Play-off Nymburk

BA Nymburk - BK Snakes Ostrava 72:54 (15:14 25:29 46:45)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu, Video ze zápasu

Na zápasy v Nymburku jsme se pečlivě připravovali a věděli jsme, co můžeme od soupeře čekat. Už začátek utkání naznačil, že série bude souboj obran. Velmi dobře jsme bránili a v poločase jsme vedli v poměru 25:29! Ve třetí čtvrtině se opět bojovalo o každý bod na nymburské palubovce a drželi jsme stále slibný výsledek do poslední části zápasu. Naopak vstup do čtvrté čtvrtiny se nám vůbec nepovedl. Ztráty zejména na rozehrávce daly možnost soupeři lehce skórovat a dostat se do mírného vedení. Po oddechovém čase se však nic nezměnilo a naše hra se úplně rozpadla. Zvláště obrana 1:1 a řešení v obraně spolupráci rozehrávač - pivot jsme nedokázali zastavit a tak se opory Nymburka dostali do hry (Kovář,Štafl, Novotný). Na naší straně byla osamocená střelecká dvojice Slavík - Snopek (19 b. + 10 b.), ke které se bohužel nikdo střelecky nepřidal. Poslední čtvrtinu jsme prohráli 26:9 - a to je velká škoda na to jak jsme zápas měli dobře rozehraný.

BA Nymburk - BK Snakes Ostrava 67:60 (14:24 31:32 46:40)

Druhé utkání mělo podobný průběh jako první utkání, velmi dobrá obrana z naší strany. Jakub Slavík se výborně vypořádal z obranou jejich nejlepšího střelce Kováře a za celý zápas mu dovolil pouze 6 bodů! Opět poločas vyzněl v náš prospěch 31:32. V poločasové přestávce jsme si řekli, že musíme udržet koncentraci až do konce utkání. Zápas se nám podařilo dovést do dramatické koncovky, kde jsme bohužel selhali na čáře trestných hodů. Mít v tak vyrovnaném utkání TH 28/13 je smutné (poslední 3 minuty TH 9/1)!!! Velmi dobré utkání odehrál Jakub Zikl a Tomáš Havlík, ale na soupeře to nestačilo. Za předvedenou hru a bojovnost musím chlapce pochválit a pokud budeme takto bránit a bojovat na domácí palubovce, tak sérii můžeme ještě hodně zdramatizovat a určitě si chceme vynutit 5 utkání.

Poslední zápasy základní části

Sokol Pražský - BK Snakes Ostrava 79:85 (17:19 39:37 67:58)

Zápas byl pro domácí celek velmi důležitý, protože se chtěli vyhnout baráži v soutěži. Od začátku byli hráči Sokola důraznější v osobních soubojích (někdy až za hranicí pravidel), ale není se co divit. Toto nás trošičku vyvedlo z koncentrace i některé výroky rozhodčích byly zajímavé!!! Hráče jsem uklidňoval, že se musíme soustředit na basketbal, tak jedině zápas dovedeme do vítězného konce. Velmi nám zlobil hráč Šícha, kterého jsme nechali rozehrát k velmi dobrému výkonu (29 bodů). Do poslední čtvrtiny jsme nastupovali za stavu 67:58, ale svému družstvu jsem věřil. Lídři týmu (Slavík, Havlík) vzali zodpovědnost do svých rukou a otočili vývoj utkání v náš prospěch. Velmi nám pomohl po zranění Jakuba Zikla - Adam Robenek, který svojí velmi dobrou obranou a hlavně doskokem a důležitými body v závěru pomohl k vítězství.

GBA Praha - BK Snakes Ostrava 76:72 (19:16 36:28 58:47)

