FRÝDEK ZDOLÁN I BEZ NEJLEPŠÍCH HRÁČŮ TÝMU

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Ostrava A 12:24 (2:8 4:12 4:18)

V sobotu 25.3.2017 jsme zajížděli do Frýdku k mistrovským utkáním s okleštěnou sestavou bez nejlepších hráčů týmu Lukáše Smažáka , Jakuba Jíchy a Ondry Klanici. Tým měl za úkol se semknout a bojovat. Bylo nás jedenáct. Neustoupili jsme od hry na dvě pětky i přes oslabení. To vedlo k tomu, že se do hry dostali všichni hráči týmu. Chyběli střelci týmu a tak jsme se kolektivně podělili i o body. V obraně jsme bojovali. Důležité bylo hlídat nejlepší hráče soupeře. To se nám dařilo. Byl vidět posun u hráčů, kteří hrají méně. Nicméně byl to měření týmů, které začali hrát soutěž v letošní sezóně. Na týmy, které začaly před dvěma lety (Opava,NH,Příbor) by tento výkon byl i tak slabý. Další těžší zápasy a píle v dalším tréninků je ta správná cesta jak pokračovat.

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Ostrava A 23:25 (1:6 15:8 17:22)

Druhý zápas byl odlišný od prvního tím, že už naše družstvo nemělo správný nástup a hlavně naše druhá pětka v druhé čtvrtině vůbec nebránila. A tak po ubojované první čtvrtce v poločase svítilo skóre 15:8 pro domácí. Po poločase jsme ale přišli na to, že chceme-li vyhrát, musíme pro to něco udělat. Taková rychlá partie zápasu nahoru- dolů, ale skóre ve třetí čtvrtině rostlo na naši straně. Obrat na 17:22. Do poslední části hry, jsme šli s vědomím, že se nám 2. čtvrtina nepovedla a že soupeř má lepší individuality a nezbývá než zabojovat a hrát dobře v obraně na míč a být všude. Houževnatý výkon našich hráčů dovolil domácím vyhrát tuto čtvrtinu o koš. Bylo to dramatické do konce. Měření vyšlo pro nás dobře. Takové zápasy pomohou se odrazit do další tréninkové činnosti. Rodičům svěřenců děkuji za podporu.

KVALIFIKACE O NÁRODNÍ FINÁLE - 3. KOLO

Neúspěšná kvalifikace-odraz pro více práce na tréninku

BK Opava- BK Snakes Ostrava A  85:15 (22:3 39:5 65:13)

TBT Příbor- BK Snakes Ostrava 74:39 (24:8 36:21 64:29)

BK NH Ostrava- BK Snakes Ostrava A 87:24 (23:10 48:10 56:17)

V sobotu a neděli 11.-12.3.2017 družstvo U11 A odjíždělo do Příboru k závěrečnému kolu kvalifikace oblasti o postup na Národní Finále. Některé aspekty nehrály této skutečnosti do not. Tým nebyl kompletní, chyběli tři hráči základních rotací, což se herně projevilo. Tým nebyl schopný navázat na svůj herní výkon, který předvedl například na turnaji v Katovicích i díky deseti dennímu tréninkovému výpadku před zmíněnou kvalifikací. I přes tyto fakta je ale potřeba říct, že bychom i za konsolidovanějšího stavu tahaly za kratší konec. Soupeři jednak byli herně vyspělejší a hlavně disponovali individualitami ve svých řadách, které bodově dokázaly zápasy rozhodovat. V prvním zápase proti Opavě jsme působili na hřišti dost rozpačitě. Nedělali jsme věci, které jsme znali. Osobní obrana dělala dost problém. Hlavně obranné postavení oproti míči, koši a soupeři. Jedna ze základních věcí, která se zdála být skoro neřešitelný problém. Soupeř nás tak trestal koši zadarmo při vyhazování z autu. V útoku jsme stáli a naučené hoď a běž nebylo zahráno. V druhém zápase proti Příboru jsme byli více nahecovaní. Nicméně výpadky v obraně pokračovali a soupeř nám výrazně odskočil hned v první čtvrtině. Druhá naše rotace soupeře ale zatlačila a vyhrála čtvrtinu!! Individuality Příboru ale v první rotaci zápas rozhodovali. Poslední zápas proti NH Ostrava. První čtvrtina, asi naše herní nejlepší vystoupení jak v obraně, tak v útoku. Nicméně herní osobnosti druhé rotace NH Ostrava byly o třídu někde jinde a zápas jasně rozhodly. K našemu výkonu na turnaji. Nenavázali jsme na své výkony na turnaji v Katovicích myslím díky delšímu hernímu a tréninkovému výpadku, což je jasný signál pro naši další práci v týmu. Trénovat, trénovat a trénovat. Rodičům svěřenců chci poděkovat za jejich podporu. Družstvům TBT Příbor a BK NH Ostrava gratuluji k postupu na NF v Pardubicích..

