Výhra s Plzní nám zabezpečila 4. místo

BK Snakes Ostrava - BK Lokomotiva Plzeň 94:67 (25:9 51:38 69:61)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Do zápasu jsme vstoupili dobrou obranou i útokem a po první čtvrtině jsme vedli rozdílem 16 bodů. Tento náskok jsme si celý zápas udržovali. Problém jsme měli ve 3. čtvrtině, kdy jsme přestali bránit a ani v útoku se nám nedařilo. Tlak Plzně jsme ustáli a zápas jsme dovedli do vítězného konce.

BK Snakes Ostrava - GBA Europe 73:83 (26:16 46:35 59:59)

Junioři odehráli poslední utkání základní části proti GBA. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, zodpovědná obrana, proměnování střeleckých pozic a v poločase bylo skóre 46:35 v náš prospěch. Ale v druhém poločase hostující zlepšili obranu a my jsme naopak přestali úplně bránit. Do play-off tak jdeme ze čtvrtého místa, což znamená výhodu domácího prostředí a budeme hrát s Pískem.

Důležité výhry o postavení před play-off

BK Snakes Ostrava - Sokol Písek Sršni 93:73 (30:20 51:37 75:59)

V přímém souboji o čtvrté místo jsme se utkali s Pískem. Do utkání jsme vstoupili velice dobře a vypracovali jsme si 15-ti bodový náskok. Na začátku druhého poločasu jsme odrazili nápor soupeře a došli jsme si pro důležité vítězství. Odehráli jsme dobrý zápas, za zmínku stojí dobré výkony obou mladíků, Aleše Zapletala a Lukáše Vlosinského. V zítřejším utkání se utkáme se Sokolem Pražským.

BK Snakes Ostrava - Sokol Pražský 82:69 (22:22 38:40 69:48)

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a dostali se do 10-ti bodového vedení! Po zapojení hráčů z lavičky jsme naopak začali pomalu ztrácet a poločas vyzněl ve prospěch soupeře 38:40. V poločase jsme si v kabině kladli na srdce, že musíme být daleko víc agresivnější v obraně! To se nám povedlo a třetí čtvrtinu jsme vyhráli 31:8! A utkání dovedli do vítězného konce.

Úspěšný víkend

BK Synthesia Pardubice - BK Snakes Ostrava 66:79 (19:22 34:39 51:52)

V sobotu v pravé poledne jsme zavítali na palubovku Pardubic. Věděli jsme že to nebude jednoduché utkání. Nastoupili jsme s jasnými pokyny hrát agresivní a rychlý basketbal. Což se nám ze začátku nedařilo, dostávali jsme jednoduché koše s faulem a soupeř nás trápil na doskoku. V druhém poločase jsme se zlepšili a v posledních minutách utkání jsme si vytvořili náskok 10ti bodů a ten jsme udrželi až do závěrečného klaksonu. Z pardubic si odvážíme cenne dva body. Přejeme brzké uzdravení Matymu Kurečkovi, který utkáni nedohrál kvůli zranění kotníku.

SAM Brno-Snakes Ostrava 45:142 (4:33 12:66 28:100)

Dneska náš tým juniorů čekal v netradiční čas soupeř ze spodní části tabulky. Zápas s Brnem jsme nepodcenili a od začátku hráli rychle dopředu a agresivně v obraně dle pokynů trenéra. I přes jednoznačný výsledek zápas ukázal několik chyb, na kterých musíme dále pracovat. Skvělý zápas zahrál Luka Dončič, u nás v týmu známý jako Jakub Kotala, který se blýsknul 22 body, 13 asistencemi a 6 doskoky, tedy 4 doskoky od triple-double.

Jednoznačná sobota - Infarktová neděle

BK Snakes Ostrava - Slavoj BK Litoměřice 114:64 (22:20 60:34 87:46)

V dalším zápase extraligy juniorů jsme se utkali s Litoměřicemi. Po ospalých prvních deseti minutách (22:20) jsme v druhé čtvrtině zabrali a vytvořili si pohodlný náskok, který jsme navyšovali až do konce zápasu. Dařilo se nám v útoku, kde jsme měli výbornou úspěšnost střelby za 3 body (33/16). Všichni hráči se zapsali do střelecké listiny. Věříme, že dnešní dobrý výkon zopakujeme zítra proti Liberci.

