Nečekaná výhra v Karviné

Karviná - BK Snakes Ostrava B 51:59 (12:11 17:30 35:45)

V sobotu 27.1. jsme odjížděli do Karviné k našemu dalšímu utkání Nadregionální soutěže v sestavě, která dopředu avizovala roli toho slabšího. Jenže. Od první minuty jsme dobře a pozorně osobně bránili, při nájezdu soupeře jsme byli ochotni si pomoct. Rychlými výpady jsme skórovali. Když přičteme celkem malou úspěšnost střelby domácích, bylo z toho vedení domácích po první čtvrtině 12:11, ale hodně to slibovalo do další části hry. Všichni dospělí v hale sledovali svoje elektronické zařízení, jak jen to s tou naši volbou prezidenta dopadne, zatímco v našem týmu byla vidět na hřišti chuť hrát a dravě jsme šli za cestou k výhře. Soupeř v druhé čtvrtině držel herní obrázek vyrovnaný, ale byli jsme to my, kdo odskakoval ve skóre soupeři. Při dobrém obranném doskoku jsme náskok do poločasu zvýšili na 13 bodů. Obrázek hry ve třetí čtvrtině byl podobný. Bodovali jsme a soupeř narážel do naší připravené obrany. Ve čtvrté čtvrtině jsme náskok prohospodařili. V obraně jakž takž, ale v útoku ti hráči, jenž bodově celé utkání nesli otěže, se začali nesmyslně zbavovat míče, neunesli to, že to mají být oni a dotáhnout zápas do konce. Naštěstí po našem oddechovém čase to tito hráči pochopili a šňůrou 8:0 rozhodli utkání. Pochvala za vůli, celkem dobrou obranu a chuť hrát. Výhra v Karviné nečekaná ale zasloužená.

Špatný výkon v Olomouci

UP Olomouc - BK Snakes Ostrava B 70:62 (15:18 35:32 48:52)

Výhra v Karviné nám do nedělního zápasu v Olomouci slibovala možnost vyhrát. Připočteme-li, že v neděli byli i hráči, jenž startují za Hladnov v první lize, mohli jsme na výhru pomýšlet. Na hřišti zůstalo jen u pomyšlení. Zápas samotný byl poznamenán chybami na obou stranách. Chyby v rozehrávce při doskoku zakončení i obraně. Vůle jít za výhrou ze soboty byla také pryč. Osobní výkony jednotlivých hráčů špatné. Soupeř na tom byl podobně jako my. Takže vedení v zápase se střídalo jako na houpačce. Po první čtvrtce jsme vedli. V poločase jsme prohrávali, po třech jsme vedli a nakonec? Nakonec se nic ve střídání vedení nezměnilo, takže jsme prohráli. Škoda při nehezkém pomalém a s tolika chybami utkání jsme 4:51 dokonce utkání vedli o osm bodů. A skoro slavili. Jenže soupeř po oddechovém čase za to vzal a skóroval. Skóroval z pod koše. Zatímco my jsme obstřelovali koš z dálky. Neúspěšně. Poslední čtyři minuty jsme jakoby na hřišti nebyli. Ani v obraně ani v útoku. Bylo z toho mínus 16 bodů a konečná porážka o osm. Soupeř vyhrál zaslouženě. Šel si za výhrou důrazněji a to se ve sportu vyplácí. Škoda byla jen, že se jak pára nad hrncem vypařila chuť hrát ze soboty.

V plné síle, výhra se počítá

BK Snakes Ostrava – Start Havířov 67:61 (18:15 31:33 48:46)

V sobotu 13.1.2018 se záložní družstvo kadetů sešlo ke svému dalšímu utkání v nadregionální soutěži. Tentokrát jsme přišli ve skoro v plné sestavě. Snad podruhé v sezóně a to je leden. A tak to mohlo být z naší strany povedené utkání za předpokladu, že se nám bude týmově trochu dařit. Začátek 6:0 pro náš tým. Bylo na nás vidět, že jsme hladoví po výhře a trochu zaskočený soupeř nám přenechal překvapivě iniciativu, i když zkušenosti a i organizace hry byla na jeho straně. Nás zdobila bojovnost a chuť. Trochu jsme se trápili při řešení clon, kolikrát jsme vyřešili špatně, ale funkční byl obranný doskok a celkem rychlý přechod. První čtvrtina byla v naší iniciativě. První pětka našeho týmu, vždy s chutí urvala nějaký bodík navíc. Když jsme se dostali do rotace více hráčů, což ale je třeba říct, bylo nutné, v pěti bychom to neuhráli, tak soupeř šel přes nás na doskoku a v zakončení. A tak jsme v poločase prohrávali. V třetí čtvrtině jsme začali aktivně a kupodivu jsme fyzicky neodpadli, šli jsme do vedení, v závěru čtvrtiny v rotaci soupeř stáhl náš náskok, ale ve čtvrté čtvrtině jsme si náskok pohodlně drželi a zvýšili až na devět bodů. A tak jsme trochu zavrávorali jen čtyři minuty do konce, kdy soupeř stáhl na 6 bodů, ale po zisku míče dva rychlé protiútoky rozhodli o vítězi utkání. Po dlouhé době výhra. Kéž bychom se takto naladěni scházeli ke všem utkáním. Skvělý hoši.

