BK Snakes Ostrava - Sokol Písek Sršni 79:82 (23:16 45:38 65:58)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Zkušenosti pro naše juniory

BK Snakes Ostrava - BK Loko Plzeň 83:98 (28:32 42:53 64:74)

Utkání bylo od prvních minut velice útočné z obou stran. Plzeň ukázala, že ve svém středu mají více zkušených hráců a to rozhodlo utkání. Tyto zápasy jsou velkou školou pro naše mladé hráče, kteří by tyto zkušenosti měli zúročit ve své soutěži.

Bojovné utkání, rozhodl soupeř v druhém poločase

BK Snakes Ostrava - GBA Europe 69:83 (26:16 41:33 52:58)

Dnes jsme odehráli zápas proti GBA Europe. Podali jsme dobrý výkon, hlavně v první půli, kdy jsme výborně trefovali trojky (7 v první čtvrtině) a dobře bránili. Obdrželi jsme pouze 33 bodů. V druhém poločase se role obrátily, GBA začalo lépe a agresivněji bránit a využívalo volných střel. My jsme bohužel nedokázali odpovědět a GBA se radovalo z vítězství.

Střelecké dostihy

BK Opava B - Snakes Ostrava 112:103 (40:23 64:48 83:81)

V páteční večer jsme odehráli utkáni první ligy mužů v Opavě. Vstup do utkání jsme podcenili a nehráli jsme podle pokynů trenéra. Chtěli jsme hrát agresivně od prvních minut a místo toho soupeř dával jednoduché koše s faulem. Druhý poločas jsme se do zápasu dokázali vrátit a rozdíl ve skóre byl pouhé 2 body. Zápas jsme ale do vítězného konce nedotáhli a nepomohlo nám ani 48 bodů které vstřelil Honza Stehlík.

První poločas rozhodl

BK Snakes Ostrava - BC Vysočina 85:61 (21:23 51:33 67:46)

V dalším utkání 1. ligy mužů jsme na domácí palubovce přivítali tým BC Vysočina. Kromě první prohrané čtvrtiny jsme byli lepším týmem a došli jsme si pro důležité vítězství. Odehráli jsme dobrý zápas jak v obraně, tak i v útoku. Věříme, že podobný výkon předvedeme i v posledním zápase základní části v pátek v Opavě.

Vydařená neděle

BC Nový Jičín - Snakes Ostrava 78:98 (24:28 38:55 55:73)

V 16. kole 1. ligy mužů jsme zajížděli na palubovku Nového Jičína. Celý zápas jsme odehráli v dobrém tempu a zaslouženě zvítězili. Náš tým bodově táhla naše nová posila, bývalý prvoligový hráč Jan Stehlík, který vstřelil 32 bodů. Ostatní hráči podali dobrý výkon a přispěli k třetí výhře tohoto úspěšného víkendu.

Důležité vítězství

BK Snakes Ostrava - SK UP Olomouc 100:69 (24:13 52:38 73:58)

Na domácí palubovce jsme přivítali hráče UP Olomouc. Soupeř do tohoto utkání měl na svém kontě “pouze jediné vitězství”, proto jsme nechtěli nic podcenit. Od začátku utkání jsme se snažili o agresivní hru na obranné polovině s rychlým přechodem do útoku a využívat převahových situací. Utkání jsme zvládli a jsem rád, že všichni hráči, kteří byli nominováni dostali prostor na hrišti a všichni se zapsali do střelecké listiny.

Rozhodla první půle

Sokol Šlapanice - BK Snakes Ostrava 95:87 (28:18 49:40 76:64)

Dnes naše borce čekal zápas ve Šlapanicích. Naším cílem bylo hrát rychlý protiútok proti značně staršímu týmu. Bohužel první polovina zápasu rozhodla o celém utkání když jsme v poločase obdrželi 50 bodů. Do druhé půlky jsme šli agresivně a celkově vyhráli druhý poločas o 1 bod, ale žádné drama už se nedělo. Za týden nás čeká důležitý zápas s Olomoucí.

Český pohár proti BK Opava

BK Snakes Ostrava - BK Opava 45:91 (7:27 25:42 32:70)

V osmifinále Českého poháru jsme na domácí palubovce přivítali loňského vicemistra nejvyšší soutěže BK Opava. Opavští mají na své soupisce hned několik hráčů, co prošli našim klubem. Po ustrašené první čtvrtině jsme druhou desetiminutovku vyhráli 18:15. V druhém poločase soupeř přitvrdil a utkání dovedl do vítězného konce. Pro naše hráče to byla skvělá zkušenost a motivace do dalšího tréninku. Děkujeme všem fanouškům za podporu.

