Boj o páté místo jsme vyhráli o skóre

První dvě utkání na Hladnově jsme prohráli celkem těsně. Příčinou našich porážek byla špatná obrana a zbytečné velké množství hloupých chyb.

V domácích odvetě soupeř nastoupil bez jedné ze dvou opor, čímž nám získání pátého místa usnadnil. Navíc se během utkání zranila i další opora soupeře. I proto jsme v pohodě vyhráli obě utkání o dostatečný počet bodů potřebných k pátému místu.

TJ Gymnázium Hladnov - BK Snakes Ostrava "C" 50 : 43 ( 7:10,29:12,38:37)

Body: Vilč10,Ritz 8,Chytil 7,Pajdla 4,Smuda R. 2,Ožana 2,Kubeša 2,Smuda P. 1

TJ Gymnázium Hladnov - BK Snakes Ostrava "C" 51 : 46 (15:18,22:26,29:35)

Body: Vilč 23,Ritz 10,Janík 4 ,Smuda P. 4,Chytil 3,Ožana 2

BK Snakes Ostrava "C" - TJ Gymnázium Hladnov 49 : 19 ( 11:3,19:5,41:9)

Body : Janík 19,Vilč 11,Chytil 7, Ritz 6,Smuda P. 6, Ožana  4

BK Snakes Ostrava "C" - TJ Gymnázium Hladnov 61 : 22 (8:1,24:12,39:16)

Body: Smuda P. 19,Ritz 15,Chytil 10,Vilč 7,Janík 4, Smuda R. 2,Pajdla 2,Ožana 2

V devíti se hraje špatně

BK Snakes Ostrava C - BK Příbor 15:71 (8:10,8:34,10:45)

Body: Janík 8,Vilč 4, Ritz 3

BK Snakes Ostrava C - BK Příbor 31:35 (4:7,13:23,20:25)

Body: Vilč 12,Ritz 10, Chytil 5, Janík 4

Stéjně jako v utkání proti BK Snakes Ostrava jsme nastoupili v oslabené sestavě a dokonce ještě o jednoho hráče míň. V prvním utkání, kdy hrál soupeř v sestavě, která poráží i náš výběr tohoto ročníku (2005) jsme prohráli velkým rozdílem. V druhém utkání už soupeř hrál bez svých opor a výsledkem bylo vyrovnané utkání. V závěru jsme se snažili výsledek otočit na naši stranu, ale bohužel se nám to nepodařilo.

Proti Nové huti bez šancí

BK NH Flames Ostrava : BK Snakes Ostrava C  62 : 31 (14:4 , 29:9 , 45:22 )

Body: Vilč 20, Janík 4 , Chytil 3 , Ožana 2 , Feješ 2

BK NH Flames Ostrava : BK Snakes Ostrava C  73 : 27  (14:8,23:17,49:21)

Body: Vilč 17 , Janík 4 , Ožana 2 , Chytil 2 , Feješ 2

Výsledky utkání ovlivnila velká absence hráčů. Z dvaceti možných nastoupilo k utkání pouze deset z toho polovička byli hráči mladší a navíc začali trénovat teprve od září 2015. Tomuto odpovídají i výsledky. Proti nejlepšímu týmu této kategorie (2005)to ani jinak dopadnout nemohlo.

Odvetu jsme prohráli

BK Snakes Ostrava "C" - TJ Sokol Karviná  22:75 (8:11,11:36,20:51)

Body: Vilč 14, Březina 4, Janík 3, Ožana 1

Utkání jsme hráli proti soupeři jenž měl na soupisce čtyři hráče ročníku 2004. My jsme se tentokrát museli obejít bez našich 2004 Františka a Dominika a na utkání to bylo poznat. Hlavně druhá pětka si s hrou starších hráčů přes veškerou snahu nevěděla rady a obě své čtvrtiny prohrála o 22 bodů.

BK Snakes Ostrava "C" - TJ Sokol Karviná 31:59 (13:9,17:23,26:43)

Body:Chytil 11, Vilč 8, Janík 3, Smuda 3, Březina 3, Ožana 3

Druhé utkání jsme začali lépe než první a první čtvrtinu se nám dokonce podařilo vyhrát. Druhá pětka se také zlepšila a prohrála svou čtvrtinu jen o 10 bodů.Ve druhém poločase se nám bohužel nepodařilo navázat na výkony z prvního poločasu a utkání jsme prohráli o 28 bodů.

