NÁRODNÍ FINÁLE U12 DĚČÍN 2019

Ač se to vše asi některým nebude zdát, tak cesta do Děčína začala už na konci minulé sezóny 2017/2018. Tým ročníku 2007 a mladších jsme společně převzali od zkušeného trenéra minibasketbalu pana Mgr. Josefa Trnky. Od té chvíle se začal formovat „nový“ tým pod vedením nových trenérů. Tým začal tvrdě makat od poloviny srpna a ve tvrdé práci pokračoval celou sezónu.

V kvalifikaci o postup na NF jsme se utkali 2x s každým ze čtyř týmů a to s NH Flames Ostrava, BK Opava, Basketpoint Snakes F-M a BK Snakes Orlová. S bilancí 7 výher a 1 prohry jsme postoupili na NF z druhého místa (rozhodl vzájemný zápas s NH Ostrava). Na národní finále jsme se moc těšili a věřili jsme, že na něm zanecháme dobrý basketbalový, ale i lidský dojem. Jelikož jsme postupovali z druhého místa, tak nás v základní skupině čekali tým USK Praha (loňský vícemistr U11) a domácí BK Děčín.

20190509-0000

První utkání: pátek 3.5.2019 10:50 - Sportcentrum ARMEX Děčín

USK Praha vs. BK Snakes Ostrava 36:63 (2:16 17:33 21:55)

Do našeho prvního utkání jsme nastupovali jako „hosté“ proti týmu USK Praha. Jelikož jsme se s tímto týmem nikdy předtím nesetkali, nevěděli jsme jak bude soupeř hrát. My jsme se neohlíželi na sestavy USK a postavili jsme naší „první pětku“. USK sice vstřelilo první koš tohoto utkání, ale za první čtvrtinu to byly jediné dva body, které jsme dovolili protivníkovi vstřelit. Velmi dobrá obrana, založení rychlého protiútoku, proměňovaní jednoduchých šancí a také proměňování trestných hodů nám zaručilo vedení 2:16 po první čtvrtině. Do druhé čtvrtiny soupeř postavil svého nejlepšího hráče. My jsme na něj postavili našeho nejlepšího obránce. Hra se najednou srovnala. Běhalo se nahoru dolů a druhou čtvrtinu jsme vyhráli 15:17. V poločase jsme si s kluky řekli, že jestli se nechceme v koncovce trápit, tak musíme urvat třetí čtvrtinu a náš náskok ještě navýšit. To se nám také povedlo a 3. dějství utkání jsme vyhráli 4:22. Do poslední čtvrtiny jsme šli náskokem 34 bodů. Hráči už v hlavách povolili a poslední čtvrtinu jsme prohráli 15:8. V konečném zúčtování jsme zápas vyhráli v poměru 36:63 a měli jsme první cenné vítězství.

Hráli a bodovali: Kaspřík 8, Stefanov 7, Masopust 6, Grygar 6, Skupeň 6, Smažák 5, Veselý 5, Polach 5,  Celerin 4, Němec 4, Duspara 3, Filipský 2, Křenek 2, Gabzdyl, Bauer

Druhé utkání: pátek 3.5.2019 14:40 - Sportcentrum ARMEX Děčín

BK Snakes Ostrava vs. Válečníci Děčín 65:56 (15:18 30:28 41:44)

Druhé utkání jsme odehráli proti domácímu týmu a to proti Válečníkům z Děčína. Bouřlivá atmosféra NF slibovala pěkný zápas. Bohužel jsme atmosféře podlehli a bubny a trumpety hnaly více děčínské kluky než nás. Válečníci na nás vletěli jak uragán a my jsme se toho zbytečně zalekli. Měli jsme zbytečné ztráty a v obraně jsme nedokázali ubránit dva hráče. V naší první pětce držel „válečný prapor“ Kaspřa, který za první čtvrtinu soupeři nastřílel 9 bodů. Po první čtvrtině jsme prohrávali 15:18. Druhá čtvrtina byla opět vyrovnaná, avšak využili jsme naší fyzické zdatnosti a tuto čtvrtinu jsme vyhráli 15:10. V poločase jsme tedy vedli od 2 body. V poločase jsme kluky zklidnili, že se nemají čeho bát, a že musíme začít hrát náš basket. Bohužel ve 3. čtvrtině se nám stále nedařilo „zvednout hlavu“ a čtvrtinu jsme prohráli 11:16. Podle nás byl však jeden ze zásadních momentů na konci třetí čtvtiny. Náš Krisťa trefil „buzzer“ a rozdíl ve skóre po třetí čtvrtině byli 3 body ve prospěch Děčína. Čtvrtá čtvrtina rozhodla. Kategorie U12 je minibasktebal, avšak náš Lukáš Smažák se rozhodl, že ten zápas rozhodne sám a to se mu také povedlo. Samozřejmě jeho útok vycházel z naší soustředěné obrany, ale 4 útoky po sobě Lukáš vstřelil soupeři koš, z toho třikrát střelou z dlouhé vzdálenosti. K jeho výkonu se ve čtvrté čtvrtině připojil i Riči, který úřadoval pod košem. V zápase jsme nakonec zvítězili 65:56 a postupovali jsme do čtvrtfinále z prvního místa ze skupiny.

