Pět slušných čtvrtin a vysoké vítězství

BK Snakes Ostrava - BC Vysočina 85:30 (21:12 46:19 61:26)

Statistiky zápasu

BK Snakes Ostrava - Královští Sokoli 105:35 (32:5 62:10 83:22)

Vysočina přijela tentokrát v oslabené sestavě a tak jsme mohli hrát uvolněně a v klidu. I když první čtvrtina tak nevypadala, další tři jsme soupeři nedovolili více než 7 bodů za čtvrtinu a to byl hlavní cíl tohoto utkání. Ze slušné obrany a zajištěného doskoku jsme se dostávali do rychlých protiútoků a dávali jednoduché body. Druhý den se Sokoly se nám podařilo navázat na výkon z prvního utkání, ale koncentraci jsme udrželi pouze dvě první čtvrtiny, ve kterých jsme dovolili soupeři do poločasu 10 bodů, což je výsledek dobré práce v obranných činnostech. Z neznámého důvodu jsme však nebyli ochotni ve hře, která fungovala setrvat a povolili jsme v druhé půli soupeři 25 bodů. Zahráli jsme slušných 5 čtvrtin z osmi, zahráli si a bodovali všichni. Mě nezbývá nic jiného než čekat na okamžik, kdy náš tým odehraje za víkend osm dobrých čtvrtin. Že by příště?

Na slušný výkon z Havířova jsme nenavázali

BK Snakes Ostrava - Sokol Vyšehrad 66:60 (10:12 27:22 49:44)

BK Snakes Ostrava - Basket Poděbrady 57:70 (15:26 28:44 44:57)

Tento víkend jsme odehráli dvě zcela odlišná utkání. První proti tvrdě bojujícímu Vyšehradu, který hrál velice zataženou obranu a druhý den proti sice menšímu, ale rychlejšímu týmu z Poděbrad. Nutno dodat, že ani jeden typ hry nám moc nesedí, ale v kategorii U15 máme všechny prostředky k tomu, abychom mohli být úspěšní za určitých předpokladů (????).

Proti Vyšehradu jsme chtěli hrát co nejrychleji do koše, což se místy i dařilo. Provázela nás ale opět spousta nevynucených chyb. V postupném útoku jsme nebyli schopni (spíše ochotni) dostat míč kam potřebujeme. Co ale bylo varující, jak snadno jsme propadali v obraně 1na1 a nechali si od dvou klíčových hráčů soupeře nasázet dvě třetiny obdržených bodů a co je horší, tak velká spousta těchto bodů padla po útočném doskoku soupeře, tedy z druhé nebo třetí šance. I když se nám nedařilo tak jak bychom chtěli, dotáhli jsme tento duel do vítězství a to se také počítá.

Soupeř z Poděbrat od začátku vypadal běhavě a to i potvrdil. My jsme vůbec nezvládli druhou pětiminutovku první čtvrtiny, což vedlo k jedenáctibodovému manku na konci této části. Tento rozdíl soupeř ještě zvýšil na šestnáct bodů v půlce utkání. Druhou část hry jsme sice vyhráli a stáhli tak hrozivý náskok soupeře, ale nedostali jsme se pod deset bodů. I když toto utkání si za rámeček asi nedáme, bylo by to hratelné při lepší úspěšnosti zakončení "sám do koše"a nepodrželi jsme se ani ve střelbě TH (hodů za trest!!!) 28/13.

V Havířově solidní výkon

TJ Start Havířov - BK Snakes Ostrava 65:99 (14:28 35:51 49:73)

Utkání v Havířově jsme začali nekoncentrovaně a ve druhé minutě utkání jsme prohrávali 4:0. Naštěstí pro nás jsme se rychle otřepali a každý na hřišti dělal to co má. "Kormidlo" vzal do ruky Pláša s Veldou a první čtvrtinu jsme vyhráli o 14 bodů. Soupeř byl však do poločasu houževnatý a snažil se trestat každou chybu, kterou jsme vyrobili. Měli jsme celkem slibný náskok, ale bylo nám jasné, že začátek třetí čtvrtiny bude zlomový. Ten jsme začali koncentrovaně v obraně a na doskoku, z čehož pramenily rychlé protiútoky a jednoduché koše. V šesté minutě narostl náš náskok nad třicet bodů a my jsme mohli jít do většího střídání. Utkání jsme dotáhli do vítězného konce a zahráli si všichni zúčastnění. Velice slušně zahrál Pláša s Veldou, Bártič a Munty objevili kouzlo úniku na jeden driblink a zahráli také velice slušně. Střelecky se dobře dařilo Alinovi, ale abychom mohli být opravdu spokojeni s jeho výkonem musí přidat v obraně (zejména v koncentraci). Ostatní byli asi něco za svým průměrem, takže nám asi opět nezbývá nic jiného než trénovat, trénovat a trénovat.

