BK NH MOaP - BK Snakes Orlová 51:17 (15:6 35:10 41:12)

Ondra Mika 6, Adam Schwarz 6, Ondra Lichý 2, Nici Möhwald 2, Marťa Betteš 1 (4/1), David Warta, Gabi Vereška, Radek Višnyei, Filip Havel, Matyáš Mikula, Flori Vonzino, Honza Vitovský

BK NH MOaP - BK Snakes Orlová 76:8 (14:0 42:2 60:2)

Marťa Betteš 6 (6/2), Nici Möhwald 2, Ondra Mika, Adam Schwarz, Ondra Lichý, David Warta, Gabi Vereška, Radek Višnyei, Filip Havel, Matyáš Mikula, Flori Vonzino, Honza Vitovský

Popravdě, těžko hodnotit obě utkání na Tatranu. Nebudu hodnotit basketbal, ale spíš nás přístup a míru zvládnutí všeobecných dovedností. Jsme stejní jako kluci ze všech jiných týmů: máme hlavu, trup, dvě ruce a dvě nohy. Ale ve všem jsme horší než jiní. Neumíme se sehnout pro míč, spadnout na zem, chytit míč, doběhnout ho, hodit, vyskočit pro něj a spousty dalších. Na tyto základní dovednosti se nabalují ty specifické jako je driblink, přihrávka, střelba, případně obrana. Po sobotních zápasech to spíše vypadá, že bychom se měli věnovat všeobecnému sportovnímu tréninku a basketbal odložit na příští sezónu. Další problematická oblast je naše motivace. Zdá se mi, že jsme basketbalu, jako hře, zatím neporozuměli. Jinak si neumím vysvětlit to, že naše pojetí je nadmíru individuální a chybí nám týmovost, jak v útoku tak v obraně. Sobotní výkon je k zamyšlení, jak pro hráče tak pro nás trenéry, co se musí změnit.

VELIKONOČNÍ TURNAJ V OSTRAVĚ 29. 3. - 1. 4. 2018

Právě včera, skončil náš první basketbalový turnaj. Čtyři dny plné basketbalu, nových zkušeností a zážitků, které obohatili každého, kdo si udělal čas a přišel. V těch čtyřech dnech jsme sehráli 6 různých zápasů, které nám přinesly nové poznatky nejen o nás, ale i o světovém basketbalu, který je stejný, ale přece tak jiný než ten náš.

Turnaje jsme se účastnili v kategorii U10. Kategorie byla rozdělená do dvou skupin, skupina A s pěti týmy a skupiny B s čtyřmi týmy. Z každé skupiny postupovaly dva nejlepší týmy do semifinále a zbytek týmů hrál mezi sebou o končené umístění. Celý turnaj jsme odehráli v sestavě Martin, David, Matyáš, Ondra M., Ondra L., Adam, Gabi, Aleš, Erik, Honza V., Radek, Filip a v pátek a sobotu se k nám přidal Štěpán Jílek z Ostravy. Náš tým byl zařazen do skupiny A a první hrací den se postupně potkal s týmy NH Ostrava a Klaipedos "B". S NH Ostrava jsme odehráli špatné utkání. Náš výkon byl bez nasazení, na hřišti jsme se spíše hledali než, abychom tvořili hru. Rychleé tempo Ostravy jsme nestíhali a tak jsme ve většině času jen sledovali, jak dostáváme koš nebo nám berou míč přímo z ruky.

BK SNAKES OSTRAVA - BK NH OSTRAVA 12:69

Radek 4, Ondra M. 4 (2/0), Gabi 2, Matyáš 2

Druhý zápas s Klaipedou byl pro nás dost těžký. Potkali jsme se s týmem, který hraje v jiném basketbalovém patře než my. V tomto případě jsme nebyli konkurence schopní a drželi jsme se, jak jen to šlo. Technicky dobře vybavený tým nás přehrával ve všech činnostech. I přes vysoké skóre jsme podali určitě lepší výkon než v předchozím zápasu s NH Ostrava.

KLAIPEDOS "B" - BK SNAKES ORLOVÁ 79:4

Ondra L. 2, Gabi 1 (2/1), Adam 1 (2/1)

Výborný rumunský tým Targu Mures "A" nás čekal druhý den. V podstatě se opakoval podobný zápas jako s Klaipedou. Tým, který byl mnohem dál než my, a to především v rychlosti nejen na nohách, ale i v myšlení a reakcích. Měli naučený výborný rychlý protiútok, kterým ničili všechny své soupeře. Jak jednoduché to je: na dvě přihrávky dostanou míč z obranného doskoku až pod soupeřův koš, a tam nekompromisně zakončují tvrdým nájezdem. V zápase jsme především nestíhali reagovat na změnu situace. Po ztrátách míče jsme se nedokázali vrátit do obrany a dostávali jsme tak množství jednoduchých košů. Ale jsem ráda, že jsme měli tu možnost zahrát si s tak kvalitním soupeřem.

