Konečné 12.místo v 1.lize mužů

BK Snakes Ostrava - USK Praha B 66:78 (24:19 42:32 56:60)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Posledním zápasem v 1.lize mužů, jsme se chtěli rozloučit na domácí palubovce s našimi věrnými fanoušky - dobrým basketbalem. Od úvodního hvizdu rozhodčích, jsme hráli nebojácně a zodpovědně v obraně. Velmi dobře náš tým dirigoval Honza Říčka, který posílal své nezištné přihrávky a byl schopný i sám skórovat. Poločas jsme předváděli velmi pěkný basketbal a na ukazateli svítilo skóre 42:32! Do druhé půle nastoupil soupeř odhodlaný otočit zápas ve svůj prospěch. 3. čtvrtina byla z naší strany ustrašená (14:28) a ukázala se větší zkušenost na straně hostí. Tým USK už v druhé půli kontroloval vývoj utkání a velmi zkušeným výkonem hráčů Tůmy, Šterby a Petružely (hráči A týmu USK) nenechali zdramatizovat koncovku utkání. Pozitivem bylo, že do utkání zasáhlo všech 12 hráčů a za svou hru jsme se nemuseli určitě stydět. Vyzdvihl bych výkon Daniela Smolky a Honzy Říčky. Děkuji všem hráčům za sezónu, kdy jsme splnili cíl a to bylo dostat se do první šestky po základní části soutěže a vyhnout se záchranářským starostem. Umístili jsme se na konečném 12. místě v 1.lize mužů.

Dobrý první poločas

Basketbal Nymburk B - BK Snakes Ostrava 91:64 (19:13 41:33 64:49)

Do Nymburka jsme odjížděli bez zkušených hráčů (Šiko, Palát, Říčka). Zápas jsme využili jako dobrou přípravu na poslední kolo v kategorii Juniorů a snad i Play-off. V zápase nás velmi zlobil hráč Kovář, který si místy dělal na hřišti co chtěl (autor 29 bodů). V zápase dostali příležitost všichni nominováni hráči. V našem dresu se střelecky činil Tomáš Havlík (autor 20 bodů). Velmi dobré utkání odehrál mladý Přema Kořínek, který předvedl nebojácný výkon a zaznamenal 12 bodů. Poslední utkání před Play-off hrajeme doma s USK Praha B 25.3.2018 v 17:00 hod. hala Plzeňská.

BK Snakes Ostrava - Sokol Sršni Písek 76:92 (24:26 50:42 66:75)

Do utkání jsme nastoupili bez některých stabilních hráčů (Šiko, Havlík, Hošek), ale zase dostali příležitost jiní mladší hráči. Na začátku utkání se činili zejména střelci obou družstev - 1. čtvrtina skončila 24:26! Na začátku 2. čtvrtiny jsme si řekli, že musíme zlepšit obranu a to se nám podařilo. Velmi dobrý vstup do utkání vyšel mladému P. Kořínkovi, který zaznamenal ve druhé čtvrtině tři úspěšné střely z tříbodového oblouku. Poločas jsme vyhráli 50:42. V druhém poločase soupeř ukázal, že má větší zkušenosti a zvláště dvojice Englický - Šlechta (60 bodů) zaznamenala 2/3 bodů svého týmu a rozhodla, že si hosté odvážejí vítězství v poměru 76:92. Velmi dobré utkání na rozehrávce odehrála mladá dvojice Kurečka - Kořínek (17 b. - 13 b.) a oporou jako správný kapitán byl M. Palát (14 b. a 11 doskoků).

7 statečných

USK Praha B - BK Snakes Ostrava 81:71 (19:20 46:48 64:62)

Do Prahy jsme vyjížděli pouze v 7 lidech bez juniorů, kteří měli o víkendu velmi těžké utkání (Brno, Pardubice).

Od začátku utkání bylo na hráčích vidět, že si basketbal užívají - zvláště Martin Horkel, který si pod oběma koši sjednával obrovský respekt (autor 22 bodů, a to měl TH 8/0). V poločase byl stav 46:48. Do střelecké listiny se zapsali všichni hráči, což bylo velmi pozitivní. Jsem velmi rád, jak hráči přistoupili k tomuto utkání a velmi jim děkuji. Bohužel v závěru už nám chyběly síly a zvláště hostující Tůma (autor 26 bodů), nám nedovolil odvést si cenný skalp z Folimanky. Zápas skončil v poměru 81:71.

