"Sedm statečných" je moc, muselo stačit "Šest statečných"

BK Snakes Ostrava - BC Kolín 67:85 (12:17 29:33 48:57)

Statistiky zápasu

Do sobotního zápasu proti Kolínu jsme nastoupili v šesti hráčích. Přesto naší hře nechybělo nasazení a hlavně velká bojovnost. První poločas 29:33. Druhý poločas byl z naší strany špatný, zejména v obraně. Kluci už přestávali stíhat přistupovat k soupeři a ten neomylně trefoval. Důležité bylo, že všichni kluci stále makali a nevypustili zápas. Výborně hráli Karel 26 bodů (7 trojek, šestky 4/3), Hasan 13 bodů (šestky 4/3, 10 doskoků, 5 bloků) a Péťa 6 bodů (10 doskoků).

BK Snakes Ostrava - Královští Sokoli 64:57 (16:17 32:25 52:41)

Po sobotním náročném zápase jsem byl zvědav, jak zvládnou borci nedělní zápas. Je vidět, že rodiče se o ně dobře postarali (tak, jak mi slíbili...). Na soupeři bylo vidět, že má v nohách také náročný sobotní zápas s NH. První polovina byla vyrovnaná jako v sobotu, akorát s výrazně lepší obranou z naší strany. Třetí čtvrtina se ukázala jako klíčová. Podařilo se nám náskok navýšit na 11 bodů. Poslední čtvrtinu už borci hráli na krev, ale výhru si nenechali vzít. Výborný zápas odehráli: Dan 27 bodů (šestky 8/8, 11 získaných faulů), Alex 14 bodů (šestky 5/4), Luki 9 bodů (1 trojka, šestky 2/2, 10 doskoků).

Děkujeme Péťové mamince za výborné buchty.

Porazili jsme dosud neporažený pražský Žižkov

Sokol Žižkov - BK Snakes Ostrava 75:80 (21:16 39:35 50:64)

V sobotu na nás čekal ve staré Žižkovské sokolovně dosud ve finálové skupině neporažený Sokol Žižkov.

První poločas probíhal v celku vyrovnaně. Nejprve vedl soupeř 28:16, ale pak přišla naše šňůra 0:10 (2 trojky Přema). O přestávce jsem cítil z borců velké odhodlání Pražáky porazit. A následně jsem to nejen cítil, ale i viděl na palubovce (třetí čtvrtina 11:29!!). Do poslední desetiminutovky soupeř nastoupil se zónovou obranou, která nám dělala problém. Velká bojovnost všech našich osmi hráčů ale dovolila stáhnout soupeři náš náskok maximálně na 4 body. A to i přes vyfaulování Přemka a Dana, zranění Jardy, rozbité sklo na palubovce....atd.

Gratulace všem. Bodově nás táhli Jarda (21 bodů, 2 trojky), Karel (17 b., 3 tr.), Přema (15 b., 3 tr.), Radek (12 b., šestky 5/4) a Dan (9 b., šest. 5/5).

BK Sluneta Ústí n. L - BK Snakes Ostrava 89:66 (23:14 50:28 71:45)

V nedělním zápase proti Slunetě nám hrubě nevyšel první poločas 50:28!! Důvody jsou možná špatná koncentrace v neděli v 9:00 hod. ráno nebo to, že Jarda kvůli zranění nenastoupil do zápasu......? Každopádně obrana byla hrozná a útok tomu nepomohl.

Po "průvanu" v šatně se už na naši hru ve druhém poločase dalo dívat. Nastoupili jsme do zóny 1-3-1 a po vychytání větších či menších chyb v této obraně se podařil odehrát vyrovnaný druhý poločas.

Tentokrát jsme v derby prohráli

BK NH Ostrava - BK Snakes Ostrava 78:70 (16:25 32:37 59:60)

Proti NH jsme dobře začali a drželi si menší náskok až do 32. minuty 66:59. Pak bohužel přišel z naší strany téměř kolaps. Posledních 8 minut jsme prohráli 19:4 !! Důvod..... přestala fungovat střelba (1 trojka za druhý poločas), přestali jsme najíždět do koše (i když právě nájezdy do koše se nám podařil ve třetí čtvrtině získat největší náskok v zápase +13), žádné rychlé útoky a špatná obrana (docházela nám síla, několik hráčů hrálo po nemocích téměř bez tréninku - Karel, Jarda, Lukáš H).

