POSLEDNÍ UTKÁNÍ V SEZÓNĚ SKONČILO VÍTĚZNĚ

BK Snakes Ostrava ,,B" - BC Nový Jičín  54:63 (14:18 21:34 36:48)

Tento zápas nám vůbec nevyšel zejména v útoku. Trápení pod soupeřovým košem, špatná střelba nejen z dálky, ale i z krátké vzdálenosti. Za druhou čtvrtinu jen 7 bodů je opravdu málo. Poslední čtvrtinu kluci ještě zabojovali, dali "krásných" 18 bodů, ale stačilo to jen na snížení pěti minut před koncem na 50:57.

BK Snakes Ostrava - TJ Sokol Karviná  87:57 (19:16 45:31 65:43)

Do posledního zápasu jsme šli s jasným přesvědčením zvítězit a udržet si první místo v tabulce. Karviná přijela bez svého nejlepšího střelce Lepky jen v sedmi. Za nás místo zraněného Bruniče nastoupil Dominik. První čtvrtinu soupeř držel s námi krok (19:16), pak už jsme začínali mít stále více na vrch my. Solidní obrana se zdvojováním a rychlé protiútoky přispěli, že jsme postupně navyšovali náskok.

Zřejmě svůj poslední zápas za U19 odehrál Pavel Michalička a jako kapitán a nejlepší náš střelec v tomto zápase dovedl tým k jasné třiceti bodové výhře nad Karvinou.

Po základní části jsme skončili na třetím místě a skupinu play-out jsme vyhráli. Celková bilance je 13 výher a 11 proher. Do všech zápasů se postupně zapojilo devatenáct hráčů zejména ročníků 2000 a 2001.

Uznání zaslouží zejména borci, kteří pravidelně nastupovali za EX U17 i DL U19.

Děkujeme za podporu rodičům, sourozencům, kamarádům ... :-).
Radek Wlach

NAŠE CHYBY ROZHODLY DERBY

BK NH Ostrava - BK Snakes Ostrava 76:70 (16:15 34:33 53:50)

Od začátku byl zápas poměrně vyrovnaný, i když  NH stále mírně vedlo. Velmi dobře hrál od začátku Dan (prvních šest našich bodů). Postupně se v útoku přidávali Matouš, Pepa a Přema. Bohužel nás brzdily naše chyby. Těch bylo za celý zápas příliš (25)!!! Navíc špatný vstup do poslední čtvrtiny a nejvyšší vedeni domácích o 10 bodů byly hlavním důvodem, proč se nám nepodařilo zvítězit.

Borci sice nic nevzdávali, podařilo se ještě stáhnout náskok na čtyři body, ale více jak zdramatizovat koncovku se nepodařilo.

Další utkání hrajeme ve Zlíně a Kroměříži.

BODY: Brůna 16 Perner 15 Kořínek 11 Michalička 9 Buroň 8 Klepáč 7 Holaň 4 Hrabec Vachutka Vrtaník

JEDNA VÝHRA Z VENKU

TJ Sokol Karviná - BK Snakes Ostrava 82:89 (14:15 40:34 54:66)

Do Karviné jsme si jeli pro výhru, která by nám zajistila nejen stálé vedeni v naší skupině, ale i účast v lize pro příští sezónu. Po nepříliš podařené druhé čtvrtině jsme prohráli první poločas o 6 bodů. Ovšem třetí čtvrtina byla už o něčem jiném. Změna obrany, aktivní napadání rozehry soupeře, rychlé protiútoky a výborná střelecká potence bratrů Jardy a Karla (dohromady 57 bodů!!!). Navíc nám vyšel i vstup do poslední čtvrtiny (za dvě minuty 8:0 pro nás). Vedení o dvacet jsme sice pomalu ztráceli, ale v klidu si zahráli všichni hráči a dotáhli výhru až do konce.

