BOJOVNÝ VÝKON NA VÝHRU NESTAČIL

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Orlová 36:68 (6:16 17:37 29:49)

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Snakes Orlová 35:51 (14:6 17:20 25:34)

Do zápasu jsme vstoupili v oslabené sestavě z důvodů jarních prázdnin. První zápas proběhl v režii soupeře, jako obvykle. Druhý zápas jsme začali lépe a po první čtvrtině jsme vedli 14:6. Soupeř byl lepší v koncovce, kde jsme se my trápili. Druhý zápas jsme nakonec prohráli o 16 bodů. Kluky chválím za bojovnost, hlavně ve druhém zápase.

Rodičům děkuji za povzbuzování.

Druhý zápas s Opavou jsme hráli velmi dobře

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Opava 7:44 (2:8 3:24 5:32)

BK Snakes Frýdek-Místek - BK Opava 22:32 p.p. (12:6 14:14 18:18 22:22)

Na domácí palubovce jsme přivítali družstvo Opavy. V prvním zápase jsme byli vystrašeni a prohráli jsme ho rozdílem třídy.
Druhý zápas jsme začali výborně a hlavně nebojácně a po první čtvrtině jsme vedli 12:6. Celý zápas byl vyrovnaný až do posledních minut čtvrté čtvrtiny. Do konce zbývaly 4 sekundy a soupeř vyhazoval z autu. Nahrávku získal Adam Hypl a dostal se až pod koš, ale sekundu do konce dvojtakt neproměnil. Skóre zápasu 22:22 a hrálo se prodloužení.
V prodloužení nám soupeř odskočil a vyhrál celý zápas 32:22.
Kluci za bojovnost ve druhém zápase zaslouží pochvalu. Dokázali si, že můžou hrát vyrovnaně i s takovým soupeřem jako je Opava.
Chtěl bych poděkovat rodičům za povzbuzování a doufám, že je příště odměníme vítězstvím.
Trenér David Panáček

V OSTRAVĚ NÁS ČEKALY TĚŽKÉ ZÁPASY

BK Snakes Ostrava - BK Snakes Frýdek-Místek 48:16 (7:0 21:2 34:8)

BK Snakes Ostrava - BK Snakes Frýdek-Místek 41:12 (4:6 20:10 30:11)

V prvním zápase než jsme se rozkoukali, tak jsme prohrávali po druhé čtvrtině 21:2 a dá se říci že zápas byl rozhodnutý. Do druhého zápasu jsme vlítli s větším důrazem a první čtvrtinu jsme vyhráli 6:4. Druhá čtvrtina nebyla taky špatná i když jsme ji prohráli 16:4. V půlce zápasu svítilo na ukazateli skóre 20:10. Zatím nás hodně limituje neproměňování vyložených příležitostí. V tréninku se musíme zaměřit na zakončení. Obrana nebyla špatná a musím kluky pochválit za bojovnost. Zápasy rozhodl jeden hráč soupeře s číslem 35 Lukáš Smažák. Takového hráče zatím nemáme. Děkuji rodičům za dopravu kluků do Ostravy.

První zápasy v domácím prostředí jsme prohráli

Snakes Frýdek-Místek - ŽORY 23:62  (13:9 17:35 21:48)
Snakes Frýdek-Místek - ŽORY 22:54  (15:4 20:18 20:46)

První zápas jsme začali dobře a po první čtvrtině jsme vedli 13:9. Do druhé čtvrtiny nastoupil nejlepší hráč soupeře s číslem 10 a toho jsme nedokázali zastavit. Klukům nejde upřít snaha a bojovnost, ale na soupeře to nestačilo. Do hry se zapojili všichni hráči.