Statistiky zápasu, Průběh zápasu

Před utkáním jsme věděli, že pokud zápas vyhrajeme dostaneme se na 4. místo a v Play-off narazíme na Pardubice, ale hlavně budeme vyřazovací část soutěže začínat doma a to jsme samozřejmě všichni chtěli. Soupeř nám od začátku ukazoval co je basketbal na vysoké úrovni. Velmi dobrá hra pod oběma koši a zvláště hráč Zelizňák ukázal svou kvalitu (21 bodů - 20 doskoků)! V poločasové přestávce jsme si řekli, že pokud chceme pomýšlet na vítězství musíme zlepšit obranný, ale i útočný doskok a hlavně naši až žalostnou střelbu trestných hodů!!! Do poslední čtvrtiny jsme nastoupili, že se pokusíme s výsledkem něco udělat (58:47). Vysunuli jsme obranu po celém hřišti a to soupeři dělalo problém. Získali jsme některé laciné míče a trestali jsme soupeře. 6 sekund před koncem zápasu - Jakub Slavík trefil trojku z velké vzdálenosti a ještě byl faulován! Stav byl 74:72 vzali jsme si time-out, aby jsme si řekli co zahrajeme. Rozhodli jsme se trestný hod nahodit (no to nám celkem celý zápas šlo, trestné hody 26/13 !!!) a pokusit se o dopich míče do koše, bohužel se nám doskočit míč nepodařilo! Hráči zasluhují velkou pochvalu za předvedený bojovný výkon. Velmi dobré utkání odehrála pětice Jakel - Kurečka - Snopek - Slavík - Robenek. Bohužel ukazatele v doskocích 50:29 !!! a zahodit 13 trestných hodů s takovým soupeřem jakým GBA je, nemůžete vyhrát!

Plzeňská zažila velké drama

BK Snakes Ostrava - SAM Brno 84:67 (23:21 42:42 60:56)

Utkání jsme začali velmi nervozně a jak už je u nás bohužel poslední dobou zvykem, velmi nepozorní v obraně. Opět jsme dostávali lehké koše po vlastních chybách a byli opět nedůslední při obranném doskakování a dávali tak soupeři další možnost ke skórování. Opět jsme dostali za poločas 40 a více bodů a to pokud chceme pomýšlet na postup z Play-off musíme na obraně zapracovat. Změnou obrany na vytažený zónový presink 2-2-1 a následně zónová obrana 2-3 dělala soupeři velké problémy a my jsme šli do vedení. Střelecky nás táhla trojice Zikl - Kurečka - Slavík (celkem 55 bodů). Zlepšená obrana v druhé půli byla klíčová (25 bodů za 20 min).

BK Snakes Ostrava - BK Synthesia Pardubice 101:87 p.p. (19:25 41:42 54:61 80:80 85:85)

Pardubice přijeli s tím, že nám chtějí oplatit porážku z Pardubic. Opět náš pomalý rozjezd soupeř využil a pořádně nám zatápěl. Zvláště z tříbodového oblouku nám sázeli jednu střelu za druhou zvláště hráč Picka. Na konci druhé čtvrtiny po oddechovém čase jsme šli do vysunuté zónové obrany a získali nějaké míče a stáhli jsme výsledek na 41:42. Ve třetí čtvrtině nám soupeř opět utekl na rozdíl 7 bodů. Do poslední desetiminutovky jsme nastoupili s odhodláním zvrátit výsledek. Byli jsme aktivní, získávali jsme míče a snažili se hrát rychle dopředu, soupeř nás zastavoval nedovoleně, ale naše žalostná střelba trestných hodů (43/25) držela soupeře ve hře! Tři sekundy před koncem za stavu 79:80 po neúspěšné střele Kuby Slavíka doskočil míč pod pardubickým košem Jakub Zikl (do té doby střelba šestek 6/0). Zaplněná hala na plzeňské ulici nedýchala! První trestný hod Jakub neproměnil, ale vzápětí druhý trestný hod prošel síťkou a šli jsme do prodloužení. V prodloužení se oba celky soustředili na obranu a ukazatel nám ukázal opět nerozhodný výsledek 85:85. V druhém prodloužení to vzali do svých rukou střelci Havlík - Lukáč a rozhodli, že body zůstanou v Ostravě. Velmi dobré utkání odehrál Tomáš Havlík (autor 30 bodů, 7x 3b.), ale celé družstvo zaslouží velkou pochvalu, jak otočila utkání ve svůj prospěch. Malou kaňkou na velmi dobrém utkání je našich 25 ztrát a již zmíněné trestné hody, kterých jsme zahodili 18!!!

Vítězná dohrávka

BK Snakes Ostrava - BK Kondoři Liberec 87:71 (21:13 43:30 66:56)

Dohrávku odloženého utkání z důvodů nemoci soupeře jsme zvládli dobře. Jsem spokojený s výsledkem, ale ne z naší obranou. Pokud chceme pomýšlet na postup z prvního kola Play-off musíme zapracovat na naší obraně. Velmi dobré utkání odehrála dvojice Slavík - Kurečka. Každé utkání je pro nás důležité, aby jsme byli dobře připraveni do Play-off.