BC Nový Jičín - BK Snakes Ostrava 73:62 (15:21 35:36 55:50)

Do Jičína jsme odjeli bez Jardy, Karla a Lukáše, kteří dostali volno před náročnými zápasy EX U17. Naopak s námi odjel Dan a Karel Vachůtka. Kluci bojovali statečně. Dokonce se dařilo celý první poločas nepatrně vést. Bohužel na výhru to nestačilo. Na začátku druhého poločasu dohráli kvůli zranění Jirka a Karel a v sedmi hráčích se nám nepodařilo utkání dotáhnout do vítězného konce. Pochvalu zaslouží oba rozehrávači Přema s Matoušem, kteří odehráli kvalitně oba zápasy.

Děkuji rodičům, kteří pomohli s dopravou a fandili nám při obou zápasech.

KONEČNÉ VÝHRA NAD KROMĚŘÍŽI

BK Snakes Ostrava - TJ Slavia Kroměříž 67:62 (18:17 44:34 57:42)

BK Snakes Ostrava - SKB Zlín 61:70 (14:16 34:30 49:56)

Na víkendové zápasy jsme nastoupili většinou s borci, kteří byli po zranění, nemoci nebo pravidelně nehrají v EX U17. Až na bratry Bednáře, kteří nás zejména v útoku táhli (44 bodů). Ve druhé čtvrtině se nám podařil získat drobný náskok, který jsme ve třetí ještě navýšili a vedení jsme zuby nehty udrželi až do konce. Byla to první naše výhra nad Kroměříži v této sezoně (třetí zápas). Kromě Jardy a Karla slušné utkáni odehráli Lukáš s Matoušem a na doskoku Honza.

Druhý zápas se Zlínem, který přijel se sedmi hráči a prohrou ze soboty skoro o 40 bodů, nám vůbec nevyšel. Poločas skórově ještě ušel, ale předvedená hra byla hodně špatná. To se umocnilo ve druhém poločase. Jakmile se ke Karlovi (20 bodů) tentokrát nepřidal brácha Jarda, nebyl nikdo, kdo by dal více jak 8 bodů!! Obrana nás nepodržela a to i přesto, že za soupeře byli výrazně nebezpeční dva hráči.

Nad takovou hrou by se někteří naši hráči měli nad sebou minimálně zamyslet!!

Další utkání odehrajeme v Karviné a Jičíně.

K VÝHŘE NAD NH VEDLO ŠTĚSTÍ A VELKÁ BOJOVNOST

BK Snakes Ostrava B - BK NH Ostrava 85:82 (20:20 43:37 58:58)

body: Bednář J. 28 Lukáč 17 Bednář 16 Kořínek 6 Holaň 5 Brůna 4 Holčapek 4 Perner 4 Michalička 1 Vachutka Buroň

Zápasem s NH nám začala další část soutěže. Po základní části, kde jsme skončili na třetím místě, musíme hrát skupinu play-out.

Utkáni bylo po celou dobu velice vyrovnané. Ze začátku vedlo NH, nám se podařilo srovnat a do druhého poločasu jít s mírným náskokem. Zejména díky Dominikovi Lukáči, který nás táhnul. Tento náskok jsme na konci třetí čtvrtiny ztratili. Spíše útočné utkáni spělo do dramatické koncovky. Zdálo se, že více štěstí bude mít NH. Zejména po trojce Malíčka, který minutu před koncem zvyšoval náskok soupeře o šest bodů!! Musel přijít náš oddechový čas. Nejprve jsem musel přesvědčit borce, že mají  ještě na výhru a pak jim říct, jak na to. Namalovat útok, vysunout obranu na celé hřiště a změnit řešení clon na míč. Jedna věc je o tom mluvit, druhá vše provést na hřišti. Kluci zabojovali příkladně! Trojkou naši snahu o zvrat podpořil Karel Bednář, pak výborná obrana celé pětky donutila soupeře chybovat. Po úmyslném faulu na Jardu Bednáře (asi nejlepšího hráče s 28 body), jedné proměněné šestce a následném koši Přemka ze hry. Přišla další ubojovaná obrana a pět sekund před koncem vítězný koš. Tentokrát nevyhrál lepší tým, ale šťastnější.

