BK TOROLA Snakes Ostrava - BSK Modřany-Jižní supi 64:60

Do zápasu nezasáhli Kuba, Matouš, Petr, které jsem nechal odpočívat a chtěl jsem dát více příležitosti ostatním klukům kteří pojedou na MČR. V zápase se dokázali v útoku prosadit Dominik, Alex a Lukáš. Od Dominika čekám lepší obranu. V obraně dobře hrál Karel, ale i ostatní hráči se neztratili.

Statistiky zápasu

BK TOROLA Snakes Ostrava - Sokol pražský 61:64

Proti úřadujícím mistrům republiky jsme odehráli dobré utkání, až na druhou čtvrtinu, kterou jsme prohráli 11:23. Dobře jsme bránili a v závěru jsme mohli vyrovnat, když Adam střílel trojku, ale nedal. Doufám že na mistroství jim porážku vrátíme.

USK Praha - BK TOROLA Snakes Ostrava 64:48

Do Prahy jsme jeli ve středu odehrát odložený zápas. Proti domácímu soupeři, který měl znatelnou výškovou převahu, jsme se nedokázali prosadit v útoku kromě Petra a Kuby. Špatná byla i obrana na hráče s číslem 7, který nám dal 22 bodů. Za utkání jsme dali 48 bodů a to se nevyhrává.

Č. Budějovice - BK TOROLA Snakes Ostrava 49:102

Zápas jsme rozhodli v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli o 20 bodů. Soupeř byl z těch slabších. Tímto vítězstvím jsme si vybojovali účast mezi nejlepšími osmi družstvy v republice. Tímto klukům gratuluji. Doufám že si uvědomují, že tímto sezona nekončí.

Sokol Písek Sršni - BK TOROLA Snakes Ostrava 91:34

Ostudný výkon. Nedokázali jsme bránit ani útočit. Po první půlce jsme prohrávali o 31 bodů.  Někteří hráči se musí nad sebou zamyslet. Takhle hrát bez bojovnosti nejde!!!!!!!

BK TOROLA Snakes Ostrava - BK Synthesia Pardubice 73:61

Zápas jsme začali dobře v obraně. Po druhé čtvrtině jsme dostali 26 bodů a vedli jsme o 7 bodů. Ve třetí čtvrtině jsme náskok natáhli na 10 bodů. Hráli jsme kolektivně, tak, jak si to představuji a pět hráčů dalo 10 a více bodů. Výsledek zápasu nestál na dvou nebo třech hráčích, ale byli jsme schopni ohrozit koš všichni, co byli na hřišti. Překvapením pro mně byl výkon Aleše a Ondry. Myslím si, že hlavně Aleš by mněl hrát tak každý zápas. Důležité dvě výhry na domácí palubovce.

BK TOROLA Snakes Ostrava - BA Nymburk 73:61

Zápas s Nymburkem jsme začali špatnou obranou, která se už opakuje několik zápasů. Po druhé čtvrtině jsme obdrželi 40 bodů a to by jsme neměli dopustit. Nebyli jsme schopni ubránit hráče s číslem 7, který nám dal za polovinu zápasu 23 bodů, i když jsme se ho snažili zdvojovat. Zápas se rozhodl v poslední čtvrtině, kterou jsme vyhráli 20:7.

Slavoj BK Litoměřice - BK TOROLA Snakes Ostrava 79:68

Na žádost USK Praha jsme odložili nedělní zápas a tak jsme hráli pouze v sobotu v Litoměřicích. Zápas jsme začali katastrofální obranou, kdy nás soupeř překonával ve hře jedna na jedna a my jsme si museli v obraně vypomáhat a on nás trestal střelbou z dálky. První čtvrtinu jsme prohráli o 15 bodů. V průběhu zápasu jsme se zlepšili a ve čtvrté čtvrtině jsme snížili náskok soupeře na 6 bodů. Více se nám už nepodařilo. Do dalších zápasů musíme zlepšit obranu jednotlivce. Na tom budeme pracovat na tréninku.

