Závěr patří "mistrům"

BK Snakes Ostrava B - Basket Opava 2010  88:83 (14:25 40:35 66:59)

Obrovská radost a vítězství nad postupujícím celkem Opavy. Běžela 7. minuta a my prohrávali 7:25. Vypadalo to na debakl, ale do konce čtvrtiny se stav utkání kosmeticky upravil na hratelných -11 bodů. Ve druhé čtvrtině jsme přešli do zóny a vydrželi u ní až do konce utkání. Hráčům Opavy, která přijela v plné síle, se přestala dařit střelba z větší vzdálenosti a kluci v 7. minutě 2. čtvrtky srovnali a vývoj celého utkání otočili ve svůj prospěch. Střelecky se dařilo již tradičně Markovi a Smažimu. Důležité bylo ale to, že se střelecky chytil Viťas a 4. trojkami si vytvořil sezónní rekord. Samotné utkání bylo velmi nervózní, o čemž svědčí TCH na obou stranách za kritiku rozhodčích.

Všichni hráči si zaslouží dík za obětavou obranu a velkou vůli po vítězství. Porazili jsme totiž suverénní tým letošní sezóny, který postupuje do 2. ligy.

Střelba: Pilch 24 (3x, 7/3), Vítek 23 (4x, 3/3), Smažák 15 (2x, 6/5), Schrebenský 8 (2x, 2/2), Příchodský 7 (2/1), Horkel 5 (6/3), Veselý 4 (3/2), Smolarčík 2 (6/2)

TH: 35/21 = 60%

Předposlední zápas sezóny nám nevyšel

TJ Slavoj Český Těšín - BK Snakes Ostrava B 92:64 (27:19 54:40 81:52)

V hodně okleštěné sestavě se odveta, s přímým soupeřem o horní příčky tabulky, nepovedla. Pouze s osmi hráči a bez stálých opor jsme vydrželi vzdorovat velmi dobré střelbě domácích pouze poločas. Za celý zápas jsme dostali 17 trojek. Naše obrana byla oslabena o malé hráče, takže na hřišti museli být často tři dlouzí. Úspěšnosti střelby domácích se vyrovnala naše neúspěšnost, která byla navíc poznamenána dlouhodobými výpadky v tréninku některých hráčů, kteří museli nastoupit z důvodu malého počtu hráčů. Střelecky se prosadil pouze Marek, ale obzvláště Hřebík, který se dokázal prosadit pod koši a svými 28 body si vytvořil sezónní rekord.

Střelci: Horkel 28 (6/4), Pilch 18 (2x, 7/4), Příchodský 6 (4/2), Schrebenský 5 (1x), Smolarčík 3 (1x), Vrtaník 3 (1x), Pavlík 1 (2/1)

TH: 20/12 = 60%

V poklidu jsme si došli za vítězstvím

BK Snakes Ostrava B - VŠB Ostrava B 91:63 (29:17 54:31 75:48)

Domácí zápas s béčkem VŠB patřil k těm pohodovým utkáním, ve kterých je po 1. čtvrtině jasné, kdo zápas vyhraje. Soupeř nám dovolil spoustu volných střel a jelikož se střelecky dařilo hlavně zkušeným hráčům (Smaži 7x a Roman 4x za 3 body), bylo utkání rozhodnuto během několika minut první čtvrtiny. K dobré střelbě, (16x za 3 body), se přidala v některých momentech solidní obrana a z ní pramenící rychlý protiútok a skóre narostlo na rozdíl 30 bodů.

Střelba: Smažák 21 (7x), Veselý 16 (2x, 6/2), Vítek 14 (4x), Pilch 10 (1/0), Horkel 8 (5/2), Smolarčík 7 (1x, 4/4), Dedek 5 (1x), Pavlík 4, Vrtaník 3 (1x), Příchodský 3 (1/1).

TH: 17/9 = 53%

Přestřelka v náš prospěch

Labrador Ostrava A - BK Snakes Ostrava B 84:98 (19:29 48:47 63:75)

Ostravské derby vždy slibuje napínavou podívanou. Ne jinak tomu bylo ve čtvrtek v Trojhalí. Opět se potvrdilo pravidlo, že zápas rozhodne obrana a ne počet vstřelených trojek. Mimochodem jsme jich dali 10 a soupeř 11. Zápas se zlomil ve 3. čtvrtině, kdy jsme v obraně přitvrdili a získali tak náskok 10 bodů, který jsme dokonce navýšili na 22 bodový náskok ve 4. čtvrtině. Střelecky se dařilo hlavně Markovi a Lukášovi, ale prosadili se konečně také podkošoví hráči se svým fans clubem.