Hráli a bodovali: Kaspřík 12, Smažák 12, Bauer 8, Masopust 8, Skupeň 6, Grygar 5, Stefanov 4, Polach 3, Celerin 2, Filipský 2, Gabzdyl, Duspara, Němec, Veselý, Skopal

Třetí utkání: čtvrtfinále sobota 4.5.2019 11:00 - Sportcentrum ARMEX Děčín

BK Snakes Ostrava vs. BK Lokomotiva Plzeň 83:45 (27:13 50:21 75:31)

Čtvrtfinále. Vždy nejtěžší zápas každého turnaje. Tento zápas rozhodne, zda budete hrát o první čtyři místa nebo o ty spodní. Soupeřem pro čtvrtfinále nám byl tým BK Lokomotiva Plzeň, tým složený především z hráčů ročníku 2008, kteří týden před NF U12 v Děčíně vybojovali stříbro na NF U11 v Ostravě. Zápas jsme opět rozhodli naší 1. čtvrtinou, kdy jsme na soupeře vletěli s naší agresivní obranou a díky jednoduchým ziskům jsme hráli rychlý protiútok nebo jsme si vytvořili jednoduché střelecké pozice pro zakončení. Stav zápasu po první čtvrtině byl 27:13 v náš prospěch. Vdruhém dějství jsme náš náskok navyšovali a do hry se zapojili všichni hráči. Kdo přišel na hřiště, tak tam nechal vše. Od poločasu jsme ještě náskok navýšili, avšak v poslední čtvrtině náš náskok plzeň stáhla. Čtvrtfinále jsme vyhráli 83:45 a postoupili jsme tak mezi 4 nejlepší týmy na tomto NF.

Hráli a bodovali: Masopust 15, Grygar 12, Kaspřík 10, Duspara 7, Polach 7, Bauer 7, Skupeň 5, Skopal 5, Smažák 4, Veselý 4, Němec 2, Stefanov 2, Křenek 1, Filipský, Celerin

Čtvrté utkání: semifinále sobota 4.5.2019 17:00 - Sportcentrum ARMEX Děčín

TJ MEZ Mohelnice vs. BK SNAKES OSTRAVA 51:60 (14:13 24:29 37:46)

Poslední zápas druhého hracího dne pro náš tým znamenal zápas semifinále proti týmu TJ MEZ Mohelnice. Věděli jsme, že zápas to nebude vůbec jednoduchý a tak se také stalo. Soupeř disponoval dvěma vyspělými hráči, které jsme nedokázali ubránit. Bohužel jsme se přizpůsobili nepěknému basketu soupeře, kdy 4 hráči stáli mimo trojku a jeden hrál 1 na 1. U nás se však do hry zapojilo daleko více hráčů. V poločase jsme měli mírné 5ti bodové vedení. Ve třetím dějství jsme začali lépe bránit a náš náskok jsme ještě navýšili. Rozhodující byla opět čtvrtá čtvrtina, ve které jsme uhráli remízu a celkově jsme tak vyhráli 51:60. Co se týče předvedeného výkonu, tak jsme bohužel nehráli náš basketbal, ale prostě jsme si to vítězství po zásluze urvali. Šlo vidět, že náš tým nespoléhá jen na jednoho – dva hráče, ale že basketbal v našem týmu umí hrát všichni.