Pozitivní je, že mladí r. 2002 Aleš, Lukáš, Petr odehráli spoustu dobrých minut v tomto náročném zápase.

Ani Jardových 43 bodů nám nepomohlo k výhře v Hradci

Královští Sokoli - BK Snakes Ostrava B 88:82 (27:24 52:50 70:68)

BC Kolín - BK Snakes Ostrava B 85:56 (25:17 42:27 61:39)

O víkendu jsme jeli hrát do Hradce a do Kolína. I když nás byla skromnější výprava, nic neomlouvá špatnou obranu po oba víkendové utkání.

V sobotu proti Hradci nás ještě ve hře o výhru držel solidní útok (po třetí čtvrtině 70:68). Jmenovitě Jarda 43 bodů!!! - 7 trojek, šestky 11/10, Alda 16 bodů, Dan 11 bodů. Tito tři podali v útoku velmi dobrý výkon. Ale opět špatná obrana v koncovce a proměnění 12 trojek Hradce (průměr mají 4 trojky na zápas), nás stálo vítězství.

V neděli nechtěl nechat své kamarády ve štychu Jarda a tak s velkým sebezapřením a bolestmi nohy (dozvuk sobotního střetu se soupeřem) nastoupil do utkání a přesto se stal opět naším nejlepším střelcem 24 bodů. Ani v neděli nefungovala obrana a to jsme ji různě měnili, ale tentokrát klukům chyběla energie a chuť se porvat o každý míč, o každý kousek palubovky!!!! Prohrát určitě můžeme, ale ne bez boje. A spoléhat se na jednoho hráče je také špatně.

V sobotu 17. února hrajeme derby na Tatranu. Tam už doufám budeme kompletnější a z větší vůli bojovat zejména v obraně.

Děkujeme paní Zhasilové za buchtu ke snídani.

Vydřená výhra nad Ústí a prohra s Žižkovem

BK Snakes Ostrava B - BK Sluneta Ústí n. L. 86:82 (16:17 33:44 52:60)

První zápas finálové skupiny a hned proti vítězi české DL z Ústí. První čtvrtina byla na skóre vyrovnaná, ale hosté měli herně na vrh. Zejména v tvrdosti a větším důrazem pod oběma koši. Druhá čtvrtina toho byla jasným důkazem (17:27). Po přestávce jsme nastoupili úplně s jinou energií. Vyrovnávali jsme se se soupeřem v tvrdosti. Hru na hřišti dobře organizoval Jirka s Radkem. Střeleckou fazónu začali naplňovat bráchové Jarda 29 bodů, Karel 23 bodů, oba po čtyři trojky. Ostatní urputně bránili a kdo zrovna nebyl na palubovce, o to více fandil z lavičky. V závěru jsme nedovolili Ústí vystřelit za tři body a udrželi si mírný náskok až do konce.

BK Snakes Ostrava B - Sokol Žižkov 63:75 (14:17 40:36 51:55)

Statstiky zápasu

Ve druhém zápase proti Žižkovu jsme se museli obejít bez Klepiho, kterému se bohužel vrátily zdravotní problémy. Doufejme, že se jeho zdravotní stav brzo zlepší. Poločas z naší strany proti běhavému soupeři, z velké části jej tvoří hráči USK, nebyl špatný (40:36) Ve druhém poločase nám už trošku začaly docházet síly. Projevovalo se to hlavně v zakončení. Skvělý Jarda (opět 29 bodů) na vše nestačil. Přidal se sice k němu Dan (17 bodů), Radek (8 bodů), ale to bylo na kvalitně hrajícího soupeře málo.

Na příští zápasy odjíždíme do Hradce Králové a Kolína.