TARGU MURES "B" - BK SNAKES ORLOVÁ 103:7

Ondra Lichý 5 (2/1), Ondra Mika 2 (2/0)

Asi nejlepší zápas jsme odehráli s Budapeští. Tým působil mladším dojmem, ale měl velmi dobře zvládnutou techniku individuálních činností. Ve večerním utkání jsme soupeře zaskočili a ujali se vedení 8:2. Soupeř se pomalu dostával do tempa, ale i přesto první čtvrtinu obrátil na 12:8. V druhé čtvrtině jsme se ještě drželi a pod taktovkou Ondra - Ondra jsme odráželi nápor soupeře. Poločasové skóre 13:25 bylo dobrým výsledkem. V druhém poločase jsme do hry zapojili více hráčů, oba Ondrové si museli chvíli odpočinout, a tady nám nastalo hluché místo. Mezi zbylými kluky se nenašel nikdo, kdo by vzal odpovědnost na sebe a vyvážel míč. Chvíli se o to pokušel Marťa, chvlíi Gabi (když si zrovna vzpomněl), ale v součtu to nikomu nešlo. Nepřekonatelnou překážkou je hlava "zaražená v zemi" a pomalost. Budapešt začala skóre navyšovat, a tomu už jsme nestačili.

BK SNAKES ORLOVÁ - ZSAK BUDAPEŠŤ 23:70

Ondra M. 10 (8/2), Ondra L. 4, Honza 4, Matyáš 2, Gabi 2 (2/), Marťa 1 (2/1),

V sobotu jsme hráli únavné utkání s druhým týmem NH Ostrava. Únavné bylo proto, že se hrálo v pozdní odpoledne, v hale kde světla svítila na 25 % a hlavně proto, že jsme zase a znovu hráli proti soupeři z Ostravy. Utkání se hrálo v tréninkovém tempu. My jsme věděli, že tým je lepší a pokud bude chtít, porazí nás velkým rozdílem. Vědělo to i trenérké vedení z NH Ostrava. A tak jakousi nevyslovenou dohodou bylo, že budeme pravidelně střídat, ať si zahrají všichni hráči. Naše hra se měnila v závislost na tom, kdo u soupeře zrovna hrál. Na zkušenější borce jsme nestačili především v obraně. Jednoduchou změnou směru nás obcházeli a pak už jsme jen sledovali jejich paty z dálky. Naopak s méně zkušenějšími jsme si v obraně jakžtakž poradili, ale se získaným míčem jsme buď udělali kroky nebo jej ztratili kdesi za lajnou. Konečné skóre neodpovídá nějakým dramatům na hřišti.

BK SNAKES ORLOVÁ - BK NH FLAMES OSTRAVA "B" 21:31

Ondra M. 14 (9/2), Ondra L. 4, Štěpán 2, Gabi 2

Závěrečné utkání pro Snakes Ostrava kluci odehráli více nž dobře. Soupeře hned v úvodu zaskočili a dostali se do vedení 8:2. Především Ondra Lichý dělal soupeři veliké problémy a jeho střely nikdo neuměl zastavit. V druhé čtvrtině pokračovalo orlovské tempo a jednoduchostí v útoku kluci pokračovali ve vední 14:10. Poločasové skóre se zastavilo na 16:15 pro Orlovou. V druhé polovině hry se více střídalo na obou stranách. Širší rotace mírně oslabila orlovské, ale přidala na tempu ostravským. Kluci z Ostravy těžko hledali recept na dobře hrajícího soupeře, ale pomalu začali tlačit v obraně a získávat míče. Nakonec strhali vítězství na svou stranu, ale až po velké námaze. Především celý první poločas byli kluci z Orlové lepší a zaslouženěn jej vyhráli. V druhém začali vytvářet více chyb, ale i přesto udrželi jakýsi standart hry.

BK SNAKES OSTRAVA - BK SNAKES ORLOVÁ 47:26

Ondra M. 12 (5/0), Ondra L. 10 (3/0), Radek 2, Marťa 2

Turnaj splnil to, co jsme od něj čekali. Zahráli jsme si dobrý basketbal, potkali se s jinými týmy, než které máme v soutěži, zažili atmosféru velkého mezinárodního turnaje, něco se naučili a hlavně strávili volný čas basketbalem. Konečné umístění nás nemusí dvakrát trápit, ale je to pro nás motivace do dalších tréninků a práce. Velké poděkování patří rodičům, kteří zajistili dopravu a každý den obětavě fandili svým dětem. Stejně tak oceňuji kluky, kteří ve svém volnu dali přednost basketbalu před jídlem a jinými aktivitami. Zúčastnili se turnaje, hráli jak nejlépe mohli a nestěžovali si na nic. Výhrou jim jsou nezapomenutelné zážitky a cenné zkušenosti, které jim pomůžou v dalších zápasech. Snad jediným co se určitě musí změnit, je způsob trávení času po zápase. My ho trávíme oblékáním a jezením nesmyslných svačin - hráči basketbalu ho tráví sezením v šatně a přemýšlením o zápase.