Střelba: Pilch 28 (4x, 4/4), Veselý L. 21 (2x, 5/3), Horkel 16 (2/0), Příchodský 15 (6/3), Vítek 13 (3x), Vrtaník 3 (1x), Pavlík 2

TH: 17/10

Poslední čtvrtina rozhodla

BC Nový Jičín B - BK Snakes Ostrava B 92:74 (17:24 38:39 58:56)

Zápas rozhodla až poslední čtvrtina utkání, ve které jsme udělali několik chyb v útoku a dostali jsme čtyři trojky, za celý zápas 14. V této čtvrtině jsme zcela vyhořeli střelecky. Za prvních pět minut jsme dali 3 body a soupeř nám odskočil na rozdíl 16 bodů. Opět se potvrdila nízká úspěšnost střelby z pod koše. Podkošoví hráči dali pouze 27 bodů a také střelba tříbodových pokusů byla špatná - pouze 5 proměněných. Soupeř nastoupil s pendly, dá se říct, že v nejsilnější sestavě, a na jejich herním projevu to bylo znát.  Škoda, že se nám nepodařila vrátit porážka z domácí palubovky, kdy jsme prohráli po prodloužení. Kluci makali, ale soupeř byl, tentokráte střelecky, lepší.

Střelba: Pilch 18 (2x), Smažák 14 (2x, 4/4), Veselý 11 (4/3), Horkel 8 (4/2), Vítek 7 (6/5), Příchodský 7 (2/1), Dedek 4 (1/0), Smolarčík 4 (1x, 2/1), Pavlík 1 (2/1)

TH: 25/17

Potvrdili jsme dobrou formu

BK Snakes Ostrava B - Restart Havířov 83:70 (23:15 46:38 67:57)

Do utkání, které mělo být pohodovou záležitostí, jsme nastoupili stále bez dlouhodobě zraněného Patrika, nemocného kapitána Sonyho a zraněných Příchyho, Matěje a Šrebiho. Naopak se poprvé po operaci kolena na hřišti objevil Roman Viťas a ze studií si odskočil Venca, takže solidní sestava. Utkání začalo tak, jak jsme si představovali, čtvrtina skončila +8. Solidní obrana nedovolovala soupeři dávat lehké koše a také v útoku se dařilo střelecky. Když se na hřiště dostala skoro celá druhá pětka, skóre se vyrovnalo a v 19. min. to bylo 38:38. V samotném závěru 2. čtvrtky se nám ale podařilo odskočit Havířovu o 8 bodů. Druhý poločas začal jako ten první. Dokázali jsme při dobré obraně odskočit na +13 bodů. Do poslední čtvrtiny jsme nastupovali s náskokem 10ti bodů. V ní jsme na začátku polevili v koncentraci a soupeř toho okamžitě využil. Ve 33. min. to to bylo pouze o 4 body. Hráči si uvědomili, že nic se nedá vyhrát jen tak. Po čtyřech minutách to opět bylo o 14 bodů v náš prospěch a utkání jsme již dohráli v poklidu.

Klady zápasu byly v dobré obraně, hlavně Vesiho, který ubránil jejich rozehrávače a nedovolil mu tolik skórovat. Dalším kladem bylo historické bodování Vrtece, první v soutěži mužů.

Záporů bylo hned několik. Byl to laxní nebo snad méně koncentrovaný přístup některých hráčů v určitých momentech utkáni a již omleté TH, které byly opět žalostné - 19/9.

Body: Veselý 22 (2x, 7/2), Vašíček 17 (1x, 6/4), Pilch 15 (1x), Horkel 11 (2/1), Vítek 7 (1x, 4/2), Pospíšil 5 (1x), Siki 4, Vrtec 2

S outsiderem jsme se natrápili

TJ Hlučín - BK Snakes Ostrava 68:77 (17:25 31:37 53:57)

Hlučín je zatím jediným týmem, který neokusil chuť vítězství. My jsme s ním měli již v prvním zápase doma problémy a s tím vědomím jsme také odjeli na jejich domácí půdu. První  čtvrtina proběhla podle našich představ a vítězství o 8 bodů zaručovalo klidný průběh utkání.