Sokol pražský - BK TOROLA Snakes Ostrava 68:67

Zápas proti Sokolíkům jsme nezačali dobře. Velké problémy jsme měli na obranném doskoku. První čtvrtinu jsme prohráli o 10 bodů. Do zápasu nás vrátil Radek Janisch, který dal za druhou čtvrtinu 3 trojky a zlepšili jsme obranu a hlavně obranný doskok. Zápas byl až do konce vyrovnaný a rozhodovala koncovka. Vedli jsme o jeden bod, ale poslední soupeřův útok jsme neubránili a po doskoku soupeř skoroval. Po oddechovém čase jsme měli na útok 14s. Jednu střelu jsme nedali, ale měli jsme aut a do konce zbývalo 5s. Po dobrém vyhození míče a nájezdu pod koš jsme míč ztratili a zápas skončil. Škoda, nechybělo moc a vyhráli jsme. Doufám, že kluci si uvědomili, že vyhrát se dá s každým a porážku jim vrátíme u nás doma. Výborný zápas zahráli všichni kluci a pochvalu zaslouží Aleš, který se konečně probudil a přidal nějaké body a hlavně bojoval na obranném  doskoku a ani v obraně to nebylo špatné.

BSK Modřany-Jižní supi - BK TOROLA Snakes Ostrava 56:89

Do zápasu jsme šli s tím že ho musíme vyhrát. Do první čtvrtiny jsme vlítli jako uragán a vyhráli jsme ji 31:13. Předváděli jsme rychlý basketbal s dobrou obranou. Na hřiště se dostali i mladší kluci, kteří s námi toho moc neodehráli Lukáš, Adam, Ondra a musím říct že nezklamali.

BK TOROLA Snakes Ostrava - Sokol Písek Sršni 75:67

V neděli jsme přivítali druhého z MČR loňské sezóny. Zápas to byl od začátku až do konce vyrovnaný. Museli jsme si poradit s oporami družstva, které hraji extraligu U17. Docela se nám to dařilo. Rozhodla čtvrtá čtvrtina, kterou jsme vyhráli 24:10. Výborný zápas zahráli Matouš a Kuba, kteří se nebáli vzít na sebe zodpovědnost v rozhodujících chvílích. Kuba proměnil i 4 trojky.  Solidně zahrál i Dominik, ale představuji si , že bude více využívat nájezdu do koše. Zbylí hráči se musí zaměřit na proměňování všech šancí, abychom mohli pomýšlet na ještě lepší výsledky s těžkými soupeři co nás ještě čekají. Všichni hráči bojovali a za to je chválím.

BK TOROLA Snakes Ostrava - Č. Budějovice 81:54

V sobotu jsme přivítali soupeře nad kterým jsme potřebovali vyhrát, aby jsme si udrželi naději na postup na MČR. Soupeř nás zaskočil zónovým presinkem a první čtvrtina byla vyrovnaná. Druhá čtvrtina už byla z naší strany lepší a vyhráli jsme ji o 16 bodů. Do hry se dostali i mladší kluci Lukáš a Ondřej. Vítězství bylo zasloužené.

BA Nymburk - BK TOROLA Snakes Ostrava 75:68

Začátek zápasu jsme zaspali a ve třetí minutě jsme prohrávali 8:0 a musel jsem vzít oddechový čas. První čtvrtinu jsme nakonec prohráli jenom o 3 body. Druhou čtvrtinu jsme vůbec nezvládli a prohráli jsme ji 24:14. V poslední čtvrtině jsme náskok soupeře stáhli na 3 body a zdálo se že půjdeme do vyrovnané koncovky. Zápas rozhodli dvě trojky Nymburku v závěru zápasu. Obrana nebyla špatná, ale v útoku jsme dali jenom 68 bodů a tři naší hráči dali přes 10 bodů a to je málo. Celkově bodovalo jenom 5 hráčů a to v extralize nestačí.

BK Synthesia Pardubice - BK TOROLA Snakes Ostrava 83:73

Zápas jsme začali celkem dobře a po první čtvrtině byl vyrovnaný. Od druhé čtvrtiny, jsme začali soupeře špatně bránit v situacích jeden na jednoho a už vůbec jsme si nevypomáhali ze slabé strany. V poločase jsme prohrávali o 10 bodů. Ve čtvrté čtvrtině jsme stáhli náskok soupeře na 7 bodů, ale nedokázali jsme skóre vyrovnat. Nakonec jsme prohráli o 10 bodů a dostali celkově 83 bodů a s takovou špatnou obranou se zápasy nevyhrávají.

BK TOROLA Snakes Ostrava - Slavoj BK Litoměřice 58:53

Litoměřice přijeli k nám jako favorit se dvěma porážkami. Zápas jsme začali dobře a po první čtvrtině jsme vedli 23:11. Druhou čtvrtinu se nám nedařilo v útoku a prohráli jsme ji 5:13. Takové výpadky by se neměli stávat. Byl to zápas obran a do konce zápasu bylo skóre vyrovnané. Koncovka probíhala ve znamení Radka Janische, který 30 sekund před koncem zápasu proměnil obě šestky a šli jsme do vedení o 3 body. Trenér Litoměřic si vzal oddechový čas a vyhazovali na naší polovině hřiště, kde postavily clony na hráče, aby střílel za tři body. Nahrávku vypíchl Radek a sám nájezd přes celé hřiště proměnil a šli jsme do vedení o pět bodů. Následný útok jsme už ubránili.