BK Snakes Ostrava - BK Kondoři Liberec 79:78 (18:20 32:44 57:61)

V nedělním utkání extraligy juniorů byl naším soupeřem tým Liberce. Úvod zápasu se nám opět nepovedl a v poločase jsme prohrávali o 12 bodů. Po rázné poločasové domluvě jsme dobře vstoupili do druhé poloviny a postupně smazávali náskok soupeře. Utkání dospělo do vyrovnáné koncovky, kde jsme ubránili několik útoků soupeře a proměnili důležité střely. Nakonec jsme vyhráli o jediný bod a připsali si důležitou výhru do tabulky.

Prostějovský hattrick do naší sítě

U19 Extraliga

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov 64:87 (21:22 35:48 51:71)

BCM Orli Prostějov - BK Snakes Ostrava 98:78 (24:21 50:41 78:69)

1.liga Muži

BCM Orli Prostějov - BK Snakes Ostrava 111:88 (27:20 50:42 78:69)

Tento víkend nás čekala tři utkání se stejným soupeřem. Dvě utkání, která se započítávají do tabulky extraligy Juniorů, jsme bohužel nezvládli. Soupeř nám udělil lekci v bojovnosti a v proměňování šancí. Propadávali jsme zejména ve hře 1:1 jak v obraně tak i v útoku! Bohužel místo toho, aby jsme začali bojovat, hráči sklopili hlavy a přestali věřit, že můžeme něco změnit!!! Prostějov měl ve svých řadách větší osobnosti a to zápasy rozhodlo.

Zápas 1.ligy mužů jen podtrhl hodně nepovedený víkend BK Snakes! Soupeř nás doslova rozstřílel, kdy jsme obdrželi celkem 16 tříbodových košů!

Bez bojovnosti to nepůjde!

GBA Europe - BK Snakes Ostrava 101:73 (40:12 60:32 85:49)

Na další venkovní zápas jsme zajížděli v sobotu do Prahy. Naším soupeřem byla GBA. Kvalitního soupeře jsme chtěli zaskočit aktivní hrou a odehrát dobrý zápas. Bohužel od první minuty nás GBA ve všech činnostech přehrávala, hlavně na doskoku a ve hře 1:1. V druhém poločase jsme se vzchopili a druhých 20 minut skončilo remízou 41:41. Druhý poločas aspoň trošku zlepšil dojem z nepovedeného zápasu.

BK Lokomotiva Plzeň - BK Snakes Ostrava 103:85 (24:22 54:39 75:67)

Dalším soupeřem našich juniorů byla Plzeň. Do utkání jsme šli s jasným cílem, odehrát lepší zápas než v sobotu. To se nám bohužel nepodařilo. Propadali jsme v obraně 1:1, na útočném i obranném doskoku, a nejhorší bylo, že nás Plzeň předčila i v bojovnosti! V součtu to znamenalo prohru o 18 bodů.

Z tohoto utkání se musíme poučit a zamyslet se nad naším přístupem a vrátit se ke hře, která nás zdobila na začátku sezóny.

Zápasy s těmi nejlepšími

BK Snakes Ostrava - BA Nymburku 71:75 (15:16 36:34 50:54)

V sobotu se naši junioři utkali s týmem BA Nymburk. Od začátku jsme věděli že to bude těžké, důležité utkání a celý týden jsme se na něj připravovali. Vstup do zápasu nám moc nevyšel, ale postupem času jsme se do toho dostávali. V poločase vedlo naše družstvo o 2 body. Ve druhé půli jsme přešli do zóny 2-3. Hra se stále dramaticky vyvíjela, do poslední čtvrtiny jsme vzali zbytek našich sil a bojovali dál, pak ale vstřelil zkušený hráč Nymburka Kovář dvě důležité střely, které rozhodly utkání. I přesto naši borci předvedli bojovný výkon a pro naše fanoušky, kterých nebylo málo, to musela být skvělá podívaná.