Jeden zápas jsme drželi tempo, ve druhém nám Frýdek ujel

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Orlová 27:22 (6:6 19:10 23:18)

Ondra Mika 6 (2/0), Ondra Lichý 6, Jirka Koláček 6, Flori Vonzino 2, Áďa Schwarz 2, Marťa Betteš (2/0), Tom Šimek, Davča Warta, Ráďa Višnyei a Honza Vitovský

V prvním utkání nám utekla třetí čtvrtina, kterou jsme prohráli rozdílem 9 bodů. Zbytek zápasů byl vyrovnaný a ve druhé čtvrtině jsme Frýdek o kousek přetlačili a vyhráli tento úsek o 4 body. Nicméně předvedená hra neodpovídala tomu, co bychom chtěli hrát. Chybí nám výběhy dopředu a rychlý posun míče - jednoduchý koš a pohotový návrat do obrany. V tom všem byl Frýdek o kus dál než my a bylo to znát po dobu obou zápasů. My se stále spoléháme na driblerská kouzla Jirky a Ondry M., ale v momentě, když už ani oni nemůžou, nastává problém s vyvážením míče. Nejvíce však mrzí nízká bojovnost o míč. Nejsme ochotni spadnout na zem a poprat se o balón. Míče nedobíháme a už vůbec nejsme schopni je udržet v souboji "čtyři ruce na míči". Bez toho, abychom získali míč, se nemůžeme pohnout dál v našem basketbalovém životě. Je potřeba se prát, rozdat ránu, ale i ránu přijmout. Velmi dobré utkání odehráli Ondra M. s Jirkou. V poslední době si o své místo říká Ondra Lichý, který hrál slušně v obraně a v útoku přidal mnoho doskoků. Ráďa musí přidat v orientaci na hřišti a ve hře - až moc často se stávalo, že nevěděl o svém hráči. Tom Šimek dostal mnoho minut, a když se mu připomnělo koho brání, tak si ho hlídal. Honzík V. byl až moc málo vidět - chtělo by to přidat na aktivitě v útoku. Flori nemá své období. Ve hře spíš tápe, a pokud se nedostane k jednoznačné střele, neví si rady. Stačilo by přenést učivo z tréninku do zápasu, ale na to musí přijít sám. Marťa Betteš se snažil, ale musí přidat na síle driblinku a fyzické kondici. Davča získal pár míčů v obraně, ale zakončení do koše je více než nepřesné. Zrychlit dvojtakt a střílet na koš, ne do vzduchu. Áďa se hledal, ale nenašel. Hlavně nepřehlednost v obraně hrozně škodila.

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Orlová 36:20 (11:2 22:8 32:18)

Vojta 6, Jirka Koláček 4, Marťa Betteš 4, Honza Vitovský 2 (2/0), Ondra Mika 2, Ondra Lichý 2, Tom Šimek, Davča Warta, Ráďa Višnyei, Flori Vonzino a Áďa Schwarz

V druhém utkání jsme začali špatně, nesoustředěně. Především špatné obranné postavení vedlo k tomu, že jsme dostávali jeden jednoduchý koš za druhým. Když se k tomu přidala nemohoucnost uvolnit se pro míč a špatné přihrávky, tak bylo zle. Svěsili jsme hlavy a první poločas odchodili. V druhé polovině zápasu Frýdek polevil a prostřídal - trochu jsme se chytili, ale i přesto to nebylo ono. Pozitivní bylo, že v druhém zápase za nás hrál Vojta, který se seznámil s kluky a celkem si padli do oka.

Opavu jsme zaskočili slušným výkonem, ale na výhry to ještě nestačilo

BK Snakes Orlová - BK Opava 23:28 (4:10 11:15 15:25)

Ondra Lichý 8 (3/0), Ondra Mika 7 (6/3), Gabi Vereška 2, Marťa Betteš 2, Jirka Koláček 2, Honza Zuziak 2, Nici Möhwald (2/0), Flori Vonzino, Radek Višnyei, Ondra Sláma, David Warta, Erik Springer, Tom Sulek, Maty Mikula a Áďa Schwarz

V prvním zápase jsme zaskočili tým Opavy slušným výkonem. Svůj podíl na tom měl i fakt, že jsme hráli v menší tělocvičně a Opavě chyběl hlavní trenér.

