POSLEDNÍ MISTROVSKÝ ZÁPAS JSME ODCHODILI. CHYBĚLA VŮLE VYHRÁT.

BK Snakes Ostrava B - TJ Sokol Karviná 52:69 (10:15 22:37 33:49)

Kuba Řeháček 19 (4/2), Dan Kočař 11, Vojta Pavelka 6 (1/0), Marcel Dufek 3 (1/1), Marek Zahradníček 3, Radim Karban 2, Peťa Szczur 2, Tom Veselský 2, Kuba Hlaváček 2, Dan Hurník, Matěj Kopřiva, Vašek Kuboň, Adam Gomola a Kuba Fiala 0

K úvodnímu nadpisu není moc co dodat. Kdo na zápase byl, viděl sám, kdo nebyl, dokáže si představit. Soupeř z Karviné přijel v 6 lidech, a v oslabené sestavě. Stačilo se rozběhnout a soupeře prostě uhonit. Chodit si do vnitřního prostoru pro fauly a být agilnější než oni. K ničemu z toho jsme se nedonutili. Po celou dobu hry jsme drželi mírné tempo, které soupeři maximálně vyhovovalo. Basket vystřižený jak z oblastního přeboru můžu byl pro nás smrtící. Hoši, takhle ne! Lehkovážnost a lenost je v basketbale nejhorší možná kombinace. Jestli chceme hrát ještě basketbal, tak se musíme hodně rychle vzpamatovat a uvědomit si, jak se ta hra vůbec hraje a co musím udělat, abych byl platný hráč.

V OLOMOUCI JSME NA VÍTĚZSTVÍ NEMĚLI

BCM Olomouc - BK Snakes Ostrava B  70:59 (22:16 35:28 57:44)

Kuba Řeháček 15 (8/3), Dan Kočař 13 (2/2), Matěj Kopřiva 10 (2/1), Kuba Hlaváček 9 (4/1), Tom Veselský 4 (2/0), Riči Lamadrid 3 (4/1), Dan Hurník 2, Marcel Dufek 2 (2/0), Marek Zahradníček 1 (6/1), Vašek Kuboň, Adam Gomola, Peťa Szczur a  Kuba Fiala 0

Letos se nám nepodařilo prolomit sórií porážek s Olomoucí. Už po několikáté se ukázalo, že Olomouc má vždy něco na víc, co my nemáme. Tentokrát to byla neuvěřitelná herní pohoda, ke které jsme my měli hodně daleko. Soupeř jako vždy hodně běhal a válcoval nás rychlými protútoky. V útoku si vystačil s obyčejnou změnou směru a zrychlením směrem ke koši - v tomhle se máme hodně co učit. V první polovině hry jsme drželi taktiku a byli jakžtakž disciplinovaní v útoku. V druhé půlce hry začal na hřišti paskvil, který měli na svědomí naši rozehrávači. Místo organizace hry se pouštěli do osamělých nájezdů, které nikdo ze zbylých spoluhráčů neměl jak podpořit. Třetí čtvrtina rozhodla o konečném výsledku, který si domácí zasloužili o dost víc než my.

V KRNOVĚ JSME HRÁLI DOBŘE, I KDYŽ TO NA VÍTĚZSTVÍ NESTAČILO

BK Krnov - BK Snakes Ostrava B 70:47 (23:5 35:21 50:38)

Kuba Řeháček 14 (2/1), Kuba Hlaváček 8 (2/0), Dan Kočař 6, Dan Hurník 6 (4/2), Peťa Szczur 5 (2/1), Marek Zahradníček 3 (2/1), Tom Veselský 3 (2/1), Matěj Kopřiva 2,

Začátek zápasu nám utekl. Především chybami na rozehrávce jsme naházeli několik míčů soupeři do rychlého protiútoku. Velmi pomalu a těžce jsme se dostávali do zápasového tempa. Až ve druhé čtvrtině, kdy Krnov prostřídal, tak jsme byli schopni se trochu zvednout. Zlepšený pohyb v útoku s pár šťastnými koši nám pomohl, po malých kouscích umazávat vysoký rozdíl ve skóre. Poločasových 14 bodů bylo již přijatelných. V druhé polovině jsme se ještě pokoušeli o zvrat, ale k dobrému útoku jsme nedokázali přidat dobrou obranu a dostávali moc košů. V závěru zápasu už jsme prostřídali a na hřiště se dostali ti, co mají méně minut. Velmi pěkný výkon podal Marek Zahradníček.