Mizérie pokračuje

BK Příbor - BK Snakes Ostrava 56:61 (23:13 30:28 42:45)

Po předchozích zápasech bez 4 hráčů základní sestavy jsme jeli do Příboru předehrávat zápas v plné sestavě. Nastoupili jsme v nejsilnější možné základní pětce – Pavel, Pláša, Vojca, Monty a Bártič. Po rozskoku jsme se nestačili ani nadechnout a už jsme dostali koš a ještě pro jistotu jsme hned faulovali…

Pokud někdo čekal jednoznačný zápas po přechozích dvou vzájemných zápasech (+41 a +23) tak musel být hodně překvapený co se během prvního poločasu na hřišti dělo. Během 4 minut jsme už prohrávali 4:10 a to jsme dělali chybu za chybou a soupeř jen trestal naše chyby. První čtvrtinu jsme projeli o 10 bodů a naše obrana byla horší než v přípravce. Soupeř nás přehrával 1:1 (a to za Příbor hrají hráči o 2 roky mladší!!!) špatné postavení při bránění hráče bez míče, apod. Na začátku druhé čtvrtiny se nám podařilo stáhnout náskok na 2 body a tento rozdíl vydržel do poločasu. Do vedení jsme se dostali ve 23 minutě zápasu a to už je co říct, jelikož jsme pořád ztráceli míče v driblinku, špatně jsme přihrávali. Ve čtvrté čtvrtině se vedení v zápase přelévalo z jedné strany na druhou a my jsme byli ti kteří utrpěli výhru nad soupeřem který hraje tuto soutěž s hráči kteří jsou o rok a více mladší.

Nepovedený start v novém roce

Královští Sokoli - BK Snakes Ostrava 61:49 (21:7 37:15 53:31)

BC Vysočina - BK Snakes Ostrava 65:40 (26:7 46:13 59:27)

Věděli jsme, že na zápasy s námi nepojedou 4 hráči základní sestavy - Pavel Velek, Tomáš Plášek, Michal Bárta a Jakub Holek (jeli sbírat cenné zkušenost s hráči ročníku 2002 do Polska na Mezinárodní turnaj) a tak trenéři rozhodli, že tyto zápasy odehrajeme v prořídlé sestavě (během vánoc ještě onemocněl Jindra Niesporek) a taky na turnaj do Polska odjeli i hráči U14. Aby nás nebylo tak málo přidali jsme na soupisku hráče U15B Matěje Kopřivu a na zápasy jsme nakonec odjeli s 8 hráči. Sobotní zápas jsme nezačali dobře, naše soustředění ještě bylo na vánočních prázdninách a tak první koš ze hry jsme dali až v 5 minutě, kdy už jsme prohrávali 2:6. Ani jsme se pořádně nerozkoukali a už jsme čtvrtinu projeli 7:21. Další čtvrtina probíhala v podobném průběhu, čekali jsme že se soupeř sám porazí, ale domácí svůj náskok navýšili na 22 bodů. Nástup do třetí čtvrtiny byl pěkný, dali jsme rychlé 4 koše a soupeř sotva přešel půlku. To donutilo domácího trenéra si vzít timeout a my jsme tuto čtvrtinu udrželi na remíze. V poslední části zápasu jsme začali snižovat náskok domácích a nebýt zbytečných chyb a kdyby se dodržely dané pokyny, mohli jsme utkání více zdramatizovat. Takto jsme zbytečně prohráli o 12 bodů. V nedělním zápase jsme pokračovali ve svém špatném výkonu ze soboty a hráči Vysočiny toho pořádně využili. Skóre zápasu -25 ani pořádně nevypovídá o průběhu zápasu jelikož jsme ve třetí čtvrtině dali koš až v 6. Minutě a to už jsme prohrávali o 32 bodů. Nakonec ve čtvrté čtvrtině za domácí nastoupili hráči kteří se v předchozích zápasech nedostali na palubovku a nám se aspoň podařilo snížit na rozdíl 25 bodů. Nejvíc mě potěšilo že Matěj Kopřiva byl naším nejlepším hráčem se 17 body, který se nebál hrát na koš 1:1 a ukázal svým spoluhráčům jak se má hrát a bojovat. Aspoň dokázal proč byl dopsán na soupisku a proč si nominaci zasloužil a to s námi odehrál teprve druhý zápas. Každý má svoji šanci, jen ji musí pořádně chytit…

Orlům přistřihl křidílka Munty, ale s tygrama bohužel jen jedna čtvrtina

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov 80:75 (20:27 41:40 60:59)

BK Snakes Ostrava - Tygři JBC Brno 60:75 (18:10 30:36 39:64)

V tomto víkendu nás čekaly utkání se soupeři z první poloviny tabulky. V sobotu Prostějov, se kterým jsme úvodní utkání v sezóně prohráli o 20 bodů, takže jsme měli co "napravovat". K srdci si to vzal asi nejvíc David Muntág, který si v tomto utkání vytvořil střelecký rekord a zatížil konto soupeře hned 32-mi body a byl pro soupeře takřka nebranitelný. K němu se postupem času přidali naše opory Velda a Pláša. Nebylo to zdaleka vše ideální (opět nevysvětlitelné ztráty), ale tým si zaslouží pochvalu za bojovnost v situaci kdy už jsme prohrávali o 12 bodů. Zkrátka jsme to nezabalili a otočili utkání ve svůj prospěch.

