Radom Basket Cup 2019

Dva orlovské týmy se poprvé vydaly do polské Radomi na jeden z největších basketbalových minižákovských turnajů  v Evropě, kterého se zúčastnilo 112 týmů v kategoriích U10 až U13. Celkem 2000 účastníků z 16ti zemí odehrálo 368 utkání ve 21 halách. To jsou neskutečná čísla. A všechno se stihlo během třech dnů. Po organizační stránce se nedá pořadatelům nic vytknout.

Na turnaj jsme jeli společně s dalšími čtyřmi družstvy klubu BK Snakes Ostrava, se kterým hodně spolupracujeme. Navzájem jsme si hráčsky vypomohli, kdy nám ostraváci pomohli doplnit náš tým U13 a naopak my jsme doplnili týmy Ostravy v kategoriích U11 a U10. Cílem bylo, aby se turnaje zúčastnilo co nejvíc hráčů Snakes. Z orlovského klubu se turnaje zúčastnilo 29 hráčů.

Oba naše týmy odehrály celkem 6 utkání. V našich kategoriích U13 a U12 bylo v každé 32 družstev rozděleno do 8 skupin po čtyřech. V základních skupinách se v pátek hrálo systémem každý s každým. V sobotu se dále mezi sebou v dalších zápasech utkaly týmy podle umístění ve skupině a v neděli každý tým odehrál poslední zápas o konečné umístění.

Tým U13 hrál v základní skupině s litevským družstvem Visaginas (33:55) a polskými UKS Biało Czarni Kraśnik (35:23) a Polonia Warszawa (22:57). Ve skupině družstev ze 3. míst naši hráči narazili na domácí tým MKS Piotrówka Radom (18:31) a MKK SP2 Gniezno (23:28). V zápase o konečné umístění jsme hráli proti irským Rathmore Ravens (21:31).

Tým U12 zahájil základní skupinu proti belgickému týmu BCJ Ressaix (34:40), potom jsme hráli proti ŁKS Szkoła Gortata Łódź (48:54) a UKS 7 Sopot (26:55). Dvě těsné porážky nás bohužel poslaly do skupiny ze 4. míst. V sobotu kluci zabojovali proti Warsaw Basketball (43:38) a nestačili na polský Spójnia Stargard (31:46). O konečné umístění jsme porazili slovenský BA Čaňa (35:33).

Pro všechny hráče byl turnaj skvělý zážitek. Zahráli si proti soupeřům z jiných zemí a získali spoustu zkušeností. Všichni určitě poznali, že musí přidat v tréninku, aby se vyrovnali těm nejlepším. Pokud to bude možné, tak se BK Snakes Orlová bude chtít zúčastnit dalšího ročníku.

Na závěr velké poděkování rodičům hráčů, kteří jeli do Radomi podpořit naše družstva a moc nám pomohli.

Trenéři Roman Vítek a Radek Wlach

Radom-u12-orlova

Radom-diplom_2

Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel jedenáct a sedmnáct