Všem jedenácti borcům, kteří nastoupili do utkáni, děkuji za pěkný zážitek :-)

VÝHRY DOMA NAD LÍDREM I V DERBY

BK Snakes Ostrava - BK Opava 80:74 (22:21 41:33 67:55)

S vedoucím celkem DL jsme začali s pětkou -Dominik, Jirka, Přema, Pepa, Pavel. V útoku to docela šlo, ale obrana se nám příliš nedařila- čtvrtina 22:21.
Obrana Kavana, který nám dělal největší problém v Opavě, vycházela, ale Kurečka a Martikán se prosazovali více než bylo zdrávo. I přesto jsme nastupovali do druhého poločasu s osmi bodovým náskokem. Ten se nám dařil po třetí čtvrtině navýšit na bodů 12. Do čtvrté čtvrtiny jsme nastoupili se zónovou obranou. Ovšem ta nám dlouho nevydržela. Špatný pohyb a zejména hrozné doskoky mě donutili po time-outu vrátit se k osobní obraně. Nakonec kluci nervozní koncovku (i díky nepřesnostem rozhodčích) pod vedením Dominika Lukáče zvládli.

BK Snakes Ostrava - BK NH Ostrava 77:69 (20:21 47:34 60:47)

NH nastoupilo díky nemocem s osmi hráči. Náš cíl byl pokusit se soupeře uběhat.. Začali jsme s menší sestavou. I když první čtvrtina opět nebyla oslnivá. Postupně jsme navyšovali náskok až na 15 bodů. Soupeř se ale nevzdával a zejména Svoboda (36 bodů!!) nám stále nedal oddechu. Přesto druhou výhru tohoto víkendu jsme si už nedali vzít.
Pozitivní kromě výher a důležitých bodů do další části soutěže, které se započítávají  je i to, že do obou zápasu nastoupilo za naše družstvo celkem třináct hráčů včetně těch, kteří se vracejí po nemocech.

Tímto utkáním skončila základní část DL. Máme pozitivní bilanci devět výher a pět proher. Ve čtrnácti zápasech odehrálo za nás devatenáct borců.

V SOBOTU BASKETBALOVÁ KVALITA, V NEDĚLI VELKÁ BOJOVNOST

SKB Zlín - BK Snakes Ostrava 61:93 (7:28 30:51 39:73)

Díky nemocem jsme jeli na venkovní zápasy v devíti hráčích.

Naše základní pětka Dominik, Jirka, Přema, Karel a Jarda vlétli na Zlín hned od začátku. Aktivní vysunutá  obrana dělala soupeři problém. Navíc Jirka s Přemou proměnili v bodový zisk na co sáhli. První čtvrtina 28:7 pro nás byla úžasná. Tento náskok se nám dařil pomaličku ještě navyšovat. Poslední čtvrtina už mohla proběhnout v klidu. Všichni borci se zapsali do střelecké listiny. Důležitá výhra byla doma.

body: Štěpánek 21 Kořínek 19 Bednář K. 16 Bednář J. 12 Holaň 7 Perner 6 Lukáč 4 Holčapek 4 Brůna 4

BC Nový Jičín - BK Snakes Ostrava 55:72 (18:11 29:30 46:52)

V Jičíně jsme nastoupili bez Jirky, ale s Karlem Vachůtkou. Tentokrát nám začátek utkání zdaleka nevyšel jako ve Zlíně. Zejména úspěšnou střelbu jsme asi nechali ve Zlíně. První čtvrtina prohra 11:18. Alespoň slušnější obranou se nám podařilo do poločasu srovnat skóre. Výborné utkáni odehrál Lukáš, který bránil přes dva metry vysokého Buzka a Dominik, který na čtyrech bodech udržel Beneše. Navíc Dominik sice dostal ,,technickou'',  když komentoval špatné výroky rozhodčích, ale možná i díky tomu se kluci vyhecovali  k neuvěřitelné bojovnosti. Do poslední čtvrtiny jsme nastoupili se zónovou obranou, ve které borci příkladně bojovali a dostávali se do rychlých protiútoků. Tuto čtvrtinu se nám podařilo vyhrát 20:9. Na výhře se podíleli všichni naši hráči. Bylo vidět, jak jim záleží,aby vyhráli poslední zápas v tomto roce. Za to jim moc děkuji.

body: Bednář K. 19 Kořínek 16 Lukáč 12 Holčapek 9 Bednář J. 8 Holaň 2 Perner 2 Brůna 2 Vachůtka 2

Chci také poděkovat p.Bednářovi a p.Brůnovi za pomoc s dopravou. Všem ostatním rodičům za podporu v Jičíně.