Výhra nad NH a postup do finálové skupiny

BK Opava - BK Snakes Ostrava 77:64 (25:11 41:32 57:44)

BK NH Ostrava - BK Snakes Ostrava 79:102 (23:21 36:51 58:68)

Zápas v Opavě jsme odehráli špatně. Nekvalitní obrana. V útoku nás nepodržely naše obvyklé zbraně. Střelba za tři (jedna trojka z 20 pokusů!!). Rychlé útoky se daly spočítat na prstech jedné ruky. Jen Jarda Bednář a Karel Vachutka odvedli v útoku kvalitní výkon. Navíc U19 Extraliga měla volno, tak Opavu posílili Kurečka s Robenkem. Zejména Maty (26 b.) odehrál velmi dobré utkání a dělal nám velké problémy.

V neděli proti NH to už bylo hlavně v útoku o něčem jiném. Obrana stále nic moc, ale na útočné půlce se dařilo. Dobrá střelba (Jarda 36 b. 6 tr., Dominik 17 b. 2 tr., Dan 13 b., už se přidal i Karel B. 17 b. 4 tr.). Dařilo se i přecházet do rychlých protiútoků. Své výrazné minuty po zranění v obou zápasech dostal mladý Pavel Krejčí a nezklamal. Díky této výhře a sobotní prohře Kyjova jsme se dostali v další části soutěže do finálové skupiny. Základní skupinu jsme zakončili s bilancí 10 výher a 4 proher.

Takže cíl udržet se byl splněn.......

Všem kmenovým hráčům DL U19 a mladým hráčům Ext. U17 (hráli za U19 na střídačku v každém zápase) děkuji a gratuluji.

Další úrazy, přesto nejprve šestá a pak sedmá výhra v řadě!!!

BK Snakes Ostrava B - SKB Zlín 80:45 (24:9 44:20 63:31)

BK Snakes Ostrava B - BC Nový Jičín 80:67 (26:27 46:38 57:54)

Do prvního víkendového zápasu proti Zlínu nastoupilo devět hráčů. V neděli proti Jičínu dohrávalo sedm hráčů!! Lehce oslabený Zlín nám nedělal vážnější problém. První čtvrtina 24:9. Smůlu měl Ondra Havránek, který si při prvním svém střídání udělal nepříjemný výron kotníku. Ostatní kluci si dobře zastříleli (5 borců dvouciferné body).

Druhý zápas byl už o něčem jiném. Útočná fáze z naší strany stále docela fungovala, ale obrana vůbec (26:27)! Navíc si ve druhé čtvrtině obnovil zranění zad Lukáš Holčapek. Opět jako už téměř pravidelně zůstalo sedm borců do hry. Následoval oddechový čas, kdy jsme si jasně řekli (hlavně bratři Bednářové), že je to poslední letošní zápas a chceme sedmou výhru v řadě!! Díky změně obrany a zejména bojovnosti se nám podařil ne příliš pěkný zápas dotáhnout do vítězného konce. A to i přesto, že Karel (18 bodů) musel kvůli čtyřem faulům sedět skoro celou třetí čtvrtinu na střídačce. Zastoupili ho ostatní. Jak mladí r. 2002 Hasan (5 bloků, 2 trojky!!), Ráďa (hlavní rozehra), Alex (13 bodů, 3 trojky), tak r. 2000 Jarda (33 bodů), Dan (15 doskoků) a Štěpán.

Dostali jsme se na druhé místo v tabulce. S bilancí 9 výher a 3 prohry.

Všem přejeme krásné Vánoce a hodně zdraví v Novém roce.

Radek Wlach s borci DL U19

Sedm statečných ukázalo, jak se bojuje

BK Snakes Ostrava - TJ Slavia Kroměříž 74:64 (25:20 38:41 58:54)

BK Snakes Ostrava - TJ Jiskra Kyjov 86:65 (27:14 48:28 66:42)

Cíl víkendu byl docela jasný. Porazit Kroměříž, do tabulky zapsat důležité body a zároveň oplatit soupeři porážku z Kroměříže. Komplikace byla, že díky zraněním jsme nastoupili jen se sedmi hráči!! Začátek nám vyšel skvěle (6. minuta 17:5). Bohužel pak soupeř přebral iniciativu a nejen, že dohnal náš náskok, ale ještě šel do druhého poločasu s tříbodovým náskokem. Taktika do druhého poločasu byla výrazně se zlepšit v obraně, pohlídat si podkošové hráče a hlavního rozehrávače. Vše se docela podařilo a zaslouženě jsme vyhráli. Klíčové byly naše doskoky pod oběma koši, kde se výborně doplňovala trojice Luky, Hasan a Peťa.

