BC Nový Jičín - BK Snakes Orlová 54:13 (16:5, 31:7, 44:9)
Body: Kuba Št. 8, Tonda 2, Kuba Do. 2, Seba 1

BC Nový Jičín - BK Snakes Orlová 60:34 (12:16, 26:27, 50:29)
Body: Kuba Št. 10, Patrik Č. 9, Tonda 5, Seba 4, David 2, Tomáš 2, Kuba Do. 2

První utkání jsme vůbec nezvládli, ve druhém jsme dokázali hrát pouze 1. poločas. Pořád nás sráží ty stejné chyby - nedůsledná obrana 1 na 1, neexistující boxout při obranném doskoku, spousta ztrát míče z driblinku, spousta nepřesných přihrávek.
Domácím hráčům hodně pomohly posily z NH Ostrava (celkem 6), které se v prvním utkání "rozkoukávaly" a ve druhém nám nasásely 47 bodů z 60. Takže jsme vlastně prohráli s NH Nový Jičín

Z Bruntálu vezeme jednu výhru

BK Bruntál - BK Snakes Orlová 46:25 (9:4, 21:10, 36:13)
Body: Antonio 9, Patrik A. 8, Tonda 3, Mates 2, Kryštof 2, Patrik Č. 1

BK Bruntál - BK Snakes Orlová 42:48 (10:11, 18:20, 31:38)
Body: Mates 24, Kryštof 8, Patrik A. 6, Tonda 4, Niko 2, Tibor 2, Seba 2

První zápas jsme se neskutečně trápili. Vůbec jsme nehráli, co jsme chtěli. Dát za tři čtvrtiny pouze 13 bodů je ostuda. Báli jsme se hrát na koš, vše jsme odpalovali z dálky s nulovou úspěšností. Poslední čtvrtinu jsme aspoň odehráli slušně a kluci zjistili, že to jde. I tak je v pauze mezi zápasy čekal v šatně hodně hlasitý monolog trenéra.

Druhé utkání jsme odehráli daleko lépe. Naši hráči se konečně přestali bát kontaktu při nájezdu do koše, konečně jsme zahráli několik rychlých protiútoků, ke kterým jsme se v prvním zápase nedostali a když se z dálky začalo dařit Matesovi (3 trojky), bylo zaděláno na lepší výsledek.

V Havířově jsme vyhráli

TJ Start Havířov - BK Snakes Orlová 14:60 (2:20, 6:25, 10:36)
Body: Kuba Št. 12, Mates 10, Kryštof 9, Patrik Č. 7, David 6, Peťa 6, Tonda 4, Seba 4, Antonio 2

TJ Start Havířov - BK Snakes Orlová 8:111 (2:32, 2:60, 6:88)
Body: Mates 34, Kryštof 14, David 14, Patrik Č. 12, Tonda 9, Seba 8, Kuba Do. 8, Kuba Št. 6, Antonio 4, Peťa 2

První utkání jsme skvěle začali, ale potom si kluci začali myslet, že nemusí bránit a že si snad soupeř bude dávat koše sám. Úplně jsme přestali hrát. Potom jsme se z přemíry snahy nemohli trefit do koše ani z vyložených pozic.

Před druhým zápasem jsme si něco málo řekli v šatně a utkání jsme odehráli bez hluchých míst. Přitlačili jsme v obraně a soupeř hrající pouze se sedmi hráči neměl sílu klást odpor.

Díky rodičům za dopravu a povzbuzování.

Slušná hra proti Opavě na výhry nestačila

BK Snakes Orlová - BK Opava 47:75 (11:18, 22:37, 29:51)

Body: Kuba Št. 12, Mates 9, Kryštof 8, Patrik A. 6, Patrik Č. 4, Niko 3, Antonio 2, Petr 2, Tomáš 1

BK Snakes Orlová - BK Opava 41:87 (4:24, 18:48, 25:72)

Body: Kryštof 10, Patrik A. 10, Kuba Št. 8, Mates 5, Filip 2, Niko 2, Antonio 2, Tomáš 2

I přes zdravotní problémy, které nás pronásledují, jsme doma proti Opavě hráli velice dobře. Zejména v prvním utkání jsme se drželi skoro celý první poločas. Ve druhém zápase už byl vidět úbytek sil a rozdíl ve skóre byl vyšší.