Přeji krásné pohodové Vánoce.

Radek Wlach

KYJOV A KROMĚŘÍŽ NAD NAŠE SÍLY I V ODVETÁCH DOMA

BK Snakes Ostrava B - TJ Jiskra Kyjov 45:70 (12:14 19:36 32:46)

BK Snakes Ostrava B - TJ Slavia Kroměříž  62:99 (7:23 22:46 45:72)

O víkendu jsme odehráli nepodařená obě utkání, kterými začínaly odvety v naší soutěži U19 DL. Nejprve v sobotu s Kyjovem. Začátek nebyl až tak špatný. Základní sestava Michala, Pavla, Pepy, Kuby a Matouše slušně bránila, jen se moc nedařilo v koncovce. Po malém prostřídání už Kyjováci měli návrh. V obraně sice taky žádný zázrak, ale útok z naší strany byl hodně špatný. Soupeř si postupně vytvářel náskok a ten v klidu udržel až do konce utkání.

V neděli Kroměříž nám nedala šanci už od začátku (první čtvrtina 7:22 ). Naše špatná hra bez doskoků, obrany a špatné koncovky, nasvědčovala, že opět proti těmto dvěma soupeřům vyjdeme bodově naprázdno. Navíc jsme přidali technické chyby Michala a za lavičku. Naše hra byla hodně rozhozená a tím pádem velmi špatná. V závěru zápasu jsme ještě tak tak ubránili potupnou stovku!  Tentokrát u většiny kluků nebyla vidět bojovnost ani chuť se porvat o výsledek, případně si říct o nominaci do vyšší soutěže. Za zmínku snad stojí jen dobrá hra našich mladých ročníků 2001 -Kuby Kotaly a Matouše Brůny (18 bodů v neděli) a první ligový soutěžní bod Dalibora Vrtaníka. Za čtrnáct dnů hrajeme ve Zlíně a v Jičíně a tam budeme muset hrát nejen lépe, ale i něco vyhrát.

MLADÍCI S PAVLEM PORAZILI DVAKRÁT KARVINOU

BK Snakes Ostrava B - TJ Sokol Karviná  87:52 (21:15 43:29 64:39)

Před těmito zápasy jsme se chystali na dva prvky ve hře Karviné (spíše karvinsko-ostravsko-havířovsko-slovenský tým). Na Jakuba Lepku (nejlepšího hráče soupeře) a zónovou  obranu. V prvním zápase Lepku velice dobře bránil Dominik Lukáč, navíc se stal naším nejlepším střelcem. Zónová obrana "překvapivě" hraná hned od začátku, nám dělala prvních pět minut trošku problém, ale pak po několika úspěšných střelách za tři body jsme donutili soupeře změnit obranu. A naopak pod tlakem naší aktivní osobní obrany Karviná začala chybovat. Podařilo se vyhrát všechny čtyři čtvrtiny a přitom prostřídat všech dvanáct hráčů. Někteří borci ušetřili sílu a dostali možnost si ještě večer zahrát extraligu a získávat tak důležité zkušenosti.