V ZÁPASE S LIPNÍKEM JSME NEZAVÁHALI A VYHRÁLI

BK Snakes Ostrava B - BK Lipník nad Bečvou  44:21 (19:6 27:10 38:16)

Vojta Pavelka 10, Kuba Hlaváček 9 (2/1), Petr Szczur 6, Dan Hurník 6, Dan Kočař 5, Kuba Řeháček 4, Riči Lamadrid 2, Radim Karban 2, Mates Kopřiva (2/0), Kuba Fiala, Adam Gomola a Vašek Kuboň 0

Proti Lipníku jsme hráli nesoustředění. Přítomnost lipnických děvčat s náma mávala daleko víc, než jsme byli schopni zvládnout. Naštěstí, i přes nízkou koncentraci na zápas, jsme v basketbalové příručce o pár stran dál než soupeř a to na vítězství stačilo, zatím. Větší porci herních minut dostal především Adam s Vaškem a s Ráďou. Do hry se o něco více zapojil i velký Kuba. Jeho doskoky jsou zatím nejisté, ale pomalu přicházejí a pomalu se lepší i zpracování a přenesení míče na menšího hráče. Zápas to nebyl nikterak pěkný, ale minimálně posloužil k větší rotaci hráčů a otevřenějšímu vnímání vlastních chyb ve hře.

PO VÍTĚZSTVÍ NAD NOVÝM JIČÍNEM NÁSLEDOVALA OBROVSKÁ RADOST

BK Snakes Ostrava B - Nový Jičín 37:30 (9:7 20:11 27:16)

Vojta Pavelka 12 (4/1), Kuba Hlaváček 8 (5/2), Dan Kočař 6 (4/0), Kuba Řeháček 4 (2/0), Matěj Kopřiva 3 (2/1), Petr Szczur 2, Tomáš Veselský 2, Adam Gomola, Kuba Fiala, Vašek Kuboň, Riči Lamadrid, Radim Karban a Dan Hurník 0

Zápas s Novým Jičínem jsme rozhodli doskoky. NJ se střelecky trápil a na doskoku jsme tentokrát byli lepší my. Přehled v podkošovém prostoru a bystré reakce znamenaly mnoho zisků, které jsme dokázali dotlačit do koše a získat tak - sice malý - ale důležitý bodový rozdíl v náš prospěch. Ten jsme si udržovali po celou dobu zápasu a do čtvrté čtvrtiny nastupovali s jedenáctibodovým náskokem. Bez velkých dramat jsme udrželi lepší formu i v poslední části hry a radovali se tak z vítězství. Radost bylo o to větší, že v letošní sezóně je to poprvé, co jsme porazili tak dobrý tým jako je NJ.

NA KRNOV JSME NEMĚLI, ALE BYL VIDĚT ZLEPŠENÝ VÝKON

BK Snakes Ostrava B - BK KRNOV  46:63 (12:13 26:37 34:50)

Vojta Pavelka 16, Dan Kočař 12 (3/2), Kuba Řeháček 8, Kuba Hlaváček 8 (1/0), Tom Veselský 2, Peťa Szczur (2/0), Vašek Kuboň, Riči Lamadrid, Radim Karban, Marek Zahradníček, Adam Gomola, Kuba Fiala a Mates Kopřiva 0

Nedělní výkon byl daleko soustředěnější než ten sobotní. Vstup do zápasu nám neutekl a konec první čtvrtiny skončil jednobodovým vedením Krnova (12:13). V druhé čtvrtině jsme přestali dodržovat taktiku a místo pohybu na hřišti jsme volili osamocené nájezdy do třech stojících hráčů. Poztrácené míče soupeř využil k navýšení skóre. V druhé části hry nám utekla třetí čtvrtina, kdy jsme dostali 24 bodů. V poslední části hry jsme ještě snažili snížit rozdíl ve skóre, ale Krnov si své vítězství pohlídal. Kluci předvedli daleko lepší výkon než předešlý den proti Olomouci. Problém je v tom, že nedokážeme udržet koncentraci na oba dva herní dny a hrajeme jako na houpačce: jednou dobře, podruhé pod psa.