Dnes bych chtěl pochválit všechny kluky, kteří nastoupili. Někteří přišli hrát přestože bojovali s nachlazením. Dokud jsme se s Opavou stíhali vracet do obrany a nedovolili jim hrát rychlý protiútok, tak se na to dalo dívat. Škoda našich nepřesných přihrávek a zbytečných ztrát. Také jsme se trápili na trestných hodech - 1. z. 14/2, 2. z. 12/0. Zbytek si rozebereme na tréninku.

Snejkovské derby pro Ostravu

BK Snakes Ostrava - BK Snakes Orlová 52:18 (12:3, 29:5, 43:15)
Body: Mates 4, Antonio 3, Seba 2, Kryštof 2, David 2, Patrik Č. 2, Tonda 2, Filip 1

BK Snakes Ostrava - BK Snakes Orlová 57:25 (14:8, 29:13, 45:13)
Body: Patrik A. 4, Kuba Št. 4, Mates 4, David 4, Kryštof 2, Filip 2, Niko 2, Kuba Do. 1, Patrik Č. 1, Antonio 1

První zápasy v novém roce nám ukázaly, na čem musíme v tréninku zapracovat. Tolik zbytečných individuálních chyb (přihrávky, kroky, driblink se sklopenou hlavou, chycení míče, ...) jsem už dlouho neviděl. Když se k tomu přidala naše nemohoucnost v zakončení, kdy jsme se nebyli schopní trefit do koše ani z těch nejvyloženějších pozic, tak se nemůžeme divit tak nízkému skóre na naší straně. V obraně jsme se nechali lehce obcházet při hře 1 na 1, nebránili jsme důsledně hráče bez míče a o obranném doskoku už ani nemá cenu psát. I přesto bylo k vidění několik pěkných akcí i od našich hráčů a věřím, že příště to bude už lepší.

Zklamání s Bruntálem

BK Snakes Orlová - SK Bruntál 37:67 (14:12, 20:28, 27:50)
Body: Kuba Št. 6, Kryštof 5, Petr 4, Antonio 4, Filip 4, Tonda 4, Niko 3, Tibor 2, Tomáš 2, Kuba Do. 2, Patrik A. 1

BK Snakes Orlová - SK Bruntál 59:67 (14:17, 22:30, 48:43)
Body: Kryštof 15, Patrik A. 14, Kuba Št. 10, Antonio 6, Tonda 6, Niko 4, Tibor 2, Tomáš 2

První utkání jsme dobře rozehráli, ale od stavu 12:3 jsme tahali za kratší konec. Opět jsme byli nedůslední v obraně, neměli jsme odražené míče pod naším košem, v útoku jsme se trápili při zakončení a vyrobili jsme spoustu zbytečných ztrát. Nejhorší ovšem bylo, že jsme se o lepší výsledek vůbec neporvali a působili jsme odevzdaným dojmem.

Na druhý zápas jsme trošku poměnili složení pětek. V poločase jsme prohrávali o 8, ale herní projev byl lepší než v předchozím utkání. Potom jsme odehráli nejlepší čtvrtinu a skóre otočili. Bohužel jsme nezvládli poslední tři minuty závěrečné čtvrtiny, kdy jsme od stavu 55:55 tuto část prohráli 4:12. Bohužel se naši hráči nechali v koncovce rozhodit některými nepřesnými výroky jednoho z rozhodčíh a soupeř koncovku zvládl lépe než my.

Porážky mrzí. Zejména v tom prvním zápase. Takhle se nebojuje. Druhý zápas byl z naší strany lepší a prohráli jsme aspoň se vztyčenou hlavou.

