TJ SOKOL KARVINÁ - BK SNAKES FRÝDEK MÍSTEK

TJ Sokol Karviná - BK Snakes Frýdek Místek   56:30  (10:6, 22:12, 42:16)

TJ Sokol Karviná - BK Snakes Frýdek Místek   62:23  (20:5, 34:7, 48:10)

Poslední mistrovské dvojutkání jsme hráli v Karviné proti místním sokolům. Soupeř měl ve svém kádru několik hráčů starších, což se na výsledku utkání o 7.místo v kraji dosti podepsalo. Já naopak musím pochválit celý tým za bojovnost až do poslední sekundy (poslední čtvrtinu jsme vyhráli (14:19). V utkáních nás tentokrát nejvíce táhl Víťa Kužel, celkem slušně Michal Metz a Filip Dressler, který, ač je o dva roky mladší, byl schopen připsat si za poslední čtvrtinu na své konto 7 bodů.

Sezóna nám končí, nějaká přátelská utkání ještě určitě sehrajeme, ale hlavně začíná už pomalu příprava na další sezónu, která se rychle blíží. Tento tým má jednu výhodu, je tvořen z větší části hráči ročníku narození 2006(2007), což znamená, že příští sezónu bude většina hrát ještě kategorii U11 a to je příslib o hodně lepších výsledků( které nepříjdou samy), což nemusí být vždy jen výsledek utkání na světelné tabuli. Tak že Víťo, Marku (teď se mi zdá, že nemáš zrovna formu, ale věřím, že příští rok s Vítkem budete největší tahouni), Davide, Šimone, Tomáší, Michale, Riči,Kubo, Filipe, Luboši a Vojto makejte, protože příští sezóna bude vaše. Jinak taky musím poděkovat všem rodičům, kteří byli ochotni s námi jezdit a povzbuzovat a věřím, že se všichni sejdeme na akademii v Ostravě, kde slavnostně ukončíme tento soutěžní rok.

BK SNAKES FRÝDEK MÍSTEK - BK OPAVA

BK Frýdek Místek - BK Opava    31:54  (4:16, 14:30, 24:42)

BK Frýdek Místek - BK Opava    23:50  (8:12, 13:24, 15:36)

V tomto kole (dohrávka) jsme využili nabídku Opavy hrát v krásné opavské sportovní hale, i když jsme byli papírově psaní jako domácí. Soupeř je znatelně vyspělejší (zatím) a to bylo znát od prvních odehraných sekund. Soupeř byl hlavně lepší v kombinacích a dobře si přihrával. My jsme naopak situace řešili dosti individuelně a navíc s velice malou úspěšností ( když už jsme byli v koši, tak to tam prostě nedáme). Je to obrovská škoda ne proto že bychom vyhráli, ale  aby jsme se odměnili (v podobě vstřeleného koše) a získali tím větší energii do hry. Tyto situace nás strašně sráží na kolena. Naše hra se opírala o dvojici Michal Metz, Víťa Kužel a v těchto utkáních se přidal i Adam Kraus (škoda Adame těch neproměněných košů, bylo by to jinak o hodně lepší). Musím vyzdvihnout i projev naších benjamínků Filipa Dresslera a Luboše Kahánka, kteří se se staršími hráči vůbec nestratili a v příštích sezónách budou určitě tahouni svých družstev.

BK SNAKES "A" - BK SNAKES FRÝDEK MÍSTEK

BK TOROLOA SNAKES "A" - BK SNAKES FRÝDEK MÍSTEK     41:12  (10:2, 16:10, 22:10)

BK TOROLOA SNAKES "A" - BK SNAKES FRÝDEK MÍSTEK     53:16  (8:4, 26:10, 35:16)

Předposlední odvety pro nás nedopadly nějak příznivě, nejenom protože jsme prohráli, ale i z hlediska prúběhu obou utkání. Na rozdíl od soupeře jsme nebojovali tak, jak jsme zvyklí a soupeř nás přehrával právě nasazením. Přitom byly části utkání, kde jsme soupeře tlačily, ale bohužel takových momentů bylo zřídka a zdaleka to nestačilo na lepší výsledek v tomto utkání, kde jasně dominoval soupeř.