Od druhého zápasu s Kyjovem jsem moc nevěděl, co čekat. Soupeř byl s jednou prohrou s přehledem na druhém místě tabulky a disponuje urostlými hráči ročníku 99. Na druhé straně my se sedmi borci ročníku 2000 a mladší a s náročným zápasem ze soboty v nohách. První čtvrtina naší osobní obrany, k tomu z trojkové vzdálenosti řádil Karel (8 trojek!!). Ukázali, že můžeme hrát vyrovnanou partii. Navíc, když jsme od druhé čtvrtiny začali hrát zónovou obranu, Kyjov se do ni trápil a my přidali rychlé protiútoky. Ke Karlovi (30 bodů) se ve střelbě přidal Dan (20 bodů, šestky 9/8) a tradičně Jarda (18 bodů). Pod košem se rvali mladíci Pěťa s Hasanem, pod vedením zkušenějšího Lukáše. Borce z perimetru dobře prostřídával a doplňoval Dalibor. Zrodilo se pro nás příjemné překvapení v podobě výhry o 21 bodů!!

Kluci zahráli v tak úzké sestavě velmi dobře s velkým nasazením a bojovností.

Dvě výhry nad Hladnovem

BK Hladnov Ostrava - BK Snakes Ostrava B 58:78 (13:25 25:47 39:64)

První dvojutkání jsme odehráli již ve čtvrtek na hale gymnázia Hladnov. Po slušném prvním poločase jsme ve druhém poločase polevili a Hladnováci toho využili na mírné snížení našeho náskoku. Nedařila se nám příliš střelba z dálky a tři šestky za utkání nesvědčí o naší aktivitě směrem na koš!!

BK Snakes Ostrava B - BK Hladnov Ostrava 109:47 (23:10 47:23 66:41)

Do druhého zápasu proti Hladnovu jsme šli už trošku poučení ze zápasu prvního. Na pátečním tréninku jsme si ukázali nějaké věci  a bylo na  borcích, jak se s tím v zápase vypořádají.

První tři čtvrtiny docela kopírovávali zápas první. Do poslední čtvrtiny jsme výrazně změnili obranu s tím, že se pokusíme udržet Hladnov do padesátí bodů. To se nejen podařilo, ale navíc se přidal výborný útok. Jarda si udělal vlastní střelnici 40 bodů, 5 trojek !! Přidal se Dominik 21 bodů, 4 trojky !! Dobře oba zápasy zvládli naši mladí ročníku 2002- Alex, Ráďa i Peťa. Další zápasy za čtrnáct dní hrajeme opět doma s Kroměříži v 11.30 hod a v neděli s Kyjovem  ve 12.30 hod.

Bojovnost stačila na jednu výhru

BK Snakes Ostrava - BK NH Ostrava 67:78 (24:20 46:37 54:65)

První domácí zápas a hned proti zatím neporaženému NH. První poločas byl z naší strany velice podařený (46:37). Jarda dal sedm trojek!!

Bohužel třetí čtvrtina rozhodla (8:28). Nedokázali jsme navázat na poločas první. Přestala fungovat střelba a naopak NH padlo vše, co hodili na koš. Ve čtvrté čtvrtině jsme přitlačili v obraně, ale útok byl stále slaboučký a prohru jsme už neodvrátili.

BK Snakes Ostrava - BK Opava 82:73 (27:12 50:31 67:52)

Proti Opavě se k naší marodce přidal v sobotu se zraněním i Honza. Když přidám, že Dan v podstatě nemohl po oba víkendové zápasy díky zranění zvednout nad hlavu pravou ruku (jeho střelecká), nebyla situace "růžová". Kluci ale bojovali. Výborný první poločas (50:31). Náskok i když výrazně snížený se nám tentokrát podařilo po velkém boji udržet až do vítězného konce. Opava téměř celé tři čtvrtiny hrála zónu. Pro čtyři kluky ročníku 2002 velká zkušenost.... Našich dvanáct trojek (Karel 7!!) výrazně pomohly, ale i tak nám zóna dělala problém.

