BK Snakes Orlová - BK Snakes Frýdek-Místek  60:57 (6:16, 27:24, 60:57)

Body: Tonda 13, Antonio 12, Mates 12, Kuba 11, Kryštof St. 8, Tomáš 2, Viktor 2

BK Snakes Orlová - BK Snakes Frýdek-Místek  51:75 (20:13, 31:40, 39:58)

Body: Kryštof St. 14, Antonio 10, Mates 8, Tonda 8, Patrik Č. 6, Viktor 3, Tibor 2

Ani jeden z týmů nenastupoval v kompletním složení a tak bylo těžké hledat favorita. Oba naše minulé zápasy skončily nejtěsnějším rozdílem o jediný bod, takže se opět očekávala tuhá bitva o každý koš.

První utkání jsme začali hůř, udělali jsme více chyb a prohrávali jsme o 10 bodů. Na začátku 2. čtvrtiny jsme opět inkasovali, ale potom zavelel k našemu náporu kapitán Kuba, který dal rychlé tři koše po sobě a naši hráči najednou zjistili, že to jde. V poločase jsme těsně vedli a povedl se nám i úvod 3. čtvrtiny. Potom jsme si vybrali slabší chvilku, kdy se soupeřům povedla bodová šňůra 12:0 a šel opět do vedení. Poslední část hry jsme začali lépe my, bodově jsme mírně odskočili a naše vedení jsme hlavně zásluhou proměněných trestných hodů udrželi.

Druhý zápas jsme začali skvěle, ale pokazili jsme druhou čtvrtinu. Nechali jsme si dávat laciné koše po našich chybách v obraně, kdy se naši hráči nechali lehce přehazovat a nestíhali jsme se vracet. V poločase jsme si řekli, že zápas ještě není ztracený, ale na začátku 3. čtvrtiny jsme dostali čtyři koše v řadě a bylo prakticky rozhodnuto. Soupeř si začal víc věřit, hrál v pohodě, na nás se více projevila únava a byli jsme všude o krok později. V tomto utkání zaslouženě vyhráli naši kamarádi hadi z Frýdku - Místku.

Za oba zápasy obrovská pochvala pro všechny hráče (i hostů) za předvedený basket a také pro všechny povzbuzující diváky. Klukům se v takové atmosféře určitě hrálo dobře.

Nejprve ostuda, potom prohra po boji

BK Snakes Orlová - SK Bruntál  29:80 (5:19, 9:39, 19:61)

Body: Mates 10, Kryštof St. 6, Tonda 4, Patrik Č. 2, Tibor 2, David 2, Filip 2, Kuba 1

BK Snakes Orlová - SK Bruntál  63:71 (20:13, 30:29, 44:52)

Body: Mates 28, Kryštof St. 11, Tibor 5, Seba 4, Antonio 3, Viktor 3, Tomáš 3, Tonda 2, Niko 2, Patrik Č. 2

V prvním utkání jsme podali tragický výkon. Takhle blbě jsme v této sezóně ještě nehráli. Nestíhali jsme v obraně, po ztrátě míče jsme se nevraceli, nebyli jsme schopni doskočit míč. V útoku jsme si nedokázali přesně přihrát, když jsme se dostali k zakončení, tak jsme se nemohli trefit. Dostali jsme zasloužený výprask.

Po důrazné domluvě v šatně jsme do druhého zápasu nastoupili úplně jinak. Všichni hráči bojovali s maximálním nasazením a dokázali jsme vyhrát o bod první poločas. Bohužel nám potom utekla o 9 bodů 3. čtvrtina. Kluci ještě zabojovali a tři minuty před koncem jsme prohrávali o 4 body. Už se nám ale nepovedlo utkání otočit a prohráli jsme i podruhé. Každá porážka mrzí, ale za to, jak jsme se ve druhém zápase dokázali po předchozím hrozném výkonu zvednout, zaslouží všichni hráči pochvalu.

Ještě malá připomínka k soupeři. Některé zákroky bruntálských hráčů a zejména hráček byly dost na hraně nebo i kousek za ní. Už dlouho jsem neměl tak domlácený tým. Nemám nic proti tvrdé hře, naši kluci taky nehrají v rukavičkách, ale některé zákeřné fauly mě vytočily.

