Random CUP 2018

Tým kategorie U12 započal své snažení na turnaji v Radomi ospalou hrou, která nám vynesla v prvním hracím dni porážku, jenž nás vyřadila z bojů o vrchních 8 míst. Avšak s každým dalším zápasem hráli kluci lépe a především důsledněji plnili své obranné povinnosti. Po skončení prvního hracího dne jsme tedy byli umístěni na 2. místě v tabulce s jednou prohrou a jednou výhrou. Sobotu jsme opět začali prohrou, ale z této prohry nemuseli být kluci zklamaní, jelikož bojovali až do posledního klaksonu! Sobotní odpoledne se nám již vydařilo lépe a výhru jsme oslavili návštěvou Aquaparku Neptun. Dnes jsme po lehce hektické cestě na zápas výherně zakončili utkání o 13. - 14. místo, což při počtu 25 týmů není vůbec špatné. Kluci opět viděli (především v prvním sobotním zápase), že je třeba na sobě stále makat a to především ve hře 1 na 1. Kluky bych chtěl pochválit za skvělou reprezentaci klubu a vyzdvihnout výkon Jakuba Jíchy, který vedl tým i při absenci Lukáše Smažáka. Kluci si tedy vezou domů spoustu zkušeností, zážitků a někteří také zjistili, že když se soustředí tak to jde ... Že Vitkore

Vyhráli jsme Festival

BK Snakes Ostrava - BA Sparta Praha 42:39

Hned v prvním zápase kluci narazili na výborného soupeře z Prahy. Po celý zápas kluci dotahovali vedení soupeře. Zlepšenou hrou ve druhém poločase kluci zápas otočili a v dramatické koncovce rozhodli o svém vítězství.

BK Snakes Ostrava - SAM Brno 83:34

Ve druhém utkání se v první čtvrtině kluci rozkoukávali. Od druhé čtvrtiny naši kluci zlepšili obranu, začali hrát rychlé protiútoky a výrazné vítězství bylo na světě. Tím pádem kluci vyhráli skupinu bez prohry a druhý den nás čekalo čtvrtfinále proti ADFORS Basket Litomyšl.

Čtvrtfinále:

BK Snakes Ostrava - ADFORS Basket Litomyšl 54:42

Ve čtvrtfinále bylo zpočátku na obou týmech vidět, že jsou nervózní a neproměňovali spoustu šancí z pod koše. Ve druhé čtvrtině naše druhá pětka pod taktovkou Lukáše Smažáka soupeře přitlačila v obraně a hezkýma kombinacemi v útoku navýšila naše vedení, které jsme kontrovali do konce zápasu. Kluci postoupili do boje o medaile, a to byl náš hlavní cíl.

Semifinále:

BK Snakes Ostrava - BK Lokomotiva Plzeň 68:67

V semifinále nás čekal přetěžký soutěž, který v celém průběhu turnaje vyhrával nad všemi rozdílem třídy. Kluci nastoupili do boje o finále s vervou a podle toho vypadala i první čtvrtina, kterou jsme po výborném výkonu Jakuba Jíchy vyhráli 22:4. Nutno podotknout, že to byl první soupeř, který proti nám hrál obranu, přesně takovou, jak má vypadat obrana v minibasketbalu. Ve druhé čtvrtině nás soupeř zlobil dobrým pressingem a kluci zbytečně ztráceli balóny. Do poločasu jsme šli s náskokem 7 bodů. Druhý poločas byl velice napínavý a nervózní, což jsem nevydržel já a byl jsem vyloučen rozhodčím po dvou technických chybách. Naštěstí jsem měl na lavičce naši velkou personu Patrika Smažáka. Ten v suchém tričku dovedl zápas do vítězného konce a kluci postoupili do finále.

Finále:

BK Snakes Ostrava - Vlci Žďár nad Sázavou 47:41

Finálový zápas byl od začátku do konce velice dramatický a vyrovnaný. Po celou dobu utkání si nikdo nevypracoval vyšší náskok. Po třetí čtvrtině bylo vyrovnané skóre a do poslední čtvrtiny se šlo s vyrovnaným skóre 32:32. Poslední čtvrtinu rozhodla obrovská vůle a chuť zvítězit. Kluci si od začátku vypracovali mírný náskok, který udrželi až do konce zápasu a získali zlato.