S TJ Start Havířov na utkání jedna - jedna

BK SNAKES Ostrava "C" - TJ START Havířov 31 : 22 (6:8,10:10,21:10)

Body: Ritz 8,Vilč 8,Smuda 6,Janík 3,Pajdla 2,Chytil 2,Slavík 2

V prvním utkání to vypadalo jako  by nám z ledového počasí zamrzla i hlava. Nic nevycházelo. Absolutní nemohucnost v zakončení. Naštěstí se nám podařilo ve třetí čtvrtině odskočit na rozdíl jedenácti bodů a i přes obrovské chyby Davida a Michala v obraně se nám podařilo náskok udržet a utkání dotáhnout do vítězného konce.

BK SNAKES Ostrava "C" - TJ START Havířov 20 : 31 (0:1,10:13,12:21)

Body: Ritz 16, Smuda 2, Vilč 2

Na rozdíl od prvního utkání selhala první pětka, která podala absolutně nepovedený (španý) výkon. Trojice hráčů hrající za náš výběr ročníku 2005 by měla soupeře typu Havířova zasypat v každé čtvrtině 20-ti body. Dát za poločas dva body je velice trapné. Statečný výkon Patrika a hlavně Dominika, který nasázel soupeři 16. bodů, bohužel na vítěztví nestačil. Marek podal svůj letošní nejhorší výkon. Absolutně na hřišti neviditelný. 80% hráčů nedodržuje domluvené zásady v obraně. Takže znova: 1. Být blíž ke koši  než soupeř. 2. Být otočený zády ke koši. 3. Vidět svého hráče a míč. Vše je o myšlení. Pokud tyto pravidla budete dodržovat, tak nám to obranu hodně usnadní. Jsou to jenom tři pravidla. Víc po vás zatím v obraně nechci.

Nový rok jsme začali dvěmi porážkami

BK Příbor - BK SNAKES OSTRAVA C    71 : 34 (2:20 , 29:22 , 41:34)

Body: Vyroubal 18, Janík 8, Ritz 2, Vilč 2, Smuda P. 2, Chytil 2

V prvním utkání jsem zařadil do první pětky nejlepší hráče a do druhé zatím méně šikovné a to hlavně z důvodu toho, aby se ti méně šikovní naučili být za svůj výkon zodpovědni aby se neschovávali za ty lepší hráče a hlavně protože s největší pravděpodobosti příští rok hráči z první pětky hrát za naše družstvo nebudou.Podle toho vypadal i výsledek. Zatím co první pětka si schutí zahrála a do tvorby hry se zapojilo všech pět hráčů, tak druhá pětka působila proti silnému soupeři velice chaoticky. Absolutně nedodržovali všechny technické a taktické zásady. Vše se odvíjí od tréninku. Pokud na tréninku nedávám pozor a nekoncntruji se na to co  vám trenér říká ukazuje a radí. Nedělám cvičení a cviky naplno, tak ani v zápase tyto věci nebudu dělat dobře. První pětka svůj úsek vyhrála 32:14 , druhá pětka prohrála 2:57. Z první pětky mě zaujal výkon Ondry. Zbytek odehrál svůj standard. Z druhé pětky snad jen oproti posledním zápasům mirné zlepšení u Marka a to při doskoku,rozehry a pohybu.

BK Příbor - BK SNAKES OSTRAVA C   54 : 42 (10:7 , 20:22 , 30:31)

Body: Ritz 10, Janík 10, Vyroubal 10, Březina 4, Smuda P. 4, Smuda R. 2, Vjačka 1, Pajdla 1

Ve druhém utkání jsem rozložil síly rovnoměrně do obou pětek. Výsledkem bylo po tři čtvrtiny vyrovnané utkání. Jelikož soupeř měl víc hráčů schopných tvořit hru než my, dokázal střídáním patnácti hráčů ušetřit to nejlepší do poslední čtvrtiny (podle pravidel minibasketbalu smí jeden hráč nastoupit maximálně ve dvou čtvrtinách), kterou jsme prohráli 24 : 11  a tím i celý zápas. Škoda některých pasáží ve třetí a čtvrté čtvrtině, kdy jsme nebyli schopni minutu až dvě vyhodit na vlastní polovině míč z autu a dostali jsme z těchto ztrát několik laciných a zbytečných košů.

