NA APRÍLA V HALE TATRAN JSME NEUSPĚLI, ODEŠLA NÁM STŘELBA

BK NH VŠB Ostrava - BK Snakes Ostrava B 73:56 (15:17 37:29 47:44)

V sobotu na apríla 1.4. se družstvo U17B Snakes Ostrava ocitlo v hale Tatran k sehrání utkání soutěže NS s družstvem NH. Zápas začal v první čtvrtině pro nás dobře a po celou první čtvrtinu jsme drželi se soupeřem krok. V druhé čtvrtině se lámal chleba. Za stavu 22:22 jsme nedali asi osm tutovek a soupeř nás za toto potrestal a odskočil na 33:22. Zoufalá střelba a špatné řešení clon, to byla ta příčina obratu. Nicméně jsme nesložili zbraně a snažili se soupeři bodově přiblížit. Po poločasovém skóre 37:29 jsme po třech čtvrtkách byli na dostřel 3 bodů - 47:44. Jenomže ve čtvrté čtvrtině, jakoby došly síly. Ze skóre 52:46 pro domácí bylo 69:46. V této čtvrtině se projevila střelecká nemohoucnost a slabší fyzická kondice. Soupeř nás v této fázi prostě přeběhal. V posledních dvou minutách jsme skóre trochu stáhli dvěma trojkovými úspěšnými pokusy a poslední dvouminutovkou 4:10 pro nás. Dojem ze zápasu: neskládali jsme se a snažili se něco s utkáním udělat. I když docházeli síly a hlavně nám nešla střelba z jasných pozic. Takže do dalšího boje hlavu nahoru.

Výhra po dlouhé době

BK Snakes Ostrava B – Start Havířov 78:53 (14:19 34:31 58:42)

Po sérii porážek přišla výhra. V sobotu 4.2. 2017 se náš záložní tým kategorie U17 sešel na domácí palubovce proti poslednímu týmu tabulky Start Havířov. Začali jsme vlažně a soupeř si po první čtvrtině vybudoval pětibodový náskok. Je pravda, že jsme o 12 hráčích vytvořili dvě rotace a po pěti minutách pravidelně střídali. Tím se zbrzdila jakási herní efektivita, ale hráči hráli všichni a navíc od druhé čtvrtiny jsme zápas pomalu ovládli. Otáčení zápasu bylo pomalé. Poločas jsme vyhráli 34:31 a k pěti bodům manka z první čtvrtky přidali tři navrch. Oproti jiným utkáním, kdy naši hráči hráli moc individuálně a nepůjčili si míč, tentokrát jsme hráli jinak, kupodivu míč rotoval a mi si vytvářeli slibné pozice pro zakončení. Úplná jiná hra než v předchozích zápasech. A stačilo postavit jinak rozehrávku. Určitě snad poučení pro všechny hráče pro příště. Skóre se nakonec zastavilo 78:53. Výhra se počítá.

Rozdílné poločasy

BK Snakes Ostrava B - TJ Slavia Kroměříž B 80:72 (18:23 32:40 59:56)

Družstvo U17B nastupovalo v sobotu k dalšímu utkání své soutěže NS proti B týmu z Kroměříže. Hosté v této soutěži nechávají vyhrát hlavně hráče kategorie U15. Opticky se zdálo, že bychom měli mít herně navrch od samotného začátku. To se ale nedělo. Tým z Kroměříže potvrzoval, že základní činnosti jako je obranný doskok, či práce hráče po cloně, střelba z delší vzdálenosti a další má dobře zažité a náš byť silovější tým zaostával až do konce třetí čtvrtiny. Vlastně to byly dva protichůdné poločasy. V prvním poločase jsme zaostávali a prohráli ho o 8 bodů. V druhé polovině jsme byli ale důraznější na doskoku a dokázali jsme vstřelit nějaké body. Statistika v střelbě je ale hodně žalostná. Skóre jsme otáčeli v poslední vteřině třetí čtvrtiny, střelou za tři body. Poslední čtvrtina byla o vůli kdo vyhraje a skóre bylo vyrovnané až do osmé minuty čtvrté čtvrtiny 72:70. Poté jsme odskočili dvěma koši a soupeř už nestihl reagovat. Vyrovnané utkání a naše druhé vítězství v soutěži. Bude potřeba začít hlavně pracovat na střelbě ať se můžeme odrazit do dalších utkání.

