právo účasti na mistroství. Osobně jsem na tento turnaj odjížděl s pocitem, že bychom mohli překvapit některé tabulkově lépe postavené družstva.

SAM BŠM Brno - BK Snakes Ostrava 75:59 (24:13 41:23 59:38)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Vstup do turnaje a prvního utkání byl velice decentně řečeno "vlažný". V šatně před utkáním jsme si řekli, že jsme tu proto, abychom si vše náležitě užili a nestresovali se z výsledků na tabuli, ale bohužel jsme si to špatně vyložili a působili celé utkání velice odevzdaně a bez jakéhokoliv náznaku bojovnosti. Soupeř za nedlouho získal velice komfortní náskok a žádné drama ani nepřipustil.

BA Nymburk - BK Snakes Ostrava 77:60 (22:15 43:30 61:49)

Od začátku do konce tohoto utkání bylo dění tohoto zápasu v režii nymburského Fryče a Kosíka, na které jsme nenašli zbraň a nechali si od této dvojice nasázet 60 bodů. Nedokázali jsme ani ofenzivně odpovědět díky velice nízké úspěšnosti střelby (60 bodů je opravdu málo).

BK Snakes Ostrava - Tygři JBC Brno 55:89 (14:32 30:52 46:71)

I když tento výsledek utkání vypadal opticky nejhůře, bylo to do té doby naše nejlepší utkání. Kromě začátku, kde jsme si zvykali na rychlost soupeře, jsme poprvé jevili známky bojovnosti.

Sokol Pražský - BK Snakes Ostrava 87:62 87:62 (15:14 38:40 62:45)

Obhájce titulu "spadl" tak jak my do skupiny o 5. - 8. místo a my jsme si mohli zopakovat loňské finále. První půli tohoto utkání bylo asi to nejlepší, co jsme na turnaji předvedli, ale bohužel vydrželi jsme v tom pouze tuto polovinu. Ve třetí čtvrtině došlo hned ze začátku k několika fatálním chybám v obraně a už jsme se vezli.

BK Snakes Ostrava - BA Nymburk 62:63 (12:12 29:28 45:45)

Do utkání o 8.místo jsme vstoupili aktivně zejména díky vytažené obraně a to dělalo hráčům soupeře problémy. Bohužel jsme nedovedli získané míče využít bodově a strašně jsme se trápili střelecky. Díky naší neúspěšnosti v útoku se celé utkání hrálo téměř vyrovnaně. Ke konci jsme si však vybudovali nepatrný náskok, ale v závěru ho ztratili. V tomto utkání se nám aspoň chtělo bojovat, ale bohužel jsme se nedostali už do střelecké pohody, kterou nutně v takových utkáních potřbujeme.

Konečné umístění na turnaji asi odpovídá momentální výkonnosti našeho družstva, která je dána trénovaností - v této sezóně jsme v podstatě nikdy nebyli kompletní na trénincích (zranění, nemoci, neochota), přítomností lídrů - každý tým měl minimálně jednoho hráče, který uměl vzít důležitou situaci na sebe a organizovat družstvo na hřišti (jsem přesvědčen, že takové hráče máme, ale jsme zejména fyzicky na nule) a v poslední řadě týmovou chemií - pokud celý tým nepotáhne za jeden provaz, vždy ve vyhrocených situacích ztrácí (určité věci musí být tým schopen vyřešit v šatně třeba i bez trenéra).

U15 chybí bojovnost a vášeň

BK Snakes Ostrava - BŠ Tygři Praha 56:81 (15:22 29:44 44:64)

Statistiky zápasu

BK Snakes Ostrava - Sokol Písek 68:73 (19:18 42:41 58:64)

Sobotní utkání s Tygry jsme začali velice "vlažně", bez koncentrace a zájmu. To se opět projevilo strašlivou efektivitou v zakončování, špatnou obranou a následnou frustrací. Náš největší problém byl v  tom, že jsme nebyli schopni dát dohromady pět hráčů, kteří by chtěli hrát a vážili si času stráveného na hřišti. Za předvedený výkon se jako trenér stydím a omlouvám se soupeřům, že vážili dlouhou cestu k takovému utkání.