Skvělý výkon proti Startu Havířov

BK Snakes Orlová - TJ Start Havířov  103:20 (33:4, 53:6, 82:14)

Body: Mates 22, Antonio 14, Tonda 13, Tomáš 9, Kryštof St. 8, Seba 8, Niko 6, Viktor 6, Patrik A. 6, David 5, Patrik Č. 4, Filip 2

BK Snakes Orlová - TJ Start Havířov  98:14 (31:2, 51:10, 75:10)

Body: Mates 20, Tonda 15, Patrik Č. 12, Kryštof St. 8, Tomáš 8, Antonio 7, Kryštof Kr. 6, Patrik A. 6, Filip 4, Viktor 4, David 2, Tibor 2, Niko 2, Seba 2

Dnes jsme zahráli výborně v obraně, získávali jsme spoustu míčů a vybíhali do protiútoků. Rychlý protiútok jsme dnes řešili správně a v drtivé většině se nám podařilo dát koš. Některé protiútoky byly jako z učebnice basketbalu. Jsem rád, že kluci nejprve přihrávkou hledají volného spoluhráče. který vybíhá ke koši soupeře. Všem hráčům, kteří nastoupili, se podařilo dát koš a všichni také odvedli velký kus práce v obraně. Poprvé za U12 nastoupil Filip a zahrál výborně, stejně jako všichni ostatní. Dnes můžu celý tým jen pochválit.

Opava jasně lepší

BK Opava - KB Snakes Orlová  88:23 (28:5, 52:7, 67:9)

Body: Tonda 6, Tomáš 5, Mates 4, Antonio 2, Kuba 2, Viktor 2, Seba 1, Tibor 1

BK Opava - KB Snakes Orlová  81:21 (21:1, 43:12, 61:16)

Body: Mates 8. Kryštof St. 7, Viktor 4, David 2

Dva skoro stejné zápasy se stejným průběhem a podobnými výsledky. Domácí nastoupili v nejsilnějším složení a my jsme bohužel nebyli dobrým soupeřem. Zaostávali jsme v driblinku i přihrávkách, ale největší rozdíl byl v obraně. Zatímco Opava bránila těsně hráče s míčem a ostatní hráči bránili první přihrávku, my jsme se nestíhali v obraně na nohách a nejhorší bylo, že jsme se snažili bránit hráče, až když dostal míč. To už bylo samozřejmě pozdě, protože byl v pohybu do koše a náš obránce za ním. Kapitolou samou pro sebe je naše doskakování a boj o odražené míče. V tom se musíme hodně zlepšit. Je potřeba přidat v tréninku a postupně snižovat rozdíl ve výkonnosti týmů jako jsou Opava, Příbor, NH atd. Na druhou stranu je potřeba si uvědomit, že naši kluci hrají soutěž teprve druhým rokem a nastupují proti soupeřům, co hrají soutěž čtvrtým rokem a to je znát.

Děkuji rodičům za pomoc s dopravou a podporu v hledišti, i když jsme jim dnes moc důvodů k radosti nedali.

Nový maskot výhry nepřinesl

BK Snakes Orlová - BK NH Flames Ostrava Poruba  33:71 (8:20, 13:38, 22:59)

Body: Mates 8. Kryštof St. 8, David 4, Patrik A. 4, Tomáš 3, Antonio 2, Viktor 2, Patrik Č. 2

BK Snakes Orlová - BK NH Flames Ostrava Poruba  36:72 (9:22, 22:36, 30:52)

Body: Mates 13, Antonio 8, Patrik A. 4, Kryštof St. 4, Patrik Č. 3, Tibor 2, Viktor 2

Po delší zápasové pauze nás čekal jeden z nejsilnějších soupeřů. Flames Poruba přijel pouze s 8 hráči, ale nás nebylo o moc víc (10). Oba zápasy měly podobný průběh i výsledek. Kluci z Ostravy nás přehráli a my jsme jim k tomu pomohli spoustou zbytečných chyb v obraně a neskutečným množstvím ztrát. Na naší hře bylo vidět, že jsme poslední dobou vinou nemocí a zranění netrénovali v kompletní sestavě a i dnes nám chyběli 4 marodi. Dokázali jsme v každém utkání odehrát pouze jednu vyrovnanou čtvrtinu a to je málo. Přesto jsme místy předvedli, že basket hrát umíme, ale je potřeba těch dobrých úseků hry přidat víc. Bohužel jsme nového maskota nepokřtili výhrou, ale to určitě přijde.