KVALIFIKACE O NÁRODNÍ FINÁLE - 2.KOLO

BK Snakes Ostrava A-BK Snakes Orlová  110:6 (26:0 50:4 75:6)

První zápas druhého kola kvalifikace o NF jsme odehráli, proti oslabenému týmu z Orlové, v celkem dobrém basketbalovém rytmu. Snažili jsme se celoplošně bránit. Častokrát jsme získali míč po pěti uplynuvších vteřinách, kdy soupeř nedokázal rozehrát míč do hry. A k tomu další získané míče ve vytažené obraně vedly k snadným bodům. Je ale nutné uznat, že soupeř se nehroutil a snažil se od samotného začátku až do konce. Našich 10 statečných a jeden zraněný si s tímto zápasem vědělo rady a tak vznikaly i pohledné kombinace. Smůla ale je, že to je takové pomalé, strnulé. Málo živé. A to na ty lepší soupeře neplatí. Rychleji z ruky. Rychleji se rozběhnout. A udělat to přesvědčivě, ne zadrženě. Asi si kde kdo řekne, co to píše, vždyť jsme o 100 vyhráli. Ale holá skutečnost se ukázala v druhém zápase. Jinak za první utkání za výsledek není co vytknout.

BK Snakes Ostrava A- TBT Příbor  32:56 (10:10 19:32 23:45)

Do druhého utkání jsme vstoupili odhodláni a excelentně. Pokračovali jsme v dobré obraně a nutili soupeře k chybám. V 5. minutě jsme vedli 8:0. Místo abychom pokračovali a udrželi si větší nasazení, tak po skutečnosti, kdy obdržíme první koš, jde naše hra prudce dolů. Když se daří, hrajeme dobře, a když se nedaří, přestáváme hrát úplně a vzdáváme to a úplně vypadneme z rolí, které nám jako hráčům na palubovce přísluší. Je to hrozné zjištění. Navíc v tu dobu klíčoví hráči na hřišti neberou odpovědnost na sebe a zbavují se míče. Nechtějí hrát. Bojí se. Potom to vidí ostatní a bojí se taky. Z toho plyne ztráta za ztrátou a soupeř sebevědomě toto trestá koši. My dáváme hlavy dolů. V těchto okamžicích musíme nejvíce bojovat, když se nedaří. Věřit si, že se to zlomí. A půjde to. Poločas mínus třináct. Na adresu soupeře. Prohráli jsme zaslouženě. Soupeř v útoku měl lepší úspěšnost zakončení a jeho hra 1/1 byla sebevědomá a přihrávky lepší. V obraně si myslím úplně zbytečně pomáhal Příbor odstoupenou obranou a jeho hráči kopírovali hranici vymezeného území. V momentě nájezdu jako vosy dva hráči z výpomocí na balón. Je to věc trenéra, ale neschází pak borcům poctivá obrana na nohách při hře 1/1 bez pomoci. Je to účelné. A podle hesla účel světí prostředky, se hraje asi ve všech kvalifikacích, kde o něco jde. Možná ano, možná ne. Konec mínus 24. Do zhuštěné obrany soupeře se hraje špatně. Proto musíme jít do rychlejšího zakončení. Hlavy nahoru hlavně. Poučení do příště, když se nedaří, zatni a bojuj.

