KONEČNĚ KONEC!

BK Snakes Ostrava ,,B" - TJ Frenštát p. R. 71:72 (16:22 33:37 51:47)

Poslední zápas předlouhé sezóny, kterým byla dohrávka s Frenštátem, byl pro deset hráčů více méně zábavou a hrou dvou pětek, která bude v zápase lepší. Utkání se hrálo ve velmi rychlém tempu a týmy se střídaly ve vedení, podle toho, která pětka byla právě na hrací ploše. V zápase už o nic nešlo a právě proto si to dvě pětky domácích rozdali, kromě týmu hostů, také mezi sebou. Díky horší střelbě pětky , kterou vedl Tomáš Pospec, se zápas prohrál o jediný bod. Špatná střelba TH a neproměnění podkošových situací rozhodly o výsledku posledního utkání sezóny.

Střelba : Pilch 15 (1x), Horkel 12(4/2), Příchodský 9(1x), Ščurek 8, Smolarčík 6(2/0, 2x), Pospíšil 6(5/3, 1x), Holátko 6(2x), Vašt´ák 6(3/2), Sikora 3(2/1).
TH: 16/8 = 50%

TAK JSME DRUZÍ NO A COOO

BK Krnov - BK Snakes Ostrava B 86:69 (27:14 49:32 72:54)

Tak jsme druzí no a co! no a co! no a co! Znělo z naší šatny po zápase o první místo. Utkání bylo pro domácí velice důležité z hlediska postupových šancí, protože si postup přáli. Z našeho pohledu už šlo jen o prestiž a ukázalo se, že pro některé hráče to byla velice slabá motivace.

Zápas rozhodla hned úvodní čtvrtina, kterou jsme prohráli 27:14 a rozdíl 13 bodů byl, jak se později ukázalo, rozhodující. Teprve od 2. čtvrtiny jsme trochu zlepšili obranu, ale přesto jsme se dopouštěli, při přechodu do obrany, stále dosti  žákovských chyb, po kterých nás Krnov trestal a tím nám nedovolil přiblížit se, tak říkajíc na dostřel.

Z pohledu úspěšnosti střelby za dva body jsme moc neobstáli a to hlavně podkošoví hráči. Dali jsme sice 10 trojek a soupeř pouze 6, ale ty, jak já s pravidelností tvrdím, takovéto zápasy nerozhodují.

Střelba TH byla opět jen průměrná - 17/11 = 66% a tak mne může těšit jen ten fakt, že jsme nesložili po katastrofálním začátku úplně zbraně a někteří hráči se zdravě naštvali a také to, že si zahráli hráči z lavičky a odvedli stejný výkon, ne-li lepší než někteří hráči ze základu.

Za 14 dní nás čeká doma poslední zápas s Frenštátem, který už o ničem nerozhoduje. Doufám však, že ti hráči, kteří budou hrát, nebudou potřebovat velkou motivaci k tomu, aby přistoupili k zápasu zodpovědně a potvrdili tak 2. místo v letošní úspěšné sezóně.

Střelba: Pilch 20 (2x, 7/6), Horkel 11(1x), Schrebenský 9 (3x), Pospíšil 8 (2x), Vítek 8 (1x, 1/1), Dedek 4, Příchodský 3 (8/3), Smolarčík 3 (1x), Ščurek 3 (1/1)

DOBŘE ODVEDENÁ PRÁCE

BK Snakes Ostrava B - TJ Sokol Karviná B 75:66 (18:17 39:37 57:45)

Z odvety s B týmem Karviné jsem měl celkem oprávněné obavy, jelikož soupeř přijel s hráči, kteří pravidelně nastupovali za A tým v 2. lize. Tentokrát se kluci dopustili jen minima chyb a od začátku utkáni  vedli téměř po celý zápas. Zlepšila se střelba z pod koše, stejně tak střelba z větší vzdálenosti a v neposlední řadě také střelba TH.

Tímto vítězstvím jsme si zajistili 2. místo v soutěži, i když nás čekají ještě dva zápasy. Byl to jeden z nejpovedenějších zápasů sezóny a myslím si, že na tom měl vliv i soupeř. Kluci si opět zaslouží za bojovnost a předvedený kolektivní výkon velký dík.