Krnov jsme přehráli

BK Snakes Orlová - BK Krnov  77:25 (14:6, 41:16, 55:19)

Body: Kuba 16, Tonda 14, Mates 10, Antonio 8, Tomáš 8, Kryštof St. 6, Viktor 5, Patrik A. 4, Patrik Č. 4, Niko 2

BK Snakes Orlová - BK Krnov  78:36 (27:8, 50:16, 64:24)

Body: Mates 18, Tomáš 11, Patrik A. 10, Kuba 8, Tonda 7, Patrik Č. 6, Kryštof St. 6, Niko 6, Viktor 4, Antonio 2

Přes pomalu končící jarní prázdniny a začínající zimní olympiádu nás čekaly domácí zápasy s Krnovem. O prázdninách jsme si dvakrát společně s hráči z U11 zatrénovali a šli jsme na to. K dispozici jsem měl tentokrát jen 10 hráčů, ale ti obě utkání zvládli na jedničku. K vidění byla spousta pěkných akcí, za které si všichni zaslouží pochvalu. Samozřejmě se to neobešlo bez nějakých chyb, ale dnes ty chyby spíše vyplývali z přílišné snahy než z nepozornosti. Také jsme velice slušně bránili. Jen škoda polevení koncentrace ve druhém poločasu druhého utkání, kdy jsme pod dojmem vysokého vedení začali v útoku vymýšlet ptákoviny a nebyli jsme už tak důslední v obraně. Pozitivní je, že všichni naši hráči v obou zápasech bodovali.

Dvě výhry z venku

BK NH Flames MOaP - BK Snakes Orlová  50:52 p.p. (8:16 25:19 31:31 43:43)

Body: Mates 13, Kryštof St. 12, Seba 6, Viktor 6, Patrik A. 4, David 3, Tonda 2, Tibor 2, Tomáš 2, Kuba 1, Antonio 1

BK NH Flames MOaP - BK Snakes Orlová  26:40 (10:9 20:14 24:26)

Body: Mates 7, Tonda 6, Kryštof St. 6, Viktor 5, Niko 4, Tibor 4, Kuba 4, David 2, Antonio 2

V předehrávaných zápasech proti NH MOaP jsme si v prvním utkání letos poprvé vyzkoušeli prodloužení. Se štěstím jsme vyhráli o koš. Soupeř neměl k dispozici svoje nejlepší hráče, kteří hráli na kvalifikaci o postup na NF, ale i tak proti nám předvedl velice dobrou hru. První tři čtvrtiny byly jako na houpačce. První jsme vyhráli o 8, druhou prohráli o 14 a třetí vyhráli o 6. Pak začal boj o každý bod. Minutu před koncem jsme vedli o 4, ale vlastními chybami jsme o náskok přišli a naše poslední střela do koše nespadla. A prodloužení je už jen o štěstí a to dnes stálo při nás.

Druhý zápas byl naopak po tři čtvrtiny vyrovnaný a v závěrečné čtvrtině jsme soupeři odskočili a zápas dovedli k vítězství. Dnes bych chtěl pochválit všechny naše hráče za jejich hru. Pořád se dopouštíme spousty chyb v obraně, ale naše hra v útoku se lepší. Dnes jsme měli výškovou převahu (za NH nastoupilo několik mladších hráčů), ale dokázali jsme ji využít jen v krátkých úsecích. Teď ještě na trénincích zapracovat na té obraně.

Dobré výkony proti Příboru

BK Snakes Orlová - TBT Příbor  38:78 (10:17, 14:36, 30:59)

Body: Seba 7, Antonio 6, Tomáš 5, Kuba 4, Patrik Č. 4, Viktor 4, Mates 3, Patrik A. 2, Tonda 2, Tibor 1

BK Snakes Orlová - TBT Příbor  39:73 (10:17, 23:39, 29:51)

Body: Mates 8, Tibor 7, Kryštof Kr. 7, Patrik A. 6, Kuba 4, Tomáš 2, Seba 2, Viktor 2, Tonda 1

Tentokrát jsme hostili nejlepší tým v naší oblasti Příbor. V naší loňské premiérové sezóně jsme se s tímto týmem potkali celkem šestkrát a v průměru jsme jim dokázali dát necelých 12 bodů na utkání a dostávali jsme průměrně 76,5 bodů na utkání. Bohužel jsme i tentokrát inkasovali v obou zápasech podobný počet bodů (drtivou většinu z rychlých protiútoků), ale pokud hrál Příbor postupný útok, tak jsme většinou bránili velmi dobře. Slušný pokrok jsme udělali v naší útočné hře, kde jsme se dokázali prosazovat a většina našich hráčů dokázala dát koš. I přes dvě vysoké porážky chválím všechny hráče za předvedené výkony a děkuji našim rodičům za skvělé povzbuzování.

