BK Snakes Ostrava - BK Synthesia Pardubice 77:74 (19:9 39:32 52:53 67:67)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

BK Snakes Ostrava - BK Synthesia Pardubice 78:73 (19:25 42:47 61:61)

BK Synthesia Pardubice - BK Snakes Ostrava 55:77 (14:28 33:49 43:61)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Po výborném výkonu všech hráčů se naši kadeti probojovali potřetí za poslední tři roky na Mistrovství České republiky do Brna. To se žádnému družstvu z extraligy nepodařilo. Sérii jsme zvládli na zápasy 3:0. Děkuji všem hráčům. Moc si toho vážím a je radost s vámi pracovat.

Trenér David Panáček

Po základní části jsme skončili na 2. místě

BK Snakes Ostrava - SAM BŠM Brno  68:66 (18:17 27:29 47:43)

Zápas jsme začali dobrou obranou, která pokračovala po celé utkání. Se soupeřem jsme se vyrovnali v doskakování a byli jsme o pár doskoků lepší. Problémy jsme měli v zakončení, ale zápas jsme bojovností dovedli do vítězného konce.

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov  100:80 (23:19 59:33 80:47)

V zápase proti Prostějovu jsme se dobře vyrovnali s rychlostí soupeře a výborně jsme doskakovali. Zápas jsme rozhodli po třetí čtvrtině, kdy jsme vedli o 33 bodů. Čtvrtá čtvrtina se nám moc nepovedla z důvodu prostřídání hráčů. Dostat 33 bodů ve čtvrté čtvrtině je moc!!! Výborný zápas jak v obraně, tak v útoku odehrál Ondřej Havránek 22 bodů a 9 doskoků z toho 6 útočných.

Naši kadeti v posledních dvou domácích zápasech v základní části zvítězili a skončili v extraligové tabulce druzí se 4 porážkami a 18 výhrami. Naším soupeřem v play-off budou Pardubice. Díky lepšímu umístění v základní části budeme první dvě utkání začínat na domácí palubovce a to 6. a 7. dubna.

Borcům gratuluji

Trenér

V Písku špatný výkon, v Plzni povinná výhra

Sokol Sršni Písek - BK Snakes Ostrava 82:68 (25:10 50:29 68:44)

V Písku jsme první dvě čtvrtiny prospali. Vůbec jsme nebránili a nestačili se vracet do obrany, i když jsem na to kluky upozorňoval. Po druhé čtvrtině jsme obdrželi 50 bodů. Ve druhé půlce zápasu jsme obranu zlepšili a obdrželi jsme 32 bodů, ale na vítězství to nestačilo. O výsledku rozhodl špatný vstup do zápasu.

BK Lokomotiva Plzeň - BK Snakes Ostrava 66:104 (15:25 30:47 48:83)

Do Plzně jsme přijeli jenom v osmi hráčích. Vstup do zápasu byl podle mých představ. Splnili jsme roli favorita a dokráčeli k vítězství.

Porážka doma zamrzí

BK Snakes Ostrava - BK Pardubice 96:62 (23:12 46:31 72:48)

Do zápasu s Pardubicemi jsme vletěli s odhodláním udržet neporazitelnost na domácí palubovce. Po první čtvrtině jsme vedli o 11 bodů. Docela slušně jsme bránili a dovolili soupeři za celý zápas jenom 62 bodů. V našem dresu svůj první extraligový zápas odehrál Opavský hráč Kryštof Kavan.
Gratuluji k výhře.

BK Snakes Ostrava - BA Nymburk 73:87 (18:17 35:39 52:62)

S Nymburkem jsme zápas začali dobře a vedli 9:0. Od té doby soupeř zvýšil na agresivitě a zápas začal být vyrovnaný. Soupeř měl výškovou převahu a tu využíval. My jsme měli problémy na obranném doskoku a dělali jsme hloupé ztráty. Ve čtvrté čtvrtině jsme náskok stáhli na 6 bodů, ale pak jsme nedokázali proměnit 4 šestky. Dneska byl soupeř lepší a my musíme na tréninku více zapracovat na obranném doskoku, který máme špatný.

Vezeme dvě výhry z venku

BK Litoměřice - BK Snakes Ostrava 71:93 (14:26 35:51 57:73)

V Litoměřicích se nehraje nikdy lehce. Jedinou věc, co jsme si s klukama po druhé čtvrtině vyříkali byl přístup k zápasu. Ten nebyl podle mých představ. Jinak jsme potvrdili roli favorita a dokráčeli k vítězství. Jedná věc mě mrzí a to zranění Petra Škváry a Pavla Velka. Doufám, že budou brzo v pořádku.

