Žáci U15 FM

Partička kluků z FM a blízkého okolí je výjimečná tím, že více než počítaní bodů a honbu za vítezstvími, provozuje se špičkovými trenéry intelektuálně-literární sdružení s příchuti basketbalu. Na většině tréninku se kromě práce s míčem řeší aktuální témata daných dnů, stejně tak jako sdílí literární i jiné zkušenosti. Kluci dozrávají, trenéři stárnou a většinově se shodneme, že se nám to líbí tak jak to je.
Po dohodě mezi kluky, trenéry jsme se nepřihlásili do pravidelné soutěže ČBF, i když ti, kteří mají soutěžní ambice jsou vítaní v týmech Snakes Ostrava. Jsme rozhodnuti, že v průběhu sezony vyrazíme na turnaje v trojkovém basketu a Streetbalu.
Jako superbonus dostali kluci možnost začít se připravovat na kariéru rozhodčích basketbalu. Začínáme s pravidly do důsledku a hlavně technickým zápisem utkání a ovládáním časomíry. V případě, že se tato možnost osobnostního rozvoje zdaří dotáhnout do konce, kluci časem získají rádné osvědčení, které bude použitelné pro řízeni soutěžních zápasů.

Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvě a osm