S Labradorama jsme nedali nic zadarmo

BK Snakes Ostrava C - BK Labrador B 48:65 (14:16 20:29 33:51)

Ve čtvrtek 15. 2. 2018 jsme měli odehrát zápas s Labradory. Tento tým nás na své palubovce rozebral o 40 bodů a navíc jsme se tentokrát pro velkou marodku sešli jen v osmi hráčích. Soupeř přišel v podobné sestavě a tak jsme očekávali bodovou smršť. Jenže ta se tentokrát nekonala. Osm statečných mělo chuť hrát. V obraně jsme si hlásili clony a reagovali na pohyb soupeře. K tomu přidali dobrý doskok. V útoku bojovný duch, podpořený nájezdy a zakončením z blízka. Byl z toho po první čtvrtině rozdíl koše. V druhé čtvrtce ten zápas vypadal dost podobně a mínus devět v poločase. Kluci hráli bojovně a výsledek se tvářil dobře. V třetí čtvrtině jsme trochu polevili a soupeř se snažil výrazněji odskočit, ale čtvrtou čtvrtku jsme trochu zvedli hlavy a snažili se v obraně soupeře zastavit. Když to vezmu, jak to je, dostat 65 bodů s tím se dá vyhrát, dát 48 s tím se v basketu moc vyhrávat nedá. A tak nás tentokrát může mrzet několik jasných tutovek, které jsme nedali. I tak jsme prohráli o 17 bodů, ale tentokrát se vztyčenou hlavou.

Po dlouhé době zasloužená výhra

BC Botucal Karviná - BK Snakes Ostrava C 35:70 (6:18 18:31 27:51)

Dne 2. 2. v pátek jsme odjížděli v podvečer k odvetnému zápasu do Karviné. Věděli jsme, že můžeme uspět. V celkem velké a nové hale gymnázia v Karviné jsme od začátku utkání tahali za ten silnější konec. Rychlejší přechod hřiště, celkem lepší zakončení a naše výšková převaha při obranném doskoku dávali záruku růstu bodů v první čtvrtině v náš prospěch. V druhé čtvrtině ale soupeř trochu začal zlobit a my se nechali zatlačit. Pomohla střelba z větší vzdálenosti a od třetí čtvrtiny jsme zase dominovali. Měli jsme rychlejší pohyb po hřišti a soupeř moc míčů pod naším košem nedoskočil. Ve čtvrté čtvrtině skóre narůstalo. Výhodou bylo, že jsme pohodlně hráli na dvě pětky a dostřídali na dvanáct hráčů. Takže z Karviné jsme odjížděli s výhrou a spokojeni.

Dva rozdílné poločasy

BK Frýdek-Místek - BK Snakes Ostrava C 89:42 (23:13 44:28 66:30)

Ve čtvrtek 18.ledna odjelo 9 statečných mužů družstva C k mistrovskému utkáni do Frýdku Místku. Z tabulky bylo patrné, že to nebude lehký zápas. Do samotného dějství jsme vlétli odhodlaně a musím říct, že do poločasu jsme se statečně drželi. Soupeř neměl navrch jen dovednostmi ale též hmotou. Do bedny se nebylo moc možnost dostat a z venku jsme to odstřelovali, ale v první půlce jsme jakž takž doskakovali, aspoň v obraně. Po přestávce jsme se soupeři ale úplně odevzdali. Po kolektivní hře v útoku se slehla zem, jen individuální odstřelování koše. V obraně si soupeř doskočil i sedmkrát za útok. Takže skóre narůstalo. V poločase to bylo o 16. V třetí čtvrtině jsme dali jediný koš a propadli na celé čáře. Zápas v e čtvrté čtvrtině se jen dohrával. Odevzdali jsme to v půlce. Škoda. Došli síly nebo vůle. Těžko říct. Poločasy byly značně rozdílné. Ale nevzdávat se a jít dál.

Chyběla vůle a ctižádost vyhrát

BK Snakes Ostrava C – TJ TŽ Třinec 62:64 (22:16 37:30 45:49)

Ve čtvrtek 23. 11. jsme na domácí půdě přivítali družstvo z Třince. Tak jsme trochu podle dosavadních výsledků tušili, že bychom mohli zvítězit. Zahájili jsme dobře, dobrý obranný doskok a rychlý přechod do útoku znamenalo rychlé vedení 10:3. Jenže z tohoto snažení jsme jaksi přešli k pohodlné obraně. A často se stávalo, že jeden protihráč neměl obránce. A jaksi jsme si nepřipouštěli, že můžeme prohrát. Čtvrtku jsme vyhráli 22:16. Druhé dějství probíhalo v stejném duchu slabé obrany. V té době nás soupeř dvěma trojkami potrestal a šel poprvé do vedení. Nakonec se před poločasem povedlo zahrát šnůru 8:0 a tak jsme v poločase vedli 37:30. Ale ukázalo se, že soupeř je velice houževnatý a vůle a ctižádost hnala tým Třince dopředu. Ve třetí čtvrtce nás soupeř přejel 19:8 a nakročil k cestě za vítězstvím. Chyběla nám komunikace v obraně. Obranný doskok ve třetí čtvrtině prakticky nebyl. V sedmé minutě poslední čtvrtiny za stavu 51:59, jsme začali zastavovat hodiny hry fauly a snažili se dotáhnout náskok soupeře takticky. Soupeř tak pořád házel šestky, ale bilance 16:5 ukázala, že takticky jsme závěr zvládli dobře. Poslední střelu k vyrovnání 2 vteřiny před koncem jsme měli my. Nicméně jsme prohráli o dva body díky tomu, že soupeř si pro to šel důrazněji a my ne. O výsledku rozhodlo špatné zakončení a slabé nasazení v osobní obraně. Je to škoda , moc soupeřů k poražení v této soutěži asi nebude.