Utkání s Pískem se dá hodnotit jako pozitivum po sobotním utkání (což by se v tomto případě dalo říci o kterémkoliv utkání). Velice dobře zejména v obraně si vedl kapitán Ondra Petkov, který byl ale jediný, který opravdu "chtěl". Slušné momenty měl i Patrik, což se projevilo tím, že se stal nejlepším střelcem našeho týmu. Tyto momenty ale bohužel degradoval fatálními chybami, které soupeř lehce a pohodlně využíval. Chtěl bych jako trenér najít sílu a pochválit tým za změnu v přístupu v tomto utkání, ale bohužel toto bez stoprocentní snahy bojovat od všech nejde. Máme chlapci měsíc tréninku a dvě utkání do MČR a záleží jen na vás jakou roli tam chceme hrát.

Rozdílné výkony v Nymburce a Liberci

BA Nymburk - BK Snakes Ostrava 37:94 (12:20 22:42 33:61)

Kondoři Liberec- BK Snakes Ostrava 95:66 (21:14 41:39 69:54)

Jako "den a noc" vypadal náš výkon v předposledním výjezdu na extraligu U15. V Nymburce jsme vycházeli ze slušné obrany a doskoku, což přineslo klid ve střelbě z delší vzdálenosti (10 trojek). Soupeři jsme rovnoměrně odskakovali a poslední čtvrtinu jsme dohrávali z povinnosti. Hráli a bodovali všichni hráči.

Ve druhém utkání jsme ale nechtěli navázat na výkon z předešlého dne, propadali jsme v obraně 1 na 1 a opět chyběla jakákoliv disciplína v útoku. Velice rychle jsme se dostali do faulů, ale přesto jsme hráli do poločasu vyrovnanou partii. Třetí čtvrtinu jsme se soustředili spíše na výroky rozhodčích a nechali se úplně rozhodit. Bez tří vyfalovaných hráčů už jsme jen dohrávali z povinnosti jako předchozí den Nymburk. Pokud se nebudeme schopni soustředit jen na náš výkon, ve vyhrocených utkáních vždy "shoříme".

Bez koncentrace a disciplíny to nepůjde

USK Praha - BK Snakes Ostrava 31:85 (12:20 21:46 29:63)

Sokol Pražský - BK Snakes Ostrava 83:52 (22:11 39:31 65:40)

Další kolo extraligy U15 nás poslalo do Prahy, kde jsme hráli v sobotu proti oslabenému USK. Myslím, že s výkonem můžeme být spokojeni. Byla vidět snaha z naší strany hrát rychle dopředu, měli jsme pod kontrolou doskok a slušně jsme bránili (poslední čtvrtina 2 obdržené body). Jediným negativem byla velice špatná úspěšnost v zakončení.

V neděli jsme nastupovali proti favorizovanému Sokolu Pražskému. Prvních pět minut jsme se oťukávali a byla cítit nervozita u obou týmů. Chlapci z Prahy se s tím ale vyrovnali podstatně rychleji a v šesté minutě nám odskočili na rozdíl 9 bodů. Přestali jsme hrát kolektivně a trpělivě v útoku, pouštěli se do nepřipravených střel, které soupeř trestal rychlými protiútoky. Navíc jsme soupeři dovolili doskakovat v útoku a darovali tak více střel. Nicméně jsme chytli nástup soupeře, drželi jsme bodový rozdíl a na konci poločasu jsme tento rozdíl dokonce upravili na přijatelných osm bodů. Třetí čtvrtina pro nás však byla osudová, kdy jsme si museli vzít ve čtvrté minutě oddechový čas jen na to, abychom si vysvětlili kdo koho brání. Tato nepozornost měla za následek pětiminutový úsek, který jsme prohráli 16:2 a bylo po utkání. Zbytek utkání už jsme zkrátka jen přetrpěli do konečného výsledku. V takových utkáních můžeme být úspěšní pouze s maximální koncentrací v obraně a disciplínou v útoku. Jedině takové atributy nám mohou dát potřebné sebevědomí proti silným soupeřům.