Vyhráli jsme i v odvetě

Z utkání jsem byl celkem nervozní. Poslední výsledky PORGu naznačovali, že u tohoto družstva došlo ke zlepšení.Navíc nám chyběl Franta Vyroubal. Utkání bych hodnotil z hlediska rozdělení hráčů do jednotlivých pětek. První pětku jsem poskládal z hráčů, kteří mají větší herní zkušenosti (kromě Ríši a Petra) druhá pětka pak byla poskládána  z hráčů od kterých očekávám větší zapojení do hry a větší herní zodpovědnost.

Na první pětce byla vidět větší herní vyzrálost a na zakončení se podíleli čtyři hráči, kteří se snažili mezi sebou i kombinovat a výsledkem byly i někdy velice pohledné akce. Snaživí a sympatický výkon podali i kluci z přípravky, kteří se v této pětce střídali. Ríšo a Petře snažte se dál a bude to super.

Ve druhé pětce byl Patrik určen do role rozehrávače. Zhostil se jí celkem dobře. Dokázal předriblovat celé hřiště a někdy si míč  ani neukopl a zakončil.

Štěpán měl za úkol vyhazovat z autu. 5O % uspěšnosti přihrávek je špatné. Špatné dodržování domluvených pravidel v obraně. Rychlý do útoku do obrany pomalý.

Tobiáš nedodržuje  pravidla obrany.

Michal velice pomalé reakce a ještě pomalejší je Marek

Většinu dalších utkání budete hrát pospolu. Tak na sobě makejte. Máte veliké nedostatky. Rychlost, přihrávky atd.

BK SNAKES Ostrava "C"  - BK NH PORG Ostrava 46:19 (14:0 , 18:10 , 38: 12 )

Body: Vilč 10, Ritz 10, Chytil 7, Janík 7, Smuda 4, Hendrych 3, Ožana 3, Březina 2

BK SNAKES Ostrava "C"  - BK NH PORG Ostrava 53 :12 (23:O , 25 : 5 , 43 :5 )

Ritz 18, Vilč 13 , Chytil 6 , Smuda 6 , Hendrych 4, Březina 2

První domácí utkání přinesla první porážky

BK TOROLA SNAKES OSTRAVA "C" - BK NH OSTRAVA FLAMES 33:54 (15:5,21:22,32:29)

Body: Vilč 15,Ritz 8,Janík 3, Ožana 3,Vyroubal 2,Smuda 2

BK TOROLA SNAKES OSTRAVA "C" - BK NH OSTRAVA FLAMES 40:60 (22:3,25:29,40:41)

Body: Vilč 12,Janík 12,Ritz 9,Hendrich 4,Vyroubal 2, Chytil 1

Obě utkání měla stejný průběh. První čtvrtinu jsme vyhráli a jelikož druhá pětka soupeře byla o hodně lepší než ta naše, tak jsme prohráli. Veliký vliv na utkání měla i dvoutýdení absence 9 hráčů na tréninku z důvodu  školy v přírodě a zranění. Na rozdíl od soupeře, který měl v každé pětce pět hráčů, kteří se aktivně zapojovali do útoku i  obrany, tak mi se neustále spoléháme na dva někdy tři hráče a ostatní se  jen schovávají. Za pěkný výkon chci pochválit Štěpána Vilče.Ondra Janík  se snažil pokaždé zakončit což je super ale ta orientace pod košem je hrozná. Dobře zahrál Dominik Ritz. Naposledy chválím dva nováčky v týmu Ondráše a Davida. Od dneška už nejste nováčci.

Utkání s prvním těžším soupeřem jsme zvládli dobře

TJ Sokol Karviná - BK Snakes Ostrava "C" 29:49  (7:13,11:25,19:36)

Body: Vyroubal 20,Janík 12,Ritz 6,Vilč 6,Hendrych 2,Ožana 2,Chytil 1

Říkal jsem klukům před utkáním, že dobře provedené rozcvičení může soupeře vystrašit. Mě vystrašil při rozcvičování hráč soupeře,který se věšel za obroučku. Jsem velice rád, že jsme dokázali tohoto hráče pokrýt a donutit ho k chybám.Utkání se nám celkem povedlo. Pěkné momenty měli dva noví hráči David Slavík a Ondřej Wojtovič, kteří se snažili mít při driblnku hlavu nahoře a dokázali včas přihrát svým spoluhráčům. Pokrok byl vidět i na třetím novém hráči Jukubovi Wjačkovi. Je to obrovský příslib do dalších utkání.