Pěkný basketbal + vítězství

BK Snakes Ostrava - Basketbal Nymburk B 93:86 (27:22 53:50 66:70)

Další utkání 1.ligy Mužů jsme přivítali klub zvučného jména Basketbal Nymburk. Začali jsme ve velkém tempu. Dařila se nám střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti. Zvláště v útoku na sebe upozornil Pepa Perner a Jan Říčka, kteří pořádně zatápěli nymburské obraně. Utkání bylo z naší strany velmi pozitivní, na všech hráčích bylo vidět jak si basketbal užívají. Do hry zasáhlo všech 11 hráčů, kteří byli v nominaci a chtěl bych je moc pochválit za předvedený kolektivní výkon. Soutěž 1.ligy Mužů, nám slouží jako velmi dobrá příprava před Play-off Extraligy Juniorů.

Favorit nám nedal šanci

Sokol Sršni Písek - BK Snakes Ostrava 88:58 (22:11 51:27 68:48)

Před zaplněným hledištěm písecké haly, jsme nastoupili k prvnímu utkání nadstavbové části ve skupině o 7.- 12. místo. Písek patří k favoritům celé soutěže a od začátku utkání nám to dokazoval. Ve svém středu má velmi zkušené hráče, kteří mají zkušenosti nejen z naší nejvyšší soutěže. Každé takové utkání je velmi dobrou školou pro naše mladé hráče a proto tyto utkání už bereme jako výbornou přípravu na blížící se Play-off pro kategorii Juniorů. V utkání dostali prostor všichni hráči. Velmi dobré utkání na rozehře (při absenci Davida Jakla) odehrál Maty Kurečka, který podal nebojácný výkon.

Cíl splněn - postup do první šestky

BK Snakes Ostrava - SKB Zlín 76:78 (21:23 42:41 56:61)

V poslední utkání základní části jsme hostili hráče ze Zlína. Před utkáním byli karty rozdány takto, že pokud chceme hrát ve skupině o 7. - 12. místo měli bychom vyhrát, ale za předpokladu, že opavský B - tým musí porazit favorita z Hradce Králové (bylo to málo pravděpodobné). Proto na hráčích od začátku bylo vidět, že si utkání užívají a mají chuť hrát. Utkání jsme nakonec prohráli v koncovce utkání, kdy se projevila větší zkušenost hráčů Zlína! Zejména hostující hráč Vošlajer (autor 25 bodů / 5x 3b.) nedovolil, aby jsme se mohli radovat s cenného vítězství. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za předvedený výkon. Měl jsem z utkání velmi dobrý pocit ze hry, kterou jsme předváděli. Velmi dobré utkání odehrál mladý Jakub Zikl (16 bodů / 7 doskoků).

Boj o první šestku v soutěži

BCM Orli Prostějov - BK Snakes Ostrava 79:74 (24:23 33:34 55:51)

Do Prostějova jsme jeli bojovat o první šestku v této soutěži, která by nám dala klid do další soutěže a zabezpečila bezpečné udržení soutěže pro náš klub. První polovina utkání nabídla přesně to, co jsme očekávali a to byl souboj dvou mladých týmu, které bojují o každý bodík a každý centimetr palubovky. Zápas byl až do posledních vteřinek napínaví a mohl skončit jakkoliv. Bohužel jsme závěr utkání nezvládli. Utkání i přesto hodnotím velmi pozitivně!!! Utkání se mi moc líbilo - nasazení všech hráčů bylo perfektní. Vyzdvihl bych výkon dvou matadorů a to Michala Paláta(14b./7 dosk./24 val.) a Daniela Smolky(13 b./17 val.) , kteří byli opravdoví lídři našeho týmu, ale především mám velkou radost z výkonu mladého Adama Robenka(8 b./5dosk.), který odehrál velmi dobré utkání! Hoši díky a v neděli doma se Zlínem potvrdíme první šestku!