Za slušný výkon považuji naši zlepšenou hru v obraně. Posledních 14 dní jsme pracovali na správném obranném postavení a pohybu. Hned dvakrát se nám podařilo ubránit Opavu při vyhazování a nedovolit vyhodit v časovém limitu 5 vteřin. V dalších trénincích musíme pracovat na obraně hráče s míčem, kdy jsme od něj hrozně daleko a místo obrany na nohách se snažíme vypichovat míče.

Naopak velké problémy nám stále dělá uvolnění pro míč a vyhození z autu. Především vyhození je neustále pozdě a technicky hodně na hraně.

Po třech čtvrtinách zápasů jsme prohrávali rozdílem 10 bodů. Byli jsme dobře naladěni a chtěli jsme urvat vítězství. Zúžili jsme sestavu a hráli vabank. I přesto, že se nám nakonec nepodařilo vyhrát, jsme předvedli docela pěkný basketbal.

BK Snakes Orlová - BK Opava 19:31 (6:14 8:20 14:28)

Ondra Mika 4 (2/0), Ondra Lichý 4, Nici Möhwald 2, Radek Višnyei 2, Ondra Sláma 2, Flori Vonzino 2, Honza Zuziak 2, Gabi Verška 1 (2/1), Erik Springer (2/0), David Warta, Jirka Koláček, Marťa Betteš, Tom Sulek, Maty Mikula a Áďa Schwarz

V druhém zápasu jsme především chtěli, aby si zahráli všichni kluci, kteří přišli. Od začátku zápasu jsme točili sestavou a střídali zhruba po dvou minutách. I přes rychlou rotaci se nám podařilo udržet kvalitu hry a nepropadali jsme. Příjemným překvapením bylo, že z 15 lidí jich hned 7 skórovalo.

V obou zápasech se dvakrát blýskl Nici Möhwald, který předvedl zatím svůj nejlepší výkon v této sezóně.

V domácích zápasech jsme nezaváhali a bereme dvě vítězství proti SBŠ Ostrava

BK Snakes Orlová - SBŠ Ostrava 39:16 (6:8 17:6 33:14)

Ondra Mika 10, Flori Vonzino 10, Gabi Vereška 8, Marťa Betteš 5 (2/1), Filda Havel 2, Maty Mikula 2 (2/0), Honza Zuziak 2, Erik Springer, Alda Habán, Niki Möhwald a Domča Golasovský

BK Snakes Orlová - SBŠ Ostrava 40:18 (12:6 18:8 30:12)

Ondra Mika 14, Flori Vonzino 8, Honza Zuziak 6, Maty Mikula 4, Marťa Betteš 4, Gabi Vereška 2, Filda Havel 2, Alda Habán, Domča Golasovský, Niki Möhwald a Erik Springer

Vstup do zápasu jsme podcenili a holky se dostaly do rychlého vedení 6:0. Následoval timeout a probuzení Ondry Miky k basketbalovému životu. Po oddechu jsme zdůraznili obranu a už jsme nenechávali žádné volné hráčky. Třemi koši v řadě jsme se dostali do remízy, ale už jsme nedokázali obrátit čtvrtinu v náš prospěch, a s košem v poslední minutě prohráli úsek hry 6:8. Druhá pětka byly naprostým opakem první. Jasná a poctivá obrana vedla k mnoha ziskům, ze kterých jsme dokázali dát koš. Nejvíce nám vyhovovalo, když jsme po zisku mohli jít rovnou do koše. V situaci kdy se nám do cesty postavila obránkyně a my měli za úkol ji obejít, už to tak slavné nebylo. Se změnou směru si pořád moc nerozumíme. Spíš než záměrně, ji používáme neplánovaně a spontánně. V druhém poločasu jsme holkám odskočili v obou čtvrtinách a pohlídali si tak vítězství. Oba zápasy provázela střelecká nemohoucnost, kdy jsme se pod košem trápili a kolikrát stříleli mimo zařízení.

Druhý zápas byl kopií toho prvního. Rychlý vstup holek do zápasů jsme nezachytili a opět prohrávali 4:0. Až Floriho střela byla úspěšná a nastartovala šňůru osmi daných bodů v řadě. Holky ještě dokázaly vsítit koš, ale my dvěma následujícími zapsali na úvodní skóre 12:6. Druhá pětka i tentokrát byla o něco vyrovnanější než ta první. Bohužel, komplikovali jsme si situaci sami. Místo proměněné první střely jsme pak obstřelovali koš a čekali na náhodu. Jsme v době, kdy se ještě neučíme postupné útoky. Naše hra je založena na rychlém protiútoku a koši. Pokud ovšem netrefíme, pak přichází problém. Naučit se dvojtakt společně se střelou na koš, je záležitostí tréninku. Musí se to drilovat, jak básničku nazpaměť. Nakonec se nám podařilo vyhrát všechny čtyři čtvrtiny, ale chvilkami to opravdu nebyl pěkný basketbal.

