NF U13 pro sezónu 2016/2017 v Praze - utkání
1. Utkání 5.5.2017, 9:00, Hala Šantrochova
BK SNAKES OSTRAVA vs. SOKOL PRAŽSKÝ
47:54 (12:13 26:24 36:41)
K prvnímu utkání na NF U-13 2017 v Praze jsme nastoupili proti našemu velmi dobře známému týmu pod vedením zkušené dvojice Milana Voračky a Renáty Severové a to proti týmu SOKOLU Pražský. Od začátku šla na našich hráčích vidět velká nervozita. Nepoměňování jednoduchých šancí, chyby v obraně a TH 6/16. Celý zápas byl vyrovnaný, soupeř se na nás dobře připravil a věděl v jakých činnostech jsme silní a naopak, kde jsou naše slabiny. Bitva, která trvala 32 minut čistého času skončila lépe pro celek SOKOLA PRAŽSKÉHO. Hráči Sokola udělali velký posun vpřed jak po stránce technické, tak i po stránce technické a taktické. Za zmínku stojí velice dobrý výkon hráče Neubauera, který dobře ubránil naše podkošové. U nás jsme pochválili celý kolektiv a již jsme se mentálně připravovali na druhý zápas ve skupině s týmem Slávie Kroměříž. Hráčem utkání byl po zásluze za náš tým vyhlášen Víťa Stankuš.
Hráli a bodovali: Křenek 10, Vidlář 9, Leibner 8, Pavlovič 8, Navrátil 5, Mihál 3, Rotrekl 2, Mužík, Gengela, Džubera, Wolf, Augustin, Hrabec, Stankuš, Celerin
2. Utkání 5.5.2017, 12:30, Hala Šantrochova
BK SNAKES OSTRAVA vs. SLAVIA KROMĚŘÍŽ
91:38 (24:6 44:23 62:38)
Druhý zápas ve skupině jsme odehráli proti vítězi oblasti Střední Morava a to proti týmu Slávie Kroměříž. Tento tým jsme velmi dobře znali, jelikož necelý měsíc před mistrovstvím s námi odehrál 3 utkání o mistra Moravy. Do utkání jsme vstoupili plni sebevědomí a věděli jsme, že pokud chceme pomýšlet na metu nejvyšší, tak tento zápas musíme vyhrát a nejlépe co nejvyšším rozdílem. První čtvrtina skončila v poměru 24:6 v náš prospěch, ale zápas nebyl stále rozhodnut. Druhá pětice hráčů velice polevila na tempu hry a čtvrtinuz prorála 17:20. V poločase jsme hráčům vysvtělili, že vyhrát musíme opravdu vysokým skóre. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli pouze o tři body, ale výkon byl již lepší než v poločase prvním. Čtvrtá čtvrtina rozhodla definitivně o tom, že jdeme do čtvrtfinále. Poslední dějství tohoto zápasu jsme vyhráli 29:0 a mohli jsme se těšit na sobotní čtvrtfinále. Do zápasu zasáhlo všech 15 hráčů, kdy 13 skórovalo. Hráčem utkání byl vyhlášen František Vyroubal.
Hráli a bodovali: Leibner 25, Vidlář 12, Křenek 11, Džubera 8, Mihál 7, Vyroubal 6, Hrabec 4, Rotrekl 4, Navrátil 4, Stankuš 3, Celerin 2, Augustin 2, Pavlovič 3, Mužík, Klat
3. Utkání - čtvrtfinále, 6.5.2017, 13:15, Hala Šantrochova
BK SNAKES OSTRAVA vs. SK RENOCAR PODOLÍ
80:33 (14:14 35:17 58:25)
Čtvrtfinálové zápasy jsou vždy jedny z nejtěžších na turnaji a je jedno jestli je to NF U-13 chlapců v basketbalu nebo právě probíhající Mistrovství světa v ledním hokeji. Tyto zápasy často slibují strhující bitvy, kdy ani jeden soupeř nedá nic zadarmo tomu druhému. Vstup do zápasu byl velmi dobrý, kdy po prvních 3 minutách jsme vedli 10:2. Chlapci se nějak uspokojili, že vedou o 8 bodů a najednou přestali hrát. Dopustili jsme se mnoha technických chyb a naší nesoustředěností na výkon jsme soupeře dostali zpět do utkání. Ve druhé čtvrtině jsme již předvedli "Snakesovskou" obranu a tuto čtvrtinu jsme vyhráli 21:3. Od poločasu jsme již přikládali pod kotel rozjeté lokomotivy s názvem SNAKES OSTRAVA a soupeře jsme porazili rozdílem třídy 80:33. Musíme však zmínit, že tým SK RENOCAR PODOLÍ udělal velký pokrok od minulé sezóny a ve vyšších kategoriích nám bude dělat potíže. Hráčem utkání byl vyhlášen Honza Křenek
Hráli a bodovali: Křenek 18, Vidlář 15, Leibner 11, Pavlovič 7, Gengela 6, Mihál 5, Wolf 5, Džubera 4, Rotrekl 3, Stankuš 2, Hrabec 2, Navrátil 2, Celerin, Augustin, Vyroubal
4. Utkání - semifinále, 6.5.2017, 16:30, Hala Šantrochova
BK SNAKES OSTRAVA vs. BK HOREJSEK DĚČÍN
81:43 (28:8 47:18 64:29)
Čtvrté utkání, tedy simifinále jsme odehráli po krátké pauze po čtvrtfinále. Ikdyž jsme čtvtrfinále vyhráli s přehledem, tak kluci na hřišti nechali spoustu sil. Čekali jsme, zda na hráče nelehne unáva a jak bude zápas vypadat. Naštěstí si chlapci vzpomněli na letní dřinu v Bělském lese a na Čeladné. Začali běhat od začátku utkání, soupeři nedovolili skoro nic a první dějství jsme vyhráli 28:8. Mít 20ti bodový náskok v této chlapecké kategorii stále nic neznamená. Druhá pětice hráčů ale naskočila do rozjetého vlaku a náskok ještě navýšila. Poločasové skóre 47:18 již napovídlo o vítězi tohoto duelu. V druhé polovině utkání již došlo k uspokojení s třiceti bodovým vedením a se soupeřem jsme se tahali poté až do konce zápasu. Ke konci došlo k mírným zraněním, tak jsme již hráče základí rotace nechali odpočinout a zahrála si lavička. Hráčem utkání byl vyhlášen Honza Leibner. Cesta za titulem již byla skoro u konce... už jen to finále.