Derby

BK Snakes Ostrava - BK Opava B 74:69 (16:19 35:36 55:54)

Po nevydařených utkáních v kategorii U19, nastoupili ještě v neděli večer Junioři k dalšímu utkání, tentokrát v kategorii 1. Liga Mužů. Velmi náročný víkend jsme chtěli zakončit aspoň jedním vítězstvím. A to se nám po bojovném výkonu podařilo. Trošku pikantní bylo, že proti nám nastoupil náš kapitán Jakub Slavík :-) , který hraje za opavské béčko! Na Jakubovi byla taky znát velká únava z dvou předešlých utkání. Za dobrý výkon je potřeba pochváli Jakuba Zikla autora 17 bodů + 7 doskočených míčů.

Otvíráme halu v České Třebové!

BK Synthesia Pardubice - BK Snakes Ostrava 80:66 (25:20 52:36 65:51)

Na utkání s Pardubickým béčkem jsme nezajížděli na halu na Dukle jako vždy, ale byli jsme pozvání na oficiální otevření nové haly v České Třebové. Utkání byl pro místní velký svátek a nová hala byla velmi slušně zaplněna. První čtvrtina opět ukázala, že máme obrovský problém v obraně! Dostat za první čtvrtinu 25 a za poločas 52 bodů není dobré vysvědčení pro naši defenzivu. Po poločasové pauze jsme začali bránit a na naší hře to bylo hned znát. Rozdílovým hráčem byl pardubický rozehrávač Viktor Pulpán, který svou zkušeností a šikovností nedopustil zvrat v utkání a dovedl svůj tým k zaslouženému vítězství. V našem týmu bych vyzdvihl výkon Tomáše Havlíka 14 bodů (3x 3b.) a Jakuba Zikla 12 bodů a 5 doskoků. Další utkání hrajeme doma s Opavským B-týmem.

Ostudná prohra!

Královští Sokoli - BK Snakes Ostrava 126:74 (33:14 62:33 99:60)

Tak vstup do nového roku se nám vůbec nepodařil. Na hřišti favorita soutěže družstva Královských Sokolů jsme nezanechali vůbec dobrý dojem. Naše obrana vůbec nefungovala a dostat za utkání 126 bodů je neomluvitelné! Na zápas musíme rychle zapomenout a soustředit se na další utkání, které hrajeme už ve středu s Pardubickým béčkem.

Snadná výhra!

BK Snakes Ostrava - SK UP Olomouc 100:41 (26:10 53:18 74:30)

Utkání jsme začli velmi dobře a první čtvrtina skončila v poměru 26:10. Soupeř nekladl vůbec odpor a bylo vidět, že přijeli do Ostravy zápas pouze odehrát. Chtěli jsme zápas vyhrát a zapojit co nejvíce hráčů a to se nám povedlo! Děkuji celému kolektivu za předvedený výkon. Jmenovitě bych vyzdvihl výkon Davida Jakela (18 b. / 3x 3b.) a Ondry Šika (15 b. / 6 dos.).

Špatný první poločas rozhodl utkání!

BK Snakes Ostrava - Nový Jičín 58:70 (14:24 25:43 43:60)

Zápas s Nový Jičínem jsme nezačali vůbec dobře. V obraně i v útoku jsme dělali školácké chyby, které soupeř chladnokrevně trestal velmi jednoduchými koši. Bohužel, se v našem družstvu nenašel žádný hráč, který by dokázal pozvednout naši žalostnou koncovku a vyburcovat družstvo k lepšímu výkonu. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním napravit dojem z první půle utkání. V obraně jsme vysunuli zónový presink 2-2-1, který jsme stahovali do zónové obrany 2-3. Podařilo se nám stáhnout výsledek až na rozdíl 8 bodů, ale bohužel nás toto úsilí stalo mnoho sil a soupeř už nedopustil dramatickou koncovku. Za zmínku stojí velmi dobrý výkon mladého Matěje Kurečky (ročník 2000), který hrál odvážně v útoku a zaznamenal 12 bodů. Příští kolo zajíždíme do Šlapanic, kde nás čeká opět velmi těžké utkání.

Dramatická koncovka v náš prospěch!

Basketbal Olomouc - BK Snakes Ostrava 89:95 (27:27 50:53 71:72)

Druhou polovinu soutěže jsme začínali výjezdem na horkou půdu do Olomouce. Basketbalisty Olomouce v této sezóně ještě doma nikdo nepokořil a tak drželi neporazitelnost na vlastní palubovce. První čtvrtina naznačila, že se bude hrát velmi útočný basketbal. V první polovině utkání nás střelecky držel Vašek Bujnoch, který zaznamenal 20 bodů. Velkou zásluhu na naší dobré hře měl Radek Kouřil, který výborně dirigoval náš tým a svými nezištnými přihrávkami (celkem 15 asistencí) zásoboval naše střelce nejen pod košem, ale i na perimetru.