Hráli a bodovali: Kaspřík 12,  Bauer 10, Skupeň 8, Grygar 8, Smažák 7, Polach 6, Stefanov 5, Duspara 2, Masopust 2, Filipský, Gabzdyl, Celerin, Skopal, Veselý, Křenek

Páté utkání: Finále neděle 5.5.2019 13:00 - Sportcentrum ARMEX Děčín

BK NH OSTRAVA vs. BK SNAKES OSTRAVA 61:50 (19:12 40:22 50:36)

Finále NF U12 v Děčíně, aneb OSTRAVSKÉ MINIBASKETBALOVÉ DERBY. Finálový zápas Národního finále v Děčíně představoval velký souboj dvou ostravských celků. V sezóně jsme spolu hráli mnohokrát a za celou sezónu to byly vždy vyrovnaná utkání. Začal bych hlavně tím, že oba rodičovské a fans kotle se nezávisle na sobě dohodly, že budou skandovat pouze OSTRAVA !!! a že budou fandit pěknému minižákovskému basketu. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, dobrá obrana nás hnala do rychlých protiútoků a vytvářeli jsme si šance v bezprostřední blízkosti koše, které jsme proměňovali. Bohužel v druhé části první čtvrtiny jsme si nechali zbytečně utéct soupeře a po prvním dějství jsme prohrávali 19:12. Ve druhé čtvrtině naše pětice bojovníků navázala na špatnou obranu první pětice v závěru první čtvrtiny a soupeř přes nás začal jednoduše zakončovat. Poločasové skóre bylo 40:22 ve prospěch NH Ostrava. V poločase jsme s kluky odešli z haly a s kluky jsme si v klidu promluvili, že samozřejmě všichni chceme vyhrát, ale že musíme zvednout hlavy a začít hrát náš basket. To se nám také povedlo, začali jsme hrát 1 na 1, výborně jsme bránili a soupeře jsme začali pomalu dotahovat. Bohužel náskok soupeře v poločase byl už dostatečně velký a my jsme již obrat nezařídili. Ve finále NF jsme podlehli NH OSTRAVA 61:50 a skončili jsme na krásném druhém místě v cele v ČR v kategorii U12 v sezóně 2018/2019.

Hráli a bodovali: Stefanov 12, Kaspřík 11, Grygar 8, Veselý 6, Smažák 4, Polach 3, Skupeň 3, Masopust 2, Bauer 2, Filipský, Gabzdyl, Duspara, Celerin, Skopal, Křenek

Do All-Stars pětky turnaje byl pořadateli vybrán Lukáš Smažák

Jako nejlepší hráč týmu na NF byl trenéry vybrán Matyáš Kaspřík

Velké poděkování patří rodičům, kteří svým dětem umožňovali se po celou dobu připravovat na vrchol sezóny a to nejen na trénincích, ale především na mezinárodních turnajích, kde hráči získávali cenné zkušenosti, které v závěrečném turnaji zúročili. Dále patří poděkování trenérům Renatě Havingerové a Robertovi Bukovjanovi, kteří připravovali po celou sezónu kluky i na svých trénincích. Další poděkování patří Pavle Kusynové Vichnarové, které se podílela na rozvoji obratnosti hráčů během sezóny. V neposlední řadě musíme poděkovat atletické trenérce Fatimě Kostkové, která nám pomáhala rozvíjet obecnou atletickou průpravu, dynamiku a rychlost. Nakonec patří poděkování našemu mentorovi panu trenérovi Mgr. Josefu Trnkovi, který hráče výborně připravoval v letech minulých a my jsme měli na čem stavět.

Trenéři

SBŠ OSTRAVA vs. BK SNAKES OSTRAVA

10. kolo OP U12

Neděle 24.2.2019 Hala SG Plzeňská

SBŠ Ostrava vs. BK Snakes Ostrava 51:69 (6:28 18:44 41:48)

SBŠ Ostrava vs. BK Snakes Ostrava 60:48 (12:20 15:32 39:37)