PROHRA S OLOMOUCÍ MRZÍ

BK Snakes Ostrava B - BCM Olomouc 48:60 (13:14 24:26 34:43)

Vojta Pavelka 17 (5/1), Kuba Řeháček 11 (4/1), Daniel Kočař 7 (2/1), Riči Lamadrid 6, Petr Szczur 4, Vašek Kuboň 1 (2/1), Marek Zahradníček 1 (2/1), Kuba Hlaváček 1 (4/1), Tomáš Veselský, Radim Karban, Matěj Kopřiva, Kuba Fiala a Adam Gomola 0

Prohra s Olomoucí mrzí. V této sezóně se jedná již o třetí prohru se stejným týmem. Všechny tři zápasy byly vyrovnané až do konce a v závěru vyhrál ten tým, který měl větší vůli. Tentokrát jsme se drželi do poloviny třetí čtvrtiny, kdy nám soupeř odskočil na rozdíl deseti bodů, které se nám už nepodařilo smazat. Prohráli jsme především proto, že hráči neplnili taktické pokyny a po ztrátách míče se nevraceli do obrany. Jednoduché koše z rychlého protiútoku nás definitivně porazily.

ŠPATNÝ VÝKON V KARVINÉ

TJ Sokol Karviná - BK Snakes Ostrava B 97:34 (28:13 54:19 82:26)

Zápas proti Karviné byl z naší strany odevzdanou záležitostí. Do zápasu jsem nastoupili se zbytečným respektem a nechutí bojovat o lepší výsledek. Především v obranné činnosti jsme propadli ve všech oblastech. Náš neexistující doskok, soupeř okamžitě trestal rychlými protiútoky. Ty jsme častokrát nestihli ani zaregistrovat a už jsme na druhé straně dostali koš. Výpomoc v obraně je taky dost slabá, kdy neumíme zastavit unikajícího hráče s míčem a vrátit se ke svému hráči zpět. Celkový dojem ze zápasu byl mizerný. Chyběl nám hráč, který by zavelel ke změně a strhl hráče k zlepšené hře. Soupeř zvítězil zaslouženě, ale my jsme mu to až moc usnadnili.

Kuba Hlaváček 14 (7/4), Dan Kočař 8 (2/2), Dan Hurník 6 (2/2), Peťa Bodnár 2 (2/2), Matěj Kopřiva 2 (2/2), Adam Gomola (2/0), Radim Karban, Marek Zahradníček, Kuba Fiala, Vašek Kuboň a Ricardo Lamadrid 0

V NOVÉM JIČÍNĚ JSME ZANECHALI LEPŠÍ DOJEM, NEŽ MINULE...; V LIPNÍKU JSME MUSELI POVINNĚ VYHRÁT...

V Novém Jičíně jsme zanechali lepší dojem, než minule...konečně! Kolik udělá, když je tým kompletní a hraje to, co má. V útočné fázi jsme neměli až takový problém. Koš vždycky nějak dáme. Za to v obraně plaveme, jak osmáci v matice. O tom vypovídá i průběžné skóre, kdy dostáváme přibližně 20 bodů za čtvrtinu. S tímhle se vyhrávat nedá! Nejvýraznější osobností byl Vojta Pavelka, který svým nasazením dokázal získat mnoho míčů a strhnout spoluhráče k agresivnější obraně. Potřebujeme ale další hráče, kteří by se k němu přidali. Utkání bylo dobré, mělo svoji kvalitu, nasazení, ale i zápletku.