V KATOVICÍCH JSME SE NEZTRATILI

UKS Katowice - BK Snakes Ostrava 30:69

BK Snakes Ostrava - MKS Grojec II 75:23

Iskra Osieczna - BK Snakes Ostrava 14:60

Osemka Skirniewice - BK Snakes Ostrava 35:59

MKS Grojec I - BK Snakes Ostrava 120 : 45

V pátek 2. 12. 2016 odjelo družstvo ročníku 2006 ke svému prvnímu mezinárodnímu turnaji do Katovic. Na zde pořádaný tradiční Barborkowy turnaj je pozvána celkem dobrá konkurence a proto jsme se mohli těšit na velmi dobré zápasy. Navíc naši polští soupeři bývají rychlejší a technicky dobře vybaveni. Odjížděli jsme na zkušenou. V prvním zápase jsme v první rotaci začali dobře bránit a dostávali se tak k míčům a tímto jsme soupeře dostávali pod tlak. Získali jsme tak náskok 8 bodů. Druhá čtvrtina byla výbornou hrou v obraně a rychlým výpadům korunována zvýšením našeho náskoku v podstatě na rozdíl, s kterým soupeř už nemohl po zbytek utkání nic dělat. Domácí ale chtěli hodně vyhrát naši pětičlennou skupinu. Prohráli pak ještě v prodloužení s Skireniewci a obsadili v skupině až třetí místo. V druhém našem pátečním vystoupení jsme hráli s družstvem B z Grojce. Prakticky se odvíjel stejný scénář jako v utkání prvním. Dobrá obrana nás dostala k bodovému náskoku. Po mrazivé noci v spacích pytlích gymnastického sálu místního gymnázia jsme se v sobotním poledni dostali k třetímu našemu vystoupení. Iskra Osieczna nastoupila pouze v sedmi a nekladla odpor. Škoda že se v tomto utkání nehrál basketbal. Soupeř zřejmě na pokyn trenéra zdržoval ustavičným pomalým střídání. Podle pravidel turnaje se nezastavoval čas a tak to byl anti-basketbal. Ve večerním utkání se střetli neporažené družstva naší skupiny. V systému turnaje U11 startovalo 10 družstev a tak to byl přímý souboj o postup do finále. Nechali jsme se z kraje zaskočit a nebránili, jak měli. Prohrávali jsme z kraje a celá čtvrtina byla hodně vyrovnaná. V poslední vteřině této části jsme utrhli vedení na naší stranu. Druhá pětice už potom hrála pozorněji a náskok se zvýšil. Přesto to byl krásný rychlý dobrý basketbal pro tuto kategorii. Nakonec výhra a postup do nedělního finále, což nás hřálo před druhou mrazivou nocí. Nedělní finalista byl trochu z jiné rychlostní a dovednostní kategorie. Hráči soupeře byli tak o dva roky dál než my. Lituji jen toho, že jsme se nedokázali do soupeře zakousnout. Nastavili jsme nějakou pózu a přestali bránit, běhat, hrát. Zde se ukázalo kdo má morální sílu bojovat s nepřízní stavu věcí. Dokázal to jen Luke Smažák a Kuba Jícha. Přeju ostatním členům týmu, ať vidí jak s tím příště naložit. Turnaj se nám povedl. Ale poslední soupeř nám otevřel oči. Když bychom se jim měli přiblížit herně, rychlostně a dovedností byli bychom na tom velice slušně. Organizátoři předvedli dobrou práci. Odvážíme si cenné zkušenosti a poznatky co zlepšovat. Děkuji hráčům a věřím, že se odrazíme k další tvrdé práci. Děkuji i p. Vašťákovi, který nám zajišťoval servis k organizaci našich družstev na tomto turnaji. A na závěr děkuji rodičům, kteří se starali o naši dopravu a podporu v hledišti. No a teď jen začít pracovat…