Utkáni s tygry jsme začali koncentrovaně v obraně a bylo to znát (do 8. minuty dal soupeř jen 4 body). Bohužel po úspěšné první čtvrtině jsme nevydrželi (větší únava díky užší rotaci) koncentraci a soupeř přetáhl vývoj utkání na svoji stranu a zaslouženě vyhrál.

Jedna čtvrtina z osmi na dvě výhry nestačí

BK Opava - BK Snakes Ostrava 65:76 (18:17 37:32 50:46)

BK Snakes Ostrava - BK Opava 69:82 (12:23 33:37 51:61)

Dvojička s Opavou nám nevyšla podle našich (nebo aspoň trenérových) představ. První utkání v Opavě jsme většinu času prohrávali, ale vždy před koncem periody jsme se vzchopili a dotáhli výsledek "na dostřel". Kupili jsme mnoho chyb a měli jsme tradiční problém se zakončováním. Ještě v 6.minutě poslední čtvrtiny jsme prohrávali o devět bodů, ale poslední čtyři minuty utkání jsme soupeře "smetli" 23:3, díky především koncentrací v obraně a na doskoku, což nás dostávalo do jednodušších zakončení ale hlavně jsme se psychicky zvedli. V neděli jsme chtěli (???) navázat na výkon ze závěru prvního utkání, ale vše bylo jinak. Na hřišti byl pouze jeden tým, který chtěl vyhrát a to byla bohužel Opava. Neskutečná odevzdanost v obraně a neochota doskakovat posadila našeho soupeře na koně a ten si došel celkem pro pohodovou výhru.

Tento víkend opět jedna : jedna

BK Snakes Ostrava - SAM BŠM Brno 53:72 (14:23 28:34 42:52)

BK Snakes Ostrava - BC Vysočina 81:52 (16:16 41:21 64:30)

První utkání tohoto víkendu jsme hostili úřadujícího vícemistra ČR z loňské sezóny SAM Brno. Poslední utkání s tímto soupeřem se nám povedlo, a tak jsme chtěli na tento výkon navázat. To se nám částečně podařilo, co se týče nasazením ve hře (až na pár výpadků v obraně), ale měli jsme velký a tradiční problém v zakončování. Když se nám podařilo ubránit, nebo doskočit a dostali jsme se do rychlého protiútoku, "darovali" jsme míč špatnou přihrou třeba i v situacích 3na1. Takových situací tam bylo tolik, že při úspěšném řešení by stav vypadal určitě jinak. Dalším problémem bylo pro nás vyřešit zdvojování, které na nás soupeř praktikoval a i když víme, jak situaci řešit, bylo z toho až příliž ztrát. Je to škoda, protože soupeř nebyl lepší, ale my jsme vlastními chybami, které byly často nevynucené, vítězství darovali.

Druhé utkání s Vysočinou jsme nezačali příliš koncentrovaně a nevyužili jsme naší výškové převahy. Stav po první čtvrtině plichta 16:16. Ve druhé části hry jsme se více "kousli" v obraně a donutili se vybíhat do rychlých protiútoků, což mělo za následek dvacetibodový náskok v půlce. Náskok pozvolna narůstal, zahráli si všichni hráči a skoro všichni bodovali. Opět nas ale trápila úspěnost v zakončeních (že jo Plášo) Chtěl bych pochválit soupeře, že to po druhé čtvrtině nevzdal a bojoval až do konce.

První výhra v lize a sympatický výkon

BK Příbor - BK Snakes Ostrava 39:81 (11:24 21:41 34:61)

BK NH Ostrava - BK Snakes Ostrava 82:55 (19:14 30:31 57:41)

Druhé kolo žákovské ligy jsme hráli opět venku a to s Příborem a NHáčkem. S Příborem jsme dosáhli prvního vítězství v sezóně. Komentovat toto utkání asi nemá smysl, protože družstvo Příbora je o rok mladší a tak si spíše zaslouží pochvalu za bojovnost až do konce utkání a nás může těšit že si zahráli všichni a všichni bodovali.

V neděli jsme nastoupili proti NH, které zatím dominuje v soutěži. Pochvalu si zaslouží celý tým za to, že co jsme si řekli v šatně, to jsme dodrželi a do utkání jsme vstoupili koncentrovaně. V první polovině jsme byli více než důstojnými soupeři a domácí jsme nenechali rozjet díky nasazení v obraně a na doskoku. Ve druhé půlce se ukázala "síla hmoty", kterou NH disponuje a nechali jsme vlastními chybami soupeře odskočit. Nicméně do konce utkání se hrál dobrý žákovský basketbal na obou stranách a opět si zahráli všichni z lavičky. V utkání nás táhli tradičně Velda s Plášou, velice slušně odehrál konečně Munty (zejména pozorností v obraně ve třetí čtvrtině) a obrovskou pochvalu si za celé utkání zaslouží Kuba Vidlář, který držel náš tým na doskoku a v obraně.