Obě nedělní utkání, která byla m.j. posledními v základní části se do určitých chvil podobala jako vejce vejci. První čtvrtinu jsme vždy výrazně vyhráli, druhou čtvrtinu jsme také vyhráli v obou zápasech rozumným rozdílem a pak to přišlo vždy ve 3. čtvrtine, kdy nastoupila 3 pětka (v rámci herního vytížení jsme hráli zápasy na 3 pětky a se všemi hráči - kdo byl viděl), nastoupila zmiňovaná bramboračka, kdy kluci nevypadali svým projevem špatně, jenže přesně na čáře 3 bodových pokusů se v útoku "zakopali" na svých stanovištích a ani dosti hlasité povzbuzování trenérů a spoluhráčů je nepřimělo ani k nájezdu, ani ke střelbě s případným doskokem. V prvním zápase byl náskok dosti velký tak se podařilo vyhrát, no a ve druhém se prostě vyhrát nepodařilo. Obojí je k dobru týmu, výhra byla týmová a potěší, prohra byla rovněž týmová včetně trenérů. Nebudeme však plakat někde v koutě, ale všichni co dnes byli na palubovce a lavičce si v dalších utkáních ukážeme, že hrát minibasket umíme a to také díky tomu, že budeme na trénincích více trénovat, trénovat a trénovat. Vzhůru do toho a 10% všeho bude hotovo. Za první zápas bychom chtěli pochválit - Veselku, Duspiho, Ričiho "Bagra" a za světlé okamžiky i zlepšujícího se Skopiho. Ve druhém utkání zahrály dobře obě pětky a střídající Zeťák. Rodičům našeho týmu i týmu SBŠ děkujeme za vytvoření příjemné nedělní popolední atmosféry.

Hráli a bodovali: Zetek 2, Filipský 4, Záhora 2, Duspara 18, Knebel 2, Klhůfek 1, Celerin 2, Němec 4, Skopal 12, Kaspřík 11, Polach 11, Veselý 8, Kučera 4, Stefanov 18, Bauer 18, Šebák, Moravec

Trenéři

Kvalifikace o postup na NF BK Snakes Ostrava vs. Basketpoint Frýdek Místek

Neděle 27.1.2019

08:45  Sportovní hala ZŠ B. Dvorského

Kvalifikace o postup na NF 2019

BK Snakes Ostrava vs. Basketpoint Frýdek Místek 121:19 (32:9 55:16 80:18)

V neděli ráno jsme nastoupili jako favorit utkání k dalšímu kvalifikačnímu kroku směrem k Národnímu Finále, které se v letošním roce koná v Děčíně. Snaživý, běhavý soupeř se snažil po celou dobu zápasu i přes nepříznivý výsledek. Naši hráči se hrou bavili a je pomalu po 6 měsících společného úsilí hráčů i trenérů na trénincích vidět, že individuální činnosti hráčů se lehce zlepšují a to vše podřízené kolektivní hře pak na palubovce vypadá jako relativně slušný minižákovský basketbal. V zápase bylo vidět množství rychlých protiútoků, kdy cca 80% bodů bylo právě z nich. TH 16/7 = 43,75 % budeme muset postupně zlepšovat. NF je relativně blízko, je však potřeba na sobě i nadále pracovat, kdy nás čeká ještě obrovský kus práce.

Rodičům a všem fans přítomným na utkání z obou stran děkujeme za příjemnou sportovní atmosféru.

Hráli a bodovali: Bauer 8, Filipský 7, Masopust 6, Duspara 8, Skupeň 11, Celerin 6, Němec, Kaspřík 6, Polach 10, Veselý 6, Křenek 4, Smažák 14, Grygar 12, Burian 14, Stefanov 9

Trenéři

NH OSTRAVA PORUBA vs. BK SNAKES OSTRAVA

8. KOLO OP U12

Sobota 26.1.2019 Hala Tatran 8:00 a 9:30

NH Ostrava Poruba vs. BK Snakes Ostrava 33:55 (6:20 17:28 21:40)

NH Ostrava Poruba vs. BK Snakes Ostrava 28:77 (8:16 14:36 20:52)

Obě brzká ranní sobotní utkání na ostravském Tatranu dávala tušit, že miniostravské derby s NH Ostrava Poruba se odehraje v chladné hale i atmosféře. Opak byl pravdou. Hala byla slušně vyhřátá, oba týmy žhavíly výkony na solidní úrovni, páni rozhodčí hru moc nezdržovali a slušné rodičovské publikum na obou stranach pochvalně zatleskalo povedenym akcím obou týmů. A tak by to mělo vypadat, byť se hraje utkání NH vs. Snakes. Výsledky nejsou až tak důležité, více nas potěšily výkony většiny hráčů, kdy nejvíce překvapili resp. potvrdili svou výkonnost Vojta Němec, Veselka, Šeba a Riči a Filip za druhé utkání. Zítra v kvalifikaci hurá na FM a poté trénovat, trénovat, trénovat a jeste trénovat.