Do all stars pětky turnaje se dostali: Jakub Jícha a Zdeněk Stříbný

MVP celého turnaje se stal právem po vynikajících výkonech Lukáš Smažák

Celý tým po celou dobu turnaje podával výborné výkony a tímto klukům děkuju. Je to pro nás odměna za celoroční práci.

Za velkou podporu a vynikající fandění všem rodičům obrovské díky.

Stále se lepšící Frýdek-Místek jsme dvakrát výrazně přehráli

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Ostrava 29:100 (9:29 18:44 22:71)

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Ostrava 30:90 (8:18 14:35 18:68)

Do Frýdku jsme odjeli bez některých nemocných kluků, ale i tak jsme zvládli odehrát oba zápasy slušně a hlavně na plno od začátku do konce. Po celé zápasy jsme se snažili o rychlé protiútoky, byla tam spousta chyb ale potěšilo mě, že se kluci snažili vybíhat a hledat volné spoluhráče, výsledkem kolektivní hry byla první vstřelená stovka v soutěži.

Finálová kvalifikace

BK Snakes Ostrava - BK NH Ostrava 35:44 (8:15 9:25 24:37)

Do zápasu jsme vstoupili odhodlaně a bojovně a v polovině 1. čtvrtiny byl stav 2:2. Poté kluci začali dělat chybu za chybou a druhou čtvrtinu jsme dali jen 1 bod. Druhý poločas zahráli kluci úplně jinak, konečně se přestali bát a pomalu stahovali náskok soupeře. Bohužel manko s 1. poločasu bylo velké.

TBT Příbor - BK Snakes Ostrava 46:30 (13:5 27:12 36:20)

Druhý náš zápas proti silnému domácímu celku byl jako kopie toho prvního. Domácí si do poločasu udělali 15-ti bodový náskok a ten si hlídali do konce zápasu. Asi budu dělat kravál i před zápasy ať 1. poločasy nespíme.

BK Opava - BK Snakes Ostrava 43:39 (6:3 21:15 32:28)

Nedělní zápas byl vyrovnaný až do úplného konce, soupeř měl stále mírný náskok a my ho stáhli 15 sekund do konce na rozdíl 1 bodu. Bohužel jsme šestky nedali tak jako v celém zápase (TH 17/6) a vyrovnané utkání prohráli.

Celý turnaj jsme odehráli bojovně, ale ty první poločasy mě mrzí. Máme před sebou poslední kvalifikační turnaj a do něho půjdeme od první do poslední minuty s touhou vybojovat postup na NF.

U12 Vítězné

BK Snakes Ostrava - BK Snakes Orlová 76:22 (26:7 42:9 63:17)

BK Snakes Ostrava - BK Snakes Orlová 67:25 (27:4 38:12 43:18)

V sobotu nastoupili kluci proti oslabeným kamarádům z Orlové a oba zápasy vyhrály z přehledem. Vycházeli jsme z dobré obrany a konečně tam byla snaha rychlých protiútoků a nabíhání do volných pozic. Nepřesností je ale stále moc a moc, takže kupa dřiny před náma.
Děkuji rodičům za podporu v hledišti.

Velice povedený X-Mas

O prodlouženém víkendu 8.- 10.12.2017 jsme se zůčastnili domácího vánočního turnaje X-Mas Snakes CUP 2017.

Turnaj se velice povedl jak organizačně, tak kvalitou souperů a pro naše družstvo i výsledkově.