U15 povinná vítězství doma

BK Snakes Ostrava - Synthesia Pardubice 109:57 (29:14 57:27 87:41)

BK Snakes Ostrava -  BVK Holice 66:49 (15:8 26:19 46:33)

Tyto dvě výhry nás drží ve středu tabulky a živí naší naději zahrát si turnaj MČR. V prvním vítězství nám dosti pomohl soupeř, který měl až příliž veliký respekt. Toto utkání nebylo z našich nejlepších, ale byla snaha hrát ve velkém tempu, dobře jsme si přihrávali a dařila se nám střelba (8 trojek).

Druhé utkání proti nám nastoupil houževnatější soupeř a my přestali hrát kolektivně. Každý se to snažil zlomit po svém a vybírali jsme nevhodná řešení pro zakončení. Navíc jsme se nemohli trefit zvenku, takže jediné pozitivum může být obdržených 49 bodů za utkání a rotace všech hráčů. Příští kolo nás čeká zájezd do Prahy, kde musíme potvrdit naší formu a můžeme, v případě úspěchu, vybojovat důležitý krok k účasti na MČR.

První extraligový výlet 1:1

Sokol Písek - BK Snakes Ostrava 93:78 (29:20 52:43 72:63)

BŠ Tygři Praha - BK Snakes Ostrava 86:96 (21:20 50:43 68:76)

První venkovní utkání v EL jsme hráli v "sršním pekle" v Písku. Nemá moc smysl vymlouvat se na dlouhou cestu, ani na podcenění soupeře, zkrátka to se nám nesmí stávat. Začali jsme absolutně bez obrany a soupeř se v klidu rozjel. Po první čtvrtině 29 obdržených bodů a do poločasu 52, to je moc velký komfort, který si nemůžeme dovolit. Nejhorší na tom je fakt, že 70 bodů nám dají dva hráči a my nejsme schopni (ochotni) s tím cokoliv udělat. Pak přichází trápení v útoku a nejsme schopni se uvolnit jak s míčem, tak bez míče. Bohužel v Písku jsme nepředvedli nic, Honza Křenek se dostal brzy do faulů, v útoku jsme hráli bez pohybu a odpovědnosti vzít to na sebe. Ještě tři minuty do konce to bylo mínus 4, ale jako bychom se báli výhry a vždy v takových situacích jsme vyráběli jednu chybu za druhou. Možná jedinou útěchou je vstřelených 19 bodů Matese Rotrekla.

První půle v Praze jako "přez kopírák", s tím rozdílem, že tady jsme chytli aspoň začátek a ve 4. minutě byli plus 10. Jenže pak opět velice špatné nasazení v obraně, s tím související ztráta koncentrace v útoku a výsledek 50 obdržených bodů v půlce. V druhém poločase jsme zvedli koncentraci v obraně a začali jsme konečně soupeře přehrávat. V této chvíli dobře zabojoval v útoku Honza a Maty. Zápas s posledním týmem v tabulce jsme nakonec dotáhli do vítězného konce, ale na žádné jásání to není. Dostat ve dvou zápasech 180 bodů je příliš a snad nám to ukáže cestu do dalších bojů.

Další vítězství v extralize

BK Snakes Ostrava - BK Nymburk 65:60 (16:17 40:31 54:50)

Protože byl Liberec na zahraničním turnaji, hráli jsme tento víkend pouze jedno utkání a to s Nymburkem. Do utkání jsme vstoupili koncentrovaně a plnili, co jsme si řekli v šatně. Dostali jsme se do vedení, ale v závěru první čtvrtiny šel soupeř do jednobodového náskoku. Podařilo se nám udržet tempo hry a agresivní obranu, což neslo i výsledky v podobě našeho vedení o devět v poločasu. Soupeře jsme sice už do vedení nepustili, ale také jsme výrazně neodskočili. Výsledkem byl atraktivní a napínavý zápas až do konce, kde jsme byli my ti šťastnější.