Ale další dvě části zápasu jsme shodně prohráli o 2 body a rázem zde bylo zaděláno na drama. Stalo se opět to, co se nám stává s papírově slabším soupeřem: snad malé podcenění a z toho pramenící nedůsledná obrana, uspěchaná a tím pádem nepřesná střelba pod košem, špatná střelba trojek a několik nepřesných přihrávek a místo bodového náskoku v podobě 20. bodů, zde byly mírné obavy o výsledek utkání. Rozhodující čtvrtinu jsme zase zvládli lépe my  a ještě minutu před koncem jsme vedli o 15 bodů, ale v samotném závěru jsme dovolili soupeři kosmetickou úpravu výsledku.

Některým hráčům utkání nevyšlo podle jejich představ, ale přesto musím opět pochválit  většinu z nich za bojovnost. Dva body jsou dva body a my jedeme dál.

Body: Pilch 30 (1x, 5/5), Příchodský 15 (2/1), Smolarčík 14 (2x, 2/2), Horkel 8 (4/2), Siky 5 (1x), Pavlík 3 (3/1), Dedek 2 (4/2)

TH: 19/13

Proti Slezanům se nezadařilo

Basket Opava 2010 - Snakes Ostrava B 72:59 (15:18 32:35 57:44)

To, že nás čeká těžký zápas v Opavě, proti jednomu z nejlepších týmů soutěže, jsme věděli. Věděli jsme také, že budou mít výškovou převahu pod koši, ale opět nás překvapila jejich agresivita v obraně, často hraničící až s brutalitou. Někteří hráči Opavy umocňovali svou výškovou a váhovou převahu fauly až za hranici fér hry. Tato hra soupeře vyústila v několik zranění během hry a vyvrcholila zraněním dvou hráčů, dá se říci klíčových, kteří museli opustit hřiště - Patrika a Venci. Navíc se vyfalovali další dva hráči základní pětky - Přichy a Vesy. Posledních pět minut zápasu jsme museli hrát zónovou obranu s malou sestavou, ale kluci stále bojovali. Ještě 2 minuty před koncem 3. čtvrtiny byl stav 50:44 ve prospěch soupeře, ale pak odešla střelba ze střední a větší vzdálenosti, k tomu se přidala zranění a vyfaulování hráčů základní sestavy, špatná střelba TH a soupeř měl před poslední čtvrtinou 13. bodový náskok. Ten již díky nasazení a bojovností oslabené sestavy, nenarostl.

Je třeba pochválit všechny hráče za velkou bojovnost a obětavost v osobních soubojích, hlavně pod oběma koši. V tomto zápase bylo poznat, že hrajeme venku a to nejenom díky košům s dřevěnými deskami.

Střelba: Smažák 14 (3x, 7/3), Veselý 11 (7/3), Pilch 10 (3/2), Vašíček 9 (7/5), Smolarčík 5 (6/2), Dedek 4 (6/2), Příchodský 3 (2/1), Pavlík 3 (2/1)

TH: 40/19

Těžký zápas naše mužstvo zvládlo

BK Snakes Ostrava B - TJ Slavoj Český Těšín 90:74 (26:30 47:40 63:53)

V pátek nás čekal velice těžký soupeř, který promluví do závěrečného pořadí na prvních pěti místech - Český Těšín. V tomto týmu hrají polští hráči, kteří si zahráli vyšší soutěže v Polsku. Je to zkušený tým, který zatím prohrál pouze jeden zápas, takže se očekával velký boj pod našimi koši.
Naše družstvo nastoupilo pouze s osmi hráči, kteří ovšem podali velice zodpovědný výkon nejenom v obraně, ale také v útoku. Samozřejmě že jsme se v utkáni dopustili několika chyb, ale obranný doskok a solidní střelba z větší vzdálenosti rozhodly o tom, že jsme utkání od 4. minuty druhé čtvrtiny otočili v náš prospěch a dotáhli jsme jej do vítězného konce.
Musím pochválit všechny hráče za jejich hru, kterou dokázali zvrátit vývoj utkáni, ale hlavně sobě dokázali, že mohou porazit každého soupeře.