Ve skupině jsme nejprve narazili na Snakes F-M a po hrozném výkonu v obraně jsme zvítězili. Potom jsme narazili na Inter Bratislava a po vydařeném poločase jsme dobrý výkon ve druhé půli nezopakovali a prohráli o 19 bodů. Třetí zápas ve skupině proti Sokolu Pražský byl o 2 místo ve skupině. Kluci začali špatně a poločas jsme prohrávali o 12 bodů, druhý poločas jsem zamíchal sestavou a kluky to skvěle nakoplo, od té doby hráli po zbytek turnaje bojovně a chtěli vyhrát každý zápas. Co je ale nejvíce nakoplo a mne obrovsky potěšilo bylo to, že konečně vyhráli zápas který otočili v jeho průběhu ve svůj prospěch. Sokoly jsme porazili o 5 bodů a ve čtvrtfinále narazili na dobře známeho soupeře z Příbora. Tuto sezonu jsme se utkali už po páté a všechna utkání prohráli. První poločas kluci bojovali, ale v poločase to na soupeře nestačilo a ten vedl o 14 bodů. Druhou půli ale kluci nevzdali a bod po bodíku soupeře stahovali. Na konci z toho byla remíza a šlo se do prodloužení, tam zvítězil ten štastnější a konečně jsme to byli My.

V semifinále jsme svedli těžký boj proti Opavě a podlehli o 5 bodů. Opět kluci předvedli skvělý výkon ale kluci z Opavy byli o kousek lepší. V boji o 3. místo jsme opět narazili na Sokolí (let) Pražský. Soupeř nám chtěl vrátit porážku ale my mu to od začátku nedovolili, kluci si šli každou minutou pro medaile a zaslouženě zvítězili o 21 bodů

Postup do 3 kola kvalifikace o Národní Finále

TBT Příbor - BK Snakes Ostrava 78:33 (8:7 32:18 53:26)

Před zápasem jsem promíchal naše pětky s tím, abych soupeře překvapil a naše kluky nabudil že nechceme opakovat výprask z 1. kola kvalifikace. Bohužel to vydrželo jen 1 čtvrtinu, kde kluci bojovali a vyrovnali se soupeři i v rychlosti. Od druhé čtvrtiny nás soupeř opět začal přehrávat a to hlavně v rychlosti a ukázce jak hrát rychle dopředu. Kluci jsou vždy proti Příboru jako vyměnění a hlavně bojácní. Začnou prohrávat větším rozdílem a v ten moment pro ně zápas skončil. Opravdu chlapci, takhle ne.

BK Snakes Ostrava - BK Snakes Frýdek Místek 86:22 (23:6 36:14 64:18)

Druhý zápas byli kluci zase jako vyměnění, na soupeře si věřili a od začátku ho zatlačili v obraně. V útoku se snažili hodně kombinovat. a postupně navyšovali skóre. Tímto vítězstvím jsme postoupili do 3 kola kvalifikace která se uskuteční opět v Příboru. Máme před sebou spoustu práce a potu na trénincích.

Výhra v Havířově

TJ Start Havířov - BK Snakes Ostrava 17:54 (0:20 4:31 6:46)

TJ Start Havířov - BK Snakes Ostrava 19:58 (3:19 5:26 11:35)

V týdnu jsme předehrávali 2 zápasy v Havířově a potěšilo mně že jsme přijeli v počtu 17 hráčů a všichni si zahráli. Byla to příprava na 2. kolo kvalifikace která nás čeká o víkendu v Příboru. Kluci hráli s chutí a soupeře přehrávali, jen nás stále trápí hodně neproměněných pokusů a nekoncentrovanost v obraně.

2 výhry na hřišti NH

NH Ostrava Poruba - BK Snakes Ostrava 16:57 (2:11 6:27 8:41)

NH Ostrava Poruba - BK Snakes Ostrava 17:52 (2:10 2:30 9:45)

V neděli jsme hráli po težké sobotní kvalifikaci další 2 zápasy na hřišti NH Flames. Jen chci podotknout že nechápu lidi co dělají rozpis soutěží. Tento víkend jsme měli odehrát 4 zápasy a teď máme volno 3 týdny. Opravdu nepochopitelné.

Kluci po sobotní sprše od Příbora nastoupili do obou zápasu zodpovědně a chtěli odčinit sobotní debakl. V obraně plnili své úkoly a po zisku balónu zakládali rychlé protiútoky ale na útočné polovině do postavené obrany to je stále špatné. Máme opravdu na čem pracovat.

Rodičům chci moc poděkovat za dopravu a pozbuzování kluků po celý víkend.

Kvalifikace U12 s polovičním úspěchem

V sobotu se ve Frýdku-Místku konalo 1. kolo kvalifikace U12 o Národní Finále.