V druhé polovině utkání se nám podařilo zastavit nejlepšího střelce domácích Jiřího Dedka. Tohoto úkolu ze zhostil na jedničku zkušený Michal Palát, který Dedka nepustil prakticky k ničemu. Do poslední části utkání jsme vstupovali s jednobodovým náskokem za stavu 71:72. V závěru utkání naše pětice Kouřil, Palát, Hošek, Horkel, Šiko prokázala velkou zkušenost a dovedla náš tým k nečekané výhře v poměru 89:95. Pochvalu zasluhuje celé družstvo!!!

Ostudný první poločas!

BK Zlín - BK Snakes Ostrava 82:67 (25:13 54:30 70:47)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

V pátek 17. listopadu jsme zajížděli na horkou půdu do Zlína. Hráči Zlína se opírají o zkušené hráče, kteří mají zkušenosti s nejvýší basketbalovou soutěží. Začátek utkání nám hned ukázal, že budeme tahat za kratší konec. Nedokázali jsme zastavit jejich střelce Nehodu, který nám za první půli nasázel 21 bodů. Poločas jsme prohráli v poměru 54:30. V průběhu zápasu jsme prohrávali již o hrozivých 30 bodů a vypadalo to na debakl. Druhou polovinu se nám podařilo stáhnout skóre na přijatelných 15 bodů. Vezeme si porážku 82:67. Nejvíc mě mrzí vstup do utkání a příprava na utkání některých hráčů - jak to, že soupeř, který je o poznání starší více bojuje a je vždy u balónu dřív??? Pochvalu zaslouží Jan Říčka, který nastoupil po zranění a bylo na něm vidět jak si basketbal užívá. Byl jednoznačně našim nejlepším hráčem!!! (autor 18 bodů).

Náročný víkend - Projevila se únava!

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Protějov 76:84 (18:14 34:39 55:59)

Toto utkání nabídlo souboj dvou mladých celků, které mají své týmy tvořené převážně mladými hráči.

Utkání jsme nezačali vůbec špatně. Dobře jsme bránili a vycházel nám rychlý přechod do RP s následným zakončením. Ve druhé čtvrtině nás soupeř trochu zabrzdil a hlavně nasazením rozehrávače Nábělka se soupeř dostal do hry. Měli jsme velký problém s bráněním tohoto rozehrávače, který velmi dobře řešil hru jedna na jedna a hlavně řešení clony na míč (spolupráce s pivotem). V této části hry nás Prostějov přehrával. V poločase byl stav 34:39. Řekli jsme si, že musíme zlepšit obranu na perimetru a obranné doskakování, což byl náš největší problém nejen v tomto utkání. Ve druhé půli se projevila na hráčích (juniorech), únava s velmi náročného víkendu (zápasy v Pardubicích a Brně). V poslední čtvrtině jsme se ještě pokusili o zvrat v utkání, ale bohužel jsme se našimi chybami o tuto možnost připravili. Střelecky nás držela dvojice Havlík - Palát (dohromady 44 bodů). Velmi dobrý výkon předvedl nejen v obraně Martin Horkel a za celý víkend bych chtěl vyzdvihnout výkony Tomáše Havlíka, který byl vůdčí osobností našeho týmu nejen v útoku ve všech třech utkáních.

Regionální derby - rozhodla větší zkušenost

BK Opava B - BK Snakes Ostrava 91:78 (30:28 47:49 69:65)

V 7. kole jsme zajížděli na palubovku opavského B-týmu. Tento duel byl specifický tím, že proti nám nastoupilo hned několik bývalých odchovanců. Tým se opírá o hráče z A-týmu Bukovjan, Dragoun, Slavík, Vlček, Kvapil, Štěpánek.

