BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava 2008 66:34 (17:11, 30:19, 39:30)
Body: Tomáš 13, Mates 12, Petr Ra. 9, Ondra 7, Antonio 6, Petr Šk. 4, Filip 4, Nikolas 4, Kamil 4, Honza 2, Martin 1

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava 2008 55:23 (7:6, 27:7, 41:17)
Body: Mates 10, Petr Ra. 10, Ondra 8, Martin 6, Tomáš 5, Filip 4, Jirka 4, Petr Šk. 4, Antonio 2, Nikolas 2

Se stejným soupeřem jsme hráli v sobotu v Ostravě a jednoznačně jsme zvítězili. Do Orlové ale přijel soupeř v silnější sestavě a zejména naše první pětka měla problémy.

Dnešní hodnocení nebude po zápasech, ale po pětkách. Naše první pětka (Martin, Tomáš, Antonio, Jirka a Petr Šk. - střídající Kuba a Honza) měla celkové skóre 47:38. Tedy žádná hitparáda. Druhá pětka (Nikolas, Filip, Ondra, Mates a Petr Ra. - střídající Kamil) vyhrála svůj dvojzápas 74:19. Slušná práce.

První pětka dělala spoustu ztrát, utápěli jsme se v driblinku místo rychlých přihrávek. Když už jsme si přihráli, tak hodněkrát nepřesně. Na druhou stranu je potřeba míč chytat oběma rukama. Co mě ale trápí víc, byla nedůsledná obrana a také doskakování, kdy nás mladší kluci přeskakovali pod oběma koši.

Druhá pětka byla daleko lepší v obraně. Díky tomu zahrála daleko víc rychlých protiútoků a dostávala se do snadného zakončení po ziscích. Při hře 5 na 5 předváděla pestřejší hru s dobrým uvolňováním hráčů bez míče.

Zápas odlišných poločasů

U12 kvalifikace

BK Snakes Orlová - BK Opava 40:58 (4:14, 10:37, 26:44)
Body: Mates 8, Antonio 8, Filip 6, Jirka 4, Tonda 4, Tomáš 4, Petr Ra. 4, Nikolas 2

Po včerejších "lehčích" zápasech v Ostravě nás dnes čekal velice silný soupeř z Opavy. Letos jsme s opaváky všechny zápasy prohráli a náš vstup do utkání byl ustrašený od obou našich pětek. Proto jsme za první poločas dali pouze 10 bodů a prohrávali hrozivým rozdílem. Druhý poločas jsme odehráli úplně jinak. Kluci začali lépe bránit, nebáli se hrát do koše a odměnou nám byl vyhraný druhý poločas (30:21). Škoda, že s takovým nasazením nehrajeme celý zápas. Přesto pro všechny naše hráče obrovská pochvala.

Po delší době vítězství

BK Snakes Ostrava 2008 - BK Snakes Orlová 16:67 (2:14, 9:29, 11:51)
Body: Tomáš 15, Antonio 11, Tonda 11, Mates 10, Jirka 8, Nikolas 6, Filip 2, Petr 2, Ondra 2

BK Snakes Ostrava 2008 - BK Snakes Orlová 16:86 (4:18, 6:46, 12:68)
Body: Mates 24, Tomáš 12, Petr 10, Tonda 10, Ondra 8, Martin 6, Nikolas 6, Antonio 4, Filip 4, Jirka 2

Sobotní snejkovské derby dopadlo jednoznačně v náš prospěch. Byl znát rozdíl v tom, že ostravští kluci jsou o rok mladší a mají o rok méně herních zkušeností. Přesto bojovali za každého stavu.
Na naší straně chválím všechny kluky za slušnou obranu. V útoku jsme měli až moc zbytečných ztrát. Je fajn, že každý náš hráč se zapsal do střelecké listiny a nikdo se nezranil (až na Tondův monokl...

Opava nás přehrála

BK Snakes Orlová - BK Opava 25:63 (5:22, 12:31, 23:45)
Body: Mates 7, Antonio 6, Tonda 4, Tomáš 4, Petr 4

BK Snakes Orlová - BK Opava 30:77 (8:26, 14:38, 16:63)
Body: Mates 12, Petr 4, Ondra 4, Tonda 4, Antonio 2, Martin 2, Jirka 2

Oba zápasy měly podobný průběh. Opava byla jasně lepší. Největší problémy jsme měli s dobrou obranou a to až takové, že jsme si nedokázali přihrát a rovnou odevzdávali míč soupeři. Také jsme hořeli na doskoku a při soubojích o míč. Přesto jsme nějaké úseky zápasů odehráli slušně a naši kluci také předvedli pár pěkných akcí. Bohužel daleko méně než hráči Opavy.