Holky byly v zajimavější sestavě než minule a nehrály vůbec špatně. Když se dostaly k míči, měli pěkný drive dopředu. Jednou za čas se stane, že zápasy provázejí technické problémy. Nám se to stalo dnes, ale jsem ráda, že jsme to jakžtakž zvládli a nedostali se do nepříjemných chvil. Poděkování patří jedné mamince z SBŠ, která se ujala role rozhodčího; panu trenérovi za jeho trpělivost a řízení druhého utkání a také rodičům, kteří to pochopili a vzali s nadhledem.

V odvetných zápasech jsme porazili tým Bruntálu

SK Bruntál Cihelní - BK Snakes Ostrava 23:44 (2:16 6:25 12:35)

Flori Vonzino 10, Maty Mikula 9 (2/1), Marťa Betteš 9 (4/1), Gabi Vereška 6, Domča Golasovský 5 (1/1), Honza Zuziak 4, Radek Višnyei 1 (2/1), Alda Habán (2/0), Domča Mann a Erik Springer

SK Bruntál Cihelní - BK Snakes Ostrava 22:54 (8:24 12:34 20:44)

Gabi Vereška 16, Flori Vonzino 12, Radek Višnyei 10, Maty Mikula 6 (2/0), Marťa Betteš 4 (2/0), Domča Golasovský 2, Erik Springer 2, Alda Habán 2, Domča Mann a Honza Zuziak

Proti Bruntálským jsme tentokrát nastoupili v zásadně zredukované sestavě. Začínající Jarní prázdniny nedovolili nastoupit nejzkušenějším hráčům a tak dostali prostor všichni ostatní, kteří jeli. A musím říct, že se nové role ujali dobře a každý z kluků svým výkonem přispěl ke dvěma výhrám.

V obou zápasech nás v lepším tempu držela obrana. Proti soupeři jsme byli živí, rvaví a snažili jsme se získat každý míč, který nám byl nabídnut. Největší problém nám dělalo zastavení hráče s míčem. Pořád se nemůžeme zbavit toho strkání do něj z boku. Dělejmě to elegantněji - předběhnout hráče a zaujmout postavení face to face. Občas se o to pokusil Gabi, ale jeho postavení back to face vedlo k mnoha faulům. Za bojovnost o míč si jedničku zaslouží Honza Zuziak, který dnes odehrál svůj nejlepší zápas sezóny. Útok dnes byl nad naše mentální síly. Od vyhození až po střelu na koš jsme pořád tápali. Asi nejbolestnější bylo vyhazování, konkrétně uvolňování se pro míč a zahájení rychlého protiútoku nebo jen útoku. Především Gabi s Florim si ve většině případů nevěděli rady. Častokrát zůstávali nebráněni a místo jasného rychlého řešení situace začali dlouze dumat, co udělají s míčem. I přes mnoho chyb musím všechny kluky pochválit. Všichni se snažili, bojovali a bylo na nich vidět, že chtějí vyhrát. Velké díky patří i rodičům, kteří s námi brzy ráno jeli a povzbuzovali kluky po celou dobu zápasů.

Přes dvě prohry jsme odehráli velmi slušně zápasy nebo aspoň jejich části.

BK NH Poruba - BK Snakes Orlová 44:21 (16:7 26:13 34:17)

Ondra Mika 5 (2/1), Flori Vonzino 4, Ondra Lichý 4, Honza Vitovský 2, Jirka Koláček 2, Marťa Betteš 2, Áďa Schwarz 2, Maty Mikula (2/0), Alda Habán, Erik Springer, Tom Sulek, Davča Warta, Ondra Sláma, Kuba Vašek a Gabi Vereška

BK NH Poruba - BK Snakes Orlová 41:28 (8:8 21:14 29:23)

Gabi Vereška 6, Marťa Betteš 5 (2/1), Kuba Vašek 4, Jirka Koláček 4, Ondra Mika 3 (2/1), Ondra Lichý 2, Honza Vitovský 2 (2/0), Flori Vonzino 2, Erik Springer, Tom Sulek, Ondra Sláma, Davča Warta, Alda Habán, Maty Mikula a Áďa Schwarz