První extraligové kolo 1:1

BK Snakes Ostrava - Sokol Pražský 54:68 (17:18 25:35 34:52)

BK Snakes Ostrava - USK Praha 72:69 (15:25 38:37 54:55)

První utkání extraligy jsme hostili lídra tabulky a úřadujícího mistra republiky Sokol Pražský. Začátek byl z naší strany koncentrovaný a v obraně jsme soupeři moc nedovolili. Vytvořili jsme si až osmibodový náskok, který se nám nepodařilo udržet a v závěru jsme polevili a ztratili vedení. Nicméně první desetiminutovka nebyla až tak zlá v porovnání s následujícími dvěmi částmi hry, kdy jsme ke konci druhé čtvrtiny nesmyslně darovali soupeřům 4!!!!!! výhozy z autu a soupeř nám odskočil na deset bodů. Naše trápení pokračovalo i třetí čtvrtinu. Jediný hráč, který byl schopen ohrozit koš soupeře byl Honza Křenek a navíc jsme dosti polevili v obraně. Naopak v těchto okamžicích bychom měli mít vždy stoprocentní nasazení v obranných činnostech, které vedou k jednodušším zakončením v protiútoku. Ke slušné obraně jsme se bohužel vrátili až v druhé polovině poslední části hry a to už bylo opravdu pozdě.

Druhý den proti USK jsme naopak začali velice špatně a soupeř se dostal až na 15-ti bodový náskok během první čtvrtiny. Tým z Prahy velice dobře bránil a my měli trdiční problém v zakončování. Ukazali jsme však morální sílu a koš po koši jsme náskok soupeře dotahovali. Na rozdíl od předešlého utkání se k Honzovi přidali i další hráči, kteří byli ochotni zatěžkat konto soupeře nějakým tím bodem. Utkání se tahalo až dokonce a nikdo nebyl schopný odskočit. Velice dobrý vstup do utkání měl David Mihál, který nejen že pokryl rozehrávače soupeře, ale přidal i důležité body v poslední čtvrtině. V napínavé koncovce stálo štěstí na naší straně a utkání jsme dotáhli do vítězného konce.

Tyto zápasy nám ukázaly kvalitu soutěže, kterou nyní hrajeme. Každy na sobě musí makat a příjmout zodpovědně svoji roli, protože bez týmového výkonu to zkrátka nepůjde.

X-Mas Snakes CUP Ostrava 2018

EYBL Snakes Ostrava U15 - Szombathely SI Ka 64:70 (14:16 34:37 49:49)

EYBL Snakes Ostrava U15 - Reprezentace ČR U15 64:80 (15:29 30:47 42:61)

EYBL Snakes Ostrava U15 - Inter Bratislava 78:72 (11:15 40:33 54:57)

EYBL Snakes Ostrava U15 - BC Sierakow 63:89 (14:30 39:49 57:69)

EYBL Snakes Ostrava U15 - UKS 27 Katovice 69:71 (14:12 30:40 45:56)