Nový Jičín - BK Snakes Ostrava B 74:58 (20:10 40:26 57:40)

Vojta Pavelka 26 (1/0), Dan Kočař 12, Dan Hurník 8, Tom Veselský 4, Kuba Řeháček 4 (2/0), Matěj Kopřiva 2, Riči Lamadrid 2, Adam Gomola, Kuba Fiala, Marek Zahradníček, Radim Karban a Vašek Kuboň 0

Zápas v Lipníku se měl vyhrát. Úkol jsme splnili a přivezli vítězství. Prosti smíšenému týmu (kluci a holky) dostali příležitost všichni hráči. Každý měl takovou porci minut, jakou si zasloužil. Celý zápas jsme se snažili hrát rychle dopředu a zkoušeli jsme si pohyb v postupném útoku. Velkou slabinou byly doskoky, které nám vůbec nejdou.

BK Lipník - BK Snakes Ostrava B 44:65 (12:19 24:34 35:46)

Kuba Řeháček 22 (7/2), Dan Kočař 22 (3/2), Tom Veselský 6, Matěj Kopřiva 4, Peťa Bodnár 4, Riči Lamadrid 3 (2/1), Dan Hurník 2 (1/0), Vašek Kuboň 2, Marek Zahradníček, Adam Gomola, Kuba Fiala a Radim Karban 0

JEDNA POVINNÁ VÝHRA, JEDNÁ JASNÁ PROHRA A JEDNO ZTRACENÉ UTKÁNÍ V ZÁVĚRU TŘETÍ ČTVRTINY

BK Snakes Ostrava B - TJ Sokol Karviná 27:81 (10:22 50:21 25:65)

V zápase s Karvinou jsme dostali moc bodů. Velká většina z nich padala z rychlých protiútokú, které nestačíme zastavovat, protože na to nemáme fyzickou kondici a taky proto, že včas nezareagujeme. V útoku jsme vytvořili pár pohledných akcí, ale jen tehdy, když jsme přihráli míč dopředu. Příjemným potěšením je zapojení nováčků do zápasu. Jejich přítomnost na hřišti je pro tým přínosná.

BK Lipník - BK Snakes Ostrava B 32:50 (17:12 19:21 25:34)

Do Lipníka jsme přijeli pro povinnou výhru. Přes prvotní trápení s kroky a nepřesnými přihrávkami jsme se dokázali vzchopit. Především větší důraz v obraně a zlepšená útočná hra nás poslala do vedení, které jsme pozvolna navyšovali. V zápase se dařilo především oběma nováčkům Danovi Hurníkovi a Matějovi Kopřivovi.

BCM Olomouc - BK Snakes Ostrava B 94:70 (17:12 48:48 70:61)

Soupeř rozhodl zápas na konci třetí čtvrtiny, kdy byl fyzicky odolnější a měl větší vůli. V užší rotaci a s vyfaulovaným Tomášem Veselským jsme už neměli síly na zvrat utkání. Je škoda, že jsme si nedokázali uhlídat desetibodový náskok z poloviny druhé čtvrtiny a udržet ho až do konce. Nejstabilnější výkon měl dnes Marcel, který odehrál dobré utkání. Do hry zasáhlo všech dvanáct hráčů.

BRUNTÁL JSME TENTOKRÁT POTRÁPILI AŽ DO KONCE

BK Snakes Ostrava B - SK Bruntál 46:59 (11:17 17:24 36:43)

Vojta Pavelka 11 (5/1), Tom Veselský 6 (2/0), Tobi Haršany 5 (6/3), Peťa Szczur 4, Vašek Kuboň 4, Riči Lamadrid 4 (2/0), Vojta Křistek 4, Mara Zahradníček 3, Dan Hurník 2, Mates Kopřiva 2, Ríša Láznička 1 (2/1), Vojta Ondračka, Marcel Dufek, Peťa Bodnár, Adam Gemela a Ráďa Karban 0