Hráli a bodovali: Bauer 20, Polach 17, Stefanov 16, Němec 16, Veselý 15, Kaspřík 8, Celerin 6, Duspara 6, Knebel 6, Filipský 6, Klhůfek 4, Šebák 4, Záhora 4, Zetek 2, Kučera 2, Moravec

Trenéři

Kvalifikace o NF - BK Snakes Ostrava vs BK Snakes Orlová

Neděle 13.1.2019

12:00 Sportovní hala ZŠ B. Dvorského

BK Snakes Ostrava vs. BK Snakes Orlová   91 : 20  (34:2 51:7 64:14)

Byla takhle neděle a v pravé poledne se ve sportovní hale na Dvorského utkal v dalším kole kvalifikace o postup na NF do Děčína výběrový tým U12 BK Snakes Ostrava se svými bratry Hady z BK Snakes Orlová. Atmosféra na hřišti, v území trenérů, na lavičce i v hledišti byla sportovně pohodová, dle hesla Bez Faulů,kdy i přes opravdu obrovské množství neproměněných jednoduchých šanci z rukou naších hráčů, jsme v tomto utkání zvítězili. Polovinu kvalifikace máme za sebou, teď ještě zvýšit úsilí v tréninku a hurá do dalších kvalifikačních bojů.

Hráli a bodovali: Grygar 8, Skupeň 5, Smažák 4, Polach 10, Bauer 10, Křenek, Burian 7, Filipský 2, Duspara 3, Veselý 5, Gabzdyl 4, Stefanov 15,      Masopust 18, Skopal

Trenéři

BK Snakes Ostrava vs. Basketpoint F-M

Neděle 4.11.2018

14:00 a 15:30 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK Snakes Ostrava vs. BK Basketpoint F-M   84 : 27   (28:4 43:15 64:21)

BK Snakes Ostrava vs. BK Basketpoint F-M   99 : 31  (31:11 54:18 72:25)

Dvojutkání oblastního přeboru s týmem Basketpoint z nedalekého Frýdku-Místku odehrál tým U12, kdy vyjma omluvených hráčů támu a to lyžaře Klhůfa, bobisty Celiho, běžkaře Zeťáka a po zranění začínajícího Lukyho si všichni hráči dosytosti dle svých možnosti a aktuálních schopností zadováděli a rozdíl ve skóre se v obou zápasech pohyboval o cca + 50 bodů pro náš tým, kdy jsme ještě mnoho a mnoho šancí neproměnili. Pouze svými chybami jsme umožnili soupeři skórování především z čáry TH. Za pozitivní lze povazovat snahu o jednoduchou hru v obraně i útoku 1-1 a v útoku navíc i velmi slušnou hru na rychlý protiútok.

Děkujeme početné skupině rodičů obou týmů za podporu z hlediště.

Hráli a bodovali: Veselý 14, Polach 9, Němec 14, Duspara 18, Stefanov 22, Kučera 8, Kaspřík 26, Filipský 13, Bauer 23, Knebel 4, Skopal 12 ,Záhora 4, Masopust 8, Gabzdyl 4, Skupeň 6, Moravec 6,Šebák 4,

Trenéři

Kvalifikace o NF - BK Opava vs BK Snakes Ostrava

Neděle 16.12.2018

16:00 Sportovní městká hala Opava

BK Opava vs. BK Snakes Ostrava 25:77 (7:13 11:30 23:55)

Družstvo U12 v neděli 16.12.2018 zavítalo do opavského basketbalového svatostánku, kde mimo jiné hraje mužský tým BK Opava soutěž Eurocup. Chlapci předvedli pěkný výkon s množstvím rychlých protiútoků a hrou 1 na 1 jak v útoku, tak i v obraně, zahráli si všichni a společně jako tým zvítězili. Máme již 3. vítězství v kvalifikaci a udělali jsme malý krůček k postuipu na NF 2018/2019, které se koná v Děčíně..

Hodnocení jednotlivých hráčů provedeme na tréninku.