Krnov jsme trápili pouze v druhé čtvrtině utkání

BK Snakes Ostrava B - BK Krnov 43:80 (4:18 19:32 31:58)

V sobotu 4.11., kdy v kalendáři je napsáno jméno Karel, jsme odehráli v soutěži NS U17 teprve svůj třetí soutěžní zápas, a to na to že je listopad je žalostně málo utkání. A tak jsme na palubovku vyběhli bez sebevědomí, bez obrany a celí zoufalí z obrany soupeře. Málo trpělivý útok proti zóně a ukvapená střelba z dálky vedla po první čtvrtině ke skóre 4:18. Zápletka se ale zrodila ve druhé čtvrtině, byť se to podle skóre nezdá. Ale dobrou vytaženou obranou a košům zadarmo a také díky trpělivé hře v útoku, kdy jsme si začali trpělivě přihrávat, jsme dokázali dotáhnout na 19:20. Stálo to hodně sil, proto jsme asi z této nátlakové hry ustoupili, nedali jsme to fyzicky. Soupeř toho hned využil a odskočil na poločasový rozdíl 13 bodů. V druhé půlce jsme pak odmítli vůbec nějaké fyzično a soupeř nám odbíhal více a více. Obrana se rozpadla a útok si nevěděl rady hlavně se zakončením v jasných pozicích. Zasloužená výhra soupeře. Škoda jen, že jsme v druhé půlce odpadli.

V oslabené sestavě Havířov jasně nad naše síly

Start Havířov - BK Snakes Ostrava B 97:49 (25:12 46:28 72:38)

V neděli 5.11. jsme jeli k utkání do Havířova časně ráno a v značně oslabené sestavě. Bez kapitána Pavelky, bez Řeháčka, bez Dana Hurníka, bez Kočaře a dalších. Prostě ze základu nebyl skoro nikdo. Jeli jsme tedy pro výprask. A jen v osmi lidech. Začátek se odvíjel podle scénáře. Hned bylo 9:0 pro domácí. Jenže v druhé čtvrtce jsme se trochu nadechli a nějaké body přidali. V oslabené sestavě se zdálo mínus osmnáct v poločase jako dobrý výsledek. V druhé půlce došly síly a soupeř se nám výrazně bodově vzdaloval. Jeho zónový pres nám dělal potíže, hlavně díky našim ztrátám a chybám v rozehrávce. Porážela nás naše hlava a naše chyby. V zápase dostali svoje minuty hráči, kteří by za normálních okolností hráli okrajově a to vidím přes výsledek zápasu jako pozitivum. Někdy člověk pozná v utkání i u hráčů, kteří hrají méně jejich klady a zápory. Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě…

Karviná nad naše síly, Olomouc pokořena

Sokol Karviná - BK Snakes Ostrava B 83:62 (17:20 34:29 67:39)

V sobotu 7.10. odjelo družstvo U17 NS ke svému prvnímu letošnímu utkání do Karviné úplně v novém složení. Do utkání jsme vstoupili bojovně a naše vůle nás hnala dopředu. Doslova nás bylo všude plno. První čtvrtinu jsme ovládli. V druhé čtvrtině už bylo vidět, že má soupeř trochu navrch. Hlavně v obranném doskoku a v zakončení, kdy na rozdíl od nás, se snažil zakončit své útoky až do koše, zatímco my vícekrát stříleli z dálky. Pak nás porážela naše soudržnost, kdy celek má táhnout za jeden provaz a ne vyčítat jeden druhému nedostatky. Hledat chyby nejdříve u sebe by na začátek stačilo. Na druhou stranu lze říct, že do poločasu jsme byli vyrovnaným týmem. Střelecká nemohoucnost v třetí čtvrtině dala podnět k tomu, že jsme přestali i bránit a celkový obraz hry se hroutil. Soupeř už skóroval pohodlně a bez větších problémů táhnul zápas k vítěznému konci. Je nutno říct, že tým soupeře byl fyzicky lépe koncipován než naše družstvo. Pochválit snahu našeho výkonu lze tak jen za první poločas utkání.

BK Snakes Ostrava B - SK UP Olomouc 68:59 (18:11 38:29 51:49)

V neděli 8.10. jsme se měli oklepat po sobotní porážce s Karvinou v utkání s Olomoucí. Náš celek nastoupil opět bojovně a na hřišti jsme získávali převahu obranným doskokem, tvrdostí a taky rychlým přechodem do útoku. Skóre více nenarůstalo jen díky naší nemohoucnosti, kdy jsme ve velkém procentu neproměnili spoustu pozic z bezprostřední vzdálenosti koše, tento jev se nás bohužel držel až do konce utkání. Dalším negativem byla v obranné činnosti až zbytečná agresivita vedoucí k nezodpovědnosti vůči týmu jednotlivých hráčů základní rotace v počtu osobních chyb. Tento fakt se projevil ve smyslu, že konec třetí čtvrtiny odehrála rotace, která dostává méně příležitostí. Ke stavu věci se podařilo překonat tuto nástrahu. Naše družstvo tak mohlo ve čtvrté čtvrtině díky této rotaci dokráčet pro vítězství. Dík tak patří celé sestavě, která se nevzdávala. Sourodost týmu byla o něco lepší než v Karviné, ale musí se na kolektivnosti v tomto pracovat stejně usilovně jako na basketbalových dovednostech.