Střelba: Příchodský 13 (5/3), Horkel 12 (4/2), Pospíšil 10 (1x, 9/5), Smolarčík 10 (2x, 4/0), Peter 9 (2x, 4/3), Vašťák 8 (2x), Dedek 7 (3/3), Vítek 5 (5/3), Veselý 1 (2/1).
TH : 36/20

NEJVYROVNANĚJŠÍ ZÁPAS SEZÓNY NAKONEC V NÁŠ PROSPĚCH

TJ MEZ Frenštát - BK Snakes Ostrava B 74:76 (11:13 24:22 38:43 58:58 65:65)

Nejdelší utkání této sezóny jsme odehráli ve Frenštátě, kde jsme si, až po druhém prodloužení, odvezli dva body za vítězství, které jsme měli téměř v kapse již v normálním čase, tak také na konci prvního prodloužení. Vždy jsme ale dovolili domácím vlastními chybami utkání prodloužit.

Také tento zápas potvrdil, že se nám v poslední době nedaří střelba nejen z větší vzdálenosti, ale také z trestných hodů. Pakliže se k tomu přidají nevynucené chyby, v podobě nepřesných přihrávek a neproměňování volných střel (dvojtakty, střelba z podkoše), nemůžeme se divit, že utkání mají takový vývoj a podobu, jakou mají.

Tým můžu pochválit za bojovnost a dotažení zápasu do vítězného konce a doufat jen v to, že poslední tři utkání této sezóny budou aspoň trochu jiné.
Střelba: Příchodský 18 (8/2), Vítek 18 (2x, 5/4), Holátko 13 (8/5), Pospíšil 9 (2x, 6/3), Smolarčík 9 (2/1),
                Dedek 5 (2/1), Veselý 3 (1x), Peter 2.
TH : 33/16 = 46%

DRUHÁ PROHRA V SEZÓNĚ

BK Snakes Ostrava B - Basket Opava 2010  61:64 (4:11 24:31 44:49)

Druhá porážka v sezóně se začala pomalu rýsovat již v první čtvrtině utkání, kdy jsme dali pouze 4 body. Opava moc velký náskok nezískala, ale rovněž v dalších čtvrtinách se naši hráči předháněli v neproměňování volných střel. Rovněž nevynucených chyb, v podobě špatných přihrávek, jsme měli moc a když se k tomu přidala solidní střelba soupeře, tak jsme vedli v zápase asi minutu.
Na konci 2. čtvrtiny se zranil Marek Pilch, který byl pouze jedním z pěti malých hráčů, a kterého tato porážka bolela asi nejvíce z celého týmu, protože druhé místo nás už asi nemine.
Střelci: Příchodský 12 (3/2), Vítek 11 (1x, 5/4), Vašťák 9 (3x), Pospíšil 8 (2x), Horkel 7 (8/5), Holátko 6 (1/0), Smolarčík 5 (1x), Dedek 2 (1/0), Peter 1 (2/1).
Celkem TH: 20/12 = 60%

VYSOKOŠKOLÁCI VZDOROVALI SRDNATĚ

VŠB Ostrava B - BK Snakes Ostrava B 62:69 (15:19 34:32 42:57)

Povinné vítězství, tak by se dalo nazvat toto ostravské derby. Mělo své klady a zápory, jako každé utkání.
Tak snad jen ty klady: 1. zahrálo si všech 12 hráčů, kteří se dostavili k utkání - pro trenéra někdy malý či velký problém, v pátek jen minimální,
                                     2. všichni měli radost z vítězství, i když mohlo být výraznější, nebýt zoufalé střelby z velké vzdálenosti,
                                     3. dobrá střelba TH = 11/9, na štěstí soupeř měl úspěšnost jen 54% 24/13,
                                     4. ani jeden hráč ani na moment nevěřil, že bychom mohli v tomto zápase prohrát.
Celému týmu gratuluji.
Střelci : Horkel 12, Příchodský 10, Pilch 9 (2/2, 1x), Vašťák 9 (3x), Vítek 8 (7/6), Dedek 6 (2/1, 1x),
Vašíček 5 (1x), Smolarčík 5 (1x), Veselý 3 (1x), Ščurek 2.