Kdo se přijel podívat na sobotní zápasy na Tatran, určitě neudělal chybu. S týmem z Poruby jsme odehráli dvě pohledná utkání a i přesto, že jsme nevyhráli, tak jsme za sebou zanechali dobrý dojem. Ve velkém prostoru haly Tatran se nám hrálo dobře. Měli jsme dost místa na vybíhání dopředu, a když jsme si to včas přihráli, tak jsme se dostali před obránce a šli sami na koš. Něco jsme proměnili něco ne, ale i přesto nás těšilo, že jsme si tyhle pozice dokázali vytvořit. V obraně jsme byli daleko aktivnější než v kterémkoliv předchozím zápase. Snaha stát u svého hráče byla - až na malé výjimky - patrná u všech. Jasně, pokud jsme udělali chybu, soupeř nám zmizel za zády a už jsme ho jen těžko stíhali, ale s takovým rizikem se u osobní obrany holt musí počítat. Velmi pohledný byl první poločas druhého zápasu. První čtvrtinu jsme remizovali a druhou prohráli o 7 bodů, ale i přesto jsme v tuto chvíli byli nebezpečným soupeřem. V druhém poločase jsme začali kupit chyby a to především ve vyhozování a v dlouhých přihrávkách dopředu. Kluci z NH odskočili až na rozdíl 13 bodů a to už jsme jen těžko mohli dohnat. Máme před sebou hromady práce na tréninku, ale dnes to byly nejlepší dva zápasy, které jsem zatím odehráli.

Dvě porážky od NH MOaP

BK Snakes Orlová - NH MOaP 18:34 (2:6 5:16 16:28)

Flori Vonzino 5 (2/1), Ondra Mika 4, Honza Zuziak 2, Jirka Koláček 2, Marťa Betteš 2 (2/2), Ondra Lichý 2, Tom Šimek 1 (2/1), Gabi Vereška, Davča Warta, Maty Mikula, Erik Springer, Alda Habán, Filda Havel, Domča Mann, Ondra Sláma a Niki Möhwald

BK Snakes Orlová - NH MOaP 10:30 (0:4 0:23 8:24)

Ondra Sláma 6 (2/2), Flori Vonzino 2, Jirka Koláček 2, Ondra Mika, Gabi Vereška, Marťa Betteš, Ondra Lichý, Tom Šimek, Davča Warta, Maty Mikula, Niki Möhwald, Alda Habán, Domča Mann

V zápasech s Ostravou jsme dnes udělali spoustu chyb. Něco se dalo ovlivnit z lavičky, ale zbytek se musí trénovat na tréninku. V individuálních činnostech to byla zejména nejistota v driblinku, která má za následek to, že volíme špatný typ zakončení. V obraně jsme nejvíce chybovali v tom, že jsme poměrně často nevěděli koho bráníme a nebo jsme svého hráče nedokázali tak rychle najít. V kombinačních věcech nám už tradičně nejde uvolnění pro míč (řekla bych, že to všeobecně dělá problém všem U10). Pořád nedokážeme vstřebat informaci, že základem dobrého uvolnění je prostor a pohyb. Dnes to dokázal udělat jen Ondra Mika a zbytek se přidal spíš jen náhodou. Samostatným příběhem jsou i přihrávky dopředu. Ty vycházejí ze zvládnuté techniky driblinku a přihrávky. S obojím se zatím seznamujeme a snaha je u nás vidět víc než správné provedení. Co mě opravdu mrzelo bylo to, že jsme málo bojovali a zaostávali v reakcích. Musím pochválit první pětku, která v obou zápasech dostala za čtvrtinu maximálně 6 bodů a jednu čtvrtinu dokonce vyhrála v poměru 8:1. Kluci z druhé pětky by si to měli vzít za příklad a zabrat především v obraně.

Doma jsme přivítali kluky z Frýdku-Místku

BK Snakes Orlová - BK Snakes Frýdek-Místek 20:53 (8:8 11:27 18:37)

Flori Vonzino 7 (4/1), Ondra Mika 4 (6/2), Maty Mikula 3 (2/1), Ondra Sláma 2 (4/2), Marťa Betteš 2 (4/2), Gabi Vereška 1 (2/1), Áďa Schwarz 1 (4/1), Mates Hudec, Ondra Lichý, Tom Sulek, Tom Šimek, Honza Vitovský, Filip Havel, Domča Golasovský, Ráďa Višnyei a Domča Mann

BK Snakes Orlová - BK Snakes Frýdek-Místek 16:50 (8:6 10:26 12:30)

Ondra Mika 6, Flori Vonzino 2, Filda Havel 2, Áďa Schwarz 2, Marťa Betteš 2 (2/0), Ondra Sláma 2, Gabi Vereška, Honza Vitovský, Domča Mann, Domča Golasovský, Tom Šimek, Tom Sulek, Mates Hudec, Radek Višnyei, Maty Mikula a Ondra Lichý

