Western Sedm statečných s dobrou koncovkou

BK Snakes Ostrava B - Basket ValMez 102:70 (30:12 47:28 76:47)

V sobotu 3.3. jsme hráli další utkání nadregionální soutěže v domácím prostředí v sestavě sužované nemocemi pouze v sedmi hráčích proti družstvu ValMezu. Na půdě soupeře jsme hráli vyrovnané utkání a tak jsem nepředpokládal výhru. Navíc soupeř přijel komplet a ve 12 hráčích. Jenomže zdání klame. Soupeř, který na své palubovce podal v obraně kolektivní výkon, na naši palubovce měl obranu celkem prostupnou. A tak se naši hráči a nutno podotknout s chutí pouštěli do akcí 1x1 a to velmi úspěšně. V první čtvrtině, která prakticky rozhodla o vývoji utkání, si na hřišti udělali hodně prostoru a dařilo se při zakončení. Třicet bodů za čtvrtinu je dost. V druhé čtvrtině jsme nabírali síly, které odcházely zákonitě. I přesto jsme čtvrtinu vyhráli, už tam nebylo to tempo, ale chuť ano. Nepropadli jsme a soupeře přehrávali i kolektivním dobrým výkonem. V závěru utkání jsme atakovali úspěšně stobodovou hranici. Byla chuť a vycházela hra 1x1 s dobrým rychlým přechodem. Vystřídalo se všech sedm hráčů. Soupeř nekladl žádný větší odpor kromě jejich nejlepšího hráče, který naše konto přeci jen zatížil. Já výhru nečekal, ale chlapci hráli dobře a určitě si za tento výkon výhru zasloužili.

I ve Frýdku výhra, která se počítá

Basketpoint Frýdek-Místek - BK Snakes Ostrava B 55:84 (20:16 23:39 36:62)

I v neděli 4.3. jsme hráli, tentokrát jsme odjeli poměřit síly s našim tradičním soupeřem do Frýdku-Místku. Soupeř nastoupil bez svého nejlepšího hráče a tak se zdálo, že bychom měli šanci. Jenomže mi měli na očích růžové brýle a po výhře nad ValMezem jakoby se nám nemohlo nic stát. Výhra měla přijít sama a my nemuseli nic proto udělat. Chyba lávky. Soupeř se do nás obul. Dobře celoplošně bránil a nutil nás v první čtvrtině k chybám. A my je udělali. Tolik chyb, ztráty z rozehry, kroky apod. Poráželi jsme se se sami. Po přestávce mezi čtvrtinami, kdy jsme si řekli, že se nesmíme tlaku zaleknout a rozehrát s klidem se nám přechod a zakončení začalo dařit mnohem lépe. Koncovka začala být funkční a byl to soupeř, kdo se dostával oproti první čtvrtině do problémů. Druhá čtvrtka rozhodla utkání. My 23 a soupeř 3. Od té chvíle jsme byli pány na hřišti. Nutno ale říct, že soupeř pořád houževnatě bránil, a když jsme prostřídali i využil tento prostor a sázel nekompromisně koše. My byli opět v sedmi hráčích a tak si všichni dostatečně zahráli. Utkání jsme dovedli do zdárného konce. Bezva víkend, který jsme si užili.

Rozdílné poločasy

BK Příbor - BK Snakes Ostrava B 61:50 (11:15 26:32 44:41)

Náš celek v pátek 26.1. odjel ke svému utkání do Příboru ke svému utkání Nadregionální soutěže. Soupeř disponoval celkem dobrou sestavou, v které byli hráči, kteří sbírají zkušenosti v extralize žáků. Slibovalo to dobré utkání. Z naší strany jsme začali utkání dobře. Agresivitu a tlak na míč v obranné fázi soupeře jsme snadno přehrávali první rychlejší přihrávkou a rychlým zakončením. Postupem času a zejména po změně stran jsme ale od naší hry ustupovali a soupeř získával pevnější půdu pod nohama. Naši hráči jakoby si postupem času přestávali věřit ve své nabité dovednosti a přenechali aktivitu soupeři. Náš obranný doskok v druhé půlce neexistoval. Někteří hráči z jasných pozic pro skórování volili nesmyslné rozehrávky. V obou fázích útočné i obranné jsme si vše komplikovali sami a hlavně zbytečně. Stačilo jen více odpovědnosti a důvěry v sama sebe. Nám patřil nástup a první poločas, soupeř pak ovládl celý druhý poločas. Když si nebudeme na hřišti věřit a chtít dát koš nemůžeme nikdy vyhrát. Slibně rozehrané utkání tak zaslouženě vyhrál soupeř, který si šel za svým poměrně stejnou cestou po celé utkání.