Během tří dnů jsme odehráli 5 utkání s velmi kvalitními soupeři. V prvním utkání jsme narazili na tým Szombathely SI Ka, což je přední tým z Maďarska. Po velmi vyrovnaném průběhu utkání, kdy po třetí čtvrtině byl stav vyrovnaný 49:49 jsme odešli nakonec poraženi o 6 bodů, když rozhodl úsek mezi 4. a 6. minutou poslední části, který jsme prohráli 0:10. Ve druhém utkání se proti nám postavila reprezentace České republiky U15. Výškově velmi dobře postavený tým, složený z nejlepších hráčů 7 klubových týmů získal v první čtvrtině náskok 14 bodů, který si udržoval po celé utkání. Konečný rozdíl ve skóre -16 bodů se zdál velký, ale jak se nakonec ukázalo byl to nejmenší rozdíl ve skóre, který v utkáních výběru ČR na tomto turnaji byl. Ve třetím utkání s mistrem Slovenské republiky Interem Bratislava jsme podali asi nejlepší výkon na turnaji a po zásluze jsme vyhráli o 6 bodů. Obrovské problémy nám dělal hráč soupeře č. 21 Boroz, který nám dal 44 bodů. I náš druhý sobotní soupeř se pyšní titulem mistra své země, tentokrát Polska. Celek BC Sierakow nedisponoval příliš vysokými hráči, ale prezentoval se velmi rychlou hrou, na kterou jsme bohužel nenašli protizbraň. V první čtvrtině jsme dostali 30 bodů zejména po rychlých protiútocích soupeře. V základní skupině jsme tedy bohužel obsadili poslední 5. místo a v neděli na nás zbylo utkání o 9. místo opět s polským týmem, tentokrát z nedalekých Katovic - UKS 27. Úvod nám opět nevyšel a v poločase byl rozdíl ve skóre -10 bodů. Od 5. minuty 3. hracího období jsme se probudili, přitvrdili v obraně a dotáhli jsme utkání do dramatické koncovky, která bohužel vyzněla těsně o 2 body pro soupeře. Po této porážce jsme obsadili na turnaji 10. místo, což je určitě neúspěch.

Na turnaji se celkem představilo 16 našich borců, kdy Mates bohužel odehrál jen jednu čtvrtinu a Kuba Vidlář jen jedno utkání z důvodu zranění. Jinak každý hráč nastoupil minimálně ve třech utkáních.

Bodově tým táhla trojice Honza Leibner (průměr 16,6), David Dostál (průměr 15,2) a Honza Křenek (průměr 13,4). Bohužel kromě utkání s Interem si každý vybral jedno utkání, kde mu střelecký prach vyschl a svůj standardní bodový příděl nepřidal. Na rozehrávce jsme měli asi největší slabinu. Turnaj v nijak oslnivé formě nezastihl Milana, Petra a Ondru a tak snad jedině Erik zahrál velmi slušně. Velmi mile svým výkonem překvapili Tomáš Hrabec a Víta Stankuš. Ostatní borci střídali lepší chvilky s těmi slabšími, bohužel těch slabších bylo více. Nejlepším hráčem družstva byl herně Honza Leibner, ale bohužel si svůj dobrý výkon pokazil opět svou nedisciplinovaností a výstřelky, což si lídr týmu nemůže dovolit a tak tak byl nejlepším hráčem týmu vyhlášen Erik Havel.

Největší problém jsme měli v obraně, kdy jsme propadali ve hře jedna na jedna, odstupování ze slabé strany a výpomoc při nájezdech je pro některé borce velký problém. Řešení clon je další část hry, na kterou se musíme v dalším období zaměřit. Bohužel jsme nestíhali ani rychlostně a spoustu košů jsme obdrželi proto, že jsme se do obrany vůbec nestihli vrátit.

Ze vzpomínek na minulé úspěchy a tituly se borci nedá žít. Doma se podívejte na poličky a jestli chcete svoji sbírku medailí a cen rozšířit nezbývá než začít konečně poctivě makat a to zejména na trénincích. Soupeři nespí a stále se zlepšují. Turnaj nám ukázal, že máme stále na čem pracovat. Tak s chutí to toho vždyť první zápasy extraligy U15 jsou již za 14 dní.

