Na MČR v Písku jsme uhájili 3. místo z minulého roku

Sokol Písek Sršni - BK Snakes Ostrava 73:66 (26:20 43:42 64:58)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

V semifinále jsme narazili na favorita celého MČR. Zápas jsme nezačali vůbec špatně v obraně, v útoku jsme se trápili a doskok byl špatný. Jenom tři střelci přes 10 bodů to je na Písek málo. Po třetí čtvrtině jsme ještě drželi se soupeřem krok i když jsme prohrávali 58:64. Poslední čtvrtina nám nevyšla a soupeř si dokráčel pro vítězství. Dobrý zápas odehráli Radek 16 bodů, Kotalič 14 bodů a 13 doskoků. Dominik Žák 10 bodů a 7 doskoků.

BK Snakes Ostrava - Sokol Pražský 73:65 (17:15 36:35 58:56)

V souboji o 3. místo nás čekali Sokolíci a museli jsme se vyrovnat z výškovou převahou soupeře. Zápas jsme rozehráli velmi dobře a zařadil jsem do základní sestavy Šimona, který zahrál životní zápas. První čtvrtinu nás držel v útoku 11 body. Na soupeře platila zónová obrana s kterou si nevěděl rady. Celý zápas byl vyrovnaný a po třetí čtvrtině svítilo na tabuli 58:56. V poslední čtvrtině jsme pár útoků soupeře ubránili a sami jsme se dokázali prosadit a dotáhnout zápas do vítězného konce. Dobrý zápas odehráli. Radek 10 bodů i dobrá obrana, náš žolík zápasu Šimon 14 bodů, Dominik Žák 17 bodů a 18 doskoků, Brůnič 16 bodů a černou práci na hřišti odvedl Jakub.

Borci byl to pro mě obrovský zážitek a všem vám gratuluji. Myslím že ta celoroční dřina stála zato.

2001 přeji hodně úspěchů v kategorii U19 a ti co zůstávají v U17, tak doufám že do třetice postoupíme na MČR. Jiné cíle si dávat nemůžeme.

PS: Všem rodičům co nás přijeli do Písku podpořit hrozně děkuji. Bylo Vás slyšet. A ti kdo nepřijeli, přišli o krásný zážitek. U Tvcomu to není ono.

Trenér David Panáček

Play-off s Litoměřicemi jsme vyhráli 3:0 a po roce jsme mezi čtyřmi nejlepšími družstvy v ČR

Slavoj BK Litoměřice - BK Snakes Ostrava 48:69 (9:14 23:40 38:61)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Zápas jsme rozhodli výbornou obranou, až na začátek, kdy jsme prohrávali 0:9 a vůbec jsme se neprosadili v útoku. Postupem času jsme dali jednoduché koše z protiútoku a i na postupný útok se dalo dívat. Dobře jsme si v útoku půjčili míč a to byl recept na obranu Litoměřic. Jsem rád, že jsme sérii ukončili už v sobotu a na zápasy vyhráli 3:0. Po roce si znovu zahrajeme Final4 a doufám, že nějakou medaili vybojujeme. Všem klukům blahopřeji a doufám že nám forma vydrží.

Dvě domácí výhry s Litoměřicemi v Play-off jsou dobrý začátek

BK Snakes - Slavoj Litoměřice 71:51 (23:10 36:26 55:39)

BK Snakes - Slavoj Litoměřice 71:48 (17:10 33:26 50:40)

V obou zápasech jsme dobře začali v obraně a útok nebyl špatný. Udržet Litoměřice na 51 bodech v prvním zápase a 48 bodech ve druhém zápase je dobrá vizitka naší obrany. Dobrý byl i doskok 58:34 a druhý zápas 63:44. Nejvíce nám škodil hráč s číslem 13 Sichrovský a na něho se musíme více zaměřit. Ještě musíme omezit počet ztrát, kterých bylo v každém zápase 16. Všem hráčům blahopřeji a upozorňuji, že série Play-off ještě neskončila.

Po základní části pěkné čtvrté místo

BCM Orli Prostějov - BK Snakes Ostrava 40:76 (7:19 23:42 35:57)

Do Prostějova jsme jeli odhodláni vrátit soupeři domácí porážku. Vstup do zápasu jsme zvládli výborně a dobrou obranou jsme soupeře k ničemu nepustili. Celý zápas jsme měli pod kontrolou a na hřiště se dostali všichni nominovaní hráči. Jedna věc v zápase mě mrzí a to je 16 ztrát. To si v Play-off nemůžeme dovolit. Pochvalu zaslouží celé družstvo.