U12 - kvalifikace

BK NH Ostrava - BK Snakes Orlová 95:15 (32:4, 48:8, 83:8)
Body: Tomáš 6, Honza Ra. 3, Mates 2, Tonda 2, Ondra 1, Martin 1

Dnes jsme dostali lekci minibasketbalu od loňských mistrů ČR (v kategorii U11). Nedokázali jsme překonat výbornou obranu domácích a dopouštěli se spousty ztrát, které soupeř trestal. Dnes pochvala za předvedenou hru jen pro Tomáše.

Díky rodičům za pomoc s dopravou (za oba dny) a za podporu, i když se nedařilo. Snad už vás přestaly bolet

Tatran jsme nedobyli

BK NH Ostrava MOaP - BK Snakes Orlová 48:23 (15:4, 27:10, 41:12)
Body: Ondra 8, Mates 4, Honza Ru. 4, Martin 3, Tonda 2, Kuba 2

BK NH Ostrava MOaP - BK Snakes Orlová 46:30 (21:3, 27:13, 36:15)
Body: Ondra 8, Mates 8, Tonda 6, Jirka 4, Tomáš 4, Adam 2

Bohužel jsme opět nenastoupili v nejsilnější sestavě kvůli onemocnění několika hráčů a tak nás ostravští kluci v obou zápasech přehráli. Dokázali jsme hrát místy vyrovnaně nebo jsme dokonce měli mírně navrch, ale to byly jen krátké úseky. Je potřeba hrát bez respektu naplno od první do poslední minuty a ne se začít snažit až po důrazné domluvě od trenéra. Někteří hráči by se nad sebou měli zamyslet a hlavně si uvědomit, že u basketbalu je potřeba také běhat. Dnes musím pochválit Ondru a Jirku z U11, kteří jsou u nás nejmladší, ale v bojovnosti a obraně (Jirka) a v tahu na koš (Ondra) předčili drtivou většinu našeho týmu U12!!!

BK Snakes Ostrava - BK Snakes Orlová 91:20 (34:2, 51:7, 64:14)

V hadím derby jsme narazili na velmi silného soupeře. Domácí tým oproti minulé sezóně značně hráčsky posílil a naše zdravotně oslabené družstvo nekladlo prakticky žádný odpor. Snad jen ve třetí čtvrtině.

Děkuji rodičům za odvoz hráčů a podporu v hledišti.

Na NH Slezskou jsme nestačili

BK Snakes Orlová - BK NH Ostrava Slezská 32:56 (9:12, 18:24, 26:36)
Body: Tonda 12, Antonio 8, Mates 6, Ondra 4, Martin 2

BK Snakes Orlová - BK NH Ostrava Slezská 43:62 (10:14, 19:27, 34:45)
Body: Tonda 12, Ondra 11, Mates 10, Honza Ra. 5, Antonio 3, Martin 2

Chtěli jsme doma soupeřům vrátit dvě porážky z jejich palubovky, ale nepodařilo se. Dnes ani jeden tým nenastoupil v nejsilnějším složení a hosté se s tím vyrovnali lépe než my. Přesto to z naší strany nebyl žádný propadák. V obou utkáních jsme po třech čtvrtinách prohrávali o 10 a o 11 bodů, což v minibasketu není nemožné otočit. Bohužel to ani jednou nevyšlo. Gratulujeme vítězům.

Dvě výhry z venku po matném výkonu

TJ Start Havířov - BK Snakes Orlová 43:48 (10:14, 21:19, 29:33)
Body: Tonda 16, Tomáš 13, Honza Ru. 7, Adam 6, Petr Šk. 2, Kamil 2, Ondra 2

TJ Start Havířov - BK Snakes Orlová 28:43 (10:12, 12:22, 18:31)
Body: Tonda 12, Ondra 11, Tomáš 8, Petr Šk. 6, Filip 2, Honza Ru. 2, Jirka 2

Do Havířova jsme jeli po měsíční pauze bez zápasu a v nekompletní sestavě. Podle toho vypadala naše hra. Zejména v prvním utkání jsme nebyli schopni bránit a když se k tomu přidala naše nemohoucnost trefit koš i z těch nejvyloženějších šancí, jen tak tak jsme urvali vítězství. Druhý zápas byl o něco lepší.