BK Kondoři Liberec - BK Snakes Ostrava 65:118 (13:35 28:63 43:92)

Kondoři nastoupili hodně oslabení a na jejich hře to bylo znát. Družstvo chci pochválit za přístup k zápasu a že soupeře nepodcenili. Dvě výhry z venku jsou důležité. Držíme první místo v extralize. Jen tak dále.

Držíme domácí neporazitelnost

BK Snakes Ostrava - USK Praha 87:63 (26:16 52:29 77:41)

Dnešní zápas s USK Praha jsme zvládli výborně. Hned v prvních minutách jsme soupeři ukázali, kdo bude pánem na hřišti. Dobře jsme bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. Všichni hráči dostali prostor na hřišti a zaslouží pochvalu. Blahopřeji k vítězství.

BK Snakes Ostrava - Sokol Pražský 67:62 (14:15 28:26 48:39)

Na domácí palubovce jsme přivítali družstvo Sokol Pražský, se kterým jsme v úvodu soutěže prohráli. Byl to vyrovnaný zápas do posledních minut. Nám se v zápase vůbec nedařilo střelecky. Trojky 17% a šestky byli taky špatné 53%. Velkou bojovností jsme dovedli zápas do vítězství. Chtěl bych pochválit družstvo, že i když se nedaří dokážeme dovést zápasy do vítězného konce. Chci ještě vyzdvihnout Aleše, za výbornou obranu nejlepšího hráče soupeře Staniszewského.

Borci jen tak dál. Držíme se na prvním místě extraligy.

Dvě výhry v Ostravském derby

BK NH Ostrava - BK Snakes Ostrava 71:78 (14:14 30:38 40:56)

BK Snakes Ostrava - BK NH Ostrava 75:37 (20:14 40:22 59:26)

Tento víkend jsme se utkali s ostravským rivalem NH Ostrava. V sobotním zápase jsme hráli na soupeřově palubovce a byl to vyrovnaný zápas. 8 minut do konce jsme prohrávali o 9 bodů, ale kluci se vzchopili a dokázali proměnit pár trojkových střel a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost a vůli vyhrát, i když se nedaří.

V nedělním zápase jsme soupeře hostili na domácí palubovce a z naší strany to byl úplně jiný zápas. Výborná obrana všech hráčů soupeře ničila a ten nebyl schopen dát koš. Za celý zápas jsme dostali pouze 37 bodů a to díky výborné obraně. Vyzdvihnout bych chtěl všechny hráče a hlavně Ondru Zhasila, který odehrál výborný zápas. Do zápasu nastoupil i Jonáš Balija, který dlouho laboroval se zraněním. Pokud budeme předvádět i v dalších zápasech takovou obranu, budu nadmíru spokojený.

Prohra v Brně nás mrzí

BCM Orli Prostějov - BK Snakes Ostrava 78:85 (17:18 37:38 61:61)

Naši kadeti zavítali do nové Prostějovské haly, kde vybojovali velmi cenné vítězství. První dvě čtvrtiny jsme nedokázali ubránit rychlý protiútok Orlů a vůbec se nám nedařil obranný doskok. Procento úspěšnosti za tři body bylo mizerné. Ve třetí a čtvrté čtvrtině jsme zlepšili obranu na hráče číslo 35 zásluhou Alexe a zvýšili procento střelby. Gratuluji k vítězství. Děkujeme za sladkou pozornost a zápisné od Jana Křenka (ročník 2004).

SAM Brno - BK Snakes Ostrava 76:52 (11:14 28:20 55:42)

Naši kadeti odehráli těžký zápas v Brně, který se nám vůbec nepodařil. V prvních dvou čtvrtinách byla obrana dobrá, ale vůbec se nám nedařilo v útoku. Po druhé čtvrtině jsme prohrávali o 8 bodů. Věřil jsem, že druhá půlka bude lepší, ale nebyla. Prohrávali jsme na doskoku, kdy jsme soupeři dovolili 21 útočných doskoků. Na začátku zápasu se nám zranil Lukáš Vlosinský, který nám chyběl. Jsem zklamaný z výkonu některých hráčů, ale to jsme si vyříkali po zápase v kabině. Teď máme 6 týdnů na pořádný trénink a dobití baterií.