POKLIDNÉ VÍTĚZSTVÍ V DERBY S NH

BK Snakes Ostrava B - BK NH Snakes Ostrava  71:55 (21:18 40:27 54:40)

Derby bez emocí a od začátku do konce jsme kontrolovali výsledek. Oba týmy nastoupily v úplně jiných sestavách než v prvním utkání  v Tatranu. My jsme byli postiženi zraněními, nemocemi a dovolenými, takže nám chyběla celá pětka hráčů, kteří běžně nastupují do zápasů. Soupeř potom se svým omlazeným týmem neměl na to, aby náš tým nějak více ohrozil.
Kluci v podobné sestavě nikdy nehráli, ale přesto potvrdili, že zápasy vyhrává lavička a díky našemu širokému kádru hráčů jsme roli favorita potvrdili.
Střelba: Pilch 16 (9/8), Vašťák 13 (2/2, 3x), Horkel 11 (2/1), Vítek 11 (4/4, 1x), Smolarčík 9 (2/0, 1x), Vašíček 6 (2/2), Ščurek 5 (2/1),
            Sikora 0 (2/0).
TH : 25/18 = 72%

VÝHRA V NOVÉM JIČÍNĚ

BC Nový Jičín B - BK Snakes Ostrava B 70:81 (13:16 34:46 47:63)

V pátek nás čekal velmi těžký soupeř, který v minulém kole porazil vedoucí tým z Krnova. Béčko Nového Jičína nastoupilo i s pendly z áčka,  proto se dal očekávat velmi zajímavý zápas.
Zápas jsme prakticky od začátku do konce vedli, místy až o 15 bodů. Na hřišti byl vždy minimálně jeden hráč, kterému se dařilo střelecky.  Rovněž obrana byla jedna z nejlepších v této sezóně a TH byly proměňovány s nebývalou úspěšností. Bodově podrželi tým zkušení hráči  Smaži a Roman Vítek a celkově družstvo potvrdilo, že když se chce tak to jde. Děkuji všem hráčům a blahopřeji k vítězství.

Střelba: Smažák 21 (11/8, 1x), Vítek 17 (5/4, 1x), Schrebenský 13 (2/2, 3x), Pilch 11 (4/4), Horkel 9 (4/3), Příchodský 6, Holátko 4 (2/2).
TH celkově - 28/23 = 82%

ZBYTEČNÉ NERVY V DERBY

BK Snakes Ostrava B - BK Labrador Ostrava A 73:66 (17:9 37:31 52:51)

Náš tým nenastoupil sice kompletní, ale i pro sestavu, která v pátek byla k dispozici, to neměl být těžký zápas. Usnadnil nám to také soupeř, který nenastoupil rovněž v nejsilnější sestavě. První čtvrtina vypadala slibně a vypadalo to na pohodový zápas, ve kterém si měli zahrát všichni hráči. Druhou čtvrtinu jsme prohráli o dva body a poločasové skóre nevěstilo nic příjemného. Opět se opakovaly stejné chyby jako v posledním zápase s Krnovem: špatný doskok v obraně i útoku, spousta neproměněných volných střel i z pod koše a laxní přístup v obraně některých hráčů. K tomu všemu se připojilo zoufalé procento úspěšnosti ve střelbě TH a špatné pojetí kolektivní hry.
Výsledkem byl nervózní závěr utkání a špatný pocit ze hry snad všech hráčů, který se projevil neuskutečněným závěrečným pozdravem ve středovém kruhu, po vítězném zápase.
Střelba: Smažák 20 (8/2, 2x), Pilch 18 (2/2, 2x), Vítek 15 (2/2, 1x), Holátko 9 (2/2, 1x), Horkel 6 (3/0), Peter 3 (2/1), Pospíšil 2 (2/2)
TH: 24/11 = 46%

ČERNÝ PÁTEK TŘINÁCTÉHO

BK Snakes Ostrava B - BK Krnov 53:87 (16:17 32:43 46:59)