Body: Lukáč 25, Michalička 16, Bednář J. 15, Bednář K. 14, Perner 5, Holaň 4, Hrabec 4, Pešek 2, Ploskonka 2, Klepáč, Kořínek, Buroň

TJ Sokol Karviná - BK Snakes Ostrava B 79:88 (13:22 36:46 57:62)

Na druhý zápas do Karviné s námi nejel Dominik ani Michal , ale posílil nás Karel Vachutka. Začátek byl velmi dobrý. Borci dobře řešili v obraně (po zkušenostech ze soboty) útočné snahy Karviné. Výborný zápas rozehrál Pavel Michalička, který jako jediný v týmu ročníku 98 táhnul naši základní sestavu. V sedmé minutě naše vedení 22:5 bylo velice slibné. Pak přišlo prostřídáni a bohužel kluci z lavičky až na Dominika Holaně neměli svůj den a za šest minut Karviná stáhla náskok na jediný koš. Návrat základní sestavy přece jen trošku navýšil naše skóre. Na konci třetí čtvrtiny a začátku čtvrté jsme o náskok opět přišli. Kluci z Karviné bojovali o výhru a vysunutou osobní obranou nám dělali problémy. Navíc jsme měli špatné obranné doskoky. Naštěstí pro nás Karviná se vrátila k zatažené zónové obraně. Kluci koncovku zvládli výborně . Přema a bráchové Jarda s Karlem se rozstříleli (dohromady 13 trojek !!). Velkou bojovností jsme nedopustili dramatickou koncovku. Je cenné, že borci ročníku 2000 a 2001 pod vedením výborně hrajícího Pavla si poradili se starším soupeřem.

Body: Kořínek 23, Bednář J. 19, Bednář K. 18, Michalička 18, Holaň 6, Klepáč 4, Perner, Hrabec, Pešek, Vachutka, Buroň

VÝHRA V DERBY A KOUSEK OD PŘEKVAPENÍ V OPAVĚ

BK NH Ostrava - BK Snakes Ostrava B 63:75 (14:24 32:40 42:62)

Proti NH naše družstvo tentokrát doplnili Jirka Štěpánek a Lukáš Bukovjan. Začátek utkání nebyl špatný a hlavně díky 12 bodům Jirky skončila první čtvrtina naší výhrou 24:14. Od druhé čtvrtiny soupeř více zatáhl obranu, i když jsme si pozice ke střelbě vytvářeli, úspěšnost  byla špatná a útočný doskok téměř neexistoval. Po přestávce se naše hra zrychlila, přitlačili jsme v obraně, dali několik jednoduchých košů, rozstřílel se Dominik Lukáč a výsledkem byl náskok až o 22 bodů. Derby na horké půdě v Tatranu i přes velkou bojovnost kluků z NH se nám podařilo dovézt do vítězného konce.

Lukáč 24, Štěpánek 17, Bukovjan 14, Klepáč 7, Kotala 5, Holaň 5, Holčapek 3, Brůna 1, Kořínek, Hrabec

BK Opava - BK Snakes Ostrava B  81:80 (24:20 44:35 64:60)

Opava je zatím bez prohry a suverénně je v čele tabulky. Samozřejmě naším cílem bylo minimálně Opavu hodně potrápit, ale také zapojit širokou lavičku.  První poločas nebyl z naší strany nijak oslnivý, ale do více jak deseti bodového náskoku jsme Opaváky nepustili. Navíc se do hry zapojilo všech dvanáct borců. Druhý poločas už byl o něčem jiném. Velká bojovnost a chuť se porvat o výhru byla jasná. Pod útočným vedením Michala Ploskonky a solidní kolektivní obranou se nám podařilo dostat se 24 sekund před koncem normální hrací doby poprvé do jednobodového vedení. Bohužel nejlepší hráč domácích Kavan (30 bodů) 12 sekund před koncem doslova protlačil míč do našeho koše. Po oddechovém čase se už nám nepodařilo skórovat. Prohra o bod hodně mrzí, ale výhra v derby a předvedený výkon v druhém poločase v Opavě určitě potěší.