Rok 2018 zakončen výhrou

BK Snakes Ostrava - BK Synthesia Pardubice 83:70 (25:23 43:32 64:57)

V posledním zápase 1.ligy mužů v kalendářním roce 2018 jsme na domácí palubovce přivítali Pardubice. Do zápasu jsme šli s jasným cílem vyhrát.  A to se nám po dobrém výkonu povedlo.

Děkujeme fanouškům za podporu a přejeme všem klidné prožití vánočních svátků a šťastný Nový rok

Prostějovský hattrick do naší sítě

U19 Extraliga

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov 64:87 (21:22 35:48 51:71)

BCM Orli Prostějov - BK Snakes Ostrava 98:78 (24:21 50:41 78:69)

1.liga Muži

BCM Orli Prostějov - BK Snakes Ostrava 111:88 (27:20 50:42 78:69)

Tento víkend nás čekala tři utkání se stejným soupeřem. Dvě utkání, která se započítávají do tabulky extraligy Juniorů, jsme bohužel nezvládli. Soupeř nám udělil lekci v bojovnosti a v proměňování šancí. Propadávali jsme zejména ve hře 1:1 jak v obraně tak i v útoku! Bohužel místo toho, aby jsme začali bojovat, hráči sklopili hlavy a přestali věřit, že můžeme něco změnit!!! Prostějov měl ve svých řadách větší osobnosti a to zápasy rozhodlo.

Zápas 1.ligy mužů jen podtrhl hodně nepovedený víkend BK Snakes! Soupeř nás doslova rozstřílel, kdy jsme obdrželi celkem 16 tříbodových košů!

Smolná koncovka

BK Snakes Ostrava - SKB Zlín 78:81 (21:26 41:47 53:67)

V dalším utkání 1.ligy mužů jsme na domácí palubovce přivítali SKB Zlín. Soupeř přijel ve velmi silné sestavě, proto se dal očekávat těžký zápas. První poločas byl vyrovnaný, skončil 41:47. Největší problém nám dělali zkušení hráči Prášil s Vošlajerem, kteří dokázali využít každou naši chybu v obraně. V druhém poločase jsme se dostali až do 14-ti bodového manka, ale díky zlepšené obraně a výborné střelbě za 3 body jsme zápas dovedli do vyrovnané koncovky. V té už byl šťastnější soupeř a připsal si výhru o 3 body. Odehráli jsme dobré utkání a nemáme se za co stydět.

Postup v Českém poháru, doma přivítáme BK Opavu!!!

BK Snakes Ostrava - SKB Zlín 93:83 (36:26 53:58 74:65)

Statistiky zápasu

Na domácí palubovce jsme přivítali družstvo Zlína. Vstup do utkání nám vyšel a soupeře jsme přestřileli, hlavně z tříbodového oblouku. Ovšem zkušení hráči dokázali kontrovat a druhou čtvrtinu zcela ovládli. Poločas skončil v poměru 53:58! Druhou polovinu utkání jsme trochu zlepšili obranu a především střelba z tříbodového oblouku nám zajistila postup do dalšího kola. Na domácí palubovce přivítáme loňského finalistu naši nejvyšší soutěže, hráče BK Opava !

Do Olomouce s třemi nováčky v sestavě

Basketbal Olomouc - BK Snakes Ostrava 105:78 (32:13 53:37 79:56)

V pátek naši muži odjeli v okleštěné sestavě na zápas do Olomouce, a to do jeho lepšího družstva Basketbal Olomouc. Soupeře jsme chtěli zaskočit rychlou hrou. Bohužel se nám toto nepovedlo, a ani v obraně jsme nebyli schopni ubránit. Hráč Urbánek nám nastřílel 32 bodů, a zápas jsme prohráli 105:78. Do zápasu se zapojili 3 nováčci - David Vašíček, Dominik Holaň a Matouš Brůna. Nehráli vůbec špatně.

V derby kraloval SNAKES!!!