Výhra s Frýdkem se počítá

BK Snakes Ostrava B - Basketpoint F-Místek 95:68 (21:19 50:35 74:43)

V sobotu 20. ledna v podvečer rezerva U15 startovala na své palubovce proti výběru Frýdku Místku v nadregionální soutěži. Zápas začal pro nás nervózně a spoustu promarněných střeleckých příležitostí a to i tváří tvář samotnému koši nás stálo větší vedení už v první čtvrtině. Udělali jsme i spoustu chyb při rozehrávce, místo přihrávky volili driblink. Ale když jsme si to řekli a snažili se soupeře přehrát první rychlejší přihrávkou dopředu, obraz hry se rychle změnil v náš prospěch. A skóre narůstalo. Mohli jsme tak hrát na celou rotaci 11 hráčů. A dostatek místa tentokrát opravdu mohli dostat i hráči ročníku 2005. Skóre se od druhé půlky natahovalo v náš prospěch a tak čtvrtá čtvrtka se dohrávala už ve velmi vlažném stylu. Pochopili jsme, že máme hrát rychle dopředu a snad jsme si to v tomto utkání i vyzkoušeli. Uvidíme příště, jestli to mělo hlubší dopad na hlavy našich hráčů. A jdeme dál.

Předem ztracený boj

Bruntál - BK Snakes Ostrava B 99:50 (28:14 47:25 74:39)

V sobotu 25. 11. jsme odjížděli k utkání NS U15 do Bruntálu. Tento celek jsme měli co dělat porazit doma v celkem nabité sestavě, takže v slabší sestavě to bylo vyloučené, nicméně smysl mělo dát minutáž na hřišti ostatním hráčům. Od samotného začátku ale jsme měli na hřišti problém s jednou ze základních věcí ve sportu. S běháním. Návrat do obrany neexistoval. Když se k tomu přidaly nemohoucnosti v dovednostech basketbalových, bylo vymalováno. Žalostné bylo obranné doskakování a množství špatně zakončených šancí ke skórování. Světlých chvil bylo pomálu a to nás trenérka domácího celku šetřila pravidelnou rotací všech svých svěřenců. Nakonec jsme alespoň zachránili, že jsme v posledních vteřinách utkání nedostali kilo. Na tento výkon je potřeba zapomenout. Rychle.

S nejlepším jsme vydrželi jen chvíli

BK Snakes Ostrava B - Start Havířov 42:80 (8:20 26:43 34:63)

V neděli 26. 11. jsme hráli s doposud neporaženým týmem Havířova. V jeho řadách jsou vesměs pouze hráči ročníku 2003. Tento tým se v starších minižácích zúčastnil Mistrovství ČR a jeho sehranost byla znát. To když do svého repertoáru dovedností přidal celek Havířova obranný zónový press, měli jsme problém rozehrát. Malá zápletka tu ale byla. Trochu jsme zatlačili na rozehrávku soupeře na začátku 2. čtvrtiny utkání a z 8:20 v náš neprospěch bylo najednou 24:22 pro náš tým. V tento moment, jsme dobře četli soupeřovu hru, nátlakem jsme získali míče a skórovali. Bylo ale jasné, že jakmile trochu prostřídáme, bude konec. Nebylo ale součástí našeho plánu zničit šest hráčů a uhrát jakýsi možná zdárný výsledek. Šlo nám o to, aby hráči nasbírali své zkušenosti pobytem na hřišti a to bezpochyby všichni. Tak se také stalo a soupeř celkem pohodlně odskočil. V široké rotaci všech přítomných domácích hráčů jsme zápas dohráli. A tak snad doufám, že ty minuty našim hráčům pomáhají nasbírat ty herní zkušenosti a že se jim ta dovednost zúročí v příštích jejich utkáních. Nutno ale dodat, že soupeř vyhrál zaslouženě.