Pár fotek z turnaje

Frýdek nebyl problém hry ale hlavy

BK Snakes Ostrava A - BK Snakes Frýdek-Místek 38:14 (6:4 22:6 28:11)

Po dlouhé době se družstvo vrátilo do zápasové horečky. Konec roku bude zápasově bohatý. Delší zápasový půst byl od začátku vidět na hřišti. Dlouho nám trvalo, než jsme byli schopni přistoupit správně k hráčům a vypresovat nějaké míče a dostat se k lehčím košům. Navíc soupeř svojí houževnatostí a někdy až urputností nám nechtěl dát kousek hřiště zadarmo. A tak když v první čtvrtině naše snaha gradovala, soupeř nás ztrestal náhodnými dvěma koši.  Ale to ke hře patří. Druhou čtvrtinu jsme odstartovali dobře. Lukáš Smažák dobře řídil hru a věděl kdy přihrát do rychlého protiútoku a kdy hrát 1/1. Ostatní se do jeho přihrávek vtělili. Soupeř nám dal jeden koš. Dva náhodné v první čtvrtině. Obrana šla, ale stále máme co zlepšovat. V druhé půlce zápasu jsme v té obranné činnosti trochu polevili a soupeři dovolili dát osm bodů. V útoku jsme pro mne až někdy překvapivě ale dobře vybíhali k rychlým výpadům. Soupeř se ale snažil také o agresivní obranu a tak nám v uvozovkách dovolil dát pouze 38 bodů. Některé dobré šance jsme také spálili a nebylo jich málo. Výhra, ale mělo to jít hladší cestou.

BK Snakes Ostrava A - BK Snakes Frýdek-Místek 37:21 (13:4 27:8 31:18)

Druhý zápas byl obrázkem dvou zcela rozdílných poločasů. V prvním jsme dominovali. V první čtvrtce jsme dali 13 a v druhé 14 bodů. Soupeř dal čtyři koše. Trochu nás tento stav uchlácholil. Nekoncentrovanost ve třetí čtvrtce vedla k tomu, že jsme ji 4:10 prohráli. A to je ostuda. Pomýšlíme-li na nějaké mety, nemůžeme si takovéto výpadky ve hře dovolit. O to hůře, že obrázek této hry pokračoval i ve čtvrté čtvrtině. To že druhý poločas vůbec nevyšel, může být vinou buď špatné fyzické kondice, nebo naší nesoustředěností. Snad jsme se už viděli jenom doma, ale to také není dvakrát dobře. Soupeř tak uhrál pro něho lichotivý výsledek 37:21. Mělo to být výrazně jinak. Vážit si soupeře, ale pokud to jde dát mu, co se do něj vejde. Tak by to mělo určitě být. Takže spokojenost poloviční. Teď nás čeká první náš mezinárodní turnaj v Katovicích a po něm další mezinárodní turnaj v Ostravě (16 . - 18. 12. 2016) Porce 11 zápasů před Vánocemi by nám mohla herně velice pomoct. Škoda jen, že někteří hráči s námi do Katovic nejedou. Ať je příčinou cokoliv jejich neúčast v týmu na turnaji v Katovicích je špatně. Ostatním členům přeji ať si to v Katovicích užijí a rodičům děkuji moc za jejich podporu.

KVALIFIKACE O NÁRODNÍ FINÁLE - 1. KOLO

BK Snakes Ostrava A-BK Snakes Orlová  51:8 (12:2 26:2 42:8)