TJ GYMNÁZIUM HLADNOV - BK SNAKES FRÝDEK MÍSTEK

TJ Gymnázium Hladnov - BK Snakes Frýdek Místek   39:17  ( 0:10, 8:13, 15:13)

TJ Gymnázium Hladnov - BK Snakes Frýdek Místek    31:25 (13:4, 19:4, 27:12)

Na tréninku před tímto utkáním to nevypadolo moc dobře (vysoká marodka), ale nakonec se nás na Hladnově sešlo dvanáct. Začali jsme v nejsilnější sestavě a dokonale jsme zaskočili soupeře celkem slušnou obranou, což mělo za následek 0 inkasovaných bodů. Samozřejmě, že postupným střídáním se kvalita našeho družstva snižovala, ale bojovností i hráčů z lavičky se nám dařilo držet většinu času vedení na naší straně a to čekal asi málokdo. Bohužel v poslední čtvrtině jsme pro mě z neznámých důvodů přestali bojovat a pasivně jsme pozorovali soupeže co udělá a "ON UDĚLAL". Druhé utkání jsme začali bez naších lídrů a nebylo to až tak zlé. Zodpovědnost na sebe brali především Adam Kraus, Šimon Čermák a velice dobře hrál benjamínek Filip Dresler. Stav byl sice v náš neprospěch, ale aspoň se bojovalo. Od druhé půle se opět začalo s nejsilnější sestavou a bodové manko jsme okamžitě začali stahovat. Nechybělo moc a bylo na konci druhého utkání překvapení. Tak to vypadá když se bojuje. Chlapci si musí zvyknout na to, že budou hodnoceni dle toho, na kolik procent jsou ochotni se vydat pro tým, když jsou na hřišti. Talentovaný hráč, který nevydá vždy 100% není zkrátka talentovaný.

BK TOROLA SNAKES FRÝDEK MÍSTEK - SBŠ OSTRAVA

BK TOROLA SNAKES FRÝDEK MÍSTEK - SBŠ OSTRAVA     40:22 (4:6, 18:8, 30:12)

BK TOROLA SNAKES FRÝDEK MÍSTEK - SBŠ OSTRAVA     46:25 (18:2, 34:4, 40:15)

Další odvetná utkání na domácí půdě jsme odehráli s děvčaty se SBŠ Ostrava. Účast hráčů i rodičů na Gymnáziu Petra Bezruče byla opět hojná a tak jsme se měli co činit. První utkání jsme začali dosti nervózně, což se projevilo špatným procentem úspěšnosti v zakončení. Pak jsme ale díky agresívní obraně získali pár míčů a sali jednoduché koše a to nás uklidnilo do dalšího průběhu utkání. Druhé utkání jsme začali zostra od začátku a do poločasu rozhodli. V obou utkáních kraloval Marek Metz, ale opět si zaslouží pochvalu celý tým. V tomto utkání navíc POPRVÉ bylo vidět pár hezkých přihrávek do rychlého protiútoku.

BK Snakes Frýdek Místek - BK TOROLA Snakes Ostrava "B"

BK Snakes Frýdek Místek - BK TOROLA Snakes Ostrava "B"   19:55      (6:18, 10:33, 14:43)

První odvetná utkání jsme hráli na domácí půdě Gymnázia Petra Bezruče s naším výkonnostně nejlepším družstvem "B". Ve srovnání s prvními zápasy bylo v těchto více basketbalu, a to je dobře, protože je to důkaz výkonnostního vzestupu. Opticky hra vypadala mnohdy vyrovnaně, ale u nás byly momenty úplného výpadku, které zapříčinily bodové odskočení soupeře. Velikým pozitivem na rozdíl od prvních utkání je zjištění, že už se nám občas podaří ohrozit koš soupeře a dokonce i úspěšně zakončit. Veliké rezervy jsou bohužel stále v obraně (jestli se tomu tak dá říkat), kde se ještě najdou okamžiky, kdy nevíme koho vlastně bráníme a to je velice špatné, protože to svěčí o špatné koncentraci. Velice dobrou práci zejména na doskoku odvádí Michal Metz a v obraně je stále nepříjemnější pro soupeře Marek Metz. Dalším tahounem by mohl časem být i Víťa Kužel, ale musí se zbavit jakési zbrklosti, David Kovařík, Šimon Čermák a Adam Kraus udělali taky kus práce a když přidají na bojovnosti, mohou být také oporami týmu. Luboš Kahánek a Filip Dresler jsou sice benjamínci, ale basketbalově jsou už teď platnými členy týmu. Podstatné hlavně je to, co je psané na začátku komentáře, a to, že je vidět výkonnostní růst u všech hráčů a že nás basketbal baví (aspoň doufám).