Statný Nový Jičín zdolán

BK Snakes Ostrava B - Nový Jičín 80:56 (15:13 38:26 63:41)

V sobotu 11.11. jsme po dramatickém utkání ŽL U15 (domácí výhra nad Prostějovem) nastoupili v dalším utkání NS proti Novému Jičínu na domácí palubovce. Hráči N. Jičína vypadali urostle a budili respekt už při rozcvičce. Tento dojem nás trápil celou první čtvrtinu, kdy jsme hráli bojácně pomalu a s jakýmsi respektem. Soupeř se často dopouštěl chyb, ale to jsme nedokázali nijak v prvním dějství zužitkovat. Rozhodující momenty ve vývoji utkání jsme tak zaznamenali ve druhé čtvrtině, kdy jsme vytaženou obranou se dostali k ziskům míče po chybách soupeře a následně jsme lacino skórovali. Odskočili jsme tak na poločasových dvanáct bodů. Ale skóre napovídá, že výhra se nerodila lehce, statný soupeř na hřišti zabral hodně prostoru a naši hráči se na každý koš nadřeli. Nakonec jsme dotáhli zápas do vítězného konce, ale soupeř se nevzdával ani v poslední čtvrtině utkání. Svoje hráče pochválím za bojovnost při osobních soubojích.

V Lipníku v jiné tělocvičně jsme domácí přestříleli

BK Lipník - BK Snakes Ostrava B 46:65 (7:16 19:36 32:53)

V neděli 12.12. jsme odjížděli k dalšímu utkání NS U15 do Lipníku. Už v autě cestou tam nám byla oznámena změna haly pro sehrání utkání. Po malých zmatcích jsme se sjeli nakonec v náhradní tělocvičně. Vstup do utkání pro náš tým parádní, dva úspěšné pokusy z trojkové čáry, a potom pokračování v podobě budování náskoku hned v první čtvrtině. Změna haly více vadila při zakončování spíše domácímu celku. Náš tým celkem bez větších problémů natahoval skóre a to různými způsoby zakončení. Od trojek přes pivotové variace. Tento zápas se zdál odehrán v lehčím stylu než utkání proti N. Jičínu a tak nad rotací všech hráčů z lavičky nakonec došlo při výhře nad Lipníkem k radosti všech hráčů. Po rozdělení hracího času všem na lavičce jsme odjížděli do Ostravy všichni spokojeni.

Budíček s odměnou výhry

Basket Valmez - BK Snakes Ostrava B 70:84 (26:16 37:37 54:68)

V sobotu 28.10. jsme odjeli k zápasům do Valmezu v sestavě vytvořenou ze základu tří družstev. Ligové U15 a U14 a oblastní U14 s U13. Všichni jsme jeli vyhrát, běhat a zahrát si. Po úvodním hvizdu to ale nevypadalo nijak. Ospalý mátožný pohyb po celou dobu první čtvrtiny. Začátek utkání 0:8 a už se to táhlo. Soupeř se do nás obul statečně. Borci místo aby dokázali svým herním projevem svoje ligové příslušnosti, tápali. Chybělo nasazení, vůle a odhodlání. Tam kde není vůle cesta nevede. Po důsledné domluvě jsme začali bránit. To jsme ale prohrávali o deset bodů po první čtvrtině. Obrázek hry, hlavně obrany se začal měnit. Soupeře jsme začali méně pouštět do zakončení a výpomocí se nám dařilo eliminovat i nejlepšího hráče soupeře, byť nás zatížil hojným bodovým počtem. Utkání jsme díky rostoucí křivce nasazení nakonec zvládli a vyhráli, ale rozjezd byl z tuha. Ještě poznámka k minutáži některých hráčů. Hráč na hřišti si svým výkonem říká o minuty na hřišti. Tak to je a tak to bude. Pokud tam stojí jako mátoha, ztratí čtyři míče, nezabojuje v obraně a nikde není, nemůže hrát více. To platí i v tomto družstvu. Každý někdo něco pokazí, ale vůle a bojovnost může zdobit každého hráče. Takže neplakat, že jsem si nezahrál a v minutách na hřišti si říkat o více herního času. Myslím že takový vzorový příklad víkendu byl Tomáš P., kterému se v sobotu nedařilo, moc nehrál, naopak zářil v Frýdku a hrál dost. To jen na okraj pro hráče o nasazení v utkání.