Všichni borci si zaslouží poděkovat za velkou bojovnost po oba zápasy. Nakonec se všech devět hráčů zapsalo do střelecké listiny.

Další dvojutkání hrajeme s Hladnovem. První zápas předehráváme ve čtvrtek 9.11. 2017 na Hladnově. Doma hrajeme v sobotu 11.11. 2017 od 14.00 hod.

Z Nového Jičína a ze Zlína vezeme dvě výhry

BC Nový Jičín - BK Snakes Ostrava B 64:85 (12:32 27:49 46:68)

V Jičíně jsme si pohlídali oproti předešlým zápasům začátek utkání a na soupeře jsme ,,vlítli". První čtvrtina 12:32 dala ráz do zbytku utkání. Postupně se nám podařilo náskok ještě lehce navýšit i díky mimořádně střelecké kvalitě Karla Bednáře (37 bodů). Je třeba pochválit Jičíňáky, kteří zápas nevzdali. Využili naše velké časté střídání a lehce korigovali konečný výsledek.

SKB Zlín - BK Snakes Ostrava B 44:83 (16:25 33:38 39:58)

I nedělní utkání jsme chtěli začít agresivní obranou a rychlými útoky. Bohužel naše nasazení zejména v obraně bylo velmi slabé. Navíc se po pár minutách na hřišti zranil Kuba. O přestávce v šatně bylo potřeba si vše ujasnit. Co chceme hrát a hlavně s jakým nasazením. Borci to velmi dobře pochopili a druhý poločas z naší strany byl zatím nejlepší, jaký jsme v letošní sezóně odehráli (11:45!!). Kvalitní obrana všech hráčů nám umožnila dávat i lehčí koše do pomalu fyzicky odcházejícího Zlína. Střelecky se výrazněji  prosadil nejen Karel 21 bodů, ale i brácha Jarda 28 bodů. Velmi dobré dvojutkání, své první v kategorii U19 odehrál mladý Hasan (16 bodů, 15 doskoků).

Moc děkuji rodičům, kteří nám zajistili dopravu na obě utkání.

První dva zápasy skončily prohrou jako loni

TJ Jiskra Kyjov - BK Snakes Ostrava B 76:68 (26:19 39:35 60:48)

Stejní soupeři, stejné výsledky. První utkání v nové sezóně na horké půdě v Kyjově. Naši mladí borci se po nepříliš podařené 1. čtvrtině pomalu dostávali do hry. Proti starším, výrazně vyšším a silnějším klukům z Kyjova postupně srovnávali skóre. Škoda začátku druhého poločasu a vyfaulování Lukáše. Mohli jsme odehrát ještě zajímavější koncovku.

I tak se nám podařilo ale poslední čtvrtinu vyhrát.

TJ Slavia Kroměříž - BK Snakes Ostrava B 76:72 (24:16 43:38 60:55)

V Kroměříži se nám opět nepovedla 1. čtvrtina. Budeme muset na začátcích zápasů zapracovat!! Ostatní čtvrtiny jsme už buď vyhráli nebo remizovali. Rozstřílel se Přema a když se k němu druhý poločas přidal Aleš (první poločas 0 bodu), vypadalo to, že máme na to Kroměříž porazit. Bohužel v 5. minutě 3.čtvrtiny  se zranil Dan (kotník vyřazen z tréninku na 3 týdny). Střídající borci příkladně bojovali a zápas dospěl do vyrovnané koncovky.

V rozhodující moment po oddechovém čase jsme neproměnili volnou střelu za 3 body a soupeř z následného útoku skóroval.

Zápasy ukázaly, že samozřejmě máme co zlepšovat  zejména v obraně, ale taky, že mladí se nebojí postavit vyšším soupeřům.

Po uzdravení hráčů, kteří s námi nemohli jet, budeme ještě silnější a věřím, že se dostaví i výsledky.