Dlouho očekávaný boj o první místo v tabulce nám vůbec nevyšel. Nevím, zda to bylo tím datem 13. pátek, ale v každém případě jsme vyhořeli střelecky jako tým. Trojkaři Smaži, Šrebi, Pospec se netrefovali, i když měli dostatek příležitostí ke skórování a podkošoví hráči se tentokrát neprosadili, protože neměli tolik míčů jak by si představovali. Ještě v 17. min. utkání jsme vedli 27:26, ale ani potom se naše muška nezlepšila a od té chvíle soupeř získával postupně náskok. Poslední čtvrtina jen potvrdila marnou snahu našich hráčů o zvrat v utkání. První koš jsme v ní dali až po pěti minutách, kdy už bylo o výsledku utkání dávno rozhodnuto.
Utkání se nepovedlo také rozhodčím, ale ti zápas nerozhodli jen se připojili k našemu špatnému výkonu.

Nezbývá než zvednout hlavu a jít znovu do dalších bojů za vidinou vítězství.
Body: Vašíček 14 (8/5, 1x), Smažák 10, Holátko 9 (2/0), Příchodský 9 (3/3), Pilch 5 (1/1), Vítek 3 (1x), Vašťák 2, Schrebenský 1 (4/1).
TH celkem: 18/10 = 55%.

DOBRÝ VSTUP DO NOVÉHO ROKU

TJ Sokol Karviná B - BK Snakes Ostrava B  70:84 (18:22 38:39 62:58)

Důležité a těžké utkání , hlavně z psychického hlediska, protože jsme nastupovali  v okleštěné sestavě, způsobené zraněními, nemocemi    a nebo  studijními povinnostmi. Utkáni jsme nakonec rozhodli až ve druhé polovině poslední čtvrtiny zápasu, kterou jsme vyhráli 15:4.
Na naší straně byla výšková převaha podkošových hráčů, ale přesto jsme měli velice špatný doskok pod oběma koši, což byl také hlavní  důvod toho, že jsme nemohli soupeři odskočit na větší rozdíl ve skóre.

Utkání rozhodla nejen nezměrná vůle po vítězství celého týmu, s konkretním soupeřem, ale především dobrá hra podkošových hráčů v  podání  Martina  Horkela a Lukáše Příchodského, úspěšná střelba tří bodových pokusů Davida Schrebenského (6x) a Kamila Vašťáka a v  neposlední řadě téměř bezchybný výkon Tomáše Pospíšil na rozehrávce.
V pátek 13.1. se utkáme doma ve 20.15 hod. v boji o první místo s Krnovem. Zveme všechny domácí fanoušky a doufáme, že se jim  odměníme přinejmenším dobrým výkonem.
 Střelba: Schrebenský 25 (6x, 7/5), Horkel 20 (2/2), Příchodský 15 (1x, 3/2), Pospíšil (1x, 2/2), Vítek 6 (4/2), Vašťák 6 (2x), Smolarčík 3  (1x), Pilch 2.
       TH. 18/13 = 70%

VÁNOCE PŘEČKÁME NA 1.MÍSTĚ TABULKY

BK Labrador A - BK Snakes Ostrava B  68:86 (23:18 37:39 49:60)

Poslední zápas tohoto roku byla dohrávka s Labradory na jejich hřišti v Trojhalí. Tento zápas měl opět patřit k těm lehčím, ale jako už po    několikáté, opak byl pravdou. Měli jsme sice výškovou převahu, ale váhově jsme se soupeři vyrovnat nemohli. Střelba z dálky nám celý  poločas nešla tak, jak bychom si představovali a uvnitř vymezeného území jsme se málokdy dostali k volné střelbě. Navíc 8 neproměněných  TH se také  podepsalo na vývoji první půle, kterou jsme vyhráli o 2 body.
Druhý poločas jsme začali agresivnější obranou a přesnější střelbou (3x3) a rázem jsme vedli před poslední čtvrtinou o 11 bodů.  Posledních 10 minut již naši hráči kontrolovali vývoj utkání, ale přesto se ještě dopouštěli zbytečných nevynucených ztrát míče.
Utkání nakonec skončilo o 18 bodů v náš prospěch, ale výkon týmu byl jen průměrný, jakoby už byly Vánoce a my se chovali jako Ježíšci,  kteří rozdávají dárečky. V posledních třech zápasech, které nás čekají v lednu, se utkáme z daleko silnějšími týmy. Snad tomu bude  odpovídat i samotný výkon hráčů.
Střelci: Pilch 28, Vašíček 20, Vítek 15, Příchodský 14, Pospíšil 7, Veselý 2.
TH :   Vašíček 6/3, Pospíšil 2/1, Veselý 2/0, Pilch 4/4, Vítek/4, Příchodský 5/2.
za 3 b.: Vašíček 3x, Pospíšil 2x, Pilch 2x, Vítek 1x.