Frýdek - Místek nepřijel

BK Snakes Orlová - Basketpoint Frýdek-Místek 20:0 kontumačně

No comment...

Opět v Opavě, opět prohry

BK Opava - BK Snakes Orlová 75:26 (12:5, 32:11, 45:20)

Body: Antonio 6, Tonda 6, Kamil 4, Honza Ru. 4, Tomáš 4, Filip 2

BK Opava - BK Snakes Orlová 67:16 (8:2, 38:4, 48:13)

Body: Antonio 7, Tonda 3, Petr Šk. 3, Kuba 2, Ondra 1

Dnes jsme nepřijeli v plné sestavě hlavně kvůli nemocem. Někteří hráči, kteří nastoupili měli navíc také menší zdravotní komplikace a tak nás Opava dvakrát jasně porazila. Výsledek ale není důležitý. Dnes jsme střídali velmi dobré úseky hry s úplnými propadáky. Bohužel těch dobrých bylo o hodně míň.

Přesto pochvala pro všechny hráče. Bojovali jste za každého výsledku. Bohužel se stále opakují stejné chyby - zbytečné ztráty míče při driblinku, pokažené přihrávky a v obraně jsme pozdě u svých hráčů. Právě v obraně byl dnes největší rozdíl. Opava bránila agresivně a těsně hráče s míčem i za cenu faulu. Proto tak málo bodů na naší straně. Navíc jsme měli malou úspěšnost při střelbě trestných hodů (21/7 a 23/6). My zatím takový tlak v obraně neumíme vytvořit.

Dnes trápení...

BK Opava - BK Snakes Orlová 62:23 (13:2, 33:10, 44:14)

Body: Tonda 12, Jirka 2, Antonio 2, Mates 2, Filip 2, Ondra 2, Honza Ru. 1

Každý den a každý zápas je jiný. Dnes jsme dostali tvrdě po hubě. Chvilku to vypadalo, že můžeme odehrát vyrovnaný zápas, ale ta chvilka trvala pouze 4 minuty. Zápas ale trvá 32 minut!!!
Z každé porážky si musíme vzít nějaké ponaučení, aby náš výkon byl příště lepší. Po utkání jsme si v šatně vyříkali hodně věcí a kluci ... je jen na vás, jak si to v hlavách přeberete. I pád na "zem" je potřeba k tomu, abychom se posunuli dopředu. Pořád se máme co učit a pořád je co zlepšovat. Není potřeba opakovat stále stejné chyby a naopak na tréninku zapnout naplno a soustředit se na vše, co se učíme.
Za dnešní výkon můžu pochválit jen Tondu, všichni ostatní mají na víc, než v dnes Opavě ukázali. I přesto... hlavy nahoru a jedeme dál. Máte na to být lepší a lepší.
Díky všem rodičům za pomoc s dopravou a podporu kluků, i když se jim dnes moc nedařilo.

Lepší hra na výhry nestačila

BK Snakes Orlová - BK NH Ostrava MOaP 33:61 (8:11, 12:35, 23:41)

Body: Mates 10, Tonda 9, Honza Ru. 6, Antonio 3, Tomáš 3, Petr Šk. 2

BK Snakes Orlová - BK NH Ostrava MOaP 36:63 (5:14, 16:32, 24:48)

Body: Tonda 12, Mates 10, Antonio 6, Honza Ru. 6, Honza Ra. 2

Dnes přišlo na zápas pouze 10 našich hráčů. Trápí nás velká marodka. I přesto jsme předvedli lepší hru než v minulých zápasech. Zlepšili jsme pohyb na útočné polovině a vytvořili si spoustu střeleckých příležitostí. Bohužel nás trápilo nepřesné zakončení.
V obraně 1 na 1 je taky vidět zlepšení. Problém máme ubránit jednoduchou akci hoď a běž, ale nejvíc jsme hořeli na obranném doskoku, když hráči pořád sledují vystřelený míč a neví, kde mají svého hráče.
Oba zápasy skončily podobným rozdílem. Některé pasáže jsme odehráli lépe, některé hůře. I přes porážky chci kluky pochválit za zlepšení proti minulým zápasům.