TJ Start Havířov - BK Snakes Ostrava B 64:87

TJ Start Havířov -BK Snakes Ostrava B 64:87 (11:17 27:35 47:58)

Druhým zápasem na půdě Havířova pokračovala NS soutěž, kterou letos naše sedmnáctky hrají. Celkové skóre neodpovídá průběhu utkání. Soupeř byl houževnatý a nevzdával se. Naše družstvo ale velmi špatně nakládalo s koncovkou a samotným zakončením. Tolik příležitostí z bezprostřední blízkosti bez úspěchu dávalo pořád příležitost soupeři. A ten jak mohl tak se nám hned přiblížil. Postupně jsme navyšovali náskok, avšak zápletka zápasu tu byla. Vedli jsme už ve druhé čtvrtce o 13 bodů a ve třetí minutě třetí čtvrtky bylo o bod pro nás. Nakonec jsme nápor domácích odrazili a zvýšeným úsilím znovu odskočili. Měli jsme hrát rychlé protiútoky, abychom vstřelili koš dříve než soupeř postaví zónovou obranu, to se nám ale nedařilo. Naštěstí zóna soupeře byla propustná a dalo se do ní najíždět. Nemuseli jsme tak spoléhat na střelbu z dálky. Zápas nakonec skončil větším rozdílem, to když trenér domácích v poslední fázi zápasu dostřídal své všechny zbývající hráče.

BK Snakes Ostrava B - BK Příbor

BK Snakes Ostrava B – BK Příbor 61:72 (10:20 27:40 48:51)

Družstvo U17B vstoupilo v sobotu 17.9.2016 do své Nadregionální soutěže , můžeme v klidu říct 2.ligy, zápasem proti BK Příbor. Soupeř přijel jen v sedmi hráčích , ale ve své sestavě měl hráče s bohatou zkušeností a hlavně herně vyzrálejší po hostování v soutěžích s NH Ostrava. Podle toho se odvíjel i začátek utkání. Naše družstvo začalo bezkontaktně a pod naším košem byl soupeř dominantnější. Tam jsme prohrávali osobní souboje a dostávali koše po opakovaném doskoku. Mínus deset první čtvrtka. V druhé čtvrtině jsme trochu v těchto soubojích přidali nicméně soupeř pořád hrál silověji. V útoku jsme se lépe prosazovali při rychlých protiútocích než při hře do postavené obrany. Poločas mínus třináct. Po přestávce se ale karta obrátila a hra do těla pod naším košem a okamžité řešení situace rychlou přihrávkou a rychlým přechodem mělo za následek ,že jsme vyhráli třetí čtvrtku o deset bodů a stáhli na tři body. V ten moment jsme měli navrh. Místo abychom pokračovali v této hře, zpomalili jsme a začali hrát postupné útoky. Tam nám chybí systém, nějaký rozběh, ten ovšem nenatrénujeme, pokud budeme na tréninky chodit v sedmi lidech. No v každém případě, hra zvolnila tempo a za stavu 52:53 nejlepší hráč Příboru Kudry přidal dvě trojky a dva koše, tedy 10 bodů, a prakticky rozhodl celý zápas. Ale jsem přesvědčen o tom, že zápas rozhodlo tempo hry ve čtvrté čtvrtině, kdy jsme zvolnili. Jinak milion nedaných šancí muže též mrzet. A za porážku si můžeme sami, ne pan rozhodčí, jak si někteří milně mysleli. Jen tutovek kolik jsme spálili. Ale viděl jsem velký posun ve hře. Takže hurá do dalších utkání.