DRUHÁ PŮLE ROZHODLA OSTRAVSKÉ DERBY

BK Snakes Ostrava B - VŠB Ostrava  95:67 (22:18 45:38 70:50)

V dohrávce zápasu s VŠB ,,B" jsme měli teoreticky zvítězit snadno, čemuž konečný výsledek nasvědčuje, ale utkáni se rozhodlo v náš  prospěch až ve 2. půli, kdy jsme soupeři odskočili ve 3. čtvrtině na 20 bodů. Celé dvě čtvrtiny se domácí tým zastřeloval a v obraně  přistupoval ke svým povinnostem laxně. Teprve ve třetí čtvrtině, proměněním tří trojek a tvrdší obranou, jsme odskočili soupeři na 20 bodů a  v poslední čtvrtině jsme potvrdili výškovou i střeleckou převahu.
Pod košem za nás poprvé nastoupili Martin Horkel a Honza Sikora, kteří nahradili chybějící Dedka a Příchodského. Hlavně Martin pomohl  svou tvrdostí a dobrým doskokem pod oběma koši.
Další odložený zápas se hraje ve čtvrtek 15.12. ve 20,15 hod.v Trojhalí s Labradory.
 Střelci: Schrebenský 17, Horkel 16, Pilch 15, Vašíček 12, Smolarčík 8, Ščurek 8, Pospíšil 4, Sikora 4, Veselý 4, Vítek 4, Vašťák 3.
 TH : Schrebenský 1/0, Vašíček 3/3, Pospíšil 2/1, Veselý 1/0, Pilch 3/2, Horkel 6/4,  Celkem : 16/10 = 62%.
 Za 3 body : Schrebenský 3x, Smolarčík 2x, Vašíček, Pospíšil, Pilch a Vašťák po 1.

PO DELŠÍ HERNÍ PAUZE BYLA CÍTIT RADOST Z BASKETU

Basket Opava - BK Snakes Ostrava B 53:84 (12:21 24:41 40:60)

Po šesti týdnech se hráči opět dočkali mistrovského zápasu a jakoby se nemohli dočkat opětovného pocitu z vítězství, doslova vlítli na  soupeře, který budil v nás určitý respekt, neboť jsme zde loni prohráli. V tomto utkáni, ale bylo hned od prvních minut vidět, kdo má větší  touhu  po vítězství - byli to naši hráči.
    Do Opavy s námi neodjeli zkušení hráči Patrik Smažák a Tomáš Pospíšil, kteří by mohli hrát na postu jedničky, a tak se na tomto místě  pohyboval většinu utkáni Marek Pilch a nezhostil se ho vůbec špatně. Všichni hráči zasluhuji pochvalu za zodpovědný přístup, hlavně v  obraně. V útoku pak platila na soupeře rychlost a velká chuť  po míči při útočných doskocích.
    Utkáni bylo místy dosti tvrdé až vyhrocené v některých osobních soubojích, ale na konec jej hráči zvládli i po psychické stránce a nezbývá  než poděkovat opravdu všem aktérům, aspoň z naší strany, za velmi pohledný basketbal.
Body : Vašíček 19, Pilch 16, Vítek 10, Schrebenský 10, Příchodský 8, Smolarčík 7, Dedek 5, Holátko 5, Veselý 4.
TH : Dedek 2/1, Vašíček 12/8, Pilch 5/4, Příchodský 6/2, Holátko 2/1, Vítek 6/6, Smolarčík 2/2. Celkem: 35/24 = 68,5 %.
Trojky : Schrebenský 2, Smolarčík a Vašíček po 1.