V kvalifikaci lepší NH

BK Snakes Orlová - BK NH Ostrava 26:78 (13:17, 17:38, 24:51)

Body: Honza Ru. 9, Antonio 5, Tonda 4, Ondra 2, Mates 2, Kamil 2, Petr Ra. 2

Dnes podstatně lepší výkon než včera, i když proti nám nastoupil silnější soupeř. Zejména první čtvrtina byla z naší strany parádní. Jen je škoda, že v momentě, kdy začneme prohrávat, svěsíme hlavy, přestaneme bojovat a necháme hrát soupeře jeho hru. Kluci z NH nás přehráli lepší obranou a rychlým protiútokem. My jsme se nestíhali vracet a soupeř nám bodově hodně utekl. I tak jste mi dnes ukázali, že basket hrát umíte a za dnešní výkon vás pochválil i trenér soupeře. Já v naší hře vidím pořád hodně chyb, na kterých musíme v tréninku zapracovat.

Přehráli nás mladší kluci

NH Ostrava Slezská - BK Snakes Orlová 59:35 (11:2, 20:7, 42:16)

Body: Honza Ru. 10, Tonda 8, Antonio 6, Filip 5, Tomáš 3, Petr Ko. 2, Mates 1

NH Ostrava Slezská - BK Snakes Orlová 51:35 (24:7, 24:18, 45:18)

Body: Tonda 12, Mates 8, Petr Šk. 4, Honza Ru. 4, Tomáš 2, Filip 2, Kamil 2, Antonio 1

Tentokrát se mi zápasy nehodnotí lehce. Domácí nastoupili s hráči ročníkově o rok až dva mladšími a dokázali nás přehrát. Nejde o to, že jsme prohráli. Prohrát můžeme i po dobrém výkonu, když je soupeř lepší. Ale dnes jsme prohráli, protože jsme předvedli hrozný výkon.

Obrana jako by místy neexistovala. Nechávali jsme se snadno obcházet při hře 1 na 1, soupeř si bez problémů přihrával na volné hráče na naší obranné polovině. A obranný doskok? Když si soupeř doskočí pětkrát za sebou míč v útoku, tak to není náhoda, že se míč špatně odrazil, ale nevíme o svých hráčích a bohužel nám chyběla bojovnost a dravost, jakou měli domácí.

V útoku jsme se trápili s těsnou obranou NH. Nedokázali jsme si včas a přesně přihrát, dopouštěli jsme se zbytečných ztrát při driblinku. Vůbec jsme nedokázali zahrát to, co se učíme na tréninku. A proč? To si rozebereme před zítřejším zápasem.

Kluci, hlavy nahoru, zapomeňte na dnešek a jedeme dál.

Díky rodičům za dopravu a podporu kluků, i když se jim dnes nedařilo.

Úvod sezóny na jedničku

BK Snakes Orlová - TJ Start Havířov 74:35 (16:10, 34:18, 51:33)

Body: Mates 19, Antonio 14, Honza Ru. 8, Petr Šk. 6, Jirka 6, Tomáš 6, Adam 4, Kamil 4, Ondra 3, Filip 2, Kuba 2

BK Snakes Orlová - TJ Start Havířov 90:22 (19:1, 52:5, 64:12)

Body: Antonio 18, Mates 14, Jirka 10, Kamil 10, Honza Ru. 8, Tomáš 8, Ondra 6, Filip 6, Petr Šk. 6, Adam 4

Dnes U12 zahájili novou sezónu proti Havířovu. Hráli jsme poprvé na gymplu. Začátek prvního zápasu byl z naší strany trošku nervózní, ale pak se kluci postupně rozehráli. Nejlepší byl asi první poločas druhého utkání (52:5).

Z různých důvodů nám chybělo několik hráčů, ale ti co nastoupili, předvedli místy velmi slušnou obranu a rychlý přechod do protiútoku. Chvilkama jsme se trochu trápili při zakončování, obranném doskoku a také některé přihrávky přilétly soupeřům přímo do rukou. Tohle všechno budou silnější soupeři tvrdě trestat. Na první zápasy ale slušné.

Všichni hráči se zapsali do listiny střelců a zaslouží za dnešní výkon pochvalu. Stejně jako rodinní příslušníci i ostatní diváci za podporu v hledišti. Díky tatínkům Kamilovi a Liborovi za skvěle zvládnutý stolek.