V derby hadů lepší domácí

BK Snakes Ostrava - BK Snakes Orlová  76:22 (26:7, 42:9, 63:17)

Body: Viktor 6, Mates 6, Kuba 4, Antonio 3, Patrik A. 2, Tibor 1

BK Snakes Ostrava - BK Snakes Orlová  67:25 (27:4, 38:12, 43:18)

Body: Mates 8, Patrik A. 6, Tomáš 4, Tonda 3, Viktor 2, Antonio 2

Do Ostravy jsme odjížděli v neúplné sestavě, kdy jsem do poslední chvíle nevěděl, kolik hráčů vůbec pojede. Nakonec nás bylo 10, ale z toho dva hráči nastupovali zdravotně ne zcela v pořádku (Patrik A. a David). K tomu se hned po několika minutách udělalo nevolno Patrikovi Č. a družstvo předčasně opustil. Kvůli nemocem a zraněním nás tedy bylo málo, o to víc mě mrzí, že Kryštof K. místo utkání absolvoval rodinnou oslavu.

Průběh obou zápasů byl totožný. Vysokým rozdílem jsme prohráli první čtvrtinu, dali hlavy dolů a zbytek utkání byl pouze otázkou výše rozdílu ve skóre. Nejvíce jsme zaostávali v obraně, kdy jsme až na pár vyjímek nebyli schopni ubránit 1 na 1 a náběhy hráčů bez míče. K tomu se již tradičně přidal pomalý návrat do obrany po ztrátě míče a bylo vymalováno. Největší problémy nám dělala trojice domácích Jícha, Klanica a Smažák.

V útoku jsme se také trápili (o tom svědčí počet nastílených bodů), ale přesto jsme předvedli několik pěkných basketbalových akcí. Bohužel opravdu jen několik. Pořád máme problém s driblinkem a s přesnou a včasnou přihrávkou. Na to je navázáno uvolnění se bez míče. Když už jsme se dostali do dobré střelecké pozice, tak jsme ji neproměnili. Po zisku míče v obraně nevyběhneme okamžitě do rychlého protiútoku, počkáme, až se všichni hráči soupeře vrátí a hrajeme do plných.

Gratuluji soupeřům k zaslouženým vítězstvím. Nás čeká na tréninku spousta práce.

Do Nového roku vítězně

BK Snakes Orlová - BK Havířov  121:13 (23:2, 66:4, 105:4)

Body: Kuba 20, Tonda 18, David 16, Patrik Č. 13, Mates 12, Seba 10, Tomáš 10, Tibor, 6, Patrik A. 6, Antonio 4, Kryštof Kr. 4, Viktor 2

BK Snakes Orlová - BK Havířov  111:10 (29:3, 48:5, 80:10)

Body: Mates 21, Patrik A. 18, Antonio 12, Viktor, 12, Kuba 10, Tomáš 10, Tonda 10, Seba 6, Patrik Č. 6, Tibor 2, David 2, Kryštof Kr. 2

První zápasy v roce 2018 skončily jasným rozdílem v náš prospěch. Konečně jsme po dlouhé době hráli doma (naposledy v říjnu). Na venkovních palubovkách jsme včetně kvalifikace hráli 12 zápasů v řadě. Tentokrát nás čekal soupeř, který hraje soutěž první rok a navíc má řadu mladších hráčů. Stejně tak jako my minulou sezónu, teprve sbírá zkušenosti. Vyhráli jsme pro nás rekordním rozdílem. Do listiny střelců se zapsali všichni naši hráči, ale v následujících kolech nás čekají silné týmy Snakes Ostrava a Příbor a ty teprve prověří naši výkonnost.

Z F-M vezeme dvě nejtěsnější vítězství

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Orlová 43:44 (14:11 20:21 34:31)

Body: Mates 17, Seba 7, Viktor 7, Kuba 4, Kryštof St. 4, Tonda 2, Antonio 2, Tomáš 1

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Orlová 40:41 (10:8 19:19 28:31)

Body: Mates 19, Viktor 9, Patrik Č. 5, Seba 2, Tibor 2, Kuba 2, Kryštof St. 2

Už dopředu jsem naše hráče upozorňoval, že nás ve F-M čekají těžké zápasy a že se nemají dívat na průběžnou tabulku, kde má F-M zatím pouze jednu výhru. Moje předpověď se splnila a všichni, kdo byli v hale mohli sledovat dvě opravdu velmi vyrovnaná a dramatická utkání. Oba zápasy byly velmi vyrovnané a ani jedno z družstev nešlo do výraznějšího trháku. V každém utkání oba týmy vyhráli po dvou čtvrtinách. Co rozhodlo o našich výhrách kromě štěstí?