Pochvalu zaslouží všichni kluci a doufám že takové výkony budeme předvádět dále. Ještě bych chtěl poděkovat trenérům z Hladnova, kteří nám na extraligu zapůjčili hráče Matouše a Petra, kteří se do družstva zapojili velmi dobře a byli posilami. Doufám že jim to vydrží a budou se ještě zlepšovat.

BK TOROLA Snakes Ostrava - USK Praha 77:50

Naši hosté z Prahy asi moc netušili co se s nimi bude dít při výjezdu na dálný Východ v Ostravě. Už od prvniho rozskoku, než se vysoký rozehrávač soupeře stačil sklonit pro téměř získaný míč, proběhl kolem něho Alex, míč získal a otevřel skóre a udál hlavní téma zápasu. Vytrvale a důsledně nátlaková hra s rychlými protiútoky. Ukázalo se, že i tým s výraznou výškovou převahou a technicky velmi dobře disponovanými hráči nic nezmůže, když Snakes rozjedou svůj promyšlený pressing a doplni ho rychlými protiútoky. Tento den hrál tým. Na hřišti se uplatnili naprosto vsichni hráči sestavy, někteří jakoby zázrakem KONEČNĚ zbaveni přílišného a svazujícího pocitu zodpovědnosti, opakovaně usilovali o navršováni skóre a vyplácelo se to. Dařily se i průniky do konsolidované obrany. Rozpohybováním soupeřových hráčů, dobrym odcloněním i hrou jeden na jednoho. Střelba ze střední a větší vzdálenosti byla slušná. Určitě by příště prospělo lepší proměňováni trestných hodů, které byli 34:24.

Vsichni kluci nechali na hřišti konečně co v nich je. Tak se hraje EXTRALIGA!!!

BK TOROLA Snakes Ostrava - Orli Prostějov 85:61

Prostějov ještě v lize neprohrál a bylo vidět na našich hráčích že to chtějí změnit. Zápas jsme začali koncentrovaně a po první čtvrtině jsme vedli 19:12. Druhou čtvrtinu, jsme zahráli výbornou obranu a chodili do rychlých protiútoku a vyhráli jsme ji 24:8 a v půlce jsme vedli 43:20. Ve druhé půlce se náskok vyšplhal až na 30 bodů. V závěru Prostějov zápas zkorigoval, ale vítězství o 24 bodů je pěkný výsledek. Dobře zahráli všichni hráči.

Po Novém roce začínáme extraligu a už se na to těšíme. Doufám že se brzo k nám přidá po zranění Kuba Kyncl a budeme ještě silnější tým.

BK TOROLA Snakes Ostrava - SK UP Olomouc 83:54

Proti Olomouci jsme hráli dobrou obranu a chodili do rychlého protiútoku. Po 2čtvrtině jsme vedli o 25 bodů a tenhle náskok udržovali. Špatný byl začátek 3čtvrtiny, to se nám v extralize nemůže stávat. Dobře zahrál Karel, kterému se dařila střelba z dálky. Pět hráčů dalo víc než 10 bodů a tak by to mělo vypadat. Do kolektivu dobře zapadl Matouš Brůna, který k nám přišel z Hladnova a hrál s námi první zápas.

TJ Slavia Kroměříž - BK TOROLA Snakes Ostrava 34:103

V zápase s Kroměříží bylo rozhodnuto už po první čtvrtině, kterou jsme vyhráli 24:2. Soupeř byl slabší a podle toho vypadá závěrečné skóre.

SAM BŠM Brno - BK TOROLA Snakes Ostrava 65:67

Důležitý zápas z hlediska bodů do tabulky extraligy. Do Brna jsme dorazili v sedmi hráčích. Výbornou kolektivní obranou jsme zápas dovedli do vítězného konce. V zápasech očekávám více od Aleše a Adama, kteří se vůbec neprosadili střelecky. Dobrou obranu na nejlepšího hráče Brna, Vyroubala (11 bodů) předvedl Jakub a k tomu přidal 24 bodů. Dobře zahráli i ostatní hráči a hlavně jsem viděl bojovnost a odhodláni vyhrát.