Hráli a bodovali: Leibner 20, Gengela 12, Vidlář 9, Džubera 7, Křenek 6, Celerin 5, Mihál 4, Navrátil 4, Wolf 4, Stankuš 3, Mužík 2, Rotrekl 2, Hrabec 2, Pavlovič 1, Augustin
5. Utkání - finále, 7.5.2017, 13:30, Hala Šantrochova
BK SNAKES OSTRAVA vs. USK PRAHA
35:34 (6:7 14:13 25:19)
FINÁLE !!! Poslední utkání na turnaji, které chce každý vyhrát. Atmosféra v hale byla perfektní, nejen naši rodiče, ale i fanoušci a rodiče ostatních týmů, které již dohráli fandili nám. Takto si představuju zápas o ZLATO. Věděli jsme, že soupeř je velmi dobrý, ale my jsme lepší. Od začátku to byla bitva o každý centimetr hřiště, žádný míč neletěl do zámezí jen tak a ani při jednom doskoku nebyl hráč sám. Vstup do utkání nebyl vůbec špatný. Měli jsme bojovného ducha a chtěli jsme vyhrát. Po první čtvrtině jsme odcházeli z palubovky s jednobodovým rozdílem ve prospěch pražského celku. Druhá čtvrtina nezačla zrovn nejlépe, když hned z první střeli skóroval rozehrávač USK Tadeáš Slowiak. Odpoévěď byla však ještě lepší. Peťa augustin zvedl trojku a srovnal na 9:9. Poté se skóre stále tahalo a čtvrtinu jsme vyhráli 14:13. Do šaten v poločase jsme šli s nejmenším možným vedením. Po domluvě jsme trochu zamíchali sestavami což nám pomohlo. Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 11:6. V takovém utkání je to již solidní náskok. Poslední čtvrtina tohoto turnaje byla před námi. Do 5. minuty 4. čtvrtiny jsme skóre ještě navýšili a vedli jsme 35:25. Poté jsme již nebyli schopni vsítit žádný koš a USK na nás lehlo. 21 vteřin před koncem jsme vedli 35:30. USK nám v závěru ještě dalo dva koše, ale to již nestačilo. Byl to zápas obran a taktity o čemž svědčí i konečný výsledek 35:34. Taktika byla jednoduchá, ubránit soupeře a dát alespoň o bod více, což se povedlo. Hráčem finálového utkání byl vyhlášen po zásluze Benjamin Navrátil.
Pan trenér Josef Trnka nám jednou řekl: "Chapi, nejdůležitější je vyhrát poslední zápas na turnaji a je jedno jestli se hraje o 11. nebo 1. místo." To se nám povedlo a jsme podruhé za sebou MISTŘI České republiky v basketbale (U-12 a U13)
Hráli a bodovali: Navrátil 8, Pavlovič 6, Vidlář 6, Rotrekl 4, Augustin 4, Stankuš 3, Křenek 2, Leibner 2, Mihál, Gengela, Džubera, Wolf, Hrabec, Vyroubal, Celerin
Nejlepším hráčem týmu byl vyhlášen DAVID MIHÁL !!!
Do ALL-STARS pětky turnaje se dostal HONZA KŘENEK !!!
MVP celého NF U-13 2017 v Praze byl zvolen HONZA LEIBNER !!!
Obhájit titul je vždy těžší než titul získat. My si titul odvážíme již po druhé za sebou. Velké poděkování patří všem hráčům, kteří od začátku sezóny dřeli a zlato jeli opět vyhrát. Další poděkování patří všem rodičům, kteří umožnili klukům hrát mazinárdoní turnaje, ŽL U-14 a také se jako organizátoři podíleli na tom nejlepším turnaji v ČR pro danou věkovou kategorii. Jste super a jste ti nejlepší fanoušci ve střední Evropě.
Poděkování patří také mé sestře a mamce (dceři a manželce), za to jak se o nás nejen na NF starali, ale také v průběhu celé sezóny.
Speciální poděkování patří panu trenérovi Mgr. JOSEFU TRNKOVI, který se s námi podílel na zkvalitnění střelby hráčů na střeleckém tréninku a také na zdokonalování IČJ podkošových hráčů.
Nesmíme zapomenout také poděkovat trenérovi Honzy Křenka v týmu Valašského Meziříčí, Petru Nachtmannovi, za to že naše spolupráce byla výborná a sám se staral o rozvoj Honzy ve svém týmu.
Jedno z posledních poděkování a pochval, avšak ne poslední patří rozhodčím, kteří velmi dobře a spravedlivě řídili jednotlivá utkání.
Závěr patří mistrům, ale nebudu psát o nás. Největší poděkování a pochvala patří Petře Michálkové a jejímu kolektivu, který podle nás uspořádal nejlepší NF posledních let. Petro Děkujeme.