BK Snakes Ostrava - BK Opava B  95:66 (24:22 49:32 70:56)

Naši muži odehráli zápas na domácí palubovce s týmem BK Opava B, na který přišlo hodně fanoušků. Začátek zápasů nám moc nevyšel kdy byl stav 13:6, ale postupem času jsme se do toho dostávali. V půlce jsme vedli o 17 bodů. Do druhé půlky jsme šli s tím, že se musíme stále koncetrovat a zbytečně nezmatkovat. To se nám povedlo a zbytek zápasu byl v režii našich SNAKES, kteří podali dobrý výkon a získali cenné vítězství.

Postup v Českém poháru - 21 trojek!!!

BVK Holice - BK Snakes Ostrava 84:105 (28:36 50:65 70:85)

V Holicích se otřásal rekord NBA v počtu proměněných trojek - 25, Cleveland Cavaliers (dali jsme jich pouhých 21).

V 5. kole Českého Poháru na naše muže čekal soupeř z okolí Pardubic - Holice. Zápas jsme podcenili a v obraně spoléhali více na ruce než nohy, ale moderní basketbal předváděný našemi borci v útoku na soupeře stačil. Celý zápas jsme se trápili na obranném doskoku a znepokojovali trenéra s malými nasazením v obraně a neuvažování při hře. Zápas jsme ale dovedli do vítězného konce za stavu 105:84.

Střelci: Lukáč 19, Bednář 18, Jakel 15, Zikl 14, Říčka 12, Brůna 10, Kotala 7, Smolka 6, Horkel a Robenek 2

Dobrý výkon družstva, na vítězství nestačilo

BC Vysočina - Snakes Ostrava 82:73 (16:24 44:37 65:53)

Naši muži v neděli odehráli velmi těžký zápas na Vysočině. Protože junioři měli velmi náročné utkání na domácí palubovce (Nymburk, USK Praha) a k tomu přejezd do Jihlavy. Do zápasu jsme nastoupili velmi dobře a soupeři jsme odskočili. Díky naším velkým chybám, které jsme dělali v zónové obraně nás soupeř přeskočil a svůj 10-ti bodový náskok si udrželi po zbytek zápasu. Přesto bych družstvo pochválil za dobrý výkon!

Důležitá výhra

SK UP Olomouc - BK Snakes Ostrava 76:78 (20:23 33:38 59:56)

Včera naše borce čekal zápas v Olomouci, po malé slovní přestřelce s řidičem autobusu, jsme si mysleli, že zbytek cesty bude klid, ale opak byl pravdou... V zatáčce jsme píchli gumu a museli neprodleně zastavit, zápas byl v ohrožení, ale naštěstí pod vedením zkušeného trenéra a mechanika Patrika Smažáka a Ondry Šika jsme se dali do výměny kola, v zápětí přijela paní Lukáčová, která nabrala část týmu a kapitána Michala Pálata, který spěchal pro druhé auto. Na zápas jsme přijeli včas, ale byly to nervy. První poločas byl vyrovnaný, problémy nám dělal hráč číslo 88 Váňak, který nastřílel 31 bodů za celý zápas. Po důrazné domluvě v šatně jsme si řekli, že se musíme nasrat, zlepšit obranu a zrychlit útok. Zápas byl stále vyrovnaný až do konce, vedli jsme o pět bodů, již zmíněný hráč číslo 88 trefil trojku s faulem a nás čekalo drama. Jan Řícka v zápětí trefil jeden trestný hod a navýšil naše vedení na dva body, Olomouc měl ještě finální střelu, ale neproměnil a náš tým ukořistil druhou cennou výhru v soutěži.

MVP zápasů byl vybrán Jan Říčka

První výhra

BK Snakes Ostrava - Sokol Šlapanice 88:86 (18:21 37:44 64:70)

Před utkáním jsme všichni věděli o co hrajeme. V tomto ročníku první ligy jsme ještě nepoznali pocit vítězství (bilance 0:4). Do utkání jsme šli s taktikou hrát agresivně v obraně a hrát rychle dopředu co soupeři nevyhovuje. Chtěli jsme využít zkušenosti Ondřeje Šika a využít jeho hru pod košem. Začátek utkání byl z naší strany hrozně nervózní. Hlavně naše obrana vůbec nefungovala, poločas skončil 37:44. V poločasové přestávce jsme si řekli, že musíme zlepšit obranu a v útoku hrát odvážně. Zápas dospěl do dramatické koncovky, ve které vzal zodpovědnost na sebe Michal Palát a za stavu 85:86 proměnil dvoubodovou střelu. Na konečných 88:86 upravil z trestných hodů Honza Říčka. Pochvalu zaslouží celé družstvo, za velkou bojovnost a týmový výkon. Nejlepším naším hráčem byl Dominik Lukáč autor 19 bodů.