Vydřená vítězství

BK Lokomotiva Plzeň - BK Snakes Ostrava 77:93 (28:20 48:45 68:70)

Toto utkání bych ohodnotil jednoduše! Podcenění soupeře, který ještě neokusil v letošní sezóně pocit vítězství. Soupeř na nás od začátku nastoupil s tím, že nemá co ztratit. (Plzeň nám doma dokázala dát pouhých 39 bodů!!!) V poločase svítilo skóre na ukazateli 48:45 (dostat za poločas 48 bodů je neomluvitelné). Po zbytek utkání jsme se trápili a nemohli jsme se dostat do tempa. V závěrečné čtvrtině jsme urvali vítězství na naši stranu. Ponaučení pro příště, že žádné utkání není předem rozhodnuté.

Sokol Sršni Písek - BK Snakes Ostrava 85:91 ( 21:22 41:49 68:63)

Souboj o šesté místo v soutěži byl od začátku utkání nervozní. Opět jsme měli velký problém v obraně (problém v bránění 1:1 - a následná rotace ). Dostávali jsme velmi laciné koše. V polovině utkání jsme vedli v poměru 41:49, ale upozorňoval jsem hráče, že ještě není konec utkání. Soupeř nastoupil do 3. čtvrtiny s velkým odhodláním otočit výsledek za každou cenu. Rozhodčí pustili velmi tvrdou hru, se kterou jsme se nedokázali poradit a zbytečně jsme ztráceli míče. V poslední čtvrtině pětice Kurečka, Lukáč, Havlík, Slavík, Zikl - vybojovala cenné vítězství. Zvláště Jakub Slavík po hrubé faulu na něj (následná jeho TCH) se zdravě naštval a v posledních dvou minutách zatížil konto soupeře 10 body, celkově 27 bodů!!!

Boj o nejlepší postavení před play-off

BK Snakes Ostrava - Slavoj BK Litoměřice 95:74 (24:16 60:29 73:49)

Začal únor a už jsme začali s přípravou na play-off. Sobotním soupeřem, který zavítal na naší palubovku, byli basketbalisti z Litoměřic. Litoměřice se opírají o hru nejlepšího střelce extraligy Jana Karlovského. Do poločasu jsme předváděli pohledný basketbal, který se musel divákům líbit. Dobrá obrana podložená velmi dobrým přechodem na útočnou polovinu. Jediný kdo byl schopný se prosadit a pořádně zatápěl našim podkošovým hráčům, byl už zmíněný Karlovský (autor 32 bodů!). V utkání bylo vidět pár pohledných akcí, které naši hráči zejména v 1. poločase zakončovali populární smečí do koše - Snopek, Slavík, Zikl!!! V druhé polovině utkání dostali prostor všichni hráči z lavičky. Jedinou malou kaňkou v utkání je, počet obdržených bodů 74 (2. poločas - 45 bodů!!!) a to je podle našich zásad moc!

BK Snakes Ostrava - Kondoři Liberec odloženo pro nemoc soupeře

Nezvládla koncovka!

BK Snakes Ostrava - BA Nymburk 76:84 p.p. (19:18 33:34 53:54 69:69)

První zápas s Nymburkem, který jsme odehráli na začátku sezóny na palubovce v Nymburce, jsme prohráli po dramatické koncovce o jeden jediný bod, kdy jsme ještě 3 vteřiny před koncem utkání měli možnost házet dva trestné hody!!! Bohužel jsme si nevynutili ani prodloužení a odjížděli jsme z Nymburku velice zklamáni. Na domácí utkání jsme se důkladně připravovali a všichni jsme věděli kde je soupeřova největší zbraň. Do utkáni jsme vstoupili dobře dařil se nám rychlý protiútok a dobře jsme bránili nymburské podkošové hráče. Poločas vyzněl ve prospěch hostujícího týmu o jeden bod v poměru 33.34. V poločase jsme si řekli, že musíme pokračovat v dobré obraně a využívat soupeřových chyb. To se nám podařilo a během 32. minuty utkání, jsme začali kontrolovat průběh utkání a šli jsme do vedení o 7 bodů. Ještě v 39. minutě jsme vedli o 6 bodů, ale bohužel jsme trestuhodně nezvládli koncovku a nechali soupeře vyrovnat na 69:69 a prodlužovalo se!!! V prodloužení jsme už bohužel nevěřili v sobě sama a soupeři jsme darovali vítězství. Utkání rozhodli dva ukazatelé a to naše ztracené míče (20 ztrát) oproti soupeřovým (10 ztrát) a nedat v tak vyrovnaném utkání 18 trestných hodů nás stálo vítězství.