Našim úkolem bylo hrát agresivně na obou polovinách hřiště a hrát rychlý odvážný basketbal. Snažili jsme se pokrýt jejich ústředního rozehrávače Lukáše Bukovjana, toho se zhostil na jedničku Tomáš Havlík, který celé utkání nedal Bukymu nic zadarmo a nepustil ho k jeho nejsilnější stránce ke střelbě z dlouhé vzdálenosti. První poločas byl velmi bohatý na body na obou stranách, což se divákům muselo líbit. Střelecky nás držel Tomáš Havlík, který zlobil soupeře hlavně z 3-bodového oblouku (celkem 24 bodů, 4x 3b.). V poločase jsme zapojili všech 12 hráčů do hry, protože jsme chtěli udržet vysoké tempo hry. V poločase na ukazateli svítilo skóre 47:49 v náš prospěch. Do třetí čtvrtiny jsme nastoupili s odhodláním pokračovat v našem dobrém výkonu, ale soupeř byl proti. Projevila se větší zkušenost zvláště na rozehrávce, kde jsme dělali hloupé chyby a soupeř to trestal jednoduchými koši z rychlého protiútoku. Dvojice Dragoun - Kvapil nedopustila zvrat v utkání a svou zkušeností pohlídali domácím vítězství. Utkání skončilo v poměru 91:78.

Chtěl bych vyzdvihnout výkon už zmíněného Tomáše Havlíka za výbornou obranu, kdy Lukáše Bukovjana nepustil do hry. A také mladého Dominika Lukáče, který hraje na svůj věk velmi zkušeně a jsem z jeho přístupem na tréninku a v zápase velmi spokojen a dělá mi velkou radost (autor 13 bodů). A samozřejmě nesmím zapomenout na naši LEGENDU pod košem Ondru Šika, který zasluhuje velké díky jakou práci odvádí pro náš tým. Závěrem bych chtěl jen připomenout, proč se tato soutěž hraje - je vyhrazena pro hráče, kteří mají perspektivu a chtějí na sobě pracovat a posunout se dále v jejich basketbalové kariéře. Ale musí si uvědomit, že nic není zadarmo - NĚCO ZA NĚCO!

S celkovým výkonem družstva jsem spokojený a jak se říká jedeme dál - tvrdá práce před námi.

Úspěšný víkend pro Snakes 3 výhry!

BK Snakes Ostrava - BK Syntesia Pardubice 95:71 (26:24 54:52 77:66)

Do nedělního utkání s mladým pardubických béčkem jsme nastoupili kompletní. V první polovině utkání, to na hale Plzeňské vypadalo jako na střelnici. Hrálo se ve velkém tempu a na obou stranách se činili hlavně střelci z dlouhé vzdálenosti. (celkem 15 úspěšných trojkových pokusů!!!) V poločase svítili na ukazateli stav 54:52 v náš prospěch. S obranou jsme samozřejmě spokojeni nebyli. Do třetí čtvrtiny jsme nastoupili s odhodláním, že chceme naši obranu zlepšit. To se nám podařilo hlavně vysunutím obrany a využití větší rotace hráčů - do hry se zapojilo všech 12 hráčů. Na rozehrávce nás podržel velmi zkušeným výkonem Radek Kouřil, který výborně dirigoval svůj tým a rozdával nezištné přihrávky svým spoluhráčům. Podkošová dvojice Šiko - Bujnoch, zatížila konto soupeře 45 body. Zlepšenou obranou ve druhé polovině utkání, nebylo pochyb o našem vítězství v poměru 95:71. Chci poděkovat všem klukům za bojovný výkon (hlavně v druhém poločase) a jsem velmi rád, že mladí hráči jako Havlík, Jakel, Zikl, Kurečka, Lukáč - dostávají prostor v této soutěži a sbírají cenné zkušenosti pod vedením zkušenějších hráčů Kouřil, Bujnoch, Šiko, Palát. Kaňkou utkání je zranění Honzy Říčky (vykloubený palec na ruce) a Jakuba Zikla (výron v kotníku) - přejeme brzké uzdravení.