Derby jak má být - se vším všudy!!!

BK NH Ostrava - BK Snakes Ostrava B 64:79 (14:27 31:37 46:58)

Dlouho očekávané derby muselo uspokojit všechny diváky. Výborná atmosféra, trocha nervozity, zvraty v utkáni, technické i nesportovní chyby, pramenící zřejmě z frustrace, hezké výkony jednotlivců, prostě bitva na ostravském basketbalovém poli, jak má být.

Utkání jsme začali jako z partesu, během tří minut jsme vedli 11:0, první čtvrtinu vyhráli 27:14 a zdálo se, že utkání bude pro nás procházkou růžovou zahradou. Opak byl ale pravdou. Přestali jsme být důrazní v obraně a nechali jsme soupeře snadno zakončovat své útoky. Přidala se k tomu ještě tvrdší obrana NH a v 15 min. to bylo pouze o 1 bod pro nás. V polovině utkání jsme vedli o 6 bodů a čekal nás velký boj, protože hráči domácích toto utkání brali velmi, ale velmi prestižně.
       Ještě 4 minuty před koncem utkání byl stav 65:59 v náš prospěch, ale potom zapracovaly nervy domácích hráčů a dvě TCH a dvě nesportovní chyby prakticky rozhodly o tom, že jsme odskočili na +11 bodů a zkušení hráči, kteří dohrávali toto utkání, si pohlídali nervózní závěr.
      Střelecky se opět prosadil Patrik Smažák, který svými 5 trojkami udržoval mírný náskok po celé utkání. Bodově mu ještě sekundovali Roman Vítek, Lukáš Příchodský a Marek Pilch. Díky však patří všem hráčům, kteří byli na hřišti a nenechali se vyhecovat soupeřem. Díky však patří celé lavičce, která prožívala utkání a svým povzbuzováním pomáhala svým spoluhráčům na hřišti.
Body: Smažák 23, Vítek 16, Příchodský 14. Pilch 13, Vašíček 9, Holátko 3, Dedek 1.
Trestné hody: Dedek 2/1, Vašíček 7/5, Pilch 6/4, Příchodský 8/6, Smažák 9/6, Holátko 2/1, Vítek 4/4.
                                 Celkem : 38/27 = 71%
Trojky: Smažák 5, Vítek 2, Pilch 1.

Snakes Ostrava B - BC Nový Jičín B 82:62

BK Snakes Ostrava B - BC Nový Jičín B 82:62 (21:19 38:29 63:50)

Střelci : Smažák 20, Pilch 16, Vítek 14, Holátko 14, Příchodský 9, Dedek 7, Ščurek 2.

TH : Dedek 2/0, Pilch 1/1, Příchodský 6/3, Vašťák 2/0, Smažák 2/2, Vítek 3/2, Holátko 2/2. Celkem - 18/10 = 55%
      Tříbodové pokusy: Smažák 6, Holátko 2, Pilch a Dedek po 1.
Dlouho očekávané utkání dvou nejlepších týmů loňské sezóny se odehrálo pod taktovkou domácích hráčů. Jejich kapelníkem byl Patrik Smažák, který využil svých letitých zkušeností a nejenom svými tří bodovými úspěšnými pokusy, kterými prakticky rozhodl utkání, ale také přihrávkami a taktickým vedením na hřišti, pomohl týmu toto utkání dovézt do vítězného konce. Dobrým  výkonem se připojil také zkušený Roman Vítek a nová akvizice našeho týmu Dan Holátko. Svůj standard, alespoň co se týče  bodové úspěšnosti, splnil Mrak Pilch a Honza Dedek. Ostatní hráči zůstali za svými výkony z loňské sezóny.
Nedařilo se hlavně podkošovým hráčům, kteří neproměnili tzv. tutovky. Rovněž se opakovala slabá úspěšnost trestných hodů, protože 55% proměněných pokusů je dost málo. Je to začátek sezóny a nezbývá než doufat, že do derby s NH, které bude za 14 dnů, se forma zvedne natolik, že předvedeme lepší výkon.
První a dost důležité vítězství je doma a je za to potřeba poděkovat všem hráčům.