Utekli jsme hrobníkovi z lopaty a postupujeme mezi dvanáct nejlepších

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov 83:62 (23:15 45:31 72:46)

BK Snakes Ostrava - TJ Slavia Kroměříž 98:75 (23:23 49:41 76:58)

Poslední dvě utkání základního kola ŽL jsme hráli v domácím prostředí a to byla veliká výhoda, protože jsme hráli o postup do nejvyšší soutěže. V prvních utkáních v Prostějově jsme vyhráli po druhém prodloužení a v Kroměříži prohráli. Vzhledem k tomu, že Kroměřížské družstvo bylo stále ve hře o postup, bylo pro nás toto kolo klíčové. Prostějov přijel v plné síle a my hráli bez naší největší opory Křenka. Do utkání jsme vstoupili koncentrovaně a první čtvrtinou se uklidnili slibným náskokem. Snaha hrát rychle dopředu nás stála sice dosti ztrát, ale měla pozitivní dopad na naší hru. Naše aktivní obrana nás dostávala do jednoduchých zakončení, které jsme potřebovali. Nejdůležitější faktor byl ten, že se o body rozdělilo více hráčů (tři hráči skórovalo nad 10 bodů). Vedení jsme postupně navyšovali a tak si zahráli všichni nominovaní.

Protože jsme vyhráli a Kroměříž v Příboře prohrála, měli jsme již postup zajištěný po utkání s Prostějovem. Měli jsme však soupeři co vracet, takže motivace na vítězství byla. První čtvrtina skončila sice nerozhodně, ale bylo otázkou času, kdy utkání zlomíme do vítězného konce. V poslední čtvrtině jsme dostali do hry všechny hráče a skoro všichni skórovali. Začínáme si konešně věřit, a i když děláme ještě mnoho nevynucených chyb, náš výkon jde opět nahoru. Bez práce na tréninku i MIMO něj to ale ve vyšší soutěži nepůjde.

Pokračujeme na vítězné vlně

Tygři JBC Brno - BK Snakes Ostrava 65:72 (28:15 39:45 50:58)

BC Vysočina - BK Snakes Ostrava 66:85 (21:19 34:41 48:68)

Ve velkém očekávání jsme odjeli do Brna a Jihlavy na nejtěžší dvojičku. V Brně jsme začali zbytečně s velkým respektem a nechali si utect začátek. Na konci čtvrtiny soupeř proměnil osm bodů vřadě a výsledek vypadal hrozivě. Do druhé čtvrtiny jsme již vkročili koncentrovaně a koš po koši jsme mazali náskok soupeře. Slušná obrana, zajištěná doskokem a v útoku nás opět držel Honza Křenek. Do poločasu jsme již vedli a v dalším průběhu hry jsme náskok navyšovali až na 15 bodů. V závěru jsme sice udělali pár chyb, ale náskok byl tak vysoký, že jsme vítězství už neztratili. Toto utkání by se dalo nazvat duel mezi Polívkou a Křenkem, ale ke Křenkovi se přidal poprvé v těžším utkání TÝM.

V Jihlavě pod dojmem jednoduchého utkání opět trápená v první čtvrtině, ale druhá a třetí část vyšla a zařídili si pohodlný náskok na vítězné dohrání. Vypadá to, že jsme utekli "hrobníkovi z lopaty", nicméně budeme muset zabrat až do posledního utkání v základní části, abychom se do EL dostali a to je vlastně dobře, protože se učíme hrát pod tlakem.

První vítězný víkend - odpíchnutí od dna?

BK Snakes Ostrava - SAM BŠM Brno 70:68 (17:16 33:38 60:52)

BK Snakes Ostrava - Sokol Šlapanice 110:38 (23:10 50:21 74:26)

V sobotním domácím utkání jsme hráli proti SAM-ku, které přijelo bez jednoho svého klíčového hráče, což nám dávalo na začátku naději úspěchu. Náš herní projev už nebyl tak zlý, ale opět nás trípila velice nízká úspěšnost v zakončení jasných střel. "Kdyby" procento zakončení bylo sandartní, bylo by asi po utkání v poločasu. Soupeř hrál houževnatě a ke konci dotáhl náš náskok na rozdíl jedné střely. Na rozdíl od předešlých utkání jsme toto dotáhli do vítězného konce a získali velice cenné body.