Ploskonka 25, Lukáč 17, Michalička 10, Holáň 10, Klepáč 8, Brůna 4, Kořínek 4, Kotala 2, Vachůtka, Holčapek, Hrabec, Pešek

Děkuji rodičům za dopravu a fandění

DVĚ DOMÁCÍ VÝHRY

BK Snakes Ostrava B - BC Nový Jičín 73:49 (25:14 42:24 59:38)

Body: Ploskonka 20, Bednář J. 19, Bednář K. 9, Michalička 4, Klepáč 4, Kotala 4, Holaň 4, Brůna 4, Perner 3, Hrabec 2, Vachutka, Buroň

Na první domácí zápas jsme lehce obměnili sestavu oproti venkovním zápasům. Zejména nás doplnili Michal Ploskonka, který do naší hry přidal potřebnou sílu a razantní tah na koš, i bratři Bednářové. Jičín byl zatím bez výhry stejně jako my. Utkání jsme začali velice slušně v útoku. V obraně nás trošku trápila soupeřova clona na míč, kterou se nám postupně podařilo vylepšovat. Nakonec si zahrálo všech dvanáct borců a mohli jsme se radovat z prvního vítězství.

BK Snakes Ostrava B - SKB Zlín 75:67 (22:10 44:30 56:51)

Body: Ploskonka 17, Bednář J. 16, Klepáč 16, Bednář K. 10, Michalička 10, Holaň 5, Hrabec 1, Kotala, Perner, Buroň, Brůna, Vachutka

V nedělním zápase proti nám nastoupil Zlín, který si přivezl sobotní vysokou výhru z Karviné. Do utkání jsme nastoupili velice dobře jak v útoku, tak v obraně a vedení po první čtvrtině 22:10 bylo velice nadějné. Náskok se nám dařil držet až do třetí čtvrtiny. Pak Zlín, který nic nevzdával a příkladně bojoval, začal náš náskok výrazně snižovat. Když se k tomu přidaly čtyři fauly Michala a Karla, byl  náskok dvě minuty před koncem o jediný bod. Konec utkáni ale borci zvládli. Po nesportovní chybě na Michala a jeho proměněných šestkách následovala dobrá obrana. Jarda pak přidal přesnou střelu za tři body a cenná výhra byla na světě.

S bilancí dvou proher a dvou výher se našemu  mladému týmu v tabulce bude dýchat už přece jen o něco lépe.

V úterý 23.10. 2016 od 19.00 nastoupí většina našich hráčů opět, tentokrát proti Litoměřicím v extralize U17.

NA ÚVOD 2 TĚŽKÉ ZÁPASY NA JIHU MORAVY

Kroměříž - BK Snakes Ostrava B 74:51 (15:10 33:19 58:33)

První utkání v lize U19 ukázal rozdíl mezi U17 aU19. Naši mladí kluci ročník 2000, 2001 doplněné o Pepu Pernera a Pavla Michaličku na začátku utkáni měli velké problémy s agresivní, rychlou a silovou hrou Kroměříže, která disponovala devíti hráči ročník 1998 a dvěma ročníku 1999. Zaslouženě jsme prohráli. Snad jen poslední čtvrtina z  naší strany byla trošku slušnější.

Kyjov - BK Snakes Ostrava B 79:66 (33:16 45:28 65:38)

V Kyjově jsme chtěli navázat na poslední čtvrtinu z Kroměříže, ale to se bohužel nestalo. Naše obrana byla hrozná. V útoku nás držel Přéma Kořínek (13 bodů za první čtvrtinu).

Možná že i díky důraznému „ zhodnocení“ první čtvrtiny se naše hra přece jen zlepšila a srovnávali jsme herně krok se soupeřem. Poslední čtvrtina jako by už naznačila, že kluci začínají chápat, jak je třeba proti těmto soupeřům hrát. Více než upravit skóre se nám už nepodařilo, ale i trenér domácích po zápase uznal, že hrát ještě jednu čtvrtku tak náskok neudrží.

Pochvalu zaslouží borci ročníku 2001, tedy  Karel Vachutka, Kuba Kotala, Dominik Holáň, kteří proti soupeřům o tři roky starším hráli bez respektu a svou minutáž si určitě zasloužili.

Děkuji p.Vachutkovi za pomoc s dopravou.

Další utkáni hrajeme doma 22. a 23.10.2016  s Novým Jičínem a Zlínem.

Věřím, že se postupně borci budou zlepšovat a prosazovat proti přece jen o něco starším a silovějším soupeřům a důstojně reprezentovat Snakes i v té to kategorii.