BK Snakes Ostrava - USK Praha 53:84 (15:23 24:47 38:67)

Duel loňských finalistů U19 hned na začátku ukázal, jak bude zápas probíhat! Bohužel jsme nedokázali ze sebe střepat sobotní smolnou porážku s Nymburkem. Nebyli jsme schopni se dostatečně namotivovat a být hráčům USK Praha vyrovnanější soupeř. Rozhodla větší touha soupeře po vítězství (USK překvapivě prohráli v Prostějově v koncovce 74:73!) Pozitivem bylo zapojení trojice mladých hráčů ročníku 2001 (Brůna, Kotala, Žák), všichni tři předvedli nebojácný a velmi slušný výkon proti nejlepšímu týmu republiky.

Dobrý vstup - nezvládla koncovka!

BK Snakes Ostrava - BCM Orli Prostějov 65:72 (21:12 35:37 51:53)

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Naše vysunutá agresivní obrana dělala Prostějovu problémy a my z rychlého protiútoku trestali. Ve druhé čtvrtině jako kdyby jsme si mysleli, že se soupeř porazí sám a náš laksní přístup pustil soupeře zpět do hry (hloupé chyby, nedůrazná koncovka). Závěrečná čtvrtina už byl boj o každý bodík a o každý centimetr palubovky. Bohužel soupeř byl v závěru šťastnější a odváží si vítězství z naší palubovky.

Poslední čtvrtina rozhodla!

BCM Orli Prostějov - BK Snakes Ostrava 85:73 (26:21 41:40 52:62)

Odvetné utkání bylo od začátku velmi vyrovnané a mělo nádech play-off utkání. Velmi dobré utkání hrál Jakub Slavík (24 b. / 14 dosk.) a svým výkonem držel naše šance na vítězství. V poločasové pauze jsme si řekli, co musíme zlepšit a to náš obranný doskok a obranu ve vymezeném území. Ve třetí čtvrtině se nám podařil trhák a soupeři jsme odskočili na rozdíl 13 bodů. Soupeř si musel brát 2 oddechové časy! Bohužel rozhodla poslední čtvrtina, kterou jsme nezvládli v našich hlavách. Prohrát poslední desetiminutovku 33:11!!! - je trestuhodné.

První domácí prohra!

BK Snakes Ostrava - GBA 71:82 (20:22 37:45 51:67)

BK Snakes Ostrava - Sokol Pražský 85:59 (26:17 50:29 69:46)

Na domácí palubovce jsme přivítali nejprve v sobotu tým GBA a v neděli našim soupeřem byli basketbalisti Sokola Pražského. Tým pod hlavičkou GBA, tvoří s větší části zahraniční hráči a proto toto utkání je pro nás vždy velká výzva si z těmito hráči zahrát a poměřit síly jak na tom jsme. Utkání vždy snesou velké měřítko, kdy se hraje velmi rychle a agresivně a i tentokráte to nebylo jinak. Velkou obavu jsem měl s výškové převahy soupeře (Poulina 205 cm, Zelizňák 210 cm, Pavelka 218 cm), ale tyto hráče se nám podařilo zastavit. Naopak jsme vyhořeli na rozehrávce, kde jsme to nečekali. Jediný kdo držel prapor mezi rozehrávači byla dvojice Havlík - Kurečka (29 bodů / 17 bodů). A koho se nám nepodařilo za celý zápas zastavit, byl Marek Welsch, který ne jenže dobře dirigoval svůj tým, ale zatížil naše skóre 28 body a efektivita tohoto hráče se zastavila na čísle 38! Byl klíčovým hráčem soupeře a jeho výkon rozhodl o naší porážce.

V neděli jsme museli pří vši úctě k soupeři splnit roli favorita a získat povinné vítězství. To se nám podařilo a prostor dostali všichni nominováni hráči. Trochu si zpravili chuť někteří hráči po sobotním zápase. Pochvalu zaslouží celý tým za to jak zvládl, tento náročný prodloužený víkend!