1) Úspěšnost proměňování trestných hodů - 1. zápas F-M 23/7 - my 22/12, 2. zápas F-M 25/8 - my 16/11.

2) Bojovnost a nasazení všech hráčů. I přes chyby, které dělá každý, jste dnes šli za vítězstvím.

3) To, že kluci do puntíku splnili vše, co jsme si řekli v timeoutech v závěrech obou utkání.

4) My máme Matesa, který dnes nejen zakončoval, ale řídil celý tým.

Pochvala patří všem hráčům. Někomu se daří více v útoku, někomu více v obraně. Pro mě není důležité, kdo dá body, ale kdo jak hraje. A i přes chyby, kterých jsme se dopouštěli, jste všichni bojovali s obrovským nasazením. Kluci díky!!!

P.S. Kluků z F-M je mi líto, protože je lepší prohrát dvakrát o 20 než dvakrát o bod. Ale hodně jste se zlepšili a jdete nahoru.

Dvě těžké výhry z Bruntálu

SK Bruntál - BK Snakes Orlová  45:50 (12:9, 22:25, 36:39)

Body: Mates 17, Antonio 7, Seba 6, Kryštof St. 5, Patrik A. 4, Niko 3, Viktor 2, Tonda 2, Tomáš 2, Kuba 2

SK Bruntál - BK Snakes Orlová  36:46 (15:18, 19:28, 26:40)

Body: Kryštof St. 12, Seba 8, Viktor 8, Patrik A. 4, Mates 4, Antonio 4, Tonda 2, Kuba 2, Niko 2

Po sobotní kvalifikaci nás čekali další těžké zápasy v Bruntálu. Nikdo nevěděl, jak se na našem týmu podepíšou naše sobotní výkony. Bohužel jsme první zápas začali ve stejném duchu, jak jsme skončili v sobotu. Nedůsledná obrana, špatné přihrávky, ne moc dobrý driblink. Postupně se náš výkon zvedal, ale domácí hráli také velice pěkně. Naše první výhra byla spíše ubojovaná, ale o to cennější. Střelecky nás táhl Mates, ale přidali se také všichni ostatní, až na Tibora, kterému to do toho koše nějak nemůže spadnout. Výborný výkon v obraně předvedli Kryštof St. se Sebou a skvěle zahrál Patrik A.

Druhý zápas byl ještě těžší. Zlepšili jsme obranu, kdy domácí několikrát nestihli v časovém limitu vyhodit z autu, nebo jsme je donutili ke špatné přihrávce. To bylo podle mě rozhodující. Vůle bránit. A taky výkon našeho velkého Kryštofa, který konečně začal střílet o desku a hned to začalo padat do koše. K němu se přidali Seba s Viktorem, opět Patrik A. Své si odehráli i všichni ostatní. Nejvíce padla únava na čtveřici hráčů z U11 (Antonio, Mates, Tonda, Tomáš), kteří už toho měli opravdu dost, ale všichni zaslouží pochvalu za bojovnost. Abych jen nechválil - pořád se v naší hře opakují stejné chyby. Na jejich odstraňování pracujeme na tréninku, ale je potřeba se na to více soustředit a také zapojit hlavu.

Děkuji všem rodičům za pomoc s dopravou na zápasy a také za hlasitou podporu.

Zápasy kvalifikace nad naše síly

BK NH Flames Ostrava - BK Snakes Orlová  44:12 (11:0, 21:1, 27:10)

Body: Antonio 3, Kuba 2, Mates 2, Patrik A. 2, Kryštof St. 2, Viktor 1

BK Snakes Orlová - BK Opava  17:90  (4:11, 6:41, 12:59)

Body: Mates 8, Viktor 5, Patrik Č. 2, Kryštof St. 1, Tomáš 1

Tyto zápasy se těžko hodnotí. První poločas s Ostravou katastrofický, potom asi nejlepší čtvrtina z celého turnaje (9:6 pro nás) a závěrečná čtvrtina stejná, jako první poločas. Proti Opavě slušný začátek, ale jen 4 minuty a to je málo. Potom jsme se trápili až do konce zápasu.