Doma jsme přivítali kluky z Frýdku-Místku a čekali jsme dobré a vyrovnané zápasy. Nakonec vyrovnané byly jen v momentě, kdy na hřišti byla první pětka. Dobře hrající Ondra Mika držel svoje spoluhráče jak v útoku, tak v obraně. Jeho získané míče byly důležité a když se mu podařilo míč poslat dopředu, byla to paráda. Druhá pětka na tom byla o poznání hůř. Největším tahounem se stal Marťa Betteš, kterému ovšem chyběl spoluhráč, který by mu pomohl na obou stranách hřiště. Citelně chyběl Jirka Koláček, který je pes obranář a body nedá zadarmo. Povedené utkání to bylo pro Ádu Schwarze, který odehrál svůj třetí zápas v životě. Kluci z Frýdku-Místku byli běhaví a velmi aktivní směrem k míči. Srdečně jsme se s něma rvali o každý míč, ale Frýdek byl v tomto o kousek lepší. Byly to rychlé běhavé zápasy z kategorie mini.

Zatím na lepší basket nestačíme

BK Opava - BK Snakes Orlová 48:6 (12:0 26:4 40:6)

Marťa Betteš 4, Ondra Mika 2, Kuba Vašek, Flori Vonzino, Mates Hudec, Gabi Vereška, Jirka Koláček, Honza Vitovský, David Warta, Niki Möhwald, Honza Zuziak, Mates Mikula, Domča Golasovský, Filda Havel, Tom Sulek, Erik Springer, Áďa Schwarz a Alda Habán

BK Opava - BK Snakes Orlová 36:6 (4:0 16:0 24:2)

Ondra Mika 2, David Warta 2, Jirka Koláček 2, Kuba Vašek, Flori Vonzino, Mates Hudec, Gabi Vereška, Honza Vitovský, David Warta, Niki Möhwald, Honza Zuziak, Mates Mikula, Domča Golasovský, Filda Havel, Tom Sulek, Erik Springer, Áďa Schwarz a Alda Habán

V Opavě jsme se srazili s basketbalovou realitou. Vyspělejší tým Opavy nám dával zabrat na obou plovinách hřiště. V útoku nás k ničemu nepustil a dobrou agresivní obranou získával naše míče, které jsme po nekonečném driblinku ztratili. Občasně jsme se pokušeli o přihrávku dopředu, ale nebylo to vždy a když už ano, tak nám chyběli vybíhající hráči ke koši. Dlouhým a nekonečným driblováním se úrodu nerodí, je potřeba si to uvědomit. Na obranné polovině jsme se hodně motali. Největším problémeme je, že nebráníme své hráče a neustále pobíháme u míče. Poté nás přehodí a volní hráči pod košem už jen skórují. Je potřeba se z téhle přípravkářské obrany vymanit a bránit vždy a pouze svého hráče. Obě utkání nám jasně ukázala, že naše dosavadní výhry potěší, ale nenaučí. Máme velké nedostatky, na kterých je potřeba pilně pracovat.

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava 8:30 (0:8 2:22 6:28)

Flori Vonzino 4 (4/2), Mates Hudec 2, Kuba Vašek (2/0), Ondra Mika, Jirka Koláček, Gabi Vereška, Ondra Sláma, Tom Šimek, Maty Mikula, Ondra Lichý, Marťa Betteš, Domča Golasovský, Filip Havel, David Warta, Honza Vitovský, Tom Sulek, Erik Springer, Aleš Habán, Domča Mann a Ráďa Višnyei 0

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava 4:54 (4:20 4:32 4:42)

Mates Hudec 4, Marťa Betteš (2/0), Jirka Koláček, Ondra Sláma, Tom Šimek, Ondra Mika, Maty Mikula, Flori Vonzino, Ondra Lichý, Kuba Vašek, Domča Golasovský, Filip Havel, David Warta, Honza Vitovský, Gabi Vereška, Erik Springer, Ráďa Višnyei, Aleš Habán, Dominik Mann a Tom Sulek 0

Ze zápasů proti holkám jsme přivezli dvě výhry

SBŠ Ostrava - BK Snakes Orlová 8:40 (2:12 4:20 4:26)

Flori Vonzino 10, Kuba Vašek 6, Jirka Koláček 4, Ondra Mika 2 (4/0), Marťa Betteš 2, Erik Springer 2, Maty Mikula 2, Filda Havel 2, Ondra Sláma 2, Domča Golasovský 2, Radek Višnyei 2, Honza Zuziak 2, Niki Möhwald 2, Tom Šimek, Mates Hudec, David Warta, Tom Sulek, Honza Vitovský a Gabi Vereška 0

SBŠ Ostrava - BK Snakes Orlová 16:28 (2:10 10:14 16:22)

Ondra Mika 6, Kuba Vašek 6, Ondra Sláma 4, Marťa Betteš 4, Maty Mikula 2, Honza Vitovský 2, Flori Vonzino 2, Gabi Vereška 2, Jirka Koláček, Erik Springer, Filda Havel, Domča Golasovský, Mates Hudec, Niki Möhwald, Tom Šimek, David Warta, Tom Sulek, Honza Zuziak a Radek Višnyei 0

V sobotu jste mohli zajít nejen k volbám, ale i na basketbal - ostatně, byly to dveře hned vedle. Stará dobrá tělocvična na Lukášce byla doslova plná lidí. Oba početné týmy doprovázeli zvědaví rodiče a opravdu si nebylo kam sednout. Krásná atmosféra.