Havířov jsme přejeli

BK Snakes Orlová - TJ Start Havířov 80:19 (18:5, 38:11, 60:17)

Body: Kuba Št. 14, Tomáš 12, Kryštof 10, David 10, Patrik A. 10, Petr 8, Tibor 6, Niko 6, Filip 2, Kuba Do. 2

BK Snakes Orlová - TJ Start Havířov 92:14 (20:2, 48:4, 68:10)

Kryštof 22, David 20, Patrik Č. 8, Kuba Št. 8, Tibor 8, Niko 6, Petr 6, Patrik A. 6, Tomáš 4, Filip 2, Kuba Do. 2

I když jsme nebyli v úplně kompletní sestavě, tak jsme dnešního soupeře jasně přehráli. I přes dvě výhry má naše hra spoustu nedostatků, které budou lepší soupeři trestat. Za 1) musíme zlepšit obranný doskok a lépe odstavovat hráče, za 2) příště nás může mrzet spousta zahozených střel z podkoše, za 3) některé přihrávky byly i dnes zbytečně nepřesné, za 4) pořád je na čem pracovat v obraně.

Dnes všem hráčům díky za předvedenou hru, všichni si dostatečně zahráli a zapsali se do listiny střelců. Jsem rád, že jsem se nemýlil v předpovědi a Kuba Do. vstřelil své první body v mistrovském utkání. Důležité je, že se nikdo nezranil a nerozšířil naši marodku. Nemocným a zraněným klukům přeji rychlé uzdravení a návrat pod bezedné koše.

Vítězná předehrávka s Krnovem

BK Snakes Orlová - BK Krnov 51:21 (8:8, 25:12, 35:14)

Body: Kryštof 19, Patrik A. 6, Antonio 6, Patrik Č. 6, Petr 4, Mates 4, David 4, Tibor 2

BK Snakes Orlová - BK Krnov 40:27 (7:11, 26:17, 36:19)

Body: Tibor 8, Tonda 8, Mates 7, Patrik Č. 4, Kryštof 4, Kuba Št. 3, Patrik A. 2, Petr 2, Niko 2

První zápas
Po vyrovnané první čtvrtině druhá pětka zapnula v obraně a na hosty se valil jeden protiútok za druhým. Ve druhém poločase hrály obě pětky skvěle a byla radost se dívat na naši hru.

Druhý zápas
V první čtvrtině jsme si mysleli, že to půjde samo, ale to byl omyl. Naštěstí druhá pětka otočila skóre v náš prospěch. Ve třetí čtvrtině se naše první pětka vzpamatovala a hrála podle mých představ. V poslední části si vybrala slabší chvilku i druhá pětka a trošku to pokazilo dojem z jinak slušného výkonu. Je potřeba hrát naplno za jakéhokoliv stavu a nic nevypouštět.

Dnes si zaslouží pochvalu všichni hráči. V prvním utkání řádil v útoku Kryštof, ve druhém mu trošku došly síly. Skvělou práci v obraně předvedl Niko. Dobře v útoku zahrál Tibor, ještě zapracovat na obraně. Mates nastoupil ne zcela zdravý a skvělýma přihrávkama nádherně uvolňoval spoluhráče. Patrik A. získal spoustu míčů, ale pozor na kroky. Petr zahrál super v obou zápasech. Tonda s Antoniem měli v nohách včerejší zápasy U12 v Opavě, ale nebylo to poznat a oba zaslouží pochvalu. Kuba Št. měl trošku smůlu v zakončení, ale on ví proč. Patrik Č. se skvěle dostával k zakončení, příště tam toho spadne víc. David vybojoval spoustu míčů a hrál hodně chytře. Kuba Do. mohl dát své první body v soutěžním utkání, ale příště to už určitě vyjde.