Hráli a bodovali: Grygar 10, Skupeň 15, Smažák 2, Polach 9, Bauer 5, Celerin 2, Kaspřík 4, Křenek , Burian 6, Filipský 4, Duspara 8, Veselý 4, Gabzdyl  6, Stefanov 2, Masopust

Trenéři

Sokol Karviná vs BK Snakes Ostrava

Kvalifikace o NF - BK Snakes Ostrava vs. NH Ostrava

Neděle 2.12.2018

10:00 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK Snakes Ostrava vs. NH Ostrava 40:36 (11:9 20:16 32:24)

Nejočekávanější zápas roku 2018 je již za námi. Ano právě duel s NH Ostrava si sliboval napětí, náboj, skvělou fanoušskovskou podporu a asi i nervy. Vše zmíněné tento zápas splňoval. Ve třetím kole kvalifikace o postup na Národní finále minibasketbalu 2019 jsme na domácí palubovce hostili městského rivala a mistra ČR U11 z minulého roku NH Ostrava. Do zápasu jsme vstoupili vlažně a basket byl řekněme profesorsky pomalý. Od 4. minuty však zápas nabral úplně jiný náboj a hráči začali lítat po hřišti. Po prvním dějství jsme vedli o 2 body. Chlapci byli za výkon v první čtvrtině pochváleni a nastupovala již druhá pětice. Tým NH měl ve své druhé pětici jednoho fyzicky akcelerovaného hráče, se kterým jsme si z počátku nedokázali poradit. Chlapcům stačilo vysvětlit, že je to stejný kluk jako oni a hned předvedená hra jak v obraně, tak i v útoku vypadala jinak. V poločase jsme se odebírali do kabin za stavu 20:16 v náš prospěch. Vyhráli jsme dvě první čtvrtiny. Chlapci věděli, že musíme jít opět postupnými krůčky a vítězství bude na dosah. Velmi dobrá třetí čtvrtina byla vedena Lukášem Smažákem a to také vedlo k navýšení náskoku o 8 bodů před posledním dějstvím utkání. Poslední čtvrtina byla velmi hektická a soupeř rychle srovnal skóre. Za stavu 33:33 proměnil náš kapitám Duspi 3 ze 4 trestných bodů a to soupeře lehce položilo. Na závěr jsme soupeře oloupili ještě o 2 míče a vyhráli jsme 40:36. Pochvala patří Ondorvi a Štěpánovi, kteří bodově táhli celý tým, ale také všem klukům, kteří do utkání zasáhli. Všichni tam nechali všechno. Poděkování patří také fanouškům, jak našim SNAKES, tak i fanouškům NH za vytvoření úžasné kulisy. Za 14 dní nás čeká v kvalifikaci další velmi silný soupeř a to tým BK Opava.

Hráli a bodovali: Skupeň 14, Grygar 11, Polach 5, Duspara 3, Veselý 2, Stefanov 2, Masopust 2, Burian 1, Filipský, Celerin, Němec, Kaspřík, Křenek, Smažák, Bauer

BK Snakes Ostrava vs. NH Flames Poruba

10:00 a 11:30 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK Snakes Ostrava vs. NH Flames Poruba 82:16 (30:6 48:9 71:16)

BK Snakes Ostrava vs. NH Flames Poruba 60:5 (14:2 37:3 51:5)

V neděli 4.11.2018 jsme na domácí palubovce přivítali měststkého rivala NH Flames Ostrava Poruba. Pří rozcvičení jsme hráče NH Poruba sledovali a vypadalo to na velmi dobře typologicky poskládáný tým. Sám trenér hostí mi před zápasem říkal, že má v týmu i kluky ročníku 2009. Teď již k zápasu samotnému. Náš vstup do utkání byl velmi dobrý, kdy po první minutě jsme vedli již 10:0. Soupeře jsme ani po oddechovém času nepustili do hry a náš náskok postupně narůstal. Ve druhé části hry jsme sice lépe bránili, ale zahodili jsme spoustu jednoduchých šancí. Od poločasu jsme již točili sestavou jak na ruském kole a všichni kluci si zahráli do sytosti. Ve druhém utkání náš vstup do utkání již nebyl tak ostrý a po první čtvrtině jsme vedli 14:2. Druhá čtvrtina však nabídla více proměněných košů z naší strany a tak jsme v poločase vedli 37:3. Ve druhém poločase jsme sice dobře bránili (dostali jsme pouze 2 body), ale v útoku jsme neproměnili více jak 60% střel. Za zmínku stojí výkon Vojty Veselého, který v  prvním utkání nastřílel soupeři 24 bodů, k němu se přidal také Matěj Polach se 17 body. Ve druhém utkání se velmi dobře popral s rolí rozehrávače náš nejmladší hráč a kapitán v jedné osobě Marko Duspara. Závěrem bychom jen chtěli dodat, že někteří hráči by se měli zamyslet nad svými výkony. Myslíme si, že času na hřišti dostávají všichni dost, akorát tam chybí více snahy a "nějaké přidané hodnoty".