Do druhého zápasu jsme vlítli s větší kuráží a v polovině zápasu jsme vedli o dva body. Bojovnost z naší strany byla na 110%, ale v polovině zápasu nám docházely síly. Polské družstvo táhl jediný hráč s číslem 10, kterého jsme nedokázali ubránit. Musíme více makat na tréninku a odvetu v Polsku jim ještě více znepříjemnit a nejlépe jim porážky vrátit.
Děkuji všem rodičům co přišli se podívat a fandit. Naše tribuna byla plná a za to všem děkuji.

NEJMENŠÍ FRÝDEČÁCI NEJLEPŠÍ

BK Snakes Orlová - BK Snakes Frýdek- Místek 16:46
BK Snakes Orlová - BK Snakes Frýdek- Místek 26:24
Dnes v Orlove zachranovali bilanci prvnich kol regionalni souteze druzstev ti nejmensi z Frydku-Mistku. Deviti a osmileti kluci hrajici v kategorii U10 ukazali svym rodicum a nekdy i starsim kolegum co to je bojovny vykon, hlad po mici, chut utocit a skorovat, ale predevsim zodpovedne a dusledne branit. Byla videt i velmi kvalitni technika, kdy hned nekolik tech nejmensich s prehledem driblovala obema rukama s hlavou a ocima nahore sledujici soupere i pozice svych spoluhracu a nasledne pohledne prihravali do sanci. Bylo videt nekolik kvalitnich dvojtaktu, ktere se kluci na treninku zacinaji ucit, ale zapasova praxe a uspesnost v boji je prece jen neco jineho. Kluci poctive plnili pokyny treneru i kdyz vyvoj hry a fanouskovska atmosfera v hale Orlovske skoly na ulici Skolni byla tak silna, ze se nekdy nechali strhnout magentismem mice a to v obrane obas skodi.
Na zapas se dostavilo patnact hracu, stejny pocet mel na lavicce souper. Hrali vsichni, v podstate rovnomerne. V posledni ctvrtine dostala prostor ta sestava, ktera se ukazala nejbojovnejsi v predchozim prubehu zapasu.
O vysledku prvniho zapasu s rozdilem tridy nejen vysledkove, ale i hernim projevem rozhodly vyse zminene parametry hry s primerenou produktivitou zakoncovani. I ta stacila na vysledny rozdil triceti bodu. Druhy zapas si kluci prohrali v prubehu celeho utkani neuveritelnou serii nepromenenych strel z bezprostredni blizkosti pod kosem. V jedne chvili jsem napocital 26 nepromenenych streleckych pokusu z pod kose!!! za sebou a tato serie nebyla rozhodne jedina a mozna ani nejdelsi. A i kdyz se v posledni ctvrtine darilo drzet soupere do sameho konce na nule a kluci stahli osmibodove manko na vyrovnany stav proti sestave nejlepsich hracu z Orlove, o jeden kos jsme prohrali ztratou mice a kosem sikovneho orla dvacet sekund pred koncem. A to posledni minuty frydecomistecti stupnovali tlak vedeny proti souperi po celou ctvrtinu, tlacili, branili a nedovolili souperi opravdu temer nic. Rozhodci spravne nechaval hre volny prubeh a dal prednosti hravosti pred strikntnim dodrzovani technickych pravidel. Kluci si ale budou muset v prubehu nasledujicich mesicu zvyknout na jejich vetsi prisnost. Zejmena pri zahajeni driblinku ci pivotovani s micem a "pohybu nepohybu" na miste. Jeste je pred nami hodne prace.
Kluci, byl to paradni zazitek pro vsechny na tribunach. Uzili jsme si to a jsem si jist, ze vy taky.
Trenerskemu tandemu soupere blahopreji k uzasne konsolidaci sil v druhem zapase a vyborne praci s mladezi v teto kategorii a preji at maji halu vzdy naplnenou nekritickymi a pozitivne naladenymi fanousky tak jako dnes. Trenerum FM smekam a dekuji za to co dokazali z kluku “vykovat", v nekterych pripadech po par trenincich a take jim preji at si i nadale zachovaji usmev i pri nepriznivem vyvoji skore stejne jako dnes.