Se Šlapanicemi to byla povinnost, ale víme jak je to u nás s "povinností". Naštěstí jsme to vzali za dobrý konec a od začátku nedovolili soupeři pomýšlet na úspěch. Mohli jsme zkoušet různé varianty v obraně i v útoku a získat do dalších utkání ztracené sebevědomí. Udělali jsme důležitý krok směrem k postupu a uvidíme příští kolo.

Dvojička s Příborem - trápení pokračuje

BK Snakes Ostrava - BK Příbor 71:86 (16:18 38:36 53:60)

BK Příbor - BK Snakes Ostrava 73:69 (13:22 32:35 46:56)

Týmová krize pokračovala i  ve vzájemných zápasech s Příborem. V prvním domácím utkání bojoval za náš tým jen Lukáš Gengela, ale zbytek týmu čekal na formu "z nebes", ale zázrak se nekonal.

K odvetě nastoupil již Honza Křenek a bylo to hned od úvodu znát, ale bohužel zbytek týmu se opět odmítl přidat a i když jsme celé utkání vedli i dvouciferným rozdílem, fatální výpadek v poslední čtvrtině nás stál cenné vítězství, které si zaslouženě připsal soupeř. Bohužel jsme se tímto selháním dost znatelně vzdálili postupu do extraligy.

Zápasy se samy nevyhrají

TJ Slavia Kroměříž - BK Snakes Ostrava 82:69 (23:17 48:30 60:49)

Vlažný začátek zápasu se projevil na naší koncentraci a soupeř nám v první čtvrtině odskočil na rozdíl 4 bodů. Začátek druhé čtvrtiny byl katastrofický - 4. minuta a stav 35:17 !!! Šňůrou 12 bodů se soupeř dostával do pohody a dělal si s námi co chtěl, chodil si útočně doskakovat a když nedal koš za dva body, dostali jsme z druhých nebo i dokonce z třetích šancí i trojku. Po přestávce jsme se trochu probudili a začali jsme snižovat náskok a po 3. čtvrtině byl stav 60:49. Ve 4. minutě čtvrté čtvrtiny jsme stáhli náskok na 3 body, ale našimi chybami na rozhrávce a pak při vyhazování z pod koše nám domácí opět utekli a to na rozdíl 16 bodů - 5 minut hry a 14:1. Stav do konce zápasu jsme jen kosmeticky upravili na rozdíl 13 bodů.

BCM Orli Prostějov - BK Snakes Ostrava 86:92 (11:23 26:42 52:54 72:72 77:77)

Krásný začátek zápasu v nové hale Národního sportovního centra, 4. minuta zápasu a na tabuli svítil stav 0:13. Hra byla rychlá a soupěř si s námi nevěděl rady. V druhé čtvrtině jsme ještě navýšili náskok na poločasový rozdíl 16-ti bodů. Už jsme si mysleli, že se soupeř složí a utkání se vyhraje samo, přestali jsme v útoku hrát, dívali jsme se jak jeden hráč útočí proti pěti, ztráceli jsme míče na rozehrávce a utíkali soupeři s míčem v autu. My jsme dali koš, ale domácí nám dali 3 koše. Soupěř vycítil svoji šanci a najednou jsme vedli na konci 3. čtvrtiny pouze o 2 body. Ve 4. čtvrtině jsme se tahali s Prostějovem o vedení a kdo více zahodí šancí. Minutu a půl před koncem řádné hrací doby jsme vedli o 2 body, házeli jsme TH které jsme neproměnili a soupeř nás potrestal 2 koši. Stihli jsme ještě srovnat a po neúspěšném zakončení soupeře jsme měli na poslední útok 8 sekund. Nakreslená akce vyšla, ale pokračovali jsme v zahazování šancí. V prvním prodloužení jsme se udrželi při životě jen díky nedanými TH soupeře (6/3). V druhém prodloužení hráči Prostějova pokračovali v neproměňování TH (opět 6/3) a to je zlomilo a už nedokázali najít síly na našich pár útoků které jsem opět zahráli jak měli. Možná to bylo tím, že soupeř už nemohl a přestal agresivně bránit...