Naše ostravské A družstvo ročníku 2006 zajíždělo k prvnímu kolu kvalifikace o postup na NF do Orlové k důležitým zápasům. V prvním zápase jsme hráli proti domácímu oslabenému týmu z Orlové. Domácím chyběli někteří hráči základní sestavy. Byli jsme na začátku utkání nervózní a kupili hodně chyb. Vůbec to nevypadalo na nějaký jednoznačný průběh. Hrát první pětka začala až po oddechovém čase v páté minutě. Přidali jsme v obraně a dostali se k jednoduchým košům. Druhá rotace šla na hřiště s úkolem dobře bránit. To se dařilo celou čtvrtinu. V této čtvrtině jsme nedostali ani bod.  Poločas byl 26:2 pro hady z Ostravy. Po poločase jsme trochu zvolnili a soupeř přidal. Nicméně po domluvě v oddechovém čase jsme opět přidali. Druhá rotace zopakovala výkon z druhé čtvrtiny a bezproblémově jsme vyhráli tuto čtvrtinu s nulou. Soupeř byl oslaben a náš výkon byl vítězný ale pořád plný chyb. Nicméně úkol byl splněn a první zápas jsme zvládli.

BK Snakes Ostrava A- TBT Příbor  44:56 (7:7 25:30 29:37)

Do druhého utkání proti družstvu Příboru jsme šli s tím, že nemáme co ztratit. Příbor hraje spolu o hodně delší dobu než náš tým poskládaný v září letošního roku. První rotace obou týmů se do sebe zakousli a spustili minižákovskou bitvu o každý koš. Výsledek první čtvrtiny tomu napovídal. 7:7. Hodně ztrát a chyb a to na obou stranách. Prostě bitva kategorie U11. Trenér hostí si nechal lepší rotaci na druhou a čtvrtou čtvrtinu. A ta začala excelentně. Dala nám první čtyři koše a my se dívali. Tady se zrodil podle mého rozhodující náskok, i když zápletka nastala ve čtvrté čtvrtině. Vzali jsme si oddechový čas. Teprve potom jsme hráli i s druhou rotací Příboru vyrovnanou partii. Mínus pět byl poločas. Pro mne lichotivý výsledek. Nicméně jsem si uvědomil, že můžeme vyhrát. Tuto myšlenku jsem se snažil vštípit všem klukům z týmu. Po poločase začala naše první rotace. Už se ji herně nedařilo tolik, jako v první čtvrtině. Mnoho chyb a ztrát. Přesto celkem vyrovnaný průběh, z kterého soupeř navýšil vedení na osm bodů. Poslední rotace měla rozhodnout. Dostali jsme první koš. Nicméně od druhé minuty do šesté jsme byli jasně lepší tým na hřišti. Přesně do doby než se vyfauloval jeden z kvalitních hráčů naší základní sestavy. V tomto úseku jsme přehráli lepší příborskou pětici 15:5 a vedli dvě minuty před koncem 44:42. Kdyby nedošlo k vyfaulování zmíněného hráče, mohlo se dít to, že bychom to asi dali. Ale na kdyby se nehraje. Neměl kdo dostřídat. Soupeř to pochopil a ztrestal nás rychlým protiútokem. Poslední úsek hry 1:44 min vyhrál Příbor 12:0 a zlomil nás. Nicméně tento zápas pro nás byl vyrovnanou partií a hlavně jsme se dozvěděli, že s Příborem se dá hrát. A tím pádem se dá hrát s kýmkoliv. Pravda ale je, že to bude vyžadovat hodně tréninkového úsilí, které budeme muset na trénincích vyvinout.

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava 28:61

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava A  28:61 (10:19 15:25 19:45)

Soupeř do druhého utkání změnil sestavy a zkušený trenér Vítek tým dobře nabudil, protože do stavu 8:8, a to bylo skoro více jak polovina první čtvrtky, jsme vždy o koš prohrávali. Po oddechovém čase jsme vybojovali nějaké míče a dokázali soupeři mírně odskočit na 10:19. Změna sestavy domácím prospěla, protože i druhou čtvrtinu dokázal domácí tým bojovat a uhrál ji 6:6. Po poločase jsme ale začali důrazněji bránit a ze zisků jsme soupeře snadnějšími koši trestali. Třetí čtvrtku jsme vyhráli 22:4. V poslední čtvrtině bylo cílem nepolevit a udržet tempo hry v agresivnější obraně a rychlém zakončení. To se nám i částečně dařilo a zápas jsme dohráli. Dvě výhry se počítají.  Na zkušenou ze zápasů venku. Rodičům děkuji za jejich podporu svých ratolestí. Vzhůru do dalších utkání.