Střelba: Pilch 23 (2x, 5/4), Vašíček 22 (3x, 5/3), Smažák 18 (3x, 3/3), Příchodský 11 (3/1), Veselý L. 7 (1x), Petr 6 (2/0), Dedek 3 (2/1)
TH: 20/12

Rok 2017 zakončen vítězně

VŠB Ostrava B - BK Snakes Ostrava B 60:86 (18:26 28:46 37:72)

Poslední zápas v tomto kalendářním roce si užili všichni hráči, každý po svém. Již po první čtvrtině bylo jasné, že se zápas bude hrát podle našich not, pod vedením kapelníka Smažiho. Po krátkém zastřelování se utkání začalo vyvíjet v náš prospěch a po 10. minutách jsme vedli o 8 bodů. Na začátku poslední čtvrtiny jsme vedli již o 39 bodů a to se už na hřišti dávno vystřídalo všech devět hráčů. V poslední části hry jsme soupeři dovolili skóre upravit ,na pro ně přijatelný rozdíl, o 26 bodů.

Také v tomto zápase jsme opět potvrdili naši úspornou úspěšnost trestných hodů - pouze 48%. Hráči si ale zaslouží pochvalu za bojovnost a místy i zodpovědnou hru, hlavně v době, kdy nebyl zápas ještě rozhodnut.

Střelba: Smažák 24 (9/5, 5x), Příchodský 16 (2/2), Vašíček 15 (4/1, 2x), Pilch 10, Horkel 9 (2/1), Pavlík 6 (2/0), Peter 4 (4/2), Smolarčík 2

Drama s Novým Jičínem rozhodlo prodloužení

BK Snakes Ostrava B - BC Nový Jičín B 86:93 p.p. (17:12 33:33 56:55 76:76)

Ve velmi oslabené sestavě a se dvěmi zraněnými hráči, kteří museli hrát téměř celý zápas, jsme prohráli až v prodloužení utkání se soupeřem, který stejně jako my patří mezi družstva horní poloviny tabulky. Porážka mrzí o to víc, protože jsme převážnou část utkání vedli. Shodou několika okolností jsme museli odehrát zápas pouze se třemi malými a pěti podkošovými hráči. Navíc Patrik Smažák a Tom Pospíšil nastoupili zraněni a proto byli velmi omezeni ve svém pohybu po hřišti. Patří jim velký dík. Utkání jsme prohráli díky několika stupidním chybám v obraně a také ne příliš přesnou střelbou TH - neproměnili jsme jich 9.

Střelecky se prosadil P. Smažák, který si s  30 body vytvořil sezonní rekord a M. Horkel, který byl zase nejlepším podkošovým s 18 body. Všichni si zaslouží za bojovnost poděkování a nebýt již zmíněných chyb a některých neproměněných střeleckých pokusů z pod koše, tak by k prodloužení vůbec nemuselo dojít.

Body: Smažák 30 (5x, 6/5), Horkel 18 (4/2), Pospíšil 12 (1x, 8/5), Příchodský 11 (3/1), Smolarčík 8 (1x, 2/1), Dedek 5 (1x, 2/2), Peter 2

Pohodové vítězství na domácím hřišti

BK Snakes Ostrava - Slavia Havířov 87:58 (27:16 48:27 63:36)

Bylo to utkání, které mělo ráz přátelského zápasu. Málo se bránilo, o to více se střílelo z volných pozic, zahrálo si všech deset hráčů a také s výsledkem byli spokojeni domácí diváci. Škoda jen, že nevyšel střelecky zápas více hráčům, protože výsledek by končil skórem kolem sta a více bodů.

Body: Smažák 21 (6x, 2/1), Smolarčík 17 (3x, 2/2), Pilch 15 (3/3), Příchodský 11 (2/1), Horkel 9 (2/1), Dedek 5 (1x), Veselý 2, Ščurek 2

TH: 13/8

Špatný vstup do utkání rozhodl

TJ Sokol Karviná B - BK Snakes Ostrava B 73:57 (29:11 36:32 55:46)

Po prvních 10 minutách se zdálo, že je po utkání. Prohrát čtvrtinu o 18 bodů je neomluvitelné, ale přesto nebyl zápas v polovině zdaleka rozhodnut. Druhá čtvrtina vyzněla v náš prospěch 21:7 a zdálo se, že bychom mohli utkání otočit v náš prospěch.