Oba dnešní soupeři jsou basketbalově dál než my, ale tolik zbytečných chyb a ztrát při driblinku a přihrávkách jsem dlouho neviděl. Nejvíce mě mrzí chyby v naší obraně. Necháváme se lehce obejít při hře jeden na jednoho, nesledujeme míč, nejsme důslední na doskoku, pozdě přistupujeme ke svým hráčům. Přitom se tomu na tréninku věnujeme. Věřím, že zítra to bude v Bruntálu lepší.

Z Krnova 2 výhry, ale ...

BK Krnov - BK Snakes Orlová  15:56 (6:12, 13:16, 15:40)

Body: Mates 20, Kuba 8, Niko 4, Antonio 4, Tonda 4, Kryštof Kr. 4, Viktor 3, Patrik A. 2, Patrik Č. 2, Kryštof St. 2, Tomáš 2, Tibor 1

BK Krnov - BK Snakes Orlová  42:46 (10:20, 25:23, 32:34)

Body: Mates 22, Kuba 6, Antonio 4, Patrik Č. 4, Tibor 3, Kryštof St. 3, Seba 2, Patrik A. 2

S prvním utkáním jsem spokojený, i když po delší cestě na utkání chvíli trvalo, než se kluci rozkoukali a rozběhali. Soupeř střídal pravidelně co 4 minuty celou pětku, my jsme hráli na 2 pětky se střídáním po čtvrtinách. Po vyrovnaném poločase jsme druhou půlku zcela ovládli poměrem 40:2. Skoro všichni hráči si dali koš, obrana byla slušná, kluci hráli moc pěkně.

Druhý zápas jsme také začali pěknou první čvrtinou. Trenér Krnova změnil systém střídání a nestřídal hráče po pětkách, což v oblastím přeboru může. Druhá čtvrtina byla z naší strany hrůzostrašná. Naši hráči si asi mysleli, že když vedeme o 10 bodů, je rozhodnuto a můžou si dělat na hřišti, co chtějí, nemusí bránit a v útoku můžou vymýšlet kraviny. Skóre 2. čtvrtiny 15:3 pro domácí mluví za vše. V poločase jsem se rozhodl, že budu hráče střídat stejně jako Krnov. Domácí oproti prvnímu zápasu začali daleko více bojovat, protože ucítili šanci na vítězství, přesto se nám v koncovce podařilo se štěstím vyhrát.

A teď ta ale...

1) Zápas trvá 32 minut a nikdo z hráčů si nemůže dovolit na hřišti vypustit ani jednu vteřinu.

2) Podceňování soupeře se vymstilo už daleko lepším týmům, než jsme my.

3) Nikdo nebude hledat výmluvy, proč to nešlo a příště bude prostě makat naplno.

4) Na komentování výroků rozhodčích jste malí a nesmíte si to nikdo dovolit, i když rozhodčí udělá chybu. Vy těch chyb za zápas uděláte víc.

Závěrem chci poděkovat rodičům za pomoc s dopravou na zápasy a velkou podporu z hlediště. I přes všechna ale... kluky chválím především za první zápas. Za výkon v obraně bych chtěl pochválit Sebu, Tibora a Kryštofa Kr., v útoku se mi líbil Patrik Č. s Kryštofem St. a místy i Kuba, když běhal. Rozdílovým hráčem zejména ve druhém zápase byl jednoznačně Mates. Ostatní střídali lepší chvilky s horšíma. Tak všichni opět hurá na trénink.

Nevydařená kvalifikace

BK Snakes Orlová - BK NH Flames MOaP  22:108 (7:28, 8:65, 17:78)

Body: Mates 10, Tomáš 3, Kryštof St. 3, Kuba 2, Seba 2, Patrik A. 2

BK Opava - BK Snakes Orlová  102:36 (32:13, 58:21, 77:29)

Body: Mates 12, Patrik Č. 6, Seba 4, Tonda 4, Kryštof St. 3, Patrik A. 3, Antonio 2, Viktor 2