SNAKES FRÝDEK MÍSTEK - SNAKES OSTRAVA "A"

BK TOROLA Snakes Frýdek Místek - BK TOROLA Snakes Ostrava "A"    44:35   (17:7, 25:17, 36:26)

BK TOROLA Snakes Frýdek Místek - BK TOROLA Snakes Ostrava "A"    22:15   (8:4, 10:8, 18:12)

První "bratrovražedný" zápas jsme začali hodně rozpačitě a do poloviny první čtvrtiny jsme nemohli najít na naše A-čko účinnou zbraň. Zlom nastal v páté minutě, kdy soupeř několikrát chyboval z vyhození a my jsme tuto šanci využily. Myslím, že pro vítězství v tomto duelu byly poslední čtyři minuty první čtvrtiny klíčové. Soupeř hrál ale houževnatě a žádný souboj o míč nevzdal a tak se naším soupeřům podařilo ve třetí čtvrtině snížit až na rozdíl tří bodů. To bylo ale vše, protože se nám opět podařilo  koncem této části hry bodově odskočit především zásluhou Marka Metze, který byl absolutně nejlepším hráčem na hřišti v tomto utkání a to nám dodalo klid do vítězného konce. Druhé utkání mělo podobný průběh jako předchozí, akorát že tentokrát to na sebe vzal Marek Metz, který nejvíce zatížil konto našeho soupeře. Podařilo se nám získat poprvé vítězství v obou utkáních, ale je nutno pochválit i soupeře, kteří jsou ve stejném stádiu jako my minimálně se stejnou mírou podíleli na dobrých minižákovských utkáních jako byli tato, ale vítěz je vždy pouze jeden a teď jsme to byli my. ŽE BY TO BYLO TĚMI NOVÝMI DRESY???

BK OPAVA - BK TOROLA SNAKES FRÝDEK MÍSTEK

BK Opava - BK TOROLA Snakes Frýdek Místek       52:20   (17:8, 31:14, 36:16)

BK Opava - BK TOROLA Snakes Frýdek Místek       42:16   (17:2, 23:6, 34:6)

Utkání s Opavou jsme si užili v překrásné opavské hale, takže jsme si chvíli mohli připadat jako ligoví hráči. No, s výkonem už to nebylo tak ideální, ale dohráli jsme ze vztyčenou hlavou. Měli jsme (snad poprvé v naší krátké kariéře) dobrý vstup do prvního utkání a v páté minutě první části jsme drželi vyrovnaný výsledek. Dařila se nám celkem obrana a hlavně jsme začali bojovat i pod košem na doskocích. Přidali jsme k tomu pár proměněných střeleckých šancí a drželi jsme zkrátka krok. Jenomže pak se ukázala naše slabina při vyhazování, kdy jsme se snažili pouze přehazovat míč dopředu místo abychom si dali krátkou přihrávku po uvolnění a vydriblovali, čehož soupeř využil a bral nám míč za míčem. Tak že v závěru nám Opava odskočila a v dalším průběhu již navyšovala náskok. Druhý zápas začala Opava zostra a zatlačila nás na naší polovině. Místy jsme se však "osmělovali" a ohrozili jsme tak koš sopeře, nebo se nám podařilo aktivní obranou donutit soupeře ke ztrátám. Dokonce se nám podařilo výbornou obranou a úspěšným zakončováním, především Marka Metze vyhrát poslední čtvrtinu. Kromě Marka nás velice dobře držel na doskoku Michal Metz, v obraně pak tradičně Vítek Kůžel a za pochvalu taky stojí nedělní výkon benjamínka Luboše Kahánka. Celkově si zaslouží pochvalu celé družstvo za snahu a "světlé momenty", kterých díkybohu přibívá.

BK TOROLA SNAKES FRÝDEK MÍSTEK - TJ GYMNÁZIUM HLADNOV

BK TOROLA SNAKES FRÝDEK MÍSTEK - TJ GYMNÁZIUM HLADNOV   20:73  (8:26, 8:46, 14:64)

BK TOROLA SNAKES FRÝDEK MÝSTEK - TJ GYMNÁZIUM HLADNOV   32:66  (4:15, 10:29, 26:46)