BK Snakes FM - BK Snakes Ostrava 30:80 (6:17 12:44 16:68)

První utkání jsme byli favoritem zápasu, ale kluky jsem upozorňoval, ať nic nepodcení že kluci z Frýdku hrajou doma. 1. čtvrtina utkání byla z naší strany nervózní a to se projevilo hlavně na útočné polovině hřiště. Postupem času se náš výkon lepšil, kluci hráli uvolněně a náš náskok navyšovali. Hezky kombinovali a pomalu jsem se těšil na příští zápas proti družstvu Přibora, to jsem ještě netušil ten výbuch.

BK Snakes Ostrava - TBT Příbor 40:90 (11:20 20:41 34:64)

Kdyby to byl sen, tak bych si řekl. Fuj to byl ale škaredý sen ale bohužel sen to nebyl.

Od začátku zápasu na nás kluci z Přibora vletěli a drtili nás jak v obraně tak v útoku. Jejich protiútoky byli přímo vražedné a na oko diváka velice pohledné. Soupeř nás předčil úplně ve všem. Kluci se báli úplně všeho a spoléhali se na naše 2 klíčove hráče kteří byli výborně bránění. Co mne úplně vytočilo bylo to že to po poločase kluci zabalili a vůbec nebojovali. Soupeři chci poblahopřad za předvedený výkon, moc se mi líbil.

Rodičům děkuji za dopravu a povzbuzování v hledišti.

Utrápené výhry

BK Snakes Ostrava- NH Flames Ostrava MOaP 44:29 (15:5 18:11 36:17)

BK Snakes Ostrava- NH Flames Ostrava MOaP 60:22 (16:4 25:10 43:12)

Kluci sice uhráli v sobotu dvě výhry ale první sobotní zápas byl s mého pohledu strašný. Obrana,útok, přihrávky to vše bylo špatné a hlavně nesoustředěnost. Kluci si mysleli že se zápas vyhraje sám.

Takže opět nastal kraválek v šatně a menší probuzení, chvilkami kluci hezky kombinovali a hráli pěkný basket. Jen chvilky ale nestačí, blíží se kvalifikace a tam se musí hrát stále naplno.

Drahé výhry

BK Krnov - BK Snakes Ostrava 16:93 (2:23 8:41 10:67)

BK Krnov - BK Snakes Ostrava 16:71 (6:18 9:34 13:53)

V neděli jsme brzy ráno vyjeli na 2 zápasy do Krnova. Kluci začali dobře a soustředěně, postupně jak narůstalo skóre tak hodně polevovali a koncovka byla hodně špatná. Něktěrým nestačí ani 4 pokusy z pod koše aby se trefili. Blíží se 1 kolo kvalifikace a tam musí být koncovka lepší. Proč drahá výhra? Mé překvapení po zápase bylo nepříjemné. Někomu jse nelíbilo zadní okno mého auta, tak ho raději vybil. Tak aspoň ty 4 body co vezeme domů.

Zápasy proti vícemistrům

BK Snakes Ostrava - Torola Basket Team Příbor 35:50 (10:11 12:20 23:36)

BK Snakes Ostrava - Torola Basket Team Příbor 43:51 (16:6 25:22 30:45)

Kluci nastoupili proti loňským vícemistrům republiky a v prvním zápase byl vidět respekt kluků k soupeři. Příbor hrál rychle dopředu a my se nestačili vracet. Druhý zápas podali kluci výborný výkon ale bohužel jen 3 čtvrtiny, basket se hraje na 4 čtvrtiny. Tyto 2 zápasy nám ukázaly, že jdeme tou správnou cestou a povzbudili do další dřiny.

Začali jsme výhrami

BK Snakes Ostrava - BK Snakes FM 87:42 (21:12 43:20 63:30)

BK Snakes Ostrava - BK Snakes FM 69:14 (18:0 36:6 50:10)

Kluci začali soutěž výhrami, první zápas si mysleli že soupeř se porazí sám a hlavně proč bránit když jim dáme více košů. Po trošku kraválku v šatně začali kluci makat v obraně a hned se na to lépe koukalo.