6. výher v řadě

BK Synthesia Pardubice - BK Snakes Ostrava 74:83 (8:19 31:44 48:70)

V sobotu jsme zajížděli do Pardubic, kde utkání s domácími hráči jsou vždy velmi těžké. Vstup do utkání se nám vydařil a soupeře jsme nepouštěli do jejich největší zbraně a tou je rychlý protiútok. Soupeř se dvojicí Svoboda - Výcha. Prvního jmenovaného hráče si vzal na starost náš nejlepší obránce Tomáš Havlík a úkolu se zhostil na výbornou. Ve spolupráci s celým týmem nedovolil Svobodovi jeho hru a největší zbraň střelbu z tříbodového oblouku. Základní sestava Jakel, Havlík, Lukáč, Slavík, Zikl - předváděla velmi pohledný basketbal a v utkání jsme vedli už rozdílem o 23 bodů a bylo na hráčích vidět jak si basketbal užívají. Do poslední části hry jsem nechal odpočívat trojici Jakel - Havlík - Slavík a prostor dostali mladí perspektivní hráči a mohli se sami na vlastní kůži přesvědčit, že extraliga juniorů je o něčem jiném, než na co byli zvyklí v mladších kategoriích (agresivita, nasazení, rozhodování v různých situacích jak v obraně tak i útoku). Soupeř nesložil zbraně a bojoval až do poslední minuty a to byla obrovská škola pro naše mladé hráče. Po skončení utkání svítilo na ukazateli skóre výsledek 74:83 v náš prospěch. Z Pardubic si vezeme důležité dva body, ale hlavně cenné zkušenosti. Celý tým bych pochválil za velmi pěkný basketbal, který jsme předvedli - "Hoši díky".

SAM Brno - BK Snakes Ostrava 73:84 (25:24 49:40 58:63)

Na začátku utkání se na nás projevila únava. Důvodem byl pozdní příjezd do Brna, tým se dostal na hotel až v pozdních nočních hodinách (23 hod). Vstup do utkání byl z naší strany hodně ospalý a soupeř toho dokázal využít. Dostat od soupeře za 20 minut hry 49 bodů se nám nemůže stávat pokud chceme hrát o přední příčky v tabulce. V poločase jsem hráčům řekl, že nám stačí jen změnit přístup k utkání a začít bránit, tak jak jsme zvyklí. Od začátku třetí čtvrtiny bylo na hráčích vidět, že si to vzali k srdci a začali předvádět agresivní hru v obraně, která nesla tížené ovoce. V útoku se chytl Dominik Lukáč a chvílemi si na hřišti dělal co chtěl a zaznamenal 27 bodů! Utkání jsme dokázali otočit v náš prospěch a vezeme si zaslouženě body domů. Stálo nás to asi více sil, než si hráči mysleli, ale ukázali, že tento tým má velkou morální sílu a dokázali si, že se dá hrát za každého stavu - "tým a hráč se ukáže, když se nedaří".

Jasná vítězství

BK Snakes Ostrava - Sokol Písek 123:65 (29:11 62:32 102:57)

Dne 28.10. jsme odehráli náš první domácí zápas proti týmu Sršni Písek. Už od začátku jsme do zápasu vstoupili koncentrovaně a soupeře jsme překvapili dobrým presingem a nahnali tak hodně bodů na začátku. V druhé půli jsme měli už pohodový náskok, který narůstal v průběhu zápasu. Zápas skončil skórem (123:65). Je před námi ještě dlouhá cesta a měli bychom zapracovat na drobnostech a každým zápasem se zlepšovat. Celý tým zaslouží pochvalu za dobrou komunikaci a bojovnost po celý zápas. Svůj tým dobře vedl David Jakel (36b.) a Dominik Lukáč (21b.).

BK Snakes Ostrava - BK Loko Plzeň 87:39 (14:11 39:25 64:32)

V neděli 29.10. jsme odehráli zápas proti papírově slabšímu týmu BK Loko Plzeň. Začátek zápasu jsme podcenili v obraně čehož soupeř dobře využil a my se celou půli trápili na obranném doskoku. V druhé polovině zápasu jsme se vzpamatovali a začali jsme lépe komunikovat v obraně a bojovat jako tým. Po zbytek utkání jsme určovali tempo a konec jsme si už pohlídali. Zápas skončil stavem (87:39). Do dalších zápasů bychom se měli vyvarovat zbytečných chyb, které by mohli být důležité v následujících utkáních. Dobrý výkon předvedl Jakub Zikl (18b.) a Matouš Brůna (11b.).

David JAKEL

Náročný víkend 3 zápasy - 3 výhry!!!