BK Snakes Ostrava - BK Plzeň 89:64 (29:14 47:32 74:53)

Naši Kadeti do zápasu s Plzní vstupovali jako favorit. Tuto roli jsme splnili a všichni nominovaní hráči dostali prostor na hřišti. Dobrý výkon předvedl Štěpán Pavelek 11 bodů,10 doskoků a 5 asistencí. Jinak všem hráčům gratuluji.

BK Snakes Ostrava - BK Sokol Sršni Písek 92:61 (24:18 52:31 75:52)

V neděli jsme přivítali na domácí palubovce Mistry republiky z Písku. Na zápas jsme se po taktické stránce dobře připravili a měli jsme ho pod kontrolou. Po druhé čtvrtině jsme byli ve vedení o 21 bodů. V šatně jsem kluky upozorňoval, že musíme do třetí čtvrtiny vstoupit na 100% koncentrovaní jak v útoku, tak hlavně v obraně. To se nám podařilo a vítězství o 31 bodů je nad očekávání. Na hřišti dostal prostor Jan Křenek ročník 2004 a svou dobrou hrou si řekl o místo v sestavě. Všem borcům gratuluji a věřím, že se budeme ještě zlepšovat.

Důležité dvě vítězství v Nymburku a Pardubicích

BA Nymburk - BK Snakes Ostrava 88:94 (23:25 46:45 65:74)

Velmi cenné vítězství nad doposud neporaženým Nymburkem. V prvních dvou čtvrtinách jsme nezastavili rychlý protiútok Nymburku a obdrželi jsme 46 bodů. Po celý zápas, jsme udržovali mírné vedení a snížili jsme v posledních dvou čtvrtinách počet ztrát. Ve vyrovnaném závěru jsme bojovností a kolektivním výkonem dovedli zápas do vítězného konce. Hráčům gratuluji za dobrý výkon.

BK Pardubice - BK Snakes Ostrava 68:75 (17:27 34:40 50:54)

Kadeti tento zápas v Pardubicích zvládli na jedničku. Do zápasu jsme vlítli dobrou obranou i útokem. Za první čtvrtinu jsme dali 27 bodů. Pardubice se v zápase vzchopili a my jsme drželi po třetí čtvrtině mírný náskok 4 bodů. Poslední čtvrtinu jsme náskok navýšili a vezeme si z Pardubic vítězství. Kluky chci pochválit za minimum ztrát. 7 za celý zápas je výborné číslo. Klukům gratuluji k víkendu. Dvě těžké výhry s kvalitními soupeři jsou pro nás SUPER.

První domácí zápasy a dvě výhry

BK Snakes Ostrava - BK Kondoři Liberec 95:73 (26:11 49:37 73:52)

Dneska naši kadeti hráli první domácí zápas, který po dobrém výkonu hlavně v útoku vyhráli. Vstup do zápasu nám vyšel a po první čtvrtině jsme vedli 28:16. Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Hoši gratuluji.

BK Snakes Ostrava - Slavoj BK Litoměřice 91:72 (23:13 51:22 75:42)

Dnešní zápas kadeti zvládli na výbornou. V půlce zápasu jsme vedli o 29 bodů. Obrana, na které si zakládáme, byla dobrá o tom svědčí obdržených 22 bodů. Jediné, s čím jsem nebyl spokojen bylo posledních 7 minut utkání, kdy jsme obdrželi 23 bodů!!! Po zápase jsme si vše vyříkali a doufám, že se tahle situace nebude opakovat.

Jedno vítězství z venkovních zápasů, klidně mohly být dvě

Sokol Pražský - BK Snakes Ostrava 62:60 (19:12 28:30 47:48)

První zápas kadetů nedopadl podle našich představ. Začátek zápasu jsme zaspali a vůbec jsme nebránili. Druhá čtvrtina byla lepší a obdrželi jsme v ní jenom 9 bodů. Zápas byl do konce vyrovnaný a šťastnější byl soupeř.

USK Praha - Snakes Ostrava 79:90 (14:26 39:41 54:70)

Naši kadeti předvedli dnes výborný výkon. Vstup do zápasu se nám podařil a od začátku jsme byli ve vedení. Za první čtvrtinu jsme soupeři nastřílel 26 bodů. Naše hra 1na1 dělala soupeři celý zápas problémy. Do poslední čtvrtiny jsme nastupovali +16 bodů a zápas jsme dovedli do vítězného konce. Klukům blahopřeji.