SAM Brno - BK Snakes Ostrava 55:69 (11:26 30:32 44:52)

V zápase s Brnem jsme věděli, že nám jde o čtvrté místo po základní části. Do zápasu jsme vlítli dobrou obranou a i v útoku se nám dařilo a po první čtvrtině jsme vedli 26:11. Ve druhé čtvrtině po prostřídání se nám vůbec nedařilo hlavně v útoku 6 bodů a obrana byla taky mizerná. Po dvou čtvrtinách jsme vedli o dva body. Soupeř nás předčil fyzickou hrou, ale dokázali jsme zápas dovést do vítězství. Velké problémy máme si včas nahrát. Dobrý zápas odehráli Kotalič, Vachec, Dominik Žák a Brůnič. Pro Play-off se ostatní musí probudit.

Celému družstvu blahopřeji k pěknému čtvrtému místu po základní části. Teď se musíme pořádně připravit na Litoměřice!!!!

Důležité dvě domácí vítězství v boji o čtvrté místo

BK Snakes Ostrava - BK Kondoři Liberec 83:61 (14:18 41:36 69:47)

S Libercem jsme měli povinnost vyhrát. První dvě čtvrtiny z naší strany nebyly nic moc. Ve třetí čtvrtině jsme zápas rozhodli dobrou obranou a dařilo se nám i v útoku. Po třetí čtvrtině jsme vedli o 22 bodů. Dobrý zápas odehrál Dominik Žák v obraně na nejlepšího hráče Noumerose a přidali se k němu Radek, Kotalič, Brůnič a Vachec, který se rozehrál ve druhé polovině zápasu.

BK Snakes Ostrava - Slavoj BK Litoměřice 82:59 (16:12 36:28 59:43)

Zápas s Litoměřicemi jsme museli vyhrát, pokud chceme pomýšlet na čtvrté místo po základní části. Do zápasu jsme vstoupili dobře a po dvou čtvrtinách jsme získali mírný náskok 8 bodů. Trošku se nám nevedlo v útoku, ale dobře jsme bránili. V posledních dvou čtvrtinách jsme zlepšili obranu a v útoku se nám začalo více dařit. Jen mě mrzí 18 ztrát. To si v play off nemůžeme dovolit. V poslední čtvrtině jsme začali myslet i na rozdíl ve skóre. V Litoměřicích jsme prohráli o 16 bodů. Domácí zápas jsme vyhráli o 23, tak doufáme že nám to pomůže v boji o čtvrté místo. Dobrý zápas odehráli Dominik Žák, Kotalič, Radek, Brůnič až na obranu, Dominik Holaň za 11 minut 10 bodů a Vosa, který nastoupil v základní pětce.

V Plzni povinné vítězství a zónovou obranu Písku jsme nepřekonali

BK Lokomotiva Plzeň - BK Snakes Ostrava 48:87 (8:17 24:47 39:62)

Zápas v Plzni jsme měli od začátku pod kontrolou. V zápase dostali velký časový prostor kluci ročníku 2002 a hráli dobře. Po druhé čtvrtině jsme vedli o 23 bodů a zápas byl rozhodnutý. Pochvalu zaslouží celé družstvo, že nepřipustilo žádný vyrovnaný zápas.

Sokol Písek Sršni - BK Snakes Ostrava 73:48 (17:17 36:24 54:34)

Zápas jsme začali velmi dobře a po první čtvrtině byl stav 17:17. Soupeř ze čtyřmi reprezentanty ročníku 2001 na nás hrál 35 minut zónovou obranu a my jsme se od druhé čtvrtiny nemohli vůbec prosadit. Nehráli jsme rychle dopředu a střelba se nám nedařila. Za tři body 19,2 % a za dva body 30,6 % a to zápas rozhodlo. Ještě 25 ztrát je hrozné číslo. Musíme se z toho poučit a ještě lépe se připravit na zónovou obranu.

V domácím prostředí se vyhrávat musí

BK Snakes - BK Pardubice 78:68 (27:14 49:32 64:55)

Do zápasu jsme vlítli s velkým nasazením a důrazem v obraně a první čtvrtinu jsme vyhráli o 13 bodů. V druhé čtvrtině jsme pokračovali v dobrém výkonu a 49 bodů je toho důkazem. V šatně jsem kluky upozorňoval, že druhá půlka zápasu může být jiná. To se přesně potvrdilo a my se trápili jak v útoku, tak v obraně. Hrůzostrašné byly naše šestky, kdy jsme jich zahodili 17. Jinak jsme zápas zvládli a důležitá výhra byla naše. Do dalších zápasů ještě musíme zlepšit obranný doskok, který se nám celou sezonu nedaří. Pardubice měly 20 útočných doskoků.