Hráli a bodovali: Veselý 33, Polach 26, Němec 15, Duspara 14, Stefanov 14, Kučera 14, Kaspřík 13, Filipský 4, Celerin 4, Bauer 2. Knebel 2, Skopal, Zetek, Záhora, Klhůfek

Trenéři

Kvalifikace o NF - Basketpoint F-M vs. BK Snakes Ostrava

Neděle 21.10.2018

11:00 Hala 1. ZŠ Petra Bezruče F-M

Basketpoint F-M vs. BK Snakes Ostrava 33:109 (18:23 23:51 27:75)

U12 1.kolo kvalifikace hrané proti Basketpoint FM ve Frýdku-Místku, sportovní hala ZŠ Petra Bezruče

Soupeř totožný, jako včera při oblastním přeboru, běhavý, živelný, správně klukovsky agresivně hrající, podpořen rodičovských publikem fandícim zcela v normě. Jen jeden element basketbalu F-M se nějak neztotožňuje s rétorikou předsedy klubu F-M Zdeňka Navrátila a to s tzv. Neviditelni rozhodčí a projektem bez faulů z dílny ČBF. Kdo na zápase byl, ví o čem píšeme, kdo nebyl, ten si to domyslí nebo se zeptá. Výkon našeho týmu podpořený skvělým publikem z řad rodičů nebyl především v první čtvrtině v obraně bez chyb, ale důležité je, že jsme hráli v útoku i obraně 1-1 s využitím hoď a běž, což lahodilo nejen oku diváků, ale i trenérů. Slušná byla střelba TH a dali jsme, byť v této kategorii ještě neplatí i 2 střely za 3 body. Celkově jsme s víkendem a všemi 23 hráči, kteří nastoupili spokojeni a odměnou nám bude nejen trénink a trénink a trénink, ale i dne 3.11.2018 miniturnaj v polských Katowicích pro všechny hráče. A úplně na závěr je možné říci, že v našem týmu bodovalo všech 15 hráčů a co je hlavní, hra kluky bavila, nikdo se nezranil a všichni odjižděli z FM s úsměvem na tváři.

Hráli a bodovali: Grygar 21, Skupeň 17, Smažák 10, Polach 10, Bauer 8, Celerin 6, Kaspřík 6, Křenek 6, Burian 6, Filipský 4, Duspara 4, Skopal 4, Gabzdyl 3, Stefanov 2, Masopust 2

Trenéři

Basketpoint F-M vs. BK Snakes Ostrava

Sobota 20.10.2018

14:00 a 15:30 Hala 1. ZŠ Petra Bezruče F-M

Basketpoint F-M vs. BK Snakes Ostrava 36:96 (5:30 12:47 20:73)

Basketpoint F-M vs. BK Snakes Ostrava 40:53 (6:18 20:29 26:43)

2.kolo oblastního přeboru nás zavedlo do Frýdku-Místku, kde jsme odehráli 2 utkání s místním týmem Basketpoint Frýdek-Místek.Soupeř měl pěkné "Snakesovské dresy, byl velice běhavý a na tribuně měl sympaticky povzbuzující fanoušky. Náš projev v prvním zápase odpovídal projevu, který chceme hrát jak v obraně tak v útoku a hlavně na 2 pětky a zbytek hračů průběžně střídá. Výsledek 2.utkání odpovídá poctivé hře na 3 pětky a splnění předsevzetí bez ohledu na výsledek, že bude hrát každý nominovaný hráč minimálně 10 minut za zápas. A tak po těchto dvou vítězstvích jdeme zítra do kvalifikačního utkání s cílem nejen zvítězit, ale zároveň se předváděnou hrou bavit a bavit také přítomné fans. Chování hračů, diváků a snad i nás trenérů bylo příkladné a tak vzorně reprezentujeme projekt "BEZ FAULŮ"