Nedělní utkání bylo opakem toho sobotního. Bojovnost a snaha napravit dojem z předchozího dne byly znát od úvodního rozskoku. Proti sobotě jsme byli aktivní na všech frontách. Bojovali jsme o míče, vraceli se do obrany a bránili tak, abychom dostali co nejméně košu z jednoduchého, ale účinného HOĎ A BĚŽ. Soustředěnost a pohotovost v obraně střídaly hluché chvíle, kdy jsme nakupili několik rychle jdoucích chyb za sebou a nechali tak soupeře odskočit na vyšší bodový náskok. O konečném výsledku rozhodla až poslední čtvrtina, kdy jsme museli prostřídat a už se nenašel nikdo, kdo by vzal míč a hrál. V zápase dal svůj první koš Mates Kopřiva. Skvělým výkonem se prezentoval nováček Vojta Křistek, který získal mnoho důležitých míčů na naši stranu.

PROHRA S BOJOVNĚJŠÍM KRNOVEM

BK SNAKES OSTRAVA B - BK KRNOV  28:79 (7:24 14:44 23:65)

Vojta Pavelka 8, Peťa Szczur 7, Tom Veselský 4, Ríša Láznička 3, Mates Kopřiva 2, Dan Hurník 2, Ráďa Karban 1 (2/1, Marcel 1 (2/1), Riči Lamadrid, Marek Zahradníček, Peťa Bodnár, Vojta Křistek, Adam Gemela, Kuba Fiala, Vojta Ondračka, Vašek Kuboň a Dan Kočař 0

CHYBÍ NÁM ZAPÁLENÍ PRO HRU

I tak by se dal charakterizovat dnešní zápas proti Krnovu. Rozhodně to dnes nebyl souboj dvou technicky a takticky dobře vybavených celků, ale vítězství prostě bere ten, kdo víc chce a kdo pro to víc udělá. Nám chybělo nadšení pro hru a vůle překonat překážky typu zónová obrana, občasné clony a rychlé vybíhání soupeře do rychlého protiútoku. S tím se nám prostě bojovat nechtělo a přesně podle toho vypadal náš výkon. Bez bojovnosti, bez agresivní obrany a bez důrazného zakončení do koše. Občasné záblesky obrany a útoku se objevovaly pouze u jedinců, ale celkový výkon týmu nepozvedly. Hrozně mě štve, že především hráči, na kterých by to mělo stát a kteří by měli převzít tu herní zodpovědnost na sebe, se jí úmyslně zbavují a nepracují tak pro tým. Jestli chceme začít vyhrávat, tak bez toho, že pro to každý něco udělá, to nepůjde.

VE "SVÁTEČNÍ SESTAVĚ" JSME NEMĚLI MOC ŠANCÍ

TJ Sokol Karviná - BK Snakes Ostrava B 81:33 (22:11 45:25 62:29)

Vojta P. 12 (8/4), Dan K. 7 (2/1), Dan H. 4, Mára 4 (5/1), Vesa 4 (2/0), Peťa B. 2, Kuba F., Ráďa, Lázňa a Vojta K. 0

"Sváteční sestava" týmu to měla v Karviné těžké. Bez tří hráčů základní osy tak dostali prostor především hráči, kteří hrají méně minut nebo úplně začínají. Proti karvinským ligovým 02 to byla hra kočky s myší.

Byli jsme prostě méně zkušenější, méně sebevědomější a více naivnější. Kupili jsme především chyby v útoku, kdy celá hra byla až moc postavená na nájezdech Vojty P. a Koči do zacpaného podkošového prostoru. Neúspěšné nájezdy často vedly k zoufalým střelám nebo nepřesným výhozům, které končily v rychlém protiútoku soupeře. Nemáme žádného typického rozehrávače, ale především Koča s Pavkou si musí začít uvědomovat, že stále stejné chyby nevedou nikam. Zbytek se trápil se základními individuálními činnostmi jako je chycení míče, zahájení driblinku nebo přihrávka. Snad jen Dan H. zaslouží malé ocenění za aktivitu a bojovnost. V obraně to nebylo o moc slavnější. Neochota jít do kontaktu s protihráčem a udělat něco víc, proto abych nedostal koš je až moc patrná. Chybí nám základní obranné návyky a předvídavost.