Tak jak jsem po sobotě chválil, tak jsem po neděli zklamaný. Byli jsme sice, díky nemocem a zraněním, limitovaní malým počtem hráčů a jedna pětka musela hrát bez střídání, ale to nic nemění na faktu, že na týmy Opavy a výběru NH Flames zatím basketbalově ani rychlostně nemáme. Kluci, zaostávali jste ve všech základních činnostech. Je potřeba přistoupit zodpovědně k tréninku a dělat všechno naplno a v plné rychlosti a ne jen na půl plynu. Soupeř vás nenechá lehce vystřelit ani vás nenechá lehce se uvolnit pro přihrávku. Basket je nejen o rychlosti pohybu, ale také o rychlosti myšlení. A jen naší "hloupostí" a zbytečnými chybami jsme v každém utkání soupeřům darovali spoustu laciných košů. Vám na hřišti zadarmo taky nikdo nic nedá. Ale stejně vám musím poděkovat, protože jste si fyzicky hrábli až ke dnu svých sil. Snahu vám nemůžu upřít, ale na dovednostech máme ještě co dohánět. Hlavy vzhůru a vezměte si z těchto utkání do budoucna ponaučení.

TJ Start Havířov - BK Snakes Orlová 26:59 (9:19, 13:33, 20:46)

Body: Kryštof St. 11, Mates 10, Seba 9, Patrik Č. 8, Tibor 5, Kuba 4, Viktor 4, Patrik A. 2, Kryštof Kr. 2, Tonda 2, Antonio 2

TJ Start Havířov - BK Snakes Orlová 27:66 (6:22, 18:31, 24:55)

Body: Antonio 12, Tonda 11, Patrik A. 10, Kuba 8, Seba 8, Mates 4, Tomáš 4, Patrik Č. 4, Kryštof St. 2, Kryštof Kr. 2, Tibor 1

Tentokrát jsme po 4 prohrách v řadě odjížděli do Havířova s touhou po vítězství, ale nevěděli jsme, co nás bude čekat. V minulé sezóně za Havířov nastupovali starší hráči, kteří ani nebyli na soupisce. Letos je však situace ve Startu po výměně vedení jiná a nastoupili jsme proti soupeři, který ctí pravidla minibasketbalu. Domácí měli k dispozici pouze 8 hráčů, ale rvali se statečně. Naši kluci po zápasech s NH Poruba a s Opavou narazili na trošku slabšího soupeře, ale to nic nemění na tom, že všichni podali skvělý výkon. Snažili jsme se agresivně bránit a co nejvíc stížit soupeřům rozehrávku. Po získání míče jsme zahráli několik krásných rychlých protiútoků a k vidění bylo spousta pěkných basketbalových akcí. Potěšilo mě, že se konečně do listiny střelců zapsali všichni hráči, kteří nastoupili. Nejvíc bych ocenil výkony našeho velkého Kryštofa, který začal s basketem teprve nedávno a také mě velice mile překvapil Patrik A. s Tiborem. Výborný výkon zejména v obraně podal Seba, Mates skvěle nacházel volné spoluhráče, Antonio, Patrik Č. i Tonda zakončovali rychlé protiútoky. Kuba s Viktorem vybojovali spoustu míčů a prosadili se i Tomáš a malý Kryštof. Teď jen takové výkony zopakovat i proti silnějším soupeřům. Třeba hned zítra.

A další lekce od Opavy

BK Snakes Orlová - BK Opava 24:82 (4:23, 13:42, 17:61)

Body: Tonda 7, Kuba 4, Niko 4, Tomáš 3, Antonio 2, Mates 2, Kryštof Kr. 2

BK Snakes Orlová - BK Opava 29:84 (2:26, 14:42, 14:66)

Body: Kryštof Kr. 6, Mates 6, Patrik Č. 6, Viktor 4, Kryštof St. 2, Mirek 2, Tomáš 1, Seba 1, Tonda 1

Oba zápasy měly stejný průběh i podobné skóre. Skoro každá naše chyba byla potrestaná košem. A že těch chyb bylo. Tentokrát jsme dostali lekci z rychlého přechodu na útočnou polovinu. Hráčům z Opavy stačily 3 až 4 vteřiny, kdy od získání míče pod jejich košem, propadával míč do naší obroučky. Byl bych rád, kdyby se naši kluci z těchto zápasů poučili a snažili se hrát podobně jako Opava. Kluky i přesto chválím za bojovnost a snahu. Bohužel to na technicky lépe vybavené hráče soupeře nestačilo. Jediný klad byl, že jsme se konečně poprvé od začátku sezóny sešli kompletní a mohli si udělat společnou fotku :-)

Lekce od NH Poruba

BK NH Flames Poruba - BK Snakes Orlová  78:28 (19:9, 33:16, 57:18)