TJ Sokol Karviná - BK Snakes Ostrava "C"  19:29 (3:2,9:12,13:16)

Body: Ožana 12,Vyroubal 10,Vilč 5, Hendrych 2

V druhém utkání jsme hned ze startu polevili a první čtvrtinu jsme prohráli o bod. Ve druhé čtvrtině jsme se dostali do vedení o tří body. Ovšem  hned z kraje třetí čtvrtiny jsme o vedení přišli. Dvě minuty před koncem čtrtiny překlopil vedení na naší stranu Štěpán Vilč a v závěru dal důležitý koš za dva body Michal Hendrich a proto jsme šli do závěrečné čtvrtiny s vedením o 3 body. Soupeřovi se ještě podařilo snížit na rozdíl jednoho bodu, ale jedenácti bodovou šňůrou jsme utkání dovedli do vítězného konce.

Děkuji všem rodičům za pomoc při přepravě a fandění.

Další dvě vítězství

TJ START HAVÍŘOV - BK SNAKES OSTRAVA C  20:77 (2:16,13:32,14:54)

Body: Chytil 18,Vyroubal 14,Smuda 12,Ritz 12,Vilč 8,Ožana4,Janík4,Březina 3, Wojtovič 2

Celé utkání nám dělalo problém zpracovat míč, jeho hladký povrch působil jako antimagnet. Míč nám vypadával z rukou při příhrávkách,driblinku i zakončení. Jelikož soupeř byl opět mladší, tak vyhrát toto utkání bylo snadné. Problémy nám neustále dělá obrana. Většina hráčů je v ní málo rychlá a na tom musíme zapracovat. V obraně musí pracovat i hlava. Rychlost v obraně se da částečně nahradit dobrým myšlením a snahou.Chtěl bych pochváli všechny tři hráče, kteří dnes nastoupili do svého prvního utkání v žívotě. Jakub Vjačka, David Slavík a Ondřej Wojtovič, který dokonce dal koš.

TJ START HAVÍŘOV - BK SNAKES OSTRAVA C  29:66 (9:14,15:30,23:46)

Body: Vyroubal 28,Vilč  16,Janík 8,Ožana 4,Hendrych 2,Chytil 2,Smuda 2,Březina 2,Ritz 2

Do druhého utkání jsem nechal vyměnit míč. Záhy jsem pochopil, že za  ovládání míče míč nemůže, ale můžou za to ruce a nesoustředěnost. Utkání jsme sice zahájily během chvíle vedením o 8 bodů, ale poté to byl děs a hrůza. Uspokojení z hladkého vítězství v prvním utkání udělalo své. Ve druhé čtvrtině dokonce soupeř snížil na rozdíl jednoho bodu. Ovšem stabilně "dobrým" výkonem  a hlavně body vytvořil Franta Vyroubal  15-ti  bodový poločasový náskok. Zbytek utkání se už vyvíjel v podobném duchu jako první.

Když shrnu obě dvě utkání je třeba neustále pracovat na práci s míčem, obraně (rychlost a myšlení) a na předzápasové a mezizápasové připravě. (absolutní nesoustředěnost)

Na úvod dvě hladká vítězství

Hráli jsme proti družstvu BK NH PORG Ostrava, které se skládalo převážně z hráčů ročníku 2006 a mladších. Proto nechci naše vítězství nějak přeceňovat. I my jsme takové porážky vloni zažili. Nehráli jsme šptně, ale byl bych asi špatný trenér kdybych na nějaké chyby neupozornil. Chybí nám orientace pod košem soupeře, kde někdy nevíme kde stojíme a potom děláme dvojtakty na jednom metru a nebo střílíme z pod desky. Slabá byla obrana druhé pětky. Nedodržujeme domluvené zásady. 1. Obárnce stojí zády ke svému koši. 2. Obránce musí být blíže ke svému koši než útočník. 3. Obránce musí vždy vidět svého útočníka a zároveň míč. Druhá pětka také nedodržovala domluvené rozestavení na hřišti a herní úkoly hráčů na jednotlivých  hráčských postech a tím místy v útoku vznikal chaos což se nám proti silnějším soupeřům může vymstít.

Další rozbor utkání už bude na tréninku.

BK NH PORG Ostrava - BK SNAKES Ostrava "C"   2:81 (0:13,0:35,2:55)

Body: Vyroubal 28,Janík 16,Ritz 10, Vilč 10, Březina 6, Chytil 5, Smuda 2, Ožana 2, Čahoj 2

BK NH PORG Ostrava - BK SNAKES Ostrava "C"  3:107 (0:22,2:50,2:73)

Body: Vyroubal 28, Vilč 18,Chytil 15,Ritz 13,Březina 10,Janík 7,Čahoj 7, Smuda 5, Ožana 4