Historicky první domácí utkání jsme začali s absolutní absencí (nepřítomností) v obraně, což mělo za následek obrovský počet jednoduchých bodů pro soupeře, kdy jsme měli problémy vůbec běhat se svými hráči, kteří nám byli přiděleni. K tomu jsme přidali ještě velice malou úspěšnost v zakončení ( hlavně v první čtvrtině druhého utkání, kterou jsme měli vyhrát, protože jsme byli lepší ). Zejména druhý zápas nám ukázal rozdíl v přístupu k utkání, kdy jsme první čtvrtinu tohoto utkání byli fakticky lepší tým jen proto, protože jsme začali (byli jsme ochotni) lépe branit a kdybychom měli lepší úspěšnost v zakončení, byl by výsledek minimálně vyrovnaný. Družstvo z Hladnova bylo o dosti zkušenější (ostatně jako asi většina družstev v této soutěži to zkrátka trénují a hrají lépe), ale to neznamená, že nebudu ochotný okamžitě najít a bránit svého hráče, což je jediná cesta k úspěchu v těchto utkáních. Pořád jsem přesvědčený, že je zde dost šikovných hráčů, kteří mohou být součástí vítězného týmu, ale chce to opravdu jiné nasazení, než na které jsme zatím zvyklí. V utkání byli opět oporami Michal a Marek Metzovi a Víťa Kužel.

SBŠ OSTRAVA - BK TOROLA SNAKES FRÝDEK MÍSTEK

SBŠ OSTRAVA - BK TOROLA SNAKES FRÝDEK MÍSTEK       27:23 (7:5,11:7,18:21)     24:26 (1:8,7:20,10:24)

Druhé dvojutkání jsme hráli opět jako hosté, a tak jsme vyrazili do Ostravy na halu sportovního gymnázia na ulici Plzeňské, abychom změřili své síly proti ostravským děvčatům s SBŠ. Sešli jsme se opět v hojném počtu ( i rodičů), a z toho máme velice dobrý pocit, protože nás tento zájem opravdu těší. Hned na rozcvičování bylo jasné, že to bude jiný (vyrovnanější) zápas než proti našemu "B"-týmu. Ve vyrovnaném duchu se hráli oba zápasy, zatímco v prvním utkání jsme se s děvčaty přetahovali o vedení celé utkání a bohužel pro nás jsme vedení neudrželi poslední čtvrtinu, druhý zápas jsme se dostali do vedení od začátku a vydrželi tak až do konce (i když infarktového) a dosáhli jsme PRVNÍHO VÍTĚZSTVI v soutěži. Máme stále veliké problémy s koncentrací jak v utkáních, tak na tréninku, ale zlepšení bylo tato utkání vidět především v obraně, kde jsme byli většinou u svých hráček a obranou jsme sopeře přinutili k chybám, ze kterých jsme se dostávali do jednoduchých situací (sám do koše). Další veliký posun byl v útoku, kdy jme si byli schopni už přihrát a dostat se touto příhrou přímo pod koš, tak že posun je vidět, jen se musíme snažit na tréninku ke zdokonalování a opravování chyb. Příští utkání hrajeme doma, ve FM na Gymnáziu P.Bezruče (a doufejme že už v nových dresech), tak že je potřeba se pořádnš připravit, ať podáme co nejlepší výkon.

BK TOROLA SNAKES "B" - BK TOROLA SNAKES FRÝDEK MÍSTEK

BK TOROLA SNAKES "B" -  BK TOROLA SNAKES FRÝDEK MÍSTEK  59:4 (18:2,30:2,48:2)   75:4 (22:0,31:2,55:2)

V sobotu 3.10.2015 hrálo družstvo U11 z Frýdku Místku svoje první mistrovská utkání. Bohužel jsme hned v prvním kole narazili na favorita celé soutěže, takže vstup do soutěže nebyl vůbec lehký. Nicméně je nutno pochválit celý tým za hojnou účast a hlavně za bojovnost, protože náš tým se skládá drtivou většinou z o rok až dva roky mladších hráčů (roč. 2006 a 2007). Lídrem týmu byl v obou utkáních Michal Metz a Víťa Kužel, kteří už občas soupeře "zlobili". Zatím se nám nedaří v útoku hrát týmově, protože nejsme schopni zvládat pohyb s míčem tak, abychom viděli volné hráče před sebou a největší slabinu máme v obraně, kde nám dělá zatím největší starost pamatovat si hráče, kterého bráním. No, ale to jsou všechno věci, které se učíme a budeme dále učit na tréninku a já jsem přesvědčený, že tento tým má opravdu velký potenciál a že je zde hodně kluků, kteří výkonnostně porostou. Jsem si jist, že pokud budeme dobře trénovat, dočkáme se i v této sezóně zaručeně první výhry.  HLAVU NAHORU A TRÉNOVAT!!!!!!!!!!!!