Tým holek byl opticky menší a zhruba stejně zkušený jak my - plno začátečnic, které letos začínají svou první sezónu. Jako kluci jsme byli aktivnější; hýřili jsme energií a snadno se dostávali k míčům, které byly v držení nikoho. Fyzickou silou jsme si dokázali udělat prostor kolem sebe nebo projít dopředu mezi davem dívek. V prvním zápase jsme měli vysokou úspěšnost proměněných košů. (Držíme se kolem 40 vstřelených bodů.) V druhém už to tradičně bylo horší. S přicházející únavou a zlepšeným výkonem holek se dostaneme max. k střelám kolmo nad hlavu místo na koš. Velkým tématem by pro nás měla být obrana. Často se nám stává, že se všichni vrhneme za driblujícím hráčem/hráčkou a ten/ta nás přehodí dopředu. Pak to hasíme dobíháním a faulem při střelbě. Dnes ještě můžeme spoléhat na to, že najíždějící hráč/hráčka dvojtakt nedá, ale už zítra to může být jinak.

Nejvíc mě těší, že organizaci zápasů zvládáme bez větších problémů. Od účasti, přes logistiku až po slušné chování na zápasech. Jen tak dál, kluci. Velké poděkování patří rodičům a to nejen za pomoc s dopravou, ale i za zájem a širokou účast na zápasech.

V domácích utkáních jsme dvakrát porazili tým SK Bruntál

BK Snakes Orlová - BK ZŠ Cihelní Bruntál 46:25 (14:12 22:16 38:18)

Ondra Mika 10, Flori Vonzino 10, Maty Mikula 6, Vitovský Jan 6, David Warta 6 (2/0), Kuba Vašek 2, Honza Zuziak 2, Marťa Betteš 2, Erik Springer 2, Tom Sulek, Ondra Sláma, Radek Višnyei, Gabi Vereška, Tom Šimek a Jirka Koláček 0

BK Snakes Orlová - BK ZŠ Cihelní Bruntál 28:10 (8:2 12:5 20:7)

Flori Vonzino 8, Jirka Koláček 8 (2/0), Ondra Mika 4, Radek Višnyei 2, David Warta 2, Marťa Betteš 2, Honza Zuziak 2, Honza Vitovský, Erik Springer, Tom Sulek, Ondra Sláma, Gabi Vereška, Tom Šimek, Kuba Vašek a Maty Mikula 0

První zápasy a hned přinesly dvě výhry a obrovskou radost. Do prvního zápasu jsme vtrhli s chutí a pobrali soupeři všechny míče. Překvapilo mě, jak dobře jsme zakončovali a hned jsme si vybudovali 10 bodů náskok. Po prostřídání přišel chaos v tom, kdo koho brání a než jsme se srovnali, tak soupeř náskok dotáhl. V dalších čtvrtinách jsme pomalu navyšovali skóre a to především dobrou a pozornou obranou. Střelecky se blýskl Ondra Mika a Flori Vonzino a v obraně byl největší spoleh na Jirku Koláčka.

Druhé utkání bylo podobné tomu prvnímu, až na úspěšnost zakončení. Tentokrát se nám nedařilo vstřelit koš. Měli jsme spoustu šancí, kdy jsme byli volní pod košem, ale míč ne a ne dostat do koše. Každopádně chválím obrovskou bojovnost a zápal pro hru, která do minibasketbalu patří. Kluci makali a zasloužili si vyhrát.

První tréninkový týden za námi

Během týdne se poprvé sešli kluci ročníku narození 2008 na společném tréninku. Nový tým U10 tvoří především kluci, kteří v loňském roce navštěvovali basketbalové přípravky a je to tak jejich opravdu první sezóna; a kluci, kteří si už k zápasům "přičichli" a mají tak své první zkušenosti ze hry. Trénovat budeme v úterý a ve středu, vždy na ZŠ Školní, kde budeme hrát své domácí zápasy. Cílem celého roku bude: získat fyzický základ pro hru (rychlost, síla, ohebnost), naučit se a zdokonalovat individuální činnosti jednotlivce (driblink, střelba, přihrávka, obrana) a zvládat jednoduchou taktiku hry.