25 ztrát = nelze vyhrát

BK Synthesia Pardubice - BK Snakes Ostrava 79:58 (15:18 37:29 55:42)

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře. V obraně jsme byli agresivní a dařilo se nám získat nějaké míče s kterých jsme zakončili rychlý protiútok. První čtvrtina vyzněla v náš prospěch v poměru 15:18. Potom přišla nepříjemnà věc, kdy se zranil (podvrtlé koleno) Tomáš Havlík a šlo to s námi z kopce! Utkání se nám vůbec nepovedlo, hlavně na rozehrávce! Za utkání mít 26 ztrát, to se opravdu velmi těžce vyhrává!

Prohra v koncovce

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov 62:70 (13:16 34:33 49:52)

Zápas byl od prvních minut hraný ve velkém tempu. Prvních 15 min jsme tahali za kratší konec a soupeř nám odskočil na rozdíl 9 bodů! Naše zlepšená obrana, nás dostala zpět do utkání a v poločase jsme šli do kabin za stavu 34:33 v náš prospěch. Zápas dospěl do dramatické koncovky, ve které, byl soupeř šťastnější.

Favorit ukázal svou sílu

SKB Zlín - BK Snakes Ostrava 85:61 (22:10 44:33 62:47)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Do Zlína jsme přejížděli ze zápasu z Litoměřic, kde jsme hráli zápas Extraligy Juniorů s domácím Slavojem. Soupeř ze Zlína, už před utkáním byl jasným favoritem. Na jejich soupisce jsou hráči, kteří dlouhá léta hráli nejvyšší českou soutěž (Vošlajer, Prášil, Dokoupil, Šušák, Ihring). Naše sestava naopak postrádala našeho kapitána Michala Paláta (výron v kotníku), Honzu Říčku (pracovní povinnosti) a Daniela Smolku (chřipka). Do zápasu jsme vstoupili trochu ustrašeně, až s moc velkým respektem k soupeři. Podkošový hráč Vošlajer, nám dělal obrovské problémy, pod oběma koši. Ke vší smůle si Ondra Šiko, náš nejvyšší a nejzkušenější hráč, udělal brzo 3 fauly a musel vystřídat. Domácí hráči chytře využívali hráče Vošlajera, nebyli jsme schopni tohoto hráče ubránit (autor 21 bodů, 19 doskoků, validita 47!). V zápase jsme určitě nepropadli a nezklamali. Tyto zkušenosti, které hráči sbírají v těchto utkáních, by jim měli pomoci v Extralize Juniorů a k dalšímu basketbalovému růstu. Velmi dobrý výkon podal Matouš Kurečka, který dobře organizoval hru a dělal soupeři velké problémy (autor 17 bodů). Další zápas hrajeme doma s Prostějovem v neděli 7.10.2018 v 17:00 hod.

První utkání - NERVOZITA

BK Snakes Ostrava - Basketbal Olomouc 59:82 (20:24 34:47 52:64)

První utkání 1. ligy Mužů jsme odehráli na domácí palubovce, kde jsme změřili své síly s hráči Olomouce. Utkání jsme začali velice smolně, kdy po odehrání 22 sekund utkání, se při obranném zákroku zranil náš nejzkušenější hráč Michal Palát (výron v kotníku). Do utkání také nenastoupil Ondra Šiko a tak veškerou zodpovědnost museli převzít mladí hráči (Junioři U19). Snažili jsme se hrát agresivní basketbal na obou koncích palubovky. První poločas nám ukázal, že jsme schopni i s tak mladým družstvem konkurovat daleko zkušenějším hráčům. Zápas se rozhodoval ve 3. čtvrtině, kdy jsme dokázali snížit na rozdíl 5 bodů, ale naše hloupé chyby v obraně a na rozehrávce, nás stály přijatelnější výsledek. Soupeř v celém zápase dominoval na doskoku a když se k tomu přidají naše ztráty, utkání nemohlo skončit jiným výsledkem. Velmi dobré utkání odehrál mladý Adam Robenek autor 13 bodů + 6 doskoků.