Body: Kuba 8, Mates 7, Viktor 5, Antonio 4, Seba 2, Patrik Č. 2

BK NH Flames Poruba - BK Snakes Orlová  51:27 (8:11, 21:14, 33:18)

Body: Mates 6, Seba 4, Tonda 4, Patrik A. 4, Patrik Č. 2, Viktor 2, Niko 2, Kryštof 2, Antonio 1

První zápas začal výborně, ve čtvrté minutě jsme vedli 7:2 a vypadalo to na pěkné utkání. Potom přišel náš kolaps a spousta nevynucených chyb (opět přihrávky, kroky, ztráty míče z driblinku). K tomu jsme nebyli schopní doskočit míč a dostali jsme lekci z bojovnosti. U každého odraženého míče na zemi byli dva, tři nebo dokonce čtyři hráči domácích a náš maximálně jeden. Další lekci jsme dostali z rychlosti. Domácí se rychle vraceli do obrany, rychle přistupovali k našim hráčům a také rychle vybíhali do protiútoků. Skóre narůstalo ve prospěch hráčů NH a my se protrápili ke konci utkání.

O přestávce mezi zápasy jsme se sešli v šatně a trochu si "popovídali". Bylo to tedy spíš povídání z mé strany, ale klukům něco z toho zůstalo v hlavě. Druhý zápas byl z naší strany podstatně lepší. Kluci se začali více prát o každý míč, zlepšili jsme obranu a vyhráli jsme první čtvrtinu. Ve druhé čtvrtině jsme ale skórovali až v 6. minutě a domácí otočili vývoj zápasu. Za druhé utkání musím kluky i přes porážku pochválit. Naše hra se podstatně zlepšila a udělali jsme daleko méně zbytečných ztrát než v prvním zápase. Zlepšila se bojovnost a získali jsme o hodně víc doskoků. Proč to tak nešlo celý první zápas? Je stále co zlepšovat, tak ahoj na tréninku.

Roman Vítek

První domácí zápasy na jedničku

BK Snakes Orlová - BK NH Flames MOaP 47:46 (20:6, 27:15, 40:28)

Body: Mates 18, Tonda 8, Kuba 6, Antonio 6, Honza 4, Tibor 2, Patrik Č., Viktor 1

BK Snakes Orlová - BK NH Flames MOaP 43:30 (14:2, 18:14, 26:25)

Body: Kuba 13, Mates 7, Patrik Č. 5, Tonda 4, Viktor 4, Antonio 2, Honza 2, Niko 2, Tibor 2, Kryštof S. 2

Kvůli nemocem a zraněním několika hráčů jsme nenastoupili kompletní a tak tým doplnili čtyři hráči z U11, kteří měli v nohách včerejší zápasy z NJ. Přesto jsme do prvního zápasu vlétli výborně a první čtvrtinu vyhráli o 14 bodů. Nejvíce řádil Mates, který zatížil konto Ostravy v první čtvrtině 14 body. Až do poslední čtvrtiny jsme si udržovali dvouciferný náskok, ale potom kluci málem předvedli, jak prohrát vyhraný zápas. Na ruce se nám nalepila nervozita, zkazili jsme několik přihrávek, hosté zabojovali a dovedli závěr zápasu do infarktové koncovky. Tam jsme měli víc štěstí, kdy 10 sekund před koncem hostující hráč za vyrovnaného stavu proměnil po faulu s košem jeden trestný hod, ale udělal přešlap. Po timeoutu jsme vyhazovali na útočné polovině a  soupeř fauloval Tondu, který proměnil jeden trestný hod.

Druhý zápas byl opět vyrovnaný i přes náš skvělý začátek, kdy jsme vyhráli první čtvrtinu o 12 bodů. Hosté postupně dotahovali a na začátku poslední čtvrtiny šli dokonce do vedení 28:26. Potom jsme ale zlepšili obranu a do konce zápasu jsme dostali už jen jeden koš. Celkové skóre o 13 až tak moc neodpovídá průběhu utkání. Individuálně se nejvíc střelecky dařilo Kubovi, na doskoku hodně pomohl Honza a Mates předvedl několik parádních přihrávek. Jsem rád, že své první body dal Kryštof, který začal s basketem teprve nedávno a hrál svoje první zápasy. Klukům z Ostravy díky za parádní zápasy a věřím, že nás doma hodně potrápíte.

Našim klukům moc díky za předvedené výkony a spoustu pěkných basketbalových akcí. Konečně jste předvedli, co se učíme na každém tréninku. Jen tak dál.