Výhra ve Frýdku

Basketpoint F-M - BK Snakes Ostrava B 73:85 (9:26 32:37 54:68)

V neděli 29.10. nás čekal zápas na palubovce spřáteleného rivala za Frýdku Místku. Začátek utkání oproti ValMezu úplně opačný. Jako by si borci vzali ponaučení. Obranný doskok, rychlý přechod do rychlého zakončení a výborná hra 1/1 do připravené obrany. To vše vyústilo v to, že jsme vedli po první čtvrtině 9:26. A k tomu skutečnost že úspěšnost našeho zakončení byla v první čtvrtině tristní. Mohli jsme dát klidně 50 bodů. V ten moment jsem říkal, že nás to může mrzet. S tímto jevem, mizernou úspěšností zakončení odcházela naše sebedůvěra a tím i herní a kolektivní výkon. Dali jsme soupeři čuchnout, jak se říká a ten se do nás v čele s Benjaminem Navrátilem obul. Vyrovnal herní obrázek a i skóre. Dokonce se soupeř dostal do vedení. Naštěstí jsme několika rychlými koši eliminovali největší tlak soupeře. Ten tlak soupeře postupem času vyšuměl a ve čtvrté čtvrtině jsme se vrátili k předváděné hře z první čtvrtiny. V závěru utkání v osmině utkání dostali tak příležitost i benjamínci soutěže U15 , hráči ročníku 2005, kteří překvapili a nekazili. Výhra se počítá. Za houževnatost musím svůj tým v tomto utkání pochválit.

Ospalé ráno, probudivší se večer

Start Havířov - BK Snakes Ostrava B 90:63 (31:20 40:35 57:48)

V sobotu 14. 10. jsme odjížděli do Havířova k dalšímu dílu utkání NS u15. Po předešlých utkáních jsme sestavu namíchali z obou se připravujících týmů (NS U15 a EL U14) tak, abychom si zahráli všichni a byli co možná nejvíce konkurence schopní. No ale proti týmu Havířova jsme byli, když to řeknu očima televizního diváka koukajícího na horory chodící mrtvoly. Žádné nasazení, bojovnost a vůle. Odevzdanost a chvílemi lhostejnost. To tým Havířova, který si v minulosti prošel i Finále MČR v kategorii tuším U13, působil kompaktně a bojoval. Takové srovnání obranných činností, v našem případě spíše nečinností byl počet osobních chyb v utkání. Na naší straně za celý zápas 8 a soupeř 29. To svědčí o vůli na hřišti. O tom kdo bojoval a rval se o výsledek. Náš tým to nebyl. Trochu k dobru byla třetí čtvrtina, kde jsme se trochu přinutili k činnosti a stáhli náskok na devět bodů. Ale místo abychom dřeli dále, tak z toho byla trochu beznaděj v závěrečné čtvrtině. Soupeři platí poklona za houževnatý výkon, který nám scházel. Nám lze připsat snaha v třetí čtvrtině a jinak prázdno.

BK Snakes Ostrava B - BK Příbor 60:38 (24:3 29:15 42:28)

V týž den 14. 10. v podvečer jsme hráli své druhé utkání víkendu. Proti záloze Příboru. Tým soupeře složen z části hráčů EL U14 a zbytek hráčů ročníku 2005 nekladl ze startu žádný odpor, což se ale v průběhu utkání začalo rapidně měnit. Je ale potřeba říct, že náš tým vlétl do utkání jako smršť a trestal soupeře rychlými koši a trestal chyby soupeře v rozehrávce. První čtvrtka 24:3. V druhé čtvrtině příchodem některých nových hráčů soupeře na hřiště hra zrychlila a náš tým se dostal pod mírný tlak, neproměnili jsme některé jasné příležitosti, což soupeř vycítil a potrestal. Druhou čtvrtinu jsme prohráli. Obrázek hry byl oproti rannímu utkání ale milionkrát lepší. Bránili jsme s nasazením a byli v utkání. Chtěli jsme vyhrát, což ráno nebylo. Škoda. V třetí čtvrtině jsme se zaskočit už nedali a udržovali za stálého střídání celé rotace náskok. Soupeř se ale nevzdával a bojoval až do konce. V čtvrté čtvrtině jsme nepatrně zase odskočili a výhru si pohlídali. Pochvala za přístup v tomto utkání pro celý tým, po tom debaklu ráno, nové poznání.