BK TOROLA Snakes - Opava 63:49

Utkání jsme začali výborně se základní pětkou Kuba, Dominik, Vachec, Alex, Aleš. Po první čtvrtině jsme vedli 20:9. Ve druhé čtvrtině, když jsem prostřídal, šel rapidně výkon dolů a prohráli jsme ji 12:19. Střídající hráči si musí uvědomit, že musí aspoň náskok udržet a ne ho úplně ztratit. Jinak jsme dokráčeli k vítězství. Za sobotu a neděli chci pochválit Alexe, jak v obraně, tak v útoku. Dominik dobrý útok, ale hrozná obrana. Na tom musí zapracovat, jestli chce něco v basketbale dokázat.

BK TOROLA Snakes - Hladnov 91:70

Hrůzostrašná obrana. Dostat 44 bodů za 2 čtvrtiny a za celý zápas 70 bodů, je pro mě zklamáním. Takovou obranu nemůžeme jako družstvo produkovat. Na tréninku se na tuto činnost musíme zaměřit.

NH Ostrava - BK TOROLA Snakes 71:72

V sobotu jsme hráli u soupeře odvetu a ta se nám vydařila. I druhý zápas byl po celou dobu vyrovnaný a rozhodla proměněná šestka Karla, po které jsme soupeře ubránili. Výborný zápas odehráli Jakub, Dominik, Karel, Alex a Radek. Náš největší problém v obou zápasech bylo obranné doskakování a hráči, kteří přišli z Nového Jičína a Příboru.

BK TOROLA Snakes - NH Ostrava 89:92 p.p.

V pátek jsme přivítali doma NH posílenou o hráče s Nového Jičína a Příboru. Nám chyběl Jakub Kyncl a to bylo citelné oslabení, už tak našeho úzkého kádru.

Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a rozhodovalo až prodloužení, které jsme dohrávali ve čtyřech hráčích. Výborný výkon předvedl Jakub Kotala, který zaznamenal 45 bodů, dobře zahrál ještě Dominik a Karel v obraně. Velká pomoc byla od kluků ročníku 2002 Radek 10 bodů, Alex a Ondřej.

Olomouc - BK TOROLA Snakes 42:70

Utkání jsme začali agresivní obranou a dařilo se nám i v útoku. Dobře jsme ubránili nejlepšího hráče soupeře Noska i další hráče. Olomouc dala za zápas 42 bodů a to je vizitka dobré obrany.

Prostějov - BK TOROLA Snakes 79-52

Utkání pro nás začalo špatně, když po dvou odehraných minutách se zranil Kuba Kyncl. První čtvrtinu jsme prohráli o 25 bodů a to rozhodlo zápas. Další čtvrtiny už jsme hráli vyrovnaně a doufám že jim porážku doma vrátíme.

BK TOROLA Snakes - SAM BŠM Brno 43:64

Zápas jsme začali tak jak v sobotu - špatně. Obrana nebyla žádná a obraný doskok vůbec neexistoval !!!!!!!!

Po 1 čtvrtině jsme prohrávali 13:23. Za celý zápas, jsme nezahráli ani jeden rychlý protiútok a to souvisí s obraným doskokem. V útoku se nám nedařilo, 43 bodů za utkání je málo. Pokud si kluci neuvědomí, že musí i bránit a hlavně CHTÍT BRÁNIT, tak to budeme mít v dalších zápasech s lepšími družstvy těžké. Doufám že tenhle zápas byl ponaučením.

BK TOROLA Snakes - TJ Slavia Kroměříž 90:36

Zápas jsme začali špatně a nedávali z vyložených pozic. Utkání se rozhodlo ve 2 čtvrtině, kterou jsme vyhráli 29:9. Zahráli si všichni kluci, kteří byli nominováni. Soupeř byl jeden ze slabších, které máme ve skupině.

TJ Gymnázium Hladnov - BK TOROLA Snakes 76:82

Na Hladnově jsme měli problémy s výškovou převahou soupeře. Po celý zápas jsme sice vedli, ale až v závěrečné čtvrtině jsme náskok navýšili. Celý zápas jsme odehráli se sedmi hráči a ti zaslouží pochvalu za bojovnost. Byla to důležitá vítězství, jak v Opavě tak na Hladnově.

BK Opava - BK TOROLA Snakes 48:76

Do Opavy jsme jeli jen v osmi hráčích a z toho byli jen čtyři 2001 a zbytek 2002. Zápas jsme zvládli v pohodě a dobrou obranou jsme soupeři nedovolili dát přes 50 bodů v utkáni.