Dobrý zápas odehráli: Dominik Holaň 13 bodů a 5 doskoků. Důležitý koš s faulem v poslední čtvrtině. Šimon za dobrou práci v obraně s pivoty soupeře a přidal 7 bodů a 5 doskoků. Žakys 17 bodů a 11 doskoků. Brůnič 12 bodů a 7 doskoků. Velmi dobrý výkon odvedl Lukáš Vlosinský jak v obraně, tak i v útoku 13 bodů, tak bych si představoval že budeš hrát každý zápas.

V sezóně porazit dvakrát Nymburk není špatné

BK Snakes Ostrava - BA Nymburk 83:70 (11:22 33:39 61:58)

Utkání s Nymburkem jsme nezačali dobře. Nymburk začal hrát od první minuty zónovou obranu a my jsme se nemohli první dvě čtvrtiny trefit. Hráče jsem upozorňoval že musíme zastavit rychlý protiútok soupeře a to se nám nedařilo!!!!

Po třetí čtvrtině jsme vyhrávali o 3 body a věřil jsem, že zápas dotáhneme do vítězství. Utkání jsme rozhodli střelbou trojek, kterých jsme v zápase dali 15 (44,1 %). Špatný byl obranný doskok, kdy jsme soupeři dovolili 20 útočných doskoků a to je moc!!! Dobrý zápas odehráli Kotalič 26 bodů a 10 doskoků, Dominik Holaň 20 bodů střelba trojek 9/6, Vachec 12 bodů a 5 doskoků. Jsem rád za vítězstvi, ale nelíbil se mi přístup hráčů. Vůbec se nedokážeme povzbudit, když se nedaří. Doufám že v příštím zápase se to změní.

Dvě prohry v domácím prostředí zamrzí

BK Snakes Ostrava - Sokol Pražský 80:85 (20:25 37:40 63:62)

Utkání jsme začali ze základní pětkou Šimon, Dominik, Jakub, Karel, Matouš a nedařila se nám obrana. 40 bodů po druhé čtvrtině zápasu je moc. Druhou půlku zápasu jsme se zlepšili a po třetí čtvrtině jsme vedli o jeden bod. Největší potíže jsme měli pod košem. Pochvalu zaslouží Šimon s 11 body a hlavně bojovný výkon proti pivotům soupeře, Matouš 21 bodů a 10 doskoků, ale zlepšit obranu!!!! a Radek, který hru oživil svým příchodem na hřiště. Zápas jsme prohráli špatnou střelbou za dva body 37 % oproti soupeři 58 %.

BK Snakes Ostrava - USK Praha 69:80 (15:28 38:47 56:67)

Zápas jsme začali katastrofální obranou a za první čtvrtinu jsme obdrželi 28 bodů a po druhé čtvrtině 47. Nedokázali jsme ubránit dva hrače soupeře. Od třetí čtvrtiny jsme začali hrát kombinovanou obranu a začali jsme náskok stahovat. Dá se říct, že nás porazil jeden hráč soupeře Böhm. 23 útočných doskoků soupeře je taky moc. Dobrý zápas odehrál Radek - 11 bodů, Šimon - 11 bodů a 8 doskoků a hlavně odváděl černou práci v obraně. To se nedá řict o všech hráčích. Ještě hráli slušně Dominik a Jakub. Jak v sobotu tak v neděli jsme měli horší procento střelby za dva body jak naši soupeři. Na tom musíme v tréninku zapracovat.

Dvě výhry v Ostravském derby

BK Snakes Ostrava - BK NH Ostrava 74:61 (20:16 39:34 54:50)

O víkendu nás čekalo derby s NH Ostrava. Konečně družstvo bylo kompletní a věřil jsem, že zápas vyhrajeme. Největší problémy jsme měli v proměňování jasných příležitostí. Hráli jsme dobrou obranu, ale útok byl velmi špatný. Kluky můžu pochválit za doskoky, které jsme vyhráli 67:42 a z toho bylo 25 útočných (Dominik Žák 11 ůtočných doskoků). Dobrý zápas odehrál Šimon 11 bodů a 11 doskoků a Karel jak v obraně, tak v útoku. Vítězství bylo vybojované.