Bez "zkušenějších" hráčů nám to nejde a neumíme si poradit se zodpovědností, která se na nás přenese. Zkusme být na všechny zápasy kompletní a potom se můžeme pokusit o basketbal.

PROHRA S NOVÝM JIČÍNEM

BK Snakes Ostrava B - BC Nový Jičín 54:74 (4:20 19:36 30:57)

Kuba Ř. 16, Vojta P. 10, Toby 9 (5/3), Dan K. 8, Mara 5 (4/3), Vesa 4, Maty 2, Adam, Ráďa, Riči, Dan H. a Marcel 0

O zápase se rozhodlo během první čtvrtiny, kdy jsme hráli bez energie a bez chuti vyhrát. Nový Jičín dával snadné koše ze hry jeden na jednoho a nepovedené střely si doskočil. Až moc často se stávalo, že proměňoval koše z druhé nebo třetí střely. My jsme nedokázali reagovat a místo soustředěné obrany jsme jen tak postávali kolem. Po hrozivém výsledku první čtvrtiny jsme se trochu oklepali a začali aspoň částečně bránit. Ze získaných míčů jsme zahajovali rychlé protiútoky a snažili se o co nejúčelnější zakončení. Často jsme v zakončení chybovali, ale přece jsme pár bodů přidali. Druhý poločas měl podobný průběh jako ten první. Ve třetí čtvrtině jsme propadli a čtvrtou pak vyhráli. Největší problémy máme v obraně. Především pak v doskakování, kdy nejsme ochotní jít doskakovat a poprat se o míč. Na druhou stranu mě příjemně překvapil útok, kdy jsme se o dost posunuli od hry jeden na jednoho ke spolupráci hoď a běž a náběhu ze slabé strany. Především pak Vesa si vytvořil několik pěkných pozic pod košem, které jsme ne vždy dokázali využít.

Velmi dobré utkání dnes odehrál Vesa, který jako jediný dobře doskakoval a získal pro nás mnoho míčů. V útoku se dařilo především Řehymu a byl našim nejlepším střelcem. Pavka byl po nemoci, ale svým výkonem hodně pomohl. Musím ocenit i zlepšující se výkon Marka. Pro Matěje a Adama to bylo první utkání v životě. Matěj v závěru nastoupil na pár minut a Áďa bude muset ještě chvíli počkat. Díky patří i Tobimu, který se vrací po delší pauze a potřebuje získat jistotu.

BK Snakes Ostrava B - BCM Olomouc 51:58

Pavka 14 (10/2), Marcel 9 (5/2), Hlavoň 9 (2/1), Řehy 8 (2/0), Riči 5 (2/1), Peťa S. 4 (4/0), Dan 2, Vojta O., Ráďa, Vašek, Vojta K., Vesa a Lázňa 0

Zápas, který se má vyhrát a nakonec skončí porážkou, mrzí vždycky dvakrát. Šikovný tým z Olomouce - pravděpodobně mladší než my - přijel jako favorit, ale i přesto jsme po většinu zápasu byli aktivnější v útoku a něco málo přidali i v obraně. Nájezdy jeden na jednoho jsme napadali vymezený prostor pod košem a dostávali se do volných pozic pro zakončení. Naše úspěšnost při zakončení byla bohužel mizivá a my se tak připravili o jednoduché koše. Tak jak už jsme říkala v šatně po zápase: ano, jsou dny, kdy prostě nejde dát koš, ať děláš sebevíc...ale v našem případě to ze dvou třetin připisuju tréninku a koncentraci při zakončení do koše. Tak jak ledabyle řeším zakončení na tréninku, tak bude vypadat náš obraz hry v zápase. Doufám, že už je všem jasné, že nejde o můj výmysl, ale o realitu.