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava 27:56

BK Snakes Orlová - BK Snakes Ostrava 27:56 (0:22 16:32 18:45)

Derby hadů a první naše zápasy na půdě soupeře. Domácí tým zaplatil daň z prvního utkání a první čtvrtina skončila 0:22 pro nás. Soupeře jsme přehrávali přechodem do útoku a množstvím pokusů v zakončení. Naše obrana byla agresivnější a více vybojovaných míčů vedlo právě k více pokusům v zakončení a z více pokusů pramenilo více bodů. Domácí v druhé čtvrtině nastoupili v sestavě hodné té naší. V této fázi utkání jsme udělali spoustu chyb a domácí tým tuto čtvrtinu jako jedinou z obou zápasů dokázal vyhrát. Po přestávce jsme produkovali drzejší styl obrany a skóre narůstalo. V poslední čtvrtině utkání proti lepší pětce soupeře jsme zabrali a dokázali ji vyhrát 11:9. Poprvé jsme hráli na půdě soupeře, výjezd a zápas bylo pro nás novum. Zvládli jsme vyhrát. Věcí k poučení ale bylo i tentokrát dost.

BK Snakes Ostrava A - BK Příbor 32:51

BK Snakes Ostrava A - BK Příbor 32:51 (9:11 18:22 31:39)

V neděli 25.9.2016 odehrál náš tým ročníku 2006 svoje vůbec první mistrovské zápasy v životě. Soupeř, jež už loni byl celistvý a někteří hráči jeho sestavy brousili po palubovkách i v ročníku 2005, byl pro nás na úvod velmi složitý oříšek. Nicméně máme v sestavě hráče, kteří loni mistráky taky hráli a ukázali se. Obě rotace v prvním poločase snaživým způsobem výsledkově zvládli svoji roli. Herně a v dovednostech byl soupeř o hodně dál. Věděl o rychlých protiútocích o postavení v postupném útoku. Individuální činnosti má lepší o parní stroj. Třetí čtvrtka byla ještě v bojovnosti, čtvrtou čtvrtinu jsme dostřídali do plné sestavy a prohráli ji 1:12. Celkově jsme úvodní zápas zvládli výsledkově. Bojovali jen někteří. Někteří se jen koukali a žasli. Tah na míč chyběl. Touha být u svého hráče v obraně a chtít míč v útoku. Běhat mít nasazení a hodně chtít je to co potřebujeme. Toto postrádám. Chybělo mi to u některých hráčů. Celkový dojem ale dobrý. Takže vzhůru do tréninku.

BK Snakes Ostrava A - BK Příbor 39:50

BK Snakes Ostrava A - BK Příbor  39:50 (10:11 16:25 29:36)

Druhé utkání nedělního poledne s Příborem se odehrálo v podobném duchu výsledkově. Tentokrát jsme ale bodově ztratili nejvíce v druhé a třetí čtvrtce osm a čtyři body. Soupeř byl lépe basketbalově vybaven, my vše doháněli jedinou naší devízou vůlí a bojovností. Ty chvilky váhání a malá herní zkušenost vedla k tomu, že soupeř zvítězil. Je vidět že už má něco nahrané. My ty herní dovednosti v zápasech a individuální činnosti jednotlivce z tréninku musíme dohonit. Je to jasně nastavené. Buď tu práci uděláme, nebo zůstaneme za soupeřem. V koncovce jsme jednu chvíli stáhli na sedm bodů, ale závěr si soupeř pohlídal a zaslouženě vyhrál. Stačilo trochu více důslednosti, s kterou jsme se u některých hráčů prali. Celkový dojem ale lepší. O to teď budeme více trénovat, aby se výkonnostní rozdíl mazal. Rodičům děkuji za podporu v hledišti.