Překvapení v Havířově

Start Havířov - BK Snakes Ostrava C 65:69 (16:20 30:36 51:53)

Ve čtvrtek 19.10. jsme odjížděli k zápasu oblasti do Havířova. Družstvo domácích se do soutěže přihlásilo dodatečně a tak naše cesta byla původně neplánovaná. Nakonec k zápasu odjelo deset statečných. Od prvních minut zápasu bylo zřejmé, že se odehraje bitva o body v oblastním přeboru. V první i druhé čtvrtině jsme měli mírně navrch. Dvakrát jsme si vybudovali desetibodový náskok a vždy jsme o něj přišli, když jsme měli zúročit těžce vydřené body a zápas rozhodnout větším trhákem. Nestalo se. Dobře jsme v obraně doskakovali a v útoku využívali podkošový prostor k zakončení. Zápletka tu ale byla. Začali nám docházet síly a soupeř začal snižovat ke konci třetí čtvrtiny náš hubený náskok. V naši sestavě rotovali všichni hráči, tak jak vycházeli se silami. V čtvrté čtvrtině jsme o náskok přišli a skóre se přehouplo na stranu soupeře. Při nízkém bodovém počtu na obou stranách soupeř otočil a čtyři minuty před koncem vedl o 6 bodů. Vypadalo to, že o vítězství přijdeme. Po sérii nepřesností jsme se ale dokázali do zápasu vrátit a v poslední minutě skóre opět otočit v náš prospěch. Byla vidět vůle a chuť vyhrát. Nutno dodat, že po většinu utkání jsme vedli a vyhrát jsme si zasloužili. A tak jsme byli mile překvapeni z překvapivé výhry.

První lekce mezi muži

BK Labrador Ostrava B - BK Snakes Ostrava C 106:66 (25:17 51:33 78:47)

Družstvo mužů C BK Snakes Ostrava nastoupilo ve čtvrtek 5.10. ke svému druhému utkání ve své kategorii. A nutno říct, že přes veškerou snahu jsme dostali lekci z tvrdosti v soubojích při obranném doskoku a ve střelecké produktivitě. Soupeř hrál svůj basketbal na který je po léta zvyklý a náš tým hledá při přechodu z mládežnického basketu cestu mezi dospělými. Chybí zatím větší vůle při soubojích při obranném doskakování, což by mohl být začátek cesty mezi dospěláky. Nevím, jestli malá vůle při této činnosti je dána respektem nebo je dána jinou příčinou. V zápase se ale ukázaly i lepší momenty, při rychlém přechodu na útočnou polovinu jsme dokázali i soupeře v nějakých úsecích přehrát. V obranné fázi nám chybí větší důslednost při nabírání hráče v osobní obraně, výsledkem pak je že dostaneme 9 trojkových pokusů, což je dost a v neposlední řadě důsledné přebírání situací při clonách, výsledkem pak je, že soupeř většinou úplně bez obrany vstřelí koše zadarmo. Když zlepšíme mentálně tyto obranné záležitosti, můžeme se při dobrém rychlém protiútoku nadechnout i k lepším výsledkům. Na trénincích potom nabrat střelecký objem tak, ať nám to tam padá s jistotou jako soupeři při čtvrtečním utkání.

Úvod v oblastním přeboru vyšel

BK Snakes Ostrava C - BC Botucal Karviná 62:52 (12:7 29:27 44:37)

Úvodní zápas oblastního přeboru v kategorii mužů čekal všechny svěřence nově rodícího se týmu BK Snakes Ostrava C. Faktem je, že úvod utkání byl nervózní a nemohl se trefit ani jeden tým. V šesté minutě prvního dějství tak bylo 4:3 pro náš tým. Úkol byl jasný, hrát rychle dopředu. K tomuto faktu ale potřebujete dobrý obranný doskok a to byl problém. Nechali jsme se zejména pod svým košem odtlačit a soupeř tak lehce docílil jednoduchých košů. Proto jsme nebyli schopni soupeři odskočit na rozdíl více bodů. Teprve v třetí čtvrtině se nám to podařilo. Souboje pod košem musíme hrát s větším důrazem bez respektu. Tyto souboje v této kategorii a typu soutěže budou rozhodovat o rychlé hře, kterou můžeme produkovat. Nakonec jsme soupeře porazili rozdílem deseti bodů, ale určitě máme co zlepšit. Myslím, i že fyzická kondice trochu pokulhává u některých hráčů, ale určitě zvládneme na tomto popracovat a připravit se na další utkání oblastního přeboru.