BK Kondoři Liberec - BK Snakes Ostrava 74:91 (12:22 26:46 50:74)

Do Liberce jsme přijeli z hodinovým předstihem a tak jsme měli dostatečný prostor na rozcvičku. Už v rozcvičení bylo na hráčích vidět, že mají chuť do zápasu a chtějí urvat první výhru v soutěži. Do utkání jsme šli velmi koncentrovaně a některé akce ukázali, že jsme lepší na obou polovinách polubovky. Bohužel ještě v této části sezóny, nejsme schopni udržet celý zápas koncentraci a děláme občas hloupé chyby, které nás trochu brzdí. Zápas z naší strany bych hodnotil velmi dobře a pochválil bych jmenovitě hráče Jakuba Zikla (15b. 8 dosk.), který odehrál velmi dobré utkání.Bodově se prosadil ještě Jakub Slavík (16b.)Dominik Lukáč (15b. 3x3b.). Ve třetí čtvrtině na sebe upozornil Josef Perner, který během našich tří útoků zaznamenal 3 úspěšné 3 - bodové střely. Doufám, že na tento výkon budeme chtít navázat a naši hru ještě vylepšit!

Slavoj BK Litoměřice - BK Snakes Ostrava 68:96 (21:17 34:48 55:66)

Před začátkem utkání jsme věděli, že soupeř se opírá o hru dvou hráčů- rozehrávače Kloudy a pivota Karlovského. Do utkání jsme vstoupili velmi vlažně a někteří mi připadali, že ještě spí. Šest ztrát během 3 minut utkání, mluví za vše. Soupeř vycítil šanci a začal nás zlobit. Velké potíže nám dělal již zmiňovaný Karlovský , který v té chvíli kraloval na obou koncích palubovky a mi jsme nebyli schopni ho zastavit. Za první poločas nám nasázel 20 bodů!!! Do druhé půle jsme se na jeho hru připravili a začali hráče zdvojovat v dolním postavení a to byla cesta k úspěchu. Ve čtvrté čtvrtině jsme již kontrolovali utkání a soupeř už nekladl téměř žádný odpor. Pochvalu zaslouží všichni hráči za náročný víkend, kdy většina týmu odehrála 3 utkání ve třech dnech a všechny byli vítězné.

První utkání ukázala velké prostory ke zlepšení

USK Praha - BK Snakes Ostrava 94:59 (26:9 44:33 70:48)

Statistiky zápasuPrůběh zápasuVideo ze zápasu

První zápas sezóny jsme nezačali podle našich představ. Úvodní desetiminutovku jsme prohráli (26:9). “Hořeli” jsme hlavně v obraně. V druhé čtvrtině však přišlo zlepšení, kdy jsme začali doskakovat, přidali v obraně a padly nám i nějaké střely z dálky. Nakonec jsme šli v poločase do šatny za stavu 44:33 s tím, že jestli chceme vyhrát, musíme bránit a rvát se jako 2. čtvrtinu. Což se však nekonalo a dělali jsme stejné chyby jako na začátku a v poslední čtvrtině si už soupeř v pohodě pohlídal vítězství. Soupeř nám ukázal na čem musíme zapracovat, jak individuálně tak hlavně jako tým. S obranou a s nasazením některých hráčů- jsem byl zklamán!

BK Nymburk - BK Snakes Ostrava 77:76 (24:19 52:35 66:54)

Před zápasem s Nymburkem bylo na poradě hlavní téma vstup do zápasu, obrana a doskok. Začátek zápasu se nám v obraně zase nevydařil a od soupeře dostali 25 bodů (25:19). V druhé čtvrtině soupeř proměňoval těžké střely z pod koše a hlavně střely z dálky s velkou úspěšností a v poslední vteřině jsme dostali trojku z půlky, takže na konci svítilo na tabuli skóre 52:35. V třetí čtvrtině nastala změna a my začali bránit a dávat lehké koše z protiútoku a soupeř nás naopak pustil do hry svými ztrátami a už ne tak úspěšnou střelbou z venku. Ve čtvrté čtvrtině jsme pořád Nymburk dotahovali. Naše vysunutá obrana a následně změna obran z osobní na zónovou dělala soupeři velký problém! Po velmi povedených akcích jsme se dostali na dostřel o jeden bod. Po úspěšné obraně jsem si vzal oddechový čas - připravili jsme si akci, která vyšla a Jakub Zikl byl faulován při střelbě! Bohužel, neproměnil ani jeden trestný hod a utkání skončilo 77:76 v náš neprospěch!

Utkání jsme neprohráli v závěru utkaní, ale svým přístupem v první půli utkání! Musíme v trénincích pracovat na týmové obraně, tyto zápasy nám ukázaly, že v obraně máme velké mezery a pokud chceme hrát vyrovnaně s těmi nejlepšími týmy, musíme toto změnit!