BK NH Ostrava - BK Snakes Ostrava 63:79 (15:17 33:39 46:62)

Druhý zápas v hale Tatran byl do poloviny vyrovnaný. Ve druhé půlce zápasu jsme domácím odskočili a rozhodli zápas v náš prospěch. Rozhodla dobrá obrana, kdy jsme soupeři dovolili dát 63 bodů. Dobrý zápas odehrál Dominik Žák 19 bodů a 12 doskoků, Kotalič 16 bodů, ale škoda zbytečných ztrát, Brůnič 14 bodů a 9 doskoků, ale špatná obrana. Pochvalu zaslouží Lukáš za dobrou obranu. Ostatní hráči podali svůj standartní výkon. Jsem rád za dvě vybojovaná vítězství.

Jedno domácí vítězství je málo !!!!!

BK Snakes Ostrava - SAM Brno 78:44 (16:16 39:23 54:33)

Proti Brnu jsme byli v roli favorita a to bývá vždy ošidné. Až na začátek zápasu jsme soupeře k ničemu nepustili. Do zápasu zasáhlo všech 12 hráčů a dostal příležitost i Pavel Velek ročník 2003, který odehrál 11 minut a vedl si dobře.

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov 66:70 (17:21 33:40 51:57)

Do zápasu jsme vstoupili špatně. Nedokázali jsme ubránit rychlý protiútok soupeře, který nám dával koš za košem. Ve druhé půlce zápasu se náš návrat do obrany zlepšil a rozhodovalo se v koncovce. Tam jsme měli smůlu a tutovky z podkoše nevyužili. 10 s. do konce zápasu jsme prohrávali o 2 body a měli míč v držení. Alex se rozhodl najet pod koš, ale stratil míč a Prostějov nás ještě potrestal košem. Koncovku jsme nezvládli a musíme se z ní poučit. Zápas rozhodli naše špatné šestky 24:11, 45,8% !!!!!! to je ve vyrovnaném zápase málo. Dobrý zápas odehráli Dominik Žák 23 bodů, 16 doskoků a 6 asistencí, ještě zlepšit procento střelby, Karel Vachutka 14 bodů, Jakub Kotala 12 bodů, 8 doskoků. Jinak se bodově nikdo nepřidal a 66 bodů v domácí hale je málo.

Důležité jedno vítězství

Slavoj BK Litoměřice - BK Snakes Ostrava 88:72 (20:19 44:36 66:55)

Do zápasu jsme nastoupili oslabeni o Matouše a Kotaliče, kteří nám chyběli i v nedělním zápase s Libercem. S Litoměřicemi jsme nezačali špatně a dobře jsme se vyrovnali s agresivitou soupeře i se zdvojováním. Po druhé čtvrtině byl stav 44:36 pro domácí. V šatně jsme si řekli, že musíme zlepšit obranu a to se ve druhé polovině zápasu nestalo. Největší problémy nám dělal hráč číslo 7 a jako obvykle Trusina. Naší prohru zapříčinila špatná obrana všech hráčů. Na ni musíme v tréninku zapracovat. Dobrý zápas odehrál Karel - 17 bodů, Šimon - 17 bodů a 6 doskoků, Dominik Ž. 11 bodů a 15 doskoků, Dominik H. 11 bodů a 6 doskoků.

BK Kondoři Liberec - BK Snakes Ostrava 61:81 (19:23 26:42 46:62)

V Liberci nás nečekal lehký zápas a jestli se chceme dostat do Play-off, tak jsme museli vyhrát. Zápas jsme začali dobře a od začátku jsme byli ve vedení. Druhou čtvrtinu jsme  odehráli výborně v obraně, kdy nám soupeř dal jenom 7 bodů. V půlce zápasu jsme vedli 42:26. Vedení jsme si do konce zápasu udržovali i když ve třetí čtvrtině se mi náš výkon nelíbil. V zápase jsme si pohlídali doskok který jsme vyhráli 55:51. Na doskoku kraloval Domino Žák s 20 doskoky a ještě přidal 23 bodů. Dobrý zápas ještě odehráli Dominik Holaň s 19 body, Radek Janisch s 10 body a 7 doskoků Petr Škvára. Věc kterou chci vytknout je 9 útočných doskoků soupeřova rozehrávače Kořínka.

Padesáti procentní domácí úspěšnost

BK Snakes Ostrava - Sokol Písek Sršni 58:92 (22:18 33:48 44:77)

Proti favoritovi extraligy v základní pětce Alex, Šimon, Dominik Žák, Matouš a Ondra jsme nezačali špatně. Dobrá obrana a docela jsme se prosazovali i v útoku. Od druhé čtvrtiny začal soupeř hrát zónu a my jsme kupili chybu za chybou. Soupeř nás trestal protiútoky a my jsme se do konce zápasu neprosadili jak v útoku, tak hlavně obrana vúbec nefungovala. Pochvalu zaslouží Dominik Žák - 13 bodů, 12 doskoků, ale zlepšit střelbu. Matouš Brůna 20 bodů, 5 doskoků.