Bohatým na body ber chudým dávej

BK Snakes Ostrava B - BK Lipník 59:86 (10:18 27:39 41:54)

Do třetího zápasu NS U15 zasáhli hráči, kteří v prvních dvou utkáních nedostali příležitost. V podstatě se o zápasu rozhodlo hned v úvodní čtvrtině. Soupeř si dával míče rychleji za našeho posledního obránce a bez dobrého obranného doskoku jsme prakticky byli bez šance. Naši hráči k tomu byli jakoby bázlivý, žádný kontakt s hráčem. Žádné odhodlání jít a dát koš. Raději zastavujeme a střílíme z dálky, než abychom odhodlaně šli s míčem při zakončení až do koše. Pozitivní bylo, že po přestávce, kdy jsme prohrávali o 12, jsme měli skvělý nástup, tlakem v obraně jsme soupeře dokázali přitlačit a stáhnout na rozdíl tří bodů. Bohužel se tento tlak vytratil, jak přišel a soupeř dokráčel lehce k výhře. Byli tam ale minuty, které ukázaly cestu jak výhře. Škoda a poučení pro příště.

BK Snakes Ostrava B - SK Bruntál 86:69 (29:12 51:27 66:54)

Do čtvrtého zápasu se obměnila sestava a ligoví hráči 2004 se pustili do Bruntálu, který vedl a měl zápasy 3:0. Zápas vypadal do přestávky jednoznačně v náš prospěch, kdy se na hřišti otočili všichni hráči sestavy. Druhý poločas měl zápletku, bez obranného doskoku a s výrazně horším zakončením než v prvním poločase jsme prohospodařili svůj náskok a soupeř se postupně dostal až na rozdíl pouhých tří košů. Ale Matěj Rotrekl, nejlepší náš hráč, se v pravý čas vrátil na hřiště a svoji rozvahou a chytrými body pomohl těžkou situaci zvládnout a natáhnout skóre tak, aby všichni pohodlně mohli dostřídat. Zápas jsme potom dovedli zdárně do vítězného konce. Sestavě patří dík. Podle hesla bohatým ber, chudým dávej.

BC Nový Jičín vs. BK Snakes Ostrava B

2. Kolo U15 NS

Neděle 17.9.2017 12:00 Sportovní hala Nový Jičín

BC NOVÝ JIČÍN vs. BK SNAKES OSTRAVA B 59:93 (11:20 24:42 47:65)

Ke druhému utkání nadregionální soutěže jsme odjeli do blízkého města Nový Jičín. Od začátku utkání jsme určovali tempo hry a hned během první čtvrtiny se do hry dostalo všech 11 hráčů, kteří na tento zápas odjeli. Vycházela nám vysunuta obrana a vstřelili jsme 93 bodů, z toho 4x za 3 body. Za výkon musím především pochválit Patrika Pavloviče, Ferryho Vyroubala a Tomáše Hrabce.

Statistiky zápasu

BK Snakes Ostrava B vs. Basketpoint FM

1. Kolo U15 NS

Sobota 16.9.2017 9:00 Hala ZŠ B. Dvorského

BK SNAKES OSTRAVA B vs. BASKETPOINT F-M 92:76 (30:18 39:43 64:59)

V prvním utkání nadregionální soutěže U15 jsme na domácí palubovce přivítali nám dobře známý tým pod novým jménem Basketpoint Frýdek - Místek. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a sebevědomě a po prvních dvou minutách, kdy fungovala naše vysunutá obrana jsme vedli 10:0. Bohužel to bylo v prvním poločase vše, co jsme předvedli na hřišti. Za tohoto stavu 10:0 přišlo jakési uspokojení na straně hráčů a přestali jsme bránit, dostávali jsme jednoduché koše a zbytečně jsme měli moc faulů. Do druhé čtvrtiny nastoupili jiná sestava, která bohužel nezachytila nástup soupeře a celou čtvrtinu to bylo stylem koš za koš a na v poločase tým F-M ocházel do šaten se čtyřbodovým vedením. Druhou čtvrtinu jsme prohráli 9:25. V poločasové přestávce přišlo na mírné "čištění hlav". Bohužel ani to nepomohlo a my jsme pokračovali ve stejně špatném výkonu jako v předchozí čtvrtině. Nedávali jsme jednoduché koše z podkoše, dopouštěli jsme se hloupých faulů a naopak soupeř skóroval z velmi složitých pozic a měl také velmi úspěšné TH (za celý zápas tým F-M střílel 39 TH). V poslední čvrtině se stav pohyboval stále o 2 - 6 bodů v náš prospěch. Ke konci utkání jsme opět vytáhli obranu a natáhli jsme rozdíl na 16 bodů. Za podané výkony musím pochválit Tomáše Paláta a Matěje Kopřivu.