Neproměněné příležitosti z pod koše a nebo z volných střel nás stály hodně sil v obraně a navíc k závěrečnému náporu ani nemohlo dojít, jelikož 2,5 minuty před koncem zhaslo v hale světlo a utkání , po vzájemné domluvě, bylo ukončeno.

Body: Pilch 13 (1x, 5/4), Horkel 12 (6/4), Schrebenský 11 (2x, 2/1), Příchodský 10, Dedek 6 (5/2), Pospíšil 3 (1x), Smolarčík 3 (1x)

TH: 18/11

Dobře zvládnuté derby

BK Snakes Ostrava B - Labradoři Ostrava A 73:52 (25:10 42:20 58:32)

Utkání s Labradory má vždy nádech nervózního derby. Tentokrát bylo již po první čtvrtině jasné, že zápas nebude tak nervózní, jelikož hosté neměli v pátek dobrou ruku. Naší hráči toho využili k vytvoření dostatečného náskoku, který postupně narostl až na 29 bodů. Myslím si, že většina hráčů hrála velmi zodpovědně v obraně, někdy až nad své možnosti. Pochválit musím Vencu (Vašíček), který se prosadil střelecky, pod oběma koši se prosazoval při doskocích Luki Příchod a Dedi, Smaži svým přehledem a zkušenostmi připravoval volné střelecké pozice svým mladším spoluhráčům, Vesy se prosadil i střelecky, ale v obraně se často zapomínal, Šrebiho jsem už dlouho neviděl v obraně tak makat a ostatní zahráli svůj standard.

Střelba: Vašíček 21 (2x, 3/3), Pilch 14 (1x, 6/5), Veselý 13 (1x, 2/2), Příchodský 9 (1x, 2/0), Dedek 8, Peter 4, Smažák 3 (1x), Schrebenský 1 (4/1)

TH: 18/11

První body v sezóně ze soupeřovy palubovky

Restart Havířov - BK Snakes Ostrava B 68:74 (15:21 28:46 47:62)

Proti prvnímu utkání nové sezóny před 14 dny se zlepšila procentuální úspěšnost střelby, ale stále tým ztratil mnoho míčů nevynucenými chybami - hlavně v přihrávkách. Zápas se vyvíjel v náš prospěch od samého začátku a už v 17. minutě utkáni jsme vedli rozdílem 23 bodů. Stálým střídáním 10 hráčů a chvilkovým výpadkům v podobě již zmíněných ztrát míčů, jsme dovolili soupeři snížit stav utkáni až na rozdíl 3 bodů. V závěru jsme však již zápas měli pod kontrolou a kluci jej dotáhli do vítězného konce.

Střelba: Schrebenský 17 (3x.), Smažák 16 (3x, 5/5), Pilch 15 (3x, 2/2), Horkel 10 (2/2), Příchodský 6 ( 2/2), Pavlík 4 (2/0), Vašíček 4 (1/0), Ščurek 2 (2/0)

První vítězná vlaštovka v nové sezóně

BK Snakes Ostrava B - BO TJ Hlučín 68:61 (18:19 35:36 55:46)

První utkání v nové sezóně jsme sehráli doma s nováčkem soutěže z Hlučína. Utkání mělo průvodní znaky začátku sezóny: špatná střelba u většiny hráčů v poli, ale i z TH, nesehranost a velká naivita v obraně i v útoku při všech herních situacích jednotlivců, ale také celé pětky na hřišti. Snad se podepsalo i možné podcenění nováčka.

Naše špatná střelba z dálky doslova přinutila soupeře hrát skoro celý zápas zónovou obranu. Díky Patriku Smažákovi, který dal 23 bodů (6x za 3) a podkošovým Lukáši a Martinovi, kteří dali dohromady 26 bodů, jsme v průběhu 3. čtvrtiny odskočili na +10 bodů a závěr jsme tak mohli dohrát celkem v poklidu.

Máme první vítězství, máme první dva body, ale máme také před sebou hodně práce. Snad se také zlepší i tréninková docházka, bez které to samozřejmě nepůjde tak, jak bychom si přáli.

Střelba: Smažák 23 (6x, 2/1), Příchodský 15 (3/1), Horkel 11 (2/1), Pilch 8, Schrebenský 5 (1x), Vašťák 4 (2/0), Smolarčík 2.

TH: 9/3 = 33%