BK Snakes Ostrava - USK Praha 57:77 (20:17 29:39 50:62)

V neděli k nám zavítal dosud neporažený soupeř z Prahy, který se pyšní svou dobrou obranou. Naším cílem bylo hrát rychlý protiútok a co nejméně 5 na 5 kde USK zacpe bednu a my budem dobývat koš. Po prvních dvou čtvrtinách prohrávali naši Snakes o 10 bodů. V druhé půli už nám docházely síly po sobotní zápase a Maty Krečka už ani nenastoupil kvůli bolestem zad. USK si tak už zápas pohlídalo a udrželo dosavadní neporazitelnost. Tenhle zápas nám aspoň ukázal, že je ještě stále na čem pracovat a zlepšovat se.

Držíme neporazitelnost 6:0!

Sokol Pražský - BK Snakes Ostrava 71:76 (14:20 32:40 53:54)

Dnes naše juniory čekal nepříjemný soupeř. Vstup do zápasu byl vydařený a skóre na obou stranách vyrovnané, v poločase naši borci vedli o 8 bodů (32:40). V druhé půli byla důležitá hlavně obrana a doskok, který byl taky celkově vyrovnaný. Náš tým nakonec zvítězil a získal tak 5. výhru.

Sokol Písek Sršni - BK Snakes Ostrava 75:92 (15:18 41:39 61:71)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

V neděli naše borce čekal těžký a běhavý soupeř. Od začátku hráli zónu, na kterou jsme se připravovali. Naším cílem bylo hrát dobrou obranu a rychlý protiútok. Od začátku se hrálo ve vysokém tempu, po první půlce bylo skóre vyrovnané (41:39). V šatně jsme si řekli, že musíme zlepšit obranu a dále pokračovat v rychlém protiútoku. Hra byla stále vyrovnaná, po třetí čtvrtině vedli naši Snakes o 10 bodů. Do čtvrté čtvrtiny jsme šli s tím, že nesmíme dělat hloupé chyby a dál pokračovat v obraně. Kluci nakonec zvítězili a s bilancí 6:0 se tak dostáváme do čela tabulky.

Dvě výhry, na domácí palubovce

BK Snakes Ostrava - SAM Brno 125:49 (38:12 75:28 108:38)

Naši Junioři odehráli první domácí utkání proti týmu SAM Brno. Do utkání vstoupili s velkým nasazením a agresivní hrou. Soupeř s náma neudržel krok a již v při poločase svítilo skóre na tabuli 75:28 pro Snakes. Těžili jsme hodně ze zisků míčů a dobré obrany! A připisujeme si první domácí výhru a jsme zatím stále bez porážky!

BK Snakes Ostrava - BK Synthesia Pardubice 88:79 (28:21 56:45 70:65)

Utkání jsme zvládli a dovedli zápas do vítězného konce, ale musíme zůstat nohama na zemi, protože naše hra má stále spoustu chyb. Zvlášť musíme zapracovat na naší obraně, ve které jsme hodně za očekáváním.

Dobrý začátek, dvě výhry z venku

BK Kondoři Liberec - BK Snakes Ostrava 77:100 (21:31 50:57 58:78)

Dlouhá cesta se podepsala na první polovině zápasu. Kluci hráli nekoncentrovaně a to jsme si v šatně řekli, že musíme změnit. Za první poločas dal Liberec 50 bodů a v druhém poločase pouze 27. Po 40ti minutách zápasu na tabuli svítilo skóre 77:100 pro Snakes.

Slavoj BK Litoměřice - BK Snakes Ostrava 52:66 (5:18 19:33 33:51)

Zápas se začal hrát už v 8:45. I přesto jsme měli docela dobrý vstup do utkání, ale po vystřídání tempo ochablo. Stav poločasu byl 19:33 pro SNAKES. Druhá polovina zápasu byla mnohem lepší hlavně začátek 3. čtvrtiny. Vedení si kluci udrželi do poslední minuty a s dobrým pocitem jedou junioři na poslední zápas o víkendu 1. ligy Mužů ve Zlíně.