BK Snakes Ostrava - BK Lokomotiva Plzeň 68:43 (23:9 34:18 50:32)

Plzeň jsme doma potřebovali porazit. Základní pětka Dominik Žák, Lukáš, Matouš, Šimon, Alex začala zápas dobře a po první čtvrtině jsme vedli o 14 bodů. Náskok jsme si udržovali i po druhé čtvrtině. Jediná věc která mě mrzí, že ve třetí a čtvrté čtvrtině, když jsem prostřídal, tak náskok se tenčil. To by se stávat nemělo. Utkání jsme dotáhli do vítězství, ale velké problémy máme se prosadit v útoku. Dobrý zápas odehrál Lukáš 15 bodú, 9 doskoků z toho 8 útočných a Šimon 13 bodů, střelba za dva body 6/4 šestky 5/5. Za zmínku ještě stojí 16 doskoků Dominika Žáka. Kaňkou zápasu je zranění Matouše.

Výhra v Nymburku a prohra v poslední sekundě v Pardubicích

BA Nymburk - BK Snakes Ostrava 59:78 (15:22 30:40 47:65)

V Nymburce se nevyhrává a my jsme zápas začali velmi dobře. Po první čtvrtině jsme vedli o 7 bodů. Dobrou obranou a rychlým přechodem do ůtoku jsme si vytvořili po druhé čtvrtině naskok 10 bodů. Ve druhé půlce zápasu jsme náskok navýšili a zápas dovedli do vítězství. Jsem rád že jsme soupeře předčili v doskoku 55:41. Zahráli si všichni nominovaní hráči. K oporám družstva patřili Matouš Brůna 27 bodů a 18 doskoků a Dominik Žák 18 bodů a 7 doskoků, střelbu za dva body 13:9.

BK Pardubice - BK Snakes Ostrava 68:65 (23:15 33:33 50:48)

Zápas jsme nezačali dobře. Pardubice nás předčili v rychlosti a důrazu. Po první čtvrtině jsme prohrávali o 8 bodů. V průběhu zápasu jsme se zlepšovali a po třetí čtvrtině jsme prohrávali o 2 body. Největší problémy jsme měli na obranném doskoku, Pardubice 19 útočných doskoků a ve ztrátách míče. 23 ztrát ve vyrovnaném zápase je moc. Zápas se rozhodoval v koncovce. Za stavu 65:65, jsme náš poslední útok nezakončili do časového limitu. Soupeř si vzal oddechový čas a po autu se dostal míč do rukou hráče Svojanovského a ten nám v poslední sekundě dal trojku a zápas rozhodl.

K oporám družstva patříli Šimon Seibert 14 bodů a 5 doskoků, Aleš Zapletal 11 bodů, škoda že není žádný doskok, Matouš Brůna 17 bodů a 14 doskoků, ale 10 ztrát!!!!! Dobrý zápas ještě odehráli Karel Vachutka a Dominik Žák v obraně.

Dvě prohry v Praze

Sokol Pražský - BK Snakes Ostrava 59:38 (19:7 33:23 43:29)

Na Sokole Pražským jsme hráli už v pátek. Byl to první extraligový zápas a jak jsem viděl u některých hráčů byla až velká nervozita. Sokolíci hráli agresivně v obraně a my jsme byli v útoku jaloví. Obrana nebyla špatná, ale 38 bodů za zápas je hrozně málo (15% střelba za dva body!!!!!) Jediným kladem je, že si zahrál Tomáš Plášek ročník 2003 a nezklamal. Doufal jsem že na USK přijde zlepšení.

USK Praha - BK Snakes Ostrava 84:72 (12:21 33:37 59:56)

Stiastiky zápasu, Průběh zápasu

Na USK jsme začali výborně a po první čtvrtině jsme vedli o 9 bodů. Dobře jsme bránili a vyrovnali jsme se s tvrdou hrou soupeře. Po třetí čtvrtině jsme prohrávali o 3 body. V poslední čtvrtině nám soupeř odskočil a my jsme už nestačili reagovat. Dobrý zápas odehrál Dominik Žák 19 bodů, 9 doskoků, Jakub Kotala 18 bodů, 5 doskoků, ale zlepšit obranu na nejlepšho hráče soupeře. Obrana nebyla dneska tak dobrá. Musí bránit všech pět hráčů co je na hřišti a dneska to tak nebylo. Jinak pochvala za bojovnost a za doskoky, které jsme vyhráli 45:41. Špatné byli šestky 50% a to je ve vyrovnaném zápase málo.