Druhé kolo zase "plichta"

BK Snakes Ostrava - BC Vysočina 79:58 (23:17 43:24 65:38)

BK Snakes Ostrava - Tygři JBC Brno 64:88 (18:13 38:41 55:71)

Sobotní utkání jsme odehráli také z oslabeným týmem z Jihlavy. Poločasový 20ti bodový rozdíl jsme do konce utkání udržovali. Je škoda, že v takovýchto utkáních nejsme ochotni pilovat a zkoušet věci na kterých musíme zapracovat.

V neděli jsme hostili asi favorita soutěže Tygry z Brna. Útočně jsme nezačali zle a ve 4. minutě jsme si vytvořili 9ti bodový náskok. Nebyli jsme však koncentrovaní v obraně a hlavně na doskoku, což nám dělalo potíže celé utkání (dokonce i doskoky při TH soupeře !!!!!!! - neexistuje). Hráli jsme na úzkou rotaci čehož soupeř samozřejmě využíval a navíc jsme se dostávali do problému s faulama. Teprve těsně před poločasem jsme ztratili vedení (opět po trestuhodné chybě v obraně), které jsme do té doby drželi na své straně. Ovšem druhou polovinu třetí čtvrtiny jsme hrubě nezvládli a darovali pár míčů soupeři do protiútoku a bylo po utkání. Se třemi vyfaulovanými hráči v této sestavě jsme už bohužel konkurence schopni nebyli.

Myslím, že věšet hlavu nemusíme, ale je potřeba změnit přístup k trénování a hře samotné. Za druhé, určitě naší hru zvedne účast pěti chybějících hráčů užší sestavy, ale to souvisí z již zmíněným přístupem k basketu. Nezbývá nic jiného chlapci než opět jen makat, makat a makat!!!

První kolo v Brně "plichta"

Sokol Šlapanice - BK Snakes Ostrava 64:82 (16:25 26:43 45:61)

SAM BŠM Brno - BK Snakes Ostrava 84:71 (16:25 36:38 60:59)

První kolo žákovské ligy nám vyšlo napůl. Ve Šlapanicích bylo družstvo tvořeno i mladšími hráči a tak jsme zde měli výškovou i silovou převahu. Do vedení jsme šli od 2. minuty a od půlky utkání jsme kontrolovali dvacetibodový náskok. Utkání se vyznačovalo velkou škálou nepřesností, která nás stála dobrý dojem z utkání. Na omluvu (i když toto dělám nerad) můžeme doplnit, že to bylo první utkání v sezóně a chyby se daly očekávat.

Druhé utkání na BŠM nám v úvodu vyšlo a hned od začátku jsme začali dělat problémy soupeři v útoku. Recept - jednoduchost a hra 1na1. Vedení se nám dařilo udržet až do poločasu, ale pak jsme soupeře pustili do malého vedení. Ještě v 7. minutě poslední čtvrtiny jsme mohli pomýšlet na úspěch i v tomto utkání, ale ztráta koncentrace díky únavě (soupeř byl také unavený, takže toto nemůžeme brát jako omluvu) vedla k chybám v obranné fázi, hlavně na doskoku a ke špatným a netrpělivým řešením v útoku. Škoda, měli jsme na to, ale porazili jsme se sami.

Pozitivní na obou utkání je, že i v této sestavě jsme schopni dávat poměrně dost bodů. V útoku bych vyzdvihl výkon Davida Mihála, který především v druhém utkání vedl tým slušnou hrou 1na1 a byl i schopen tvořit dobré střelecké situace pro své spoluhráče (a když se naučí doprava, bude to ještě lepší). Co se týče obranné fáze, tam "otvíráme novou knihu" ze které je potřeba se co nejrychleji učit a nespoléhat se na to, že jsme nejvyšší a nejhmotnější, protože toto už není dávno pravda.