Jediným světlejším momentem zápasu bylo drobné zlepšení v přechodové fázi. Snažili jsme se poslat míč dopředu vybíhajícímu hráči. Docela se nám to i dařilo, ovšem nesmíme si to spojovat s následným zakončením nebo se z celého herního obrazu stane jeden černý mrak. V poslední čtvrtině zabojoval o vítězství Marcel a pěti body v řádě snížil na hratelný rozdíl čtyř bodů. Nikdo se k němu už nedokázal přidat a konečná prohra o 7 bodů mrzela víc, než předchozí debakly v Bruntálu a v Krnově.

LEPŠÍ VÝKON A PRVNÍ VÝHRA

BK Snakes Ostrava B – BK Lipník 60:42

Pavka 25 (6/3), Peťa S. 10, Dan 10, Marcel 7 (6/3), Peťa B. 4, Riči 2, Vojta 2, Vašek, Vojta O., Kuba, Marek a Ráďa 0

Lipnický mix tým /v týmu byly tři děvčata/ vypadal jako snadný soupeř. Později se ukázalo, že se jedná o kvalitnějšího soupeře, než jsme si původně mysleli. Především přítomnost děvčat na hřišti nám dělala největší problémy.

Začali jsme dobře a rychle se dostali do vedení. Pokud jen trochu bráníme a se získanými míči chodíme dopředu, tak to vcelku jde. V tom druhém případě, to nejde vůbec. Vždy, když začneme propadat v obraně, potápí se celá naše hra. Rozbíjíme se o hráče, nevracíme se do obrany nebo jen prostě nevíme, koho bráníme, a když víme, tak ho stále hledáme nebo tam prostě a jen nejsme včas. Našim celoročním úkolem je změnit to a opírat se o dobrou obranu, z které bude vycházet dobrý útok.

Bodově se nejvíce dařilo Pavkovi, který svými nájezdy porážel obranu soupeře. Výborný výkon zaznamenal Dan, pro kterého to bylo první basketbalové utkání v životě. Stejně dobře si vedl nový Vojta a starý Peťa Bodnár.

SOUTĚŽ JSME ZAHÁJILI V BRUNTÁLU A TO BEZ VELKÝCH RADOSTÍ

SK Bruntál - BK Snakes Ostrava B 90:46

Hlavoň 16 (3/0), Pavka 15 (2/1), Vesa 6 (2/0), Richi 4 (2/0), Peťa 3 (2/1), Lázňa 2 (2/0), Marcel (2/0), Marek, Raďa, Kuba F. a Vašek 0

První utkání sezóny nám více než nevyšlo. Kupa chyb z naší strany a nízká ochota bránit udělalo své. Bruntál se opíral o šikovné kluky roč. 2003 a dával nám lekce ze žákovského basketbalu. Agresivní obrana a rychlé protiútoky nás "rozcupovali" a my jsme neměli odpověď. Bruntál vyhrál zaslouženě a pohledným basketbalem ukázal, že bude patřit mezi první týmy tabulky.

BK Krnov - BK Snakes Ostrava B 76:34

Hlavoň 12 (2/0), Peťa 8 (6/3), Pavka 8 (8/2), Kuba 2, Marcel 2 (3/0), Lázňa 1 (2/1), Vašek, Ráďa, Vesa a Vojta 0

S Krnovem, no prostě jako vždy. Krnovští si hlavu nelámou. Postaví se do bedny a stojí. V útoku spoléhají na jednoho či dva hráče, kteří umí driblovat a jsou rychlí. Někomu se to může líbit, jinému ne, ale s moderním basketbalem se tahle filosofie nepotkává. I přes hrůzostrašné skóre, jsme odehráli lepší zápas než v pátek. Konečný výsledek narostl až po zpackané koncovce v poslední části hry. Do poločasu jsme se drželi a snažili se udržet tempo s Krnovem. Těžká situace v útoku nastala vždy, když jsme byli pomalejší, než bychom chtěli a soupeři tak měli čas, poskládat se do bedny. V obraně jsme byli o něco více koncentrovanější než minulý den, ale jejich "osmnáctku" jsme až moc snadno pouštěli ke koši a to rozhodlo. V zápase bylo nejvíce vidět Peťu, který byl platný především v útoku.