Souboj druhého s prvním, vyzněl lépe pro favorita

BK Snakes Ostrava - Královští Sokoli 68:82 (16:22 34:40 55:63)

V neděli jsme přivítali největšího favorita soutěže, hráče z Hradce Králové. Nejprve bych se chtěl omluvit našim fanouškům za to, že jsme nemohli nastoupit na domácí palubovce (Hala Plzeňská), kde se pořádaly gymnastické závody, které probíhaly celý víkend a organizátoři nestihli připravit halu pro basketbal. Z těchto důvodů jsme museli nastoupit na Hale ZŠ Dvorského - ještě jednou se omlouvám divákům za komplikace. Soupeř, který loni 1.ligu mužů vyhrál a bojoval v baráži s družstvem Prostějova o postup do nejvyšší soutěže (Kooperativa NBL), nastoupil v nejsilnější sestavě. Do utkání jsme nastoupili bez (Radka Kouřila, Vaška Bujnocha), ale řekli jsme si, že musíme bojovat od první minuty. Soupeř má velmi zkušené hráče pod košem (Majerík, Jiříček, Švandrlík, Peterka), kteří mají zkušenosti s nejvyšší soutěží. Proto dvojice Šiko - Smolka, kteří nastoupili v základní sestavě měli velmi těžký úkol zastavit tyto hráče. Od první minuty jsme předváděli rychlý a agresivní basketbal. V poločase jsme drželi nadějný výsledek 34:40. Po přestávce soupeř ukázal svou kvalitu a odskočil na dvojciferný rozdíl. Po oddechovém čase jsme si řekli, že nesmíme dělat hloupé chyby a hrát více zodpovědněji a vážit si každého míče. Vysunutou obranou jsme soupeře přinutili ke ztrátám - a trestali jsme soupeře z rychlého protiútoku jednoduchými koši. V 34. minutě utkání, jsme stáhli náskok soupeře na pouhé 2 body, bohužel v té chvíli se nám vyfauloval velmi dobře hrající Ondra Šiko. Poslední pětiminutovka ukázala, jak zkušení jsou hráči soupeře - výsledek utkání jsi pohlídali a dotáhli utkání do vítězného konce v poměru 66:82 .Velkou pochvalu zaslouží celé družstvo za předvedený výkon - myslím, že se utkání muselo divákům líbit. Dokázali jsme si, že můžeme v soutěži hrát s každým soupeřem. Hoši díky!!!

Dokonalý obrat ve druhém poločase pod taktovkou Kouřila!

SK UP Olomouc - BK Snakes Ostrava 80:97 (22:16 46:46 67:74)

Náročný víkend jsme začali utkáním 1. ligy mužů proti domácímu družstvu UP Olomouc. Utkání jsme začali trochu nekoncentrovaně. Nemohli jsme se dostat do tempa a dělali jsme nevynucené chyby, které soupeř trestal. V jednu chvíli jsme prohrávali už o 14 bodů!!! Po oddechovém čase jsme zlepšili obranu a hlavně přechod do rychlého protiútoku. Poločas skončil v poměru 46:46. O poločasové přestávce, jsme si řekli, že musíme pokračovat v takovém výkonu, který nás dostal zpět do zápasu. Druhý poločas byl zcela jiný. Předváděli jsme velmi dobrou týmovou obranu a soupeře jsme začali přehrávat. Radek Kouřil výborně dirigoval naše družstvo a podrželi nás střelci z dlouhé vzdálenosti jmenovitě Michal Palát (25 bodů / 3x 3b.), Tomáš Havlík (13b. / 4x 3b.), Radek Kouřil (24b. / 2x 3b.). Celkem jsme zaznamenali 11 trojkových pokusů. Obrovské problémy v obraně nám dělal zkušený Novák, který zaznamenal 25 bodů 11 doskoků a vykoledoval si 13 faulů a to vše za pouhých 15 minut hry!!! Utkání jsme dovedli do vítězného konce v poměru 80:97 a vezeme si cennou výhru z Olomouce.

Ustrašený první poločas

BK Snakes Ostrava - Sokol Šlapanice 62:72 (13:16 22:36 41:52)