Opava jasně lepší

BK Opava - BK Snakes Orlová 66:27 (23:3, 31:10, 48:27)

Body: Kryštof 13, Kuba Št. 5, David 4, Niko 3, Patrik Č. 2

BK Opava - BK Snakes Orlová 59:14 (14:0, 26:6, 43:9)

Body: Niko 5, Patrik A. 4, David 2, Petr Ra. 2, Kuba Št. 1

Domácí tým byl dnes lepší. V obou utkáních protočili celkem 20 hráčů, my přijeli jen v devíti. Důstojně jsme odehráli druhou a třetí čtvrtinu prvního utkání, kdy se na naše kluky byla radost dívat. Bohužel ve všech ostatních čtvrtinách jsme vyrobili spousty ztrát a byli jsme nedůslední na obranném doskoku. To opavští hráči trestali a skóre narůstalo v jejich prospěch. Pro domácí to dnes byl takový lepší trénink, pro nás ukázka, proč nás na trénincích čeká hodně práce.

Díky rodičům za pomoc s dopravou a fandění.

Kamarádi z Ostravy pořád lepší

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava 28:46 (3:11, 14:21, 17:34)

Body: Kryštof 9, Mates 7, Seba 6, Antonio 2, Filip 2, Kuba 1, David 1

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava 25:57 (4:22, 13:32, 19:44)

Body: Mates 8, Kuba 4, Seba 4, Tonda 4, Kryštof 3, David 2

V dnešním dvojutkání s ostravskými hady jsme zaostávali zejména v individuálních činnostech. Dopustili jsme se daleko většího počtu ztrát míče než náš soupeř. Některé přihrávky do rukou soupeře se nedají omluvit. Taky jsme měli problém v obraně 1 na 1. Místo rukou je potřeba používat nohy!!!

Na druhou stranu jsme také ukázali pěkné momenty a některé pasáže zápasů byly pěkně vyrovnané. Bohužel nás v útoku srážely neproměněné střely z podkoše a již zmiňované chyby při přihrávkách.

Více jsem byl spokojený s výkonem v prvním utkání, ve druhém se projevilo i to, že na zápas dorazilo z různých důvodů pouze 9 hráčů a byla znát narůstající únava.

Stínem bylo zranění nohy opory hostů Kuby Jíchy, ale naštěstí to po vyšetření v nemocnici není tak vážné, jak to vypadalo. Přejeme rychlé uzdravení.

Dvě výhry z venku

BK Krnov - BK Snakes Orlová 31:48 (8:8, 17:24, 29:34)

Body: Kryštof 12, Mates 10, Kuba 9, Seba 4, Antonio 3, Patrik A. 2, Tonda 2, David 2, Patrik Č. 2, Filip 2

BK Krnov - BK Snakes Orlová 27:50 (8:3, 13:26, 21:35)

Body: Mates 11, Kryštof 7, Patrik A. 6, Seba 6, David 6, Tonda 6, Kuba 4, Tibor 2, Antonio 2

Další z týmů orlovských hadů dnes rozehrál soutěž. Na úvod nás čekal zájezd do Krnova s hodně časným vstáváním, protože domácí nám stanovili začátek prvního zápasu na 8:30. Podle toho taky vypadal první poločas úvodního utkání. Někteří hráči asi ještě místy dospávali. Postupně jsme domácí přehráli naší zlepšenou obranou a snadným skórováním z rychlých protiútoků.

Druhý zápas jsme nezačali vůbec dobře, ale sestava ve druhé čtvrtině skóre otočila a utkání jsme dovedli do vítězného konce. S výsledky můžeme být spokojeni, ale ne tak úplně s předvedenou hrou. V obraně bylo během obou utkání vidět zlepšení, ale pořád je na čem pracovat. V útoku spousta pěkných akcí, ale na druhou stranu hodně zbytečných chyb.

V každé případě ale pochvala pro všechny, kteří dnes nastoupili. Poděkování našemu doprovodu za povzbuzování a pomoc s dopravou