Hráli a bodovali: Polach 25, Kaspřík 25, Bauer 18, Stefanov 13, Filipský 12, Masopust 8, Veselý 8, Němec 8, Celerin 6, Duspara 6, Skopal 4, Kučera 4, Smuda 4, Knebel 2, Klhůfek 2, Zetek 2, Záhora

Trenéři

BK Snakes Ostrava vs. Sokol Karviná

Sobota 6.10.2018

9:00 a 10:30 Hala ZŠ B. Dvorského 1

BK Snakes Ostrava vs. Sokol Karviná 125:3 (41:0 61:0 81:2)

BK  Snakes Ostrava vs. Sokol Karviná 106:4 (27:4 57:4 82:4)

Náš nově utvářený tým U12 odehrál první dvě utkání na domácí palubovce ZŠ B. Dvorského v Ostravě-Bělském lese. Klady obou utkání se Sokolem Karviná lze vidět pouze ve skutečnosti, že se nikdo nezranil, bodovali všichni hráči našeho týmu, kteří nastoupili a opět byla v hledišti slušná rodičovská a fanouškovská podpora. K pohodovému průběhu utkání přispěli i rozhodčí Zdeňěk Pospíšil a Aleš Jurda. Soupeře s ohledem na rozlosování oblastního přeboru pro letošní sezónu budeme muset opět hledat především mezi týmy ročníku 2006 a na turnajích v zahraničí, protože jen vyrovnaná utkání a prohry nám mohou jako týmu, ale i jednotlivým hráčům a trenerům ukázat naše chyby a další směr, kterým bychom se měli ubírat tak, abychom jako tým ročníku 2007  byli konkurenceschopni i v kategoriích U15 a výše. A tak i přes vysoká vítězství nás nečeká nic jiného než zábava v podobě intenzivních tréninků. Takže trénovat, trénovat a trénovat.

Hráli a bodovali:

Bauer (12-12), Filipský (10-4), Duspara (4-6), Knebel (6-10), Klhůfek (6-2), Skupeň (17-6), Celerin (6-8), Němec (4-7), Skopal (6-11), Kaspřík (8-6), Polach (18-10), Kučera (6-4), Veselý (6-2), Zetek (2-4), Stefanov (12-8), Záhora (0-6)

Trenéři

OSTRAVA CUP 2018

Tři dny minibasketbalu v průběhu turnaje Ostrava Cup jsou za námi, kdy si dovolíme konstatovat, že oba naše nominované týmy v rámci turnaje narazily na týmy silné Kobanya z Maďarska, průměrné se sympatickým výkonem Handlová a začínající ze Slovenského Sence. Taky si to rozdali kluci mezi sebou místo nedělního obědu, kdy z "nalosovanych" týmů zvítězil ten vedený Kamilem ml. V průběhu turnaje jsme viděli nejen nadšené malé baskeťáky a pěkné akce, ale jako trenéři i obrovský kus práce, který cely tým čeká ve všech oblastech. A tak dnes si dejte medaili pod polštář a v úterý se na vás těšíme na tréninku.

PS: obrovské poděkování a pochvala všem trpělivě povzbuzujicim rodičům za jejich přístup k naši společně věci

Hráli a bodovali: Kaspřík 46, Stefanov 34, Duspara 32, Gabzdyl 30, Křenek 29, Grygar 29, Polach 25, Bauer 24, Filipský 20, Knebel 16, Smuda 14, Veselý 14, Masopust 13, Kučera 12, Němec 11, Burian 11, Smažák 7, Skopal 7, Celerin 6, Klhůfek 3, Virgovič 3, Záhora 3, Zetek 2, Číž 2, Zych

ALL STARS: Marek Filipský a Matyáš Kaspřík

BK Snakes Ostrava B vs. Zsirosz Akademia Kobanya 47:43

BK Snakes Ostrava A vs. ŠBK Handlová 45:27

BK Snakes Ostrava B vs. Gabko Senec 83:20

BK Snakes Ostrava A vs. Zsirosz Akademia Kobanya 36:56

BK Snakes Ostrava B vs. ŠBK Handlová 49:23