Do nedělního utkání se soupeřem z Brna jsme nastoupili bez pendlujících hráčů (Kouřil, Bujnoch). Velký prostor měli dostat mladí hráči (hráči hrající kategorii U19), pro které je tato soutěž odrazovým můstkem do mužského basketbalu. A je jen na každém mladém hráči, jak s touto příležitosti naloží. Začátek utkání byl z obou stran trochu nervozní, obrany byly výrazně lepší než útoky obou družstev. Postupem času se soupeř rozehrál a ukázal svoji zkušenost na obou koncích palubovky. Druhá čtvrtina byla z naší strany ustrašená až bázlivá, jediný, kdo byl schopný ohrozit koš, byl Michal Palát, který za první půli zaznamenal 16 bodů (celkem 19)! Jinak nikdo nebyl schopný vzít zodpovědnost do svých rukou. Mladí hráči musí přistupovat zodpovědněji k této soutěži a nebát se hrát agresivně jak v útoku tak v obraně. Druhý poločas nám ukázal cestu, kterou by jsme se měli ubírat a favorita utkání jsme zatlačili a získali několik míčů a dali jednoduché koše a snížili náskok soupeře. Utkání nakonec skončilo v poměru 62:72 - za druhý poločas se určitě nemusíme stydět. Nechyběla agresivní obrana s rychlým přechodem na útočnou polovinu a hlavně jsme se přestali bát a schovávat jeden za druhého. Velkou pochvalu zaslouží oba pivoti Ondra Šiko a Martin Horkel za velmi dobrou obranu. Michal Palát nás držel střelecky a svůj potenciál ukázal i mladý Jakub Zikl. Příští utkání hrajeme v pátek 13.10.2017 s SK UP Olomouc a chceme všichni předvést lepší výkon.

Týmový výkon, mládí vpřed a druhé vítězství v soutěži

BC Nový Jičín - BK Snakes Ostrava 74:87 ( 17:26 38:43 48:70)

Na druhé utkání 1.ligy mužů letošní sezóny jsme zajížděli na půdu Nového Jičína. Před plnými tribunami jsme předváděli od začátku pěkný rychlý basketbal. Opět jsme měli na soupisce Radka Kouřila a Vaška Bujnocha a bylo to na naší hře znát. Družsvo bylo dobře dirigováno výborným Kouřilem, který nejen že dobře rozděloval balóny svým spoluhráčům, ale i sám skoróval z dlouhé vzdálenosti (celkem 23 bodů / 3x 3b.). Opět mu velice dobře sekundoval Vašek Bujnoch, který zaznamenal 24 bodů. Utkání jsme rozhodli na začátku 3.čtvrtiny, kdy jsme odskočili až na rozdíl 15 bodů. Utkání vyšlo i mladému Davidu Jaklovi, který zaznamenal 11 bodů (3x 3b.)

Pochvalu zasluhují všichni hráči za předvedený týmový výkon.

Výborný vstup do soutěže, zaplněná hala se bavila

BK Snakes Ostrava - Basketbal Olomouc 87:66 (27:19 53:33 75:49)

Průběh zápasu, Video ze zápasu

Naše první utkání v této sezóně jsme zahájili před domácími fanoušky, kteří nás přišli podpořit v hojném počtu. První náš soupeř v nové sezóně byl celek Basketbal Olomouc, který loni skončil na 3.místě.

Do utkání jsme nastoupili s našimi bývalými odchovanci (Kouřil Radovan, Bujnoch Vašek), kteří jsou kmenovými hráči BK Opava. Na naší hře to bylo hned znát - zkušenosti Radka Kouřila na rozehrávce daly naší hře myšlenku. Předváděli jsme rychlý kombinační basketbal. Soupeře jsme zaskočili naší nátlakovou osobní obranou s rychlým přechodem do útoku. V poločase svítilo na ukazateli skóre 53:33 v náš prospěch a střelecky nás táhnul Vašek Bujnoch (19 b.).

V poločasové pauze jsme si řekli , že musíme pokračovat v našem nastoleném tempu. Utkání jsme dovedli do vítězného konce v poměru 87:66 a jsem nesmírně rád , že do utkání zasáhlo všech 12 hráčů (každý odehrál minimálně 10 min)! Pochvalu zasluhuje celé družstvo za předvedený týmový výkon, ale neodpustím si vyzdvihnout a poděkovat našim posilám Radkovi a Vaškovi, kteří k utkání přistoupili velmi zodpovědně a s velkou chutí. Myslím, že každý, kdo si našel cestu na halu v Plzeňské ulici, odcházel ze zápasu spokojen!

Bujnoch 31 b. (9 dosk.) Kouřil 17 b. (13 as.) Zikl 10 b. Šiko 10 b. Havlík 5 b. Říčka 5 b. Jakel 3 b. Palát 3 b. Lukáč 3 b. Horkel 0 b. Hošek 0 b. Smolka 0 b.